Team Results Management
View Athletic.net Ad Free

Mens

100 Meters
1.12Jack Nash11.20 PROHBishop RosecransMay 18OHSAA D3 East District
2.9Adam Moser11.63 PROHMalvernMay 18OHSAA D3 East District
12Austin Snodgrass11.63OHBuckeye TrailMay 18OHSAA D3 East District
4.10Sam Yourko11.68 PROHEast Richland ChristianMay 18OHSAA D3 East District
5.11Tucker Sebring11.85 PROHShenandoahApr 27Gloria Dawes Union Local Invitational
6.11Seth Nardo11.87 PROHShadysideMay 18OHSAA D3 East District
7.11Dalton Wheeler11.90 PROHCaldwellApr 28Marietta Noon Lions Invitational
8.10Cooper Brown11.92 PROHRiverApr 06St Clairsville Porterfield Invitational
9.10Trey Ciroli12.01 PROHBarnesvilleApr 27Gloria Dawes Union Local Invitational
10.11Nathan LePage12.04OHBuckeye TrailMay 11Intervalley league championship
View full rankings...
200 Meters
1.12Jack Nash22.83 PROHBishop RosecransMay 18OHSAA D3 East District
2.11Brayden Gray22.94 PROHHilandMay 18OHSAA D3 East District
3.11Michael Gerard23.68 PROHCaldwellMay 18OHSAA D3 East District
4.10Trey McGilton23.83 PROHBuckeye TrailMay 18OHSAA D3 East District
5.11Tucker Sebring23.90 PROHShenandoahMay 18OHSAA D3 East District
6.10Cooper Brown23.95 PROHRiverMar 31Bellaire Earlybird Invitational
7.12Austin Snodgrass23.99OHBuckeye TrailMay 18OHSAA D3 East District
8.10Sam Yourko24.07 PROHEast Richland ChristianMay 18OHSAA D3 East District
9.12Jake Moser24.54 PROHMalvernApr 27Larry Cogan Warrior Invitational
10.9Adam Moser24.76 PROHMalvernMay 18OHSAA D3 East District
View full rankings...
400 Meters
1.12Jack Nash50.05 PROHBishop RosecransMay 25OHSAA D3 Region 9
2.10Cooper Brown51.04 PROHRiverMay 18OHSAA D3 East District
3.12Jake Moser52.16 PROHMalvernMay 18OHSAA D3 East District
4.11Tucker Sebring52.76OHShenandoahMay 18OHSAA D3 East District
5.10Jevin Ward53.47 PROHFort FryeApr 27Don Adams Classic
6.11Andrew West53.58 PROHGarawayMay 18OHSAA D3 East District
7.12Owen Stratton53.99 PROHBuckeye TrailApr 27Don Adams Classic
8.12Nathan Price54.20 PROHTuscarawas Central CatholicMay 18OHSAA D3 East District
9.12Collin Hochstetler54.56 PROHGarawayApr 30Tuscarawas County Classic
10.10Ryan Lucas55.61 PROHBarnesvilleApr 06St Clairsville Porterfield Invitational
View full rankings...
800 Meters
1.11Jerrod Willoughby2:00.68 PROHStrasburg-FranklinMay 25OHSAA D3 Region 9
2.12Trey Dougherty2:03.15OHBuckeye TrailMay 25OHSAA D3 Region 9
3.12Lucas Rogers2:07.52 PROHBarnesvilleMay 18OHSAA D3 East District
4.12Jacob Niswonger2:07.53 PROHCaldwellMay 18OHSAA D3 East District
5.10Alex Price2:07.70 PROHTuscarawas Central CatholicMay 18OHSAA D3 East District
6.9Lucas King2:09.69 PROHCaldwellMay 18OHSAA D3 East District
7.10Christian Stocksdale2:10.62 PROHGarawayMay 04Hillsdale Bob Valentine Invitational
8.10Tyler Kuhns2:12.57 PROHHilandMay 11Intervalley league championship
9.11Braden Lipot2:13.17OHFort FryeApr 27Don Adams Classic
10.10Carter Swartz2:16.49 PROHTuscarawas Central CatholicMay 04Hillsdale Bob Valentine Invitational
View full rankings...
1600 Meters
1.11Chase Stewart4:22.59 PROHShadysideMay 25OHSAA D3 Region 9
2.11Justin Anderson4:39.86 PROHFort FryeMar 31Rocky Brands Invitational
3.12Levi Pemberton4:40.11 PROHCaldwellMay 25OHSAA D3 Region 9
4.12Sam Wehr4:41.65 PROHBarnesvilleMay 18OHSAA D3 East District
5.11Julian Shrock4:42.46 PROHGarawayApr 06Legends of Track Invitational
6.10Mason Ackley4:42.84 PROHCaldwellMay 18OHSAA D3 East District
7.11Marshal Niswonger4:54.00 PROHCaldwellApr 28Marietta Noon Lions Invitational
8.10Christian Stocksdale4:54.40 PROHGarawayMay 11Intervalley league championship
9.10Tyler Kuhns4:55.55 PROHHilandMay 18OHSAA D3 East District
10.10Mason Metz4:55.82 PROHStrasburg-FranklinMay 18OHSAA D3 East District
View full rankings...
3200 Meters
1.11Justin Anderson9:59.38 PROHFort FryeApr 27Don Adams Classic
2.11Julian Shrock9:59.54 PROHGarawayMay 18OHSAA D3 East District
3.11Chase Stewart10:08.44 PROHShadysideMay 18OHSAA D3 East District
4.11Luke Howald10:24.12 PROHBuckeye TrailMay 18OHSAA D3 East District
5.10Christian Stocksdale10:28.35 PROHGarawayApr 30Tuscarawas County Classic
6.12Levi Pemberton10:30.80OHCaldwellApr 14Russ Parsons Invitiational
7.12Sam Wehr10:31.76 PROHBarnesvilleApr 27Gloria Dawes Union Local Invitational
8.11Marshal Niswonger10:35.57 PROHCaldwellMay 18OHSAA D3 East District
9.10Noah Wentworth10:39.68 PROHGarawayApr 06Legends of Track Invitational
10.12Cole Myers10:49.99 PROHBarnesvilleApr 06St Clairsville Porterfield Invitational
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.10Hunter Garretson16.50 PROHNewcomerstownMay 11Intervalley league championship
2.11Paul O'Donnell16.75 (.1)OHTuscarawas Central CatholicMay 25OHSAA D3 Region 9
3.11Dylan Garretson16.86 PROHNewcomerstownMay 18OHSAA D3 East District
4.10Alex Rufener17.03 PR (3.0)OHRiverMay 25OHSAA D3 Region 9
5.10Jakob Klug17.11 PROHShadysideMay 18OHSAA D3 East District
6.10Kalyb McQueary17.35 PROHFrontierMay 18OHSAA D3 East District
7.12Logan Crumbaker17.48 PROHBarnesvilleApr 27Gloria Dawes Union Local Invitational
8.12Levi Lucas17.52 PROHBarnesvilleMay 18OHSAA D3 East District
9.9Max McVicker17.73 PROHShenandoahMay 18OHSAA D3 East District
10.12Kyle Dunn18.31OHGarawayApr 30Tuscarawas County Classic
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.11Brayden Gray40.32 PROHHilandMay 25OHSAA D3 Region 9
2.10Alex Rufener41.95 PROHRiverMay 18OHSAA D3 East District
3.10Hunter Garretson42.41 PROHNewcomerstownMay 18OHSAA D3 East District
4.10Jakob Klug43.13 PROHShadysideMay 18OHSAA D3 East District
5.12Levi Lucas43.25 PROHBarnesvilleMay 18OHSAA D3 East District
6.10Tyler Fisher44.13 PROHFort FryeApr 27Don Adams Classic
7.12Logan Crumbaker45.46 PROHBarnesvilleMay 18OHSAA D3 East District
8.9Max McVicker45.50 PROHShenandoahMay 18OHSAA D3 East District
9.11Paul O'Donnell45.74 PROHTuscarawas Central CatholicApr 30Tuscarawas County Classic
10.12Kyle Dunn45.76 PROHGarawayApr 30Tuscarawas County Classic
View full rankings...
4x100 Relay
1.Relay Team45.52OHBuckeye TrailMay 18OHSAA D3 East District
2.Relay Team46.43OHNewcomerstownMay 18OHSAA D3 East District
3.Relay Team46.61OHShenandoahMay 18OHSAA D3 East District
4.Relay Team46.84OHBarnesvilleMay 18OHSAA D3 East District
5.Kyle Dunn
Drew Elliot
Dillion Thomas
Connar Angel
46.92OHGarawayApr 30Tuscarawas County Classic
6.Relay Team47.36OHMalvernMay 18OHSAA D3 East District
7.Relay Team47.48OHCaldwellMay 18OHSAA D3 East District
8.Relay Team47.91OHShadysideMay 18OHSAA D3 East District
9.Brady Schilling
Isiah Jones
Caden Fryman
Tyler Fisher
48.11OHFort FryeMar 31Rocky Brands Invitational
10.Riese O'Kernick
Jon Bugaj
Jason Sommer
Jarret Deaton
48.49OHBridgeportMay 08Ohio Track League Championships
View full rankings...
4x200 Relay
1.Relay Team1:34.99OHBuckeye TrailMay 18OHSAA D3 East District
2.Relay Team1:36.00OHGarawayMay 18OHSAA D3 East District
3.Brayden Gray
Evan Casey
Cordell Hershey
Jadon Yoder
1:36.36OHHilandMay 25OHSAA D3 Region 9
4.Relay Team1:36.84OHFort FryeMay 18OHSAA D3 East District
5.Relay Team1:37.08OHBarnesvilleMay 18OHSAA D3 East District
6.Relay Team1:37.46OHCaldwellMay 18OHSAA D3 East District
7.Relay Team1:38.91OHShenandoahMay 18OHSAA D3 East District
8.Ethan Goudy
Daniel Sweguard
Michael Collins
Cole Hinerman
1:39.96OHRiverMay 08Ohio Track League Championships
9.Relay Team1:40.52OHShadysideMay 18OHSAA D3 East District
10.Andrew Norton
Jake Moser
Kevin Bibby
Adam Moser
1:41.58OHMalvernMay 11Intervalley league championship
View full rankings...
4x400 Relay
1.Trey Dougherty
Chase Stillion
Owen Stratton
Nathan LePage
3:34.56OHBuckeye TrailMay 25OHSAA D3 Region 9
2.Relay Team3:38.00OHGarawayMay 18OHSAA D3 East District
3.Relay Team3:38.06OHBarnesvilleMay 18OHSAA D3 East District
4.Relay Team3:38.46OHCaldwellMay 18OHSAA D3 East District
5.Relay Team3:40.07OHNewcomerstownMay 18OHSAA D3 East District
6.Jevin Ward
Justin Anderson
Brady Schilling
Tyler Fisher
3:41.50OHFort FryeApr 27Don Adams Classic
7.Relay Team3:42.18OHHilandMay 18OHSAA D3 East District
8.Relay Team3:44.07OHShenandoahMay 18OHSAA D3 East District
9.Relay Team3:46.15OHShadysideMay 18OHSAA D3 East District
10.Nathan Price
Antony Fragasse
Carter Swartz
Alex Price
3:51.47OHTuscarawas Central CatholicMay 11Intervalley league championship
View full rankings...
4x800 Relay
1.Jacob Niswonger
Lucas King
Mason Ackley
Levi Pemberton
8:37.12OHCaldwellMay 25OHSAA D3 Region 9
2.Lucas Rogers
Ryan Lucas
Sam Wehr
Justin Lucas
8:43.64OHBarnesvilleMay 25OHSAA D3 Region 9
3.Relay Team8:54.24OHFort FryeMay 18OHSAA D3 East District
4.Relay Team8:55.43OHGarawayMay 18OHSAA D3 East District
5.Alec Shepherd
Chase Stewart
Nick Murphy
Adam Davis
9:08.88OHShadysideApr 27Gloria Dawes Union Local Invitational
6.Mason Metz
Walker Riley
Steven Slone
Jerrod Willoughby
9:20.42OHStrasburg-FranklinMay 11Intervalley league championship
7.Relay Team9:34.01OHBuckeye TrailMay 18OHSAA D3 East District
8.Shawn Jones
Caden Chicwak
Aidan Snyder
Cody Malhiet
10:14.01OHShenandoahApr 27Gloria Dawes Union Local Invitational
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Cameron Camp44' 0 PROHFort FryeMay 18OHSAA D3 East District
2.12Kirkland Davis43' 7 PROHBuckeye TrailMay 18OHSAA D3 East District
3.12Calvin Ringer42' 5 PROHNewcomerstownMay 18OHSAA D3 East District
4.10Austin Miller41' 11 PROHGarawayMar 31Joe Kasper Memorial Invitational
5.12Nick Miller41' 10.75 PROHShenandoahMay 18OHSAA D3 East District
6.11Jeremy Ditch41' 3.5 PROHCaldwellApr 28Marietta Noon Lions Invitational
7.11Bradley Dickey40' 10.75 PROHStrasburg-FranklinMay 18OHSAA D3 East District
8.10Nicholas Nestor40' 9.25 PROHBishop RosecransMay 11Mid State League - Cardinal
9.10Eli Fickheisen40' 1.25 PROHFrontierMay 18OHSAA D3 East District
10.10Isiah Jones39' 10 PROHFort FryeMay 18OHSAA D3 East District
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Nick Miller156' 4 PROHShenandoahMay 18OHSAA D3 East District
2.12Cameron Camp128' 7 PROHFort FryeMay 18OHSAA D3 East District
3.11Jeremy Ditch127' 2OHCaldwellMay 25OHSAA D3 Region 9
4.11Kevin Herink123' 8 PROHBridgeportMay 18OHSAA D3 East District
5.10Austin Miller123' 6 PROHGarawayMay 18OHSAA D3 East District
6.9Jacob Visnic122' 7 PROHShadysideMay 18OHSAA D3 East District
7.12Dylan Hanson118' 4 PROHShadysideMar 31Bellaire Earlybird Invitational
8.12Calvin Ringer115' 5 PROHNewcomerstownMay 11Intervalley league championship
9.10Robbie McFarland115' 1 PROHShadysideMay 08Ohio Track League Championships
10.11Bradley Dickey114' 3 PROHStrasburg-FranklinMay 18OHSAA D3 East District
View full rankings...
High Jump
1.11Declan Howell6' 2 PROHHilandApr 14Loudonville - Cowen Invite
2.11Tyler King6' 1 PROHBuckeye TrailMay 11Intervalley league championship
3.12Justin Lucas6' 0 PROHBarnesvilleMay 25OHSAA D3 Region 9
4.9Shakur Peyton5' 10 PROHShenandoahMay 25OHSAA D3 Region 9
5.10Tyler Kuhns5' 6 PROHHilandApr 28Joe Prosek Invitational
11Andrew West5' 6OHGarawayApr 06Legends of Track Invitational
9Matthew Beachy5' 6 PROHGarawayMay 11Intervalley league championship
8.9Jordan Joseph5' 4 PROHShadysideMar 31Bellaire Earlybird Invitational
12Cole Hinerman5' 4 PROHRiverMar 31Bellaire Earlybird Invitational
10Zach Stackhouse5' 4 PROHTorontoMay 18OHSAA D3 East District
10Luke Rataiczak5' 4OHShenandoahMar 31Joe Kasper Memorial Invitational
12Cade Brown5' 4 PROHShadysideMay 08Ohio Track League Championships
View full rankings...
Pole Vault
1.10Hunter Garretson15' 1 PROHNewcomerstownMay 18OHSAA D3 East District
2.12Ryan Stevens15' 0OHNewcomerstownApr 30Tuscarawas County Classic
3.11Dylan Garretson14' 0OHNewcomerstownMay 11Intervalley league championship
4.11Dale Hawthorne13' 6 PROHShadysideMay 08Ohio Track League Championships
5.12Chase Stillion13' 0OHBuckeye TrailApr 27Don Adams Classic
6.9Brenden Schrader12' 0 PROHShadysideApr 27Gloria Dawes Union Local Invitational
9Jaydon Miller12' 0 PROHGarawayMay 25OHSAA D3 Region 9
8.10Aaron Chupp11' 6 PROHHilandMay 18OHSAA D3 East District
9.10Isaac Hickman11' 0 PROHBuckeye TrailMay 18OHSAA D3 East District
10.10Caden Fryman10' 0 PROHFort FryeApr 27Don Adams Classic
9A.J. Detling10' 0 PROHBarnesvilleMay 18OHSAA D3 East District
View full rankings...
Long Jump
1.9Shakur Peyton20' 8 PROHShenandoahMay 25OHSAA D3 Region 9
2.10Tyler Fisher19' 6 PROHFort FryeApr 27Don Adams Classic
11Declan Howell19' 6 PROHHilandMay 18OHSAA D3 East District
9Adam Moser19' 6 PROHMalvernMay 18OHSAA D3 East District
5.10Luke Rataiczak19' 1 PROHShenandoahMay 18OHSAA D3 East District
6.10Sam Yourko18' 10 PROHEast Richland ChristianMay 18OHSAA D3 East District
7.12Kyle Dunn18' 6.5 PROHGarawayMay 18OHSAA D3 East District
8.9Javiar Prior18' 4 PROHStrasburg-FranklinApr 30Tuscarawas County Classic
11Brandon Bunfill18' 4 PROHBarnesvilleApr 06St Clairsville Porterfield Invitational
10.12Dakota Ross18' 3 PROHGarawayApr 30Tuscarawas County Classic
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.