Team Results Management
View Athletic.net Ad Free

Mens

100 Meters
1.15-16Luc Leclaire11.42 PRMAAzimuth AthleticsJun 16USATF New England Association Junior Olympic Championships
2.10Darnell Worley11.59 PR (-1.2)MAWhitinsville ChristianMay 26C/W Division 2 Championships
3.12Harry Keefe11.91 PR (-1.6)MASutton MemorialMay 26C/W Division 2 Championships
4.11Anthony Rossi12.07 PR (-.9)MADouglasMay 26C/W Division 2 Championships
5.15-16Jacob Dunton12.13 PRMABlackstone Valley Track ClubJun 16USATF New England Association Junior Olympic Championships
6.11Rowan Woods12.53 PRMASutton MemorialJun 04District E Weight Pentathlon
7.11Ben Manoli12.56 PR (-1.2)MAHopedaleMay 26C/W Division 2 Championships
8.11Kaleb McKeon12.61 PRMADouglasJun 04District E Weight Pentathlon
9.10Nathaniel Bean12.76 PR (-1.3)MAHopedaleMay 26C/W Division 2 Championships
10.9Jamie Draper15.92 PRMASutton MemorialJun 04District E Weight Pentathlon
View full rankings...
200 Meters
1.10Darnell Worley23.20 PR (-.2)MAWhitinsville ChristianJun 02MIAA All State Championship
2.15-16Luc Leclaire23.77 PRMAAzimuth AthleticsJun 16USATF New England Association Junior Olympic Championships
3.12Harry Keefe23.79 PR (-1.2)MASutton MemorialMay 26C/W Division 2 Championships
4.11Anthony Rossi24.46 PR (-1.2)MADouglasMay 26C/W Division 2 Championships
5.12Collin Flanagan24.49 PR (.2)MANipmuc RegionalMay 26C/W Division 2 Championships
6.12Matt Draper25.09 PR (.2)MASutton MemorialMay 26C/W Division 2 Championships
7.11Noa Davies25.29 PRMABlackstone-Millville RegMay 05Greater New Bedford Twilight Invitational
8.10Nathaniel Bean25.88 PR (-1.2)MAHopedaleMay 26C/W Division 2 Championships
9.10Aidan McDonough26.01 PRMABlackstone-Millville RegMay 05freshman/sophomore
10.11Rowan Woods26.07 PRMASutton MemorialJun 04District E Weight Pentathlon
View full rankings...
400 Meters
1.11Cole Bolduc52.81 PRMABlackstone-Millville RegMay 26C/W Division 2 Championships
2.12Alec Goldenberg53.50 PRMADouglasMay 26C/W Division 2 Championships
3.10Jared Joyce53.95 PRMANipmuc RegionalMay 05freshman/sophomore
4.11Alex Vallaro55.02 PRMASutton MemorialMay 26C/W Division 2 Championships
5.9Joseph Thumann55.21 PRMAWhitinsville ChristianMay 26C/W Division 2 Championships
6.9Nicolas LaCortiglia55.29 PRMANipmuc RegionalMay 26C/W Division 2 Championships
7.11John Paul Capuano55.53 PRMASutton MemorialMay 26C/W Division 2 Championships
8.12Bryce Brown55.66 PRMAHopedaleMay 19South Shore Principals Twilight Invitational
9.10Sam Hennedy56.48 PRMADouglasMay 05freshman/sophomore
10.9Kirolos Bebawy1:00.34 PRMAHopedaleMay 19South Shore Principals Twilight Invitational
View full rankings...
800 Meters
1.12Bryce Brown2:04.41 PRMAHopedaleMay 05Greater New Bedford Twilight Invitational
2.11Cole Bolduc2:07.30MABlackstone-Millville RegMay 05Greater New Bedford Twilight Invitational
3.10Noah Laren2:10.89 PRMABlackstone-Millville RegMay 21Last Chance Meet
View full rankings...
1 Mile
1.12Brandon Hall4:23.41 PRMAHopedaleMay 19South Shore Principals Twilight Invitational
2.11Michael Olson4:30.11 PRMASutton MemorialJun 02MIAA All State Championship
3.12Andrew Doran4:49.63 PRMAHopedaleMay 26C/W Division 2 Championships
4.10Michael Dobbs5:07.29 PRMAHopedaleMay 05freshman/sophomore
5.9Kyle Murray5:08.47 PRMAHopedaleMay 19South Shore Principals Twilight Invitational
6.9Jackson Terenzi5:13.91 PRMAHopedaleMay 19South Shore Principals Twilight Invitational
7.10Francis Hodgens5:15.02 PRMAHopedaleMay 19South Shore Principals Twilight Invitational
8.9Joshua Fumia5:18.86 PRMAHopedaleMay 19South Shore Principals Twilight Invitational
9.9Joseph Turenne5:23.00 PRMAHopedaleMay 19South Shore Principals Twilight Invitational
10.8Jake Tower5:27.70 PRMAHopedaleMay 19South Shore Principals Twilight Invitational
View full rankings...
2 Miles
1.12Brandon Hall9:25.85 PRMAHopedaleJun 02MIAA All State Championship
2.12Brandon Hall9:34.65 PRMAHopedaleJun 17New Balance Nationals Outdoor
3.12Trevor Mungeam9:55.72 PRMADouglasMay 26C/W Division 2 Championships
4.9Joseph Thumann10:02.87 PRMAWhitinsville ChristianMay 26C/W Division 2 Championships
5.11Colin Black10:02.96 PRMAHopedaleMay 26C/W Division 2 Championships
6.12Clark Bishop10:19.04 PRMADouglasMay 26C/W Division 2 Championships
7.12Andrew Doran10:20.69MAHopedaleMay 19South Shore Principals Twilight Invitational
8.10Daniel DeZutter10:35.20 PRMANipmuc RegionalMay 26C/W Division 2 Championships
9.9Kyle Murray11:02.64 PRMAHopedaleMay 05freshman/sophomore
10.10Francis Hodgens11:27.03 PRMAHopedaleMay 05freshman/sophomore
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.12Joe Jepsen16.33 PR (.9)MASutton MemorialMay 26C/W Division 2 Championships
2.11Ben Manoli18.07 PR (-1.1)MAHopedaleMay 26C/W Division 2 Championships
View full rankings...
400m Hurdles - 36"
1.12Alec Goldenberg56.74 PRMADouglasJun 02MIAA All State Championship
2.10Sam Hennedy1:02.38 PRMADouglasMay 26C/W Division 2 Championships
3.9Benjamin Skiba1:04.07 PRMANipmuc RegionalMay 26C/W Division 2 Championships
4.10Damien Lahousse1:05.44 PRMABlackstone-Millville RegMay 05freshman/sophomore
5.9Kirolos Bebawy1:09.36 PRMAHopedaleMay 19South Shore Principals Twilight Invitational
View full rankings...
4x100 Relay
1.Noa Davies
Kyle Scully
Jacob Dunton
Luc Leclaire
45.75MABlackstone-Millville RegJun 02MIAA All State Championship
2.Relay Team49.45MAHopedaleMay 26C/W Division 2 Championships
View full rankings...
4x400 Relay
1.Relay Team3:42.83MABlackstone-Millville RegMay 26C/W Division 2 Championships
2.Relay Team3:46.71MASutton MemorialMay 26C/W Division 2 Championships
3.Relay Team3:58.50MANipmuc RegionalMay 05freshman/sophomore
4.Relay Team4:10.92MAHopedaleMay 05freshman/sophomore
View full rankings...
4x800 Relay
1.Brandon Hall
Bryce Brown
Andrew Doran
Colin Black
8:23.42MAHopedaleJun 02MIAA All State Championship
2.Relay Team8:32.76MASutton MemorialMay 26C/W Division 2 Championships
3.Relay Team8:47.03MADouglasMay 26C/W Division 2 Championships
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Matthew Brooks42' 8 PRMADouglasMay 26C/W Division 2 Championships
2.11Bretton Loftus40' 1 PRMANipmuc RegionalMay 26C/W Division 2 Championships
3.12Joe Jepsen36' 7 PRMASutton MemorialMay 26C/W Division 2 Championships
4.10Shamus Birdsey33' 9.5 PRMANipmuc RegionalMay 05freshman/sophomore
5.11Kaleb McKeon33' 8.75 PRMADouglasJun 04District E Weight Pentathlon
6.10Patrick Clifford32' 7 PRMABlackstone-Millville RegMay 05freshman/sophomore
7.9Jamie Draper30' 5 PRMASutton MemorialJun 04District E Weight Pentathlon
8.10Dylan Ayotte30' 0 PRMABlackstone-Millville RegMay 05freshman/sophomore
9.12Jake Weaver29' 10.5 PRMAHopedaleMay 19South Shore Principals Twilight Invitational
10.11Rowan Woods27' 1.25 PRMASutton MemorialJun 04District E Weight Pentathlon
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Jake Weaver106' 8 PRMAHopedaleMay 26C/W Division 2 Championships
2.12Matt Draper102' 3 PRMASutton MemorialMay 26C/W Division 2 Championships
3.11Bretton Loftus97' 7 PRMANipmuc RegionalMay 26C/W Division 2 Championships
4.10Jared Joyce93' 9 PRMANipmuc RegionalMay 05freshman/sophomore
5.9Cody McLaughlin91' 7 PRMADouglasMay 05freshman/sophomore
6.9Mauricio Teles89' 11 PRMAHopedaleMay 19South Shore Principals Twilight Invitational
7.10Aidan McDonough88' 10 PRMABlackstone-Millville RegMay 05freshman/sophomore
8.9Jamie Draper83' 6 PRMASutton MemorialJun 04District E Weight Pentathlon
9.15-16Jacob Dunton79' 4 PRMABlackstone Valley Track ClubJun 16USATF New England Association Junior Olympic Championships
10.10Patrick Clifford78' 1 PRMABlackstone-Millville RegMay 05freshman/sophomore
View full rankings...
Javelin - 800g
1.12Adam Wright141' 5 PRMASutton MemorialMay 26C/W Division 2 Championships
2.10Lucas Pereira128' 4 PRMABlackstone-Millville RegMay 26C/W Division 2 Championships
3.10Noah Laren126' 1 PRMABlackstone-Millville RegMay 05freshman/sophomore
4.11Kaleb McKeon125' 4 PRMADouglasMay 26C/W Division 2 Championships
5.9Andrew DeFalco105' 3 PRMADouglasMay 05freshman/sophomore
6.10Nathaniel Bean99' 2 PRMAHopedaleMay 19South Shore Principals Twilight Invitational
7.11Rowan Woods86' 10 PRMASutton MemorialJun 04District E Weight Pentathlon
8.9Jamie Draper77' 9 PRMASutton MemorialJun 04District E Weight Pentathlon
View full rankings...
High Jump
1.12Joe Jepsen6' 1.5MASutton MemorialMay 26C/W Division 2 Championships
2.10Damien Lahousse5' 7 PRMABlackstone-Millville RegMay 05freshman/sophomore
3.10Noah Laren5' 5 PRMABlackstone-Millville RegMay 05freshman/sophomore
4.11Ben Manoli4' 11 PRMAHopedaleMay 19South Shore Principals Twilight Invitational
View full rankings...
Long Jump
1.15-16Jacob Dunton20' 5 PRMABlackstone Valley Track ClubJul 15USATF Region 1 Junior Olympic Championships
2.12Joe Jepsen18' 6 PRMASutton MemorialMay 26C/W Division 2 Championships
3.10Jared Joyce17' 2.25 PRMANipmuc RegionalMay 05freshman/sophomore
4.11Ben Manoli15' 4.75 PRMAHopedaleMay 19South Shore Principals Twilight Invitational
5.8Gabe Bean15' 3.5 PRMAHopedaleMay 19South Shore Principals Twilight Invitational
View full rankings...
Triple Jump
1.15-16Jacob Dunton40' 11.25 PRMABlackstone Valley Track ClubJun 16USATF New England Association Junior Olympic Championships
2.10Daniel DeZutter32' 4.75 PRMANipmuc RegionalMay 05freshman/sophomore
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.