Team Results Management
View Athletic.net Ad Free

Mens

100 Meters
1.11Jakale Conerley10.77 PRINConcordMay 17#7 Goshen IHSAA Boys Sectional
2.11Steven Edwards10.95 PRINKokomoMay 17#8 Kokomo Boys IHSAA Sectional
3.12Bernard Gilbert11.00 PRINElkhart CentralMay 17#7 Goshen IHSAA Boys Sectional
4.12Adam Moon11.06 PRINElkhart CentralMay 17#7 Goshen IHSAA Boys Sectional
5.12Caleb Smith11.08 PRINConcordMay 17#7 Goshen IHSAA Boys Sectional
6.11Jordon Freeman11.09 PRINCulver AcademiesMay 24#2 Warsaw Boys IHSAA Regional
7.12Brayton Yoder11.13INNorthwoodMay 17#7 Goshen IHSAA Boys Sectional
8.10Tayson Parker11.17 PRINNorthwesternMay 17#8 Kokomo Boys IHSAA Sectional
9.12Carl Yotter11.20 PRINFairfieldMay 17#7 Goshen IHSAA Boys Sectional
10.12Andy Doty11.23INPennApr 27Max Truex Invite (Boys Only)
View full rankings...
200 Meters
1.12Terrell Pratcher22.06 PRINNorthwoodMay 17#7 Goshen IHSAA Boys Sectional
2.12Adam Moon22.22 PRINElkhart CentralMay 24#2 Warsaw Boys IHSAA Regional
3.12Bernard Gilbert22.27 PRINElkhart CentralMay 17#7 Goshen IHSAA Boys Sectional
4.11Steven Edwards22.31 PRINKokomoMay 17#8 Kokomo Boys IHSAA Sectional
5.12Milton Toliver22.32 PRINSouth Bend AdamsMay 17#5 Penn Boys IHSAA Sectional
6.11Jack Kiser22.44 PRINPioneerMay 17#8 Kokomo Boys IHSAA Sectional
7.11Jeremy Williams Jr22.52 PRINSouth Bend WashingtonMay 17#5 Penn Boys IHSAA Sectional
8.11Jakale Conerley22.53 PRINConcordMay 17#7 Goshen IHSAA Boys Sectional
9.11Jordon Freeman22.58 PRINCulver AcademiesMay 24#2 Warsaw Boys IHSAA Regional
10.12Alex Wilson22.60 PRINWhitkoMay 17# 6 Plymouth Boys Sectional
View full rankings...
400 Meters
1.12Milton Toliver49.05 PRINSouth Bend AdamsMay 24#2 Warsaw Boys IHSAA Regional
2.11Harold Moon49.53 PRINConcordJun 02IHSAA Boys State Track & Field Championships
3.12Dakota Parker50.54 PRINTippecanoe ValleyMay 24#2 Warsaw Boys IHSAA Regional
4.9Jacob Holt50.83 PRINElkhart CentralMay 17#7 Goshen IHSAA Boys Sectional
5.12Noah Judd50.93 PRINColumbia CityMay 17#7 Goshen IHSAA Boys Sectional
6.11Daveyon Sandford50.94 PRINGoshenMay 24#2 Warsaw Boys IHSAA Regional
7.10Shemar Austin51.13 PRINMaconaquahMay 17#8 Kokomo Boys IHSAA Sectional
8.11Blake Reed51.17 PRINPlymouthMay 17# 6 Plymouth Boys Sectional
9.12Thoma Lemon51.39 PRINWarsaw CommunityMay 17#7 Goshen IHSAA Boys Sectional
10.11Cedric Brenneman51.48 PRINBethany ChristianMay 24#2 Warsaw Boys IHSAA Regional
View full rankings...
800 Meters
1.11Luke Griner1:55.15 PRINWawaseeMay 24#2 Warsaw Boys IHSAA Regional
2.10Tanner Sallee1:55.48 PRINNorthridgeMay 24#2 Warsaw Boys IHSAA Regional
3.12Callaway Bird1:55.51 PRINCulver AcademiesMay 24#2 Warsaw Boys IHSAA Regional
4.12Shane Pursch1:56.26 PRINCulver AcademiesApr 27Zionsville Invitational
5.12Luis Perez1:56.96 PRINElkhart CentralMay 24#2 Warsaw Boys IHSAA Regional
6.10Deric Bailey1:57.81 PRINMishawakaMay 24#2 Warsaw Boys IHSAA Regional
7.10Neil Terrell1:58.66 PRINElkhart MemorialMay 24#2 Warsaw Boys IHSAA Regional
8.11Bryan Hernandez-Rios1:59.42 PRINCastonMay 24#2 Warsaw Boys IHSAA Regional
9.12Amani Morrell1:59.44 PRINSouth Bend St. JosephApr 14Midwest Prep Invitational
10.10Richard Chapple2:00.67 PRINPennMay 24#2 Warsaw Boys IHSAA Regional
View full rankings...
1600 Meters
1.12Shane Pursch4:17.37 PRINCulver AcademiesJun 02IHSAA Boys State Track & Field Championships
2.12Justin Fleming4:23.27 PRINWarsaw CommunityJun 02IHSAA Boys State Track & Field Championships
3.11Nathan Dibley4:25.22 PRINElkhart CentralMay 24#2 Warsaw Boys IHSAA Regional
4.10Colton Cripe4:27.69 PRINFairfieldMay 17#7 Goshen IHSAA Boys Sectional
5.12Colton Shail4:32.59 PRINPennMay 17#5 Penn Boys IHSAA Sectional
6.12Amani Morrell4:33.02 PRINSouth Bend St. JosephMay 17#5 Penn Boys IHSAA Sectional
7.11Felix Perez-Diener4:33.77 PRINGoshenMay 17#7 Goshen IHSAA Boys Sectional
8.11Tyler Evers4:33.94 PRINNorthwoodMay 17#7 Goshen IHSAA Boys Sectional
9.11Mitchell Rans4:34.52INCastonMay 17# 6 Plymouth Boys Sectional
10.10William (Luke) Owings4:34.60 PRINConcordMay 17#7 Goshen IHSAA Boys Sectional
View full rankings...
3200 Meters
1.12Amani Morrell9:15.68 PRINSouth Bend St. JosephJun 02IHSAA Boys State Track & Field Championships
2.12Thomas Rohr9:22.98 PRINRochester CommunityMay 24#2 Warsaw Boys IHSAA Regional
3.11Nathan Dibley9:41.28 PRINElkhart CentralMay 24#2 Warsaw Boys IHSAA Regional
4.11Mitchell Rans9:42.42INCastonMay 17# 6 Plymouth Boys Sectional
5.11Felix Perez-Diener9:42.45 PRINGoshenMay 24#2 Warsaw Boys IHSAA Regional
6.12Nolan O'Rourke9:43.51 PRINSouth Bend RileyMay 24#2 Warsaw Boys IHSAA Regional
7.12Lucas Howett9:48.56 PRINWarsaw CommunityMay 24#2 Warsaw Boys IHSAA Regional
8.12Curtis Cornell9:56.99 PRINPennMay 24#2 Warsaw Boys IHSAA Regional
9.11Bill Powers10:01.36 PRINSouth Bend St. JosephMay 17#5 Penn Boys IHSAA Sectional
10.10Landon Wakeman10:02.36 PRINColumbia CityMay 04Northeast 8 Conference
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.11Harold Moon14.65 PRINConcordMay 17#7 Goshen IHSAA Boys Sectional
12Mitchell Ciotta14.65 (.4)INLogansportJun 02IHSAA Boys State Track & Field Championships
3.10Jamyris Rice14.79 PRINConcordMay 17#7 Goshen IHSAA Boys Sectional
4.12Sam Tanner15.02 PRINPlymouthMay 24#2 Warsaw Boys IHSAA Regional
5.10Quincy Armstrong15.07 PRINKokomoMay 17#8 Kokomo Boys IHSAA Sectional
6.11Jacob Moon15.13 PRINSouth Bend St. JosephMay 24#2 Warsaw Boys IHSAA Regional
7.10Tomas Fuentes15.22 PRINGoshenMay 17#7 Goshen IHSAA Boys Sectional
8.11Eli Owen15.42 PRINWarsaw CommunityMay 17#7 Goshen IHSAA Boys Sectional
9.11Alex Hohl15.46 PRINJimtownMay 24#2 Warsaw Boys IHSAA Regional
10.10Ethan Fowler15.55 PRINMishawakaMay 17#5 Penn Boys IHSAA Sectional
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.10Quincy Armstrong38.05 PRINKokomoMay 17#8 Kokomo Boys IHSAA Sectional
2.12Deshawn Grace38.83 PRINSouth Bend WashingtonMay 24#2 Warsaw Boys IHSAA Regional
3.12Sam Tanner39.12 PRINPlymouthMay 24#2 Warsaw Boys IHSAA Regional
4.10Jamyris Rice39.83 PRINConcordMay 17#7 Goshen IHSAA Boys Sectional
5.11Eli Owen39.86 PRINWarsaw CommunityMay 24#2 Warsaw Boys IHSAA Regional
6.10Ethan Fowler39.94 PRINMishawakaMay 24#2 Warsaw Boys IHSAA Regional
7.10Tomas Fuentes39.98 PRINGoshenMay 17#7 Goshen IHSAA Boys Sectional
8.11Collin Mott40.44 PRINPennMay 24#2 Warsaw Boys IHSAA Regional
9.10Charlie Maxwell41.04 PRINElkhart Christian AcademyMay 17#7 Goshen IHSAA Boys Sectional
10.12Shad Ebbinghouse41.16 PRINWhitkoMay 24#2 Warsaw Boys IHSAA Regional
View full rankings...
4x100 Relay
1.-Landon Parker
Terrell Pratcher
Bronson Yoder
Brayton Yoder
42.28INNorthwoodMay 17#7 Goshen IHSAA Boys Sectional
2.Jamyris Rice
Jakale Conerley
William Hayes
Caleb Smith
42.55INConcordJun 02IHSAA Boys State Track & Field Championships
3.Dominic Davis
Adam Moon
Desmond Johnson
Bernard Gilbert
42.83INElkhart CentralMay 24#2 Warsaw Boys IHSAA Regional
4.Tyler Brinson
Daveyon Sandford
Brandon Holley
Domonick Swinney
43.10INGoshenMay 24#2 Warsaw Boys IHSAA Regional
5.Jalen Jennings
Jaqwan Ulmer
Jason Reeves
Marlon Taylor
43.24INSouth Bend RileyMay 17#5 Penn Boys IHSAA Sectional
6.Relay Team43.68INPennApr 27Max Truex Invite (Boys Only)
7.Chris Harness
Jean-Paul Young
Joe Walker
Ethan Fowler
43.71INMishawakaMay 24#2 Warsaw Boys IHSAA Regional
8.Deonte Williams
Taron Ramos
Chance Shabazz
Jeremy Williams Jr
43.72INSouth Bend WashingtonMay 24#2 Warsaw Boys IHSAA Regional
9.Mitchell Ciotta
Danny Lin
Oscar Grimaldo
Josh Manfred
43.75INLogansportMay 24#2 Warsaw Boys IHSAA Regional
10.Andrew Goodman
Damien Funnell
Ivan Soeun
Curtis Peals
44.21INElkhart MemorialMay 24#2 Warsaw Boys IHSAA Regional
View full rankings...
4x400 Relay
1.Jacob Holt
Spencer Stalker
Naieem Bean
Kyran Pearson
3:24.21INElkhart CentralJun 02IHSAA Boys State Track & Field Championships
2.Marlon Garcia
Brandon Holley
Daveyon Sandford
Domonick Swinney
3:25.04INGoshenMay 24#2 Warsaw Boys IHSAA Regional
3.John Driscoll
Gideon Lawson
Patrick Driscoll
Jacob Moon
3:25.88INSouth Bend St. JosephMay 24#2 Warsaw Boys IHSAA Regional
4.Jacob Wigent
Noah Judd
Bryce Taylor
Doug Hill
3:26.70INColumbia CityMay 24#2 Warsaw Boys IHSAA Regional
5.-Lucas Magaldi
Charlie Maxwell
Trevor Miller
Jakob Maxwell
3:28.03INElkhart Christian AcademyMay 24#2 Warsaw Boys IHSAA Regional
6.Deshawn Grace
Taron Ramos
Kenyon Grant
Marquis Bates
3:28.77INSouth Bend WashingtonMay 24#2 Warsaw Boys IHSAA Regional
7.Hayden Hurn
Chad Piatt
Richard Chapple
Colton Shail
3:29.32INPennMay 24#2 Warsaw Boys IHSAA Regional
8.Thoma Lemon
Eli Owen
Justin Fleming
Tanner Stiver
3:29.33INWarsaw CommunityMay 17#7 Goshen IHSAA Boys Sectional
9.Aaron Miltoner
Kobe Johnson
Eric Zeleya
Seth Rundell
3:30.35INPlymouthMay 24#2 Warsaw Boys IHSAA Regional
10.Jaylen Wright
Shannon Clark
Ngor Agwick
Jonathan Ngangi
3:30.68INSouth Bend AdamsMay 17#5 Penn Boys IHSAA Sectional
View full rankings...
4x800 Relay
1.Jacob Kaiser
Adam Delks
Elias Soto
Luis Perez
8:00.58INElkhart CentralMay 24#2 Warsaw Boys IHSAA Regional
2.Gideon Lawson
Joe Deahl
Bill Powers
Amani Morrell
8:02.32INSouth Bend St. JosephMay 24#2 Warsaw Boys IHSAA Regional
3.Nolan Groninger
Francisco Ramirez
Taylor Mills
Tanner Stiver
8:02.94INWarsaw CommunityMay 24#2 Warsaw Boys IHSAA Regional
4.Chad Piatt
Avery Richardson
Richard Chapple
Colton Shail
8:04.14INPennMay 24#2 Warsaw Boys IHSAA Regional
5.Kevin Pineda
Juan Cepero
Hazael Morales
Neil Terrell
8:04.56INElkhart MemorialMay 17#7 Goshen IHSAA Boys Sectional
6.Bryant Grewe
Bryan Olvera
Jason Barahona-Rosales
Felix Perez-Diener
8:12.25INGoshenMay 24#2 Warsaw Boys IHSAA Regional
7.Lucas Magaldi
Tyler Lollis
Josh Meek
Trevor Miller
8:15.81INElkhart Christian AcademyMay 17#7 Goshen IHSAA Boys Sectional
8.David Arvidson
Gamaliel Montiel
Leandro Ortiz
Noah Wright
8:28.57INConcordMay 24#2 Warsaw Boys IHSAA Regional
9.Deric Bailey
Adam Landgrebe
John Zylstra
Troy Crooks
8:33.57INMishawakaMay 17#5 Penn Boys IHSAA Sectional
10.Sean Carlin
Rheese Adamson
Joe Cartwright
Jack Hochstetler
8:37.42INJohn GlennMay 24#2 Warsaw Boys IHSAA Regional
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Brock Tauteris54' 3 PRINGoshenMay 17#7 Goshen IHSAA Boys Sectional
11Jack Kiser54' 3 PRINPioneerMay 24#2 Warsaw Boys IHSAA Regional
3.12Jameson Baker53' 11.25 PRINTippecanoe ValleyJun 02IHSAA Boys State Track & Field Championships
4.12Damien Jackson52' 5.5 PRINConcordMay 24#2 Warsaw Boys IHSAA Regional
5.12Marcellus Anderson51' 10.5 PRINCulver CommunityMay 17# 6 Plymouth Boys Sectional
6.11Liam Hesting51' 2 PRINColumbia CityMay 24#2 Warsaw Boys IHSAA Regional
7.12John Svinarich49' 11.5 PRINWarsaw CommunityMay 24#2 Warsaw Boys IHSAA Regional
8.12James Morris49' 5.5 PRINPennMay 24#2 Warsaw Boys IHSAA Regional
9.11AJ Jones49' 0.5 PRINMadison-GrantMay 17#8 Kokomo Boys IHSAA Sectional
10.11Isaiah Tipping48' 11.5 PRINWawaseeMay 24#2 Warsaw Boys IHSAA Regional
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Tyler Gilbert185' 9 PRINWesternMay 17#8 Kokomo Boys IHSAA Sectional
2.11Jack Kiser165' 11INPioneerMay 24#2 Warsaw Boys IHSAA Regional
3.11Caden Paquette165' 8 PRINPennMay 17#5 Penn Boys IHSAA Sectional
4.12Steven Worlds157' 5 PRINGoshenMay 17#7 Goshen IHSAA Boys Sectional
5.11Liam Hesting153' 9 PRINColumbia CityJun 02IHSAA Boys State Track & Field Championships
6.11AJ Jones149' 3 PRINMadison-GrantMay 17#8 Kokomo Boys IHSAA Sectional
7.11Paxton Kintner148' 5 PRINMaconaquahMay 17#8 Kokomo Boys IHSAA Sectional
8.11Blake Brown146' 5INMishawakaMay 17#5 Penn Boys IHSAA Sectional
9.12Elisha Tipping146' 4 PRINWawaseeMay 17#7 Goshen IHSAA Boys Sectional
10.12Michael Godfrey145' 6 PRINSouth Bend St. JosephApr 14Midwest Prep Invitational
View full rankings...
High Jump
1.12Nate Patterson7' 4 PRINPlymouthJun 02IHSAA Boys State Track & Field Championships
2.12Simon Graber Miller6' 7 PRINBethany ChristianJun 02IHSAA Boys State Track & Field Championships
3.11Kevin Krutsch6' 5 PRINPennMay 24#2 Warsaw Boys IHSAA Regional
4.11Alex Scharpenberg6' 4INColumbia CityMay 17#7 Goshen IHSAA Boys Sectional
10Austin Dove6' 4 PRINLavilleMay 24#2 Warsaw Boys IHSAA Regional
11Shane Glasco6' 4 PRINMishawakaMay 17#5 Penn Boys IHSAA Sectional
7.11Isaiah Davis6' 2INManchesterMay 24#2 Warsaw Boys IHSAA Regional
12Simon Myers6' 2INGoshenMay 17#7 Goshen IHSAA Boys Sectional
9.10Conner Lennox6' 1 PRINWarsaw CommunityMay 17#7 Goshen IHSAA Boys Sectional
11Tycory Edwards6' 1 PRINElkhart CentralMay 17#7 Goshen IHSAA Boys Sectional
View full rankings...
Pole Vault
1.12Lucas De Moya14' 0 PRINGoshenJun 02IHSAA Boys State Track & Field Championships
12Tyler BonDurant14' 0 PRINElkhart MemorialMay 24#2 Warsaw Boys IHSAA Regional
3.12Dominic Nipper13' 8 PRINPennMay 24#2 Warsaw Boys IHSAA Regional
12Aren Turner13' 8 PRINEastern (Greentown)May 17#8 Kokomo Boys IHSAA Sectional
5.12Aaron Brooke13' 6 PRINCulver AcademiesMay 17# 6 Plymouth Boys Sectional
6.11Hunter Metzger13' 0 PRINWarsaw CommunityMay 17#7 Goshen IHSAA Boys Sectional
12Dalton Outlaw13' 0 PRINMaconaquahMay 17#8 Kokomo Boys IHSAA Sectional
11Noah Sears13' 0 PRINElkhart CentralMay 17#7 Goshen IHSAA Boys Sectional
9Collin Ruemler13' 0 PRINNorthridgeMay 17#7 Goshen IHSAA Boys Sectional
11Tommy Han13' 0 PRINSouth Bend AdamsMay 17#5 Penn Boys IHSAA Sectional
12Ethan Marlatt13' 0 PRINSouth Bend St. JosephMay 17#5 Penn Boys IHSAA Sectional
View full rankings...
Long Jump
1.10Tayson Parker23' 10.5 PRINNorthwesternMay 17#8 Kokomo Boys IHSAA Sectional
2.12Nate Patterson23' 2.5 PRINPlymouthMay 24#2 Warsaw Boys IHSAA Regional
3.11Luke Beehler23' 1.5 PRINLavilleMay 24#2 Warsaw Boys IHSAA Regional
4.11Bronson Yoder22' 9.25 PRINNorthwoodMay 17#7 Goshen IHSAA Boys Sectional
5.12Bernard Gilbert22' 8.5 PRINElkhart CentralMay 17#7 Goshen IHSAA Boys Sectional
6.9Ezra Lewellen21' 10.75 PRINPioneerMay 17#8 Kokomo Boys IHSAA Sectional
7.9Addai Lewellen21' 9.5 PRINPioneerMay 17#8 Kokomo Boys IHSAA Sectional
8.11Desmond Wilkins-Maxwell21' 5.25 PRINElkhart Christian AcademyMay 17#7 Goshen IHSAA Boys Sectional
9.12Domonick Swinney21' 3.5 PRINGoshenMay 17#7 Goshen IHSAA Boys Sectional
10.10Noah Gefri21' 3 PRINPennMay 17#5 Penn Boys IHSAA Sectional
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.