Team Results Management
View Athletic.net Ad Free

Mens

100 Meters
1.10Michael Ellis11.20 PRMIBloomingdaleMay 04Bangor Invitational
2.10Danny Vinson11.24 PRMIBerrien SpringsMay 18MHSAA LP Region 21-3 @ Comstock
3.11Gavin Hooker11.30MIUnion CityMay 23Big 8 Conference Meet
4.12Jakob Huysken11.41 PRMISchoolcraftMay 14SAC Valley Divisional
5.9Robert Gordon11.43 PRMINiles BrandywineMay 23BCS Conference Meet
6.12Derek Plitt11.44MIColomaMay 18MHSAA LP Region 21-3 @ Comstock
7.11Evan Veenhuis11.47 PRMIComstockMay 23BCS Conference Meet
8.11Riley Traver11.57 PRMIHartfordMay 22Southwest 10 Championship
9.12Earl Burris11.61 PRMIParchmentMay 14Comstock HS Invitational
10.12Austin Mosher11.65MIUnion CityMay 23Big 8 Conference Meet
12Chris Steward11.65MIBangorMay 04Bangor Invitational
View full rankings...
200 Meters
1.11Gavin Hooker22.70 PRMIUnion CityMay 18MHSAA LP Region 21-3 @ Comstock
2.12Lamarrius Smith22.96 PR (-1.0)MIWatervlietJun 02MHSAA LP Finals - Division 3
3.12Josh Young23.17 PRMIColomaMay 04Benton Harbor/St. Joseph Rotary Meet
4.12Earl Burris23.19 PRMIParchmentMay 09Parchment BCS Meet
5.10Danny Vinson23.24 PRMIBerrien SpringsMay 09Parchment BCS Meet
6.12Nate Nannfeldt23.29MIBerrien SpringsApr 11Brandywine Vs. Buchanan, Berrrien and Bridgman, and River Valley
7.10Michael Ellis23.31 PRMIBloomingdaleMay 18MHSAA LP Region 21-3 @ Comstock
8.9Robert Gordon23.32 PRMINiles BrandywineMay 23BCS Conference Meet
9.11Sincere Taylor23.35 PRMIColomaMay 18MHSAA LP Region 21-3 @ Comstock
10.12Derek Plitt23.45MIColomaMay 22SAC League Meet
View full rankings...
400 Meters
1.12Josh Young49.50 PRMIColomaJun 02MHSAA LP Finals - Division 3
2.12Nate Nannfeldt49.52 PRMIBerrien SpringsJun 02MHSAA LP Finals - Division 3
3.11Sincere Taylor52.24 PRMIColomaMay 22SAC League Meet
4.10Payton White52.25 PRMIBerrien SpringsMay 262018 MITCA Division 3 Team State Meet
5.12Garrett Davis52.66 PRMISchoolcraftMay 22SAC League Meet
6.12Dawson Kiess53.48MIConstantineMay 09Constantine v. Lawton v. Galesburg-Augusta Double Dual
7.12Aidan Raschke53.50 PRMIBerrien SpringsMay 23BCS Conference Meet
8.10Jeremy Birmele53.88 PRMIBloomingdaleMay 22Southwest 10 Championship
9.12Jaylen Lange53.93 PRMIParchmentMay 02Comstock HS BCS Meet
10.9Marshall McFarland54.15 PRMIBerrien SpringsMay 262018 MITCA Division 3 Team State Meet
View full rankings...
800 Meters
1.11Evan Griffiths2:00.94 PRMIBerrien SpringsMay 18MHSAA LP Region 21-3 @ Comstock
2.11Caleb Ellis2:03.06 PRMIColomaMay 18MHSAA LP Region 21-3 @ Comstock
3.12Noah Sheline2:03.47 PRMIBerrien SpringsMay 262018 MITCA Division 3 Team State Meet
4.12Aidan Raschke2:03.84 PRMIBerrien SpringsMay 18MHSAA LP Region 21-3 @ Comstock
5.12Seth Ansel2:05.17MIComstockMay 18MHSAA LP Region 21-3 @ Comstock
6.10Hunter Bacheller2:05.52 PRMIConstantineMay 18MHSAA LP Region 21-3 @ Comstock
7.12Bobby Hurley2:06.04 PRMIUnion CityMay 18MHSAA LP Region 21-3 @ Comstock
8.10Alvaro Martinez2:06.86 PRMIBangorMay 22Southwest 10 Championship
9.12Lucas Rizzolo2:07.79 PRMIParchmentMay 18MHSAA LP Region 21-3 @ Comstock
10.12Hunter Trine2:08.34 PRMIBronsonMay 18MHSAA LP Region 21-3 @ Comstock
View full rankings...
1600 Meters
1.10Alvaro Martinez4:38.80 PRMIBangorJun 02MHSAA LP Finals - Division 3
2.11Bryce McLane4:39.51 PRMINiles BrandywineMay 18MHSAA LP Region 21-3 @ Comstock
3.12Sean Valentine4:41.46 PRMIBerrien SpringsMay 262018 MITCA Division 3 Team State Meet
4.11Evan Griffiths4:41.84 PRMIBerrien SpringsMay 04Benton Harbor/St. Joseph Rotary Meet
5.12Quinten Prieur4:46.41MIConstantineMay 14SAC Valley Divisional
6.9Luis Ortiz4:46.93 PRMIBronsonMay 18MHSAA LP Region 21-3 @ Comstock
7.11Ivan Alvarado4:51.48 PRMIBerrien SpringsMay 18MHSAA LP Region 21-3 @ Comstock
8.11Carter Finch4:53.93 PRMIBangorMay 18MHSAA LP Region 21-3 @ Comstock
9.10Carter Sheline4:54.60 PRMIBerrien SpringsMay 23BCS Conference Meet
10.10Gus Hinch4:55.32 PRMIWatervlietMay 22SAC League Meet
View full rankings...
3200 Meters
1.12Quinten Prieur9:59.95 PRMIConstantineJun 02MHSAA LP Finals - Division 3
2.12Sean Valentine10:09.69 PRMIBerrien SpringsApr 27Allegan Invitational
3.9Ashton Sheline10:26.49 PRMIBerrien SpringsApr 27Allegan Invitational
4.10Carter Sheline10:29.01 PRMIBerrien SpringsMay 18MHSAA LP Region 21-3 @ Comstock
5.9Luis Ortiz10:29.94 PRMIBronsonMay 18MHSAA LP Region 21-3 @ Comstock
6.10Gus Hinch10:40.80 PRMIWatervlietMay 22SAC League Meet
7.12Sam Warren10:41.38 PRMIConstantineMay 22SAC League Meet
8.12Benjamin Greiner10:51.81MIBangorApr 27Allegan Invitational
9.11Carter Finch10:57.59MIBangorApr 27Allegan Invitational
10.10Vincent Almazan10:58.29 PRMIBangorApr 20Edwardsburg Eddie Relays
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.12Brett Robertson15.35 PR (.4)MIBangorJun 02MHSAA LP Finals - Division 3
2.12Jeremiah Donald15.81 PRMIParchmentMay 02Comstock HS BCS Meet
3.12Chad Bruce15.85MIUnion CityApr 20Hastings Invitational
4.10Josh Small16.20 PRMIComstockMay 18MHSAA LP Region 21-3 @ Comstock
5.12Jaylen Lange16.31 PRMIParchmentMay 23BCS Conference Meet
6.9Zachary Anderson16.51 PRMINiles BrandywineMay 05Centreville Invitational
7.10Harrison Maynard17.07 PRMILawtonMay 04Bangor Invitational
8.9Isaac Bultema17.20 PRMIWatervlietMay 04Benton Harbor/St. Joseph Rotary Meet
9.9TJ McNamara17.48MIConstantineMay 22SAC League Meet
10.9Ian Hulett17.65MIConstantineMay 29St Joe County UAW All-Star Track and Field Meet
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12Brett Robertson39.27 PRMIBangorMay 22Southwest 10 Championship
2.10Solomon Henderson40.59 PRMIBerrien SpringsJun 02MHSAA LP Finals - Division 3
3.12Elijah Wilson42.39 PRMIGalesburg-AugustaMay 14SAC Valley Divisional
4.10Josh Small42.49 PRMIComstockMay 23BCS Conference Meet
5.12Noah Sheline42.69 PRMIBerrien SpringsApr 11Brandywine Vs. Buchanan, Berrrien and Bridgman, and River Valley
6.12Jeremiah Donald43.26 PRMIParchmentMay 02Comstock HS BCS Meet
7.10Harrison Maynard43.48 PRMILawtonMay 18MHSAA LP Region 21-3 @ Comstock
8.10Wyatt Alwine43.51 PRMIConstantineMay 29St Joe County UAW All-Star Track and Field Meet
9.12Chad Bruce44.39MIUnion CityMay 23Big 8 Conference Meet
10.10Jermaine Granados44.69 PRMIWatervlietMay 09Watervliet/Fennville @ Saugatuck
View full rankings...
4x100 Relay
1.Shane Gaban
Solomon Henderson
Nate Nannfeldt
Danny Vinson
43.99MIBerrien SpringsJun 02MHSAA LP Finals - Division 3
2.Jacob Schmittling
Aram Winchester
Darrion Turner
Earl Burris
44.45MIParchmentJun 02MHSAA LP Finals - Division 3
3.Mike Dancer
Nick Fogarty
Caleb Ellis
Derek Plitt
44.52MIColomaJun 02MHSAA LP Finals - Division 3
4.Chad Bruce
Josh Watson
Austin Mosher
Gavin Hooker
44.53MIUnion CityMay 18MHSAA LP Region 21-3 @ Comstock
5.Josh Small
Evan Veenhuis
Adrian White
AJ Byrd
44.60MIComstockMay 18MHSAA LP Region 21-3 @ Comstock
6.Trenton Cook
Kobe Clark
Garrett Davis
Jakob Huysken
45.32MISchoolcraftMay 18MHSAA LP Region 21-3 @ Comstock
7.Robert Ledesma
Xavier Salinas
Aaron Sinclair
Riley Traver
46.37MIHartfordMay 18MHSAA LP Region 21-3 @ Comstock
8.Ryan Clingaman
Marquell Peterson
Bryce McClane
Robert Gordon
46.56MINiles BrandywineMay 04Benton Harbor/St. Joseph Rotary Meet
9.Evan Siler
Melvin Jeffries
Chris Steward
Robert Taylor
47.14MIBangorMay 04Bangor Invitational
10.Dustin Noble
Bryce Butcher
William Hearns
Harrison Maynard
47.16MILawtonMay 04Bangor Invitational
View full rankings...
4x200 Relay
1.-Caleb Ellis
Sincere Taylor
Josh Young
Derek Plitt
1:28.61MIColomaJun 02MHSAA LP Finals - Division 3
2.Payton White
Timmy Eising
Danny Vinson
Solomon Henderson
1:31.68MIBerrien SpringsJun 02MHSAA LP Finals - Division 3
3.-Devan Fisher
Coy Clancy
Chase Smith
Ryan Gibson
1:35.29MIQuincyMay 23Big 8 Conference Meet
4.Chad Bruce
Austin Mosher
Josh Watson
Gavin Hooker
1:35.31MIUnion CityMay 23Big 8 Conference Meet
5.-Jeremy Birmele
Joel Butler
Karl Butler
Michael Ellis
1:35.51MIBloomingdaleMay 04Bangor Invitational
6.Venard Whitehead
Adrian White
Evan Veenhuis
AJ Byrd
1:35.62MIComstockMay 23BCS Conference Meet
7.Chris Bautista
Garrett Blacken
Jacob Schmittling
Earl Burris
1:36.05MIParchmentMay 23BCS Conference Meet
8.Trent Boone
Lamarrius Smith
Don Smith
Austin Roberts
1:37.18MIWatervlietMay 09Watervliet/Fennville @ Saugatuck
9.Wyatt Alwine
Brendon Schragg
Dawson Kiess
Hunter Bacheller
1:37.20MIConstantineMay 14SAC Valley Divisional
10.Elijah Wilson
Mason Weber
Niels Nolte
Abner Snyder
1:37.41MIGalesburg-AugustaMay 18MHSAA LP Region 21-3 @ Comstock
View full rankings...
4x400 Relay
1.Payton White
Nate Nannfeldt
Noah Sheline
Evan Griffiths
3:23.42MIBerrien SpringsJun 02MHSAA LP Finals - Division 3
2.Caleb Ellis
Sincere Taylor
Derek Plitt
Josh Young
3:25.35MIColomaJun 02MHSAA LP Finals - Division 3
3.Dawson Kiess
Guy Topolski
Brendon Schragg
Hunter Bacheller
3:37.49MIConstantineMay 14SAC Valley Divisional
4.Jonah Anderson
Jax Heil
Daniel Burris
Jaylen Lange
3:38.09MIParchmentMay 23BCS Conference Meet
5.Trenton Cook
Kobe Clark
James Downs
Garrett Davis
3:38.75MISchoolcraftMay 22SAC League Meet
6.Jesus Aragon
Brett Robertson
Connor McDaniel
Alvaro Martinez
3:38.82MIBangorApr 20Edwardsburg Eddie Relays
7.Rodrigo Juarez
Evan Veenhuis
Seth Ansel
David Small
3:41.16MIComstockMay 14Comstock HS Invitational
8.Harrison Maynard
James Phelps
Bryce Butcher
Grady Lycan
3:42.31MILawtonMay 04Bangor Invitational
9.Jeremy Birmele
Alex Arias
Michael Ellis
Joe Furlan
3:43.04MIBloomingdaleMay 22Southwest 10 Championship
10.Steven Fisk
Bobby Hurley
Shawn Inman
Peyton Mowry
3:48.49MIUnion CityMay 23Big 8 Conference Meet
View full rankings...
4x800 Relay
1.Noah Sheline
Aidan Raschke
Marshall McFarland
Evan Griffiths
8:09.08MIBerrien SpringsJun 02MHSAA LP Finals - Division 3
2.Dawson Kiess
Quinten Prieur
Guy Topolski
Hunter Bacheller
8:35.30MIConstantineMay 22SAC League Meet
3.Dylan Kalas
Adam Holloway
James Phelps
Grady Lycan
8:41.17MILawtonMay 22SAC League Meet
4.Carter Finch
Jesus Aragon
Zach Trainor
Alvaro Martinez
8:47.70MIBangorMay 04Bangor Invitational
5.Jax Heil
Carter Maxey
Lucas Rizzolo
Andrew Slager
8:48.34MIParchmentMay 18MHSAA LP Region 21-3 @ Comstock
6.Benedikt Stehr
Gabriel Perez
Carlos Garcia
Joe Furlan
8:53.57MIBloomingdaleMay 22Southwest 10 Championship
7.Daniel Barajas
Luis Ortiz
Hunter Trine
Mario Sanchez
9:03.88MIBronsonMay 18MHSAA LP Region 21-3 @ Comstock
8.Tayte Coleman
Adiel Granados
Arrol Puma
Blane Sutherland
9:11.33MIColomaMay 14SAC Lakeshore Divisional
9.Steven Fisk
Shawn Inman
Bobby Hurley
Tyler Muckel
9:14.32MIUnion CityMay 18MHSAA LP Region 21-3 @ Comstock
10.Rodrigo Juarez
Zach Taube
David Small
Seth Ansel
9:16.27MIComstockMay 02Comstock HS BCS Meet
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.10Garrett Jones46' 9 PRMIBerrien SpringsMay 18MHSAA LP Region 21-3 @ Comstock
2.11River Fox45' 8.25 PRMISchoolcraftJun 02MHSAA LP Finals - Division 3
3.12Jonah Jones44' 8 PRMIColomaMay 18MHSAA LP Region 21-3 @ Comstock
4.11Aram Winchester44' 3 PRMIParchmentMay 18MHSAA LP Region 21-3 @ Comstock
5.12Lorne Mayes44' 1 PRMIParchmentApr 10Parchment BCS Meet vs Comstock
6.11Trenton Stears44' 0 PRMIConstantineMay 14SAC Valley Divisional
7.10Kurt Krause43' 3 PRMIBerrien SpringsMay 09Parchment BCS Meet
8.11Marquise Wykle42' 0 PRMIConstantineMay 18MHSAA LP Region 21-3 @ Comstock
9.12Joseph Swanson41' 7.5 PRMINiles BrandywineMay 18MHSAA LP Region 21-3 @ Comstock
10.12Cedric Birdsall41' 1MILawtonMar 28Lawrence & Kalamazoo Christian @ Lawton
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Jonah Jones143' 11 PRMIColomaMay 22SAC League Meet
2.10Cole Alsup143' 3 PRMIColomaJun 02MHSAA LP Finals - Division 3
3.11Trenton Stears135' 9 PRMIConstantineMay 29St Joe County UAW All-Star Track and Field Meet
4.11Marquise Wykle131' 3 PRMIConstantineMay 18MHSAA LP Region 21-3 @ Comstock
5.12Joel Maynard131' 1 PRMILawtonMay 02Galesburg-Augusta @ Lawton
6.11Aram Winchester129' 1 PRMIParchmentMay 18MHSAA LP Region 21-3 @ Comstock
7.10Kevin Blaylock126' 7 PRMIBerrien SpringsMay 18MHSAA LP Region 21-3 @ Comstock
8.9James Clay125' 9 PRMIColomaMay 14SAC Lakeshore Divisional
9.11Ben Sampley123' 6.5 PRMISchoolcraftMay 09Dual vs. Schoolcraft and Delton
10.11Getsemani Vargas120' 1 PRMIBangorMay 02Cassopolis & Eau Claire @ Bangor
View full rankings...
High Jump
1.11Sam Spaulding6' 9 PRMIBerrien SpringsApr 27Allegan Invitational
2.12Lamarrius Smith6' 2MIWatervlietMay 04Benton Harbor/St. Joseph Rotary Meet
3.11Venard Whitehead6' 1 PRMIComstockJun 02MHSAA LP Finals - Division 3
12Jeremiah Donald6' 1 PRMIParchmentApr 27Allegan Invitational
11Riley Traver6' 1 PRMIHartfordMay 18MHSAA LP Region 21-3 @ Comstock
6.11Jaden Croom6' 0 PRMINiles BrandywineApr 11Brandywine Vs. Buchanan, Berrrien and Bridgman, and River Valley
11Josh Watson6' 0MIUnion CityMar 282018 Charger Preview - Div. III/IV
8.11Austin Webb5' 10 PRMISchoolcraftMay 18MHSAA LP Region 21-3 @ Comstock
12Darrion Turner5' 10 PRMIParchmentApr 27Allegan Invitational
11Brendon Schragg5' 10MIConstantineMay 11Constantine Invitational
12Zachary Woodard5' 10MIUnion CityMar 282018 Charger Preview - Div. III/IV
View full rankings...
Pole Vault
1.10Wyatt Alwine13' 6 PRMIConstantineMay 18MHSAA LP Region 21-3 @ Comstock
2.10Jeremy Birmele13' 0 PRMIBloomingdaleJun 02MHSAA LP Finals - Division 3
3.11Taylor Meyer11' 6MISchoolcraftMay 14SAC Valley Divisional
9DaVonte Conley11' 6 PRMIConstantineMay 22SAC League Meet
5.12Tyler Hampton11' 3 PRMIParchmentMay 14Comstock HS Invitational
6.12Klayton Marshall11' 0 PRMIWatervlietMay 09Watervliet/Fennville @ Saugatuck
11Caleb Sigourney11' 0 PRMIUnion CityMay 14Homer & Concord @ Union City
12Brian Paquette11' 0 PRMIBloomingdaleMay 22Southwest 10 Championship
9.11Shane Gaban10' 9 PRMIBerrien SpringsMay 262018 MITCA Division 3 Team State Meet
10.12Marquell Peterson10' 6 PRMINiles BrandywineMay 09Parchment BCS Meet
9Caleb Baklund10' 6 PRMIUnion CityMay 02Jonesville & Union City @ Quincy
12Leo Juarez10' 6MIComstockApr 20Comstock HS Invitational
10Calvin Glant10' 6 PRMIUnion CityMay 29Branch Co. Area Best
12Eric Gonzalez10' 6 PRMIParchmentMay 14Comstock HS Invitational
View full rankings...
Long Jump
1.12Lamarrius Smith20' 11MIWatervlietMay 18MHSAA LP Region 21-3 @ Comstock
2.-Elea Snith20' 5 PRMIWatervlietApr 25Gobles v. Watervliet Dual Meet
3.12Karl Butler20' 0.5MIBloomingdaleApr 20Comstock HS Invitational
4.10Payton White19' 10.5 PRMIBerrien SpringsMay 18MHSAA LP Region 21-3 @ Comstock
5.11Grady Lycan19' 8 PRMILawtonMay 02Galesburg-Augusta @ Lawton
6.11Venard Whitehead19' 7 PRMIComstockMay 23BCS Conference Meet
12Jakob Huysken19' 7MISchoolcraftMay 18MHSAA LP Region 21-3 @ Comstock
8.11Josh Watson19' 6.75 PRMIUnion CityMay 05Quincy Invitational
9.12Abner Snyder19' 6.5 PRMIGalesburg-AugustaApr 27Schoolcraft Invitational
10.10Josh Small19' 5 PRMIComstockApr 27Schoolcraft Invitational
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.