Mens

100 MetersCompare top 10
1.11Denzell Feagin10.66 (.0)OHPickerington CentralMay 18OHSAA D1 Central District 1
2.12Jules Johnson10.84PROHPickerington CentralMay 12OCC Championships - Ohio
12Luke Finnegan10.84 (.1)PROHWesterville CentralMay 12OCC Championships - Buckeye
4.12Avery Heath11.02 (1.5)PROHUpper ArlingtonMay 25OHSAA D1 Region 3
5.9Lorenzo Styles11.05OHPickerington CentralMay 12OCC Championships - Ohio
6.11Eric Holsinger11.08 (1.8)PROHDublin SciotoMay 25OHSAA D1 Region 3
7.9Jalil Underdown11.14PROHGroveport MadisonMay 10OCC Capital Championship
8.12Malcom Briley11.16 (-1.1)PROHPickerington CentralApr 27Wayne Invitational
9.17-18Gibson Cornett11.20 (2.6)PROHPacesetters TrackJun 24USATF Ohio Association Junior Olympic Championships
10.10Christopher Schweisthal11.25 (1.5)PROHUpper ArlingtonMay 25OHSAA D1 Region 3
View full rankings...
200 MetersCompare top 10
1.11Denzell Feagin21.53 (1.6)OHPickerington CentralMay 25OHSAA D1 Region 3
2.12Luke Finnegan21.81 (1.2)PROHWesterville CentralMay 25OHSAA D1 Region 3
3.12Malcolm Briley22.04 (3.7)PROHPickerington CentralMay 12OCC Championships - Ohio
4.12Jules Johnson22.27PROHPickerington CentralApr 20Wildcat Invitational
5.12Zach Robinson22.36PROHPickerington CentralMay 12OCC Championships - Ohio
6.12Avery Heath22.40 (1.6)PROHUpper ArlingtonMay 25OHSAA D1 Region 3
7.11Evan Matthews22.45 (-.8)OHPickerington CentralApr 27Wayne Invitational
8.17-18Tyrone Johnson22.50 (-1.2)PROHGreater Than Track & FieldJun 24USATF Ohio Association Junior Olympic Championships
9.12Nathaniel Amoah22.79 (.8)PROHPataskala Licking HeightsMay 18OHSAA D1 Central District 1
10.12Nathan Schroeder22.90 (.0)PROHWesterville CentralMay 12OCC Championships - Buckeye
View full rankings...
400 MetersCompare top 10
1.12Luke Finnegan47.54PROHWesterville CentralJun 02OHSAA D1 State Championships
2.12Zach Robinson48.18OHPickerington CentralMay 25OHSAA D1 Region 3
3.9Korbin Martino48.46OHCanal WinchesterMay 25OHSAA D1 Region 3
4.11Terry Simuel48.92OHPickerington CentralMay 25OHSAA D1 Region 3
5.12Nathaniel Amoah49.72PROHPataskala Licking HeightsMay 18OHSAA D1 Central District 1
6.10Jameel Williamson50.52OHDublin CoffmanMay 12OCC Central-Championship
7.17-18Tyrone Johnson51.21PROHGreater Than Track & FieldJul 08USATF Region 5 Junior Olympic Championships
8.11Ryan Cooper51.25OHWesterville NorthMay 18OHSAA D1 Central District 1
9.12Jarret Braun51.70OHMarysvilleMay 12OCC Central-Championship
10Chris Lambert51.70PROHMarysvilleMay 12OCC Central-Championship
View full rankings...
800 MetersCompare top 10
1.12Arjun Jha1:53.73PROHThomas WorthingtonMay 25OHSAA D1 Region 3
2.12Lucas Bons1:53.91PROHDublin CoffmanMay 18OHSAA D1 Central District 1
3.11Brady Johnson1:54.77OHPickerington CentralMay 25OHSAA D1 Region 3
4.12Kevin Bons1:57.13PROHDublin CoffmanMay 12OCC Central-Championship
5.11Bryce Small1:57.15PROHWatkins MemorialMay 25OHSAA D1 Region 3
6.12Austin Smith1:58.97PROHWesterville CentralApr 27Don Adams Classic
7.12Joseph Patterson1:59.68PROHMarysvilleMay 18OHSAA D1 Central District 1
8.11Dymon Gainey1:59.83OHWesterville CentralMay 18OHSAA D1 Central District 1
9.11Will Butler2:00.37OHCanal WinchesterApr 27Canal Winchester Invitational
10.12Gabe Glenn2:01.14PROHNew AlbanyMay 18OHSAA D1 Central District 1
View full rankings...
1600 MetersCompare top 10
1.12Lucas Bons4:09.25PROHDublin CoffmanJun 02OHSAA D1 State Championships
2.12Matt Scrape4:13.45PROHPickerington CentralMay 12OCC Championships - Ohio
3.12Kevin Bons4:13.46PROHDublin CoffmanMay 12OCC Central-Championship
4.12Andrew Payne4:23.08PROHThomas WorthingtonMar 31Newark Invitational
5.12Austin Smith4:24.32PROHWesterville CentralMay 12OCC Championships - Buckeye
6.9Garner Wallace4:25.09OHPickerington CentralMay 25OHSAA D1 Region 3
7.10Alex Dediu4:25.83OHDublin CoffmanMay 18OHSAA D1 Central District 1
8.11Brady Johnson4:25.93OHPickerington CentralMar 24Hammond Relays
9.12Cesar Arellano4:26.94OHDublin SciotoApr 14"Joe Lenge" Dublin Classic
10.11Thomas Richter4:28.68OHUpper ArlingtonMay 18OHSAA D1 Central District 1
View full rankings...
3200 MetersCompare top 10
1.12Matt Scrape8:59.88PROHPickerington CentralApr 21Eastern Relays
2.12Lucas Bons9:08.60PROHDublin CoffmanApr 28Gary Smith Worthington Invitational
3.12Andrew Payne9:10.07PROHThomas WorthingtonApr 28Gary Smith Worthington Invitational
4.12Andy Payne9:10.15PROHThomas WorthingtonJun 02OHSAA D1 State Championships
5.12Cesar Arellano9:35.75PROHDublin SciotoMay 04Larkin & Crosten Classic
6.11Jack Begley9:41.00PROHWorthington KilbourneMay 25OHSAA D1 Region 3
7.11Brady Johnson9:44.69OHPickerington CentralApr 20Wildcat Invitational
8.10Alex Dediu9:48.23PROHDublin CoffmanMay 04Larkin & Crosten Classic
9.10Tanner Williams9:57.80OHWorthington KilbourneMay 18OHSAA D1 Central District 1
10.11Jack Amling9:58.51PROHUpper ArlingtonApr 27Olentangy Invitational
View full rankings...
110m Hurdles - 39"Compare top 10
1.12Crockett Schooler14.30 (-1.6)PROHPickerington CentralMay 25OHSAA D1 Region 3
2.11Evan Matthews14.59 (2.3)OHPickerington CentralMay 12OCC Championships - Ohio
3.10Rickey Hyatt Jr14.83 (1.6)PRUnattachedJul 29USATF Hershey National Junior Olympic Championships
4.17-18Jacob Ranker15.36PROHOhio Speed Academy TFCJul 08USATF Region 5 Junior Olympic Championships
5.11Payton Sandine15.41PROHHamilton TownshipMay 11MSL Buckeye Championship Finals
6.12Torrance Thomas15.42 (.0)PROHCanal WinchesterMay 10OCC Capital Championship
7.11Max Czerwonka15.45 (1.7)OHUpper ArlingtonMay 12OCC Central-Championship
8.12Victor Adebayo15.48 (.0)OHPataskala Licking HeightsMay 18OHSAA D1 Central District 1
9.12Eugene Choi15.66 (.0)PROHDublin SciotoMay 18OHSAA D1 Central District 1
10.10Isaac Perry15.70 (.0)OHUpper ArlingtonMay 18OHSAA D1 Central District 1
View full rankings...
300m Hurdles - 36"Compare top 10
1.11Evan Matthews37.13OHPickerington CentralJun 02OHSAA D1 State Championships
2.12Crockett Schooler37.79PROHPickerington CentralMay 25OHSAA D1 Region 3
3.11Jacob Ranker39.13OHMarysvilleMay 25OHSAA D1 Region 3
4.10Rickey Hyatt Jr39.42OHWesterville CentralMay 25OHSAA D1 Region 3
5.12Victor Adebayo39.88PROHPataskala Licking HeightsMay 18OHSAA D1 Central District 1
6.12Julian Slate41.04PROHWesterville NorthMay 18OHSAA D1 Central District 1
7.10Michael Ching41.21OHDublin CoffmanMay 18OHSAA D1 Central District 1
8.11Darius Ruffin41.49PROHWesterville CentralMay 18OHSAA D1 Central District 1
9.12Eugene Choi41.53PROHDublin SciotoMay 18OHSAA D1 Central District 1
10Logan Rich41.53OHDublin SciotoMay 04Larkin & Crosten Classic
View full rankings...
4x100 RelayCompare top 10
1.Denzell Feagin
Malcolm Briley
Lorenzo Styles
Tavyn Myers
42.16OHPickerington CentralMay 25OHSAA D1 Region 3
2.Parish Boahen
Mamady Kaba
Noah Gilbert
Dorian Reynolds
43.62OHWesterville NorthMay 18OHSAA D1 Central District 1
3.Takeru Yamaoka
Jeslord Boateng
Keean Griffin
Jameel Williamson
43.70OHDublin CoffmanApr 14"Joe Lenge" Dublin Classic
4.Myles Williamson
Rickey Hyatt
Erice Bonner, Jr.
Luke Finnegan
43.75OHWesterville CentralMay 04Warhawk Invitational
5.Tanner Conley
Tyler Toledo
Zack Akarri
Gibson Cornett
44.19OHCanal WinchesterMay 25OHSAA D1 Region 3
6.Kahari Davis
Esco Davis
Tahzmere Givens
Jalil Underdown
44.21OHGroveport MadisonMay 18OHSAA D1 Central District 1
7.Alex Cox
Kenny McDonald
Kingston Matabah
Drew Watson
44.46OHNew AlbanyMay 18OHSAA D1 Central District 1
8.Nicholas Mullins
Jason Bai
Scott Raber
Avery Heath
44.47OHUpper ArlingtonMay 12OCC Central-Championship
9.Jack Wieland
Tyler Turner
Joey McQuade
Elijah Young
44.94OHWorthington KilbourneMay 18OHSAA D1 Central District 1
10.Relay Team45.31OHThomas WorthingtonMay 18OHSAA D1 Central District 1
View full rankings...
4x200 RelayCompare top 10
1.Evan Matthews
Zach Robinson
Malcolm Briley
Denzell Feagin
1:26.63OHPickerington CentralJun 02OHSAA D1 State Championships
2.Dj Johnson
Luke Finnegan
Nathan Schroeder
Rickey Hyatt
1:29.30OHWesterville CentralMay 25OHSAA D1 Region 3
3.Kevin Sabath
Dustin Drye
Camden Scott
Jameel Williamson
1:30.47OHDublin CoffmanMay 18OHSAA D1 Central District 1
4.Korbin Martino
Christian Ryan
Zack Akarri
Gibson Cornett
1:31.40OHCanal WinchesterApr 14Hank Smith Invitational
5.Relay Team1:32.18OHWesterville NorthMay 04Rod Russell Mason Invitational
6.Kahari Davis
Tyrell Floyd
Jalil Underdown
Esco Davis
1:32.25OHGroveport MadisonMay 18OHSAA D1 Central District 1
7.Ethan Klauda
Jacob Ranker
Ricky Spitznagel
Jarret Braun
1:32.79OHMarysvilleMay 18OHSAA D1 Central District 1
8.Alie Jalloh
Cameron Ryan
DaKarey Williams
James Gaiters
1:33.06OHThomas WorthingtonMay 18OHSAA D1 Central District 1
9.Avery Heath
Christopher Schweisthal
Scott Raber
Colin Isenbarger
1:33.12OHUpper ArlingtonMay 12OCC Central-Championship
10.Max Mathias
Kenny McDonald
Drew Watson
Alex Cox
1:33.59OHNew AlbanyApr 27Canal Winchester Invitational
View full rankings...
4x400 RelayCompare top 10
1.Zach Robinson
Evan Matthews
Terry Simuel
Crockett Schooler
3:16.15OHPickerington CentralMay 25OHSAA D1 Region 3
2.Nathan Schroeder
Dymon Gainey
Rickey Hyatt
Luke Finnegan
3:19.18OHWesterville CentralMay 25OHSAA D1 Region 3
3.Ricky Pinney
Kevin Sabath
Jameel Williamson
Lucas Bons
3:20.56OHDublin CoffmanMay 25OHSAA D1 Region 3
4.James Gaiters
Theory Schroder
Keegan Ballantyne
Arjun Jha
3:23.60OHThomas WorthingtonMay 25OHSAA D1 Region 3
5.Chris Lambert
Jacob Ranker
Ethan Klauda
Joseph Patterson
3:24.26OHMarysvilleMay 18OHSAA D1 Central District 1
6.Ryan Cooper
Brian Nganga
Parish Boahen
Dorian Reynolds
3:29.42OHWesterville NorthMay 12OCC Championships - Buckeye
7.Relay Team3:31.26OHCanal WinchesterMay 18OHSAA D1 Central District 1
8.Bryan Miller
Bryson Caparanis
Jeremy McIntire
Bryce Small
3:33.93OHWatkins MemorialApr 13New Albany Invitational
9.Relay Team3:34.07OHPataskala Licking HeightsApr 12Licking Heights Hornet Invitation
10.Kahari Davis
Tahzmere Givens
Rafael Soler
Lonnie Stuckey
3:36.19OHGroveport MadisonApr 13New Albany Invitational
View full rankings...
4x800 RelayCompare top 10
1.Cesar Arellano
Trevor Page
Sam Thomas
Tyler Mielke
7:57.15OHDublin SciotoMay 25OHSAA D1 Region 3
2.Terry Simuel
Max Smart
Matt Scrape
Brady Johnson
7:57.16OHPickerington CentralMay 25OHSAA D1 Region 3
3.Austin Smith
Dymon Gainey
Joshua South
Samual Reyes
8:00.92OHWesterville CentralMay 25OHSAA D1 Region 3
4.Lucas Bons
Ryan Bosworth
Alex Dediu
Arnaldo Gonzalez
8:01.03OHDublin CoffmanMay 18OHSAA D1 Central District 1
5.Clay Wood
Wesley Horton
Andy Payne
Arjun Jha
8:10.81OHThomas WorthingtonMay 18OHSAA D1 Central District 1
6.Keegan Smith
Jack Begley
Tanner Williams
Caleb Martin
8:13.39OHWorthington KilbourneMay 18OHSAA D1 Central District 1
7.Will Butler
Evan Young
Harrison Landis
Korbin Martino
8:23.07OHCanal WinchesterMay 10OCC Capital Championship
8.Bryson Caparanis
Jeremy McIntire
Seth Miller
Bryce Small
8:23.31OHWatkins MemorialApr 20Lancaster Fulton Relays
9.Joseph Patterson
Brett Cingle
Tristan Karnes
Andrew Snodgrass
8:27.64OHMarysvilleMay 12OCC Central-Championship
10.Gabe Glenn
Kane Breuer
Ethan McNichols
Cole Harris
8:34.11OHNew AlbanyApr 13New Albany Invitational
View full rankings...
Shot Put - 12lbCompare top 10
1.11Jeremiah Burton53' 10PROHWesterville NorthMay 25OHSAA D1 Region 3
2.10Sean McRae52' 1.5OHUpper ArlingtonMay 12OCC Central-Championship
3.12Kaleb Holcomb48' 0OHDublin CoffmanMay 18OHSAA D1 Central District 1
4.12John Castetter47' 1PROHUpper ArlingtonMay 12OCC Central-Championship
5.12Solomon Aborbie46' 7PROHPickerington CentralApr 20Wildcat Invitational
6.12Matthew Hoke46' 2.25PROHUpper ArlingtonMay 01Dublin Coffman Tri
7.12Ben Simmons45' 11.5PROHNew AlbanyApr 20Wildcat Invitational
8.10Nick Wolfe44' 11.5PROHDublin SciotoMay 18OHSAA D1 Central District 1
9.12Skylar Strickland44' 6.5PROHMarysvilleMay 18OHSAA D1 Central District 1
10.12Rodney VanCleaf42' 7.25OHWesterville NorthMay 18OHSAA D1 Central District 1
View full rankings...
Discus - 1.6kgCompare top 10
1.12John Brown150' 2OHPickerington CentralMay 12OCC Championships - Ohio
2.12Eddie Greenlee149' 6PROHUpper ArlingtonMay 12OCC Central-Championship
3.12Kaleb Holcomb143' 11PROHDublin CoffmanMay 12OCC Central-Championship
4.11Devin Richardson142' 1PROHWesterville CentralMay 25OHSAA D1 Region 3
5.10Hayden Shaffer140' 8OHWorthington KilbourneApr 28Gary Smith Worthington Invitational
6.11Devon Richardson138' 7OHWesterville CentralApr 13New Albany Invitational
7.12John Castetter136' 9PROHUpper ArlingtonMay 12OCC Central-Championship
8.11Cameron Hershey135' 0PROHPataskala Licking HeightsMay 18OHSAA D1 Central District 1
9.10Michael Messer133' 1OHDublin CoffmanMay 18OHSAA D1 Central District 1
10.9Michael Martello130' 6.25PRUnattachedJun 24USATF Ohio Association Junior Olympic Championships
View full rankings...
High JumpCompare top 10
1.12Savion Tyler6' 7PROHHarding (Marion)Apr 27Marion Night Invite
2.11Derek Van Vlerah6' 6OHDublin CoffmanMay 25OHSAA D1 Region 3
3.11Evan Matthews6' 4PROHPickerington CentralApr 14"Joe Lenge" Dublin Classic
12Calvin Godsey6' 4PROHHamilton TownshipApr 18Gahanna Relays
5.12Savion Taylor6' 3PROHHarding (Marion)May 18OHSAA D1 Central District 1
6.11Denzell Feagin6' 2PROHPickerington CentralMay 12OCC Championships - Ohio
7.9Korbin Martino6' 1OHCanal WinchesterMay 10OCC Capital Championship
12Gabe Glenn6' 1PROHNew AlbanyMay 10OCC Capital Championship
9.11Trint Williams6' 0OHDublin CoffmanMay 18OHSAA D1 Central District 1
10Dom Davis6' 0OHCanal WinchesterMar 31Newark Invitational
9Eric Smith Jr6' 0OHDublin CoffmanMay 01Dublin Coffman Tri
10Tabias Thompson-reece6' 0PROHHarding (Marion)Apr 27Marion Night Invite
View full rankings...
Pole VaultCompare top 10
1.12Garegin Soghomonyan14' 7PROHUpper ArlingtonMay 01Dublin Coffman Tri
2.11Max Eveland13' 8OHDublin SciotoMay 25OHSAA D1 Region 3
3.11Austin Ballenger13' 0OHWatkins MemorialApr 13New Albany Invitational
12Souriya Le13' 0OHPickerington CentralApr 18Gahanna Relays
5.11Elijah Young12' 6OHWorthington KilbourneApr 20Lancaster Fulton Relays
11Luke Park12' 6PROHWatkins MemorialApr 13New Albany Invitational
11Andrew Brazell12' 6PROHHarding (Marion)May 04Galion Kiwannis Invitational
8.12Kevin Schlichting12' 0PROHThomas WorthingtonApr 24Newark v. Thomas Worthington & Westerville South
11Panos Davayios12' 0PROHUpper ArlingtonMay 18OHSAA D1 Central District 1
12Chris Green12' 0OHHamilton TownshipApr 14"Joe Lenge" Dublin Classic
10Connor Shemenski12' 0PROHDublin SciotoMay 07Panther JV Invitational
View full rankings...
Long JumpCompare top 10
1.12Kenny McDonald22' 2.5OHNew AlbanyMay 10OCC Capital Championship
2.10Rickey Hyatt Jr22' 2.25PRUnattachedJul 08USATF Region 5 Junior Olympic Championships
3.12Malcolm Briley21' 6.5PROHPickerington CentralMay 12OCC Championships - Ohio
4.11Elijah Young21' 6OHWorthington KilbourneApr 20Lancaster Fulton Relays
5.12Ethan Klauda21' 4OHMarysvilleMay 18OHSAA D1 Central District 1
6.12Khalil Jones20' 7.25OHThomas WorthingtonApr 14"Joe Lenge" Dublin Classic
7.12Calvin Godsey20' 6.25OHHamilton TownshipApr 21Kallner Invitational
8.11Erice Bonner Jr20' 5.25PROHWesterville CentralMay 12OCC Championships - Buckeye
9.11Zack Akarri20' 3PROHCanal WinchesterMay 10OCC Capital Championship
10.9Jayvaun Lane20' 2.25OHThomas WorthingtonApr 14"Joe Lenge" Dublin Classic
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.