Team Results Management
View Athletic.net Ad Free

Mens

100 Meters
1.12Zack Race10.70 PRNYNorwichMay 17STAC Championships
2.11Michael Premura-Milton11.01 PRNYSouth Kortright CentralMay 23NYSPHSAA Section IV Class D Championships
3.12Tyler Hozempa11.02 PRNYWindsorMay 23NYSPHSAA Section IV Class A-B Championships
4.12Alex Spicer11.10 PRNYCorning-Painted PostMay 17STAC Championships
5.11Eric Conant11.15 PRNYNorwichMay 23NYSPHSAA Section IV Class A-B Championships
6.12Dante Kimbrough11.19 PRNYWindsorMay 17STAC Championships
7.10Aaron Davis11.26 PRNYUnion-EndicottMay 17STAC Championships
8.12Dante Haynes11.28 PRNYBinghamtonMay 17STAC Championships
9.12Isaac Cornfield11.31 PRNYCorning-Painted PostMay 23NYSPHSAA Section IV Class A-B Championships
10.11Logan Roux11.34 PRNYMaine EndwellMay 23NYSPHSAA Section IV Class A-B Championships
View full rankings...
200 Meters
1.12Zack Race21.93NYNorwichMay 17STAC Championships
2.12Isaac Cornfield22.20 PRNYCorning-Painted PostApr 14NY-PA Invitational
3.10Aaron Davis22.62 PRNYUnion-EndicottMay 23NYSPHSAA Section IV Class A-B Championships
4.12Alex Spicer22.66 PRNYCorning-Painted PostMay 17STAC Championships
5.12Dante Kimbrough22.68 PRNYWindsorMay 31NYSPHSAA Section 4 Qualifier
6.11Michael Premura-Milton22.74 PRNYSouth Kortright CentralMay 23NYSPHSAA Section IV Class D Championships
7.11Eric Conant22.78 PRNYNorwichMay 31NYSPHSAA Section IV Qualifier
8.12Taylor Murch22.82 PRNYLaurens CentralMay 31NYSPHSAA Section 4 Qualifier
9.12Eric Ryan22.98 PRNYUnion SpringsMay 17IAC Championships
10.11Nyrese Harte-gray23.12 PRNYUnion-EndicottMay 23NYSPHSAA Section IV Class A-B Championships
View full rankings...
400 Meters
1.12Isaac Cornfield49.46 PRNYCorning-Painted PostMay 31NYSPHSAA Section IV Qualifier
2.12Alex Spicer50.41 PRNYCorning-Painted PostMay 31NYSPHSAA Section IV Qualifier
3.12Eric Ryan50.75 PRNYUnion SpringsMay 12Union Spring Invitational
4.11Gabe Gawronski50.91 PRNYNorwichMay 23NYSPHSAA Section IV Class A-B Championships
5.10Nathan Wilsoncroft50.92 PRNYHorseheadsMay 31NYSPHSAA Section IV Qualifier
6.12Jack Larson51.02NYCorning-Painted PostMay 31NYSPHSAA Section IV Qualifier
7.12Dante Haynes51.21 PRNYBinghamtonMay 31NYSPHSAA Section IV Qualifier
8.11Thomas Benjamin51.23 PRNYMaine EndwellMay 23NYSPHSAA Section IV Class A-B Championships
9.12Sam Carter51.41NYJohnson CityMay 17STAC Championships
10.12Christopher McLean51.78CTWindsorMay 29CIAC State Class L Championship
View full rankings...
800 Meters
1.11Gabe Gawronski1:54.54 PRNYNorwichMay 31NYSPHSAA Section IV Qualifier
2.12Daniel Gahagan1:56.00 PRNYCorning-Painted PostMay 31NYSPHSAA Section IV Qualifier
3.11John Cleary1:57.24 PRNYCorning-Painted PostMay 31NYSPHSAA Section IV Qualifier
4.12Quinn Nicholson1:58.40 PRNYCorning-Painted PostMay 23NYSPHSAA Section IV Class A-B Championships
5.11Cameron Szabo1:58.64 PRNYOwego Free AcademyMay 31NYSPHSAA Section IV Qualifier
6.12Richard Moore1:58.75 PRNYGrotonMay 31NYSPHSAA Section IV Qualifier
7.12Noah Head1:59.07 PRNYTrumansburg (C.O. Dickerson)May 31NYSPHSAA Section IV Qualifier
8.10Steven Segal1:59.57 PRNYElmira Notre DameMay 31NYSPHSAA Section IV Qualifier
9.11Lucas Baker1:59.87 PRNYMarathonMay 31NYSPHSAA Section IV Qualifier
10.11Bryce Derick2:00.14 PRNYCorning-Painted PostMay 31NYSPHSAA Section IV Qualifier
View full rankings...
1500 Meters
1.12Luke Dehart4:25.08 PRNYVestalMay 31NYSPHSAA Section 4 Qualifier
2.12Jonathon Jackson4:25.14 PRNYUnion SpringsMay 31NYSPHSAA Section 4 Qualifier
3.12Christopher Eames4:51.76 PRNYHorseheadsMay 31NYSPHSAA Section 4 Qualifier
4.10Ethan. Burt5:00.07 PRNYLansingMay 31NYSPHSAA Section 4 Qualifier
5.10Ethan Armstrong5:00.64 PRNYUnion-EndicottMay 31NYSPHSAA Section 4 Qualifier
6.10Matt Paske5:15.20 PRNYChenango ForksJun 09NYSPHSAA State Track & Field Championships
7.8Dustin McCall5:25.64 PRNYMoraviaMay 14AC Modified Divisional Meet
8.11Dan Wager5:26.55 PRNYSusquehanna ValleyMay 31NYSPHSAA Section 4 Qualifier
9.7Mason Slade5:30.69 PRNYGrotonMay 14AC Modified Divisional Meet
10.11Drew Walsh5:37.97 PRNYNorwichApr 27Ed Wadas Whitesboro Invitational
View full rankings...
1600 Meters
1.12Quinn Nicholson4:18.46 PRNYCorning-Painted PostApr 14NY-PA Invitational
2.12Daniel Gahagan4:21.20 PRNYCorning-Painted PostMay 11Fast Times Invitational
3.11Parker Stokes4:21.79 PRNYMaine EndwellMay 31NYSPHSAA Section 4 Qualifier
4.12Noah Farrelly4:25.19 PRNYBinghamtonMay 31NYSPHSAA Section 4 Qualifier
5.10Gabriel Planty4:26.03 PRNYWatkins GlenMay 23NYSPHSAA Section IV Class C Championships
6.11Bryce Derick4:27.79 PRNYCorning-Painted PostMay 23NYSPHSAA Section IV Class A-B Championships
7.11John Cleary4:27.95 PRNYCorning-Painted PostMay 11Fast Times Invitational
8.12Richard Moore4:28.19 PRNYGrotonMay 31NYSPHSAA Section 4 Qualifier
9.12Aaron Planty4:29.82 PRNYWatkins GlenMay 17IAC Championships
10.10Steven Segal4:30.74 PRNYElmira Notre DameMay 31NYSPHSAA Section 4 Qualifier
View full rankings...
3000 Meters
1.11JT Ryan9:54.73 PRUnattachedJun 16USATF Niagara Junior Olympic Association Championships
View full rankings...
3200 Meters
1.12Quinn Nicholson9:10.62 PRNYCorning-Painted PostJun 09NYSPHSAA State Track & Field Championships
2.11Parker Stokes9:18.27NYMaine EndwellMay 17STAC Championships
3.12Noah Farrelly9:35.53 PRNYBinghamtonMay 31NYSPHSAA Section IV Qualifier
4.10Torrey Jacobson-Evans9:36.62 PRNYCorning-Painted PostMay 05Runnin' Cadet Classic
5.12Evan Whittaker9:43.37 PRNYTrumansburg (C.O. Dickerson)May 17IAC Championships
6.12Richard Moore9:48.14 PRNYGrotonMay 17IAC Championships
7.11John Cleary9:54.86 PRNYCorning-Painted PostApr 21Square Deal Invitational
8.9Jason Matthewson9:56.32 PRNYElmiraMay 23NYSPHSAA Section IV Class A-B Championships
9.11Camden Zaidel9:56.76 PRNYCorning-Painted PostMay 23NYSPHSAA Section IV Class A-B Championships
10.10Gabriel Planty9:57.55NYWatkins GlenApr 28Waite / Molnar Invitational
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.12Stephen Hydorn14.92 PRNYCherry Valley-SpringfieldMay 23NYSPHSAA Section IV Class D Championships
2.10Liam Matthews15.30 PR (.8)NYSidney CentralJun 09NYSPHSAA State Track & Field Championships
3.12Flynn Anderson15.45 PRNYUnion SpringsMay 23NYSPHSAA Section IV Class C Championships
4.11Nyrese Harte-gray15.63 PRNYUnion-EndicottMay 17STAC Championships
5.10Isaac Chandler15.64 PRNYWaverly SeniorMay 17IAC Championships
6.11Trevon Alvarez15.71 PRNYHorseheadsMay 17STAC Championships
7.12Luke Dehart16.12 PRNYVestalMay 31NYSPHSAA Section IV Qualifier
8.12Bryce Graham16.23NYEdmeston CentralMay 23NYSPHSAA Section IV Class D Championships
9.10Ethan Armstrong16.35 PRNYUnion-EndicottMay 23NYSPHSAA Section IV Class A-B Championships
10.11Jordan Graudons16.41 PRNYCherry Valley-SpringfieldMay 31NYSPHSAA Section IV Qualifier
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12Derek Carley49.18 PRNYChenango ForksApr 07Twin Rivers Invite
2.10Nick Janzen52.20 PRNYWaverly SeniorApr 07Twin Rivers Invite
View full rankings...
400m Hurdles - 36"
1.10Lance Jensen56.80 PRNYCandor CentralMay 17IAC Championships
2.11Jordan Graudons58.06 PRNYCherry Valley-SpringfieldMay 23NYSPHSAA Section IV Class D Championships
3.12Jacob Dillon58.10 PRNYUnion SpringsMay 31NYSPHSAA Section IV Qualifier
4.10Otto Sutton58.18 PRNYCorning-Painted PostMay 31NYSPHSAA Section IV Qualifier
5.12Flynn Anderson58.19 PRNYUnion SpringsMay 17IAC Championships
6.12Liam McDonnell58.54 PRNYTrumansburg (C.O. Dickerson)May 17IAC Championships
7.12Jacob Dillion58.78 PRNYUnion SpringsMay 12Union Spring Invitational
8.12Luke Dehart59.13 PRNYVestalMay 23NYSPHSAA Section IV Class A-B Championships
9.12Tylar Magee59.16 PRNYElmiraMay 31NYSPHSAA Section IV Qualifier
10.10Liam Matthews1:00.59 PRNYSidney CentralApr 27Gerry O'Donnell Invitational
View full rankings...
4x100 Relay
1.Relay Team43.08NYNorwichMay 31NYSPHSAA Section IV Qualifier
2.Relay Team43.61NYMaine EndwellMay 31NYSPHSAA Section IV Qualifier
3.Relay Team44.02NYCorning-Painted PostMay 17STAC Championships
4.Relay Team44.29NYUnion-EndicottMay 31NYSPHSAA Section IV Qualifier
5.Relay Team44.80NYJohnson CityMay 23NYSPHSAA Section IV Class A-B Championships
6.Relay Team44.90NYHorseheadsMay 17STAC Championships
7.Relay Team45.08NYChenango ValleyMay 17STAC Championships
8.Relay Team45.11NYWaverly SeniorMay 12Parkhurst Invitational
9.Relay Team45.20NYElmiraMay 31NYSPHSAA Section 4 Qualifier
10.Relay Team45.45NYGreene CentralMay 31NYSPHSAA Section IV Qualifier
View full rankings...
4x400 Relay
1.Relay Team3:23.83NYCorning-Painted PostMay 31NYSPHSAA Section 4 Qualifier
2.Scott Tomanocy
Noah Bufalini
Eric Conant
Gabe Gawronski
3:27.91NYNorwichJun 09NYSPHSAA State Track & Field Championships
3.Chris Smith
Jonathon Jackson
Jakob Dillon
Eric Ryan
3:31.24NYUnion SpringsMay 17IAC Championships
4.Relay Team3:34.39NYIthacaMay 31NYSPHSAA Section 4 Qualifier
5.Relay Team3:34.54NYElmiraMay 23NYSPHSAA Section IV Class A-B Championships
6.Relay Team3:34.88NYCandor CentralMay 31NYSPHSAA Section 4 Qualifier
7.Relay Team3:35.01NYOwego Free AcademyMay 17STAC Championships
8.Relay Team3:35.45NYHorseheadsMay 31NYSPHSAA Section 4 Qualifier
9.Relay Team3:35.92NYBinghamtonMay 31NYSPHSAA Section 4 Qualifier
10.Relay Team3:36.73NYTrumansburg (C.O. Dickerson)May 23NYSPHSAA Section IV Class C Championships
View full rankings...
4x800 Relay
1.Bryce Derick
John Cleary
Quinn Nicholson
Daniel Gahagan
7:43.47NYCorning-Painted PostJun 17New Balance Nationals Outdoor
2.-Cameron Szabo
Derek Sarrge
Matt Ames
Vince Duvall
8:07.73NYOwego Free AcademyJun 09NYSPHSAA State Track & Field Championships
3.Relay Team8:18.40NYWindsorMay 31NYSPHSAA Section 4 Qualifier
4.Relay Team8:24.31NYElmiraMay 17STAC Championships
5.Relay Team8:25.56NYMaine EndwellMay 31NYSPHSAA Section 4 Qualifier
6.Relay Team8:27.50NYIthacaMay 31NYSPHSAA Section 4 Qualifier
7.Relay Team8:29.11NYCandor CentralMay 31NYSPHSAA Section 4 Qualifier
8.Evan Whittaker
Logan Bonn
Aiden Begeal
Noah Head
8:31.00NYTrumansburg (C.O. Dickerson)May 17IAC Championships
9.Aidan. Cutting
Noah Blake
Josh Treffeisen
Nick Sousa
8:37.34NYUnatego CentralMay 23NYSPHSAA Section IV Class D Championships
10.Relay Team8:37.64NYOneontaMay 17STAC Championships
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Edward Rajner55' 6.25 PRNYSidney CentralApr 14NY-PA Invitational
2.12Leroy Williams54' 0.75 PRNYOneontaMay 31NYSPHSAA Section 4 Qualifier
3.11Zach Elliott51' 1 PRNYOdessa-Montour CentralMay 31NYSPHSAA Section 4 Qualifier
4.12Tiernen Joseph49' 9 PRNYChenango ForksMay 23NYSPHSAA Section IV Class C Championships
5.12Finn Hall49' 7.5 PRNYLaurens CentralMay 31NYSPHSAA Section 4 Qualifier
6.12Josue Altamirano48' 10.25 PRNYUnion-EndicottMay 04Golden Bear Invitational
7.12Matt Funicelli48' 6 PRNYIthacaMay 31NYSPHSAA Section 4 Qualifier
8.12Dan Fedor48' 4.75 PRNYElmiraMay 31NYSPHSAA Section 4 Qualifier
9.12Aiden Gould47' 8 PRNYOneontaMay 23NYSPHSAA Section IV Class C Championships
10.12Alex Powers47' 1 PRNYLansingMay 04Legends of the Night
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Matt Funicelli156' 9 PRNYIthacaMay 17STAC Championships
2.11Zach Elliott153' 8 PRNYOdessa-Montour CentralMay 23NYSPHSAA Section IV Class D Championships
3.12Dan Fedor152' 11 PRNYElmiraMay 31NYSPHSAA Section IV Qualifier
4.12Edward Rajner150' 3 PRNYSidney CentralMay 18MAC Championships
5.11James McCabe145' 5 PRNYMaine EndwellApr 27Dan Fravil Memorial Ithaca Relays
6.12Christian Hardy143' 5 PRNYDelaware AcademyMay 18MAC Championships
7.12Finn Hall142' 11 PRNYLaurens CentralMay 31NYSPHSAA Section IV Qualifier
8.12Anson Meza142' 5 PRNYCorning-Painted PostMay 17STAC Championships
9.10Bradley Morell141' 1 PRNYOneontaMay 31NYSPHSAA Section IV Qualifier
10.11Colby Selover140' 10 PRNYOwego Free AcademyMay 12Parkhurst Invitational
View full rankings...
Javelin - 800g
1.12Tiernen Joseph103' 2 PRNYChenango ForksApr 07Twin Rivers Invite
2.10Matt Paske86' 3 PRNYChenango ForksApr 07Twin Rivers Invite
3.11Max Vandyke83' 9NYWaverly SeniorApr 07Twin Rivers Invite
4.11Jake Bennett54' 1 PRNYWaverly SeniorApr 07Twin Rivers Invite
5.12Chris Palumbo54' 0 PRNYWaverly SeniorApr 07Twin Rivers Invite
View full rankings...
High Jump
1.10Ese Amata6' 6.75 PRNYUnion-EndicottJun 09NYSPHSAA State Track & Field Championships
2.11Josh Wayman6' 4 PRNYSchenevus CentralMay 23NYSPHSAA Section IV Class D Championships
12Chris Baker6' 4 PRNYNewfield CentralMay 23NYSPHSAA Section IV Class D Championships
4.12Jesse Johnson6' 2 PRNYHorseheadsMay 23NYSPHSAA Section IV Class A-B Championships
5.12Scott. Salch6' 0 PRNYGrotonMay 23NYSPHSAA Section IV Class D Championships
6.9Elijah Craddock5' 10 PRNYNorwichMay 31NYSPHSAA Section 4 Qualifier
10Tyrus Friedrichsen5' 10 PRNYCorning-Painted PostMay 17STAC Championships
12Ben Arehart5' 10 PRNYDelaware AcademyMay 23NYSPHSAA Section IV Class D Championships
12Matt Vanhouten5' 10 PRNYWaverly SeniorApr 07Twin Rivers Invite
12Desmond Lambe5' 10 PRNYDownsville CentralMay 23NYSPHSAA Section IV Class D Championships
11Mike Godbay5' 10 PRNYChenango ValleyMay 23NYSPHSAA Section IV Class C Championships
11Christian Buckland5' 10 PRNYBinghamtonMay 17STAC Championships
10Ethan Armstrong5' 10 PRNYUnion-EndicottMay 17STAC Championships
View full rankings...
Pole Vault
1.12Johannes Stromhaug15' 7NYVestalMay 23NYSPHSAA Section IV Class A-B Championships
2.Johannes Stromhaug15' 3.5 PRNYVestalJun 17New Balance Nationals Outdoor
3.12Dominic Mikula15' 0 PRNYTrumansburg (C.O. Dickerson)Jun 09NYSPHSAA State Track & Field Championships
4.10Isaac Chandler14' 6 PRNYWaverly SeniorMay 31NYSPHSAA Section IV Qualifier
5.11Alex Cronkhite13' 3 PRNYCherry Valley-SpringfieldMay 23NYSPHSAA Section IV Class D Championships
6.12Kam Chamberlain12' 6 PRNYSusquehanna ValleyMay 17STAC Championships
7.11Ryan Burr12' 0 PRNYCherry Valley-SpringfieldMay 11Kyle Hysack Cherry Valley Invy
8.9Nathan Dengler12' 0 PRNYIthacaMay 17STAC Championships
10Liam Matthews12' 0 PRNYSidney CentralMay 18MAC Championships
10Ethan. Burt12' 0 PRNYLansingMay 07IAC North Small Divisional Meet
View full rankings...
Long Jump
1.11Mike Godbay22' 3.25 PRNYChenango ValleyMay 23NYSPHSAA Section IV Class C Championships
2.11Josiah Lopez22' 2.75 PRNYTrumansburg (C.O. Dickerson)May 23NYSPHSAA Section IV Class C Championships
3.10Aaron Davis22' 0.25 PR (2.1)NYUnion-EndicottJun 09NYSPHSAA State Track & Field Championships
4.12Dante VanNoy21' 6.75 PRNYHorseheadsMay 04Golden Bear Invitational
5.11Dakota Edwards21' 6.5 PRNYLansingMay 23NYSPHSAA Section IV Class C Championships
6.11Jarid Smith21' 4.75 PRNYHorseheadsApr 14NY-PA Invitational
7.12Corey Seymour21' 3.5 PRNYDrydenMay 23NYSPHSAA Section IV Class C Championships
8.11Eric Conant21' 0.75 PRNYNorwichMay 04Norwich REK Invitational
9.12Cameron Neira20' 11.25 PRNYOwego Free AcademyApr 14NY-PA Invitational
10.12Tyler Reese20' 11 PRNYMaine EndwellMay 17STAC Championships
View full rankings...
Triple Jump
1.10Jahreed Isles45' 6.5 PR (-3.4)NYSusquehanna ValleyJun 09NYSPHSAA State Track & Field Championships
2.10Jacob Haqq44' 1.5 PRNYUnatego CentralApr 14NY-PA Invitational
3.11Josiah Lopez43' 3 PRNYTrumansburg (C.O. Dickerson)May 23NYSPHSAA Section IV Class C Championships
4.10Vincent Scott43' 0.75 PRNYDrydenMay 23NYSPHSAA Section IV Class C Championships
5.11Mike Godbay43' 0 PRNYChenango ValleyMay 23NYSPHSAA Section IV Class C Championships
6.11Jhamir Brown42' 9.5 PRNYElmiraMay 23NYSPHSAA Section IV Class A-B Championships
7.12Tyler Reese42' 8.25 PRNYMaine EndwellMay 17STAC Championships
12Cameron Neira42' 8.25 PRNYOwego Free AcademyApr 14NY-PA Invitational
9.12Elo Amata42' 4.5 PRNYUnion-EndicottMay 31NYSPHSAA Section 4 Qualifier
10.12Dante VanNoy42' 3.5 PRNYHorseheadsMay 04Golden Bear Invitational
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.