Team Results Management

Mens

100 Meters
1.12Zach Zamzow*10.74 PRTXThree RiversApr 19UIL 2A Area 31/32
2.11David Morgan10.76 PRTXNew DealMar 08Shallowater Mustang Relays
3.12Kweashad Brooks*10.92 PRTXArcher CityApr 16UIL Area Meet Districts 9/10
4.12Anthony Rangel11.02TXDe LeonMar 22Early Longhorn Relays
5.12Damarjae Cortez11.06TXClarendonApr 06UIL 2A District 02 Championships
6.11Ayden Rogers11.09TXHale CenterMar 29New Deal Mean Green Relays
7.10Jaykob Hernandez11.14TXStinnett West TexasMar 29Spearman Lynx Relays
8.12Tim Childers11.15TXCrosbytonApr 06UIL 2A District 04
9.12Steban Flores11.21 PRTXOzonaMar 03Iraan Cactus Relays
10.12Jacob Smith*11.24TXHicoApr 16UIL Area Meet Districts 9/10
View full rankings...
200 Meters
1.12Damarjae Cortez*22.09 PRTXClarendonApr 16UIL 2A Area 01/02
2.12Emilio Hernandez*22.14 PRTXStinnett West TexasApr 16UIL 2A Area 01/02
3.12Zach Zamzow*22.30 PRTXThree RiversApr 19UIL 2A Area 31/32
4.11Easton Clarkson22.32 PRTXAbernathyApr 06UIL 2A District 04
5.12Luke Williams22.33 PRTXWellingtonApr 06UIL 2A District 02 Championships
6.11David Morgan22.69 PRTXNew DealApr 06UIL 2A District 04
7.11DK Blaylock22.84 PRTXNew DealApr 06UIL 2A District 04
8.12Reece Graham*22.92TXPanhandleApr 16UIL 2A Area 01/02
9.12Andres Loera23.00TXBovinaMar 17Hamlin Piper Relays
10.12Tim Childers23.05TXCrosbytonApr 06UIL 2A District 04
View full rankings...
400 Meters
1.11Luke Ray49.40 PRTXPanhandleMar 09West Texas A&M HS Classic
2.-Bryce Wilkins*51.72 PRTXHicoApr 16UIL Area Meet Districts 9/10
3.12Demarion Williams51.84 PRTXElectraApr 08UIL 2A District 09 (Sa-Su)
4.11Coltin Knobloch51.93 PRTXArcher CityApr 08UIL 2A District 09 (Sa-Su)
5.11Mauricio DeLuna52.07TXPostApr 06UIL 2A District 04
6.10Jerry Flores52.44 PRTXRallsApr 06UIL 2A District 04
7.10Jaren Adams*52.61 PRTXStinnett West TexasApr 16UIL 2A Area 01/02
8.12Johnny Soliz52.62TXMortonMar 02Sundown Roughneck Relays
9.11Jovan Young*52.84 PRTXWintersApr 16UIL 2A Area 07/08
10.12Alex Thorn52.88 PRTXMundayApr 08UIL 2A District 09 (Sa-Su)
View full rankings...
800 Meters
1.11Steven Quintanilla1:58.33TXSundownMar 31Lubbock Invitational (F-Sa)
2.12Andrew Stoffels2:03.71TXMuensterMar 17Graham Possum Kingdom Relays
3.11Manuel Acosta*2:05.04 PRTXHaskellApr 16UIL 2A Area 07/08
4.11Seven Wilbur*2:05.54 PRTXWellingtonApr 16UIL 2A Area 01/02
5.12Blake Rios*2:05.79TXStratfordApr 16UIL 2A Area 01/02
6.12Refugio Montelongo2:05.99 PRTXLa VillaMar 09La Feria Jim Hudson Relays
7.10Chris Hemphill*2:06.98 PRTXAlbanyApr 16UIL 2A Area 07/08
8.12Manuel Acosta2:07.38 PRTXMortonMar 02Sundown Roughneck Relays
9.9C Lengefeld2:07.93 PRTXHamiltonMar 17Texas Distance Festival
10.10Matt Valdivia2:08.04 PRTXHale CenterMar 09Tulia Hornet Relays
View full rankings...
1600 Meters
1.11Parker Jones4:29.74 PRTXMilanoMar 17TSU Relays - HS & MS Divs (F-Sa)
2.-Walker Hendricks4:32.44 PRUnattachedMar 15Alamo City Mile
3.12Houston Tipps4:36.52 PRTXValley ViewMar 24Jesuit-Sheaner Relays
4.11Luis Cardiel4:37.52 PRTXValley ViewMar 17Texas Distance Festival
5.10Duncan Naylor4:38.56 PRTXGreat Hearts Monte VistaMar 15Alamo City Mile
6.11Steven Quintanilla4:42.54 PRTXSundownMar 31Lubbock Invitational (F-Sa)
7.11Ryan Robinson4:45.89 PRTXBoys RanchMar 09West Texas A&M HS Classic
8.10Diego Flores4:47.17 PRTXGreat Hearts Monte VistaMar 15Alamo City Mile
9.-A Tipps4:51.33 PRTXValley ViewMar 01Collinsville Pirate Relays (FULL)
10.9Joevonne Juarez4:52.83TXGreat Hearts Monte VistaMar 15Alamo City Mile
View full rankings...
3200 Meters
1.11Steven Quintanilla10:00.51TXSundownMar 31Lubbock Invitational (F-Sa)
2.11Luis Cardiel10:02.89 PRTXValley ViewMar 24Jesuit-Sheaner Relays
3.11Ryan Robinson10:05.33 PRTXBoys RanchMar 30Panhandle HS Relays
4.-A Tipps10:20.40 PRTXValley ViewMar 01Collinsville Pirate Relays (FULL)
5.9Mathew Moralez*10:49.88 PRTXPremontApr 19UIL 2A Area 31/32
6.10Koree Deneergaard10:49.95 PRTXIraanMar 24San Angelo Relays
7.9Devin Ferris10:53.54 PRTXValley ViewMar 24Jesuit-Sheaner Relays
8.10Anthony Garcia10:53.72 PRTXHamlinMar 29Albany Roaring Lions Relays
9.10Elijah Brown10:56.64 PRTXPanhandleMar 30Panhandle HS Relays
10.11Josh Delacruz10:57.49TXBovinaMar 24San Angelo Relays
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.11Cale Kassen14.01 PR (.6)TXValley ViewMar 24Jesuit-Sheaner Relays
2.12Luke Williams*14.05 PRTXWellingtonApr 16UIL 2A Area 01/02
3.-A Kassen14.52 PRTXValley ViewMar 01Collinsville Pirate Relays (FULL)
4.12Jet Cannon14.98TXHale CenterMar 09Tulia Hornet Relays
5.11Kyle Lumpkins15.20 PRTXJunctionMar 15Angelo State HS Spring Break Meet
6.12Keith Johnson15.35TXJoaquinMar 15Many Tiger Relays
7.11Carson Holt*15.37 PRTXStamfordApr 16UIL 2A Area 07/08
8.12Demarion Williams*15.44 PRTXElectraApr 16UIL Area Meet Districts 9/10
9.12Jace Cannon15.48TXHale CenterMar 09Tulia Hornet Relays
10.11Logan Harris*15.53 PRTXWheelerApr 16UIL 2A Area 01/02
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12Luke Williams38.85 PRTXWellingtonMar 09West Texas A&M HS Classic
2.11Devonte Jones39.01TXMilanoMar 3191st Clyde Littlefield Texas Relays (W-Sa)
3.12Jace Cannon40.04TXHale CenterMar 29New Deal Mean Green Relays
4.-A Kassen40.28 PRTXValley ViewMar 01Collinsville Pirate Relays (FULL)
5.12Jet Cannon40.56TXHale CenterMar 29New Deal Mean Green Relays
6.11Cale Kassen40.94TXValley ViewMar 17Graham Possum Kingdom Relays
7.12Camden Chaney41.05 PRTXIraanMar 29Wink Wildcat Relays
8.10Bryson Daily41.22TXAbernathyApr 06UIL 2A District 04
9.12Maclain Bowen*41.25TXWindthorstApr 16UIL Area Meet Districts 9/10
10.11Logan Harris41.41TXWheelerApr 06UIL 2A District 02 Championships
View full rankings...
4x100 Relay
1.Kole Kurklin
Adrian Macias
Kole Carlisle
Easton Clarkson
43.49TXAbernathyApr 06UIL 2A District 04
2.Jett Whitfield
Javan Rodriguez
Brandon Coronado
DK Blaylock
43.52TXNew DealApr 06UIL 2A District 04
3.Avian Cruz
Emilio Hernandez
Jeffrey Jefferson
Jaykob Hernandez*
43.58TXStinnett West TexasApr 16UIL 2A Area 01/02
4.Tyrius Richardson
Yul Lynch
Obidiah Dockery
La Munta Browning
43.92TXDallas GatewayMar 30Samuell HS Sandra Winkley-Pikes Invitational
5.Braden Durst
Luke Ray
Cooper Jones
Reece Graham
43.96TXPanhandleMar 24Amarillo Relay Meet of Champions
6.Jeffrey Hodges
Calvin Martin
Christopher Cox
Anthony Rangel*
44.24TXDe LeonApr 16UIL Area Meet Districts 9/10
7.Jojo McKnight
Jalen Roland
John Micheal Holcomb
Trenton Cofer*
44.30TXWellingtonApr 16UIL 2A Area 01/02
8.Relay Team44.33TXJoaquinMar 15Many Tiger Relays
9.Lance Young
David Fava
Keno Banda
Brayden Wilcox*
44.43TXChristovalApr 16UIL 2A Area 07/08
10.Taylor Sample
Jermes Young
Ethan Almendarez
Ricardo Galvan*
44.45TXThree RiversApr 19UIL 2A Area 31/32
View full rankings...
4x200 Relay
1.Jojo McKnight
John Micheal Holcomb
Jalen Roland
Trenton Cofer*
1:30.23TXWellingtonApr 16UIL 2A Area 01/02
2.Cooper Jones
Houston Heck
Luke Ray
Braden Durst*
1:30.56TXPanhandleApr 16UIL 2A Area 01/02
3.Jett Whitfield
Javan Rodriguez
Brandon Coronado
David Morgan
1:31.33TXNew DealMar 08Shallowater Mustang Relays
4.Adrian Macias
Kole Carlisle
Zach Ponciano
Easton Clarkson
1:31.56TXAbernathyApr 06UIL 2A District 04
5.Avian Cruz
Emilio Hernandez
Jeffrey Jefferson
Jaykob Hernandez
1:32.05TXStinnett West TexasMar 29Spearman Lynx Relays
6.Tony Evans
Anthony Rangel
Christopher Cox
Calvin Martin*
1:32.95TXDe LeonApr 16UIL Area Meet Districts 9/10
7.Steven Johnson
Demarcus Barber
Josh Mueller
RJ Smith*
1:33.21TXStamfordApr 16UIL 2A Area 07/08
8.Cade Holden
Jayce Hudson
Nick Slaggle
David Watson*
1:33.28TXSeymourApr 16UIL Area Meet Districts 9/10
9.Adam Faith
Payne Hebel
Cameron Dacus
Brian Hamilton*
1:33.39TXAlbanyApr 16UIL 2A Area 07/08
10.Tyrius Richardson
Yul Lynch
Obidiah Dockery
La Munta Browning
1:33.40TXDallas GatewayMar 30Samuell HS Sandra Winkley-Pikes Invitational
View full rankings...
4x400 Relay
1.Jojo McKnight
Grant Field
Jalen Roland
John Micheal Holcomb*
3:28.89TXWellingtonApr 16UIL 2A Area 01/02
2.Zach Smith
Aidon Olivas
Austin Thoms
Steven Quintanilla
3:30.69TXSundownMar 29New Deal Mean Green Relays
3.Rodrigo Gonzalez
Xavier Jiminez
Wyatt Henry
Bryan Mendoza*
3:31.17TXSunrayApr 16UIL 2A Area 01/02
4.Ayden Rogers
Matt Valdivia
Jet Cannon
Jace Cannon
3:31.29TXHale CenterMar 29New Deal Mean Green Relays
5.Luke Ray
Jordan Hays
Kaden Lynch
Alex Thompson*
3:33.06TXPanhandleApr 16UIL 2A Area 01/02
6.Iuden Romero
Blake Rios
Alberto Guerrero
Sergio Guerrero*
3:33.14TXStratfordApr 16UIL 2A Area 01/02
7.Jonah Villanueva
Gage Cassity
Avian Cruz
Jaren Adams*
3:33.16TXStinnett West TexasApr 16UIL 2A Area 01/02
8.Ryan Sandoval
Kole Carlisle
Adrian Macias
Dante Flores
3:33.26TXAbernathyApr 06UIL 2A District 04
9.Bryan DelaTorre
David Lara
Jadon Quintana
Fernando Martinez
3:33.33TXBovinaMar 24San Angelo Relays
10.Krece Kirkpatrick
Taytem Thetford
Mauricio DeLuna
Ashton Jefferson
3:33.84TXPostApr 06UIL 2A District 04
View full rankings...
4x800 Relay
1.Diego Flores
Sullivan Huott
Joevonne Juarez
Duncan Naylor
9:01.33TXGreat Hearts Monte VistaFeb 17St Marys Hall Baron All Relay Meet
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.11Ryan Pickett50' 3TXGrangerMar 15Chilton Meet 3/15
2.11Dylan Kays50' 2.25 PRTXCollinsvilleMar 17Eaton Eagle Spring Break Track & Field Meet
3.12Noah Harris*50' 0 PRTXStratfordApr 16UIL 2A Area 01/02
4.11Nathan Sullivan49' 9 PRTXAbernathyApr 06UIL 2A District 04
5.10Jon Carl Tucker49' 4 PRTXStinnett West TexasApr 07UIL 2A District 01
6.11Trevor Roberson48' 2TXWellingtonMar 29Childress Bobcat Relays (HS)
7.11Garret Burns47' 6.75 PRTXWoodsboroMar 03Woodsboro Lions Club Relays
8.10Junior Rodriguez47' 6 PRTXSeagravesMar 02Sundown Roughneck Relays
9.11Kaven Lumsden*47' 0.75 PRTXMundayApr 16UIL Area Meet Districts 9/10
10.11Corey Preusse46' 11.75 PRTXThorndaleMar 02Rockdale Tiger Relays
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Bryce Spencer163' 8 PRTXSundownMar 23Abernathy A-Town Relays
2.10Bryson Daily161' 11 PRTXAbernathyMar 23Abernathy A-Town Relays
3.12Garrett Barnett*157' 0 PRTXPanhandleApr 16UIL 2A Area 01/02
4.12Kyler Hoover156' 4 PRTXHaskellMar 08Breckenridge Buckaroo Relays
5.11Garret Burns154' 10 PRTXWoodsboroMar 03Woodsboro Lions Club Relays
6.12Bowie Tanner149' 9TXWolfe CityMar 24Jesuit-Sheaner Relays
7.11Corey Preusse145' 8.5TXThorndaleMar 02Rockdale Tiger Relays
8.12Noah Harris143' 10 PRTXStratfordMar 23Dalhart HS Classic
9.12Alex Perez*140' 3 PRTXSanta MariaApr 19UIL 2A Area 31/32
10.11Jaden Zerby139' 6 PRTXSunrayMar 03Sunray Fightin' Bobcat Relays
View full rankings...
High Jump
1.11Roberto Trevizo*6' 10 PRTXFarwellApr 19UIL 2A Area 03/04
11Cale Kassen6' 10 PRTXValley ViewMar 17Graham Possum Kingdom Relays
3.12Zach Hamilton6' 6TXLufkin Pineywoods Community AcademyMar 3191st Clyde Littlefield Texas Relays (W-Sa)
11Kendell Dunn6' 6 PRTXNew DealMar 02Sundown Roughneck Relays
5.12Zach Johnson6' 4TXBurtonMar 01Hutto Hippo 2018 Relays
12Dalin Williams6' 4TXStinnett West TexasApr 07UIL 2A District 01
7.12Kyle O'Bannon6' 2 PRTXIraanMar 15Angelo State HS Spring Break Meet
11Ryan Hill6' 2 PRTXAlbanyMar 17Hamlin Piper Relays
10Jamal Butler6' 2 PRTXClarendonApr 06UIL 2A District 02 Championships
12Joe Sandifer6' 2 PRTXThrallMar 29Florence Buffalo Relays
View full rankings...
Pole Vault
1.12Luke Williams16' 0 PRTXWellingtonMar 24Amarillo Relay Meet of Champions
2.12Roman Esparza14' 3 PRTXOzonaMar 03Iraan Cactus Relays
3.11Austin Sherman*13' 6 PRTXHamiltonApr 16UIL Area Meet Districts 9/10
11Ryan Villarreal*13' 6 PRTXThree RiversApr 19UIL 2A Area 31/32
12Kyle O'Bannon13' 6TXIraanMar 15Angelo State HS Spring Break Meet
6.-Hayden Sheffield13' 0.5 PRTXAxtellMar 15Chilton Meet 3/15
7.10Saben Florer13' 0 PRTXSanford-FritchMar 29Spearman Lynx Relays
10Brady Lyssy13' 0TXFalls CityMar 03Floresville Jack Randall Relays
10Casen Conlee*13' 0 PRTXHicoApr 16UIL Area Meet Districts 9/10
10.11Gabe Delafuente12' 6 PRTXFloydadaApr 06UIL 2A District 04
10Sawyer Paxton*12' 6 PRTXMertzon Irion CountyApr 16UIL 2A Area 07/08
10Levi Taylor*12' 6 PRTXHawleyApr 16UIL 2A Area 07/08
9Carter Hilbers*12' 6 PRTXArcher CityApr 16UIL Area Meet Districts 9/10
10Josh Mueller12' 6 PRTXStamfordMar 22Merkel Badger Relay
12Noah Ford12' 6TXPanhandleApr 06UIL 2A District 02 Championships
View full rankings...
Long Jump
1.10Justin Gipson*21' 11.5 PRTXSanford-FritchApr 16UIL 2A Area 01/02
2.12Dre Butler21' 10.5 PRTXZavallaMar 15Woodville Eagle Relays
3.11Parker Mayers*21' 9.75 PRTXOlneyApr 16UIL Area Meet Districts 9/10
4.10Connor Bragg21' 8.75 PRTXJoaquinMar 15Many Tiger Relays
5.11David Morgan*21' 8 PRTXNew DealApr 19UIL 2A Area 03/04
11Jojo McKnight*21' 8 PRTXWellingtonApr 16UIL 2A Area 01/02
7.11Bryson Walker*21' 7.25 PRTXLockneyApr 19UIL 2A Area 03/04
8.12Dax Neece*21' 6 PRTXAlbanyApr 16UIL 2A Area 07/08
12Emilio Hernandez*21' 6 PRTXStinnett West TexasApr 16UIL 2A Area 01/02
10.11Cameron Dacus*21' 2 PRTXAlbanyApr 16UIL 2A Area 07/08
View full rankings...
Triple Jump
1.12Demarion Williams*45' 7.75 PRTXElectraApr 16UIL Area Meet Districts 9/10
2.12Axcel Santana45' 3.5TXIraanMar 03Iraan Cactus Relays
3.12Luke Williams*45' 1 PRTXWellingtonApr 16UIL 2A Area 01/02
4.12Dax Neece*44' 9TXAlbanyApr 16UIL 2A Area 07/08
5.12Ja'Kevian Rose43' 3.5TXLinden-KildareMar 02Pewitt Sibley Brahma Relays
6.11Ryan Hill*43' 0.25 PRTXAlbanyApr 16UIL 2A Area 07/08
7.12Jaden Rosales*42' 8.5TXLockneyApr 19UIL 2A Area 03/04
8.9Hesston Marshall*42' 7.5 PRTXWheelerApr 16UIL 2A Area 01/02
9.12Joe Sandifer42' 6.5 PRTXThrallMar 22Jarrell Cougar Relays
10.12Ross Kalina*42' 5.5 PRTXMilesApr 16UIL 2A Area 07/08
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.