Team Results Management

Mens

100 Meters
1.12Dylan Henry10.75 PROHGilmour AcademyApr 14Big Ox Invitational
2.11Kirkland Robins*10.91 PROHBuchtelApr 21Beachwood Invitational
3.11Tre Tucker11.00OHCuyahoga Valley Chrst AcadMar 30Fairless Tri-County Invitational
4.12David Lee*11.09 PROHCentral Catholic (Cleveland)Apr 21Beachwood Invitational
5.12Justin Canedy11.22OHBuckeyeMar 31Bill Dodd Invitational
6.10Chris Jackson11.24 PROHElyria CatholicApr 13Lorain County Championships
7.11Sonny Jones11.30 (-1.2)OHRavennaApr 13Aurora Greenmen Invitational
8.12Sam Daniels11.31 PROHClearviewApr 13Lorain County Championships
9.12Jacob Peteritis*11.34 PROHPerryApr 21Hilltopper Invitational
10.10Mikhail Stiffler11.37 PROHHawkenApr 13Grand Valley Twilight
View full rankings...
200 Meters
1.12David Lee*22.46 PROHCentral Catholic (Cleveland)Apr 21Beachwood Invitational
2.11Kirkland Robins*22.52OHBuchtelApr 21Beachwood Invitational
3.12Sam Daniels22.67 PROHClearviewApr 13Lorain County Championships
4.12Dylan Henry22.79OHGilmour AcademyApr 14Big Ox Invitational
5.11Matt McBride22.99 PROHConneautApr 13Grand Valley Twilight
6.11Tre Tucker23.00 PROHCuyahoga Valley Chrst AcadMar 30Fairless Tri-County Invitational
7.12Nate Dean*23.02OHVilla Angela-St JosephApr 21Eastlake North HS
8.12Justin Canedy23.06OHBuckeyeMar 31Bill Dodd Invitational
9.12Keith Brickman23.17 PROHPadua FranciscanMar 31Bill Dodd Invitational
10.10Mikhail Stiffler23.27OHHawkenApr 13Grand Valley Twilight
View full rankings...
400 Meters
1.12Nate Dean50.88OHVilla Angela-St JosephApr 14Mansfield/Mehock Relay
2.12Rocco Almasy51.72OHPoland SeminaryApr 14East Palestine Invitational
3.12Mike Belcik*51.76 PROHGirardApr 212018 Laker Invitational
4.12Alex Bryan*51.97 PROHGenevaApr 21Hilltopper Invitational
5.12Austin Patterson52.14OHTuslawMar 30Fairless Tri-County Invitational
6.12Quinlan Rumsey52.15OHSalemMar 29F.E. Cope Invitational
7.11Cody Lamb52.81 PROHChampionMar 31Newton Falls Invitational
8.10Langston Gaines-smith*52.83 PROHBeachwoodApr 21Beachwood Invitational
9.12J.J. Henson*52.87 PROHJefferson AreaApr 21Eastlake North HS
10.11Frank Stepp52.90 PROHCloverleafApr 14Loudonville - Cowen Invite
View full rankings...
800 Meters
1.12Brandon Park*2:02.42 PROHJefferson AreaApr 21Eastlake North HS
2.11Trey Double2:03.20 PROHSalemMar 29F.E. Cope Invitational
3.11Cal Yankin*2:03.73 PROHNotre Dame Cathedral LatinApr 20Trinity Invitational
4.11Michael Snyder2:04.57OHHawkenApr 13Grand Valley Twilight
5.11Stephen Babik2:04.75 PROHUrsulineApr 14East Palestine Invitational
6.12Tristan Vaughn2:04.86OHCloverleafApr 14Loudonville - Cowen Invite
7.11Jamie Viront2:05.79OHTuslawMar 30Fairless Tri-County Invitational
8.11Tyler Clark2:06.45 PROHGilmour AcademyApr 14Big Ox Invitational
9.12Bailey Deevers2:07.46 PROHStreetsboroApr 13Aurora Greenmen Invitational
10.11Ivan Slyepkan2:07.68OHBayMar 31Avon Lake Invitational
View full rankings...
1600 Meters
1.10Hunter Christopher4:32.77 PROHSalemMar 29F.E. Cope Invitational
2.11Karl King*4:38.43 PROHNotre Dame Cathedral LatinApr 20Trinity Invitational
3.12Russell Schultz4:39.00OHBlack RiverApr 14Healthpoint Husky Invitational
4.11Jamie Viront4:40.61 PROHTuslawApr 06Legends of Track Invitational
5.11Tyler Klouda4:41.80OHJames A GarfieldMar 31Joe Lane Invitational
6.11Steven Hennis4:42.70OHChippewaApr 14Loudonville - Cowen Invite
7.12Colin Gaines4:44.54OHCuyahoga Valley Chrst AcadMar 30Fairless Tri-County Invitational
8.10Jacob Gerhardt*4:45.80 PROHNotre Dame Cathedral LatinApr 20Trinity Invitational
9.12Cody Tegtmeier4:46.00 PROHNorthwestern (West Salem)Apr 14Healthpoint Husky Invitational
11Alex Phillip4:46.00OHSt Vincent-St MaryApr 06Bill Barry Invitational
View full rankings...
3200 Meters
1.11Tyler Clark*9:47.34 PROHGilmour AcademyApr 20Trinity Invitational
2.11Steven Hennis*9:56.78 PROHChippewaApr 21Beachwood Invitational
3.10Harmond Richardson*9:57.98 PROHNotre Dame Cathedral LatinApr 20Trinity Invitational
4.11Connor Gerspacher*9:59.50 PROHGilmour AcademyApr 20Trinity Invitational
5.11Tyler Klouda10:13.95OHJames A GarfieldMar 31Joe Lane Invitational
6.10David Beebe*10:14.73 PROHNotre Dame Cathedral LatinApr 20Trinity Invitational
7.12Russell Schultz10:19.00OHBlack RiverApr 14Healthpoint Husky Invitational
8.9Will Warren*10:21.63 PROHBayApr 20Trinity Invitational
9.10Max Gucker10:23.64 PROHCloverleafApr 14Loudonville - Cowen Invite
10.12Gianni Giarrano*10:23.79 PROHRavennaApr 20Crestwood High Spotlight Inv Sponsored by Adidas
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.12Denoah Wright15.12 PR (-4.0)OHRavennaApr 13Aurora Greenmen Invitational
2.12Josh Leggett15.29 PROHConneautApr 13Grand Valley Twilight
3.10Damian Jackson*15.70 PROHCoventryApr 20Crestwood High Spotlight Inv Sponsored by Adidas
4.12Dion Morris15.77 PROHNorthwest (Canal Fulton)Apr 14Big Ox Invitational
5.10Liam Boivin*15.84 PROHLakeviewApr 212018 Laker Invitational
6.11Jake Zollinger*16.01 PROHChippewaApr 21Beachwood Invitational
12Frank Fugman*16.01OHCrestwoodApr 20Crestwood High Spotlight Inv Sponsored by Adidas
8.11Jacob Comer16.03OHCanton SouthMar 30Fairless Tri-County Invitational
9.11Terrell Skinner*16.08 PROHJefferson AreaApr 21Eastlake North HS
10.10Nickolas McGee*16.19 PROHWarrensville HeightsApr 21Eastlake North HS
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12Josh Leggett40.53OHConneautApr 13Grand Valley Twilight
2.12Dion Morris41.38 PROHNorthwest (Canal Fulton)Apr 14Big Ox Invitational
3.10Liam Boivin*41.72 PROHLakeviewApr 212018 Laker Invitational
4.12Jonathan Solomon42.10OHCuyahoga Valley Chrst AcadMar 30Fairless Tri-County Invitational
5.12Benny Shaffer42.20OHStreetsboroApr 13Aurora Greenmen Invitational
6.11Jesse Rastetter42.44 PROHWest BranchApr 14East Palestine Invitational
7.10Seth Fedor42.60 PROHConneautApr 13Grand Valley Twilight
8.12Denoah Wright42.68 PROHRavennaApr 13Aurora Greenmen Invitational
9.11Luke Fennel42.81OHNorthwest (Canal Fulton)Apr 14Big Ox Invitational
10.11Nick Vilt42.86OHCrestwoodApr 13Aurora Greenmen Invitational
View full rankings...
4x100 Relay
1.David Hedrick
Jonathan Solomon
Jay Patsch
Tre Tucker*
43.71OHCuyahoga Valley Chrst AcadApr 20East Palestine Relays
2.Bryon Norment
Luke Fennel
Isaiah Grossnickle
Austin Billinovich
44.62OHNorthwest (Canal Fulton)Apr 14Big Ox Invitational
3.Relay Team44.78OHCentral Catholic (Cleveland)Apr 13Lakewood Ranger Relays
4.Michael Hill
Liam Boivin
Dakota Whitt
Tony Crish*
44.95OHLakeviewApr 212018 Laker Invitational
5.Tre'von Davis-Hardwick
Marvin Davies
Diante White
James Daniel
45.08OHOrange (Cle)Apr 06Greg Lusk Co-Ed Relays
Robert Singletary
Marvin Montgomery Jr
Dijon White
Aaron Richardson
45.08OHWoodridgeApr 06Greg Lusk Co-Ed Relays
7.Turner Johnson
Josh Lehwald
Chase Ackerman
Brock Baddeley*
45.26OHSalemApr 20East Palestine Relays
8.Max Fasula
Jaylen Anderson
Jacob Allen
Jacob Peteritis*
45.32OHPerryApr 21Hilltopper Invitational
9.Kash Warren
Kahiel Fenderson
Sam Daniels
Jayden Crawford
45.36OHClearviewApr 13Lorain County Championships
10.Shamar Brooks
Syied Bowers
Nico Marchionda
Quinton Howard
45.44OHCardinal MooneyApr 14East Palestine Invitational
View full rankings...
4x200 Relay
1.Jay Patsch
Justin Luiza
Jonathan Solomon
Tre Tucker*
1:31.67OHCuyahoga Valley Chrst AcadApr 20East Palestine Relays
2.Relay Team1:32.47OHCentral Catholic (Cleveland)Apr 13Lakewood Ranger Relays
3.Rocco Almasy
Colin Roarty
Zaire Fabian
Mitchell Frederick
1:32.96OHPoland SeminaryApr 14East Palestine Invitational
4.Turner Johnson
Quinlan Rumsey
Chase Ackerman
Seth Ameduri*
1:34.28OHSalemApr 20East Palestine Relays
5.Bryon Norment
Anthony Grossnickle
Isaiah Grossnickle
Jordan Beers
1:34.90OHNorthwest (Canal Fulton)Apr 14Big Ox Invitational
6.Justin Christian
Derrick Brown
Malik Shaver
Austin Hinzman*
1:35.34OHCoventryApr 20Crestwood High Spotlight Inv Sponsored by Adidas
7.Jordan Norberg
Dylan Walker
Mason Sumption
Joseph Macciomei
1:35.74OHStruthersApr 14East Palestine Invitational
8.Daniel Moore
Jayce Meredith
Ethan Powell
Mitchell Lindsay
1:35.84OHCrestview (Columbiana)Mar 29F.E. Cope Invitational
9.Chris Boykin
Nate Dean
Antonio Bryant
Carl Chaney
1:36.00OHVilla Angela-St JosephApr 14Mansfield/Mehock Relay
10.Michael Jackson
Andrew Powers
Elijah Young
Robert Jones
1:36.08OHBuchtelApr 14Russ Parsons Invitiational
View full rankings...
4x400 Relay
1.Turner Johnson
Chase Ackerman
Seth Ameduri
Quinlan Rumsey*
3:28.64OHSalemApr 20East Palestine Relays
2.Jonathan Solomon
Sam Bush
Colin Gaines
Jay Patsch*
3:29.82OHCuyahoga Valley Chrst AcadApr 20East Palestine Relays
3.Jack Robinson
Zach Zienka
Cal Yankin
Karl King
3:36.06OHNotre Dame Cathedral LatinApr 14Big Ox Invitational
4.Austin Pinkerton
Seth Fedor
Josh Leggett
Matt McBride
3:36.92OHConneautApr 13Grand Valley Twilight
5.Dakota Harvey
Seth Goodrick
Forrest Long
Alex Bryan*
3:38.01OHGenevaApr 21Hilltopper Invitational
6.Harold Henderson
Eddie Harrell
Armon Frey
Josh Cramer
3:38.41OHOrange (Cle)Apr 06Greg Lusk Co-Ed Relays
7.Relay Team*3:38.50OHJefferson AreaApr 21Eastlake North HS
8.Colin Roarty
Jacob Snyder
Nico Lattanzio
Rocco Almasy
3:38.71OHPoland SeminaryApr 14East Palestine Invitational
9.Mills Moosbrugger
Michael Snyder
Mikhail Stiffler
Daniel Estrin
3:39.37OHHawkenApr 13Grand Valley Twilight
10.Maxwell Matlack
Jacob Chapman
Michael Hill
Jarred Maderitz*
3:39.88OHLakeviewApr 212018 Laker Invitational
View full rankings...
4x800 Relay
1.Sam Nortz
Sam Coe
Khaled Hamil
Ivan Slyepkan*
8:06.86OHBayApr 21Steele Comet Relays
2.Patrick White
Sean O'Brien
Alex Phillip
Matthew Sollenberger*
8:09.37OHSt Vincent-St MaryApr 21Steele Comet Relays
3.Jacob Robinson
Jacob Mirabell
Forrest Long
Alex Bryan*
8:13.92OHGenevaApr 21Hilltopper Invitational
4.Henry-Claude Madiba
Tyler Clark
Timothy Diemer
Bryson Simpson*
8:15.50OHGilmour AcademyApr 20Trinity Invitational
5.Jack Robinson
Cal Yankin
Harmond Richardson
Karl King*
8:17.76OHNotre Dame Cathedral LatinApr 20Trinity Invitational
6.Paul Miles
Mohammed El Kulak
Nolan Krumhansl
Jack Palisin*
8:20.18OHFairviewApr 21Steele Comet Relays
7.Joel Pospisil
Eric Fabanich
Justin Below
David Chambers
8:30.27OHBrooksideApr 13Lorain County Championships
8.Steven Hennis
Cameron Gerstanslager
Tanyon Franks
Clayton Sims*
8:34.68OHChippewaApr 21Beachwood Invitational
9.Nick Bailey
Frank Stepp
Dillon West
Tristan Vaughn
8:45.51OHCloverleafApr 14Loudonville - Cowen Invite
10.Jake Malovasic
Colin Gaines
Daniel Ripple
Sam Bush
8:47.10OHCuyahoga Valley Chrst AcadApr 06Greg Lusk Co-Ed Relays
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.11Joe Coxon*52' 1.5 PROHEdgewood (Ashtabula)Apr 212018 Laker Invitational
2.11Dominic Perry51' 10.25OHCrestview (Columbiana)Mar 31Newton Falls Invitational
3.12Justin Haywood*48' 2.5 PROHPerryApr 21Hilltopper Invitational
4.11Tyler Carlson47' 4 PROHNorthwestern (West Salem)Apr 14Healthpoint Husky Invitational
5.12Jared Szinte46' 7OHWickliffe SeniorApr 07Nordonia Knight Relays
6.12Aaron Wire46' 5.5 PROHSouth RangeMar 31Newton Falls Invitational
7.12Nick Shephard46' 3.5 PROHFairlessApr 14Big Ox Invitational
8.9Charlie Taylor45' 7 PROHGenevaApr 14Gene Korbus Perry Relays
9.11Ryan Semler45' 5.75 PROHMogadore FieldMar 31Newton Falls Invitational
10.11Adon Tell44' 11.5 PROHRavennaApr 13Aurora Greenmen Invitational
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.11Dominic Perry154' 7 PROHCrestview (Columbiana)Mar 29F.E. Cope Invitational
2.12Justin Haywood*152' 8 PROHPerryApr 21Hilltopper Invitational
3.12Andrew Sieminski141' 10 PROHGilmour AcademyApr 14Big Ox Invitational
4.12Gabe Hirsch140' 1 PROHElyria CatholicApr 13Lorain County Championships
5.11Zach Szafarski139' 9 PROHPadua FranciscanApr 14Bay Rocket Invitational
6.12Freddy Barnes*132' 7.5 PROHChippewaApr 21Beachwood Invitational
7.12J.J. Henson*132' 3.75OHJefferson AreaApr 21Eastlake North HS
8.12John Gardner*131' 6OHChagrin FallsApr 21Eastlake North HS
9.12Caleb Bean*130' 0 PROHPymatuning ValleyApr 212018 Laker Invitational
10.-Andre Siemisnksk*129' 6 PROHGilmour AcademyApr 21Beachwood Invitational
View full rankings...
High Jump
1.12Jared Southern6' 6 PROHHubbardApr 14East Palestine Invitational
2.12Justin Canedy6' 2OHBuckeyeMar 24Strongsville Elite Meet
10Donovan Kelly6' 2 PROHRavennaApr 13Aurora Greenmen Invitational
12Isaiah Moore6' 2OHHawkenApr 13Grand Valley Twilight
11Michael Snyder6' 2OHHawkenApr 13Grand Valley Twilight
11Randy Bower6' 2 PROHLaBraeMar 31Newton Falls Invitational
7.11Nathan Rumsey6' 0 PROHEdgewood (Ashtabula)Apr 13Grand Valley Twilight
11Turner Johnson6' 0OHSalemMar 29F.E. Cope Invitational
11Blake Ruffner6' 0OHFirelandsApr 13Lorain County Championships
10Blake Wilson6' 0 PROHPoland SeminaryApr 14East Palestine Invitational
View full rankings...
Pole Vault
1.11Logan Steppenbacker12' 3 PROHBuckeyeMar 31Bill Dodd Invitational
2.11Andrew Wenzel11' 6OHTuslawApr 06Legends of Track Invitational
11Cameron Rodgers11' 6OHPerryMar 31Harvey Red Raider Relays
4.12Nathan Kristoff*11' 3.75 PROHChagrin FallsApr 21Eastlake North HS
5.10Aidan Douglas11' 0OHChippewaApr 14Loudonville - Cowen Invite
11Mathew Sullivan*11' 0 PROHPerryApr 21Hilltopper Invitational
11Tyler Silvis*11' 0OHPerryApr 21Hilltopper Invitational
10Gavin Alexander11' 0OHFairlessMar 30Fairless Tri-County Invitational
9.12Dillon Petty10' 6 PROHNorthwest (Canal Fulton)Apr 14Big Ox Invitational
10.11Garrett Boczar*10' 6OHJefferson AreaApr 21Eastlake North HS
View full rankings...
Long Jump
1.11Tre Tucker22' 9.25OHCuyahoga Valley Chrst AcadMar 30Fairless Tri-County Invitational
2.11Jay Patsch21' 4.5 PROHCuyahoga Valley Chrst AcadMar 30Fairless Tri-County Invitational
3.12Josh Leggett21' 4 PROHConneautMar 31Harvey Red Raider Relays
4.11Jared Riess*20' 10.25OHBayApr 21Steele Comet Relays
5.11Isaac Pettway20' 5OHWickliffe SeniorApr 14Gene Korbus Perry Relays
6.12Justin Canedy20' 4.5 PROHBuckeyeApr 14Healthpoint Husky Invitational
7.12Bryce Lane*20' 3.75 PROHHoly NameApr 20Trinity Invitational
8.11Sonny Jones20' 3.5 PROHRavennaApr 13Aurora Greenmen Invitational
9.12Desmond Rock*20' 3.25 PROHSt Vincent-St MaryApr 21Steele Comet Relays
10.12Jack Lavelle20' 2 PROHLutheran WestApr 14Big Ox Invitational
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.