Team Results Management
View Athletic.net Ad Free

Mens

100 Meters
1.11Kemeric Winston10.85 PRMOTrinity CatholicMay 19MSHSAA Class 3 Sectional 2
2.11Devon Perry10.96MOSouthern BooneMay 19MSHSAA Class 3 Sectional 2
3.12Antonio Nelson11.10MOMcCluer South-BerkeleyMay 19MSHSAA Class 3 Sectional 2
10Teriyon Cooper11.10 PRMOTrinity CatholicMay 05Lutheran South Invitational
5.11Jarom Alexander11.13 PRMOPalmyraMay 19MSHSAA Class 3 Sectional 2
6.11Allen Staab11.16 PRMOMontgomery CountyMay 01EMO Conference Meet
7.11Jayden Mahaney11.30 PRMOWright CityMay 01EMO Conference Meet
8.12Charles Wilkins11.34 PRMOMcCluer South-BerkeleyMay 19MSHSAA Class 3 Sectional 2
9.10James Frenchie11.45MOTrinity CatholicMar 31Holt Invitational
10.12Bryce French11.53 PRMOLutheran (St. Charles)Apr 1459th ANNUAL CAPITAL CITY RELAYS
11Nathan Smith11.53 PRMOMcCluer South-BerkeleyMar 31Holt Invitational
View full rankings...
200 Meters
1.11Kemeric Winston21.48 PR (2.6)MOTrinity CatholicMay 26MSHSAA Class 3 State Championships
2.12Antonio Nelson22.65 PRMOMcCluer South-BerkeleyApr 21Ladue HS Brusca / Strohbach Invite
3.11Allen Staab22.87 PRMOMontgomery CountyMay 01EMO Conference Meet
4.11Jarom Alexander23.00 PRMOPalmyraMay 19MSHSAA Class 3 Sectional 2
5.11Devon Perry23.03 PRMOSouthern BooneApr 1459th ANNUAL CAPITAL CITY RELAYS
6.11Jayden Mahaney23.11 PRMOWright CityMay 01EMO Conference Meet
7.10Davis Forge23.12 PRMOHallsvilleMay 19MSHSAA Class 3 Sectional 2
8.11Kody Walters23.16MOCentraliaMay 19MSHSAA Class 3 Sectional 2
9.11John Moseby23.17 PRMOMcCluer South-BerkeleyMay 19MSHSAA Class 3 Sectional 2
10.11Paul Reed23.35 PRMOTrinity CatholicApr 21Ladue HS Brusca / Strohbach Invite
View full rankings...
400 Meters
1.12Ross Trittler51.10 PRMOSouthern BooneMay 19MSHSAA Class 3 Sectional 2
2.11Paul Reed51.15 PRMOTrinity CatholicMay 19MSHSAA Class 3 Sectional 2
3.11Isaac Ash51.49 PRMOCaliforniaMay 19MSHSAA Class 3 Sectional 2
4.12Brandon Patterson51.59 PRMONorth TechnicalMay 19MSHSAA Class 3 Sectional 2
5.11Peyton Davis51.90 PRUnattachedJun 02Great Southwest Classic
6.12Zach Niemeyer52.60 PRMOLiving Word ChristianApr 12Wright City Invitational
7.11Allen Staab53.18 PRMOMontgomery CountyApr 05 Montgomery County Non-Medal Invite
11Tucker Aeschliman53.18 PRMOPalmyraMay 19MSHSAA Class 3 Sectional 2
9.11Alex Meisenheimer53.43 PRMOCaliforniaMay 19MSHSAA Class 3 Sectional 2
10.11Chandlar Pickins53.88 PRMOMaconMay 07Centralia Open
View full rankings...
800 Meters
1.11Adreion Keys1:59.03 PRMOMcCluer South-BerkeleyMay 26MSHSAA Class 3 State Championships
2.12Brock Boulware2:02.55 PRMOPalmyraMay 19MSHSAA Class 3 Sectional 2
3.12Damon Gillette2:03.03 PRMOWinfieldMay 19MSHSAA Class 3 Sectional 2
4.10Nathan Forck2:03.64 PRMOFather Tolton Regional CatholicMay 19MSHSAA Class 3 Sectional 2
5.12Damonie Moore2:03.90 PRMOTransportation & LawMay 19MSHSAA Class 3 Sectional 2
6.11Stephen Bradshaw2:05.97 PRMOCentraliaMay 19MSHSAA Class 3 Sectional 2
7.12Blaine Hunt2:06.58 PRMOBowling GreenApr 20Cunningham Invitational
8.11Hunter Emanuel2:07.01 PRMOMaconMay 19MSHSAA Class 3 Sectional 2
9.12Joshua Gray2:07.29 PRMOLutheran NorthApr 28Marion Freeman Invitational - Finals
10.10George Pezold2:08.03 PRMOWright CityApr 24Hermann Invitational
View full rankings...
1600 Meters
1.11Carson Sanders4:29.05 PRMOOrchard FarmMay 26MSHSAA Class 3 State Championships
2.11Isaac Smith4:45.40 PRMOSouthern BooneMay 26MSHSAA Class 3 State Championships
3.12Blaine Hunt4:47.60 PRMOBowling GreenApr 24LHS Invitational
4.9Callum Hardwicke4:47.94 PRMOLiving Word ChristianMay 26MSHSAA Class 3 State Championships
5.11Adreion Keys4:48.65 PRMOMcCluer South-BerkeleyMar 24Lindenwood HS Invite
6.11Khobi Kellerman4:50.18MONorth CallawayMay 19MSHSAA Class 3 Sectional 2
7.9Dalton Gleeson4:50.86 PRMOHermannApr 24Hermann Invitational
8.11Isaac Stout4:51.48 PRMOLutheran NorthApr 07Mineral Area Relays & Girls Invitational
9.12Emmett Scheible4:54.13 PRMOHermannApr 30Four Rivers Conference Championship
10.11Brett Griesbaum4:57.74 PRMOPalmyraMay 07Centralia Open
View full rankings...
3200 Meters
1.11Carson Sanders10:06.77MOOrchard FarmMay 19MSHSAA Class 3 Sectional 2
2.11Isaac Stout10:25.77 PRMOLutheran NorthMay 19MSHSAA Class 3 Sectional 2
3.11Secondo Kaka10:26.32 PRMOLutheran NorthMay 19MSHSAA Class 3 Sectional 2
4.9Dalton Gleeson10:28.67 PRMOHermannApr 24Hermann Invitational
5.12Emmett Scheible10:35.10 PRMOHermannMay 19MSHSAA Class 3 Sectional 2
6.10Nathan Forck10:50.90 PRMOFather Tolton Regional CatholicApr 19Centralia Open
7.12Derek Calhoon10:51.54 PRMOCentraliaMay 19MSHSAA Class 3 Sectional 2
8.11Austin McNeil11:08.37MOLiving Word ChristianApr 20Fort Zumwalt North Invitational
9.11Brett Griesbaum11:08.55MOPalmyraApr 17Montgomery County
10.10Harley Kaufman11:09.13MOLutheran (St. Charles)Apr 10Indian Pow Wow
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.11Allen Staab14.70 PR (1.5)MOMontgomery CountyMay 26MSHSAA Class 3 State Championships
2.12Marcus Smith15.16 PRMOLutheran NorthMay 19MSHSAA Class 3 Sectional 2
3.12Malachi Jackson15.30 PR (1.5)MOHallsvilleMay 26MSHSAA Class 3 State Championships
4.10Thomas Sonntag15.42 PRMOTrinity CatholicMay 19MSHSAA Class 3 Sectional 2
5.11Peyton Davis15.44 PR (1.4)UnattachedJun 02Great Southwest Classic
6.10Brennan Moots15.45 PRMOMaconApr 24Gerald Mansfield Invitational
7.9Liam Hill16.20 PRMOCentraliaMay 19MSHSAA Class 3 Sectional 2
8.10Jalik Smith16.22 PRMOLutheran NorthApr 13Lutheran North Relays
9.10Zachary Roberts16.47 PRMOOrchard FarmMay 19MSHSAA Class 3 Sectional 2
10.10Chase Martin16.95 PRMOFather Tolton Regional CatholicApr 19Centralia Open
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.11Peyton Davis39.55 PRMOCentraliaMay 26MSHSAA Class 3 State Championships
2.11Allen Staab39.94 PRMOMontgomery CountyMay 19MSHSAA Class 3 Sectional 2
3.10Thomas Sonntag41.04 PRMOTrinity CatholicMay 05Lutheran South Invitational
4.12Marcus Smith41.06 PRMOLutheran NorthMay 19MSHSAA Class 3 Sectional 2
5.12Trent Rowland41.13 PRMOHallsvilleMay 19MSHSAA Class 3 Sectional 2
6.10William Killingham41.91 PRMOWinfieldMay 19MSHSAA Class 3 Sectional 2
7.12Jaison Myers42.57MONorth TechnicalApr 2411th Annual Jim Farrell Invitational
8.9Blake Dapkus42.75 PRMOSouthern BooneMay 19MSHSAA Class 3 Sectional 2
9.10Brennan Moots42.94 PRMOMaconApr 24Gerald Mansfield Invitational
10.9Malcolm Harvey43.34 PRMOTrinity CatholicApr 21Ladue HS Brusca / Strohbach Invite
View full rankings...
4x100 Relay
1.Darries Rainey
Alphonzo Andrews
Kemeric Winston
Isaiah Williams
42.65MOTrinity CatholicMay 19MSHSAA Class 3 Sectional 2
2.Nathan Smith
Antonio Nelson
Daevon Trust
Dai'Shawn Cotton
43.49MOMcCluer South-BerkeleyMay 26MSHSAA Class 3 State Championships
3.Ivan Bossert
Nic Ditter
Devon Perry
Tristan John
44.03MOSouthern BooneMay 26MSHSAA Class 3 State Championships
4.Miles Burnett
Maurice Willis
Jaison Myers
Brandon Patterson
44.53MONorth TechnicalMay 26MSHSAA Class 3 State Championships
5.Tucker Aeschliman
Nick Lickfeld
Jarom Alexander
Tristen Gottman
44.82MOPalmyraMay 19MSHSAA Class 3 Sectional 2
6.Keelin Burgess-Anderson
Donovan Marshall
John Smith
KeyShaun VanDyke
44.96MOLutheran NorthApr 19Lutheran North Invitational
7.Robert Ford III
Bryce French
Gavin Lebeau
Brett Boone
45.32MOLutheran (St. Charles)May 19MSHSAA Class 3 Sectional 2
8.Davis Forge
Malachi Jackson
Dequentin Smith
Ben Westhues
45.49MOHallsvilleMay 19MSHSAA Class 3 Sectional 2
9.Relay Team45.78MOSumnerApr 26PHL Field Days
10.Kyle Horner
Brenden Henderson
Matt Kay
Austin Callahan
45.90MOBowling GreenApr 24LHS Invitational
View full rankings...
4x200 Relay
1.Paul Reed
Isaiah Williams
Alphonzo Andrews
Kemeric Winston
1:28.84MOTrinity CatholicMay 26MSHSAA Class 3 State Championships
2.KeyShaun VanDyke
Jalik Smith
Donovan Marshall
Joshua Hopkins
1:30.01MOLutheran NorthMay 26MSHSAA Class 3 State Championships
3.Relay Team1:31.07MOMcCluer South-BerkeleyApr 28Marion Freeman Invitational - Finals
4.Nic Ditter
Devon Heckman
Devon Perry
Ross Trittler
1:31.56MOSouthern BooneMay 19MSHSAA Class 3 Sectional 2
5.Abdoulaye Sarr
Miles Burnett
Jaison Myers
Brandon Patterson
1:31.99MONorth TechnicalMay 26MSHSAA Class 3 State Championships
6.Stephen Bradshaw
Luke Hunter
Trey Owens
Kody Walters
1:34.19MOCentraliaMay 19MSHSAA Class 3 Sectional 2
7.Kevin Edwards
Dylan Ford
Chandlar Pickins
Hunter Emanuel
1:35.41MOMaconMay 19MSHSAA Class 3 Sectional 2
8.Trevor Gerling
Alex Meisenheimer
Brett Skinner
Toby Dalbey
1:35.45MOCaliforniaMay 19MSHSAA Class 3 Sectional 2
9.Davis Forge
Malachi Jackson
Garret Owen
Ben Westhues
1:36.52MOHallsvilleApr 21Tomahawk Invitational
10.Julian Muller-Williams
William Janowski
John Pezold
John Simon
1:36.66MOWright CityMay 01EMO Conference Meet
View full rankings...
4x400 Relay
1.Devon Perry
Ross Trittler
Devon Heckman
Rece Gilmore
3:23.99MOSouthern BooneMay 26MSHSAA Class 3 State Championships
2.Anthony Riddle
Jaison Myers
Brandon Patterson
Abdoulaye Sarr
3:26.89MONorth TechnicalMay 26MSHSAA Class 3 State Championships
3.Adreion Keys
Andre Frenchie
Daevon Trust
John Moseby
3:30.76MOMcCluer South-BerkeleyMay 26MSHSAA Class 3 State Championships
4.Aidan Currivean
Luke McNeil
Aaron Laurent
Zach Niemeyer
3:34.63MOLiving Word ChristianMay 26MSHSAA Class 3 State Championships
5.Seth Beard
Stephen Bradshaw
Max Hunter
Trey Owens
3:38.57MOCentraliaApr 30CCC Championship
6.Joshua Gray
Jordynn Parker
Marcus Smith
Jordan Smith
3:38.67MOLutheran NorthMay 19MSHSAA Class 3 Sectional 2
7.Relay Team3:40.62MOBowling GreenMay 07Centralia Open
8.Paul Reed
Kemeric Winston
Isaac Trice
James Frenchie
3:42.89MOTrinity CatholicMar 31Holt Invitational
9.Trevor Gerling
Alex Meisenheimer
Toby Dalbey
Isaac Ash
3:43.41MOCaliforniaMay 19MSHSAA Class 3 Sectional 2
10.Relay Team3:44.38MOMaconMay 07Centralia Open
View full rankings...
4x800 Relay
1.Aidan Currivean
Austin McNeil
Luke McNeil
Zach Niemeyer
8:16.91MOLiving Word ChristianMay 26MSHSAA Class 3 State Championships
2.Anthony Riddle
Myles Pratt
Abdoulaye Sarr
Maurice Willis
8:21.68MONorth TechnicalMay 26MSHSAA Class 3 State Championships
3.Brock Boulware
Abe Haerr
Nick Mudd
Brett Griesbaum
8:22.46MOPalmyraMay 19MSHSAA Class 3 Sectional 2
4.Matt Aholt
Dylan Block
Nathan Forck
Nathaniel Krebs
8:25.41MOFather Tolton Regional CatholicMay 26MSHSAA Class 3 State Championships
5.Mathew Bauer
Ethan Bromaghin
Jared Caldwell
Carson Sanders
8:33.19MOOrchard FarmMay 04GAC North Championships
6.Charlie Rhoades
Chasen Neuman
Andrew Sprengel
Damon Gillette
8:35.52MOWinfieldMay 04GAC North Championships
7.Lee Bryant
Adreion Keys
Teejay Hughes
John Moseby
8:41.59MOMcCluer South-BerkeleyMay 19MSHSAA Class 3 Sectional 2
8.Stephen Bradshaw
Derek Calhoon
Duke Newsted
Nate Riddle
8:42.31MOCentraliaApr 30CCC Championship
9.Jonathon Burke
Adam Neeley
George Pezold
Richard Villinga
8:51.65MOWright CityMay 01EMO Conference Meet
10.Blaine Hunt
Avery Mudd
Jeffery Lovell
Noah Pafford
8:53.12MOBowling GreenMay 01EMO Conference Meet
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.11Paden Lewis52' 9MONorth CallawayApr 13Bowling Green HS Mini Medal Meet
2.12Zane Torreyson51' 7 PRMOCentraliaMay 07Centralia Open
3.12Jordan Jenkins49' 9.5 PRMOMcCluer South-BerkeleyMay 02Suburban Central Conference-Varsity
4.11Nathan Pickering46' 5.25 PRMOCaliforniaMay 26MSHSAA Class 3 State Championships
5.10Jack Grzeskowiak46' 4MOLutheran (St. Charles)Apr 1459th ANNUAL CAPITAL CITY RELAYS
6.10McCaden Phillips45' 0 PRMOMaconApr 05Ken Asbury Invite
7.12Evan Saindon44' 11.5 PRMOOrchard FarmMay 04GAC North Championships
8.12Tyrone Hicks44' 3.25MOMaconMay 19MSHSAA Class 3 Sectional 2
9.11Jenkins Lorenzo44' 3MOTransportation & LawApr 26PHL Field Days
10.11Brandon Johnson43' 8.5 PRMOBoonvilleMar 22California Open
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Jordan Jenkins154' 3 PRMOMcCluer South-BerkeleyMay 02Suburban Central Conference-Varsity
2.11Arcullous (Anthony) Heard150' 9 PRMOLutheran (St. Charles)May 26MSHSAA Class 3 State Championships
3.12Jonathan Niemeyer144' 11 PRMOOrchard FarmMay 19MSHSAA Class 3 Sectional 2
4.10Ben Walker139' 3 PRMOBowling GreenApr 17Montgomery County
5.10Clayton Schroeder136' 9 PRMOOrchard FarmMay 04GAC North Championships
6.9Weston King136' 4MOPalmyraApr 17Montgomery County
7.12Tyrone Hicks134' 10.5 PRMOMaconApr 13Macon Open
8.12Zane Torreyson134' 3MOCentraliaMay 19MSHSAA Class 3 Sectional 2
9.12Trevor Thompson133' 11 PRMOHallsvilleApr 21Tomahawk Invitational
10.10David Robinson133' 7 PRMOMcCluer South-BerkeleyApr 19Lutheran North Invitational
View full rankings...
Javelin - 800g
1.11Peyton Davis186' 11 PRMOCentraliaMay 26MSHSAA Class 3 State Championships
2.9Malcolm Harvey163' 1 PRMOTrinity CatholicMay 26MSHSAA Class 3 State Championships
3.11Christian Barrettgerhardt152' 6MOCentraliaMay 07Centralia Open
4.12William Pezold150' 8 PRMONorth CallawayMay 07Centralia Open
5.12Chris Harrison149' 8 PRMOMontgomery CountyApr 10North Callaway Invitational
6.11Tristen Gottman146' 2MOPalmyraApr 05Monroe City Invitational
7.12Jared Drury144' 5 PRMOLiving Word ChristianMay 19MSHSAA Class 3 Sectional 2
8.12Devon Heckman138' 8MOSouthern BooneApr 09Centralia Invitational (Boys)
9.12Toby Dalbey137' 7MOCaliforniaApr 19Centralia Open
10.11Justin Scales135' 2 PRMOTrinity CatholicMay 19MSHSAA Class 3 Sectional 2
View full rankings...
High Jump
1.12Mitchell Fairless6' 10 PRMODuchesneMay 26MSHSAA Class 3 State Championships
2.11Peyton Davis6' 6 PRMOCentraliaApr 24Hermann Invitational
3.12Chris Harrison6' 5 PRMOMontgomery CountyMay 26MSHSAA Class 3 State Championships
4.10Austin Orf6' 3MOBowling GreenMay 26MSHSAA Class 3 State Championships
5.12Kobe Reed-Pope6' 2MOLutheran NorthMay 05Lutheran South Invitational
6.9Abe Haerr6' 0 PRMOPalmyraMar 29Quincy Triangular
12Corey Bell6' 0 PRMOBowling GreenMar 19Winfield Invitational
11Matt Kay6' 0MOBowling GreenApr 24LHS Invitational
9.9Liam Hill5' 11MOCentraliaApr 30CCC Championship
10.12Marcus Smith5' 10 PRMOLutheran NorthApr 13Lutheran North Relays
12Chandler Murdock5' 10 PRMOLutheran (St. Charles)Apr 1459th ANNUAL CAPITAL CITY RELAYS
9Jordan Fulton5' 10 PRMOTrinity CatholicApr 1415th Annual Corey Siebert Invitational
11Matthew Kay5' 10MOBowling GreenMay 07Centralia Open
View full rankings...
Pole Vault
1.10Jake Freidel14' 7 PRMOFather Tolton Regional CatholicApr 11Battle JV Invite
2.11Parker Power13' 6 PRMOOrchard FarmMay 04GAC North Championships
12Jack Loy13' 6 PRMOFather Tolton Regional CatholicMay 07Centralia Open
4.9Gabe Thrasher13' 0 PRMOMaconApr 30CCC Championship
11Kyle Horner13' 0MOBowling GreenApr 13Bowling Green HS Mini Medal Meet
10Andrew Huddleston13' 0 PRMOHallsvilleMay 07Centralia Open
10Dylan Redd13' 0 PRMOPalmyraMay 19MSHSAA Class 3 Sectional 2
8.11Peyton Davis12' 11.5 PRUnattachedJun 17USATF Junior Outdoor Championships
9.12Troy Baker12' 6MOFather Tolton Regional CatholicMay 07Centralia Open
10.10Ralph Waltz12' 0 PRMOHallsvilleApr 09Centralia Invitational (Boys)
10Zeb Meffert12' 0 PRMONorth CallawayMay 07Centralia Open
10Coby Davidson12' 0 PRMOWinfieldMay 19MSHSAA Class 3 Sectional 2
10Timothy Watts12' 0 PRMOMaconMay 07Centralia Open
12Braxton Long12' 0 PRMOPalmyraApr 30CCC Championship
10Zachary Roberts12' 0 PRMOOrchard FarmMay 19MSHSAA Class 3 Sectional 2
View full rankings...
Long Jump
1.11Joshua Hopkins23' 3 PRMOLutheran NorthMay 19MSHSAA Class 3 Sectional 2
2.11Peyton Davis23' 1 PRMOCentraliaMay 19MSHSAA Class 3 Sectional 2
3.11Isaiah Williams22' 3.75 PRMOTrinity CatholicMay 19MSHSAA Class 3 Sectional 2
4.12Isaac Trice21' 3.5 PRMOTrinity CatholicMar 31Holt Invitational
5.12Andre Frenchie21' 1 PRMOMcCluer South-BerkeleyApr 27Marion Freeman Invitational-Prelims
6.10Trammel Coleman20' 10.25 PRMOBoonvilleMar 22California Open
7.12Dai'Shawn Cotton20' 9 PRMOMcCluer South-BerkeleyMay 19MSHSAA Class 3 Sectional 2
8.11Jarom Alexander20' 8.25 PRMOPalmyraApr 30CCC Championship
9.10Rece Gilmore20' 7 PRMOSouthern BooneApr 1459th ANNUAL CAPITAL CITY RELAYS
10.12Andrew Sprengel20' 6.5 PRMOWinfieldMar 19Winfield Invitational
View full rankings...
Triple Jump
1.11Joshua Hopkins44' 9 PRMOLutheran NorthMay 19MSHSAA Class 3 Sectional 2
2.12Chris Harrison43' 7MOMontgomery CountyApr 24Hermann Invitational
3.11Isaiah Williams43' 5 PR (.0)MOTrinity CatholicMay 26MSHSAA Class 3 State Championships
4.11Isaac Ash42' 10.5 PRMOCaliforniaMay 19MSHSAA Class 3 Sectional 2
5.12Andre Frenchie42' 5 PRMOMcCluer South-BerkeleyMay 19MSHSAA Class 3 Sectional 2
6.10Jalik Smith42' 4.25 PRMOLutheran NorthMay 05Lutheran South Invitational
7.12Corey Bell41' 9 PRMOBowling GreenMar 19Winfield Invitational
8.10Rece Gilmore41' 5MOSouthern BooneApr 05Ken Asbury Invite
12Tyler Lutz41' 5 PRMOSouthern BooneMay 19MSHSAA Class 3 Sectional 2
10.12Andrew Sprengel40' 10 PRMOWinfieldMay 04GAC North Championships
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.