Team Results Management
View Athletic.net Ad Free

Mens

100 Meters
1.11Jacob Rhodes10.80 PR (.8)OHSheridanMay 26OHSAA D2 Region 7
2.12Kameron Bowen10.95 PR (.8)OHNew LexingtonMay 26OHSAA D2 Region 7
3.10Talyn Parker11.19 PR (2.6)OHPortsmouthMay 19Southeast Division II District Day 2 @ WCH
12John Stout11.19 PR (.7)OHGallia AcademyMay 19Southeast District II Finals
5.12Brady Wallace11.20 PR (2.6)OHMiami TraceMay 19Southeast Division II District Day 2 @ WCH
6.12Tyler Webb11.21 PR (2.3)OHNorthwest (Mc Dermott)May 19Southeast Division II District Day 2 @ WCH
7.12Ty Staten11.25 PR (.7)OHFairlandMay 19Southeast District II Finals
8.12Dominic Reyes11.32 PROHWheelersburgMay 09Southern Ohio Conference Meet
9.11Charlie Large11.42 PR (.7)OHIrontonMay 19Southeast District II Finals
9Matt Bliss11.42 PR (3.6)OHEdward Lee Mc ClainMay 19Southeast Division II District Day 2 @ WCH
View full rankings...
200 Meters
1.11Jacob Rhodes22.07 PR (1.1)OHSheridanJun 02OHSAA D2 State Championships
2.12John Stout22.28 PR (.8)OHGallia AcademyMay 19Southeast District II Finals
3.12Ethan Tabor22.56 PR (.8)OHSheridanMay 19Southeast District II Finals
4.12Dominic Reyes22.89 PROHWheelersburgMay 09Southern Ohio Conference Meet
5.12Ty Staten23.05 PR (.8)OHFairlandMay 19Southeast District II Finals
6.12Tyler Webb23.20 PROHNorthwest (Mc Dermott)May 09Southern Ohio Conference Meet
7.10Hunter Ruby23.21 PR (.5)OHWheelersburgMay 19Southeast Division II District Day 2 @ WCH
8.12Noah Wiseman23.25 PROHMiami TraceApr 27Bob Birkstrom Invitational @ Greenfield McClain
9.12Austin Goolsby23.27 PR (.5)OHHillsboroMay 19Southeast Division II District Day 2 @ WCH
10.12Brady Wallace23.33 PR (-4.5)OHMiami TraceMay 19Southeast Division II District Day 2 @ WCH
View full rankings...
400 Meters
1.9Ethan Yost49.64 PROHWarren LocalJun 02OHSAA D2 State Championships
2.12Ethan Tabor49.91 PROHSheridanApr 21Bloom Carroll Invitational
3.10C.J. Ratliff50.11 PROHNew LexingtonMay 19Southeast District II Finals
4.10Eugene Johnson51.27 PROHPortsmouthMay 26OHSAA D2 Region 7
5.12Dominic Reyes51.78OHWheelersburgApr 13Washington Court House Invitational
6.11Ty Alexander51.81 PROHHillsboroMay 19Southeast Division II District Day 2 @ WCH
7.12Baron Griffiths51.90 PROHJacksonMay 04Rock Hill Invitational
8.12Cecil Fletcher51.92OHChesapeakeMay 26OHSAA D2 Region 7
9.9Noah Wood51.95OHRock HillApr 20Fairland Dragons Invitational
10.11Noah Herda51.96 PROHSheridanMay 19Southeast District II Finals
View full rankings...
800 Meters
1.12Kyle Clellan1:56.42 PROHSheridanMay 26OHSAA D2 Region 7
2.12Nathaniel Abbott1:57.15 PROHRiver Valley (Bidwell)May 26OHSAA D2 Region 7
3.12Kieffer Mosmeier1:57.46OHLogan ElmMay 26OHSAA D2 Region 7
4.10Preston Rowland-Demst1:58.55 PROHWarren LocalMay 26OHSAA D2 Region 7
5.11Trent Sayre1:58.72 PROHWarren LocalMay 19Southeast District II Finals
6.9Ethan Yost1:59.61 PROHWarren LocalMay 02OVAC 5A Qualifying
7.11Cullen Dennis2:01.11 PROHFairfield UnionMay 11MSL Buckeye Championship Finals
8.11Victor Aguilera2:01.51 PROHRock HillMay 19Southeast District II Finals
9.12Brandon Underwood2:01.89OHWashington Court HouseMay 26OHSAA D2 Region 7
10.12Carter Carr2:01.97 PROHAlexanderMay 08Meigs Meet
View full rankings...
1600 Meters
1.11Trent Sayre4:20.07 PROHWarren LocalJun 02OHSAA D2 State Championships
2.12Luke Brown4:21.60 PROHSheridanApr 14Hank Smith Invitational
3.12Cole Clever4:23.43 PROHZane TraceJun 02OHSAA D2 State Championships
4.11Jacob Herriott4:29.06 PROHWarren LocalMay 26OHSAA D2 Region 7
5.11Tucker Markko4:30.02 PROHUniotoMay 11SVC Championships @ Unioto
6.12Carter Carr4:32.06OHAlexanderMay 02TVC Ohio League Meet
7.12Jonah Phillips4:32.53 PROHUniotoMay 11SVC Championships @ Unioto
8.12Kieffer Mosmeier4:33.13OHLogan ElmMay 11MSL Buckeye Championship Finals
9.10Eli Baker4:34.12 PROHRock HillMay 19Southeast District II Finals
10.9Landen Smith4:34.71 PROHNorthwest (Mc Dermott)May 09Southern Ohio Conference Meet
View full rankings...
3200 Meters
1.12Luke Brown9:15.79 PROHSheridanMay 04Circleville Invitational
2.12Kieffer Mosmeier9:24.61 PROHLogan ElmApr 20Logan Elm Invitational
3.11Tucker Markko9:28.60 PROHUniotoApr 21Eastern Relays
4.12Jonah Phillips9:48.22 PROHUniotoMay 26OHSAA D2 Region 7
5.12Carter Carr9:56.29 PROHAlexanderApr 20Logan Elm Invitational
6.10Eric Hacker9:56.44 PROHUniotoMar 31Rocky Brands Invitational
7.11Aiden Kammler10:02.24 PROHPortsmouthMay 26OHSAA D2 Region 7
8.9William Wilke10:03.87 PROHSheridanMay 26OHSAA D2 Region 7
9.10Aiden Judd10:05.36 PROHWaverlyMay 19Southeast Division II District Day 2 @ WCH
10.10Jasson Aguilera10:08.69 PROHRock HillMay 26OHSAA D2 Region 7
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.12Ethan Tabor14.61 PR (-2.1)OHSheridanMay 26OHSAA D2 Region 7
2.10Justin Laugh15.37 PR (2.4)OHWarren LocalMay 19Southeast District II Finals
3.10Aiden Lowe15.49 PROHCirclevilleMay 11MSL Buckeye Championship Finals
4.12Dalton Nida15.51 PR (2.4)OHChesapeakeMay 19Southeast District II Finals
5.12Caleb Rice15.56 PR (3.2)OHWashington Court HouseMay 19Southeast Division II District Day 2 @ WCH
6.12Gage Savely15.73 PR (2.9)OHWaverlyMay 19Southeast Division II District Day 2 @ WCH
7.11Trent Langley15.86 PR (2.9)OHWashington Court HouseMay 19Southeast Division II District Day 2 @ WCH
8.11Chase McClay15.88 PR (3.3)OHNorthwest (Mc Dermott)May 19Southeast Division II District Day 2 @ WCH
9.11Wyatt Cory15.89 PR (3.2)OHMiami TraceMay 19Southeast Division II District Day 2 @ WCH
10.11Gabe Kidd16.09 PR (2.4)OHRock HillMay 19Southeast District II Finals
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12Ethan Tabor37.78 PROHSheridanMay 26OHSAA D2 Region 7
2.10Justin Laugh38.93 PROHWarren LocalJun 02OHSAA D2 State Championships
3.11Chase McClay41.01 PROHNorthwest (Mc Dermott)May 09Southern Ohio Conference Meet
4.11Chris McManaway41.19 PROHFairfield UnionMay 11MSL Buckeye Championship Finals
5.11Gabe Kidd41.44 PROHRock HillMay 19Southeast District II Finals
6.11Grant Hill41.49 PROHCirclevilleMay 26OHSAA D2 Region 7
7.12Richie Jones41.50 PROHFairfield UnionMay 19Southeast District II Finals
8.12Jarrett Munyan41.61 PROHSheridanMay 19Southeast District II Finals
9.10Christian Vance41.66 PROHNew LexingtonMay 19Southeast District II Finals
10.9Jaden Haldeman41.71 PROHMiami TraceMay 26OHSAA D2 Region 7
View full rankings...
4x100 Relay
1.Alec Ogle
Ty Taylor
Dillon Grant
Jacob Rhodes
43.76OHSheridanMay 26OHSAA D2 Region 7
2.Donavin Spears
Ethan Covert
John Mautz
Kameron Bowen
44.05OHNew LexingtonMay 19Southeast District II Finals
3.Mack Dyer
Hunter Ruby
Makya Matthews
Dominic Reyes
44.40OHWheelersburgMay 19Southeast Division II District Day 2 @ WCH
4.Stefan Johnson
Brian Carey-Knipp
Eugene Johnson
Talyn Parker
44.50OHPortsmouthMay 26OHSAA D2 Region 7
5.Justin Reed
Josh Liff
Brady Wallace
Noah Wiseman
44.67OHMiami TraceMay 19Southeast Division II District Day 2 @ WCH
6.Nehemiah Felts
Cheyenne Raymond
Chance Smith
Jamarcus Carroll
44.83OHUniotoMay 26OHSAA D2 Region 7
7.Ty Staten
Wyatt Morris
Blaine Cremeans
Robbie McFarland
45.38OHFairlandMay 19Southeast District II Finals
8.Zach Scripp
Christian Touchet
Krestian Robe
Will Tribe
45.48OHAlexanderMay 02TVC Ohio League Meet
9.Riley Moon
Patrick Fout
David Jett
Matt Bliss
45.90OHEdward Lee Mc ClainMay 10Frontier Athletic Conference Championships
10.Kaeden Fulton
Baron Griffiths
Brice Parks
Devon Ball
46.02OHJacksonMay 10Frontier Athletic Conference Championships
View full rankings...
4x200 Relay
1.Jarrett Munyan
Dillon Grant
Jacob Rhodes
Ethan Tabor
1:29.44OHSheridanMay 26OHSAA D2 Region 7
2.Mack Dyer
Hunter Ruby
Makya Matthews
Dominic Reyes
1:31.58OHWheelersburgMay 26OHSAA D2 Region 7
3.Donavin Spears
C.J. Ratliff
Jacob Vance
Kameron Bowen
1:32.67OHNew LexingtonMay 19Southeast District II Finals
4.Wyatt Morris
Blaine Cremeans
Robbie McFarland
Ty Staten
1:32.87OHFairlandMay 19Southeast District II Finals
5.Jaden Haldeman
Josh Liff
Brady Wallace
Noah Wiseman
1:33.25OHMiami TraceMay 26OHSAA D2 Region 7
6.Brian Carey-Knipp
Tyler McCoy
Eugene Johnson
Talyn Parker
1:33.94OHPortsmouthMay 26OHSAA D2 Region 7
7.Cullen Dennis
Chris McManaway
Caleb Swick
Taylor Sloan
1:34.58OHFairfield UnionMay 26OHSAA D2 Region 7
8.Webster Marcella
Max Bass
Grant Hill
Aiden Lowe
1:34.66OHCirclevilleMay 26OHSAA D2 Region 7
9.Spencer Wycinski
Reece Alley
Nick Nesser
Kanin Jonhson
1:34.81OHZane TraceMay 11SVC Championships @ Unioto
10.Zach Scripp
Christian Touchet
Krestian Robe
Ethan Mansfield
1:35.14OHAlexanderMay 02TVC Ohio League Meet
View full rankings...
4x400 Relay
1.Isaiah Kitts
Trent Sayre
Justin Laugh
Ethan Yost
3:25.19OHWarren LocalMay 26OHSAA D2 Region 7
2.Cullen Dennis
Chris McManaway
Richie Jones
Taylor Sloan
3:28.50OHFairfield UnionMay 26OHSAA D2 Region 7
3.Noah Herda
Jacob Morgan
Kyle Clellan
Jarrett Munyan
3:30.66OHSheridanMay 19Southeast District II Finals
4.Tyler Workman
Britton Haines
Mark Gallimore
Ty Alexander
3:31.99OHHillsboroMay 26OHSAA D2 Region 7
5.Cecil Fletcher
Gabriel Johnson
Kamren Harless
Josh Ramey
3:33.33OHChesapeakeMay 19Southeast District II Finals
6.Nate King
Makya Matthews
Hunter Ruby
Dominic Reyes
3:33.90OHWheelersburgApr 19Chilicothe Cavalier Invitational
7.Nick Nesser
Luke Johnson
Cole Clever
Spencer Wycinski
3:34.53OHZane TraceMay 11SVC Championships @ Unioto
8.Krestian Robe
Ethan Mansfield
Elijah Robe
Carter Carr
3:36.11OHAlexanderMay 02TVC Ohio League Meet
9.Victor Aguilera
Gabe Kidd
Noah Wood
Ethan Miller
3:37.05OHRock HillApr 20Fairland Dragons Invitational
10.Cam Kendricks
Drew Kritzwiser
Brendan Davis
Grayson Diener
3:37.61OHWaverlyMay 26OHSAA D2 Region 7
View full rankings...
4x800 Relay
1.Jacob Herriott
Trent Sayre
Preston Rowland-Demst
Ethan Yost
7:48.03OHWarren LocalJun 02OHSAA D2 State Championships
2.Luke Brown
Kyle Clellan
Noah Herda
Brandon Lanning
8:09.75OHSheridanMay 26OHSAA D2 Region 7
3.Billy Crabtree
Josh Shope
Harald Rundquist
Landen Smith
8:18.44OHNorthwest (Mc Dermott)May 26OHSAA D2 Region 7
4.Kyle Coen
Brandon Call
Nathaniel Abbott
George Rickett
8:26.75OHRiver Valley (Bidwell)May 26OHSAA D2 Region 7
5.Aiden Judd
Philip Evory
Spencer Fraley
Grayson Diener
8:29.52OHWaverlyMay 26OHSAA D2 Region 7
6.Victor Aguilera
Ethan Miller
Eli Baker
Jasson Aguilera
8:30.95OHRock HillMay 26OHSAA D2 Region 7
7.Tucker Markko
Jonah Phillips
Jaden Watkins
Eric Hacker
8:31.10OHUniotoApr 27Ranger Invitational
8.Gabrielle Chiossi
Nathan Ernst
Reece Schluep
Trevor Newkirk
8:33.01OHEdward Lee Mc ClainMay 10Frontier Athletic Conference Championships
9.Cullen Dennis
Andrew Ruff
Trent Smith
Wyatt Miller
8:39.60OHFairfield UnionMay 08MSL Buckeye Championship Prelims
10.Spencer Wycinski
Luke Johnson
Robert Riley
Cole Clever
8:42.19OHZane TraceMay 19Southeast Division II District Day 2 @ WCH
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.10Draven Stodgel52' 7.5 PROHHillsboroMay 19Southeast Division II District Day 2 @ WCH
2.12Wes Seyfang50' 7 PROHMiami TraceMay 19Southeast Division II District Day 2 @ WCH
3.12Gunnar Robinson50' 1 PROHWaverlyMay 09Southern Ohio Conference Meet
4.11Owen Loughman48' 9.25 PROHSheridanMay 26OHSAA D2 Region 7
5.11Dion Burns48' 6.5 PROHHillsboroMay 10Frontier Athletic Conference Championships
6.12Gabe Gambill48' 0.25 PROHPortsmouthMay 19Southeast Division II District Day 2 @ WCH
7.12Chucky Morris47' 3.5 PROHJacksonMay 19Southeast District II Finals
8.9Sterling Smith46' 10 PROHWashington Court HouseMay 10Frontier Athletic Conference Championships
12Riley Ogdin46' 10 PROHMeigsMay 19Southeast District II Finals
10.10Haden Karshner46' 7 PROHLogan ElmApr 06Westfall Invitational
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.10Haden Karshner160' 6 PROHLogan ElmMay 19Southeast Division II District Day 2 @ WCH
2.12Wes Seyfang150' 3 PROHMiami TraceMay 19Southeast Division II District Day 2 @ WCH
3.10T.J. McGinnis148' 5 PROHRock HillApr 20Fairland Dragons Invitational
4.10Draven Stodgel147' 9 PROHHillsboroApr 27Bob Birkstrom Invitational @ Greenfield McClain
5.12Chucky Morris145' 4OHJacksonMar 30Jackson Invitational
6.11Eric Weber144' 0 PROHRiver Valley (Bidwell)May 26OHSAA D2 Region 7
7.11Blake Mercer140' 9 PROHJacksonMay 26OHSAA D2 Region 7
8.11Matthew Jackson136' 9 PROHMeigsMay 02TVC Ohio League Meet
9.12Kole Maynard136' 7 PROHHillsboroMay 19Southeast Division II District Day 2 @ WCH
10.11Taylor Deem134' 8 PROHSheridanApr 14Hank Smith Invitational
View full rankings...
High Jump
1.12Will Ogg6' 3OHFairfield UnionMay 26OHSAA D2 Region 7
2.12Andrew Cochran6' 2OHRock HillMar 31Ironton Invitational
3.12Bailey Caruthers6' 1OHMeigsMay 19Southeast District II Finals
10Logan Blouir6' 1 PROHGallia AcademyMay 19Southeast District II Finals
5.12Dalton Nida6' 0OHChesapeakeMar 31Ironton Invitational
10Spencer Harris6' 0 PROHGallia AcademyMay 19Southeast District II Finals
7.11Dakota Scheuvront5' 11 PROHSheridanApr 14Hank Smith Invitational
8.11Quinn Conlon5' 10 PROHHillsboroMay 10Frontier Athletic Conference Championships
10Triton Davidson5' 10 PROHZane TraceApr 12Andy Haines Invitational @ Paint Valley
11Wyatt Cory5' 10 PROHMiami TraceMay 26OHSAA D2 Region 7
10Aiden Lowe5' 10 PROHCirclevilleMay 26OHSAA D2 Region 7
12Mack Dyer5' 10OHWheelersburgMay 09Southern Ohio Conference Meet
12Britton Haines5' 10 PROHHillsboroApr 27Bob Birkstrom Invitational @ Greenfield McClain
View full rankings...
Pole Vault
1.12Austin Goolsby15' 4OHHillsboroMay 26OHSAA D2 Region 7
2.11Jeffrey Kovatch13' 8 PROHFairfield UnionMay 26OHSAA D2 Region 7
3.10Mark Galimore13' 6 PROHHillsboroApr 13Washington Court House Invitational
4.10Mark Gallimore13' 0 PROHHillsboroMay 10Frontier Athletic Conference Championships
11Wyatt Cory13' 0 PROHMiami TraceMay 26OHSAA D2 Region 7
6.11Liam Kellar12' 6 PROHWarren LocalMar 31Rocky Brands Invitational
11Robbie McFarland12' 6OHFairlandMar 31Ironton Invitational
8.10Caleb Smith12' 0 PROHUniotoApr 27Ranger Invitational
10Brady Wilson12' 0 PROHChesapeakeMay 26OHSAA D2 Region 7
11Landon Wigal12' 0OHWarren LocalMay 26OHSAA D2 Region 7
View full rankings...
Long Jump
1.12Ethan Tabor22' 4.5OHSheridanMay 04Circleville Invitational
2.12Austin Goolsby21' 7OHHillsboroApr 13Washington Court House Invitational
3.12Cecil Fletcher21' 4 PR (.0)OHChesapeakeMay 26OHSAA D2 Region 7
4.11Cody Remington21' 3.5 PROHWaverlyMay 09Southern Ohio Conference Meet
5.12Tyler Webb20' 11.75OHNorthwest (Mc Dermott)May 09Southern Ohio Conference Meet
6.12Mack Dyer20' 11 PROHWheelersburgApr 13Washington Court House Invitational
7.12Devon Ball20' 2 PROHJacksonMay 10Frontier Athletic Conference Championships
8.11Cory Call19' 11.25 PROHGallia AcademyMay 19Southeast District II Finals
9.12Ethan Mansfield19' 10 PROHAlexanderMay 19Southeast District II Finals
12Michael Benson19' 10 PROHJacksonMay 10Frontier Athletic Conference Championships
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.