Team Results Management
View Athletic.net Ad Free

Mens

100 Meters
1.11Logan Murray10.76 PR (3.5)TXHooksMay 11TX UIL 3A State Championships
2.12Jaquan Tatum10.80 PR (3.5)TXDallas Life Oak CliffMay 11TX UIL 3A State Championships
3.12Brent Riddle10.91 PRTXWhitesboroApr 19UIL 3A Area 09/10
4.12Rylan Waldo10.94 PRTXPonderApr 19UIL 3A Area 09/10
5.11Ty'Jaylon Wilkerson11.06 PRTXDaingerfieldApr 28UIL 3A Region II (F-Sa)
6.11Tanner Pounds11.13 PRTXHooksApr 05De Kalb Gerald Pinkham Relays
7.12Jaylon Maddox11.19 PRTXDallas MadisonMar 24Eddie Payne - Carter Shootout
8.12Rasuiod Hollie11.25 PRTXDallas MadisonMar 29W.T.White Longhorns Invitational
10Jace Andrew11.25 PRTXWhitewrightApr 19UIL 3A Area 09/10
10.10Isaiah Nix11.28 PRTXLone OakApr 19UIL 3A Area 09/10
View full rankings...
200 Meters
1.12Deklelis Jones21.82 PRTXScurry-RosserApr 28UIL 3A Region II (F-Sa)
2.11Noah Greison21.85 PR (2.0)TXWhitesboroMay 11TX UIL 3A State Championships
3.12Rylan Waldo21.88 PR (2.0)TXPonderMay 11TX UIL 3A State Championships
4.12Tradarian Craver22.19 PRTXHughes SpringsApr 05De Kalb Gerald Pinkham Relays
5.12Austin Clark22.25TXDallas Life Oak CliffFeb 17Dallas Adams HS Cougar Relays
6.11Eric Jordan22.34 PRTXUplift Hampton PrepApr 28UIL 3A Region II (F-Sa)
7.11Elijah Allen22.44 PRTXCumberland AcademyApr 28UIL 3A Region II (F-Sa)
8.9Xavier Cox-Dunlap22.47 PRTXWhitewrightApr 19UIL 3A Area 09/10
9.12Jaylon Maddox22.73 PRTXDallas MadisonMar 24Eddie Payne - Carter Shootout
10.12T.Y Cosper22.78 PRTXVan AlstyneApr 28UIL 3A Region II (F-Sa)
12Cadariuse Young22.78 PRTXDallas MadisonMar 24Eddie Payne - Carter Shootout
View full rankings...
400 Meters
1.12Marquavous Evans49.02 PRTXMount VernonApr 28UIL 3A Region II (F-Sa)
2.11Chander King49.40 PRTXHughes SpringsApr 28UIL 3A Region II (F-Sa)
3.11Eric Jordan49.89 PRTXUplift Hampton PrepApr 28UIL 3A Region II (F-Sa)
4.10Daryl DJ Turner50.21 PRTXOmaha PewittApr 28UIL 3A Region II (F-Sa)
5.9Christopher Moffett50.29 PRTXUplift Hampton PrepApr 28UIL 3A Region II (F-Sa)
6.10Samuel Tormos50.81 PRTXVan AlstyneApr 19UIL 3A Area 09/10
7.12Colin Jones50.83 PRTXHarmony (Big Sandy)Apr 12UIL 3A District 15 (Wed &Thurs)
8.11Ruri Aguilar51.01 PRTXSadler S & S ConsolidatedApr 28UIL 3A Region II (F-Sa)
9.11Trevor Henson51.02 PRTXNew London West RuskApr 12UIL 3A District 15 (Wed &Thurs)
10.-A Montgomery51.24 PRTXVan AlstyneApr 19UIL 3A Area 09/10
View full rankings...
800 Meters
1.11Adam Mendoza1:56.23TXPilot PointMay 11TX UIL 3A State Championships
2.12Dustin White1:57.03TXWhitesboroApr 28UIL 3A Region II (F-Sa)
3.12Eric Grant1:57.44 PRTXGrand SalineApr 28UIL 3A Region II (F-Sa)
4.12Clayton Stuart2:01.18 PRTXA Plus AcademyMay 11TX UIL 5A State Championships
5.11Sergio Portillo2:01.60 PRTXPilot PointApr 19UIL 3A Area 09/10
6.12Caleb Young2:02.60 PRTXFarmersvilleApr 19UIL 3A Area 09/10
7.12Will Tate2:03.66 PRTXBeckvilleApr 28UIL 3A Region II (F-Sa)
8.11William Tongson2:03.67 PRTXParis ChisumApr 28UIL 3A Region II (F-Sa)
9.12James Perot2:03.94 PRTXElysian FieldsApr 20UIL 3A Area 15/16
10.12Antonio Flores2:05.00 PRTXWhitesboroApr 19UIL 3A Area 09/10
View full rankings...
1600 Meters
1.12Connor Walker4:29.71 PRTXPilot PointApr 28UIL 3A Region II (F-Sa)
2.10Dalton Page4:31.71 PRTXEustaceApr 28UIL 3A Region II (F-Sa)
3.11Adam Mendoza4:33.70TXPilot PointApr 19UIL 3A Area 09/10
4.11Max Merlyn4:33.92 PRTXWhitesboroApr 28UIL 3A Region II (F-Sa)
5.11Michael Urbina4:34.60 PRTXWhitesboroApr 19UIL 3A Area 09/10
6.12Esteban Cruz4:38.50 PRTXMount VernonApr 28UIL 3A Region II (F-Sa)
7.9Carlos Galaz4:39.14 PRTXMineolaApr 28UIL 3A Region II (F-Sa)
8.10Bryce Sevarino4:45.40 PRTXVan AlstyneApr 19UIL 3A Area 09/10
9.10Miguel Zavala4:47.30 PRTXCommerceApr 19UIL 3A Area 09/10
10.12Armando Borrego4:49.05 PRTXGladewater SabineApr 20UIL 3A Area 15/16
View full rankings...
3200 Meters
1.11Michael Urbina9:42.70 PRTXWhitesboroApr 19UIL 3A Area 09/10
2.12Connor Walker9:47.30 PRTXPilot PointApr 19UIL 3A Area 09/10
3.10Dalton Page9:51.50 PRTXEustaceApr 28UIL 3A Region II (F-Sa)
4.11Max Merlyn9:56.80 PRTXWhitesboroApr 19UIL 3A Area 09/10
5.10Miguel Zavala10:08.80 PRTXCommerceApr 19UIL 3A Area 09/10
6.11Juan Giron10:13.60 PRTXPilot PointApr 19UIL 3A Area 09/10
7.12Esteban Cruz10:25.08 PRTXMount VernonApr 28UIL 3A Region II (F-Sa)
8.10Bryce Sevarino10:25.30 PRTXVan AlstyneApr 19UIL 3A Area 09/10
9.12William Hunter10:30.36 PRTXTroupApr 20UIL 3A Area 15/16
10.11Nicholas Westbrook10:31.60TXEustaceMar 24Jesuit-Sheaner Relays
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.11Jermey King14.34 PR (5.2)TXDallas Life Oak CliffMay 11TX UIL 3A State Championships
2.12Kane Johnson15.31 PR (5.2)TXKempMay 11TX UIL 3A State Championships
3.11Connor McKibben15.52 PRTXEdgewoodApr 28UIL 3A Region II (F-Sa)
4.10Tristan Meadors15.55 PRTXGunterApr 28UIL 3A Region II (F-Sa)
5.11George Hall15.64 PRTXVan AlstyneApr 19UIL 3A Area 09/10
6.12Slade Sills15.67 PRTXGladewater SabineApr 28UIL 3A Region II (F-Sa)
7.12Jashaun Cook15.74 PRTXOre CityApr 28UIL 3A Region II (F-Sa)
8.11Dylan Porter15.75 PRTXVan AlstyneApr 28UIL 3A Region II (F-Sa)
9.12Chase Clayton16.00TXHoweApr 28UIL 3A Region II (F-Sa)
10.12Kepha Luster16.14TXJeffersonApr 20UIL 3A Area 15/16
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.11Jermey King38.97 PRTXDallas Life Oak CliffApr 28UIL 3A Region II (F-Sa)
2.12Weston Hickman39.08 PRTXWhitesboroApr 28UIL 3A Region II (F-Sa)
3.11George Hall40.22 PRTXVan AlstyneApr 19UIL 3A Area 09/10
4.12Travis Smith40.80 PRTXOmaha PewittApr 28UIL 3A Region II (F-Sa)
5.12Tristan Castillo41.04 PRTXEustaceApr 28UIL 3A Region II (F-Sa)
6.10Reese Arterberry41.25 PRTXPonderApr 28UIL 3A Region II (F-Sa)
7.12Trey Beam41.44 PRTXHughes SpringsApr 28UIL 3A Region II (F-Sa)
8.12Kain Sterling41.48 PRTXCooperApr 28UIL 3A Region II (F-Sa)
9.12Slade Sills41.55 PRTXGladewater SabineApr 20UIL 3A Area 15/16
10.10Pedro Lesser42.03 PRTXCumberland AcademyApr 12UIL 3A District 15 (Wed &Thurs)
View full rankings...
4x100 Relay
1.Elijah Simpson
Jaquan Tatum
Elijah Sheppard - Ruth
Austin Clark
42.20TXDallas Life Oak CliffMay 11TX UIL 3A State Championships
2.Relay Team42.47TXWhitesboroApr 28UIL 3A Region II (F-Sa)
3.Rasuiod Hollie
Jaylon Maddox
Cadariuse Young
Antonio Gage
42.76TXDallas MadisonApr 28UIL 3A Region II (F-Sa)
4.Deveontay Black
Taquarious Jackson
Eric Gipson
Travon Johnson
43.17TXJeffersonApr 28UIL 3A Region II (F-Sa)
5.Relay Team43.22TXHooksApr 28UIL 3A Region II (F-Sa)
6.LaJavius Harper
Tyree Wilson
Trevor Henson
Darius Hart
43.50TXNew London West RuskApr 28UIL 3A Region II (F-Sa)
7.Connor Smith
Keane Ortega
Blake Smith
Ruri Aguilar
43.98TXSadler S & S ConsolidatedApr 19UIL 3A Area 09/10
8.Clayton Reed
Ryan Reed
Evan Gonzalez
Dylan Jantz
44.07TXGunterApr 19UIL 3A Area 09/10
9.Chris Smith
Kelvin Stevenson
JD Jones
Tyerese Hardman
44.20TXElysian FieldsApr 20UIL 3A Area 15/16
10.Relay Team44.21TXHughes SpringsApr 28UIL 3A Region II (F-Sa)
View full rankings...
4x200 Relay
1.Relay Team1:27.95TXWhitesboroApr 28UIL 3A Region II (F-Sa)
2.Jaylon Maddox
Cadariuse Young
Rasuiod Hollie
Antonio Gage
1:28.22TXDallas MadisonMay 11TX UIL 3A State Championships
3.Elijah Simpson
Jaquan Tatum
Elijah Sheppard - Ruth
Austin Clark
1:28.91TXDallas Life Oak CliffMar 24Eddie Payne - Carter Shootout
4.Relay Team1:29.35TXNew London West RuskApr 28UIL 3A Region II (F-Sa)
5.Relay Team1:30.62TXHooksApr 28UIL 3A Region II (F-Sa)
6.Travon Johnson
Kylan Thomas
Taquarious Jackson
Bryson Johnson
1:31.09TXJeffersonApr 20UIL 3A Area 15/16
7.Markees Kemp
Tradarian Craver
Triston Hickey
Ja?Kobie Goynes
1:31.10TXHughes SpringsApr 28UIL 3A Region II (F-Sa)
8.Jacorian Savage
Casey Shields
Jordan Miller
KD Williams
1:32.10TXCommerceApr 19UIL 3A Area 09/10
9.Ty Cosper
Austin Moore
Dylan Porter
Jake Carroll
1:32.20TXVan AlstyneApr 19UIL 3A Area 09/10
10.Joseph Benson
Mauro Gallegos
Brandon Stidham
Luke Childress
1:33.10TXGladewater SabineApr 20UIL 3A Area 15/16
View full rankings...
4x400 Relay
1.Relay Team3:24.86TXVan AlstyneApr 28UIL 3A Region II (F-Sa)
2.Relay Team3:24.98TXPottsboroApr 28UIL 3A Region II (F-Sa)
3.Relay Team3:25.66TXPilot PointApr 28UIL 3A Region II (F-Sa)
4.Samuel Ross
Colin Jones
Chris McMillan
Caleb McNeil
3:28.02TXHarmony (Big Sandy)Apr 28UIL 3A Region II (F-Sa)
5.Relay Team3:28.71TXEustaceApr 28UIL 3A Region II (F-Sa)
6.Relay Team3:30.46TXDallas MadisonApr 28UIL 3A Region II (F-Sa)
7.Kelby Bruner
Shawmon Franklin
Josh Wright
Devin Cormier
3:30.67TXMineolaApr 28UIL 3A Region II (F-Sa)
8.Jaise Bowie
Desmond Tutson
Austin Williams
Luis Garcia
3:31.43TXKempApr 28UIL 3A Region II (F-Sa)
9.Dustin White
Antonio Flores
Scout Sanders
Hunter Case
3:33.60TXWhitesboroApr 19UIL 3A Area 09/10
10.Relay Team3:33.72TXHughes SpringsApr 05De Kalb Gerald Pinkham Relays
View full rankings...
4x800 Relay
1.Max Merlyn
Dustin White
Antonio Flores
Michael Urbina
8:37.42TXWhitesboroFeb 16Nolan Viking Relays
2.Alberto Escamilla
Isaac Oyervides
Bobby Kremer
Caymen Gibson
9:36.66TXHarmony Innovation (Fort Worth)Mar 24Nazarene Christian Academy 8th Annual Invitational
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.11Jackson Bussey52' 4 PRTXScurry-RosserMay 11TX UIL 3A State Championships
2.12Byron Bolin49' 8.5 PRTXLeonardApr 06UIL 3A District 10 (F,W) Farmersville
3.12Hunter Brabham48' 2 PRTXHughes SpringsApr 05De Kalb Gerald Pinkham Relays
4.11Seth Jackson47' 3.5TXWhitewrightApr 19UIL 3A Area 09/10
5.11Cody Binyon46' 11 PRTXPilot PointApr 28UIL 3A Region II (F-Sa)
6.12Clay Westberry45' 11.5 PRTXEdgewoodApr 28UIL 3A Region II (F-Sa)
7.10Brody Chatham45' 7 PRTXHarmony (Big Sandy)Apr 28UIL 3A Region II (F-Sa)
8.12Spencer Seahorn45' 5.5 PRTXHarmony (Big Sandy)Apr 12UIL 3A District 15 (Wed &Thurs)
9.12Christian Little45' 4 PRTXQueen CityMar 02Pewitt Sibley Brahma Relays
10.11Trent Allen45' 3.25 PRTXTroupApr 20UIL 3A Area 15/16
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Bryce Francis158' 4 PRTXKempMay 11TX UIL 3A State Championships
2.11Tanner Young147' 9 PRTXWhitesboroMay 11TX UIL 3A State Championships
3.12Christian Little140' 11 PRTXQueen CityApr 28UIL 3A Region II (F-Sa)
4.10Brody Chatham140' 0 PRTXHarmony (Big Sandy)Apr 28UIL 3A Region II (F-Sa)
5.12Shane Thomas138' 5 PRTXTroupApr 12UIL 3A District 15 (Wed &Thurs)
6.12Grant Chalaire137' 8 PRTXParis ChisumApr 28UIL 3A Region II (F-Sa)
7.12Byron Bolin133' 8 PRTXLeonardApr 19UIL 3A Area 09/10
8.12Ronnie Hart132' 5.5 PRTXLeonardApr 19UIL 3A Area 09/10
9.12Keegan Pritchett132' 1.25TXPottsboroApr 19UIL 3A Area 09/10
10.11Justiss Dudley131' 6 PRTXElysian FieldsApr 28UIL 3A Region II (F-Sa)
View full rankings...
High Jump
1.12Jashaun Cook6' 7 PRTXOre CityMay 11TX UIL 3A State Championships
2.12Allen Holley6' 6 PRTXLone OakMar 22Farmersville Invitational
11Keyshawn Kyle6' 6 PRTXOre CityApr 28UIL 3A Region II (F-Sa)
4.11Casey Shields6' 4 PRTXCommerceApr 19UIL 3A Area 09/10
12Ty Harvey6' 4 PRTXHoweApr 28UIL 3A Region II (F-Sa)
11George Hall6' 4 PRTXVan AlstyneMar 22Farmersville Invitational
7.10Landon Price6' 3 PRTXHarmony (Big Sandy)Apr 12UIL 3A District 15 (Wed &Thurs)
8.10Tryston Gaines6' 2 PRTXWhitesboroApr 19UIL 3A Area 09/10
12Will Shawn6' 2TXGladewater SabineApr 12UIL 3A District 15 (Wed &Thurs)
10.-Ja'Kobie Craver6' 1 PRTXHughes SpringsApr 05De Kalb Gerald Pinkham Relays
View full rankings...
Pole Vault
1.12Jack Miller15' 6 PRTXDiana New DianaMar 16Hebron Hawk Relays
2.12Colin Jones15' 0 PRTXHarmony (Big Sandy)May 11TX UIL 3A State Championships
3.12Toby Shelton13' 0 PRTXAlba-GoldenApr 28UIL 3A Region II (F-Sa)
11Kolton Reid13' 0 PRTXPilot PointApr 19UIL 3A Area 09/10
11Tyler Holt13' 0 PRTXPattonville PrairilandApr 28UIL 3A Region II (F-Sa)
11Langdon Butistia13' 0 PRTXQuitmanApr 28UIL 3A Region II (F-Sa)
11Austin Moore13' 0 PRTXVan AlstyneApr 28UIL 3A Region II (F-Sa)
8.10Tanner McKinney12' 6 PRTXWhite OakApr 28UIL 3A Region II (F-Sa)
9.10Zimry Weatherspoon12' 0TXHoweApr 06UIL 3A District 10 (F,W) Farmersville
11James Whitehead12' 0 PRTXLone OakApr 06UIL 3A District 10 (F,W) Farmersville
10Chris Chaubaud12' 0TXAlba-GoldenApr 28UIL 3A Region II (F-Sa)
View full rankings...
Long Jump
1.12Ja'Quan Jackson22' 2 PR (1.7)TXDe KalbMay 11TX UIL 3A State Championships
2.10Jace Andrew22' 0.75 PR (1.7)TXWhitewrightMay 11TX UIL 3A State Championships
3.12Rylan Waldo21' 5.75 PRTXPonderApr 19UIL 3A Area 09/10
4.12Taylor Smith21' 0.5TXJeffersonMar 02Pewitt Sibley Brahma Relays
5.-Demarvion Overshown20' 10.5 PRTXArpApr 12UIL 3A District 15 (Wed &Thurs)
6.11Shamar Jefferson20' 8.5 PRTXHooksMar 02Pewitt Sibley Brahma Relays
7.10Landon Price20' 8 PRTXHarmony (Big Sandy)Apr 20UIL 3A Area 15/16
10Deveontay Black20' 8 PRTXJeffersonMar 02Pewitt Sibley Brahma Relays
11Rhett Gallagher20' 8 PRTXVan AlstyneApr 06UIL 3A District 10 (F,W) Farmersville
10.11Chander King20' 7 PRTXHughes SpringsMar 02Pewitt Sibley Brahma Relays
View full rankings...
Triple Jump
1.12Rylan Waldo46' 1 PR (3.2)TXPonderMay 11TX UIL 3A State Championships
2.11Chander King44' 9.75 PR (1.8)TXHughes SpringsMay 11TX UIL 3A State Championships
3.11Darius Hart43' 8.25 PRTXNew London West RuskApr 12UIL 3A District 15 (Wed &Thurs)
4.10Brandon Stidham43' 3 PRTXGladewater SabineApr 12UIL 3A District 15 (Wed &Thurs)
5.12Ja'Quan Jackson42' 9TXDe KalbMar 02Pewitt Sibley Brahma Relays
6.12Bradley Klingler42' 8 PRTXWhitesboroApr 28UIL 3A Region II (F-Sa)
7.12KD Williams41' 11.75 PRTXCommerceApr 19UIL 3A Area 09/10
8.10Bryson Johnson41' 10 PRTXJeffersonApr 28UIL 3A Region II (F-Sa)
9.11Jackson Rogers41' 9.25 PRTXVan AlstyneMar 01Farmersville Farmer Joe Relays
11Samuel Yao41' 9.25 PRTXDallas Life Oak CliffApr 28UIL 3A Region II (F-Sa)
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.