Team Results Management

Mens

100 Meters
1.12Quentin Woodall10.68 PROHBrushMay 18OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
2.12Jakeith James10.72 PROHCleveland HeightsMay 18OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
3.12Ronald Lee10.84 PROHEuclid SeniorMay 18OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
4.11Titus Jackson10.88 PROHEuclid SeniorMay 18OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
5.12Zaire Webb10.89 PROHCleveland HeightsMay 18OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
6.12Desmond Pettus10.98 PROHMaple HeightsMay 18OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
7.11Delmario Hairston11.03 PROHLake CatholicApr 13Willoughby South Invitational
8.11Ricardo Hawkins11.06 PROHGlenvilleMay 18OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
9.11Bernard Bates11.08 PROHMaple HeightsMay 18OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
10.10George Bullock11.16 PROHGlenvilleMay 18OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
View full rankings...
200 Meters
1.12Quentin Woodall*21.56 PR (1.2)OHBrushMay 25OHSAA D1 Region 1
2.12Ronald Lee22.14 PROHEuclid SeniorMay 18OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
12Jakeith James*22.14 (1.2)OHCleveland HeightsMay 25OHSAA D1 Region 1
4.12Zaire Webb22.27 PROHCleveland HeightsMay 18OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
5.11Devin Fox22.45 PROHMaple HeightsMar 31Bill Dodd Invitational
6.12Desmond Pettus22.46 PROHMaple HeightsMay 05Optimist Meet
7.11Titus Jackson22.50 PROHEuclid SeniorMay 18OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
8.10Nolan Vernon22.69 PROHMentorMay 18OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
9.12Christoph Preston22.75 PROHGlenvilleMay 18OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
10.11Dante Abrams22.83 PROHMaple HeightsMay 18OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
12Marcus Brown22.83 PROHBrushMar 31Bill Dodd Invitational
11Delmario Hairston22.83 (-1.3)OHLake CatholicMar 31Avon Lake Invitational
View full rankings...
400 Meters
1.11Jon McKnight*49.22 PROHChardonMay 25OHSAA D1 Region 1
2.12Zak Mahdaoui49.84 PROHMayfieldApr 21Hilltopper Invitational
3.12Derek Kleinhenz*50.59 PROHMentorMay 25OHSAA D1 Region 1
4.11Dante Abrams51.39 PROHMaple HeightsMay 09Lake Erie League Championships
5.11Mekhi Hawkins51.47 PROHEuclid SeniorMay 18OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
6.11Claude Lewis51.58 PROHCleveland HeightsMay 05Optimist Meet
7.12Kristian Chavers51.71 PROHMaple HeightsMay 05Optimist Meet
8.12Connor Morris52.07 PROHChardonApr 21Hilltopper Invitational
9.9DaeSean Evans52.46 PROHGlenvilleMay 18OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
10.11Ron Hartman52.75 PROHMadisonApr 13Willoughby South Invitational
View full rankings...
800 Meters
1.10Christian Demitro*1:55.95 PROHLake CatholicMay 25OHSAA D1 Region 1
2.10Nick Kozlowski*1:56.90 PROHMentorMay 25OHSAA D1 Region 1
3.12Ethan Smith1:57.18 PROHMentorMay 18OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
4.12Caleb Lardner2:00.26 PROHMayfieldMay 18OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
5.12Brad Knez2:01.43 PROHChardonMay 18OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
6.11Devonte Cotton2:01.54 PROHEuclid SeniorMay 18OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
7.12Ethan Knott2:03.53 PROHSouth (Willoughby)May 18OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
8.11Landyn Miller2:03.91 PROHLake CatholicMay 18OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
9.11Cameron Heinz2:04.82 PROHMadisonMay 18OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
10.12Ryan Evans2:05.37 PROHMayfieldMay 18OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
View full rankings...
1600 Meters
1.10Nick Kozlowski4:28.79 PROHMentorApr 13Willoughby South Invitational
2.11A.J. Hoffa4:29.19 PROHRiverside (Painesville)May 18OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
3.11Owen Hennessey4:35.98 PROHMadisonMay 18OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
4.10Aidan Macaskill4:36.34 PROHChardonMay 18OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
5.12Nate Kawalec4:36.90OHChardonApr 21Hilltopper Invitational
6.12Nick Amos4:37.98 PROHMadisonApr 13Willoughby South Invitational
7.12Caleb Lardner4:38.06 PROHMayfieldApr 21Hilltopper Invitational
8.12Matt Kirchner4:38.26OHLake CatholicMar 31Avon Lake Invitational
9.10Christian Demitro4:39.15 PROHLake CatholicMay 03North Coast League
10.11James Ferro4:40.85OHMentorMay 18OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
View full rankings...
3200 Meters
1.12Nate Kawalec*9:20.01OHChardonMay 25OHSAA D1 Region 1
2.11A.J. Hoffa*9:42.42 PROHRiverside (Painesville)May 25OHSAA D1 Region 1
3.11Alex Hansel10:03.58 PROHLake CatholicMay 03North Coast League
4.12Matt Kirchner10:05.02OHLake CatholicMay 18OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
5.12Ben Browngardt10:06.24OHMayfieldMay 18OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
6.12Michael Ferro10:07.81 PROHMentorMay 04Euclid Relays
7.11Owen Hennessey10:09.96 PROHMadisonMay 18OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
8.10Tucker Keeney10:19.70 PROHChardonApr 21Hilltopper Invitational
9.12Nick Amos10:19.91OHMadisonApr 13Willoughby South Invitational
10.12Tommy Oddo10:21.79 PROHMentorMay 18OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.12Quentin Woodall*14.21 (1.0)OHBrushMay 25OHSAA D1 Region 1
2.12Duane Grimes*15.04 PR (1.0)OHHarveyMay 25OHSAA D1 Region 1
3.12Bobby Casey15.31OHMayfieldApr 13Willoughby South Invitational
4.11Max Lapuh15.66 PROHSouth (Willoughby)May 18OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
5.11Randy Radiarta15.70 PROHMayfieldApr 13Willoughby South Invitational
6.12David Perovsek15.79 PROHSouth (Willoughby)May 18OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
7.11Dartravion Dupree16.06 PROHCleveland HeightsMay 18OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
8.12Avery Eckford16.08 PROHMentorMay 18OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
9.10Trae'Vaughn Wilson16.20 PROHMaple HeightsApr 21Beachwood Invitational
10.11Darren Jochum16.24 PROHMentorMay 18OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12Duane Grimes*38.86 PROHHarveyMay 25OHSAA D1 Region 1
2.11Nicholas Rice39.21 PROHEuclid SeniorMay 18OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
3.10Trae'Vaughn Wilson40.70 PROHMaple HeightsMay 18OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
4.10Damarte Ward40.80 PROHEuclid SeniorMay 18OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
5.12Avery Eckford41.45 PROHMentorMay 18OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
6.11Braden Rosciszewski42.21 PROHMentorMay 18OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
7.12Zach Badzar42.55 PROHMentorApr 13Willoughby South Invitational
8.11Jon Adams42.59OHChardonMay 18OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
9.12Jacob Sieg42.68 PROHMayfieldApr 21Hilltopper Invitational
10.11Max Lapuh42.74 PROHSouth (Willoughby)May 18OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
View full rankings...
4x100 Relay
1.Zaire Webb
Jakeith James
Zavier Pillar
Nolan Johnson
42.69OHCleveland HeightsMay 18OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
2.Chris Cooper
Titus Jackson
Ronald Lee
Keyon Smith
43.04OHEuclid SeniorMay 18OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
3.Desmond Pettus
Bernard Bates
Dante Abrams
Eric Haskin
43.43OHMaple HeightsMay 18OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
4.Ricardo Hawkins
Treyvon Dimmings
Christoph Preston
George Bullock
44.03OHGlenvilleMay 18OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
5.Kevin Conley
D.J. Griffus
Robert Morgan
Nate Rieple
44.17OHLake CatholicMay 18OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
6.Billy Gorka
Jason Grove
John Pap
Nolan Vernon
44.23OHMentorMay 18OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
7.Trevon Worship
Daeshawn Davis
Jason Manuel
Darell Pickett*
44.82OHShawMay 26OHSAA D2 Region 5
8.Jake Smith
Tommy Rhodes
Joey DiFranco
Richard Wynn
45.23OHSouth (Willoughby)May 18OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
9.Max Liechty
Keaton Ziegenfuss
Andrew Kobuszewski
James Pettyjohn
45.36OHChardonApr 21Hilltopper Invitational
10.Andre Franks
Boyd Sharp
Taran Austin
Zack Dixon
45.42OHBrushMay 18OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
View full rankings...
4x200 Relay
1.Titus Jackson
Ronald Lee
Joseph Hawkins
Nicholas Rice*
1:28.39OHEuclid SeniorMay 25OHSAA D1 Region 1
2.Desmond Pettus
Bernard Bates
Tyrese Thomas
Dante Abrams
1:28.94OHMaple HeightsMay 18OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
3.Jakeith James
Nolan Johnson
Claude Lewis
Zaire Webb
1:29.35OHCleveland HeightsMay 18OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
4.Jason Grove
Derek Kleinhenz
Jack Lynch
Nolan Vernon
1:30.68OHMentorMay 18OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
5.Treyvon Dimmings
DaeSean Evans
Jonny Hayden
Christoph Preston
1:31.09OHGlenvilleMay 18OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
6.Connor Morris
Max Liechty
Andrew Kobuszewski
Jacob Gaspar
1:32.43OHChardonMay 18OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
7.Andre Franks
Boyd Sharp
Taran Austin
Zack Dixon
1:33.05OHBrushMay 18OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
8.Marcus Horton
Emmanuel Dominguez
Cole Tanner
Ron Hartman
1:33.06OHMadisonMay 18OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
9.Norman Hughes
Tommy Rhodes
Shamarri Moss
Richard Wynn
1:33.98OHSouth (Willoughby)May 18OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
10.Trevon Worship
Daeshawn Davis
Brandon Pruitt
Anthony Perkins
1:34.86OHShawMay 19Perry District Meet-Division 2-Day 2
View full rankings...
4x400 Relay
1.Derek Kleinhenz
Andrew Kobasko
Nick Kozlowski
Jack Lynch
3:24.57OHMentorMay 18OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
2.Connor Morris
Andrew Kobuszewski
Nate Kawalec
Jon McKnight*
3:25.85OHChardonMay 25OHSAA D1 Region 1
3.Dante Abrams
Kristian Chavers
Kameran Hawkins
Trae'Vaughn Wilson
3:27.28OHMaple HeightsMay 18OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
4.Nicholas Rice
Chris Cooper
Devonte Cotton
Mekhi Hawkins
3:27.32OHEuclid SeniorMay 18OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
5.Taran Austin
Zack Dixon
Keith Pearson
Kenyon Spotts
3:31.57OHBrushMay 18OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
6.Relay Team3:33.88OHCleveland HeightsMay 09Lake Erie League Championships
7.Bobby Casey
Nick Cunningham
Caleb Lardner
Zak Mahdaoui
3:34.08OHMayfieldMay 18OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
8.Max Lapuh
Richard Wynn
Ethan Knott
Shamarri Moss
3:35.34OHSouth (Willoughby)May 18OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
9.Relay Team3:36.29OHGlenvilleApr 27Wayne Invitational
10.Landyn Miller
Alex Mohr
Sean Jones
Christian Demitro
3:39.82OHLake CatholicMay 18OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
View full rankings...
4x800 Relay
1.Ethan Smith
James Ferro
Marshal Stewart
Nick Kozlowski*
8:01.17OHMentorMay 25OHSAA D1 Region 1
2.Alex Hansel
Christian Demitro
Matt Kirchner
Landyn Miller
8:09.90OHLake CatholicMay 03North Coast League
3.Kyle Stropkay
Brad Knez
Tucker Keeney
Nate Kawalec
8:10.36OHChardonMay 18OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
4.Nicholas Rice
Devonte Cotton
John Davis
Damarte Ward
8:19.47OHEuclid SeniorMay 18OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
5.Relay Team8:37.98OHRiverside (Painesville)Apr 21Eastlake North HS
6.Nick Amos
Cameron Heinz
Chris Plumber
Owen Hennessey
8:39.88OHMadisonMay 18OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
7.Justin Mesterhazy
Jacob Baker
Tommy Wetzel
Ethan Knott
8:42.34OHSouth (Willoughby)Apr 21Hilltopper Invitational
8.Ryan Evans
Ben Browngardt
Norman Ngo
Dominic Woods
8:44.06OHMayfieldApr 21Hilltopper Invitational
9.Relay Team8:48.70OHMaple HeightsMay 09Lake Erie League Championships
10.Relay Team8:49.98OHBrushApr 21Eastlake North HS
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.11Nolan Landis60' 10.5 PROHMadisonMay 18OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
2.12Chris Beemiller56' 7 PROHNorth (Eastlake)May 18OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
3.11Jimmy Jenkins52' 11 PROHGlenvilleMay 18OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
4.12Joe Ginter51' 6 PROHNorth (Eastlake)May 18OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
5.11Kyle Bunnaman46' 9.75 PROHBrushMay 18OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
6.11Reese Worship46' 8.75 PROHEuclid SeniorMay 18OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
7.12Anthony Priola45' 9.75 PROHRiverside (Painesville)May 18OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
8.10Marco Tramontano45' 4 PROHMayfieldMay 18OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
9.12Tyler Churney45' 3OHMentorApr 21Eastlake North HS
10.11Maxwell McCrey44' 6.25 PROHGlenvilleMay 18OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.11Nolan Landis188' 2 PROHMadisonApr 28124th Penn Relays
2.12Chris Beemiller161' 0.75 PROHNorth (Eastlake)Apr 21Eastlake North HS
3.12Ryan Smiddy151' 3OHChardonMay 18OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
4.11Omari Howard148' 4 PROHEuclid SeniorMay 18OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
5.12Joe Ginter147' 2OHNorth (Eastlake)May 18OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
6.12Dominic DiFranco142' 7 PROHMentorMay 04Euclid Relays
7.11Tyler Robinson134' 5 PROHBrushMay 18OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
8.11Kyle Bunnaman132' 2 PROHBrushMar 31Bill Dodd Invitational
9.10Marco Tramontano130' 3 PROHMayfieldApr 13Willoughby South Invitational
10.11Jimmy Jenkins129' 2 PROHGlenvilleMay 18OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
View full rankings...
High Jump
1.11Caden Mc Ging*6' 5 PROHMentorMay 25OHSAA D1 Region 1
11Chris Cooper*6' 5 PROHEuclid SeniorMay 25OHSAA D1 Region 1
3.12David Perovsek*6' 2 PROHSouth (Willoughby)May 25OHSAA D1 Region 1
12Andrae Bush6' 2 PROHGlenvilleMay 18OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
5.10Luke Frazier6' 1 PROHLake CatholicMay 03North Coast League
6.12Cyncere Watkins6' 0 PROHLake CatholicApr 20Trinity Invitational
9Mason Stephens6' 0 PROHRiverside (Painesville)May 04Euclid Relays
12Eric Haskin6' 0OHMaple HeightsMay 09Lake Erie League Championships
9.12Deshaun Garner5' 10 PROHMaple HeightsApr 07Nordonia Knight Relays
9Eric Martemus5' 10 PROHMentorApr 07Nordonia Knight Relays
11Xavier Kuntz5' 10OHMadisonMay 18OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
11Nicholas Rice5' 10 PROHEuclid SeniorMay 18OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
11Nick Ede5' 10 PROHMayfieldMay 18OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
View full rankings...
Pole Vault
1.12Bobby Casey14' 0 PROHMayfieldApr 21Hilltopper Invitational
2.12Maurice Monroe13' 6 PROHMayfieldApr 13Willoughby South Invitational
3.10Trae'Vaughn Wilson12' 0 PROHMaple HeightsMay 09Lake Erie League Championships
11Xavier Kuntz*12' 0 PROHMadisonMay 25OHSAA D1 Region 1
12Trenton Longstaff12' 0 PROHRiverside (Painesville)May 04Euclid Relays
12Eric Haskin12' 0OHMaple HeightsMar 31Bill Dodd Invitational
7.12Zach Badzar11' 9 PROHMentorMay 18OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
8.11Alec Arsalanian11' 0 PROHMentorMay 18OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
11Phil Kuhn11' 0 PROHLake CatholicMay 18OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
10.10Sean Jones10' 9 PROHLake CatholicMay 18OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
View full rankings...
Long Jump
1.12Bobby Casey23' 11 PROHMayfieldApr 13Willoughby South Invitational
2.11Andre Franks22' 8.25 PROHBrushApr 14Mansfield/Mehock Relay
3.11Delmario Hairston22' 3OHLake CatholicMar 31Avon Lake Invitational
4.12Maurice Monroe22' 2 PROHMayfieldApr 13Willoughby South Invitational
5.11Brandon Wright21' 5OHEuclid SeniorMay 04Euclid Relays
6.12Duane Grimes21' 2.75 PROHHarveyMay 09Chagrin Valley Conference - Chagrin Div
7.10Ben Sherlock21' 0.5 PROHMayfieldMay 18OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
8.12Joe Suba20' 11 PROHRiverside (Painesville)Apr 07Nordonia Knight Relays
9.11Jason Manuel20' 10 PROHShawMay 19Perry District Meet-Division 2-Day 2
10.11Nolan Johnson20' 9 PROHCleveland HeightsMay 18OHSAA D1 Northeast District - Mayfield
11Dante Abrams20' 9 PROHMaple HeightsMay 09Lake Erie League Championships
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.