Team Results Management
View Athletic.net Ad Free

Mens

100 Meters
1.12Jeremiah Wilson10.89MOCenterMay 19MSHSAA Class 4 Sectional 4
2.12Braydan Cox11.13 PRMOLafayette (St. Joseph)Apr 26MEC Championship
3.12Vincent Tinoco11.39 PRMOWinnetonkaApr 19JV/ Varsity @ Park Hill South
4.11Shaun Ross11.44MOVan Horn (Independence)Apr 18City League Championships
5.11Alexander Kent11.46 PRMOKearneyApr 19Grain Valley Invitational
6.12Evan Neal11.51 PRMOVan Horn (Independence)Apr 18City League Championships
7.11Michael Haynes11.53 PRMOLafayette (St. Joseph)Apr 26MEC Championship
8.12Nathan Ferrin11.62MOExcelsior SpringsMay 04MRVC Conference Championship
10Garrett Laughlin11.62 PRMOKearneyApr 19Grain Valley Invitational
10.10Yamungu Mapenzi11.66MOEast (Kansas City)May 12MSHSAA Class 4 District 8
View full rankings...
200 Meters
1.12Jeremiah Wilson22.03 PRMOCenterApr 05Grandview/Bill Summa Invitational
2.10Yamungu Mapenzi22.75 PR (.9)MOEast (Kansas City)May 26MSHSAA Class 4 State Championship
3.12Nathan Ferrin22.85 PR (.9)MOExcelsior SpringsMay 26MSHSAA Class 4 State Championship
4.11Blake Reynolds22.93 PRMOPlatte CountyApr 24Platte County Invitational
5.12Amaun Robinson-Ryan23.00 PRMOCenterMar 27Grain Valley Open Time Trials
6.12Michael Fleming-Mendoza23.08 PRMOKearneyApr 19Grain Valley Invitational
7.12Vincent Tinoco23.21 PRMOWinnetonkaApr 19JV/ Varsity @ Park Hill South
8.11Alexander Kent23.64 PRMOKearneyApr 24Platte County Invitational
9.12Michael Fleming23.83 PRMOKearneyMay 12MSHSAA Class 4 District 8
10.12Julian Palmore23.88 PRMOPlatte CountyApr 05Kearney Invitational
View full rankings...
400 Meters
1.12Jonathon Watts49.29 PRMOPlatte CountyMay 26MSHSAA Class 4 State Championship
2.12John Watts49.38 PRMOPlatte CountyMay 02Suburban "Blue" Varsity and JV Conference Meet
3.12Jon Watts50.53 PRMOPlatte CountyApr 05Kearney Invitational
4.12Jeremiah Wilson50.64 PRMOCenterApr 05Grandview/Bill Summa Invitational
5.12Diego Bernard51.34 PRMOLafayette (St. Joseph)Apr 26MEC Championship
6.12Gunnar Carpenter52.00 PRMOKearneyApr 05Kearney Invitational
7.11Derrick Helt52.23 PRMOExcelsior SpringsApr 24Platte County Invitational
8.12Michael Fleming-Mendoza52.42 PRMOKearneyApr 19Grain Valley Invitational
9.12Michael Fleming52.43 PRMOKearneyMay 12MSHSAA Class 4 District 8
10.12Amaun Robinson-Ryan52.93 PRMOCenterMar 27Grain Valley Open Time Trials
View full rankings...
800 Meters
1.11keegan Cordova1:57.04 PRMOPlatte CountyMay 26MSHSAA Class 4 State Championship
2.10Evan McPhatter1:59.94 PRMOPlatte CountyApr 24Platte County Invitational
3.11Mason Marshall2:00.20 PRMOKearneyMay 19MSHSAA Class 4 Sectional 4
4.12John Watts2:04.14 PRMOPlatte CountyApr 1459th ANNUAL CAPITAL CITY RELAYS
5.12Mark Krueger2:04.34 PRMOSmithvilleMay 19MSHSAA Class 4 Sectional 4
6.12Logan Cutler2:04.98 PRMOSmithvilleApr 05Kearney Invitational
7.9Carter Woods2:06.75 PRMOKearneyMay 12MSHSAA Class 4 District 8
8.11Jacob Ewer2:07.57 PRMOKearneyApr 17Warrior Relays
9.11Brian Purkaple2:09.70 PRMOWinnetonkaMay 12MSHSAA Class 4 District 8
10.11Nathaniel Hartman2:09.80 PRMOSmithvilleApr 05Kearney Invitational
View full rankings...
1600 Meters
1.10Michael Rebello4:28.95 PRMOExcelsior SpringsMay 26MSHSAA Class 4 State Championship
2.11Luke Termorshuizen4:35.86 PRMOSmithvilleMay 12MSHSAA Class 4 District 8
3.12Nicholas Bjustrom4:38.32 PRMOPlatte CountyMay 19MSHSAA Class 4 Sectional 4
4.11Mason Marshall4:39.91MOKearneyMar 23Ron Ives Invitational
5.10Nejmadin Ahmed4:40.01 PRMOEast (Kansas City)May 12MSHSAA Class 4 District 8
6.12Nick Bjustrom4:40.13 PRMOPlatte CountyMay 02Suburban "Blue" Varsity and JV Conference Meet
7.11keegan Cordova4:44.91 PRMOPlatte CountyApr 1459th ANNUAL CAPITAL CITY RELAYS
8.12Mark Krueger4:45.31 PRMOSmithvilleApr 05Kearney Invitational
9.10Evan McPhatter4:45.73 PRMOPlatte CountyApr 1459th ANNUAL CAPITAL CITY RELAYS
10.11Jacob Ewer4:45.86MOKearneyApr 19Grain Valley Invitational
View full rankings...
3200 Meters
1.10Michael Rebello9:30.28 PRMOExcelsior SpringsMay 26MSHSAA Class 4 State Championship
2.12Nicholas Bjustrom10:01.12 PRMOPlatte CountyMay 12MSHSAA Class 4 District 8
3.11Jacob Ewer10:01.96MOKearneyMay 12MSHSAA Class 4 District 8
4.10Tyler Pedee10:09.87 PRMOKearneyMay 12MSHSAA Class 4 District 8
5.12Nick Bjustrom10:17.14 PRMOPlatte CountyApr 05Kearney Invitational
6.12Evan Edwards10:25.63MOPlatte CountyMay 12MSHSAA Class 4 District 8
7.11Luke Termorshuizen10:29.23 PRMOSmithvilleApr 05Kearney Invitational
8.11Jackson Letcher10:31.92MOPlatte CountyApr 05Kearney Invitational
9.12Jaden Nelson10:32.80 PRMOKearneyApr 05Kearney Invitational
10.12Mark Krueger10:47.48MOSmithvilleApr 05Kearney Invitational
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.12Nash Kolb15.58 PR (-.7)MOKearneyMay 26MSHSAA Class 4 State Championship
2.10Will Hay16.48 PRMOPlatte CountyMay 19MSHSAA Class 4 Sectional 4
3.12Jake Hoffman16.79 PRMOKearneyMay 19MSHSAA Class 4 Sectional 4
4.10Parker Snider17.18 PRMOKearneyMar 23Ron Ives Invitational
5.10David Pecha17.25 PRMOPlatte CountyMay 19MSHSAA Class 4 Sectional 4
6.11Nicholas Garrison17.60 PRMOExcelsior SpringsMay 04MRVC Conference Championship
7.12Cade Cortez18.83 PRMOLafayette (St. Joseph)Apr 26MEC Championship
8.9Julian Rodgers18.92 PRMOWinnetonkaMar 29Winnetonka 9/10 Invite
9.10Ethan Cole19.27 PRMOExcelsior SpringsMay 12MSHSAA Class 4 District 8
10.9Brian Tucker19.40 PRMOCenterApr 27Joe Falcon Invitational
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.10Will Hay40.94 PRMOPlatte CountyMay 19MSHSAA Class 4 Sectional 4
2.12Hunter Gray41.22 PRMOKearneyMay 19MSHSAA Class 4 Sectional 4
3.11Garrett Thompson42.19 PRMOSmithvilleMay 19MSHSAA Class 4 Sectional 4
4.10Parker Snider42.97 PRMOKearneyMay 19MSHSAA Class 4 Sectional 4
5.11Tommie Altvater44.78MOKearneyMay 02Suburban "Blue" Varsity and JV Conference Meet
6.10Caden Stone44.98 PRMOBenton (St. Joseph)May 12MSHSAA Class 4 District 8
7.9Chris Marshall45.96 PRMOCenterApr 27Joe Falcon Invitational
8.11Nicholas Garrison46.10 PRMOExcelsior SpringsApr 24Platte County Invitational
9.9Julian Rodgers46.21 PRMOWinnetonkaApr 19JV/ Varsity @ Park Hill South
10.9DeVaughn Thomas46.54 PRMOVan Horn (Independence)Apr 05Grandview/Bill Summa Invitational
View full rankings...
4x100 Relay
1.Darius Porter
Jesse Stills
Amaun Robinson-Ryan
Jeremiah Wilson
42.07MOCenterMay 26MSHSAA Class 4 State Championship
2.Diego Bernard
Cade Cortez
Braydan Cox
Corbin Goulsby
43.32MOLafayette (St. Joseph)May 19MSHSAA Class 4 Sectional 4
3.Evan Neal
Isaac Fue-King
Marquan Whetstone
Shaun Ross
43.68MOVan Horn (Independence)May 19MSHSAA Class 4 Sectional 4
4.Blake Reynolds
Dakota Schmidt
Spencer Cupp
Julian Palmore
44.12MOPlatte CountyMay 12MSHSAA Class 4 District 8
5.Logan Hachman
Payton Graves
Patrick Connery
Garrett Laughlin
44.85MOKearneyMay 12MSHSAA Class 4 District 8
6.Landon Seely
Michael Harris
Drake Bush
Nathan Ferrin
45.79MOExcelsior SpringsApr 1292 Highway Meet
7.Garrett Thompson
James Larson
Austin Roy
Tyler Chamberlain
46.58MOSmithvilleApr 26MEC Championship
8.Malique Bennett
Torre Clark
Garison Dydell
Caleb Addington
47.10MOBenton (St. Joseph)Apr 26MEC Championship
9.Justin Bilombele
Benoit Bilombele
Hser Chri Htoo
Richmond Jones
47.60MOEast (Kansas City)May 12MSHSAA Class 4 District 8
10.Abukar Mohamed
May Tula Mohammed
Tyreke Maple
Riak Mabour
48.16MONortheast (Kansas City)Apr 05Grandview/Bill Summa Invitational
View full rankings...
4x200 Relay
1.Diego Bernard
Cade Cortez
Braydan Cox
Corbin Goulsby
1:30.30MOLafayette (St. Joseph)May 19MSHSAA Class 4 Sectional 4
2.Blake Reynolds
Matthew Phillips
Jonathon Watts
Carter Utt
1:30.37MOPlatte CountyMay 19MSHSAA Class 4 Sectional 4
3.Evan Neal
Isaac Fue-King
Marquan Whetstone
Shaun Ross
1:30.64MOVan Horn (Independence)May 12MSHSAA Class 4 District 8
4.Alexander Kent
Hunter Gray
Garrett Laughlin
Gunnar Carpenter
1:31.37MOKearneyMay 12MSHSAA Class 4 District 8
5.Brian Cubie
Lorenzo Hughes
Jesse Stills
Jeremiah Wilson
1:32.98MOCenterMay 12MSHSAA Class 4 District 8
6.Derrick Helt
Daiton Love
Ethan Cole
Nathan Ferrin
1:34.75MOExcelsior SpringsMay 12MSHSAA Class 4 District 8
7.Austin Roy
Garrett Thompson
James Larson
Tyler Chamberlain
1:37.14MOSmithvilleApr 17Warrior Relays
8.Caden Stone
Aiden Perry
Tyler Pardue
Malique Bennett
1:41.15MOBenton (St. Joseph)May 12MSHSAA Class 4 District 8
9.Benoit Bilombele
Justin Bilombele
Riley Howard
Richmond Jones
1:41.30MOEast (Kansas City)Apr 1292 Highway Meet
10.Kaleb George
Jacob Lundy
Ben Schneider
Evan Yount
1:45.31MOSavannahMar 29Smithville Invitational
View full rankings...
4x400 Relay
1.Matthew Phillips
Evan McPhatter
keegan Cordova
Jonathon Watts
3:24.86MOPlatte CountyMay 26MSHSAA Class 4 State Championship
2.Mason Marshall
Hunter Gray
Gunnar Carpenter
Michael Fleming
3:25.29MOKearneyMay 19MSHSAA Class 4 Sectional 4
3.Derrick Helt
Daiton Love
Nathan Ferrin
Michael Rebello
3:39.07MOExcelsior SpringsMay 19MSHSAA Class 4 Sectional 4
4.Braydan Cox
Cade Cortez
Diego Bernard
Corbin Goulsby
3:41.62MOLafayette (St. Joseph)May 01MHS Relays
5.Kai Yim
Mark Krueger
Luke Termorshuizen
Logan Cutler
3:44.07MOSmithvilleApr 17Warrior Relays
6.Evan Neal
Isaac Fue-King
Drevion Downton
Shaun Ross
3:47.91MOVan Horn (Independence)Apr 05Grandview/Bill Summa Invitational
7.Giorgio Acsenvil
Brian Purkaple
Nick Bolton
Julian Rodgers
3:50.51MOWinnetonkaApr 24Platte County Invitational
8.Brian Cubie
Roman Smith
Chris Marshall
Brian Tucker
4:06.01MOCenterApr 27Joe Falcon Invitational
View full rankings...
4x800 Relay
1.Evan McPhatter
Devin Richardson
keegan Cordova
Nicholas Bjustrom
7:50.03MOPlatte CountyMay 26MSHSAA Class 4 State Championship
2.Nathaniel Hartman
Ian Foster
Logan Cutler
Mark Krueger
8:13.45MOSmithvilleMay 19MSHSAA Class 4 Sectional 4
3.Mason Marshall
Hunter Gray
Jacob Ewer
Carter Woods
8:13.53MOKearneyMay 19MSHSAA Class 4 Sectional 4
4.Relay Team9:33.58MOVan Horn (Independence)Apr 11Fort Osage Invitational
5.Michael Rebello
Deven Bierle
Nick Butler
Patrick Shelor
9:38.85MOExcelsior SpringsMay 12MSHSAA Class 4 District 8
6.Dylan Hamm
Cordell Holland
Reeceton Giles
Clayton A. Sill
9:49.17MOLafayette (St. Joseph)Apr 26MEC Championship
7.Slater Singleton
Kyle Milichichi
Ian Pansza
Sebastion Perry
10:18.60MOBenton (St. Joseph)Apr 26MEC Championship
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Michael Smith49' 10.5 PRMOPlatte CountyMay 26MSHSAA Class 4 State Championship
2.12Dylan Johnson46' 4 PRMOKearneyMay 12MSHSAA Class 4 District 8
3.10Kevin Fagan45' 2 PRMOPlatte CountyMay 12MSHSAA Class 4 District 8
4.12Alex Updike45' 1.5 PRMOKearneyMay 02Suburban "Blue" Varsity and JV Conference Meet
5.11Cade Hampton44' 2 PRMOKearneyApr 10Kearney Throwers Meet
6.11KeVon Smith43' 10.75 PRMOCenterMay 12MSHSAA Class 4 District 8
7.9Dylan Montes43' 0 PRMOPlatte CountyMay 02Suburban "Blue" Varsity and JV Conference Meet
8.10Cody McKimens42' 9 PRMOSmithvilleMay 12MSHSAA Class 4 District 8
9.12Austin Bouchard41' 11.5 PRMOSmithvilleApr 26MEC Championship
10.11Dylan Jones41' 9.5 PRMOKearneyApr 16Harrisonville JV Invite
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.11Brody Willis149' 2 PRMOExcelsior SpringsMay 12MSHSAA Class 4 District 8
2.11Owen Staab147' 10 PRMOKearneyMay 12MSHSAA Class 4 District 8
3.12Blake Weakley144' 6MOKearneyApr 13Liberty North Invitational
4.11Peyton Stoner143' 3 PRMOPlatte CountyApr 24Platte County Invitational
5.10Brayden Puckett136' 7 PRMOBenton (St. Joseph)May 12MSHSAA Class 4 District 8
6.12Dylan Johnson134' 5 PRMOKearneyApr 13Liberty North Invitational
7.12Kenny Maluia131' 10 PRMOVan Horn (Independence)Apr 24Platte County Invitational
8.11Sobelli Powell130' 6MOVan Horn (Independence)Mar 22Butler Relays
9.11Alexander Phelan128' 5 PRMOLafayette (St. Joseph)May 01MHS Relays
10.12Cameron Kutter124' 8 PRMOWinnetonkaApr 24Platte County Invitational
View full rankings...
Javelin - 800g
1.12Dylan Johnson177' 5 PRMOKearneyMay 19MSHSAA Class 4 Sectional 4
2.11Aaron Hoffman167' 11 PRMOKearneyMay 12MSHSAA Class 4 District 8
3.12Dakota Schmidt163' 4 PRMOPlatte CountyMay 12MSHSAA Class 4 District 8
4.12Blake Weakley153' 1 PRMOKearneyApr 27Darwin Rold Invitational
5.12Cameron Meek150' 4 PRMOSmithvilleMay 12MSHSAA Class 4 District 8
6.12Jacob Perez149' 0 PRMOSmithvilleMar 20Kearney Quad
7.12Ethan Miller146' 6 PRMOKearneyApr 19Grain Valley Invitational
8.12Parker Lacina141' 11 PRMOPlatte CountyMay 02Suburban "Blue" Varsity and JV Conference Meet
9.12Corbin Dryer136' 2 PRMOSavannahApr 05Atchison Invitational
10.12Corbin Dreyer135' 1 PRMOSavannahMay 12MSHSAA Class 4 District 8
View full rankings...
High Jump
1.12John Watts6' 4MOPlatte CountyApr 1459th ANNUAL CAPITAL CITY RELAYS
2.10Cade Schwarzenbach6' 3 PRMOKearneyMay 26MSHSAA Class 4 State Championship
3.10Ben Schneider6' 2 PRMOSavannahMay 01MHS Relays
4.11Brad Willoughby6' 0 PRMOKearneyApr 05Kearney Invitational
10Will Hay6' 0 PRMOPlatte CountyApr 17Warrior Relays
12Braydan Cox6' 0 PRMOLafayette (St. Joseph)Apr 05Atchison Invitational
11Quintin Talley6' 0 PRMOSmithvilleApr 17Warrior Relays
8.12Der Ruan Brown5' 10 PRMOWinnetonkaApr 05Jerry Crews Oak Park Invitational
9.11Aaron Hoffman5' 8 PRMOKearneyApr 05Kearney Invitational
11Isaac Fue-King5' 8 PRMOVan Horn (Independence)Mar 22Butler Relays
9Dante Cox5' 8 PRMOSmithvilleApr 05Kearney Invitational
9Riak Mabour5' 8 PRMONortheast (Kansas City)Mar 29Smithville Invitational
9Roman Smith5' 8 PRMOCenterMar 27Grain Valley Open Time Trials
11Brice Bertram5' 8 PRMOPlatte CountyMar 20Kearney Quad
View full rankings...
Pole Vault
1.11Jacob Laures14' 0 PRMOPlatte CountyMay 19MSHSAA Class 4 Sectional 4
2.11Ian Hoffman13' 0 PRMOKearneyMay 12MSHSAA Class 4 District 8
12Brady Monks13' 0 PRMOKearneyMay 02Suburban "Blue" Varsity and JV Conference Meet
4.12Carleton Hall12' 0 PRMOPlatte CountyApr 21Pole Vault Party
5.10Donovan Luft10' 6 PRMOKearneyMay 02Suburban "Blue" Varsity and JV Conference Meet
9Porter Geddes10' 6 PRMOPlatte CountyMay 02Suburban "Blue" Varsity and JV Conference Meet
7.12Joel Courtney10' 0MOExcelsior SpringsMar 20Kearney Quad
11Tyler Godsey10' 0MOKearneyApr 17Warrior Relays
9.9Kyle Barrett9' 9 PRMOExcelsior SpringsApr 24Platte County Invitational
10.9Jackson Kleeman9' 6 PRMOWinnetonkaApr 19JV/ Varsity @ Park Hill South
9Carson Salisbury9' 6 PRMOExcelsior SpringsApr 1292 Highway Meet
View full rankings...
Long Jump
1.12Jonathon Watts22' 8.75 PRMOPlatte CountyMay 19MSHSAA Class 4 Sectional 4
2.12John Watts22' 5 PRMOPlatte CountyApr 1459th ANNUAL CAPITAL CITY RELAYS
3.12Amaun Robinson-Ryan22' 4 PR (.8)MOCenterMay 26MSHSAA Class 4 State Championship
4.12Diego Bernard22' 0.5 PRMOLafayette (St. Joseph)May 12MSHSAA Class 4 District 8
5.12Logan Hachman21' 7.5MOKearneyMar 23Ron Ives Invitational
6.12Jon Watts21' 6 PRMOPlatte CountyApr 05Kearney Invitational
7.11Dayven Tolbert21' 2.75 PRMOSavannahMar 21Maryville Time Trials
8.11Shaun Ross20' 7.75 PRMOVan Horn (Independence)May 19MSHSAA Class 4 Sectional 4
9.12Evan Neal20' 5 PRMOVan Horn (Independence)Apr 18City League Championships
10.11Patrick Connery20' 2 PRMOKearneyMay 12MSHSAA Class 4 District 8
View full rankings...
Triple Jump
1.12Diego Bernard45' 7 PRMOLafayette (St. Joseph)May 12MSHSAA Class 4 District 8
2.12Nash Kolb43' 1MOKearneyMay 02Suburban "Blue" Varsity and JV Conference Meet
3.11Garrett Thompson42' 9.25 PRMOSmithvilleMay 19MSHSAA Class 4 Sectional 4
4.12Braydan Cox41' 10 PRMOLafayette (St. Joseph)May 12MSHSAA Class 4 District 8
5.12Cameron Woods41' 6 PRMOKearneyApr 19Grain Valley Invitational
11Shaun Ross41' 6 PRMOVan Horn (Independence)Apr 24Platte County Invitational
7.11Dayven Tolbert41' 1 PRMOSavannahMar 21Maryville Time Trials
8.11Patrick Connery40' 3.25MOKearneyMay 02Suburban "Blue" Varsity and JV Conference Meet
9.9Marquan Whetstone39' 9.5 PRMOVan Horn (Independence)Apr 05Grandview/Bill Summa Invitational
10.10Cade Schwarzenbach39' 4 PRMOKearneyApr 10Park Hill 9th & JV
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.