Team Results Management
View Athletic.net Ad Free

Mens

100 Meters
1.12Keylan Jackson10.84 PRMNSt Paul JohnsonApr 27Hamline Elite Meet
2.10Seyi Afinni11.04 PR (2.0)MNRoseville AreaMay 31MSHSL Section 4AA
3.12Jaeveon Mottley11.12 PR (2.0)MNRoseville AreaMay 31MSHSL Section 4AA
4.9Godsword Simon11.18 PR (2.0)MNSt Paul Highland ParkMay 31MSHSL Section 4AA
5.12John Sass11.27 PR (2.0)MNMahtomediMay 31MSHSL Section 4AA
6.10Ty Hawkins11.28 PRMNStillwater AreaApr 26Cougar Invitational
12Charles Richman11.28 PRMNStillwater AreaMay 04Edina Invitational
8.11Rajiv Redd11.35 (2.0)MNCretin-Derham HallMay 31MSHSL Section 4AA
9.12Ryan Richards11.41 PR (1.4)MNSt Paul CentralMay 31MSHSL Section 4AA
10.12James Williams11.42MNCretin-Derham HallMay 24Suburban East Conference Championships
View full rankings...
200 Meters
1.12Keylan Jackson21.93 PR (1.0)MNSt Paul JohnsonMay 31MSHSL Section 4AA
2.10Seyi Afinni22.17 PR (1.0)MNRoseville AreaMay 31MSHSL Section 4AA
3.12John Sass22.18 PRMNMahtomediMay 08True Team Section 5AAA
4.11Isaiah Evans22.56 PR (1.0)MNSt. Paul Washington Technology MagnetMay 31MSHSL Section 4AA
5.12James Williams22.97MNCretin-Derham HallMay 08True Team Section 6AAA
6.11Carter Ehlers23.17 PRMNWhite Bear Lake AreaMay 24Suburban East Conference Championships
7.12Jaeveon Mottley23.20MNRoseville AreaMay 08True Team Section 6AAA
12Charles Richman23.20 PRMNStillwater AreaApr 26Cougar Invitational
9.11Rajiv Redd23.40MNCretin-Derham HallMay 24Suburban East Conference Championships
10.11Matthew Miller23.45 PR (1.1)MNStillwater AreaMay 31MSHSL Section 4AA
11Jamar Adedeji23.45 PRMNSt Paul JohnsonApr 28Saints Invitational
View full rankings...
400 Meters
1.12Keylan Jackson48.31 PRMNSt Paul JohnsonJun 09MSHSL State Track & Field Championships
2.10Quinn Walker50.16 PRMNRoseville AreaJun 09MSHSL State Track & Field Championships
3.12Noah Johnson50.18 PRMNStillwater AreaMay 18Minnesota True Team State Meet AAA
4.11Rajiv Redd52.59 PRMNCretin-Derham HallMay 24Suburban East Conference Championships
5.11Suleyman Jafer52.64 PRMNSt. Paul Washington Technology MagnetMay 31MSHSL Section 4AA
6.11Aaron Wahl52.71 PRMNWhite Bear Lake AreaMay 18Minnesota True Team State Meet AAA
7.12Michael Rohlinger52.75 PRMNWhite Bear Lake AreaApr 27St. Thomas Invite
8.12Mike Rohlinger52.86 PRMNWhite Bear Lake AreaMay 08True Team Section 5AAA
11Jonathan Kraemer52.86 PRMNStillwater AreaMay 31MSHSL Section 4AA
10.10Benjamin Misgen53.03 PRMNWhite Bear Lake AreaMay 24Suburban East Conference Championships
View full rankings...
800 Meters
1.12Isaac Krahn1:54.12 PRMNStillwater AreaJun 09MSHSL State Track & Field Championships
2.11Addison Stansbury1:55.42 PRMNStillwater AreaMay 01Bob Stewart Invitational
3.12Ben Vanderbosch1:58.42 PRMNWhite Bear Lake AreaMay 08True Team Section 5AAA
4.10Logan Tanttu1:58.76 PRMNWhite Bear Lake AreaMay 18Minnesota True Team State Meet AAA
5.12Noah Johnson1:59.15MNStillwater AreaMay 24Suburban East Conference Championships
6.12Michael Rohlinger1:59.28 PRMNWhite Bear Lake AreaJun 09MSHSL State Track & Field Championships
7.12John Degonda2:00.34 PRMNStillwater AreaMay 01Bob Stewart Invitational
8.10Elliot Flack2:01.22 PRMNRoseville AreaMay 24Suburban East Conference Championships
9.11Dylan Olson2:01.25 PRMNStillwater AreaMay 24Suburban East Conference Championships
10.12Ethan Henseler2:01.60 PRMNHill-MurrayMay 24Metro East Conference Championship Meet
View full rankings...
1600 Meters
1.11Acer Iverson4:17.90 PRMNRoseville AreaJun 09MSHSL State Track & Field Championships
2.12Ben Vanderbosch4:17.95 PRMNWhite Bear Lake AreaJun 09MSHSL State Track & Field Championships
3.11Addison Stansbury4:19.97 PRMNStillwater AreaMay 18Minnesota True Team State Meet AAA
4.12Lars Dewall4:26.46 PRMNStillwater AreaMay 18Minnesota True Team State Meet AAA
5.10Oliver Paleen4:29.22 PRMNSt Paul Highland ParkMay 31MSHSL Section 4AA
6.12John Degonda4:30.10 PRMNStillwater AreaMay 18Minnesota True Team State Meet AAA
7.10Isaac Maruyama4:30.32 PRMNWhite Bear Lake AreaMay 31MSHSL Section 4AA
8.12Jace Bartz4:33.27 PRMNWhite Bear Lake AreaApr 27St. Thomas Invite
9.12Mike Rohlinger4:33.33 PRMNWhite Bear Lake AreaMay 24Suburban East Conference Championships
10.9Ethan Vargas4:33.65 PRMNStillwater AreaMay 08True Team Section 2AAA
View full rankings...
3200 Meters
1.11Acer Iverson9:13.44 PRMNRoseville AreaJun 09MSHSL State Track & Field Championships
2.11Addison Stansbury9:27.13 PRMNStillwater AreaMay 08True Team Section 2AAA
3.10Oliver Paleen9:33.54 PRMNSt Paul Highland ParkMay 31MSHSL Section 4AA
4.12Ben Vanderbosch9:34.14 PRMNWhite Bear Lake AreaMay 31MSHSL Section 4AA
5.10Max Nelson9:40.73 PRMNWhite Bear Lake AreaMay 18Minnesota True Team State Meet AAA
6.12Lars Dewall9:41.14 PRMNStillwater AreaMay 31MSHSL Section 4AA
7.10Mickies Kiros9:48.04 PRMNSt Paul CentralMay 08True Team Section 6AAA
8.9Ethan Vargas9:49.22 PRMNStillwater AreaMay 18Minnesota True Team State Meet AAA
9.11Tryg Solberg9:50.95 PRMNWhite Bear Lake AreaMay 24Suburban East Conference Championships
10.12Maximillian Korth9:51.56 PRMNStillwater AreaMay 24Suburban East Conference Championships
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.11Conor Mcmanamon14.94 PR (1.2)MNWhite Bear Lake AreaMay 31MSHSL Section 4AA
2.12Jide Banjo15.04 PR (1.2)MNTartanMay 31MSHSL Section 4AA
3.12Gerrit Christenson15.57 PR (1.2)MNWhite Bear Lake AreaMay 31MSHSL Section 4AA
4.12Tavonne Miller- Celestine16.13 PR (1.3)MNSt Paul HardingMay 31MSHSL Section 4AA
5.12Lukas Walton16.18 PR (1.2)MNSt Paul Como ParkMay 31MSHSL Section 4AA
6.11Ahijah Tucker-Adams16.42 PR (1.9)MNSt Paul CentralMay 31MSHSL Section 4AA
7.11Shamus Boe16.48 PR (1.2)MNStillwater AreaMay 31MSHSL Section 4AA
8.10Dyshawn Mitchell16.67MNWhite Bear Lake AreaMay 24Suburban East Conference Championships
9.11Adam Pekel16.78 PR (1.9)MNSt Paul CentralMay 31MSHSL Section 4AA
10.9Vincent Langenbrunner16.87 PR (1.2)MNSt Paul Highland ParkMay 31MSHSL Section 4AA
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.11Conor Mcmanamon39.37 PRMNWhite Bear Lake AreaJun 09MSHSL State Track & Field Championships
2.12Jide Banjo40.56 PRMNTartanMay 24Metro East Conference Championship Meet
3.12Gerrit Christenson41.31 PRMNWhite Bear Lake AreaMay 18Minnesota True Team State Meet AAA
4.12Lukas Walton41.37 PRMNSt Paul Como ParkMay 31MSHSL Section 4AA
5.12Eric Norton41.64 PRMNStillwater AreaMay 18Minnesota True Team State Meet AAA
6.10Dyshawn Mitchell42.12 PRMNWhite Bear Lake AreaMay 24Suburban East Conference Championships
7.12Savior Allen-Knight42.47MNNorth HSMay 24Metro East Conference Championship Meet
8.12Cole Deweese42.78 PRMNMahtomediMay 24Metro East Conference Championship Meet
9.12Luke Bouchart42.86 PRMNRoseville AreaMay 31MSHSL Section 4AA
10.11Levi Prunty43.09 PRMNStillwater AreaMay 31MSHSL Section 4AA
View full rankings...
4x100 Relay
1.Seyi Afinni
Latham Streeter
Txongming Yang
Jaeveon Mottley
43.10MNRoseville AreaJun 09MSHSL State Track & Field Championships
2.Kevin Boeing
Aaron Wahl
Fidel Deleon-Paramo
Carter Ehlers
44.44MNWhite Bear Lake AreaJun 09MSHSL State Track & Field Championships
3.Babatunde Akindale
Tramonta Garner
Godsword Simon
Seth Zeitchick
44.49MNSt Paul Highland ParkMay 31MSHSL Section 4AA
4.Jason Marquez
Zach Johnson
Jonathan Kraemer
Ty Hawkins
44.59MNStillwater AreaMay 24Suburban East Conference Championships
5.Isakar Lopez
Timothy Oeun
Tien Dang
Jide Banjo
44.93MNTartanMay 24Metro East Conference Championship Meet
6.Jack Kuchemeister
Savior Allen-Knight
Chi Moua Cha
Nitia Fernandez
45.04MNNorth HSMay 24Metro East Conference Championship Meet
7.Julian Tong
Nicholas Miller
Jalen Jackson
Ryan Richards
45.11MNSt Paul CentralMay 31MSHSL Section 4AA
8.Vincent Hurley
Gianni Hurley
Robert Witzany
Riley Gannon
45.62MNHill-MurrayMay 24Metro East Conference Championship Meet
9.Jamar Adedeji
Rance Jones
Chizaram Azonwu
Daimarion Nelson
46.47MNSt Paul JohnsonMay 31MSHSL Section 4AA
10.Ben Hogan
David Blasena
Tristan Tuttle
Alexander Halatsis
46.87MNMahtomediMay 31MSHSL Section 4AA
View full rankings...
4x200 Relay
1.Carter Ehlers
Kevin Boeing
Aaron Wahl
Fidel Deleon-Paramo
1:31.23MNWhite Bear Lake AreaJun 09MSHSL State Track & Field Championships
2.Johnathan McMillan
Latham Streeter
Quinn Walker
Jaeveon Mottley
1:32.08MNRoseville AreaMay 31MSHSL Section 4AA
3.Jonathan Kraemer
Ty Hawkins
Ian Doggett
Zach Johnson
1:33.40MNStillwater AreaMay 31MSHSL Section 4AA
4.Cain Russell
Michael West-Hest
Godsfavour Simon
Babatunde Akindale
1:34.20MNSt Paul Highland ParkMay 31MSHSL Section 4AA
5.David Blasena
Alexander Halatsis
Tristan Tuttle
Cole Deweese
1:35.56MNMahtomediMay 24Metro East Conference Championship Meet
6.Jack Kuchemeister
Josh Stenman
Grant Sullivan
Kyle Vang
1:37.92MNNorth HSMay 24Metro East Conference Championship Meet
7.Relay Team1:38.94MNHill-MurrayMay 01Metro East Conference Relays
8.Elijah Coleman
Ashton Newport
Kase Kolberg
Jesse Hawkins
1:40.39MNTartanMay 31MSHSL Section 4AA
9.Jamell Edwards
Darby Anderson
Cameron Jackson
James Labrasseur
1:40.58MNCretin-Derham HallMay 31MSHSL Section 4AA
10.Relay Team1:40.61MNSt. Paul Washington Technology MagnetMay 08True Team Section 3AA
View full rankings...
4x400 Relay
1.Jonathan Kraemer
Addison Stansbury
Dylan Olson
Noah Johnson
3:27.65MNStillwater AreaMay 31MSHSL Section 4AA
2.Conor Mcmanamon
Benjamin Misgen
Aaron Wahl
Michael Rohlinger
3:28.53MNWhite Bear Lake AreaMay 31MSHSL Section 4AA
3.Cole Deweese
Joey Newman
Luigi Viggiano
Ben Lundsten
3:38.36MNMahtomediMay 24Metro East Conference Championship Meet
4.Latham Streeter
Aran Koob
Netra Prasad Upreti
Quinn Walker
3:40.01MNRoseville AreaMay 31MSHSL Section 4AA
5.Lamont Woodley
Kade Hagen
Kalid Ali
Liam Kennedy
3:40.16MNSt Paul CentralMay 31MSHSL Section 4AA
6.Damion McKeown Flores
Andrew Hoang
Maudiel Castilblanco
Suleyman Jafer
3:40.91MNSt. Paul Washington Technology MagnetMay 31MSHSL Section 4AA
7.Adam Bennett
Matias Mendez
Ethan Henseler
Matthew Heimerman
3:41.75MNHill-MurrayMay 24Metro East Conference Championship Meet
8.Relay Team3:42.12MNSt Paul JohnsonMay 08True Team Section 3AA
9.Quincy Altman
Jesse Peterson
Parker Johnson
Seth Zeitchick
3:47.84MNSt Paul Highland ParkMay 31MSHSL Section 4AA
10.Max Miggler
Mario Velento
Andrew Accola
Logan Jones
3:53.08MNTartanMay 24Metro East Conference Championship Meet
View full rankings...
4x800 Relay
1.Will Seck
Dylan Olson
Max Korth
Noah Johnson
7:55.12MNStillwater AreaJun 09MSHSL State Track & Field Championships
2.Max Nelson
Logan Tanttu
Jace Bartz
Michael Rohlinger
7:55.39MNWhite Bear Lake AreaJun 09MSHSL State Track & Field Championships
3.Relay Team8:30.66MNSt Paul CentralMay 01Bob Stewart Invitational
4.Relay Team8:31.20MNRoseville AreaApr 24Roseville Invitational
5.Sam Vanspriell
Nicolas Amann
Parker Johnson
Nathaniel Alden
8:49.72MNSt Paul Highland ParkMay 31MSHSL Section 4AA
6.Joey Newman
Ben Lundsten
Luigi Viggiano
Michael Turley
8:58.30MNMahtomediMay 31MSHSL Section 4AA
7.Relay Team8:59.47MNHill-MurrayMay 01Metro East Conference Relays
8.Relay Team9:16.73MNNorth HSMay 08True Team Section 6AAA
9.Sean Bearth
Tyler Murphy
Peter Wertzler
Aiden Latterell
9:35.00MNTartanMay 24Metro East Conference Championship Meet
10.Relay Team9:35.90MNCretin-Derham HallMay 08True Team Section 6AAA
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.11Andrew Kohnen49' 6.5 PRMNWhite Bear Lake AreaMay 24Suburban East Conference Championships
2.11Sean Ruohomaki49' 0 PRMNWhite Bear Lake AreaMay 31MSHSL Section 4AA
3.12Shawn Brodie Jr.48' 10.5 PRMNCretin-Derham HallMay 31MSHSL Section 4AA
4.11Jeremy Weldon48' 5 PRMNNorth HSApr 27Don Fineran Panther Invitational
5.11William Schad45' 6.25 PRMNRoseville AreaMay 31MSHSL Section 4AA
6.12Connor Thiesfeld45' 2.5 PRMNWhite Bear Lake AreaMay 18Minnesota True Team State Meet AAA
7.11Daimarion Nelson44' 11.5 PRMNSt Paul JohnsonMay 31MSHSL Section 4AA
8.12Chizaram Azonwu44' 6 PRMNSt Paul JohnsonMay 08True Team Section 3AA
9.12Quinton Olsby44' 5.5 PRMNRoseville AreaMay 24Suburban East Conference Championships
10.12Shawn Brodie43' 11 PRMNCretin-Derham HallApr 12White Bear lake Boys Relays
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Connor Thiesfeld156' 9 PRMNWhite Bear Lake AreaMay 24Suburban East Conference Championships
2.11Christen Hurt148' 7 PRMNRoseville AreaMay 31MSHSL Section 4AA
3.10Ashley Scaife148' 5 PRMNRoseville AreaMay 31MSHSL Section 4AA
4.11Andrew Kohnen135' 2 PRMNWhite Bear Lake AreaMay 24Suburban East Conference Championships
5.11Brook Stansbury133' 10MNStillwater AreaMay 24Suburban East Conference Championships
6.10Monte Collins130' 10 PRMNWhite Bear Lake AreaMay 24Suburban East Conference Championships
7.12Chizaram Azonwu130' 7 PRMNSt Paul JohnsonMay 08True Team Section 3AA
8.12Shawn Brodie Jr.130' 0 PRMNCretin-Derham HallMay 31MSHSL Section 4AA
9.12Kevin Thole126' 5 PRMNStillwater AreaMay 31MSHSL Section 4AA
10.11Daimarion Nelson125' 3 PRMNSt Paul JohnsonMay 01Bob Stewart Invitational
View full rankings...
High Jump
1.11Malik Toure6' 2MNNorth HSApr 27Don Fineran Panther Invitational
2.11Isaiah Evans6' 1 PRMNSt. Paul Washington Technology MagnetMay 31MSHSL Section 4AA
3.10Ryan Millington6' 0 PRMNMahtomediMay 01Metro East Conference Relays
12Josh Aune6' 0MNSt Paul Highland ParkMay 08True Team Section 3AA
9Ricky Weber6' 0 PRMNRoseville AreaApr 24Roseville Invitational
11Kevin Boeing6' 0MNWhite Bear Lake AreaMay 08True Team Section 5AAA
12Nathan Doely6' 0 PRMNStillwater AreaMay 01Bob Stewart Invitational
8.10Marshall Murdoch Meyer5' 10 PRMNSt Paul Highland ParkMay 31MSHSL Section 4AA
12Cole Deweese5' 10MNMahtomediMay 24Metro East Conference Championship Meet
10Thomas Breen5' 10 PRMNWhite Bear Lake AreaMay 08True Team Section 5AAA
11Fidel Deleon-Paramo5' 10 PRMNWhite Bear Lake AreaMay 24Suburban East Conference Championships
View full rankings...
Pole Vault
1.11Carson Dittel14' 3 PRMNRoseville AreaJun 09MSHSL State Track & Field Championships
2.12Tyler Cullen13' 9 PRMNStillwater AreaMay 18Minnesota True Team State Meet AAA
3.11Noah Hurley13' 0 PRMNNorth HSMay 01Metro East Conference Relays
12Javeon Willaims13' 0 PRMNSt Paul JohnsonMay 01Bob Stewart Invitational
5.11Nate Gatcliffe12' 9 PRMNStillwater AreaMay 31MSHSL Section 4AA
6.12Joshua Ebner12' 6 PRMNStillwater AreaMay 18Minnesota True Team State Meet AAA
12Robbie Peck12' 6 PRMNWhite Bear Lake AreaMay 24Suburban East Conference Championships
8.12Lukas Adamsky12' 3 PRMNHill-MurrayMay 31MSHSL Section 4AA
9.11Nathaniel Gatcliffe12' 0 PRMNStillwater AreaMay 04Edina Invitational
10Luke Koeneman12' 0 PRMNMahtomediMay 08True Team Section 5AAA
View full rankings...
Long Jump
1.12Zach Johnson22' 10.75 PRMNStillwater AreaMay 24Suburban East Conference Championships
2.12John Sass22' 8 PRMNMahtomediApr 24Tartan tri
3.12Jaeveon Mottley22' 4.5 PRMNRoseville AreaMay 24Suburban East Conference Championships
4.11Fidel Deleon-Paramo21' 9.5 PRMNWhite Bear Lake AreaMay 18Minnesota True Team State Meet AAA
5.11Johnathan McMillan21' 2.75 PRMNRoseville AreaMay 24Suburban East Conference Championships
6.11Ian Fosdick20' 11.25 PRMNMahtomediMay 31MSHSL Section 4AA
7.12Zachary Johnson20' 8 PRMNStillwater AreaApr 26Cougar Invitational
8.10Dyshawn Mitchell20' 7.25 PRMNWhite Bear Lake AreaMay 24Suburban East Conference Championships
9.10Robert Witzany20' 3 PRMNHill-MurrayApr 24Tartan tri
10.12Luke Bouchart20' 0.25 PRMNRoseville AreaMay 24Suburban East Conference Championships
View full rankings...
Triple Jump
1.12John Sass46' 0 PRMNMahtomediMay 22Metro East Conference Championship Meet
2.11Ian Fosdick45' 10.75 PR (-.4)MNMahtomediMay 31MSHSL Section 4AA
3.12Tavonne Miller- Celestine43' 10.25 PRMNSt Paul HardingMay 31MSHSL Section 4AA
4.12Josh Aune43' 7MNSt Paul Highland ParkMay 08True Team Section 3AA
5.11Kevin Boeing42' 9.5MNWhite Bear Lake AreaApr 27St. Thomas Invite
6.12Zach Johnson42' 8.75 PRMNStillwater AreaMay 18Minnesota True Team State Meet AAA
7.12Zachary Johnson42' 5.75 PRMNStillwater AreaApr 26Cougar Invitational
8.12Emmanuel Kamara42' 0.5 PRMNStillwater AreaMay 08True Team Section 2AAA
9.11Joyce Mubikayi Kabamba41' 10 PRMNRoseville AreaMay 24Suburban East Conference Championships
10.10Robert Witzany41' 5.25 PRMNHill-MurrayMay 31MSHSL Section 4AA
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.