Team Results Management
View Athletic.net Ad Free

Mens

100 Meters
1.11Chanon Simmons11.16 PRNYLawrenceMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 1A County Championships
2.11Matt Storch11.26 PRNYFriends AcademyApr 28Nassau Coaches Invitational
12Chris Collier11.26 PRNYLawrenceMay 17Section VIII Division 3B Championships
4.12Gavin Gray11.28 PRNYValley Stream NorthMay 17Section VIII Division 3B Championships
5.12Lenz St. Vil11.36 PRNYValley Stream NorthMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 1A County Championships
6.10Ethan Sochinsky11.48 PRNYDivision Avenue (Levittown)May 17Section VIII Division 3B Championships
7.10Timothy Hutchinson11.80 PRNYValley Stream NorthMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 1A County Championships
10Ryan Williams11.80 PRNYValley Stream NorthMay 17Section VIII Division 3B Championships
9.11T.J. Hart11.97 PRNYBethpageMay 17Section VIII Division 3B Championships
10.11Jake Vissicchio11.99 PRNYWantaghMay 17Section VIII Division 3B Championships
View full rankings...
200 Meters
1.12Lenz St. Vil23.06NYValley Stream NorthJun 01NYSPHSAA Section 8 Qualifier
2.10Ethan Sochinsky23.41 PRNYDivision Avenue (Levittown)May 22NYSPHSAA Section VIII Class 2A County Championships
3.11Jacob Schoenfeld23.50 PRNYValley Stream NorthMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 1A County Championships
4.12Gavin Gray23.60 PRNYValley Stream NorthMay 11Massapequa Chief Invitational - Under The Lights
5.11Kyle Graham23.66 PRNYWantaghMay 17Section VIII Division 3B Championships
6.12Christian Menjiva23.96 PRNYBethpageMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 1A County Championships
7.12Christopher Avena24.35 PRNYWantaghMay 17Section VIII Division 3B Championships
8.10Ryan Williams24.36 PRNYValley Stream NorthMay 17Section VIII Division 3B Championships
9.11T.J. Hart24.39 PRNYBethpageMay 11Massapequa Chief Invitational - Under The Lights
10.10Patrick Cave24.53 PRNYLawrenceMay 17Section VIII Division 3B Championships
View full rankings...
400 Meters
1.11Jacob Schoenfeld49.71 PRNYValley Stream NorthMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 1A County Championships
2.11Kyle Graham51.21 PRNYWantaghMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 2A County Championships
3.12Shane Johnson51.77 PRNYValley Stream NorthMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 1A County Championships
4.10Jackyes Davis52.43 PRNYFriends AcademyMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 2A County Championships
5.12Christian Menjiva53.26 PRNYBethpageMay 11Massapequa Chief Invitational - Under The Lights
6.12Javier Blythe53.90 PRNYValley Stream NorthMay 11Massapequa Chief Invitational - Under The Lights
7.12Christopher Avena54.21 PRNYWantaghApr 28Nassau Coaches Invitational
8.11Owen Ingrassia54.63 PRNYFriends AcademyMay 12North Shore Invitational
9.12Paul Lubicich55.07 PRNYFloral Park MemorialApr 28Nassau Coaches Invitational
10.11Blain Candelario55.14 PRNYValley Stream NorthMay 11Massapequa Chief Invitational - Under The Lights
View full rankings...
800 Meters
1.12Clayton Santiago1:57.90 PRNYBethpageJun 01NYSPHSAA Section 8 Qualifier
2.12Shane Johnson1:59.09 PRNYValley Stream NorthJun 01NYSPHSAA Section 8 Qualifier
3.11Aidan Pech2:00.00 PRNYBethpageJun 01NYSPHSAA Section 8 Qualifier
4.10Christian Cicilia2:00.67 PRNYValley Stream NorthMay 11Massapequa Chief Invitational - Under The Lights
5.12Pablo Hernandez2:00.70 PRNYValley Stream NorthMay 04 Saint Anthony's Invitational
6.11Bryan Murphy2:02.73 PRNYWantaghMay 11Massapequa Chief Invitational - Under The Lights
7.10Kaden Lee2:06.06 PRNYBethpageMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 1A County Championships
8.11daniel Sheehan2:06.72 PRNYBethpageMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 1A County Championships
9.11Zach Moussa2:07.76 PRNYWantaghApr 21Port Washington Invitational
10.12Chris D'Antonio2:08.54 PRNYWantaghMay 17Section VIII Division 3B Championships
View full rankings...
1600 Meters
1.12Pablo Hernandez4:29.35 PRNYValley Stream NorthMay 11Massapequa Chief Invitational - Under The Lights
2.11Aidan Pech4:31.84 PRNYBethpageMay 04 Saint Anthony's Invitational
3.12Clayton Santiago4:32.27 PRNYBethpageMay 11Massapequa Chief Invitational - Under The Lights
4.10Marrone Matt4:35.37 PRNYValley Stream NorthJun 01NYSPHSAA Section 8 Qualifier
5.12Paul Lubicich4:37.65 PRNYFloral Park MemorialMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 1A County Championships
6.10Christian Cicilia4:40.44 PRNYValley Stream NorthMay 17Section VIII Division 3B Championships
7.12Shane Johnson4:42.80 PRNYValley Stream NorthMay 11Massapequa Chief Invitational - Under The Lights
8.8Zack Sanchez4:45.63 PRNYFloral Park MemorialMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 1A County Championships
9.11Bryan Murphy4:47.18 PRNYWantaghMay 17Section VIII Division 3B Championships
10.11Zach Moussa4:48.10 PRNYWantaghMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 2A County Championships
View full rankings...
3200 Meters
1.10Marrone Matt10:09.71 PRNYValley Stream NorthMay 04 Saint Anthony's Invitational
2.11Aidan Pech10:24.82 PRNYBethpageMay 17Section VIII Division 3B Championships
3.11Aiden Monteleone10:30.51 PRNYBethpageMay 17Section VIII Division 3B Championships
4.12Hassan Raja10:35.51 PRNYValley Stream NorthMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 1A County Championships
5.10Brian Clark10:58.51 PRNYBethpageMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 1A County Championships
6.11David Cheque11:04.31 PRNYValley Stream NorthMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 1A County Championships
7.9Zach Ragozino11:16.40 PRNYFriends AcademyMay 17Section VIII Division 3B Championships
8.11Dylan Loiacono11:23.29 PRNYWantaghMay 17Section VIII Division 3B Championships
9.10Michael Sensale11:27.13 PRNYFriends AcademyMay 17Section VIII Division 3B Championships
10.9Drew Alaimo11:50.37 PRNYWantaghMay 17Section VIII Division 3B Championships
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.12Chrys Philemon15.75 PRNYValley Stream NorthMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 1A County Championships
2.10Matthew Foster16.16 PRNYValley Stream NorthMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 1A County Championships
3.10Dan Rodriguez17.88 PRNYLawrenceMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 1A County Championships
4.9Malachi Lewis18.75 PRNYValley Stream NorthMay 17Section VIII Division 3B Championships
5.12Michael Steele18.99NYWantaghMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 2A County Championships
6.12Michael DeRenzo19.08 PRNYDivision Avenue (Levittown)May 17Section VIII Division 3B Championships
7.11James Seaman19.71 PRNYWantaghMay 17Section VIII Division 3B Championships
8.10Chris Curley21.03 PRNYBethpageMay 17Section VIII Division 3B Championships
9.10Dylan Enright22.44 PRNYBethpageMay 17Section VIII Division 3B Championships
10.9Joshua Baer25.16 PRNYDivision Avenue (Levittown)May 17Section VIII Division 3B Championships
View full rankings...
400m Hurdles - 36"
1.11Jacob Schoenfeld57.17 PRNYValley Stream NorthMay 11Massapequa Chief Invitational - Under The Lights
2.12Alex Smith59.33 PRNYLawrenceMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 1A County Championships
3.12Chris D'Antonio1:01.87 PRNYWantaghMay 11Massapequa Chief Invitational - Under The Lights
4.12Chrys Philemon1:02.13 PRNYValley Stream NorthMay 11Massapequa Chief Invitational - Under The Lights
5.12Miguel Suarez1:02.38 PRNYBethpageMay 17Section VIII Division 3B Championships
6.9Demarius Coleman1:04.13 PRNYFriends AcademyMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 2A County Championships
7.10Matthew Foster1:05.25 PRNYValley Stream NorthMay 17Section VIII Division 3B Championships
8.11Andrew Gervasi1:13.83 PRNYFloral Park MemorialMay 17Section VIII Division 3B Championships
9.10Lucca Goldberg1:18.58NYValley Stream NorthApr 07Valley Stream Challenge
View full rankings...
4x100 Relay
1.Kevin Nalisa
Chris Collier
Chanon Simmons
Alex Smith
44.31NYLawrenceMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 1A County Championships
2.Blake Nagel
Trayvon Alexander
Jackyes Davis
Matt Storch
45.42NYFriends AcademyJun 01NYSPHSAA Section 8 Qualifier
3.Gavin Gray
Lenz St. Vil
Timothy Hutchinson
Javier Blythe
45.54NYValley Stream NorthMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 1A County Championships
4.Relay Team50.58NYDivision Avenue (Levittown)May 17Section VIII Division 3B Championships
View full rankings...
4x400 Relay
1.Bryan Murphy
Christopher Avena
Kyle Graham
Matthew Drago
3:30.47NYWantaghMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 2A County Championships
2.Pablo Hernandez
Shane Johnson
Jacob Schoenfeld
Javier Blythe
3:32.43NYValley Stream NorthJun 01NYSPHSAA Section 8 Qualifier
3.Demarius Coleman
Owen Ingrassia
Blake Nagel
Jackyes Davis
3:35.37NYFriends AcademyMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 2A County Championships
4.Joshua Jamison
Matthew Sheehan
Christian Menjiva
Miguel Suarez
3:40.24NYBethpageMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 1A County Championships
5.Relay Team3:52.14NYLawrenceMay 17Section VIII Division 3B Championships
View full rankings...
4x800 Relay
1.Clayton Santiago
daniel Sheehan
Aidan Pech
Kaden Lee
8:11.13NYBethpageJun 01NYSPHSAA Section 8 Qualifier
2.Jacob Schoenfeld
Christian Cicilia
Shane Johnson
Pablo Hernandez
8:15.77NYValley Stream NorthJun 01NYSPHSAA Section 8 Qualifier
3.Paul Lubicich
Noor Moffi
Zack Sanchez
Harry Schlechter
8:59.61NYFloral Park MemorialMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 1A County Championships
4.Relay Team9:14.78NYWantaghMay 17Section VIII Division 3B Championships
5.Relay Team9:55.33NYLawrenceMay 17Section VIII Division 3B Championships
6.Relay Team10:01.29NYFriends AcademyMay 17Section VIII Division 3B Championships
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Ike Nweze45' 1.25 PRNYValley Stream NorthMay 17Section VIII Division 3B Championships
2.11Jack Nugent43' 3.5 PRNYFloral Park MemorialMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 1A County Championships
3.11Bernadin Fleurima40' 1.25 PRNYValley Stream NorthMay 17Section VIII Division 3B Championships
4.12Christian Chalmers40' 0.5 PRNYValley Stream NorthMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 1A County Championships
5.12Anthony Brett35' 9 PRNYBethpageApr 14Paul Limmer Invitational
6.12Liam Burden35' 8.25 PRNYDivision Avenue (Levittown)May 22NYSPHSAA Section VIII Class 2A County Championships
7.10Josiah Reed34' 0.75 PRNYLawrenceMay 17Section VIII Division 3B Championships
8.12Jacob Luttinger33' 11 PRNYWantaghMay 03Glen Cove Big Red Invitational
9.10Thomas Bachmeier32' 4.5 PRNYBethpageApr 28Nassau Coaches Invitational
10.10Devin Edwards32' 3.75 PRNYLawrenceMay 17Section VIII Division 3B Championships
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Ike Nweze139' 8 PRNYValley Stream NorthMay 17Section VIII Division 3B Championships
2.11Jack Nugent132' 6 PRNYFloral Park MemorialJun 01NYSPHSAA Section 8 Qualifier
3.10Matthew Lane116' 8 PRNYBethpageMay 17Section VIII Division 3B Championships
4.10Ayden Dagrin111' 1 PRNYLawrenceMay 17Section VIII Division 3B Championships
5.11Bernadin Fleurima109' 5 PRNYValley Stream NorthMay 17Section VIII Division 3B Championships
6.12Christian Chalmers105' 10 PRNYValley Stream NorthMay 17Section VIII Division 3B Championships
7.12Liam Burden97' 11 PRNYDivision Avenue (Levittown)Apr 21Cougar Invitational
8.11Matt Soethout95' 0 PRNYWantaghMay 03Glen Cove Big Red Invitational
9.12Jacob Luttinger90' 1NYWantaghMay 03Glen Cove Big Red Invitational
10.12Ryan Morano88' 2 PRNYBethpageMay 11Massapequa Chief Invitational - Under The Lights
View full rankings...
High Jump
1.10Nathaniel Manning5' 10 PRNYLawrenceMay 04Lynbrook Invitational
2.9Zachary Hydo5' 6 PRNYBethpageMay 04 Saint Anthony's Invitational
10CJ Parris5' 6 PRNYValley Stream NorthMay 17Section VIII Division 3B Championships
8Ryan John5' 6 PRNYValley Stream NorthMay 17Section VIII Division 3B Championships
5.10Amir Grant4' 10 PRNYValley Stream NorthApr 07Valley Stream Challenge
View full rankings...
Pole Vault
1.10Anthony Anderson9' 6 PRNYValley Stream NorthMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 1A County Championships
2.11Dan Araneo9' 3 PRNYValley Stream NorthMay 11Massapequa Chief Invitational - Under The Lights
3.12Justin Schoenfeld8' 6 PRNYValley Stream NorthMay 17Section VIII Division 3B Championships
10Lucca Goldberg8' 6 PRNYValley Stream NorthMay 17Section VIII Division 3B Championships
View full rankings...
Long Jump
1.12Kevin Nalisa20' 7.5 PRNYLawrenceMay 11Massapequa Chief Invitational - Under The Lights
2.8Ryan John19' 2 PRNYValley Stream NorthMay 04Lynbrook Invitational
3.11T.J. Hart18' 9 PRNYBethpageMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 1A County Championships
4.11Lance Carandang18' 6 PRNYDivision Avenue (Levittown)May 17Section VIII Division 3B Championships
5.10CJ Parris18' 3 PRNYValley Stream NorthMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 1A County Championships
6.11Matt Storch17' 9 PRNYFriends AcademyApr 28Nassau Coaches Invitational
7.9William Benitez17' 6.75 PRNYLawrenceApr 14Paul Limmer Invitational
8.10Anthony Anderson17' 3.5 PRNYValley Stream NorthMay 17Section VIII Division 3B Championships
9.12Brandon James17' 2.5NYValley Stream NorthMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 1A County Championships
10.10Timothy Hutchinson16' 9.5NYValley Stream NorthApr 07Valley Stream Challenge
View full rankings...
Triple Jump
1.12Kevin Nalisa45' 11 PRNYLawrenceJun 01NYSPHSAA Section 8 Qualifier
2.8Ryan John41' 1.5 PRNYValley Stream NorthMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 1A County Championships
3.12Chrys Philemon39' 11 PRNYValley Stream NorthMay 17Section VIII Division 3B Championships
4.10CJ Parris38' 9 PRNYValley Stream NorthMay 17Section VIII Division 3B Championships
5.12Brandon James38' 1.5NYValley Stream NorthMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 1A County Championships
6.12Chester Mitchell35' 1.5 PRNYLawrenceMay 04Lynbrook Invitational
7.11Lance Carandang34' 9.75 PRNYDivision Avenue (Levittown)May 19Bulldog Invitational
8.12GianCarlo Moreno33' 9.5 PRNYDivision Avenue (Levittown)May 19Bulldog Invitational
9.10Dan Rodriguez32' 1.5 PRNYLawrenceMay 11Massapequa Chief Invitational - Under The Lights
10.12Zachary Baruch27' 6 PRNYWantaghMay 17Section VIII Division 3B Championships
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.