Team Results Management
View Athletic.net Ad Free

Mens

100 Meters
1.12Erik LaBonte10.66 PR (.2)MITraverse City WestJun 02MHSAA LP Finals - Division 1
2.11Aidan Harrison11.02 PRMIFlushingApr 18FML Flush/Fent/Creek
3.12Nick Morrison11.15 PRMIFlushingMay 29Norb Badar Invitational
4.12Tristen Szafranski11.18 PRMITraverse City CentralMay 09TC Central vs Petoskey
5.10Devell Washington11.23 PRMIBay City CentralMay 14Bay County Championship reschedule
10Jamarius Davis11.23 PRMIFlint Carman-AinsworthApr 28Lakeland Coaches Invitational
7.11Ry'lon Roberts11.24 PRMIFlushingApr 25FML Brandon/Flushing/Kearsley
8.12Beau Tucker11.25MITraverse City WestMay 29Record Eagle Honor Roll
9.11Kenny Evans11.29 PRMISwartz CreekMay 09FML Linden/Kearsley/Swartz Creek
10.12Marshall Brooks11.34 PRMIFlint Carman-AinsworthMay 11Davison Twilight Classic
View full rankings...
200 Meters
1.12Marcus Montgomery21.86 PRMISaginaw HeritageMay 23Saginaw Valley League Championships
2.12Erik LaBonte21.87 PR (1.6)MITraverse City WestJun 02MHSAA LP Finals - Division 1
3.12Marshall Brooks21.95 PRMIFlint Carman-AinsworthMay 23Saginaw Valley League Championships
4.12Nick Morrison22.65 PRMIFlushingMay 29Norb Badar Invitational
5.12Tristen Szafranski22.85 PRMITraverse City CentralMay 23BNC Championships
11Chase Perry22.85 PRMIMidland DowMay 01Bay City Western vs Midland Dow
7.11Zarin Burns22.90MISaginaw HeritageMay 12Eagle Last Chance Invitational
8.12Beau Tucker22.91 PRMITraverse City WestMay 29Record Eagle Honor Roll
9Terrence Muex22.91 PRMIFlint Carman-AinsworthMay 18MHSAA LP Region 10-1 @ Midland
10.10Jamarius Davis23.00 PRMIFlint Carman-AinsworthMay 23Saginaw Valley League Championships
View full rankings...
400 Meters
1.12Marcus Montgomery47.52 PRMISaginaw HeritageMay 18MHSAA LP Region 10-1 @ Midland
2.11Trent Barron48.11 PRMIFlint Carman-AinsworthMay 18MHSAA LP Region 10-1 @ Midland
3.12Anthony Fordham49.00 PRMIDavisonMay 18MHSAA LP Region 10-1 @ Midland
4.10Ryan Mixon50.66 PRMIFlushingMay 23FML Championship
5.12Ethan Onweller50.98 PRMIDavisonApr 27Spartan Classic Track and Field Invite
6.12Tristen Szafranski51.42 PRMITraverse City CentralMay 23BNC Championships
7.12Adam Hunt51.80 PRMITraverse City WestMay 23BNC Championships
8.10Robert Lahmann51.93 PRMIMidland DowMay 01Bay City Western vs Midland Dow
9.12Ben Rasho51.94 PRMITraverse City CentralMay 29Record Eagle Honor Roll
10.9Terrence Muex52.59 PRMIFlint Carman-AinsworthMay 04Goodrich Invite
View full rankings...
800 Meters
1.12Ethan Onweller1:58.09 PRMIDavisonJun 02MHSAA LP Finals - Division 1
2.11Josh Smith1:59.49 PRMIAlpenaMay 23BNC Championships
3.11Jacob Grassa1:59.68 PRMITraverse City CentralMay 23BNC Championships
4.10Alex Burnham2:00.67 PRMIDavisonMay 29Larry Steeb Meet of Champions
5.12Nick Sonnenberg2:01.44 PRMISaginaw HeritageMay 29Korf-Schultz Saginaw County Invitational
6.12Andrew Harrast2:01.59MIMt. PleasantMay 18MHSAA LP Region 10-1 @ Midland
7.12Jared Lindstrom2:02.00 PRMIFlushingMay 18MHSAA LP Region 10-1 @ Midland
8.11Aden Smith2:02.13MIAlpenaMay 11Falcon Invite
9.10Logan Willyerd2:02.16 PRMISwartz CreekApr 20Frankenmuth Marco Marcet Invitational
10.10Ryan Durand2:02.67 PRMITraverse City WestMay 18MHSAA LP Region 10-1 @ Midland
10Jack Carter2:02.67 PRMIFlint Carman-AinsworthMay 29Norb Badar Invitational
View full rankings...
1600 Meters
1.11Josh Smith4:16.79 PRMIAlpenaJun 02MHSAA LP Finals - Division 1
2.12Morgan McGrew4:23.58 PRMITraverse City CentralJun 02MHSAA LP Finals - Division 1
3.11Aden Smith4:24.71MIAlpenaMay 23BNC Championships
4.12Andrew Harrast4:31.69MIMt. PleasantApr 24Heritage vs. Mt. Pleasant & Powers
5.11Nate Wilson4:33.39 PRMITraverse City WestMay 23BNC Championships
6.12Michael Fiore4:34.06 PRMISaginaw HeritageApr 24Heritage vs. Mt. Pleasant & Powers
7.11Aidan Day4:34.52 PRMIAlpenaMay 18MHSAA LP Region 10-1 @ Midland
8.10Cole Truszkowski4:34.72 PRMITraverse City CentralMay 09TC Central vs Petoskey
9.10Tyler Pritchett4:35.33 PRMIMidlandMay 14Midland Dow / Mount Pleasant at Midland
10.12Nathan Weidman4:35.66 PRMISaginaw HeritageMay 08Heritage vs. Midland
View full rankings...
3200 Meters
1.11Aden Smith9:17.86 PRMIAlpenaJun 02MHSAA LP Finals - Division 1
2.12Nicolas Trevino9:29.84 PRMISaginaw HeritageJun 02MHSAA LP Finals - Division 1
3.12Morgan McGrew9:40.01MITraverse City CentralApr 27Spartan Classic Track and Field Invite
4.10Tyler Pritchett9:50.52 PRMIMidlandMay 18MHSAA LP Region 10-1 @ Midland
5.12Nathan Weidman9:58.73 PRMISaginaw HeritageMay 12Eagle Last Chance Invitational
6.12Michael Fiore9:59.87MISaginaw HeritageMay 12Eagle Last Chance Invitational
7.10Cameron Smith10:00.49 PRMISwartz CreekMay 11Davison Twilight Classic
8.10Cole Truszkowski10:02.20 PRMITraverse City CentralApr 27Spartan Classic Track and Field Invite
9.10Jason Millis10:06.33 PRMIDavisonMay 04Cavalier Classic True Team Invite
10.9Josiah Burr10:10.83 PRMIMidland DowMay 18MHSAA LP Region 10-1 @ Midland
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.12Cassidy Henshaw14.57 PRMITraverse City CentralMay 14Traverse City West/Central/St. Francis
2.12Gage Shellenbarger14.86 PRMIMt. PleasantMay 14Midland Dow / Mount Pleasant at Midland
3.12Spencer James15.09 PRMIMidlandApr 28Brighton Bulldog Invitational
4.12Dylan Liggett15.20MITraverse City CentralMay 29Record Eagle Honor Roll
5.9DAKARI Betts15.38 PRMIFlint Carman-AinsworthMay 29Norb Badar Invitational
6.11Hakeem Fordham15.51 PRMIFlint Southwestern AcademyMay 23Saginaw Valley League Championships
7.11Adam Doty15.54 PRMIBay City WesternMay 23Saginaw Valley League Championships
8.11Leon Stocker15.61 PRMIFlushingMay 23FML Championship
9.11Haydn Goebel15.75MIAlpenaMay 23BNC Championships
10.12David Downing15.76MITraverse City WestMay 29Record Eagle Honor Roll
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.11Leon Stocker39.83 PRMIFlushingMay 18MHSAA LP Region 10-1 @ Midland
2.12Spencer James40.54 PRMIMidlandJun 02MHSAA LP Finals - Division 1
3.12Iveyon Love41.14 PRMIFlint Southwestern AcademyMay 29Norb Badar Invitational
4.9DAKARI Betts41.33 PRMIFlint Carman-AinsworthMay 29Norb Badar Invitational
5.11Adam Doty41.59 PRMIBay City WesternMay 18MHSAA LP Region 10-1 @ Midland
12Jakelveon Jackson41.59 PRMIFlint Southwestern AcademyMay 29Norb Badar Invitational
7.12Jonny Lillo42.02 PRMIBay City WesternMay 23Saginaw Valley League Championships
8.11Haydn Goebel42.04MIAlpenaMay 11Falcon Invite
9.12David Downing42.33 PRMITraverse City WestMay 29Record Eagle Honor Roll
10.10Joshua Jaymes42.41 PRMITraverse City CentralMay 18MHSAA LP Region 10-1 @ Midland
View full rankings...
4x100 Relay
1.Nick Morrison
Jesse McLemore
Ry'lon Roberts
Aidan Harrison
42.91MIFlushingMay 18MHSAA LP Region 10-1 @ Midland
2.Beau Tucker
Erik LaBonte
Tony Gallegos
J.P. Pawloski
43.30MITraverse City WestJun 02MHSAA LP Finals - Division 1
3.Kenny Evans
Max Murphy
DJ Brown
Hunter Puestow
44.21MISwartz CreekMay 18MHSAA LP Region 10-1 @ Midland
4.Tristen Szafranski
Jordon Christopher
Trey Searles
Cassidy Henshaw
44.22MITraverse City CentralMay 18MHSAA LP Region 10-1 @ Midland
5.Jamarius Davis
Chris Coleman
Juan Cunningham
Marshall Brooks
44.35MIFlint Carman-AinsworthMay 18MHSAA LP Region 10-1 @ Midland
6.Christopher Parker
Roy Keahey
Majestik Dudley
Zarin Burns
44.48MISaginaw HeritageMay 23Saginaw Valley League Championships
7.Relay Team44.92MIFlint Southwestern AcademyMay 23Saginaw Valley League Championships
8.Tariq Reid
Michael Jamerson
Gavin Peugh
Jesse Mallett
45.10MIDavisonMay 18MHSAA LP Region 10-1 @ Midland
9.Emmett Boehler
Khyree Harris
Terryon Liddell
Deon Sanders
45.21MISaginaw Swan ValleyApr 20Graves/Swayze Relay Meet
10.Freddrick Murray
Geontae Barboza
Reggie Williams
Kamrin Wilson
45.24MISaginaw Arthur HillMay 29Korf-Schultz Saginaw County Invitational
View full rankings...
4x200 Relay
1.Trent Barron
Marshall Brooks
Terrence Muex
Jamarius Davis
1:27.03MIFlint Carman-AinsworthJun 02MHSAA LP Finals - Division 1
2.Leon Stocker
Jesse McLemore
Ry'lon Roberts
Nick Morrison
1:29.64MIFlushingMay 23FML Championship
3.Zarin Burns
Majestik Dudley
Juwan Roberts
Marcus Montgomery
1:30.38MISaginaw HeritageMay 23Saginaw Valley League Championships
4.Beau Tucker
Erik LaBonte
Tony Gallegos
Adam Hunt
1:30.63MITraverse City WestMay 14Traverse City West/Central/St. Francis
5.Michael Jamerson
Gavin Peugh
Anthony Fordham
Ethan Onweller
1:31.88MIDavisonApr 27Spartan Classic Track and Field Invite
6.Darin Aprea
Sam Chmielarczyk
Matt West
Derek Akers
1:32.40MITraverse City CentralMay 14Traverse City West/Central/St. Francis
7.Kamrin Wilson
Jamal Brackett
Freddrick Murray
Andre Jackson
1:33.63MISaginaw Arthur HillMay 14Arthur Hill, Hemlock & Saginaw vs. Heritage
8.Nate Rhee
Jordan Plewa
Zack Coon
Chase Perry
1:33.99MIMidland DowApr 11Midland Dow vs Saginaw Heritage
9.Tim Wilson
Luke Taylor
Izzy Rollins
Demetri Griffin
1:34.04MIMt. PleasantMay 29Mid Michigan Meet of Champions
10.Timothy Rygwelski
Zion Tolbert
Unique Houston
Devell Washington
1:34.22MIBay City CentralMay 01BCC vs. Heritage
View full rankings...
4x400 Relay
1.Trent Barron
Marshall Brooks
DAKARI Betts
Terrence Muex
3:18.85MIFlint Carman-AinsworthMay 29Norb Badar Invitational
2.Marcus Montgomery
Brady Dinninger
Zarin Burns
Majestik Dudley
3:22.37MISaginaw HeritageJun 02MHSAA LP Finals - Division 1
3.Ryan Mixon
Cal Endicott
Ry'lon Roberts
Aidan Harrison
3:26.27MIFlushingMay 18MHSAA LP Region 10-1 @ Midland
4.Ethan Onweller
Tyreese Watson
Alex Burnham
Anthony Fordham
3:27.93MIDavisonMay 18MHSAA LP Region 10-1 @ Midland
5.Patrick O'Connor
Adam Hunt
Wylie Edick
Braden Rubinas
3:29.25MITraverse City WestMay 29Record Eagle Honor Roll
6.Turner Felton
Demetri Griffin
Luke Taylor
Gage Shellenbarger
3:30.75MIMt. PleasantMay 29Mid Michigan Meet of Champions
7.Julien Theuerkauf
Nathan Burgard
Robert Lahmann
Chase Perry
3:34.32MIMidland DowMay 14Midland Dow / Mount Pleasant at Midland
8.Christian Gordon
Tommy Johnstone
Connor Lynch
Spencer James
3:34.33MIMidlandMay 14Midland Dow / Mount Pleasant at Midland
9.Jacob Grassa
Jacob Belcher
Grant Komrska
Ben Rasho
3:36.11MITraverse City CentralMay 29Record Eagle Honor Roll
10.Jadon Duncan
Haydn Goebel
Kolton Goebel
Aidan Day
3:36.94MIAlpenaMay 23BNC Championships
View full rankings...
4x800 Relay
1.Aidan Day
Drew Seabase
Aden Smith
Josh Smith
7:55.45MIAlpenaJun 02MHSAA LP Finals - Division 1
2.Ethan Onweller
Greg Smith
Spencer Torok
Alex Burnham
8:03.00MIDavisonJun 02MHSAA LP Finals - Division 1
3.Joe Chinkeefatt
Jaheem Billingsley
Tom Taylor
Jack Carter
8:17.96MIFlint Carman-AinsworthMay 23Saginaw Valley League Championships
4.Nick Sonnenberg
Michael Fiore
Nathan Weidman
William Koepke
8:19.61MISaginaw HeritageMay 18MHSAA LP Region 10-1 @ Midland
5.Morgan McGrew
Jacob Grassa
Max Ranger
Cole Truszkowski
8:23.46MITraverse City CentralApr 27Spartan Classic Track and Field Invite
6.Ryan Durand
Nate Wilson
Henry Heller
Julian Hilt
8:24.71MITraverse City WestMay 18MHSAA LP Region 10-1 @ Midland
7.Caleb Gosselin
Matthew Przepiora
Elijah Beson
John Friebe
8:24.81MIBay City WesternMay 23Saginaw Valley League Championships
8.Jordan Buckner
Jared Lindstrom
Caleb Kriesch
Carter Johnson
8:25.51MIFlushingMay 23FML Championship
9.Cameron Smith
Ben Oles
Steffen Hembruch
Logan Willyerd
8:34.76MISwartz CreekMay 18MHSAA LP Region 10-1 @ Midland
10.Jacob Mutscher
Jacob Maschino
Tyler Pritchett
Maxx Fisher
8:36.36MIMidlandMay 18MHSAA LP Region 10-1 @ Midland
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Brandon Varner52' 4.25 PRMISwartz CreekJun 02MHSAA LP Finals - Division 1
2.12Bowen Brunner51' 2.25 PRMITraverse City CentralMay 18MHSAA LP Region 10-1 @ Midland
3.11Justin Schlaack48' 1 PRMISwartz CreekMay 23FML Championship
4.12Antonio Farero47' 6 PRMIFlushingMay 23FML Championship
5.12Jacob Ransom45' 10.5 PRMITraverse City WestApr 25Gaylord vs Traverse City West
6.11Chance Atkins45' 0 PRMISaginaw HeritageMay 01BCC vs. Heritage
7.11Jacob Nerio44' 9 PRMISaginaw HeritageMay 14Arthur Hill, Hemlock & Saginaw vs. Heritage
11Tanayshio Dones44' 9 PRMIFlint Carman-AinsworthApr 28Lakeland Coaches Invitational
9.9Justin Doty44' 2 PRMIBay City WesternApr 11Bay City Western vs. Midland
10.12Terry O'Connor43' 8 PRMITraverse City CentralMay 02Gaylord vs Traverse City Central
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Bowen Brunner163' 8 PRMITraverse City CentralJun 02MHSAA LP Finals - Division 1
2.12Ryan Coltson148' 2 PRMIMidlandMay 14Midland Dow / Mount Pleasant at Midland
3.12Antonio Farero141' 8 PRMIFlushingMay 18MHSAA LP Region 10-1 @ Midland
4.12Jacob Ransom141' 0 PRMITraverse City WestMay 23BNC Championships
5.11Kevin Lawrence140' 8 PRMIDavisonMay 18MHSAA LP Region 10-1 @ Midland
6.10Eli Winter139' 3 PRMIAlpenaMay 29Alpena News Honor Roll Meet
7.12Brandon Varner138' 9 PRMISwartz CreekMay 04Goodrich Invite
8.10Arthur Paad137' 8 PRMIAlpenaMay 29Alpena News Honor Roll Meet
9.11Justin Schlaack137' 0 PRMISwartz CreekMay 09FML Linden/Kearsley/Swartz Creek
10.11Chance Atkins130' 2 PRMISaginaw HeritageMay 164th Annual Heritage Hawks Last Chance Invitational
View full rankings...
High Jump
1.12Cassidy Henshaw6' 9 PRMITraverse City CentralJun 02MHSAA LP Finals - Division 1
2.11Aidan Harrison6' 5MIFlushingMay 18MHSAA LP Region 10-1 @ Midland
3.12Parker Rivard6' 4MIBay City WesternApr 27Spartan Classic Track and Field Invite
11Reggie Williams6' 4 PRMISaginaw Arthur HillMay 01Davison vs. Flint Powers & Saginaw Arthur Hill
12Gage Shellenbarger6' 4MIMt. PleasantApr 24Heritage vs. Mt. Pleasant & Powers
6.12David Downing6' 3.25 PRMITraverse City WestMay 14Traverse City West/Central/St. Francis
7.10Demetri Griffin6' 3 PRMIMt. PleasantMay 01Mt. Pleasant vs. Midland & John Glenn
10Luke Taylor6' 3 PRMIMt. PleasantApr 23Mt. Pleasant 9 & 10 Invitational
10Garrett Daniels6' 3 PRMIMidland DowMay 08Davison vs. Midland Dow
10.12Joe Guyon6' 2 PRMITraverse City WestMay 02TC West vs Cadillac
View full rankings...
Pole Vault
1.10Gabe Bullis15' 0 PRMIAlpenaJun 02MHSAA LP Finals - Division 1
2.10Bryce Albrecht13' 6 PRMIMidlandMay 04Bay City Western Invitational
3.11Carter Cerny13' 0 PRMILapeerMay 18MHSAA LP Region 10-1 @ Midland
12Isaac Coulter13' 0MITraverse City CentralMay 14Traverse City West/Central/St. Francis
5.11Josiah Matuzak12' 6 PRMIAlpenaMay 29Alpena News Honor Roll Meet
10Aiden Griggs12' 6 PRMITraverse City WestMay 14Traverse City West/Central/St. Francis
7.11Carson Koegel12' 0MIFlint Carman-AinsworthMay 29Norb Badar Invitational
12Logan Smith12' 0 PRMIMt. PleasantMay 29Mid Michigan Meet of Champions
10Evan McCombs12' 0 PRMITraverse City CentralMay 02Gaylord vs Traverse City Central
10.12Jacob Rau11' 6 PRMIFlushingMay 23FML Championship
View full rankings...
Long Jump
1.12Cassidy Henshaw22' 8.75MITraverse City CentralMay 04Ken Bell Invite
2.12Jakelveon Jackson21' 9 PRMIFlint Southwestern AcademyMay 29Norb Badar Invitational
10Jamarius Davis21' 9 PRMIFlint Carman-AinsworthApr 23Midland Dow and John Glenn at Carman Ainsworth
4.10Trey Searles21' 3.5 PRMITraverse City CentralMay 04Ken Bell Invite
5.12Juwan Roberts20' 9 PRMISaginaw HeritageMay 23Saginaw Valley League Championships
6.12Iveyon Love20' 7.75 PRMIFlint Southwestern AcademyMay 14Davison vs. Flint & Carman Ainsworth
11Moswen Kirksey20' 7.75 PRMITraverse City CentralMay 29Record Eagle Honor Roll
8.10Demetri Griffin20' 7 PRMIMt. PleasantMay 18MHSAA LP Region 10-1 @ Midland
9.12Parker Rivard20' 4.5 PRMIBay City WesternMay 23Saginaw Valley League Championships
10.11Reggie Williams20' 3.5 PRMISaginaw Arthur HillMay 01Davison vs. Flint Powers & Saginaw Arthur Hill
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.