Team Results Management

Mens

100 Meters
1.12Riley McCann*11.28 PRINFranklin CommunityApr 17Johnson County Track and Field Meet
2.9Clay Stambaugh*11.40 PRINCenter GroveApr 17Johnson County Track and Field Meet
3.12Preston Phillips*11.53INWhiteland CommunityApr 17Johnson County Track and Field Meet
4.11Gavin Matheson*11.65INCenter GroveApr 17Johnson County Track and Field Meet
5.12William Socks*11.67 PRINGreenwood CommunityApr 17Johnson County Track and Field Meet
6.11Jake Perry*11.76 PRINWhiteland CommunityApr 17Johnson County Track and Field Meet
7.10Aaron Loos*11.86 PRINFranklin CommunityApr 17Johnson County Track and Field Meet
8.12Nick Wilson*11.95INTriApr 13Charger Invitational
9.11Bryce Smith*11.97 PRINIndian CreekApr 17Johnson County Track and Field Meet
10.11Chris Martin*12.03 PRINCenter GroveApr 14Ben Davis Relays
View full rankings...
200 Meters
1.12Riley McCann*23.05 PRINFranklin CommunityApr 17Johnson County Track and Field Meet
2.11Gavin Matheson*23.30INCenter GroveApr 17Johnson County Track and Field Meet
3.12Damon Hunter*23.31 PRINColumbus NorthApr 14Midwest Prep Invitational
4.9Clay Stambaugh*23.34 PRINCenter GroveApr 17Johnson County Track and Field Meet
5.9Dalton DeBaun*23.72 PRINWhiteland CommunityApr 17Johnson County Track and Field Meet
6.12Preston Phillips*23.94INWhiteland CommunityApr 17Johnson County Track and Field Meet
7.11Bryce Smith*24.07 PRINIndian CreekApr 17Johnson County Track and Field Meet
8.12William Socks*24.16 PRINGreenwood CommunityApr 17Johnson County Track and Field Meet
9.11Hunter Spalding*24.21 PRINColumbus NorthApr 14Midwest Prep Invitational
10.9Peyton Cavins*24.48 PRINMilanApr 13Charger Invitational
View full rankings...
400 Meters
1.12Matt Fleener*50.06 PRINCenter GroveApr 17Johnson County Track and Field Meet
2.11Lex Logan*52.48 PRINGreenwood CommunityApr 17Johnson County Track and Field Meet
3.11David Purdy*52.73 PRINFranklin CommunityApr 17Johnson County Track and Field Meet
4.12Tyler Fromer*53.33INFranklin CommunityApr 17Johnson County Track and Field Meet
5.11Dylan Cox*53.92INConnersvilleApr 14Midwest Prep Invitational
6.10Matthew Riehle*54.07 PRINMilanApr 13Charger Invitational
7.11Zach Friend*54.33 PRINColumbus NorthApr 14Midwest Prep Invitational
8.10Jaylen Dunlap*54.62 PRINWhiteland CommunityApr 17Johnson County Track and Field Meet
9.9Ewan Niccum*54.96 PRINWhiteland CommunityApr 17Johnson County Track and Field Meet
10.9Connor Fruits*55.41 PRINCenter GroveApr 17Johnson County Track and Field Meet
View full rankings...
800 Meters
1.12David Ryan*2:03.81INWhiteland CommunityApr 17Johnson County Track and Field Meet
2.12Steven Mills*2:04.44 PRINCenter GroveApr 17Johnson County Track and Field Meet
3.11Nathan Decker*2:06.02INIndian CreekApr 17Johnson County Track and Field Meet
4.10Drew Hargis*2:07.78 PRINFranklin CommunityApr 17Johnson County Track and Field Meet
5.12Christopher Jones*2:08.29INCenter GroveApr 17Johnson County Track and Field Meet
6.-Drew Austin*2:08.51 PRINNew PalestineApr 14Midwest Prep Invitational
7.10Wyatt McCullough*2:08.79INFranklin CommunityApr 17Johnson County Track and Field Meet
8.10Dalton Spangler*2:09.42 PRINWhiteland CommunityApr 17Johnson County Track and Field Meet
9.10Devon Whitaker*2:11.39 PRINNew PalestineApr 14Midwest Prep Invitational
10.12Conner Terhune*2:14.20INGreenwood CommunityApr 17Johnson County Track and Field Meet
View full rankings...
1600 Meters
1.12Ethan Pine*4:30.12INGreenwood CommunityApr 17Johnson County Track and Field Meet
2.11Andrew Bixler*4:35.27 PRINFranklin CommunityApr 17Johnson County Track and Field Meet
3.9William Jefferson*4:40.84 PRINWhiteland CommunityApr 17Johnson County Track and Field Meet
4.-Drew Austin*4:41.15 PRINNew PalestineApr 14Midwest Prep Invitational
5.10Nick Wilson*4:43.27INCenter GroveApr 17Johnson County Track and Field Meet
6.10Joshua Myers*4:43.94 PRINBatesvilleApr 14Midwest Prep Invitational
7.10Will Tucker*4:45.56INFranklin CommunityApr 17Johnson County Track and Field Meet
8.11Sebastian Martin*4:46.14 PRINCenter GroveApr 17Johnson County Track and Field Meet
9.12Abel Spalding*4:48.21 PRINColumbus NorthApr 14Midwest Prep Invitational
10.12Ethan Stanley*4:48.31 PRINCenter GroveApr 14Ben Davis Relays
View full rankings...
3200 Meters
1.11Andrew Bixler*9:55.35 PRINFranklin CommunityApr 17Johnson County Track and Field Meet
2.11Kyler Harrison*9:57.07 PRINNew PalestineApr 14Midwest Prep Invitational
3.11John Sluys*10:01.81 PRINColumbus NorthApr 14Midwest Prep Invitational
4.10Will Tucker*10:07.61 PRINFranklin CommunityApr 17Johnson County Track and Field Meet
5.12Peyton Shelton*10:10.65 PRINColumbus NorthApr 14Midwest Prep Invitational
6.12Ethan Stanley*10:13.00 PRINCenter GroveApr 17Johnson County Track and Field Meet
7.9William Jefferson*10:15.43 PRINWhiteland CommunityApr 17Johnson County Track and Field Meet
8.11Mika Long*10:16.53INWhiteland CommunityApr 17Johnson County Track and Field Meet
9.11Josh Collins*10:19.66 PRINNew PalestineApr 14Midwest Prep Invitational
10.12Abel Spalding10:22.62 PRINColumbus NorthMar 07Bloomington North Qualifier
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.12Nick Riggles*15.32 PRINFranklin CommunityApr 17Johnson County Track and Field Meet
2.11Sam Hohlt*15.60 PRINCenter GroveApr 17Johnson County Track and Field Meet
3.11Nick Patton*15.91INGreenwood CommunityApr 17Johnson County Track and Field Meet
4.12Joseph Leistner*15.93 PRINWhiteland CommunityApr 17Johnson County Track and Field Meet
5.11Joey Brock*16.19 PRINWhiteland CommunityApr 17Johnson County Track and Field Meet
6.10Jaylen Goines*16.20 PRINCenter GroveApr 17Johnson County Track and Field Meet
7.10Ben Malone*16.38INColumbus NorthApr 14Midwest Prep Invitational
8.12Collin Herron*16.57 PRINConnersvilleApr 14Midwest Prep Invitational
9.12Justin Johnson*16.67 PRINGreenwood CommunityApr 17Johnson County Track and Field Meet
10.12Ty Bogemann*16.90INWaldronApr 13Charger Invitational
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.11Sam Hohlt*40.06 PRINCenter GroveApr 14Ben Davis Relays
2.12Nick Riggles*40.44 PRINFranklin CommunityApr 17Johnson County Track and Field Meet
3.9Connor Delp*42.11 PRINCenter GroveApr 17Johnson County Track and Field Meet
4.12Joseph Leistner*42.36 PRINWhiteland CommunityApr 17Johnson County Track and Field Meet
5.10Ben Malone*42.73 PRINColumbus NorthApr 14Midwest Prep Invitational
6.12Collin Herron*43.77INConnersvilleApr 14Midwest Prep Invitational
7.12Justin Johnson*43.81INGreenwood CommunityApr 17Johnson County Track and Field Meet
8.11Joey Brock*44.76 PRINWhiteland CommunityApr 17Johnson County Track and Field Meet
9.11Trent Nobbe*45.07INSouth DecaturApr 13Charger Invitational
10.10Jaylen Goines*45.61 PRINCenter GroveApr 14Ben Davis Relays
View full rankings...
4x100 Relay
1.Gavin Matheson
Sam Hohlt
Connor Delp
Clay Stambaugh*
44.41INCenter GroveApr 17Johnson County Track and Field Meet
2.Damon Hunter
Hunter Spalding
Ben Malone
Daveed Jolley*
44.51INColumbus NorthApr 14Midwest Prep Invitational
3.Jacob Brown
Lance Parson
Jake Perry
Preston Phillips*
44.62INWhiteland CommunityApr 17Johnson County Track and Field Meet
4.Seth Wilson
Daniel Spriggs
Nathan Nichols
Romeo Echols*
45.51INBeech GroveApr 13Park Tudor Small School Showcase
5.Matt Frazier
Chandler Mills
Aaron Loos
Riley McCann*
46.13INFranklin CommunityApr 17Johnson County Track and Field Meet
6.Nick Patton
William Socks
Joey Brazelton
Seth Gallman*
46.53INGreenwood CommunityApr 17Johnson County Track and Field Meet
7.Morgan Seagrave
Corbin Ailes
Ethan Demeree
Mason Durrett*
47.67INTriton CentralApr 13Park Tudor Small School Showcase
8.Avery Welch
Zeke Davidson
Bryce Smith
Peyton Sisson*
47.86INIndian CreekApr 17Johnson County Track and Field Meet
9.Bailey Yarling
Ty Bogemann
Tyler Bowlby
Collin Simpson*
48.91INWaldronApr 13Charger Invitational
10.Grant Stoops
Jay Ouyang
Zane Stout
Brady Wright*
50.38INGreenwood Christian AcademyApr 17Johnson County Track and Field Meet
View full rankings...
4x400 Relay
1.Relay Team*3:28.20INCenter GroveApr 14Ben Davis Relays
2.Relay Team3:32.81INWarren CentralMar 07Bloomington North Qualifier
3.David Purdy
Nick Riggles
Aaron Loos
Tyler Fromer*
3:35.75INFranklin CommunityApr 17Johnson County Track and Field Meet
4.Jaylen Dunlap
Joseph Leistner
Ewan Niccum
David Ryan*
3:36.35INWhiteland CommunityApr 17Johnson County Track and Field Meet
5.Relay Team3:38.33INColumbus NorthMar 07Bloomington North Qualifier
6.Matthew Riehle
Talon Gobel
Nathan Burgan
Peyton Cavins*
3:45.50INMilanApr 13Charger Invitational
7.Filippo Bruzzese
Avery Schaub
Peyton Sisson
Nathan Decker*
3:48.49INIndian CreekApr 17Johnson County Track and Field Meet
8.Isaac Morphew
Jarred Burns
Anthony Moreno
Shamar Gentle*
3:55.86INBeech GroveApr 13Park Tudor Small School Showcase
9.Gabe Brown
Lex Logan
Noah McCracken
Conner Terhune*
3:59.54INGreenwood CommunityApr 17Johnson County Track and Field Meet
10.Jonathan Riggins
Max Arbuckle - Speece
Zack Martin
David Steele*
4:04.76INTriton CentralApr 13Park Tudor Small School Showcase
View full rankings...
4x800 Relay
1.Nick Wilson
Sebastian Martin
Christopher Jones
Steven Mills*
8:16.10INCenter GroveApr 17Johnson County Track and Field Meet
2.Relay Team*8:24.66INWhiteland CommunityApr 13Flashes Showcase
3.Relay Team8:29.53INWarren CentralMar 07Bloomington North Qualifier
4.Relay Team*8:32.47INFranklin CentralApr 13Flashes Showcase
5.Relay Team*8:37.10INNew PalestineApr 13Flashes Showcase
6.Relay Team*8:37.73INColumbus NorthApr 13Flashes Showcase
7.Tyler Fromer
Drew Hargis
Wyatt McCullough
Ethan Pheifer*
9:02.36INFranklin CommunityApr 17Johnson County Track and Field Meet
8.Ethan Trueblood
Zach Montgomery
Collin Simpson
Jacob James*
9:13.19INWaldronApr 13Charger Invitational
9.Isaac Morphew
Trey Stone
Jordan Smith
Shamar Gentle*
9:25.76INBeech GroveApr 13Park Tudor Small School Showcase
10.Keshawn Matejka
Nick Willham
Keith Alford
Ian Rimer*
9:31.32INGreenwood CommunityApr 17Johnson County Track and Field Meet
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Nick Young*52' 0 PRINGreenwood CommunityApr 17Johnson County Track and Field Meet
2.-Josh Fryar*47' 8 PRINBeech GroveApr 13Park Tudor Small School Showcase
3.12Logan Abbott*47' 0 PRINColumbus NorthApr 14Midwest Prep Invitational
4.11Cam Petty*46' 1.5 PRINCenter GroveApr 17Johnson County Track and Field Meet
5.12Manny Cheam*45' 7.25 PRINFranklin CommunityApr 17Johnson County Track and Field Meet
6.10Matthew Havens*44' 3.5 PRINWhiteland CommunityApr 17Johnson County Track and Field Meet
7.10Dalen Williams*44' 0.25 PRINWaldronApr 13Charger Invitational
8.12George Cousin44' 0INWarren CentralMar 07Bloomington North Qualifier
9.12Chase Hokey*43' 5.25 PRINCambridge City LincolnApr 14Small School Invite
10.11Blaine Cowan*42' 11.75 PRINCambridge City LincolnApr 14Small School Invite
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Nick Young*155' 5 PRINGreenwood CommunityApr 17Johnson County Track and Field Meet
2.12Logan Abbott*144' 8INColumbus NorthApr 14Midwest Prep Invitational
3.10Dalen Williams*139' 0.5 PRINWaldronApr 13Charger Invitational
4.12Manny Cheam*128' 4INFranklin CommunityApr 17Johnson County Track and Field Meet
5.-Josh Fryar*123' 6 PRINBeech GroveApr 13Park Tudor Small School Showcase
6.10Logan Beers*118' 7 PRINWhiteland CommunityApr 17Johnson County Track and Field Meet
7.12Jake Patton*118' 4INGreenwood CommunityApr 17Johnson County Track and Field Meet
8.12Carter Mettler*114' 7.5INCambridge City LincolnApr 14Small School Invite
9.11Ben Seifert*114' 1 PRINCenter GroveApr 17Johnson County Track and Field Meet
10.11Cam Petty*113' 8INCenter GroveApr 14Ben Davis Relays
View full rankings...
High Jump
1.12Gavin Hausz*6' 2 PRINNew PalestineApr 14Midwest Prep Invitational
2.11Jacob Keith*6' 0INCenter GroveApr 14Ben Davis Relays
9Preston Terrell*6' 0 PRINColumbus NorthApr 14Midwest Prep Invitational
4.11Nathan Burgan*5' 10 PRINMilanApr 13Charger Invitational
12Caleb Craig*5' 10INCambridge City LincolnApr 14Small School Invite
11Lucas Roehling*5' 10 PRINCenter GroveApr 17Johnson County Track and Field Meet
10Ta'zyih Relford5' 10 PRINWarren CentralMar 07Bloomington North Qualifier
8.10Randy Wells5' 8INWarren CentralMar 07Bloomington North Qualifier
10John Bragg5' 8INHauserApr 02Crothersville / Trinity / Hauser
11Garrett Metz*5' 8 PRINNorth DecaturApr 13Charger Invitational
9David Steele*5' 8 PRINTriton CentralApr 13Park Tudor Small School Showcase
View full rankings...
Pole Vault
1.12Brigham Kleinhenz*14' 3 PRINColumbus NorthApr 14Midwest Prep Invitational
2.11Nate Line*12' 6INCenter GroveApr 17Johnson County Track and Field Meet
12Conner Walsh*12' 6INCenter GroveApr 17Johnson County Track and Field Meet
4.11Matt Frazier*11' 0INFranklin CommunityApr 17Johnson County Track and Field Meet
5.12Rudolph Williams10' 6INWarren CentralMar 07Bloomington North Qualifier
-Nick Johnson10' 6TXGruverApr 07UIL 2A District 01
7.10Deven Williams*10' 0 PRINWhiteland CommunityApr 17Johnson County Track and Field Meet
8.11Jake Johnson*9' 6INGreenwood CommunityApr 17Johnson County Track and Field Meet
9.10Jacob Brown*9' 0 PRINWhiteland CommunityApr 17Johnson County Track and Field Meet
10.10Ethan Nash*7' 6INFranklin CommunityApr 17Johnson County Track and Field Meet
View full rankings...
Long Jump
1.10Elijah Price22' 3 PRINWarren CentralMar 07Bloomington North Qualifier
2.11Lucas Roehling*20' 11 PRINCenter GroveApr 17Johnson County Track and Field Meet
3.12Brian Glenn20' 9.25INWarren CentralMar 07Bloomington North Qualifier
4.11Jacob Keith*20' 4.25INCenter GroveApr 17Johnson County Track and Field Meet
5.10Daveed Jolley19' 11.75 PRINColumbus NorthMar 07Bloomington North Qualifier
6.12Nick Riggles*19' 8.5 PRINFranklin CommunityApr 17Johnson County Track and Field Meet
7.10Joey Brazelton*19' 7 PRINGreenwood CommunityApr 17Johnson County Track and Field Meet
8.9Dalton DeBaun*19' 4.75 PRINWhiteland CommunityApr 17Johnson County Track and Field Meet
9.10Ben Malone19' 2.5 PRINColumbus NorthMar 07Bloomington North Qualifier
10.10John Bragg18' 9.5 PRINHauserApr 02Crothersville / Trinity / Hauser
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.