Team Results Management
View Athletic.net Ad Free

Mens

100 Meters
1.12Peter Toutoulis11.35 PRNYMassapequaMay 14Section VIII Division 1A Championships
2.12Bedros Janoyan11.36 PRNYPotsdam CentralMay 31NYSPHSAA Section 10 Qualifier
3.12Peyton Schmitt11.39 PRNYGouverneur CentralMay 31NYSPHSAA Section 10 Qualifier
4.10Josh Paquin11.51 PRNYFranklin Academy (Malone)May 31NYSPHSAA Section 10 Qualifier
5.10Caleb Farr11.91 PRNYGouverneur CentralMay 31NYSPHSAA Section 10 Qualifier
6.12Alex Fuller11.93 PRNYGouverneur CentralMay 31NYSPHSAA Section 10 Qualifier
7.11Robert Beaudin11.95 PRNYCanton Central (HC Williams)May 31NYSPHSAA Section 10 Qualifier
8.11Zach Safford11.98 PRNYFranklin Academy (Malone)May 31NYSPHSAA Section 10 Qualifier
9.11Jordan Stone12.14 PRNYMassena CentralMay 31NYSPHSAA Section 10 Qualifier
10.11Xavier Moses12.37 PRNYPotsdam CentralMay 12St. Lawrence / Section X Showcase
View full rankings...
200 Meters
1.12Bedros Janoyan23.12 PRNYPotsdam CentralMay 31NYSPHSAA Section 10 Qualifier
2.10Josh Paquin23.15 PRNYFranklin Academy (Malone)May 31NYSPHSAA Section 10 Qualifier
3.12Peyton Schmitt23.57 PRNYGouverneur CentralMay 31NYSPHSAA Section 10 Qualifier
4.12Alex Fuller23.96 PRNYGouverneur CentralMay 31NYSPHSAA Section 10 Qualifier
5.-F Bannon24.14 PRNYFranklin Academy (Malone)May 31NYSPHSAA Section 10 Qualifier
6.12Joel Hinman24.39 PRNYPotsdam CentralMay 31NYSPHSAA Section 10 Qualifier
7.11Drew Caruso24.89 PRNYCanton Central (HC Williams)May 31NYSPHSAA Section 10 Qualifier
8.11Cooper Latta25.02 PRNYGouverneur CentralMay 31NYSPHSAA Section 10 Qualifier
9.-Jordan Burnett25.34 PRNYNorwood-Norfolk CentralMay 31NYSPHSAA Section 10 Qualifier
10.11Chauncey Douglas25.35 PRNYCanton Central (HC Williams)May 31NYSPHSAA Section 10 Qualifier
View full rankings...
400 Meters
1.10Broadie Molnar52.13 PRNYNorwood-Norfolk CentralMay 31NYSPHSAA Section 10 Qualifier
2.12Tucker Lawrence52.48 PRNYFranklin Academy (Malone)May 31NYSPHSAA Section 10 Qualifier
3.12Thomas Catalanotto53.59 PRNYMassapequaMay 04 Saint Anthony's Invitational
4.11Gregory Mastro53.65 PRNYCanton Central (HC Williams)May 31NYSPHSAA Section 10 Qualifier
5.-F Bannon53.77 PRNYFranklin Academy (Malone)May 31NYSPHSAA Section 10 Qualifier
6.12Will Livernois54.06NYNorwood-Norfolk CentralMay 31NYSPHSAA Section 10 Qualifier
7.12Vincent Pugliano54.36 PRNYMassapequaMay 04 Saint Anthony's Invitational
8.8Ansen Herrick54.58 PRNYPotsdam CentralMay 31NYSPHSAA Section 10 Qualifier
9.12Joel Hinman54.94 PRNYPotsdam CentralMay 31NYSPHSAA Section 10 Qualifier
10.9Shakoronhioke:we Jacobs55.29 PRNYMassena CentralMay 31NYSPHSAA Section 10 Qualifier
View full rankings...
800 Meters
1.12Tucker Lawrence1:59.04 PRNYFranklin Academy (Malone)Jun 09NYSPHSAA State Track & Field Championships
2.12Kevin Anglin1:59.81 PRNYMassapequaMay 11Massapequa Chief Invitational - Under The Lights
3.12Thomas Catalanotto2:04.49 PRNYMassapequaMay 11Massapequa Chief Invitational - Under The Lights
4.10Broadie Molnar2:08.55NYNorwood-Norfolk CentralMay 12St. Lawrence / Section X Showcase
5.11Nathan McNally2:08.71 PRNYOgdensburg FreeMay 31NYSPHSAA Section 10 Qualifier
6.12Will Livernois2:10.48NYNorwood-Norfolk CentralMay 31NYSPHSAA Section 10 Qualifier
7.11Sam Dumas2:12.00 PRNYFranklin Academy (Malone)May 31NYSPHSAA Section 10 Qualifier
8.8Miles Gendebein2:12.07 PRNYCanton Central (HC Williams)May 31NYSPHSAA Section 10 Qualifier
9.10Christian McSurdy2:13.07 PRNYMassena CentralMay 31NYSPHSAA Section 10 Qualifier
10.10James Murphy2:13.59 PRNYMassapequaMay 04 Saint Anthony's Invitational
View full rankings...
1500 Meters
1.9Trey LaGrave4:42.40 PRNYFranklin Academy (Malone)Jun 09NYSPHSAA State Track & Field Championships
2.12Samuel Chilton4:54.40 PRNYMassena CentralMay 31NYSPHSAA Section 10 Qualifier
3.10Jonathan French5:05.44NYMassena CentralMay 12St. Lawrence / Section X Showcase
4.10Mitchell Shippee5:14.98 PRNYGouverneur CentralMay 31NYSPHSAA Section 10 Qualifier
5.11Colton Perham5:26.20NYFranklin Academy (Malone)May 12St. Lawrence / Section X Showcase
6.9Richard Nichols5:28.81 PRNYGouverneur CentralMay 31NYSPHSAA Section 10 Qualifier
7.12Jack Petroski5:38.92 PRNYFranklin Academy (Malone)May 12St. Lawrence / Section X Showcase
View full rankings...
1600 Meters
1.11Nathan McNally4:30.71 PRNYOgdensburg FreeJun 09NYSPHSAA State Track & Field Championships
2.12Colm Smith4:47.58 PRNYMassapequaApr 21Port Washington Invitational
3.9Dylan Perry4:50.38 PRNYFranklin Academy (Malone)May 12St. Lawrence / Section X Showcase
4.10Christian McSurdy4:51.89 PRNYMassena CentralMay 31NYSPHSAA Section 10 Qualifier
5.12Jake Pulis4:53.84 PRNYMassapequaApr 14Suffolk Officials Boys Meet
6.11Keegan Reyome4:54.74 PRNYFranklin Academy (Malone)May 12St. Lawrence / Section X Showcase
7.11Brandon Bombard5:02.23NYFranklin Academy (Malone)May 31NYSPHSAA Section 10 Qualifier
8.9Clayton Reed5:03.82NYNorwood-Norfolk CentralMay 31NYSPHSAA Section 10 Qualifier
9.10Robert Reed5:06.84 PRNYCanton Central (HC Williams)May 31NYSPHSAA Section 10 Qualifier
10.11Timmy Allen5:09.30 PRNYMadrid-Waddington CentralMay 12St. Lawrence / Section X Showcase
View full rankings...
3200 Meters
1.12Colm Smith10:10.96 PRNYMassapequaApr 21New York Relays
2.9Dylan Perry10:27.90 PRNYFranklin Academy (Malone)May 31NYSPHSAA Section 10 Qualifier
3.11Nathan McNally10:44.85 PRNYOgdensburg FreeMay 31NYSPHSAA Section 10 Qualifier
4.11Brandon Bombard10:58.04NYFranklin Academy (Malone)May 31NYSPHSAA Section 10 Qualifier
5.11Sam Dumas11:04.65 PRNYFranklin Academy (Malone)May 12St. Lawrence / Section X Showcase
6.11Keegan Reyome11:11.40 PRNYFranklin Academy (Malone)May 31NYSPHSAA Section 10 Qualifier
7.12Jake Pulis11:18.47 PRNYMassapequaMay 14Section VIII Division 1A Championships
8.9Clayton Reed11:19.93 PRNYNorwood-Norfolk CentralMay 31NYSPHSAA Section 10 Qualifier
9.11Timmy Allen11:22.07NYMadrid-Waddington CentralMay 31NYSPHSAA Section 10 Qualifier
10.8Craig Garrow11:37.02 PRNYMassena CentralMay 31NYSPHSAA Section 10 Qualifier
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.11Jordan Zaia15.56 PRNYMassapequaJun 01NYSPHSAA Section 8 Qualifier
2.12Ruben Boyea16.16 PR (1.4)NYMassena CentralJun 09NYSPHSAA State Track & Field Championships
3.11Jermiah VonBorstelo16.76 PRNYMassena CentralMay 12St. Lawrence / Section X Showcase
4.10Jonathan French16.82 PRNYMassena CentralMay 31NYSPHSAA Section 10 Qualifier
5.12Nick Wentworth17.55NYCanton Central (HC Williams)May 12St. Lawrence / Section X Showcase
6.11Marcus Smith17.59 PRNYFranklin Academy (Malone)May 31NYSPHSAA Section 10 Qualifier
7.12Jack Petroski17.60NYFranklin Academy (Malone)May 31NYSPHSAA Section 10 Qualifier
8.11Julian Rufa18.12 PRNYOgdensburg FreeMay 31NYSPHSAA Section 10 Qualifier
9.9Jordan Hall18.83 PRNYFranklin Academy (Malone)May 12St. Lawrence / Section X Showcase
10.12Robbie Klimowicz18.93NYGouverneur CentralMay 31NYSPHSAA Section 10 Qualifier
View full rankings...
400m Hurdles - 36"
1.12Ruben Boyea57.86 PRNYMassena CentralMay 31NYSPHSAA Section 10 Qualifier
2.11Jermiah VonBorstelo58.80 PRNYMassena CentralMay 31NYSPHSAA Section 10 Qualifier
3.11Jordan Zaia1:00.03 PRNYMassapequaJun 01NYSPHSAA Section 8 Qualifier
4.11Cooper Latta1:01.03 PRNYGouverneur CentralMay 31NYSPHSAA Section 10 Qualifier
5.11Marcus Smith1:01.23 PRNYFranklin Academy (Malone)May 31NYSPHSAA Section 10 Qualifier
6.11Ryan Jaggers1:04.16 PRNYMassena CentralMay 31NYSPHSAA Section 10 Qualifier
7.12Robbie Klimowicz1:04.65 PRNYGouverneur CentralMay 31NYSPHSAA Section 10 Qualifier
8.12Nick Wentworth1:05.71NYCanton Central (HC Williams)May 31NYSPHSAA Section 10 Qualifier
9.12Riley Haas1:06.22NYNorwood-Norfolk CentralMay 31NYSPHSAA Section 10 Qualifier
10.10Levi Sochia1:06.49NYNorwood-Norfolk CentralMay 31NYSPHSAA Section 10 Qualifier
View full rankings...
4x100 Relay
1.Jonah Bannon
William Bilow
Josh Paquin
Zach Safford
45.79NYFranklin Academy (Malone)May 12St. Lawrence / Section X Showcase
2.Nicholas Embry
Caleb Farr
Alex Fuller
Garrison Gonyeau
45.86NYGouverneur CentralMay 31NYSPHSAA Section 10 Qualifier
3.Bedros Janoyan
Jah Robertson
Joel Hinman
Xavier Moses
45.96NYPotsdam CentralMay 12St. Lawrence / Section X Showcase
4.Chauncey Douglas
Robert Beaudin
Nick Wentworth
Drew Caruso
47.09NYCanton Central (HC Williams)May 12St. Lawrence / Section X Showcase
5.Nick Burke
Broadie Molnar
Riley Haas
Matthew Frost
47.27NYNorwood-Norfolk CentralMay 12St. Lawrence / Section X Showcase
Tyler McDonald
Jordan Stone
Michael Meddings
Anthony Stockwell
47.27NYMassena CentralMay 31NYSPHSAA Section 10 Qualifier
7.Nathan McNally
Jordan Sovie
Julian Rufa
Anton Skamperle
49.96NYOgdensburg FreeMay 12St. Lawrence / Section X Showcase
8.Gabe Murphy
Eli Thomas
Jacob Rice
Brice Robertson
50.26NYMadrid-Waddington CentralMay 31NYSPHSAA Section 10 Qualifier
View full rankings...
4x400 Relay
1.Christian McSurdy
Jermiah VonBorstelo
Shakoronhioke:wen Jacobs
Ruben Boyea
3:35.01NYMassena CentralMay 31NYSPHSAA Section 10 Qualifier
2.F Bannon
Tyler Fluery
Tucker Lawrence
Isaac McPherson
3:40.17NYFranklin Academy (Malone)May 31NYSPHSAA Section 10 Qualifier
3.Broadie Molnar
Will Livernois
Matthew Frost
Riley Haas
3:42.90NYNorwood-Norfolk CentralMay 31NYSPHSAA Section 10 Qualifier
4.Caleb Farr
Robbie Klimowicz
Cooper Latta
Peyton Schmitt
3:44.27NYGouverneur CentralMay 31NYSPHSAA Section 10 Qualifier
5.Jaden Caldwell
Chauncey Douglas
Gregory Mastro
Nick Wentworth
3:45.38NYCanton Central (HC Williams)May 31NYSPHSAA Section 10 Qualifier
6.Thomas Barstow
Daniel Caamano
Ansen Herrick
Joel Hinman
3:47.19NYPotsdam CentralMay 31NYSPHSAA Section 10 Qualifier
7.Gerald Power
Jordan Sovie
Julian Rufa
Nathan McNally
4:02.01NYOgdensburg FreeMay 31NYSPHSAA Section 10 Qualifier
8.Eli Thomas
Sean Shannon
Brice Robertson
Richard Pandel
4:03.21NYMadrid-Waddington CentralMay 31NYSPHSAA Section 10 Qualifier
View full rankings...
4x800 Relay
1.Sam Dumas
Isaac McPherson
Keegan Reyome
Tucker Lawrence
8:26.61NYFranklin Academy (Malone)Jun 09NYSPHSAA State Track & Field Championships
2.Broadie Molnar
Will Livernois
Owen Haas
Riley Haas
8:38.45NYNorwood-Norfolk CentralMay 31NYSPHSAA Section 10 Qualifier
3.Ruben Boyea
Shakoronhioke:wen Jacobs
Gavin Perrine
Christian McSurdy
8:41.27NYMassena CentralMay 31NYSPHSAA Section 10 Qualifier
4.Jaden Caldwell
Miles Gendebein
Robert Reed
Gregory Mastro
9:05.06NYCanton Central (HC Williams)May 12St. Lawrence / Section X Showcase
5.Thomas Barstow
Daniel Caamano
Ansen Herrick
Leon Lufkin
9:10.58NYPotsdam CentralMay 31NYSPHSAA Section 10 Qualifier
6.Joseph Cummings
James McCollum
Nathan Schmitt
Jacob Shippee
9:26.19NYGouverneur CentralMay 31NYSPHSAA Section 10 Qualifier
7.Timmy Allen
Gabe Murphy
Richard Pandel
Sean Shannon
10:13.46NYMadrid-Waddington CentralMay 31NYSPHSAA Section 10 Qualifier
8.Dawson Simons
Anton Skamperle
Cody Fifield
Lee Sovie
10:46.14NYOgdensburg FreeMay 31NYSPHSAA Section 10 Qualifier
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Adam Parker54' 3.25 PRNYPotsdam CentralJun 09NYSPHSAA State Track & Field Championships
2.12Kevin Cetin50' 2 PRNYMassapequaMay 04 Saint Anthony's Invitational
3.12Joe Ryan44' 5.75 PRNYMassapequaMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 3A County Championships
4.12Peter Toutoulis42' 9 PRNYMassapequaApr 14Knighttime Invitational
5.12Kiernan Matthis42' 0.75 PRNYPotsdam CentralMay 12St. Lawrence / Section X Showcase
6.10Luc LaFlair42' 0.5 PRNYOgdensburg FreeMay 12St. Lawrence / Section X Showcase
7.12Zahir Purvis41' 8 PRNYPotsdam CentralMay 19Van Dusen Memorial Invitational
8.12Matt Rector40' 10.5 PRNYOgdensburg FreeMay 12St. Lawrence / Section X Showcase
9.12Tanner Donaldson38' 8 PRNYGouverneur CentralMay 31NYSPHSAA Section 10 Qualifier
10.12Troy Sweeney38' 3.25 PRNYNorwood-Norfolk CentralMay 31NYSPHSAA Section 10 Qualifier
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Kevin Cetin170' 9 PRNYMassapequaJun 03Eastern States Invitational
2.12Adam Parker149' 4 PRNYPotsdam CentralMay 31NYSPHSAA Section 10 Qualifier
3.12Joe Ryan147' 6 PRNYMassapequaMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 3A County Championships
4.12Kiernan Matthis133' 4 PRNYPotsdam CentralMay 31NYSPHSAA Section 10 Qualifier
5.10Luc LaFlair123' 4 PRNYOgdensburg FreeMay 12St. Lawrence / Section X Showcase
6.12Matt Rector119' 10 PRNYOgdensburg FreeMay 12St. Lawrence / Section X Showcase
7.11Collin Hutton118' 9 PRNYGouverneur CentralMay 31NYSPHSAA Section 10 Qualifier
8.12Dylan Brooks109' 3 PRNYFranklin Academy (Malone)May 31NYSPHSAA Section 10 Qualifier
9.12Peter Toutoulis109' 1NYMassapequaMay 11Massapequa Chief Invitational - Under The Lights
10.-Jordan Countryman108' 1 PRNYGouverneur CentralMay 31NYSPHSAA Section 10 Qualifier
View full rankings...
Javelin - 800g
1.12Joe Ryan129' 9 PRNYMassapequaMay 04 Saint Anthony's Invitational
2.12Sean Lenahan128' 8 PRNYMassapequaMay 04 Saint Anthony's Invitational
3.12Kevin Cetin107' 5 PRNYMassapequaMay 04 Saint Anthony's Invitational
View full rankings...
High Jump
1.12William Bilow6' 5 PRNYFranklin Academy (Malone)May 12St. Lawrence / Section X Showcase
2.William Bilow6' 4.5 PRNYFranklin Academy (Malone)Jun 17New Balance Nationals Outdoor
3.11Garrison Gonyeau5' 10 PRNYGouverneur CentralMay 19Van Dusen Memorial Invitational
4.11Jah Robertson5' 8 PRNYPotsdam CentralMay 19Van Dusen Memorial Invitational
12John Ronan5' 8 PRNYMassapequaMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 3A County Championships
11Xavier Moses5' 8 PRNYPotsdam CentralMay 12St. Lawrence / Section X Showcase
7.10Jonathan French5' 7 PRNYMassena CentralMay 19Van Dusen Memorial Invitational
8.12Eli Thomas5' 6 PRNYMadrid-Waddington CentralMay 31NYSPHSAA Section 10 Qualifier
12Jared Bigness5' 6 PRNYSalmon River CentralMay 31NYSPHSAA Section 10 Qualifier
10.12Devin Snyder5' 4.25 PRNYSalmon River CentralMay 19Van Dusen Memorial Invitational
View full rankings...
Long Jump
1.12William Bilow20' 0.25 (-.6)NYFranklin Academy (Malone)Jun 09NYSPHSAA State Track & Field Championships
2.11Jah Robertson19' 10 PRNYPotsdam CentralMay 19Van Dusen Memorial Invitational
3.12Sean Lenahan19' 8.5 PRNYMassapequaMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 3A County Championships
4.12John Ronan19' 7 PRNYMassapequaJun 04Massapequa Last Chance Meet
12Bedros Janoyan19' 7NYPotsdam CentralMay 31NYSPHSAA Section 10 Qualifier
6.11Xavier Moses19' 4.75 PRNYPotsdam CentralMay 31NYSPHSAA Section 10 Qualifier
7.10Jonathan French19' 2 PR (1.0)NYMassena CentralJun 09NYSPHSAA State Track & Field Championships
8.10Caleb Farr18' 11.75NYGouverneur CentralMay 31NYSPHSAA Section 10 Qualifier
9.William Bilow18' 10 PRNYFranklin Academy (Malone)May 19Van Dusen Memorial Invitational
10.12Vincent Pugliano18' 5.5 PRNYMassapequaMay 11Massapequa Chief Invitational - Under The Lights
View full rankings...
Triple Jump
1.12John Ronan46' 5 PRNYMassapequaMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 3A County Championships
2.11Jah Robertson41' 0.25 PRNYPotsdam CentralMay 12St. Lawrence / Section X Showcase
3.12William Bilow40' 5.25NYFranklin Academy (Malone)May 12St. Lawrence / Section X Showcase
4.12Sean Lenahan39' 6 PRNYMassapequaMay 14Section VIII Division 1A Championships
5.11Xavier Moses39' 1.75 PRNYPotsdam CentralMay 31NYSPHSAA Section 10 Qualifier
6.11Jermiah VonBorstelo38' 9.25 PRNYMassena CentralMay 31NYSPHSAA Section 10 Qualifier
7.12Joseph Ulrich38' 1.5 PRNYFranklin Academy (Malone)May 12St. Lawrence / Section X Showcase
8.12Robbie Klimowicz37' 11.5 PRNYGouverneur CentralMay 31NYSPHSAA Section 10 Qualifier
9.11Marcus Smith37' 10 PRNYFranklin Academy (Malone)May 31NYSPHSAA Section 10 Qualifier
10.12Daniel Caamano37' 9 PRNYPotsdam CentralMay 31NYSPHSAA Section 10 Qualifier
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.