Team Results Management
View Athletic.net Ad Free

Mens

100 Meters
1.11Chanon Simmons11.16 PRNYLawrenceMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 1A County Championships
2.11Matt Storch11.26 PRNYFriends AcademyApr 28Nassau Coaches Invitational
12Chris Collier11.26 PRNYLawrenceMay 17Section VIII Division 3B Championships
4.12Gavin Gray11.28 PRNYValley Stream NorthMay 17Section VIII Division 3B Championships
5.12Lenz St. Vil11.36 PRNYValley Stream NorthMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 1A County Championships
6.10Ethan Sochinsky11.48 PRNYDivision Avenue (Levittown)May 17Section VIII Division 3B Championships
7.12Nicholas Leong11.64 PRNYRoslynMay 12North Shore Invitational
8.10Daniel Williams11.69NYRoslynJun 01NYSPHSAA Section 8 Qualifier
9.10Ryan Williams11.80 PRNYValley Stream NorthMay 17Section VIII Division 3B Championships
10Timothy Hutchinson11.80 PRNYValley Stream NorthMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 1A County Championships
12Ricardo Jean11.80 PRNYSewanhakaMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 2A County Championships
View full rankings...
200 Meters
1.12Malcolm Livingston22.70 PRNYRoosevelt (LI)Apr 28Nassau Coaches Invitational
2.12Nicholas Leong22.91 PRNYRoslynMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 2A County Championships
3.12Lenz St. Vil23.06NYValley Stream NorthJun 01NYSPHSAA Section 8 Qualifier
4.10Jahlik Dyer23.07 PRNYGlen CoveMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 2A County Championships
5.12Ricardo Jean23.16 PRNYSewanhakaMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 2A County Championships
6.11Jayden Francis23.35 PRNYGeorge W HewlettApr 28Nassau Coaches Invitational
7.10Ethan Sochinsky23.41 PRNYDivision Avenue (Levittown)May 22NYSPHSAA Section VIII Class 2A County Championships
8.11Jacob Schoenfeld23.50 PRNYValley Stream NorthMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 1A County Championships
9.12Gavin Gray23.60 PRNYValley Stream NorthMay 11Massapequa Chief Invitational - Under The Lights
10.11Kyle Graham23.66 PRNYWantaghMay 17Section VIII Division 3B Championships
View full rankings...
400 Meters
1.11Jacob Schoenfeld49.71 PRNYValley Stream NorthMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 1A County Championships
2.12Malcolm Livingston50.06 PRNYRoosevelt (LI)May 22NYSPHSAA Section VIII Class 2A County Championships
3.11Kyle Graham51.21 PRNYWantaghMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 2A County Championships
4.12Shane Johnson51.77 PRNYValley Stream NorthMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 1A County Championships
5.10Jackyes Davis52.43 PRNYFriends AcademyMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 2A County Championships
6.12Matthew Baker52.79 PRNYJohn F Kennedy (Bellmore)Apr 28Nassau Coaches Invitational
7.11Shariff Brown52.95NYRoosevelt (LI)May 22NYSPHSAA Section VIII Class 2A County Championships
8.12Christian Menjiva53.26 PRNYBethpageMay 11Massapequa Chief Invitational - Under The Lights
9.12Javier Blythe53.90 PRNYValley Stream NorthMay 11Massapequa Chief Invitational - Under The Lights
10.11Taylor Diamond54.07 PRNYRoslynMay 12North Shore Invitational
View full rankings...
800 Meters
1.12Clayton Santiago1:57.90 PRNYBethpageJun 01NYSPHSAA Section 8 Qualifier
2.12Shane Johnson1:59.09 PRNYValley Stream NorthJun 01NYSPHSAA Section 8 Qualifier
3.11Aidan Pech2:00.00 PRNYBethpageJun 01NYSPHSAA Section 8 Qualifier
4.10Christian Cicilia2:00.67 PRNYValley Stream NorthMay 11Massapequa Chief Invitational - Under The Lights
5.12Pablo Hernandez2:00.70 PRNYValley Stream NorthMay 04 Saint Anthony's Invitational
6.12Giancarlo Vacca2:01.57 PRNYPlainedgeJun 01NYSPHSAA Section 8 Qualifier
7.12Matthew Baker2:01.62 PRNYJohn F Kennedy (Bellmore)May 12North Shore Invitational
8.11Bryan Murphy2:02.73 PRNYWantaghMay 11Massapequa Chief Invitational - Under The Lights
9.10Kaden Lee2:06.06 PRNYBethpageMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 1A County Championships
10.11daniel Sheehan2:06.72 PRNYBethpageMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 1A County Championships
View full rankings...
1500 Meters
1.10Ryan Bruce5:09.69NYGeorge W HewlettJun 01NYSPHSAA Section 8 Qualifier
2.9Nathaniel Griffin5:14.26 PRNYRoslynJun 01NYSPHSAA Section 8 Qualifier
View full rankings...
1600 Meters
1.12Pablo Hernandez4:29.35 PRNYValley Stream NorthMay 11Massapequa Chief Invitational - Under The Lights
2.12Giancarlo Vacca4:30.33 PRNYPlainedgeJun 01NYSPHSAA Section 8 Qualifier
3.11Aidan Pech4:31.84 PRNYBethpageMay 04 Saint Anthony's Invitational
4.12Clayton Santiago4:32.27 PRNYBethpageMay 11Massapequa Chief Invitational - Under The Lights
5.10Marrone Matt4:35.37 PRNYValley Stream NorthJun 01NYSPHSAA Section 8 Qualifier
6.12Paul Lubicich4:37.65 PRNYFloral Park MemorialMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 1A County Championships
7.10Christian Cicilia4:40.44 PRNYValley Stream NorthMay 17Section VIII Division 3B Championships
8.12Shane Johnson4:42.80 PRNYValley Stream NorthMay 11Massapequa Chief Invitational - Under The Lights
9.8Zack Sanchez4:45.63 PRNYFloral Park MemorialMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 1A County Championships
10.11Bryan Murphy4:47.18 PRNYWantaghMay 17Section VIII Division 3B Championships
View full rankings...
3200 Meters
1.10Marrone Matt10:09.71 PRNYValley Stream NorthMay 04 Saint Anthony's Invitational
2.11Aidan Pech10:24.82 PRNYBethpageMay 17Section VIII Division 3B Championships
3.11Aiden Monteleone10:30.51 PRNYBethpageMay 17Section VIII Division 3B Championships
4.12Hassan Raja10:35.51 PRNYValley Stream NorthMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 1A County Championships
5.12Ryan Chen10:49.44 PRNYRoslynMay 12North Shore Invitational
6.10Brian Clark10:58.51 PRNYBethpageMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 1A County Championships
7.11David Cheque11:04.31 PRNYValley Stream NorthMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 1A County Championships
8.9Elijah Yeroushalmi11:06.58NYRoslynMay 12North Shore Invitational
9.10David Durdaller11:12.45NYGeorge W HewlettMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 2A County Championships
10.9Zach Ragozino11:16.40 PRNYFriends AcademyMay 17Section VIII Division 3B Championships
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.11Jayden Francis15.09 PRNYGeorge W HewlettJun 01NYSPHSAA Section 8 Qualifier
2.12Chrys Philemon15.75 PRNYValley Stream NorthMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 1A County Championships
3.10Matthew Foster16.16 PRNYValley Stream NorthMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 1A County Championships
4.11Peter Ackerman16.21 PRNYRoslynMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 2A County Championships
5.10Ryan Bruce16.30 PRNYGeorge W HewlettMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 2A County Championships
6.10Daniel Deslippe17.83 PRNYSewanhakaMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 2A County Championships
7.10Dan Rodriguez17.88 PRNYLawrenceMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 1A County Championships
8.9Malachi Beckett18.23NYRoslynMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 2A County Championships
9.9Malachi Lewis18.75 PRNYValley Stream NorthMay 17Section VIII Division 3B Championships
10.12Michael Steele18.99NYWantaghMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 2A County Championships
View full rankings...
400m Hurdles - 36"
1.11Jacob Schoenfeld57.17 PRNYValley Stream NorthMay 11Massapequa Chief Invitational - Under The Lights
2.11Jayden Francis57.39 PRNYGeorge W HewlettMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 2A County Championships
3.10Jahlik Dyer58.22 PRNYGlen CoveJun 01NYSPHSAA Section 8 Qualifier
4.12Alex Smith59.33 PRNYLawrenceMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 1A County Championships
5.11Peter Ackerman59.79NYRoslynMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 2A County Championships
6.12Chris D'Antonio1:01.87 PRNYWantaghMay 11Massapequa Chief Invitational - Under The Lights
7.12Chrys Philemon1:02.13 PRNYValley Stream NorthMay 11Massapequa Chief Invitational - Under The Lights
8.12Miguel Suarez1:02.38 PRNYBethpageMay 17Section VIII Division 3B Championships
9.11Erik Collins1:02.77 PRNYJohn F Kennedy (Bellmore)May 22NYSPHSAA Section VIII Class 2A County Championships
10.10Keagan Reilly1:03.87 PRNYRoslynMay 12North Shore Invitational
View full rankings...
4x100 Relay
1.Kevin Nalisa
Chris Collier
Chanon Simmons
Alex Smith
44.31NYLawrenceMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 1A County Championships
2.Nicholas Leong
Roey Kafri
Ishmael Lamarque
Daniel Williams
44.92NYRoslynJun 01NYSPHSAA Section 8 Qualifier
3.Blake Nagel
Trayvon Alexander
Jackyes Davis
Matt Storch
45.42NYFriends AcademyJun 01NYSPHSAA Section 8 Qualifier
4.Gavin Gray
Lenz St. Vil
Timothy Hutchinson
Javier Blythe
45.54NYValley Stream NorthMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 1A County Championships
5.Marc Dervil
Omari Canton
Kevin Charles
Luis Reyes
46.17NYSewanhakaMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 2A County Championships
6.Oren Shmuel
Fernando Viscarra
Ariel O''Hayon
Jayden Francis
46.45NYGeorge W HewlettMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 2A County Championships
7.Justin Thomas
Shariff Brown
Malcolm Livingston
Deandre Johnson
46.61NYRoosevelt (LI)Apr 28Nassau Coaches Invitational
8.Ryan Heffernan
Adam Ayroso
Stephen Scarry
Andrew Ayroso
48.19NYPlainedgeApr 28Nassau Coaches Invitational
9.Eric Schwab
Matthew Baker
Jack Racer
Brian Fegan
48.66NYJohn F Kennedy (Bellmore)May 22NYSPHSAA Section VIII Class 2A County Championships
10.Relay Team50.58NYDivision Avenue (Levittown)May 17Section VIII Division 3B Championships
View full rankings...
4x400 Relay
1.Bryan Murphy
Christopher Avena
Kyle Graham
Matthew Drago
3:30.47NYWantaghMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 2A County Championships
2.Pablo Hernandez
Shane Johnson
Jacob Schoenfeld
Javier Blythe
3:32.43NYValley Stream NorthJun 01NYSPHSAA Section 8 Qualifier
3.Shariff Brown
Justin Bradshaw
Davontay Jones
Malcolm Livingston
3:33.83NYRoosevelt (LI)May 22NYSPHSAA Section VIII Class 2A County Championships
4.Taylor Diamond
Ryan Chen
Jack Waldman
Nicholas Leong
3:34.72NYRoslynApr 28124th Penn Relays
5.Demarius Coleman
Owen Ingrassia
Blake Nagel
Jackyes Davis
3:35.37NYFriends AcademyMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 2A County Championships
6.Joshua Jamison
Matthew Sheehan
Christian Menjiva
Miguel Suarez
3:40.24NYBethpageMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 1A County Championships
7.Joshua Thomas
Daniel Deslippe
Rahul Maharjan
Dylan Norrby
3:50.13NYSewanhakaMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 2A County Championships
8.Relay Team3:52.14NYLawrenceMay 17Section VIII Division 3B Championships
View full rankings...
4x800 Relay
1.Clayton Santiago
daniel Sheehan
Aidan Pech
Kaden Lee
8:11.13NYBethpageJun 01NYSPHSAA Section 8 Qualifier
2.Jacob Schoenfeld
Christian Cicilia
Shane Johnson
Pablo Hernandez
8:15.77NYValley Stream NorthJun 01NYSPHSAA Section 8 Qualifier
3.Taylor Diamond
Jack Waldman
Sean Balakahanei
Ryan Chen
8:39.84NYRoslynJun 01NYSPHSAA Section 8 Qualifier
4.Paul Lubicich
Noor Moffi
Zack Sanchez
Harry Schlechter
8:59.61NYFloral Park MemorialMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 1A County Championships
5.Sulan Pathiranage
Zachary Gladstein
Adam Prosolov
Yossi Goldstone
9:06.28NYGeorge W HewlettMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 2A County Championships
6.Relay Team9:14.78NYWantaghMay 17Section VIII Division 3B Championships
7.Relay Team9:55.33NYLawrenceMay 17Section VIII Division 3B Championships
8.Relay Team10:01.29NYFriends AcademyMay 17Section VIII Division 3B Championships
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Michael Needham47' 6 PRNYRoslynJun 01NYSPHSAA Section 8 Qualifier
2.12Ike Nweze45' 1.25 PRNYValley Stream NorthMay 17Section VIII Division 3B Championships
3.12Alex Vazouras45' 0 PRNYRoslynMay 03Seahawk Invitational
4.11Jack Nugent43' 3.5 PRNYFloral Park MemorialMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 1A County Championships
5.11Bernadin Fleurima40' 1.25 PRNYValley Stream NorthMay 17Section VIII Division 3B Championships
11Shawn Cothias40' 1.25 PRNYSewanhakaMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 2A County Championships
7.12Christian Chalmers40' 0.5 PRNYValley Stream NorthMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 1A County Championships
8.12Boaz Smart37' 9.5 PRNYJohn F Kennedy (Bellmore)Apr 05East Meadow Invitational
9.11Matthew Friedman37' 3.75 PRNYRoslynMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 2A County Championships
10.12John Goggin37' 0.75 PRNYJohn F Kennedy (Bellmore)May 22NYSPHSAA Section VIII Class 2A County Championships
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Michael Needham151' 4 PRNYRoslynMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 2A County Championships
2.12Ike Nweze139' 8 PRNYValley Stream NorthMay 17Section VIII Division 3B Championships
3.11Jack Nugent132' 6 PRNYFloral Park MemorialJun 01NYSPHSAA Section 8 Qualifier
4.12Alex Vazouras123' 7 PRNYRoslynMay 03Seahawk Invitational
5.10Matthew Lane116' 8 PRNYBethpageMay 17Section VIII Division 3B Championships
6.12John Goggin113' 2 PRNYJohn F Kennedy (Bellmore)May 22NYSPHSAA Section VIII Class 2A County Championships
7.10Ayden Dagrin111' 1 PRNYLawrenceMay 17Section VIII Division 3B Championships
8.11Bernadin Fleurima109' 5 PRNYValley Stream NorthMay 17Section VIII Division 3B Championships
9.12Christian Chalmers105' 10 PRNYValley Stream NorthMay 17Section VIII Division 3B Championships
10.12Jack Goggin105' 6 PRNYJohn F Kennedy (Bellmore)Apr 14Paul Limmer Invitational
View full rankings...
High Jump
1.12Nathaniel Francis6' 8 PRNYRoosevelt (LI)Apr 28Nassau Coaches Invitational
2.10Nathaniel Manning5' 10 PRNYLawrenceMay 04Lynbrook Invitational
12Ariel O'Hayon5' 10 PRNYGeorge W HewlettJun 01NYSPHSAA Section 8 Qualifier
4.10Oren Shmuel5' 8 PRNYGeorge W HewlettMay 17Section VIII Division 3A Championships
9Malachi Beckett5' 8 PRNYRoslynMay 17Section VIII Division 3A Championships
11Michael Rosen5' 8 PRNYPlainedgeApr 28Nassau Coaches Invitational
11Kevin Finck5' 8 PRNYPlainedgeMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 2A County Championships
8.10CJ Parris5' 6 PRNYValley Stream NorthMay 17Section VIII Division 3B Championships
8Ryan John5' 6 PRNYValley Stream NorthMay 17Section VIII Division 3B Championships
9Zachary Hydo5' 6 PRNYBethpageMay 04 Saint Anthony's Invitational
View full rankings...
Pole Vault
1.11Jonah Yochai12' 0 PRNYGeorge W HewlettMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 2A County Championships
2.10Keagan Reilly11' 0 PRNYRoslynMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 2A County Championships
10Aiden Blumenstein11' 0 PRNYGeorge W HewlettMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 2A County Championships
4.11Peter Ackerman10' 9 PRNYRoslynMay 11Massapequa Chief Invitational - Under The Lights
5.9Raphael Peykar10' 0 PRNYRoslynMay 03Seahawk Invitational
6.10Anthony Anderson9' 6 PRNYValley Stream NorthMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 1A County Championships
7.11Dan Araneo9' 3 PRNYValley Stream NorthMay 11Massapequa Chief Invitational - Under The Lights
8.9Maxwell Bergman9' 0 PRNYRoslynApr 21Port Washington Invitational
9.10Lucca Goldberg8' 6 PRNYValley Stream NorthMay 17Section VIII Division 3B Championships
10Justin Lee8' 6 PRNYRoslynMay 17Section VIII Division 3A Championships
12Justin Schoenfeld8' 6 PRNYValley Stream NorthMay 17Section VIII Division 3B Championships
12Kevin Collado8' 6 PRNYGeorge W HewlettMay 17Section VIII Division 3A Championships
View full rankings...
Long Jump
1.12Kevin Nalisa20' 7.5 PRNYLawrenceMay 11Massapequa Chief Invitational - Under The Lights
2.12Ishmael Lamarque20' 3.75 PRNYRoslynMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 2A County Championships
10Fernando Viscarra20' 3.75 PRNYGeorge W HewlettMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 2A County Championships
4.12Nicholas Leong20' 3.5NYRoslynMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 2A County Championships
5.10Roey Kafri20' 0 PRNYRoslynMay 17Section VIII Division 3A Championships
6.12Justin Thomas19' 10.25 PRNYRoosevelt (LI)May 17Section VIII Division 3A Championships
7.12Ariel O'Hayon19' 9.75 PRNYGeorge W HewlettMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 2A County Championships
8.12Tay-veon Johnson19' 9.5 PRNYRoosevelt (LI)Jun 04Massapequa Last Chance Meet
9.10Ryan Bruce19' 9 PRNYGeorge W HewlettJun 01NYSPHSAA Section 8 Qualifier
10.11Jocoi Abraham19' 6.5 PRNYRoosevelt (LI)May 17Section VIII Division 3A Championships
View full rankings...
Triple Jump
1.12Kevin Nalisa45' 11 PRNYLawrenceJun 01NYSPHSAA Section 8 Qualifier
2.12Nicholas Leong45' 1.75 PRNYRoslynMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 2A County Championships
3.10Roey Kafri41' 10 PRNYRoslynMay 17Section VIII Division 3A Championships
4.12Ishmael Lamarque41' 9.25 PRNYRoslynMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 2A County Championships
5.8Ryan John41' 1.5 PRNYValley Stream NorthMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 1A County Championships
6.10Ryan Bruce40' 4.25 PRNYGeorge W HewlettMay 17Section VIII Division 3A Championships
7.12Chrys Philemon39' 11 PRNYValley Stream NorthMay 17Section VIII Division 3B Championships
8.10Fernando Viscarra39' 8.5 PRNYGeorge W HewlettMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 2A County Championships
9.10CJ Parris38' 9 PRNYValley Stream NorthMay 17Section VIII Division 3B Championships
10.11Young Kang38' 5 PRNYRoslynApr 05East Meadow Invitational
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.