Team Results Management
View Athletic.net Ad Free

Mens

100 Meters
1.12Jacob Woods10.92 PRORCottage GroveMay 104A-5 Sky-em District Championship Day 1
2.11Brady Nagel11.40 PRORElmiraMay 124A-5 Sky-em District Championship Day 2
3.11Austin Stevens11.73 PRORSweet HomeApr 21Lithia/Mazama Invitational
4.12Cooper Ladd11.78ORCottage GroveMay 104A-5 Sky-em District Championship Day 1
5.9Brody Anderson11.81 PR (1.0)UnattachedJun 24USATF Oregon Association Junior Olympic Championships
6.12Rawlins Lupoli11.91 PRORSweet HomeMay 104A-5 Sky-em District Championship Day 1
7.12Christopher Luz11.95 PRORSistersApr 19Sisters & Elmira @ Sweet Home
8.11Hayden Nichol11.97 PRORSweet HomeMay 104A-5 Sky-em District Championship Day 1
11Lance Hanson11.97 PRORSweet HomeApr 28Sisters Rotary Invitational
10.11Krittapat (Ultra) Nilrattanothai12.01 PRORSistersMay 104A-5 Sky-em District Championship Day 1
12Davis Kilmer12.01 PRORElmiraMay 104A-5 Sky-em District Championship Day 1
View full rankings...
200 Meters
1.12Jacob Woods22.34 PR (3.6)ORCottage GroveMay 19OSAA 4A State Championships
2.11Brady Nagel23.18 PRORElmiraMay 124A-5 Sky-em District Championship Day 2
3.12Brandon Koller23.41 PRORJunction CityMay 124A-5 Sky-em District Championship Day 2
4.11Korbin Sharp23.82 PRORSistersMay 124A-5 Sky-em District Championship Day 2
5.9Brody Anderson23.92 PRUnattachedJun 03Portland Track Festival Youth Meet
6.12Ryan Tomlinson23.94 PRORSutherlinApr 19Cottage Grove and Junction City @ Sutherlin
7.12Rawlins Lupoli24.11 PRORSweet HomeMay 124A-5 Sky-em District Championship Day 2
8.11Carson Nelson24.19 PRORJunction CityMay 124A-5 Sky-em District Championship Day 2
9.11Lance Hanson24.23 PRORSweet HomeApr 28Sisters Rotary Invitational
10.12Cooper Ladd24.28ORCottage GroveMay 04Wally Ciochetti Invitational
View full rankings...
400 Meters
1.12Jordan Pollard51.13 PRORSistersMay 04Wally Ciochetti Invitational
2.9Brody Anderson51.34 PRUnattachedJul 08USATF Region 13 Junior Olympic Championships
3.9Hayden Sharp52.10 PRORSistersMay 124A-5 Sky-em District Championship Day 2
4.12Brandon Koller52.16 PRORJunction CityMay 124A-5 Sky-em District Championship Day 2
5.12Denum Hanson52.65 PRORElmiraMay 04Wally Ciochetti Invitational
6.12Albert Christiansen52.76 PRORSutherlinMay 124A-5 Sky-em District Championship Day 2
7.11Carson Nelson52.85 PRORJunction CityMay 124A-5 Sky-em District Championship Day 2
8.12Benjamin Swancutt52.95ORJunction CityApr 14Oregon Relays
9.11Korbin Sharp53.12ORSistersMay 124A-5 Sky-em District Championship Day 2
10.12Ian Connors54.71 PRORElmiraMay 124A-5 Sky-em District Championship Day 2
View full rankings...
800 Meters
1.12Jordan Pollard1:56.24 PRORSistersApr 28Sisters Rotary Invitational
2.10James Talley1:59.95 PRORCottage GroveMay 04Wally Ciochetti Invitational
3.11Keaton Green1:59.99 PRORSistersMay 124A-5 Sky-em District Championship Day 2
4.10Casey Tow2:01.14 PRORSweet HomeMay 124A-5 Sky-em District Championship Day 2
5.10Conner McAdams2:04.37ORJunction CityApr 27Stayton Twilight
6.9Drew Chapman2:05.43 PRORCottage GroveMay 124A-5 Sky-em District Championship Day 2
7.11Konrad Raum2:07.01 PRORCottage GroveMar 21Cottage Grove Icebreaker
8.12Jesse Ellingworth2:07.07 PRORCottage GroveMay 124A-5 Sky-em District Championship Day 2
9.11Riley Chambers2:09.46 PRORElmiraMay 104A-5 Sky-em District Championship Day 1
10.11Paesen Timm2:11.23 PRORCottage GroveApr 12Cottage Grove and Sweet Home at Sisters
View full rankings...
1500 Meters
1.12Jordan Pollard4:01.76 PRORSistersApr 27Nike/Jesuit Twilight Relays
2.10James Talley4:14.64 PRORCottage GroveApr 27Stayton Twilight
3.11Paesen Timm4:17.27 PRORCottage GroveMay 04Wally Ciochetti Invitational
4.11Paul Ossowski4:17.71 PRORElmiraMay 04Wally Ciochetti Invitational
5.11Konrad Raum4:18.82 PRORCottage GroveApr 05Junction City @ Cottage Grove
6.11Keaton Green4:19.61 PRORSistersMay 04Wally Ciochetti Invitational
7.12Jesse Ellingworth4:22.67 PRORCottage GroveMay 04Wally Ciochetti Invitational
8.11Riley Chambers4:27.77 PRORElmiraMay 04Wally Ciochetti Invitational
9.9Ethan Hosang4:27.86 PRORSistersApr 14Meet of Champions
10.9Drew Chapman4:30.82 PRORCottage GroveApr 27Stayton Twilight
View full rankings...
3000 Meters
1.10James Talley8:57.76 PRORCottage GroveMay 19OSAA 4A State Championships
2.12Jordan Pollard9:14.41ORSistersApr 21Summit Invitational
3.11Paesen Timm9:19.69 PRORCottage GroveMay 19OSAA 4A State Championships
4.11Konrad Raum9:20.29 PRORCottage GroveApr 27Stayton Twilight
5.9Ethan Hosang9:25.05 PRORSistersMay 04Wally Ciochetti Invitational
6.9Drew Chapman9:27.73 PRORCottage GroveMay 04Wally Ciochetti Invitational
7.9John Peckham9:30.45 PRORSistersMay 04Wally Ciochetti Invitational
8.11Paul Ossowski9:31.46 PRORElmiraApr 05Sutherlin, Sweet Home @ Elmira
9.12Jesse Ellingworth9:36.05 PRORCottage GroveApr 27Stayton Twilight
10.11Gabe Bagley10:17.84 PRORJunction CityMay 04Toledo Twilight
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.11Tanner Barth15.40 PRORJunction CityMay 124A-5 Sky-em District Championship Day 2
2.12Joshua Claflin15.59 PRORCottage GroveMay 124A-5 Sky-em District Championship Day 2
3.11Noah Dinsfriend15.84 PRORSweet HomeMay 124A-5 Sky-em District Championship Day 2
4.12Hayden Glenn16.01 PRORCottage GroveMay 124A-5 Sky-em District Championship Day 2
5.12Colton Benner16.84 PRORCottage GroveMay 104A-5 Sky-em District Championship Day 1
6.10Alex Head16.98 PRORElmiraMay 124A-5 Sky-em District Championship Day 2
7.9Brady Scroggins17.92 PRORElmiraMay 124A-5 Sky-em District Championship Day 2
8.11Bryce Anderson18.00 PRORSutherlinApr 19Cottage Grove and Junction City @ Sutherlin
9.11Franklin Mumford18.42 PRORJunction CityMay 104A-5 Sky-em District Championship Day 1
10.11Reece Alexander19.14 PRORJunction CityMay 04Toledo Twilight
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.11Noah Dinsfriend40.15 PRORSweet HomeMay 19OSAA 4A State Championships
2.12Hayden Glenn41.42 PRORCottage GroveMay 124A-5 Sky-em District Championship Day 2
3.11Tanner Barth43.06 PRORJunction CityMay 04Toledo Twilight
4.11Skyler Larson43.76 PRORSistersMay 124A-5 Sky-em District Championship Day 2
5.10Alex Head43.88 PRORElmiraMay 124A-5 Sky-em District Championship Day 2
6.11Lance Hanson44.09 PRORSweet HomeMay 124A-5 Sky-em District Championship Day 2
7.12Joshua Claflin44.38ORCottage GroveApr 14Meet of Champions
8.11Franklin Mumford44.50 PRORJunction CityMay 124A-5 Sky-em District Championship Day 2
9.12Colton Benner45.95ORCottage GroveMay 04Wally Ciochetti Invitational
10.10Teighan Carnagey46.14 PRORJunction CityMay 04Toledo Twilight
View full rankings...
4x100 Relay
1.Hayden Glenn
Cooper Ladd
Joshua Claflin
Jacob Woods
44.16ORCottage GroveMay 19OSAA 4A State Championships
2.Noah Dinsfriend
Rawlins Lupoli
Hayden Nichol
Lance Hanson
45.08ORSweet HomeMay 124A-5 Sky-em District Championship Day 2
3.Dalton Gonzales
Krittapat (Ultra) Nilrattanothai
Hayden Sharp
Korbin Sharp
45.31ORSistersMay 124A-5 Sky-em District Championship Day 2
4.Tanner Crane
Tanner Barth
Carson Nelson
Brandon Koller
45.83ORJunction CityApr 14Oregon Relays
5.Brady Scroggins
Brady Nagel
Rowdy Ramirez
Davis Kilmer
46.42ORElmiraMay 04Wally Ciochetti Invitational
6.Noel Anderson
Kyle Davis
Bryce Olsen
Ryan Tomlinson
47.41ORSutherlinApr 19Cottage Grove and Junction City @ Sutherlin
View full rankings...
4x400 Relay
1.Korbin Sharp
Hayden Sharp
Brody Anderson
Jordan Pollard
3:26.98ORSistersMay 19OSAA 4A State Championships
2.Noah Dinsfriend
Noah Taraski
Lance Hanson
Casey Tow
3:32.59ORSweet HomeMay 124A-5 Sky-em District Championship Day 2
3.Carson Nelson
Conner McAdams
Brandon Gilliam
Brandon Koller
3:33.11ORJunction CityMay 124A-5 Sky-em District Championship Day 2
4.Fernando Soto-Cruz
Jesse Ellingworth
Konrad Raum
James Talley
3:40.32ORCottage GroveMay 124A-5 Sky-em District Championship Day 2
5.Denum Hanson
Riley Chambers
Paul Ossowski
Ian Connors
3:41.58ORElmiraMay 124A-5 Sky-em District Championship Day 2
6.Ryan Tomlinson
Bryce Olsen
Tucker Clement
Albert Christiansen
3:45.37ORSutherlinApr 14Prefontaine Rotary Invitational
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Hunter Hall46' 7.5 PRORCottage GroveApr 07Bigfoot Pepsiā€™s Jim Robinson Twilight Invitational
2.12Joshua Claflin45' 7 PRORCottage GroveMay 04Wally Ciochetti Invitational
3.12Eli Jones43' 2.75 PRORElmiraApr 21Elmira Relays
4.12Cooper Mitchell43' 2 PRORJunction CityMay 104A-5 Sky-em District Championship Day 1
5.9Jake Hopkins42' 7.5 PRORCottage GroveMay 04Wally Ciochetti Invitational
6.11Noah Moore40' 3.5 PRORSweet HomeMay 04Regis Community Twilight Invitational
12Brady Wessel40' 3.5 PRORSistersApr 28Sisters Rotary Invitational
8.11Hayden Nichol40' 0.5 PRORSweet HomeMay 104A-5 Sky-em District Championship Day 1
9.12Nick Payton39' 10 PRORElmiraApr 19Sisters & Elmira @ Sweet Home
10.12David Perez38' 11 PRORSistersApr 28Sisters Rotary Invitational
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.10Finn Mitchell142' 10 PRORJunction CityMay 19OSAA 4A State Championships
2.12Cooper Mitchell132' 4ORJunction CityMay 04Toledo Twilight
3.9Cobyn Herbert130' 3 PRORElmiraMay 104A-5 Sky-em District Championship Day 1
4.12Hunter Hall121' 9 PRORCottage GroveMay 104A-5 Sky-em District Championship Day 1
5.12David Perez121' 5 PRORSistersMay 104A-5 Sky-em District Championship Day 1
6.10Matthew Timpe120' 1.5 PRORElmiraApr 28Sisters Rotary Invitational
7.11Jasper Nichols-Ferguson117' 7 PRORCottage GroveMay 104A-5 Sky-em District Championship Day 1
8.12Davis Kilmer115' 3 PRORElmiraApr 12Elmira and Sutherlin @ Junction City
9.11Jared Simmons112' 4 PRORCottage GroveMay 04Wally Ciochetti Invitational
10.11Hudson Dyer109' 8.75 PRORSistersApr 28Sisters Rotary Invitational
View full rankings...
Javelin - 800g
1.11Jake Swanson172' 4 PRORSweet HomeApr 14Meet of Champions
2.11Bryce Olsen165' 11 PRORSutherlinApr 19Cottage Grove and Junction City @ Sutherlin
3.12Hunter Hall163' 0.25 PRORCottage GroveMay 19OSAA 4A State Championships
4.12Davis Kilmer158' 4 PRORElmiraMar 20Marshfield Icebreaker
5.11Noah Moore154' 11 PRORSweet HomeApr 09Sweet Home Last Chance
6.11Rowdy Ramirez154' 10 PRORElmiraApr 28Sisters Rotary Invitational
7.10Casey Tow154' 4 PRORSweet HomeMay 124A-5 Sky-em District Championship Day 2
8.12Albert Christiansen148' 4 PRORSutherlinMay 124A-5 Sky-em District Championship Day 2
9.10Finn Mitchell145' 9.5 PRORJunction CityApr 14Oregon Relays
10.11Robbie Yunke142' 11 PRORSweet HomeMay 01Cottage Grove JV Invite
View full rankings...
High Jump
1.11Erick Vallejo Giffen6' 1ORCottage GroveApr 14Meet of Champions
2.12Blake Edwards5' 11ORJunction CityMay 124A-5 Sky-em District Championship Day 2
10Gavin Eastwood5' 11 PRORSutherlinMay 124A-5 Sky-em District Championship Day 2
4.12Jacob Woods5' 10 PRORCottage GroveApr 21Elmira Relays
11Skyler Larson5' 10 PRORSistersApr 19Sisters & Elmira @ Sweet Home
6.12Ian Connors5' 8 PRORElmiraApr 07Junction City Invitational
7.12Connor Russell5' 7 PRORSweet HomeMay 124A-5 Sky-em District Championship Day 2
8.12Kellen Smith5' 6 PRORElmiraApr 07Junction City Invitational
12Ethan Frolov5' 6ORElmiraMar 20Marshfield Icebreaker
11Bryce Anderson5' 6 PRORSutherlinApr 07Petersen Memorial Invitational
11Zach Anderson5' 6ORSistersApr 12Cottage Grove and Sweet Home at Sisters
View full rankings...
Pole Vault
1.10Garrett Kersavage12' 4 PRORSistersMay 104A-5 Sky-em District Championship Day 1
2.12Takoda Brooks12' 0 PRORCottage GroveMay 104A-5 Sky-em District Championship Day 1
12Eric Blanchard12' 0ORSweet HomeMay 104A-5 Sky-em District Championship Day 1
4.11Skyler Larson11' 6 PRORSistersMay 104A-5 Sky-em District Championship Day 1
5.9Hayden Sharp11' 0 PRORSistersApr 28Sisters Rotary Invitational
6.10Josiah Lorenz10' 6 PRORElmiraApr 28Sisters Rotary Invitational
7.11Orry Abbenhuis10' 0 PRORSistersApr 12Cottage Grove and Sweet Home at Sisters
11Brad Wolthuis10' 0 PRORSweet HomeApr 09Sweet Home Last Chance
10Luke Johns10' 0 PRORCottage GroveApr 12Cottage Grove and Sweet Home at Sisters
11Kyle Heine10' 0 PRORElmiraMay 01Cottage Grove JV Invite
View full rankings...
Long Jump
1.12Jacob Woods21' 6 PRORCottage GroveMay 104A-5 Sky-em District Championship Day 1
2.11Austin Stevens21' 4 PRORSweet HomeMay 104A-5 Sky-em District Championship Day 1
3.12Kellen Smith20' 11.25 PRORElmiraMay 104A-5 Sky-em District Championship Day 1
4.12Connor Russell20' 3.25 PRORSweet HomeMay 104A-5 Sky-em District Championship Day 1
5.10Logan Husk19' 9.5 PRORCottage GroveMay 104A-5 Sky-em District Championship Day 1
6.9Tristan Calkins19' 9.25 PRORSweet HomeMay 104A-5 Sky-em District Championship Day 1
7.10Casey Tow19' 7 PRORSweet HomeApr 21Lithia/Mazama Invitational
8.12Hayden Glenn19' 6.5 PRORCottage GroveMay 104A-5 Sky-em District Championship Day 1
9.11Bryce Anderson19' 3.25 PRORSutherlinMay 104A-5 Sky-em District Championship Day 1
10.11Erick Vallejo Giffen18' 10.5 PRORCottage GroveApr 05Junction City @ Cottage Grove
View full rankings...
Triple Jump
1.12Cooper Mitchell42' 4 PRORJunction CityApr 05Junction City @ Cottage Grove
2.10Mitchell Krokus40' 10.5 PRORCottage GroveMay 124A-5 Sky-em District Championship Day 2
3.12Markus Julien40' 6.5 PRORCottage GroveMay 04Wally Ciochetti Invitational
4.10Garrett Kersavage40' 3.5 PRORSistersMay 124A-5 Sky-em District Championship Day 2
11Lance Hanson40' 3.5 PRORSweet HomeMay 124A-5 Sky-em District Championship Day 2
6.10Casey Tow39' 9.25 PRORSweet HomeMay 124A-5 Sky-em District Championship Day 2
7.12Kellen Smith39' 5 PRORElmiraMay 124A-5 Sky-em District Championship Day 2
8.11Erick Vallejo Giffen38' 7 PRORCottage GroveApr 21Elmira Relays
9.11Bryce Anderson38' 4.5 PRORSutherlinApr 14Prefontaine Rotary Invitational
10.9Dylan Carlton37' 10.5 PRORCottage GroveMay 124A-5 Sky-em District Championship Day 2
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.