Team Results Management

Mens

100 Meters
1.12Dylan Henry10.75 PROHGilmour AcademyApr 14Big Ox Invitational
2.11Dana Burtin11.15 PROHNotre Dame Cathedral LatinMay 03North Coast League
3.11Isaac Pettway11.20 PROHWickliffe SeniorMay 19Perry District Meet-Division 2-Day 2
4.11Brandon Berry11.21 PROHWickliffe SeniorMay 19Perry District Meet-Division 2-Day 2
5.9Nicholas Henry11.22 PROHWest GeaugaMay 19Perry District Meet-Division 2-Day 2
6.9Andre Rodgers11.28 PROHGilmour AcademyMay 03North Coast League
7.12Jacob Peteritis11.34 PROHPerryApr 21Hilltopper Invitational
8.10Mikhail Stiffler11.37 PROHHawkenApr 13Grand Valley Twilight
9.10Diante White11.46 PROHOrange (Cle)May 19Perry District Meet-Division 2-Day 2
10Logan Mucci11.46 PROHConneautApr 13Grand Valley Twilight
View full rankings...
200 Meters
1.12Harold Henderson22.60 PROHOrange (Cle)May 09Chagrin Valley Conference - Chagrin Div
2.12Dylan Henry22.79OHGilmour AcademyApr 14Big Ox Invitational
3.9Andre Rodgers22.88 PROHGilmour AcademyMay 03North Coast League
4.10Mikhail Stiffler22.90 PROHHawkenMay 19Perry District Meet-Division 2-Day 2
5.11Matt McBride22.99 PROHConneautApr 13Grand Valley Twilight
6.11Dana Burtin23.05 PROHNotre Dame Cathedral LatinMay 03North Coast League
7.11Isaac Pettway23.24 PROHWickliffe SeniorMay 09Chagrin Valley Conference - Chagrin Div
8.12Trent Dlugos23.30 PROHNotre Dame Cathedral LatinMay 03North Coast League
9.12James Daniel23.35 PROHOrange (Cle)May 09Chagrin Valley Conference - Chagrin Div
10.11Justin Renner23.39 PROHWest GeaugaMay 19Perry District Meet-Division 2-Day 2
View full rankings...
400 Meters
1.11Matt McBride50.01OHConneautMay 05Ashtabula All County Track Meet
2.12Brandon Park51.19 PROHJefferson AreaMay 05Ashtabula All County Track Meet
3.10Langston Gaines-smith51.29 PROHBeachwoodMay 19Perry District Meet-Division 2-Day 2
4.12Alex Bryan51.97 PROHGenevaApr 21Hilltopper Invitational
5.12J.J. Henson52.59 PROHJefferson AreaMay 05Ashtabula All County Track Meet
6.12Henry-Claude Madiba53.21OHGilmour AcademyMay 03North Coast League
7.10Justin Way53.40 PROHGenevaMay 09Chagrin Valley Conference - Chagrin Div
8.10Dakota Harvey53.57 PROHGenevaMay 05Ashtabula All County Track Meet
9.12Zach Zienka53.66OHNotre Dame Cathedral LatinMay 03North Coast League
10.11Rory Erwin53.81 PROHWest GeaugaMay 09Chagrin Valley Conference - Chagrin Div
View full rankings...
800 Meters
1.11Eddie Harrell1:59.82OHOrange (Cle)May 19Perry District Meet-Division 2-Day 2
2.11Cal Yankin2:01.01 PROHNotre Dame Cathedral LatinMay 03North Coast League
3.12Josh Cramer2:01.04 PROHOrange (Cle)May 19Perry District Meet-Division 2-Day 2
4.11Timothy Diemer2:01.15 PROHGilmour AcademyMay 03North Coast League
5.11Michael Snyder2:01.30 PROHHawkenMay 19Perry District Meet-Division 2-Day 2
6.12Tavieon Brown2:01.93 PROHWickliffe SeniorMay 19Perry District Meet-Division 2-Day 2
7.12Brandon Park2:02.42 PROHJefferson AreaApr 21Eastlake North HS
8.12Alex Bryan2:03.13OHGenevaMay 18OHSAA D1 Northeast District -Austintown Fitch
9.12Dylan Barnes2:03.14 PROHWickliffe SeniorMay 09Chagrin Valley Conference - Chagrin Div
10.11Forrest Long2:03.19 PROHGenevaMay 09Chagrin Valley Conference - Chagrin Div
View full rankings...
1600 Meters
1.11Karl King4:29.59 PROHNotre Dame Cathedral LatinMay 03North Coast League
2.11Tyler Clark4:34.89 PROHGilmour AcademyMay 03North Coast League
3.12Dylan Barnes4:37.62OHWickliffe SeniorMay 19Perry District Meet-Division 2-Day 2
4.12Mitch Willburn4:40.27 PROHOrange (Cle)May 19Perry District Meet-Division 2-Day 2
5.12Josh Cramer4:42.18OHOrange (Cle)May 09Chagrin Valley Conference - Chagrin Div
6.12Ryan Leach4:43.13 PROHOrange (Cle)May 19Perry District Meet-Division 2-Day 2
7.11Michael Snyder4:44.17 PROHHawkenMay 10CVC-Valley Division-Day 2
8.10Jacob Gerhardt4:44.26 PROHNotre Dame Cathedral LatinMay 03North Coast League
9.10Sam Adams4:45.56 PROHBerkshireMay 10CVC-Valley Division-Day 2
10.11Forrest Long4:45.66OHGenevaMay 05Ashtabula All County Track Meet
View full rankings...
3200 Meters
1.11Tyler Clark9:47.34 PROHGilmour AcademyApr 20Trinity Invitational
2.10Harmond Richardson9:57.98 PROHNotre Dame Cathedral LatinApr 20Trinity Invitational
3.11Connor Gerspacher9:59.50 PROHGilmour AcademyApr 20Trinity Invitational
4.10David Beebe10:14.73 PROHNotre Dame Cathedral LatinApr 20Trinity Invitational
5.12Mitch Willburn10:21.81 PROHOrange (Cle)May 09Chagrin Valley Conference - Chagrin Div
6.10Jacob Mirabell10:35.18 PROHGenevaApr 21Hilltopper Invitational
7.11Michael Snyder10:35.77 PROHHawkenApr 21Eastlake North HS
8.12Ethan Heiss10:38.48 PROHOrange (Cle)May 19Perry District Meet-Division 2-Day 2
9.10Zyad Shehadeh10:41.87 PROHBeachwoodApr 21Beachwood Invitational
10.12Paul Brunell10:43.13 PROHEdgewood (Ashtabula)Apr 212018 Laker Invitational
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.12Josh Leggett15.15 PROHConneautMay 19Perry District Meet-Division 2-Day 2
2.11Terrell Skinner15.79 PR (-1.7)OHJefferson AreaMay 05Ashtabula All County Track Meet
3.11Armon Frey15.91 PROHOrange (Cle)May 09Chagrin Valley Conference - Chagrin Div
4.11Noah Gourley15.98OHPerryMay 19Perry District Meet-Division 2-Day 2
5.10Brian Pernell16.68 PROHOrange (Cle)May 09Chagrin Valley Conference - Chagrin Div
10Seth Fedor16.68 PROHConneautMay 19Perry District Meet-Division 2-Day 2
7.12Isaiah Moore16.86 PROHHawkenMay 10CVC-Valley Division-Day 2
10Dylan Hanna16.86OHEdgewood (Ashtabula)Apr 212018 Laker Invitational
9.11Tyler Messenger16.87 PROHJefferson AreaMay 05Ashtabula All County Track Meet
10.10Donald Reis17.83OHBerkshireMay 10CVC-Valley Division-Day 2
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12Josh Leggett40.05OHConneautMay 05Ashtabula All County Track Meet
2.10Brian Pernell41.31 PROHOrange (Cle)May 09Chagrin Valley Conference - Chagrin Div
3.11Armon Frey41.32 PROHOrange (Cle)May 09Chagrin Valley Conference - Chagrin Div
4.10Seth Fedor41.81 PROHConneautMay 19Perry District Meet-Division 2-Day 2
11Noah Gourley41.81 PROHPerryMay 19Perry District Meet-Division 2-Day 2
6.11Terrell Skinner42.68OHJefferson AreaMay 05Ashtabula All County Track Meet
7.11Seth Goodrick42.93OHGenevaMay 09Chagrin Valley Conference - Chagrin Div
8.11Blake Burns43.66 PROHJefferson AreaMay 05Ashtabula All County Track Meet
9.9Jack McPhillips43.80 PROHBeachwoodMay 19Perry District Meet-Division 2-Day 2
10.11Daniel Kishmarton44.04 PROHWickliffe SeniorMay 09Chagrin Valley Conference - Chagrin Div
View full rankings...
4x100 Relay
1.Tre'von Davis-Hardwick
Marvin Davies
Diante White
James Daniel
44.26OHOrange (Cle)May 19Perry District Meet-Division 2-Day 2
2.Justin Renner
Pedro Rodriguez Garcia
Mario Ghosn
Nicholas Henry
44.55OHWest GeaugaMay 19Perry District Meet-Division 2-Day 2
3.Max Fasula
Jaylen Anderson
Jacob Allen
Jacob Peteritis
44.66OHPerryMay 09Chagrin Valley Conference - Chagrin Div
4.Dana Burtin
Trent Dlugos
Alec Roberts
Nick Gattozzi
45.14OHNotre Dame Cathedral LatinMay 03North Coast League
5.Daniel Bruckman
Blake Burns
Terrell Skinner
Jason Vance
45.49OHJefferson AreaMay 05Ashtabula All County Track Meet
6.Rylan Davison
Austin Pinkerton
Logan Mucci
Seth Fedor
45.86OHConneautMay 19Perry District Meet-Division 2-Day 2
7.Collin Witt
Danny Ecker
Mikhail Stiffler
Cooper Hansen
46.31OHHawkenMay 04Olmsted Falls - Bulldog Relays
8.Caleb Selman
Kalub Kersey
Logan Mallory
Jay Santiago
46.45OHGenevaMay 09Chagrin Valley Conference - Chagrin Div
9.Jasir Holmes
Tyler Murphy
Roman Caputo
Viet Nguyen
46.94OHBeachwoodMay 09Chagrin Valley Conference - Chagrin Div
10.Cody Blenman
Nick Monda
Dylan Rowe
Dj Cole
46.97OHEdgewood (Ashtabula)Apr 13Grand Valley Twilight
View full rankings...
4x200 Relay
1.Tre'von Davis-Hardwick
Diante White
Marvin Davies
Harold Henderson
1:31.88OHOrange (Cle)May 09Chagrin Valley Conference - Chagrin Div
2.Justin Way
Seth Goodrick
Dakota Harvey
Alex Bryan
1:33.61OHGenevaMay 09Chagrin Valley Conference - Chagrin Div
3.Collin Witt
Daniel Estrin
Mikhail Stiffler
Danny Ecker
1:34.11OHHawkenMay 19Perry District Meet-Division 2-Day 2
4.Deandre Malone
Jaylen Anderson
Jacob Peteritis
Jacob Allen
1:34.40OHPerryMay 09Chagrin Valley Conference - Chagrin Div
5.Relay Team1:36.10OHJefferson AreaApr 21Eastlake North HS
6.Brandon Preda
Mohammed Aidja
Mario Ghosn
Azzan Khan
1:37.10OHWest GeaugaMay 09Chagrin Valley Conference - Chagrin Div
7.Langston Gaines-smith
Tyler Murphy
Roman Caputo
Jasir Holmes
1:37.87OHBeachwoodMay 09Chagrin Valley Conference - Chagrin Div
8.Pierce Thomas
Alec Roberts
Trent Dlugos
Dana Burtin
1:39.42OHNotre Dame Cathedral LatinApr 14Big Ox Invitational
9.Nicholas Telisman
Isaiah Bolon
Jack Sumrada
Brent LeBlanc
1:39.84OHWickliffe SeniorMay 09Chagrin Valley Conference - Chagrin Div
10.Jacob Lower
Stephon Yopp
Kareem Singleton
Logan Mucci
1:39.92OHConneautApr 13Grand Valley Twilight
View full rankings...
4x400 Relay
1.Armon Frey
Eddie Harrell
Harold Henderson
Josh Cramer
3:27.02OHOrange (Cle)May 19Perry District Meet-Division 2-Day 2
2.Seth Fedor
Josh Leggett
Matt McBride
Austin Pinkerton
3:30.17OHConneautMay 05Ashtabula All County Track Meet
3.Michael Snyder
Mills Moosbrugger
Danny Ecker
Mikhail Stiffler
3:31.00OHHawkenMay 19Perry District Meet-Division 2-Day 2
4.Jack Robinson
Zach Zienka
Cal Yankin
Karl King
3:31.42OHNotre Dame Cathedral LatinMay 19Perry District Meet-Division 2-Day 2
5.Alex Bryan
Seth Goodrick
Forrest Long
Justin Way
3:32.04OHGenevaMay 05Ashtabula All County Track Meet
6.Myles Robinson
Brent LeBlanc
Tavieon Brown
Nicholas Telisman
3:32.70OHWickliffe SeniorMay 19Perry District Meet-Division 2-Day 2
7.Relay Team3:38.50OHJefferson AreaApr 21Eastlake North HS
8.Tyler Clark
Timothy Diemer
Henry-Claude Madiba
Carter DiVencenzo
3:40.21OHGilmour AcademyMay 03North Coast League
9.Achintya Kaw
Roman Caputo
Jack McPhillips
Langston Gaines-smith
3:42.00OHBeachwoodMay 09Chagrin Valley Conference - Chagrin Div
10.Brandon Preda
Mario Ghosn
Rory Erwin
Richard Kirk
3:43.40OHWest GeaugaMay 09Chagrin Valley Conference - Chagrin Div
View full rankings...
4x800 Relay
1.Tyler Clark
Henry-Claude Madiba
Connor Gerspacher
Timothy Diemer
8:06.72OHGilmour AcademyMay 03North Coast League
2.Jacob Robinson
Jacob Mirabell
Forrest Long
Alex Bryan
8:11.08OHGenevaMay 18OHSAA D1 Northeast District -Austintown Fitch
3.Jack Robinson
Harmond Richardson
Cal Yankin
Karl King
8:17.58OHNotre Dame Cathedral LatinMay 03North Coast League
4.Ryan Leach
Mitch Willburn
Josh Cramer
Eddie Harrell
8:20.55OHOrange (Cle)May 09Chagrin Valley Conference - Chagrin Div
5.Tavieon Brown
Mason Bala
Nicholas Telisman
Dylan Barnes
8:29.59OHWickliffe SeniorMay 09Chagrin Valley Conference - Chagrin Div
6.Luke Robinson
Travis Brandt
Jason Mayes
Nick Diehl
8:48.63OHJefferson AreaMay 05Ashtabula All County Track Meet
7.Daniel Estrin
Mills Moosbrugger
Evan Ditchman
Spencer Berlin
8:52.75OHHawkenApr 21Eastlake North HS
8.Johnny Patterson
Richard Kirk
Ben Mihacevich
Ken Kirk
9:00.34OHWest GeaugaMay 09Chagrin Valley Conference - Chagrin Div
9.Fernando Duraes
Zyad Shehadeh
Jack McPhillips
Achintya Kaw
9:02.47OHBeachwoodMay 09Chagrin Valley Conference - Chagrin Div
10.Sam Adams
Ethan Bennington
Caleb Klem
Nick Washell
9:08.71OHBerkshireMay 10CVC-Valley Division-Day 2
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.11Joe Coxon52' 1.5 PROHEdgewood (Ashtabula)Apr 212018 Laker Invitational
2.12Justin Haywood51' 9.25 PROHPerryMay 09Chagrin Valley Conference - Chagrin Div
3.9Charlie Taylor51' 3 PROHGenevaMay 05Ashtabula All County Track Meet
4.12Jared Szinte48' 2 PROHWickliffe SeniorMay 09Chagrin Valley Conference - Chagrin Div
5.11Stephen Connor46' 5.5 PROHPerryMay 09Chagrin Valley Conference - Chagrin Div
6.12Andrew Sieminski45' 8 PROHGilmour AcademyMay 03North Coast League
7.12Peter Formica43' 0.75 PROHBerkshireApr 13Aurora Greenmen Invitational
8.12Nathan Lower42' 9.75 PROHConneautMay 19Perry District Meet-Division 2-Day 2
9.11Ryan Gondk42' 8 PROHGilmour AcademyMay 03North Coast League
10.12Matt Lilja41' 6.25 PROHEdgewood (Ashtabula)May 05Ashtabula All County Track Meet
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Justin Haywood153' 9 PROHPerryMay 09Chagrin Valley Conference - Chagrin Div
2.12J.J. Henson144' 6OHJefferson AreaMay 05Ashtabula All County Track Meet
3.12Andrew Sieminski141' 10 PROHGilmour AcademyApr 14Big Ox Invitational
4.11Kyle Oliver134' 11 PROHBeachwoodMay 09Chagrin Valley Conference - Chagrin Div
5.11Zach Urda133' 4 PROHNotre Dame Cathedral LatinMay 03North Coast League
6.-Andre Siemisnksk129' 6 PROHGilmour AcademyApr 21Beachwood Invitational
7.12Nathan Lower128' 10 PROHConneautMay 19Perry District Meet-Division 2-Day 2
8.9Charlie Taylor128' 7 PROHGenevaMay 09Chagrin Valley Conference - Chagrin Div
9.10William Lindsey128' 1 PROHHawkenMay 10CVC-Valley Division-Day 2
10.11Ryan Gondk126' 5 PROHGilmour AcademyMay 03North Coast League
View full rankings...
High Jump
1.11Max Fasula6' 3 PROHPerryMay 09Chagrin Valley Conference - Chagrin Div
2.11Michael Snyder6' 2OHHawkenApr 13Grand Valley Twilight
12Isaiah Moore6' 2OHHawkenApr 13Grand Valley Twilight
4.11Nathan Rumsey6' 0 PROHEdgewood (Ashtabula)Apr 13Grand Valley Twilight
5.10David Martin5' 10 PROHNotre Dame Cathedral LatinMay 03North Coast League
10Dakota Harvey5' 10 PROHGenevaMay 05Ashtabula All County Track Meet
9Logan Mallory5' 10 PROHGenevaMay 05Ashtabula All County Track Meet
12Zach Zienka5' 10 PROHNotre Dame Cathedral LatinApr 14Big Ox Invitational
9.11Justin Renner5' 8 PROHWest GeaugaApr 14Gene Korbus Perry Relays
12Andrew Sieminski5' 8OHGilmour AcademyMay 03North Coast League
9Nicholas Henry5' 8 PROHWest GeaugaMay 09Chagrin Valley Conference - Chagrin Div
11Jordan Anderson5' 8 PROHPerryApr 21Hilltopper Invitational
-Domenic Ford5' 8 PROHPerryMay 04Euclid Relays
View full rankings...
Pole Vault
1.11Tyler Silvis12' 6 PROHPerryMay 19Perry District Meet-Division 2-Day 2
11Cameron Rodgers12' 6 PROHPerryMay 04Euclid Relays
3.10Justin Pilloff11' 6 PROHOrange (Cle)May 09Chagrin Valley Conference - Chagrin Div
11Mathew Sullivan11' 6 PROHPerryMay 04Euclid Relays
5.11Kodi Wick11' 0 PROHConneautMay 19Perry District Meet-Division 2-Day 2
6.9Erik Nilsson10' 9 PROHOrange (Cle)May 19Perry District Meet-Division 2-Day 2
7.11Garrett Boczar10' 6OHJefferson AreaMay 05Ashtabula All County Track Meet
11Devin Cerjan10' 6 PROHGenevaMay 05Ashtabula All County Track Meet
9.9David Falke10' 0 PROHEdgewood (Ashtabula)May 05Ashtabula All County Track Meet
12Alec Marusic10' 0 PROHGilmour AcademyApr 20Trinity Invitational
View full rankings...
Long Jump
1.12Harold Henderson22' 7.5 PROHOrange (Cle)May 19Perry District Meet-Division 2-Day 2
2.11C.J. Charelston22' 5 PROHGilmour AcademyMay 03North Coast League
3.12Josh Leggett22' 4.25 PROHConneautMay 19Perry District Meet-Division 2-Day 2
4.11Isaac Pettway21' 10.25 PROHWickliffe SeniorMay 19Perry District Meet-Division 2-Day 2
5.11Christain Mayfield21' 3.25 PROHBeachwoodMay 19Perry District Meet-Division 2-Day 2
6.9Andre Rodgers21' 0.25 PROHGilmour AcademyMay 03North Coast League
7.10David Martin20' 8.5 PROHNotre Dame Cathedral LatinMay 19Perry District Meet-Division 2-Day 2
8.9Jaylen Anderson20' 8.25 PROHPerryMay 19Perry District Meet-Division 2-Day 2
9.10Dakota Harvey20' 3 PROHGenevaMay 09Chagrin Valley Conference - Chagrin Div
10.11Jay Santiago19' 9.5 PROHGenevaApr 14Gene Korbus Perry Relays
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.