Team Results Management
View Athletic.net Ad Free

Mens

100 Meters
1.12Collin Tinker11.21NEPierceApr 26NEN- Norfolk Classic
2.10Carson Oestreich11.33NEPierceMay 18NSAA Class B State Championships
3.12Dylan Simpson11.45NEArlington PublicApr 10Logan View Invitational
4.12Trenten Kantor11.50 PRNEBlairApr 19Fred Arnold Invitational
5.12Mason Kovar11.57 PRNESchuylerMay 18NSAA Class B State Championships
6.10Jacob Meggison11.63 PRNEBlairMay 10B-4 District Track Meet
12Tanner Hipnar11.63NEBlairApr 19Fred Arnold Invitational
8.12Cody Nelson11.67 PRNEBoone CentralMay 10B-4 District Track Meet
9.11Lucas Thatcher11.68 PRNEColumbus LakeviewApr 19Fred Arnold Invitational
10.12Grant Lammers11.87 PRNEBlairApr 10Plattsmouth Invitational
View full rankings...
200 Meters
1.12Dylan Simpson23.13NEArlington PublicMay 10B-4 District Track Meet
2.12Trenten Kantor23.16 PRNEBlairApr 10Plattsmouth Invitational
3.10Adam Brehm23.17 PRNEBlairApr 10Plattsmouth Invitational
4.10Dalton Freeman23.22 PRNEPierceMay 10B-4 District Track Meet
5.12Mason Kovar23.46 PRNESchuylerMay 05Central Conference - GINW
6.12Cody Nelson23.50 PRNEBoone CentralMay 10B-4 District Track Meet
7.12Grant Lammers23.56 PRNEBlairApr 27Mike Lehl Invitational
8.12Collin Tinker23.71NEPierceApr 10Columbus Scotus Invite
9.12Tanner Hipnar23.74NEBlairMay 10B-4 District Track Meet
10.12Matt Strecker23.75NEColumbus ScotusMay 10B-4 District Track Meet
View full rankings...
400 Meters
1.10Dalton Freeman51.29 PRNEPierceMay 18NSAA Class B State Championships
2.10Adam Brehm51.80 PRNEBlairMay 10B-4 District Track Meet
3.12Trenten Kantor52.09 PRNEBlairMay 10B-4 District Track Meet
4.9David Dale52.10 PRNEPierceMay 10B-4 District Track Meet
5.12Landon Vogt52.75 PRNEColumbus LakeviewMay 10B-4 District Track Meet
6.11Aaron Reynolds52.79 PRNEWayneMay 10B-4 District Track Meet
7.11Kaylob Kobza52.90NEColumbus LakeviewMay 05Central Conference - GINW
8.9Edgar Rodriguez52.92 PRNEWest Point-BeemerMay 10B-4 District Track Meet
9.9Wyatt Nissen53.45 PRNEBoone CentralMay 10B-4 District Track Meet
10.12Trenton Kantor53.58 PRNEBlairApr 06Nebraska City Invitational
View full rankings...
800 Meters
1.12Nathaniel Jennings2:01.81NEO'NeillApr 19Dave Gee Northwest Invite
2.11Evan Slominski2:03.28 PRNEBlairMay 10B-4 District Track Meet
3.12Alex Gianella2:05.85 PRNEWest Point-BeemerMay 10B-4 District Track Meet
4.10Sam Lueders2:06.03 PRNEBlairApr 19Fred Arnold Invitational
5.10Michael Poese2:06.14 PRNEO'NeillApr 28Mid-States Conference Meet
6.12Alessandro Gianella2:07.92 PRNEWest Point-BeemerMay 18NSAA Class B State Championships
7.12Landon Vogt2:08.79NEColumbus LakeviewMay 10B-4 District Track Meet
8.11Ryan Brunkhorst2:09.05 PRNEBlairApr 27Mike Lehl Invitational
9.10Casey Kirk2:10.67 PRNEArlington PublicApr 28NCC Conference Meet
10.12Ehric Strope2:11.56 PRNEO'NeillApr 12O'Neill Invite
View full rankings...
1600 Meters
1.10Sam Lueders4:32.20 PRNEBlairMay 18NSAA Class B State Championships
2.11Miguel Carrasco4:47.69 PRNESchuylerMay 10B-4 District Track Meet
3.12Patrick Wolff4:50.87 PRNEBlairMay 18NSAA Class B State Championships
4.9Mason Sindelar4:53.27 PRNEPierceApr 26NEN- Norfolk Classic
5.9Jonny Lindgren4:54.05 PRNEBoone CentralApr 28Mid-States Conference Meet
6.11Elliott Thomazin4:55.53NEColumbus ScotusApr 19Fred Arnold Invitational
7.11Cristobal Gonzalez4:56.44 PRNESchuylerApr 10Columbus Scotus Invite
8.9Jose Nilo4:56.82 PRNESchuylerMay 05Central Conference - GINW
9.10Noah Kubat4:59.95 PRNEArlington PublicMay 10B-4 District Track Meet
10.9Brandon Mitzel5:06.24 PRNEWest Point-BeemerMay 10B-4 District Track Meet
View full rankings...
3200 Meters
1.10Sam Lueders9:53.80 PRNEBlairMay 18NSAA Class B State Championships
2.11Elliott Thomazin10:22.70 PRNEColumbus ScotusMay 10B-4 District Track Meet
3.9Jonny Lindgren10:26.85 PRNEBoone CentralMay 10B-4 District Track Meet
4.11Cristobal Gonzalez10:27.12 PRNESchuylerMay 18NSAA Class B State Championships
5.10Zach Boswell10:42.91 PRNEBlairMay 10B-4 District Track Meet
6.10Noah Kubat10:46.84NEArlington PublicMay 10B-4 District Track Meet
7.12Landon Vogt10:48.06NEColumbus LakeviewApr 19Fred Arnold Invitational
8.10Brenden Henggeler10:53.06 PRNEColumbus LakeviewMay 10B-4 District Track Meet
9.9Michael Gasper10:55.92 PRNEColumbus ScotusApr 19Fred Arnold Invitational
10.9Mason Sindelar11:08.67 PRNEPierceApr 28Mid-States Conference Meet
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.11Devan Roth15.33 PRNEPierceApr 26NEN- Norfolk Classic
2.12Wyatt Liewer15.36 PRNEO'NeillMay 18NSAA Class B State Championships
3.12Alex Thramer15.63NEO'NeillApr 28Mid-States Conference Meet
4.11Grant Shanle15.86 PRNEColumbus ScotusApr 10Columbus Scotus Invite
5.12Chase Andresen15.99 PRNEColumbus ScotusMay 10B-4 District Track Meet
6.10Jesus Ramirez16.13 PRNEWest Point-BeemerMay 10B-4 District Track Meet
7.12Jackson Settles16.16 PRNESchuylerApr 23Columbus Lakeview Invite
8.12Ronny Petersen16.85 PRNEWest Point-BeemerMar 27WP-B Snowmelt
9.10Orion Torres16.89 PRNEBlairApr 27Mike Lehl Invitational
10.11Ethan Rowe16.97 PRNEBlairApr 27Mike Lehl Invitational
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12Wyatt Liewer40.23 PRNEO'NeillMay 18NSAA Class B State Championships
2.12Alex Thramer41.35NEO'NeillMay 18NSAA Class B State Championships
3.10Carson Oestreich42.26NEPierceMay 10B-4 District Track Meet
4.11Ethan Rowe42.28 PRNEBlairMay 10B-4 District Track Meet
5.12Ronny Petersen43.07 PRNEWest Point-BeemerApr 19Platteview Invitational
6.12Dylan Heesacker43.21 PRNEColumbus LakeviewMay 10B-4 District Track Meet
7.12Dalton Ryan43.32 PRNEBlairApr 10Plattsmouth Invitational
8.11Devan Roth43.42NEPierceMay 10B-4 District Track Meet
9.10Remington Gay43.95 PRNEArlington PublicApr 28NCC Conference Meet
10.9Ryan Kramer44.35 PRNEBoone CentralMay 10B-4 District Track Meet
View full rankings...
4x100 Relay
1.Dalton Freeman
Carson Oestreich
Dylan Delka
Collin Tinker
44.21NEPierceMay 10B-4 District Track Meet
2.Dalton Ryan
Grant Lammers
Zach Orton
Tanner Hipnar
44.48NEBlairMay 10B-4 District Track Meet
3.Tyler Miksch
Chase Andresen
Logan Zanardi
Matt Strecker
44.49NEColumbus ScotusMay 10B-4 District Track Meet
4.Jackson Settles
Oscar Cruz
Kevin Contreas
Mason Kovar
46.24NESchuylerMay 10B-4 District Track Meet
5.Tye Hilker
Kolby Dean
Francisco Perez
Jose Ponce
46.61NEO'NeillMay 10B-4 District Track Meet
6.Aaron Reynolds
Tristen Landanger
Casey Koenig
Cody Rogers
47.82NEWayneApr 12Kruger-May Invite
7.Dillon Bahrs
Ronny Petersen
Arturo Barrios Villa
Jose Alvarado
48.19NEWest Point-BeemerApr 19Platteview Invitational
8.Remington Gay
Jack Schollmeyer
Jayden Sawyer
Jesse Thompson
48.47NEArlington PublicApr 10Logan View Invitational
9.Levi Krueger
Cody Nelson
Wyatt Nissen
Bryce Kennedy
48.93NEBoone CentralApr 13Central City Invite
10.Zeth Gerkensmeyer
Tanner Nelson
Layne Forney
Kienan Prorok
50.47NEColumbus LakeviewMay 05Central Conference - GINW
View full rankings...
4x400 Relay
1.Trenten Kantor
Evan Slominski
Jarod Reed
Adam Brehm
3:29.05NEBlairMay 10B-4 District Track Meet
2.Collin Tinker
Braydan Waldner
David Dale
Dalton Freeman
3:30.06NEPierceMay 10B-4 District Track Meet
3.Wyatt Liewer
Alex Thramer
Michael Poese
Nathaniel Jennings
3:34.06NEO'NeillMay 10B-4 District Track Meet
4.Edgar Rodriguez
Ronny Petersen
Jesus Ramirez
Jesus Barragan
3:39.25NEWest Point-BeemerMay 10B-4 District Track Meet
5.Casey Kirk
Daniel Salazar
Jacob Kozak
Cole Marquardt
3:39.69NEArlington PublicApr 23Columbus Lakeview Invite
6.Lucas Thatcher
Kaylob Kobza
Landon Vogt
Dylan Heesacker
3:39.72NEColumbus LakeviewApr 23Columbus Lakeview Invite
7.Logan Zanardi
Nathan Donoghue
Grant Shanle
Matt Strecker
3:45.12NEColumbus ScotusMay 10B-4 District Track Meet
8.Dylan Korth
Wyatt Nissen
Richard Cleveland
Ryan Kramer
3:45.58NEBoone CentralMay 10B-4 District Track Meet
9.Aaron Reynolds
Tristen Landanger
Casey Koenig
Tyrus Eischeid
3:47.26NEWayneApr 28Mid-States Conference Meet
10.Kenneth Castro
Denilson Martinez
Alec Parry
Miguel Carrasco
4:02.45NESchuylerMar 15Sandhill Division - Bulldog Track and Field Challenge
View full rankings...
4x800 Relay
1.Michael Poese
Ehric Strope
Cauy Shaw
Nathaniel Jennings
8:25.68NEO'NeillMay 10B-4 District Track Meet
2.Ben Brunick-Clark
Patrick Wolff
Ryan Brunkhorst
Noah Eggena
8:28.40NEBlairMay 10B-4 District Track Meet
3.Cole Marquardt
Casey Kirk
Sam Kubat
Daniel Salazar
8:33.83NEArlington PublicMay 10B-4 District Track Meet
4.Edgar Rodriguez
Kirby Hughes
Brandon Mitzel
Alex Gianella
8:47.65NEWest Point-BeemerMay 10B-4 District Track Meet
5.Ian Fisher
Isaac Lambrecht
Mason Sindelar
David Dale
8:48.11NEPierceMay 10B-4 District Track Meet
6.Kenneth Castro
Jose Nilo
Miguel Carrasco
Cristobal Gonzalez
8:49.54NESchuylerApr 19Fred Arnold Invitational
7.Matthew Bichlmeier
Michael Gasper
Elliott Thomazin
Nathan Donoghue
8:54.39NEColumbus ScotusMay 10B-4 District Track Meet
8.Tyrus Eischeid
Brandon Wacker
Reece Wilson-Jacqua
Isaac Cliff
9:34.41NEWayneMay 10B-4 District Track Meet
9.Brenden Henggeler
Mason Stahl
Cameron Schwarz
Dylan Wyatt
9:56.04NEColumbus LakeviewApr 23Columbus Lakeview Invite
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Jessie Sullivan52' 8.5 PRNEBoone CentralApr 23Central Nebraska Track Championships
2.11Jon Merten50' 6.75 PRNEBoone CentralMay 10B-4 District Track Meet
3.11Kaden Kneifl49' 2.5 PRNEWayneApr 20NE Track & Field Festival
4.12Alex Lindsay46' 11.25 PRNEPierceMay 10B-4 District Track Meet
5.12Chris Zanotto46' 6.5 PRNEBlairMay 10B-4 District Track Meet
6.9Tavion m Leatherdale46' 2.25 PRNEWayneMay 10B-4 District Track Meet
7.11Cody Thompson44' 9.75 PRNEColumbus LakeviewMay 10B-4 District Track Meet
8.12Brynden Kinnaman44' 8.25 PRNEArlington PublicMay 10B-4 District Track Meet
9.9Mike Leatherdale44' 4.75 PRNEWayneApr 28Mid-States Conference Meet
10.9Jesse Thompson44' 4.5 PRNEArlington PublicMay 04Arlington Invitational
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Jessie Sullivan168' 7.5 PRNEBoone CentralApr 28Mid-States Conference Meet
2.11Jon Merten156' 7 PRNEBoone CentralApr 13Central City Invite
3.12Brynden Kinnaman148' 1 PRNEArlington PublicMay 10B-4 District Track Meet
4.11Grant Shanle144' 2 PRNEColumbus ScotusMay 10B-4 District Track Meet
5.10Colby Richart143' 7 PRNEPierceMay 10B-4 District Track Meet
6.9Jesse Thompson142' 10 PRNEArlington PublicApr 28NCC Conference Meet
7.12Chris Zanotto142' 2.5 PRNEBlairApr 10Plattsmouth Invitational
8.12Joseph Hernandez142' 1 PRNESchuylerMay 10B-4 District Track Meet
9.11Kaden Kneifl140' 7 PRNEWayneMay 10B-4 District Track Meet
10.12Tony Hernandez138' 10 PRNESchuylerApr 23Columbus Lakeview Invite
View full rankings...
High Jump
1.12Jack Evetovich6' 3 PRNEWayneApr 19Fred Arnold Invitational
2.12Cody Nelson6' 2 PRNEBoone CentralApr 13Central City Invite
3.12Braydan Waldner6' 0.75NEPierceMar 20USD Dan Lennon B
4.11Evan Slominski6' 0 PRNEBlairApr 10Plattsmouth Invitational
12Wyatt Liewer6' 0NEO'NeillMar 23Ainsworth Relays
12Jarod Reed6' 0NEBlairApr 06Nebraska City Invitational
7.12Alex Thramer5' 10.75NEO'NeillMar 20USD Dan Lennon B
8.12Collin Clausen5' 10NEWayneApr 26NEN- Norfolk Classic
9.10Cody Rogers5' 8NEWayneApr 03Blue Devil Invitational
10.12Jackson Settles5' 6 PRNESchuylerApr 10Columbus Scotus Invite
10Tristen Landanger5' 6 PRNEWayneApr 28Mid-States Conference Meet
View full rankings...
Pole Vault
1.12Dalton Ryan14' 2NEBlairMay 10B-4 District Track Meet
12Chase Andresen14' 2 PRNEColumbus ScotusMay 10B-4 District Track Meet
3.12Tyler Miksch13' 8 PRNEColumbus ScotusMay 10B-4 District Track Meet
12Cody Yawn13' 8 PRNEPierceMay 10B-4 District Track Meet
5.10Kolby Dean13' 3 PRNEO'NeillMay 03Norfolk Catholic Invitational
6.11Evan Slominski12' 8 PRNEBlairMay 10B-4 District Track Meet
7.10Tanner Copple12' 3 PRNEWest Point-BeemerApr 19Platteview Invitational
8.11Tanner Storjohann11' 8 PRNEO'NeillMay 10B-4 District Track Meet
9.10Alex Echtenkamp11' 0 PRNEWayneApr 28Mid-States Conference Meet
9Miles Garcia11' 0 PRNEPierceApr 28Mid-States Conference Meet
11Zeth Gerkensmeyer11' 0NEColumbus LakeviewApr 19Fred Arnold Invitational
View full rankings...
Long Jump
1.12Mason Lee22' 10 PRNEWayneApr 26NEN- Norfolk Classic
2.10Cody Rogers21' 11.5 PRNEWayneApr 26NEN- Norfolk Classic
3.10Tristan Jacobson21' 9.5 PRNEBlairApr 10Plattsmouth Invitational
4.12Alex Thramer21' 8.25 PRNEO'NeillApr 28Mid-States Conference Meet
5.12Dalton Ryan21' 3.25 PRNEBlairMay 10B-4 District Track Meet
6.12Wyatt Liewer20' 1.5 PRNEO'NeillApr 28Mid-States Conference Meet
7.12Jose Ponce19' 10.25 PRNEO'NeillMay 03Norfolk Catholic Invitational
8.12Chase Andresen19' 9.5 PRNEColumbus ScotusApr 10Columbus Scotus Invite
9.12Jackson Settles19' 6.75 PRNESchuylerApr 10Columbus Scotus Invite
10.11Aaron Reynolds19' 3 PRNEWayneApr 12Kruger-May Invite
View full rankings...
Triple Jump
1.10Cody Rogers43' 2.5 PRNEWayneApr 28Mid-States Conference Meet
2.12Colton Anderson42' 1 PRNEBlairApr 27Mike Lehl Invitational
3.12Mason Lee41' 5.75 PRNEWayneMay 10B-4 District Track Meet
4.10Tristan Jacobson41' 0.5 PRNEBlairApr 10Plattsmouth Invitational
5.12Braydan Waldner40' 11.25NEPierceMay 10B-4 District Track Meet
6.11Daniel Salazar40' 10 PRNEArlington PublicApr 10Logan View Invitational
7.10Alex Echtenkamp40' 7 PRNEWayneMay 10B-4 District Track Meet
8.12Tyler Miksch40' 1 PRNEColumbus ScotusApr 23Columbus Lakeview Invite
9.12Ian Fisher40' 0 PRNEPierceApr 10Columbus Scotus Invite
10.9Mason Sindelar39' 4.5 PRNEPierceMar 20USD Dan Lennon B
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.