Team Results Management

Mens

100 Meters
1.11Gabe Taylor*11.16MIZeeland EastApr 23HC and Unity Christian at Zeeland East
2.12Dylan Mackay*11.23 PRMIGR_Kenowa HillsApr 19GR Union @ Kenowa Hills
3.11Markqone Fluit*11.31 PRMIGR_Kenowa HillsApr 19GR Union @ Kenowa Hills
4.11Juan Vazquez11.32 PRMIGR_Kenowa HillsApr 11OK Black Quad Mona Shores/Kenowa Hills/ Jenison/ Reeths Puffer
5.12Hunter Anderson11.34MIZeeland WestApr 12Unity Christian at Zeeland West
6.12Matt Vos*11.45MIHolland ChristianApr 23HC and Unity Christian at Zeeland East
7.12Jaevon Jackson11.48MIAllendaleApr 11Spring Lake at Allendale
8.10Devante Glover*11.53 PRMIMuskegon Orchard ViewApr 20Rocket Invit
9.12James Moore11.60MIWhitehallMar 28Rocket Tri-Meet
10.12Jacob Houle11.70MIZeeland WestApr 12Unity Christian at Zeeland West
View full rankings...
200 Meters
1.10Devante Glover*23.26 PRMIMuskegon Orchard ViewApr 20Rocket Invit
2.12Dylan Mackay*23.27 PRMIGR_Kenowa HillsApr 19GR Union @ Kenowa Hills
3.12Matt Vos*23.39MIHolland ChristianApr 21Houseward Invitational
4.12Jaevon Jackson23.53MIAllendaleMar 21GVSU Laker Challenge Men
5.11Juan Vazquez*23.58 PRMIGR_Kenowa HillsApr 21Cougar Invite
6.12James Moore23.63 PRMIWhitehallMar 21GVSU Laker Challenge Men
7.11Markqone Fluit23.69 PRMIGR_Kenowa HillsApr 11OK Black Quad Mona Shores/Kenowa Hills/ Jenison/ Reeths Puffer
12Connor Hilton*23.69 PRMICoopersvilleApr 24Spring Lake vs CC and Coops, not West Catholic at Sparta
9.11Elijah Stuive*23.98 PRMIZeeland EastApr 23HC and Unity Christian at Zeeland East
10.12Hunter Anderson24.08MIZeeland WestMar 27Zeeland West at Grand Haven
View full rankings...
400 Meters
1.12Cameron Oleen50.13MIFruitportMar 21GVSU Laker Challenge Men
2.12Justin Brown51.90 PRMIWhitehallMar 28Rocket Tri-Meet
3.11Gabe Taylor52.15 PRMIZeeland EastMar 21GVSU Laker Challenge Men
4.11Tommee Smith52.38 PRMISpartaApr 11Sparta at Comstock Park
5.12Corbin DeJonge52.59 PRMIZeeland EastMar 21GVSU Laker Challenge Men
6.9Carson Holwerda*52.69 PRMIZeeland WestApr 21Cougar Invite
7.11Anthony Taylor*52.77MIGR_Kenowa HillsApr 21Cougar Invite
8.12Nolan Frye*53.14 PRMICoopersvilleApr 24Spring Lake vs CC and Coops, not West Catholic at Sparta
9.12Ben Knoer*53.17MILudingtonApr 20Rocket Invit
10.11Lucas VanderPloeg*53.48 PRMIHudsonville Unity ChristianApr 21Houseward Invitational
View full rankings...
800 Meters
1.11Kyle Cochran*2:00.30 PRMIGR_Kenowa HillsApr 21Cougar Invite
2.11Tommee Smith*2:00.98MISpartaApr 20Edwardsburg Eddie Relays
3.11Andrew Hylen2:03.38 PRMISpring LakeMar 21GVSU Laker Challenge Men
4.11Conor Haley2:04.34 PRMIZeeland EastMar 21GVSU Laker Challenge Men
5.12Bryce Arredondo*2:06.12 PRMIZeeland WestApr 21Cougar Invite
6.12Ian Wiersma*2:06.37MIZeeland EastApr 23HC and Unity Christian at Zeeland East
7.12Joseph Hatch*2:06.73MILudingtonApr 20Rocket Invit
8.11Ben Hylen*2:06.77 PRMISpring LakeApr 24Spring Lake vs CC and Coops, not West Catholic at Sparta
9.11Caleb Hodgkinson2:07.61 PRMIGR_Kenowa HillsMar 21GVSU Laker Challenge Men
10.9Carson Holwerda2:08.15 PRMIZeeland WestMar 27Zeeland West at Grand Haven
View full rankings...
1600 Meters
1.11Andrew Hylen4:28.82MISpring LakeMar 21GVSU Laker Challenge Men
2.12Ben Schmidt*4:32.92 PRMIFremontApr 24CSAA RC vs Grant, Fremont, CM
3.9Nathan Walker4:35.40 PRMIFremontMar 21GVSU Laker Challenge Men
4.11Ben Hylen4:37.23 PRMISpring LakeMar 21GVSU Laker Challenge Men
5.11Tommee Smith4:40.32 PRMISpartaMar 23Sparta Snow Melter
6.11Sam Baustert*4:43.17 PRMIWhitehallApr 20Kent City Elite Invitational
7.10Jacob DeBoer*4:44.40 PRMIHolland ChristianApr 21Houseward Invitational
8.12Ian Wiersma4:44.92 PRMIZeeland EastMar 21GVSU Laker Challenge Men
9.12Bryce Arredondo4:46.38MIZeeland WestMar 27Zeeland West at Grand Haven
10.12John Siegert*4:46.97MILudingtonApr 20Rocket Invit
View full rankings...
3200 Meters
1.11Andrew Hylen*9:38.15 PRMISpring LakeApr 21Cougar Invite
2.12Ben Schmidt*9:41.76MIFremontApr 20Rocket Invit
3.9Nathan Walker*9:47.83 PRMIFremontApr 20Rocket Invit
4.12Luke Koopman*9:57.17MIHamiltonApr 20Hastings Invitational
5.12Bryce Arredondo*10:06.80 PRMIZeeland WestApr 21Cougar Invite
6.10Ethan Senti*10:10.28 PRMIZeeland WestApr 21Cougar Invite
7.11Sam Baustert*10:16.57MIWhitehallApr 20Kent City Elite Invitational
8.9Hayden Rhodea10:28.33 PRMIAllendaleApr 11Spring Lake at Allendale
9.9Corbin Hauch*10:31.42 PRMIZeeland WestApr 21Cougar Invite
10.9Hayden Cook*10:32.07 PRMISpartaApr 20Edwardsburg Eddie Relays
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.12Corbin DeJonge*15.29MIZeeland EastApr 23HC and Unity Christian at Zeeland East
2.10Ethan Flores*15.99MIFruitportApr 21Warrior Invitational
3.11Dylan Muntter16.04MIZeeland WestApr 12Unity Christian at Zeeland West
4.12Trenton Lane*16.10 PRMIHamiltonApr 19Hamilton at Byron Center
5.12Nate Visser16.33 PRMIZeeland WestApr 12Unity Christian at Zeeland West
6.11Cole Lloyd*16.60 PRMIZeeland EastApr 23HC and Unity Christian at Zeeland East
7.11Luke Bekins*16.93 PRMIGR_Kenowa HillsApr 19GR Union @ Kenowa Hills
8.10Slava Moll16.98 PRMIZeeland WestApr 12Unity Christian at Zeeland West
9.12Nathan TenBrink*17.09 PRMIZeeland EastApr 23HC and Unity Christian at Zeeland East
10.11Chase Rozeveld*17.26 PRMIHudsonville Unity ChristianApr 21Houseward Invitational
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12Corbin DeJonge*40.21MIZeeland EastApr 21Cougar Invite
2.10Ethan Flores*42.30 PRMIFruitportApr 20Rocket Invit
3.11Cole Lloyd*42.65 PRMIZeeland EastApr 23HC and Unity Christian at Zeeland East
4.10Slava Moll*42.87 PRMIZeeland WestApr 21Cougar Invite
5.12Trenton Lane*43.05MIHamiltonApr 19Hamilton at Byron Center
6.12Nate Visser*43.62MIZeeland WestApr 21Cougar Invite
7.9Will Huizenga*43.65 PRMIHolland ChristianApr 23HC and Unity Christian at Zeeland East
8.11Luke Bekins*43.74 PRMIGR_Kenowa HillsApr 21Cougar Invite
9.12Jared Garten*44.46MILudingtonApr 20Rocket Invit
10.12Nathan TenBrink*44.49 PRMIZeeland EastApr 21Cougar Invite
View full rankings...
4x100 Relay
1.Logan Fielding
Zach Pray
Ryan Bytwerk
Ethan Flores*
45.12MIFruitportApr 20Rocket Invit
2.Jacob Houle
Daniel Quintanilla
Chase Peddie
Hunter Anderson*
45.20MIZeeland WestApr 21Cougar Invite
3.Brendan Duneghy
Bryce Metzger
Evan Groenewoud
Elijah Stuive*
45.22MIZeeland EastApr 21Cougar Invite
4.Relay Team45.30MIGR_Kenowa HillsApr 11OK Black Quad Mona Shores/Kenowa Hills/ Jenison/ Reeths Puffer
5.Jaegar Mcgahan
Tyler Brandel
Terrell Harris
James Moore
45.47MIWhitehallMar 28Rocket Tri-Meet
6.Jaevon Jackson
Sebastian Wells
Brendan LaLonde
Owen Burk
45.82MIAllendaleApr 11Spring Lake at Allendale
7.Relay Team*46.21MICoopersvilleApr 24Spring Lake vs CC and Coops, not West Catholic at Sparta
8.Shemar Jennings
Max Knoer
Zach Peterson
John Biggs*
47.29MILudingtonApr 20Rocket Invit
9.Nathan Padilla
Dakota Stephens
Logan Slominski
C.J. Barrett
47.35MISpartaMar 23Sparta Snow Melter
10.Mitch Wynia
Josh VanTubergen
Riley Rop
Chase Rozeveld*
47.64MIHudsonville Unity ChristianApr 23HC and Unity Christian at Zeeland East
View full rankings...
4x200 Relay
1.Corbin DeJonge
Bryce Metzger
Elijah Stuive
Gabe Taylor*
1:31.96MIZeeland EastApr 21Cougar Invite
2.Nate Kuiper
Ross Bolman
Daniel Quintanilla
Hunter Anderson*
1:33.59MIZeeland WestApr 21Cougar Invite
3.Relay Team1:33.87MIGR_Kenowa HillsApr 11OK Black Quad Mona Shores/Kenowa Hills/ Jenison/ Reeths Puffer
4.Logan Fielding
Ethan Flores
Zach Shane
Dakota Mitchell*
1:34.51MIFruitportApr 20Rocket Invit
5.James Moore
Terrell Harris
Jaegar Mcgahan
Justin Brown*
1:34.82MIWhitehallApr 20Kent City Elite Invitational
6.Jared Garten
Zach Peterson
Max Knoer
Ben Knoer*
1:35.40MILudingtonApr 20Rocket Invit
7.Relay Team*1:36.33MICoopersvilleApr 24Spring Lake vs CC and Coops, not West Catholic at Sparta
8.Brendan LaLonde
Lawton Courteau
Jaevon Jackson
Owen Burk
1:37.60MIAllendaleApr 11Spring Lake at Allendale
9.Nick Kazanas
David Reynhout
Jadon Barnes
Jason Keena*
1:38.16MISpring LakeApr 24Spring Lake vs CC and Coops, not West Catholic at Sparta
10.Will Huizenga
Jarod Harsevoort
Tim Schloff
Matt Vos*
1:38.38MIHolland ChristianApr 21Houseward Invitational
View full rankings...
4x400 Relay
1.Dakota Mitchell
Ethan Flores
Zach Shane
Brendan Deneen*
3:35.00MIFruitportApr 20Rocket Invit
2.Kyle Cochran
Evan Zahrt
Luke Bekins
Anthony Taylor*
3:36.38MIGR_Kenowa HillsApr 21Cougar Invite
3.Nate Kuiper
Gabe Harris
Hunter Anderson
Carson Holwerda*
3:37.63MIZeeland WestApr 21Cougar Invite
4.Ben Knoer
Jared Garten
John Siegert
Joseph Hatch*
3:38.57MILudingtonApr 20Rocket Invit
5.Hank Kooyer
Caleb Velzen
Lucas VanderPloeg
Corbin DeBoer*
3:40.83MIHudsonville Unity ChristianApr 21Houseward Invitational
6.Nick Lamberts
Ian Wiersma
Blake Hildenbrand
Tanner Kraal*
3:42.11MIZeeland EastApr 23HC and Unity Christian at Zeeland East
7.Addison Bluhm
Taden Brandel
Josh Thommen
Justin Brown*
3:43.24MIWhitehallApr 20Kent City Elite Invitational
8.Michael Hyatt
Jayden Day
Devante Glover
Damien Hunter*
3:43.69MIMuskegon Orchard ViewApr 20Rocket Invit
9.Colton Best
Nathan Walker
Adam Ward
Adrian Zerlaut*
3:48.34MIFremontApr 24CSAA RC vs Grant, Fremont, CM
10.David Reynhout
Dawson Nash
Will Brown
Andrew Sellon*
3:48.35MISpring LakeApr 24Spring Lake vs CC and Coops, not West Catholic at Sparta
View full rankings...
4x800 Relay
1.Ben Knoer
John Siegert
Max Kline
Joseph Hatch*
8:24.54MILudingtonApr 20Rocket Invit
2.Ian Wiersma
Dan Cramer
Schaefer Ailes
Ben Everse*
8:33.59MIZeeland EastApr 21Cougar Invite
3.Chase Wilson
Ethan Oudbier
Brendan Volkers
Tommee Smith*
8:35.07MISpartaApr 20Edwardsburg Eddie Relays
4.Bryce Arredondo
Austin Soeters
Luke Munsey
Matthew Converse
8:36.41MIZeeland WestApr 12Unity Christian at Zeeland West
5.Brendan Deneen
Jon Wildey
Cameron Weaver
Dakota Mitchell*
8:37.29MIFruitportApr 20Rocket Invit
6.Julian White
Asher Liu
Zak Colvin
Clayton Glasgow*
8:37.36MISpring LakeApr 24Spring Lake vs CC and Coops, not West Catholic at Sparta
7.Ben Schmidt
Colton Best
Adam Ward
Nathan Walker*
8:38.32MIFremontApr 24CSAA RC vs Grant, Fremont, CM
8.Nathan Klaassen
Caleb Velzen
Lucas VanderPloeg
Caleb Gaffner*
8:38.97MIHudsonville Unity ChristianApr 21Houseward Invitational
9.Relay Team*8:41.80MICoopersvilleApr 24Spring Lake vs CC and Coops, not West Catholic at Sparta
10.Caleb Hodgkinson
Marcus Parham
Isaac Steers
Kyle Cochran
8:51.58MIGR_Kenowa HillsApr 11OK Black Quad Mona Shores/Kenowa Hills/ Jenison/ Reeths Puffer
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Brenden Knoll54' 9MIZeeland EastMar 27Wendy's Track & Field Classic
2.11Boone Bonnema48' 6 PRMIZeeland EastApr 11Holland vs Zeeland East
12Jordan Porter*48' 6MIGR_Kenowa HillsApr 19GR Union @ Kenowa Hills
4.11Myles Kerner47' 2 PRMIGR_Kenowa HillsApr 11OK Black Quad Mona Shores/Kenowa Hills/ Jenison/ Reeths Puffer
5.12Connor Burrows*45' 2.5MIZeeland WestApr 21Cougar Invite
6.12Dallas Rogers44' 9MIFruitportApr 11Muskegon/Union/Fruitport Tri meet
7.11James Viel43' 11.25 PRMIHolland ChristianApr 12Holland Chr. @ Hamilton
8.12Adam Ginn43' 8.5MIAllendaleApr 11Spring Lake at Allendale
9.11Logan Miller43' 7 PRMIAllendaleApr 11Spring Lake at Allendale
10.11Devyn Ramirez*43' 2.25 PRMIZeeland EastApr 21Cougar Invite
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Brenden Knoll*161' 11MIZeeland EastApr 23HC and Unity Christian at Zeeland East
2.12Travis Tolsma134' 2MIZeeland WestMar 27Zeeland West at Grand Haven
3.11Boone Bonnema*131' 8 PRMIZeeland EastApr 23HC and Unity Christian at Zeeland East
4.12Jordan Porter131' 5MIGR_Kenowa HillsApr 11OK Black Quad Mona Shores/Kenowa Hills/ Jenison/ Reeths Puffer
5.11Myles Kerner*127' 9 PRMIGR_Kenowa HillsApr 19GR Union @ Kenowa Hills
6.10Reese Beck*124' 0 PRMIZeeland WestApr 19Holland vs Zeeland West
7.12Tim Smith*122' 4 PRMIHamiltonApr 19Hamilton at Byron Center
8.10Justin Meyer*121' 1 PRMIZeeland EastApr 23HC and Unity Christian at Zeeland East
9.11Devyn Ramirez120' 2 PRMIZeeland EastApr 11Holland vs Zeeland East
12Dallas Rogers*120' 2 PRMIFruitportApr 20Rocket Invit
View full rankings...
High Jump
1.9Dakota Mitchell6' 3 PRMIFruitportApr 11Muskegon/Union/Fruitport Tri meet
2.12Colton Compagner*6' 2MIZeeland EastApr 23HC and Unity Christian at Zeeland East
11Jacob Dawson6' 2 PRMIGR_Kenowa HillsApr 11OK Black Quad Mona Shores/Kenowa Hills/ Jenison/ Reeths Puffer
4.12Nathan TenBrink*6' 0 PRMIZeeland EastApr 21Cougar Invite
5.12Braiden Cataldo5' 10 PRMIAllendaleMar 21GVSU Laker Challenge Men
10Drew Sikkema*5' 10MICoopersvilleApr 24Spring Lake vs CC and Coops, not West Catholic at Sparta
11Chase Rozeveld5' 10MIHudsonville Unity ChristianApr 12Unity Christian at Zeeland West
9Terrick DeJonge5' 10 PRMIZeeland WestApr 12Unity Christian at Zeeland West
9.11Spencer Renshaw5' 8MIAllendaleMar 21GVSU Laker Challenge Men
10Ross Mango5' 8 PRMIAllendaleApr 11Spring Lake at Allendale
11Trevor Boyle*5' 8 PRMIHolland ChristianApr 21Houseward Invitational
10Zachary Tolsma*5' 8 PRMIHamiltonApr 19Hamilton at Byron Center
12Hayden Wolkow5' 8MIGR_Kenowa HillsMar 21GVSU Laker Challenge Men
11Caleb Beeghly5' 8MIWhitehallMar 28Rocket Tri-Meet
9Evan Mikkelson5' 8 PRMIWhitehallMar 28Rocket Tri-Meet
11Nashawn French5' 8 PRMISpartaApr 11Sparta at Comstock Park
12Brady Gulker5' 8 PRMIZeeland WestApr 12Unity Christian at Zeeland West
10Will Kraft5' 8 PRMIZeeland WestApr 12Unity Christian at Zeeland West
11Tommee Smith*5' 8MISpartaApr 20Edwardsburg Eddie Relays
View full rankings...
Pole Vault
1.12Trevor Blood*13' 0MIHamiltonApr 19Hamilton at Byron Center
2.12Evan Groenewoud*12' 0 PRMIZeeland EastApr 23HC and Unity Christian at Zeeland East
12Caleb Schoon*12' 0MILudingtonApr 20Rocket Invit
4.11Austin Bouma*11' 6MIHudsonville Unity ChristianApr 23HC and Unity Christian at Zeeland East
10Bounleuth Norinh*11' 6 PRMIZeeland EastApr 21Cougar Invite
6.9Ruben Pung11' 1 PRMIZeeland WestMar 21GVSU Laker Challenge Men
12Luke Ambrose11' 1MIAllendaleMar 21GVSU Laker Challenge Men
10Blake Michael11' 1 PRMIMuskegon Orchard ViewMar 21GVSU Laker Challenge Men
9Landon Felt11' 1 PRMIMuskegon Orchard ViewMar 21GVSU Laker Challenge Men
10.11Anthony Vazquez11' 0MISpartaMar 23Sparta Snow Melter
View full rankings...
Long Jump
1.12Nate Kuiper21' 5 PRMIZeeland WestMar 21GVSU Laker Challenge Men
2.12Ryan Bytwerk*20' 1.5MIFruitportApr 21Warrior Invitational
12Daniel Quintanilla20' 1.5MIZeeland WestApr 12Unity Christian at Zeeland West
4.12Jason Keena*20' 0.75 PRMISpring LakeApr 21Cougar Invite
5.11Terrell Harris19' 9MIWhitehallMar 21GVSU Laker Challenge Men
6.10Deondray Thomas19' 8.25MISpartaMar 23Sparta Snow Melter
7.11Emmanuel Williams-Wilson19' 7 PRMISpring LakeApr 11Spring Lake at Allendale
8.11Cayden Schneider*19' 5 PRMICoopersvilleApr 24Spring Lake vs CC and Coops, not West Catholic at Sparta
9.10Owen Burk19' 4 PRMIAllendaleMar 21GVSU Laker Challenge Men
12Blake Hildenbrand*19' 4 PRMIZeeland EastApr 23HC and Unity Christian at Zeeland East
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.