Team Results Management
View Athletic.net Ad Free

Mens

100 Meters
1.12Johnson Adegbite10.74 PRTXKeller CentralApr 05UIL 6A District 03 (W-Th)
2.11Derek Marquez-Perez10.88 PRTXKeller Timber CreekApr 05UIL 6A District 03 (W-Th)
3.12Preston Mounivong10.89 PRTXHaltom City HaltomApr 05UIL 6A District 03 (W-Th)
4.12Dylan Sallee10.90 PRTXKeller Timber CreekApr 05UIL 6A District 03 (W-Th)
5.12Stefan Cobbs10.92 PRTXKeller Fossil RidgeApr 05UIL 6A District 03 (W-Th)
6.11Christopher Simmons10.99 PRTXKeller CentralApr 05UIL 6A District 03 (W-Th)
7.11Tyler Wheeler11.04TXHaltom City HaltomApr 05UIL 6A District 03 (W-Th)
10Nathaniel Monticure11.04TXKeller Timber CreekApr 05UIL 6A District 03 (W-Th)
9.11Jaylen Hearst11.05TXKeller Fossil RidgeApr 05UIL 6A District 03 (W-Th)
10.12Logan Green11.10 PRTXKellerApr 05UIL 6A District 03 (W-Th)
View full rankings...
200 Meters
1.12Johnson Adegbite21.67 PRTXKeller CentralApr 19UIL 6A Area 03/04
2.11Derek Marquez-Perez22.40TXKeller Timber CreekApr 05UIL 6A District 03 (W-Th)
3.12Elijah Williams22.43 PRTXKeller Fossil RidgeApr 05UIL 6A District 03 (W-Th)
4.11Zanoah Lanham22.44TXKeller Fossil RidgeApr 19UIL 6A Area 03/04
5.11Colton Nelson22.64TXKellerApr 05UIL 6A District 03 (W-Th)
6.10Davon Graham22.82 PRTXKeller CentralApr 05UIL 6A District 03 (W-Th)
7.11Carlos Encarnacion22.95 PRTXKeller CentralApr 05UIL 6A District 03 (W-Th)
8.9Kaden Bess23.06TXKeller Timber CreekApr 05UIL 6A District 03 (W-Th)
9.10Jalen Brown23.25 PRTXKeller Fossil RidgeApr 05UIL 6A District 03 (W-Th)
10.11Blake Irving23.37 PRTXKeller Timber CreekApr 05UIL 6A District 03 (W-Th)
View full rankings...
400 Meters
1.12Raekwon Millsap49.97 PRTXAbileneApr 05UIL 6A District 03 (W-Th)
2.11Colton Nelson50.28TXKellerApr 05UIL 6A District 03 (W-Th)
3.11Mackenzie Lazarus50.76TXKeller CentralApr 19UIL 6A Area 03/04
4.15-16Jonathan Allen50.89 PRTXRichmond GoldJul 14USATF Region 12 Junior Olympic Championships
5.10Wesley Christensen51.26 PRTXKeller Timber CreekApr 05UIL 6A District 03 (W-Th)
6.11Zane Wilson51.56 PRTXKeller CentralApr 05UIL 6A District 03 (W-Th)
7.11Brayden Tolliver52.25 PRTXKeller Fossil RidgeMar 22Keller Dave Park Relays
8.12Ross Dean52.26 PRTXKellerFeb 17Timber Creek Falcon Fast Relays
9.11Hooka Bulawka52.51 PRTXKellerMar 22Keller Dave Park Relays
10.11Casey Smith52.52 PRTXKellerMar 22Keller Dave Park Relays
View full rankings...
800 Meters
1.12Cameron Klein1:59.01 PRTXKellerApr 28UIL 6A Region I (F-Sa)
2.12Austin Christmas1:59.14 PRTXWeatherfordMar 17Texas Distance Festival
3.12Michael Signo2:00.61 PRTXKellerApr 19UIL 6A Area 03/04
4.11Mackenzie Lazarus2:01.93 PRTXKeller CentralApr 19UIL 6A Area 03/04
5.12Walter Reed2:03.09TXKeller Timber CreekApr 05UIL 6A District 03 (W-Th)
6.11Dylan Miller2:03.81 PRTXKeller CentralApr 05UIL 6A District 03 (W-Th)
7.10Luke Canon2:04.33 PRTXKellerMar 02Northwest Texan Invitational
8.12Kenneth Nowlin2:05.60 PRTXAbileneApr 05UIL 6A District 03 (W-Th)
9.11Collin Torrey2:05.86TXKellerApr 05UIL 6A District 03 (W-Th)
10.11Ricky Schandevel2:05.96 PRTXKellerApr 05UIL 6A District 03 (W-Th)
View full rankings...
1600 Meters
1.12Eric Casarez4:14.17 PRTXKeller CentralApr 28UIL 6A Region I (F-Sa)
2.11Braden Lange4:24.39 PRTXKeller Timber CreekApr 28UIL 6A Region I (F-Sa)
3.12Austin Christmas4:33.21 PRTXWeatherfordApr 05UIL 6A District 03 (W-Th)
4.11Logan Mitchell4:34.18 PRTXKellerApr 05UIL 6A District 03 (W-Th)
5.10Luke Canon4:36.87 PRTXKellerMar 22Keller Dave Park Relays
6.10Trevor Chapman4:36.92 PRTXKellerMar 22Keller Dave Park Relays
7.11Seth Walker4:40.28 PRTXKellerMar 17Texas Distance Festival
8.12Bennett Murphy4:44.16 PRTXKeller Timber CreekMar 17Texas Distance Festival
9.11Richard Gonzalez4:50.65 PRTXKeller Timber CreekApr 05UIL 6A District 03 (W-Th)
10.12Esteban Garza4:50.84TXKeller Timber CreekMar 17Texas Distance Festival
View full rankings...
3200 Meters
1.12Eric Casarez9:09.47 PRTXKeller CentralMar 3191st Clyde Littlefield Texas Relays (W-Sa)
2.11Braden Lange9:26.11 PRTXKeller Timber CreekMar 02Northwest Texan Invitational
3.10Trevor Chapman9:41.27 PRTXKellerApr 19UIL 6A Area 03/04
4.11Logan Mitchell9:47.51 PRTXKellerApr 19UIL 6A Area 03/04
5.12Bennett Murphy10:19.49 PRTXKeller Timber CreekMar 02Northwest Texan Invitational
6.11Richard Gonzalez10:23.01 PRTXKeller Timber CreekMar 17Texas Distance Festival
7.12Maxwell Murphy10:23.82TXKeller Timber CreekMar 02Northwest Texan Invitational
8.12Timothy Chapman10:25.73TXKellerMar 02Northwest Texan Invitational
9.11Henry Dodds10:30.74 PRTXKellerApr 05UIL 6A District 03 (W-Th)
10.12Kyle Drzka10:33.15 PRTXKeller CentralMar 08Lewisville Max Goldsmith Relays
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.11Blair Smith14.84 PRTXKeller Timber CreekApr 19UIL 6A Area 03/04
2.10Joshua Parker14.86 PRTXKeller Timber CreekApr 19UIL 6A Area 03/04
3.11Ethan Christian14.87 PRTXKeller Timber CreekApr 19UIL 6A Area 03/04
4.11Michael Darden15.00 PRTXKellerApr 05UIL 6A District 03 (W-Th)
5.10Khandon James16.00 PRTXAbileneApr 05UIL 6A District 03 (W-Th)
6.9Andre' Collier16.34 PRTXKellerMar 22Keller Dave Park Relays
7.10Peyton Gebing16.61 PRTXKeller CentralApr 05UIL 6A District 03 (W-Th)
8.11Mason Caraway16.63 PRTXAbileneApr 05UIL 6A District 03 (W-Th)
9.11Mason Harris16.64 PRTXKeller Timber CreekFeb 17Timber Creek Falcon Fast Relays
10.11William Vuong17.02 PRTXKeller CentralFeb 17Timber Creek Falcon Fast Relays
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.11Ethan Christian38.53 PRTXKeller Timber CreekApr 28UIL 6A Region I (F-Sa)
2.11Mason Caraway40.58 PRTXAbileneApr 05UIL 6A District 03 (W-Th)
3.10Khandon James40.99 PRTXAbileneApr 05UIL 6A District 03 (W-Th)
4.11Blair Smith41.22 PRTXKeller Timber CreekMar 22Chisholm Trail Ranger Invitational
5.11Michael Darden41.41TXKellerApr 05UIL 6A District 03 (W-Th)
6.12Dylan Deisley41.70 PRTXKeller CentralApr 05UIL 6A District 03 (W-Th)
7.10Joshua Parker41.98 PRTXKeller Timber CreekMar 22Chisholm Trail Ranger Invitational
8.9Ian Alderson42.62 PRTXAbileneApr 05UIL 6A District 03 (W-Th)
9.11Mason Harris43.02 PRTXKeller Timber CreekFeb 17Timber Creek Falcon Fast Relays
10.10Matthew Wilson43.76 PRTXWeatherfordApr 05UIL 6A District 03 (W-Th)
View full rankings...
4x100 Relay
1.Kaden Bess
Nathaniel Monticure
Dylan Sallee
Emmanuel Wilson
42.51TXKeller Timber CreekApr 19UIL 6A Area 03/04
2.Stefan Cobbs
Jaylen Hearst
Cobe Craft
Elijah Williams
42.75TXKeller Fossil RidgeApr 19UIL 6A Area 03/04
3.Michael Anderson
Logan Green
Myles Britton
K'Hari Watson
44.01TXKellerMar 22Keller Dave Park Relays
4.Preston Mounivong
Imiee Cooksey
Quenton Banks
Tyler Wheeler
44.04TXHaltom City HaltomApr 05UIL 6A District 03 (W-Th)
5.Willie Tutt
Jeshari Houston
Qua Hill
Raekwon Millsap
44.07TXAbileneApr 05UIL 6A District 03 (W-Th)
6.Matt Gray
Cisco Caston
Peyton Hudson
Aneaus Gray
44.24TXWeatherfordApr 05UIL 6A District 03 (W-Th)
7.Christopher Simmons
Jacob Montgomery
Carlos Encarnacion
Zane Wilson
44.90TXKeller CentralMar 08Lewisville Max Goldsmith Relays
View full rankings...
4x200 Relay
1.Zanoah Lanham
Markice Gordon
Cobe Craft
Elijah Williams
1:29.59TXKeller Fossil RidgeApr 05UIL 6A District 03 (W-Th)
2.Derek Marquez-Perez
Dylan Sallee
Blake Irving
Kaden Bess
1:30.43TXKeller Timber CreekApr 19UIL 6A Area 03/04
3.Christopher Simmons
Davon Graham
Carlos Encarnacion
Jacob Garcia
1:31.43TXKeller CentralApr 05UIL 6A District 03 (W-Th)
4.Britton Melton
Logan Green
Hooka Bulawka
Casey Smith
1:32.33TXKellerApr 19UIL 6A Area 03/04
5.Willie Tutt
Jeshari Houston
Qua Hill
Tyler Simpson
1:32.62TXAbileneApr 05UIL 6A District 03 (W-Th)
6.Tex Ejere
Peyton Hudson
Cisco Caston
Aneaus Gray
1:33.82TXWeatherfordApr 05UIL 6A District 03 (W-Th)
7.Marques White
Johnny Rider
Kani Bridgewater
Dejuan Lee
1:34.98TXHaltom City HaltomApr 05UIL 6A District 03 (W-Th)
View full rankings...
4x400 Relay
1.Nolan Kistler
Ross Dean
Hooka Bulawka
Michael Signo
3:23.29TXKellerApr 19UIL 6A Area 03/04
2.Davon Graham
Johnson Adegbite
Ruslan Ortega
Mackenzie Lazarus
3:26.44TXKeller CentralMar 3191st Clyde Littlefield Texas Relays (W-Sa)
3.Wesley Christensen
Blair Smith
Ethan Christian
Joshua Parker
3:27.38TXKeller Timber CreekApr 05UIL 6A District 03 (W-Th)
4.Raekwon Millsap
Mason Caraway
Niyungeko Moise
Tyler Simpson
3:27.82TXAbileneMar 3191st Clyde Littlefield Texas Relays (W-Sa)
5.Johnathan Allen
Jalin Hughes
Brayden Tolliver
Ty'Keem Singleton
3:30.19TXKeller Fossil RidgeApr 05UIL 6A District 03 (W-Th)
6.Tex Ejere
Thomas Magill
Carlos Olivares
Peyton Hudson
3:37.99TXWeatherfordApr 05UIL 6A District 03 (W-Th)
7.Aaron Ellis
Marques White
Aaron Saikho
Cameron Fields
3:43.84TXHaltom City HaltomApr 05UIL 6A District 03 (W-Th)
View full rankings...
4x800 Relay
1.Cameron Klein
Luke Canon
Logan Mitchell
Michael Signo
8:13.11TXKellerMar 3191st Clyde Littlefield Texas Relays (W-Sa)
2.Connor Beebe
Brandon Hearrell
Esteban Garza
Cristan Tomy
9:04.23TXKeller Timber CreekFeb 17Timber Creek Falcon Fast Relays
3.Berk McClellan
Jakob Davis
Taha Sharif
Jules Williams
9:23.88TXKeller Fossil RidgeFeb 17Timber Creek Falcon Fast Relays
4.Dylan Miller
Jayden House
Brycen Salazar
Eric Casarez
9:43.52TXKeller CentralFeb 17Timber Creek Falcon Fast Relays
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Tyler Bridges47' 9.5 PRTXAbileneMar 23Creekview Mustang Relays
2.12Ty Nicholson45' 8 PRTXKeller Timber CreekMar 08Guyer Wildcat Relays
3.11Sean Payne44' 1.75TXKellerMar 08Boswell Pioneer Relays
4.10Jose Gallegos43' 6.25 PRTXAbileneMar 23Creekview Mustang Relays
5.11Isaiah Ingram42' 10.75TXWeatherfordApr 19UIL 6A Area 03/04
6.10Dylan Ward42' 6 PRTXKeller Timber CreekMar 22Chisholm Trail Ranger Invitational
7.10Xavier Graves42' 3.5 PRTXAbileneMar 23Creekview Mustang Relays
8.11Thayne Garnett41' 0 PRTXWeatherfordApr 05UIL 6A District 03 (W-Th)
9.12Jared Ford40' 9TXWeatherfordMar 08Granbury Johnny Perkins Relays
10.9Grant Gregory40' 5 PRTXKellerMar 22Keller Dave Park Relays
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Jared Ford139' 4TXWeatherfordApr 28UIL 6A Region I (F-Sa)
2.10Cade McGuffin132' 5 PRTXKeller CentralMar 23Aledo Bearcat Relays
3.12Zeke Hernandez131' 1 PRTXWeatherfordMar 23Aledo Bearcat Relays
4.11Joshua Clenin130' 0 PRTXKeller Timber CreekApr 19UIL 6A Area 03/04
5.11Isaiah Ingram129' 4 PRTXWeatherfordMar 23Aledo Bearcat Relays
6.12Ethan Mooney129' 3TXKeller Timber CreekMar 02Northwest Texan Invitational
7.12Ryan Layton129' 2 PRTXKeller Timber CreekMar 22Chisholm Trail Ranger Invitational
8.11Robert Berry127' 2TXKeller CentralMar 08Lewisville Max Goldsmith Relays
9.10Devyan Wilkins124' 8 PRTXAbileneMar 17Eaton Eagle Spring Break Track & Field Meet
10.10Adrian Alcantara123' 3 PRTXKeller CentralMar 23Aledo Bearcat Relays
View full rankings...
High Jump
1.11Nicholas Prentiss6' 8 PRTXKellerMar 22Keller Dave Park Relays
2.11Jose Garcia6' 4 PRTXAbileneMar 23Creekview Mustang Relays
3.12Matt Gray6' 2.25 PRTXWeatherfordMar 08Granbury Johnny Perkins Relays
4.11Chmiel Troy6' 0 PRTXKellerApr 05UIL 6A District 03 (W-Th)
9Cole Roberts6' 0 PRTXKellerMar 29Fossil Ridge Panther Relays
9Willie Tutt6' 0 PRTXAbileneMar 23Creekview Mustang Relays
11Decorian Mitchell6' 0 PRTXHaltom City HaltomMar 09FW South Hills Scorpion Relays
12Tavares Edwards6' 0 PRTXHaltom City HaltomApr 05UIL 6A District 03 (W-Th)
9.11Carter Campbell5' 10 PRTXKellerMar 22Keller Dave Park Relays
11Skiles Carter5' 10 PRTXKellerMar 08Boswell Pioneer Relays
10Dylan Wright5' 10 PRTXAbileneMar 17Eaton Eagle Spring Break Track & Field Meet
12Emmanuel Wilson5' 10TXKeller Timber CreekMar 08Guyer Wildcat Relays
11Brandon Grove5' 10 PRTXWeatherfordMar 23Aledo Bearcat Relays
9Dayton Knapp5' 10 PRTXKellerMar 29Fossil Ridge Panther Relays
10Colby Carter5' 10TXKeller Timber CreekMar 22Chisholm Trail Ranger Invitational
11Jaylen Hearst5' 10 PRTXKeller Fossil RidgeMar 08Guyer Wildcat Relays
11Brandon Lewis5' 10 PRTXKeller Fossil RidgeMar 02Northwest Texan Invitational
12Jack Lohse5' 10 PRTXKellerMar 22Keller Dave Park Relays
View full rankings...
Pole Vault
1.11Connor Gregston16' 0 PRTXKeller Fossil RidgeMay 12TX UIL 6A State Championships
2.12Ross Dean15' 0 PRTXKellerApr 28UIL 6A Region I (F-Sa)
3.11Thomas Henderson14' 6TXKellerMar 29Fossil Ridge Panther Relays
4.12Seth Scherer14' 0 PRTXKeller Timber CreekMar 22Chisholm Trail Ranger Invitational
11Chance Ueckert14' 0 PRTXKellerMar 08Boswell Pioneer Relays
6.10Mason Askew13' 6 PRTXKellerApr 05UIL 6A District 03 (W-Th)
7.11Nathan Linn13' 0 PRTXAbileneApr 05UIL 6A District 03 (W-Th)
9Ethan Tennison13' 0 PRTXKeller CentralFeb 24Keller Central Charger Relays
9.11Jason Segura12' 6 PRTXHaltom City HaltomApr 05UIL 6A District 03 (W-Th)
11William Vuong12' 6 PRTXKeller CentralMar 29Fossil Ridge Panther Relays
View full rankings...
Long Jump
1.11Ethan Christian22' 11 PRTXKeller Timber CreekMar 02Northwest Texan Invitational
2.10Britton Melton21' 8 PRTXKellerMar 02Northwest Texan Invitational
3.10Deidric Davis21' 5.75 PRTXKeller CentralApr 05UIL 6A District 03 (W-Th)
4.11Jacob Yochim21' 5 PRTXKeller Timber CreekMar 22Chisholm Trail Ranger Invitational
5.11Jahari Williams21' 2.25 PRTXHaltom City HaltomApr 19UIL 6A Area 03/04
6.11Mason Harris21' 1 PRTXKeller Timber CreekMar 22Chisholm Trail Ranger Invitational
7.12Raekwon Millsap20' 11.25TXAbileneApr 05UIL 6A District 03 (W-Th)
8.10Becker Lucabaugh20' 9.75 PRTXKellerApr 05UIL 6A District 03 (W-Th)
9.9Zachary Machold20' 8 PRTXKellerApr 05UIL 6A District 03 (W-Th)
10.11Jose Garcia20' 5.5 PRTXAbileneApr 05UIL 6A District 03 (W-Th)
View full rankings...
Triple Jump
1.12Raekwon Millsap46' 8 PRTXAbileneMar 23Creekview Mustang Relays
2.9Tex Ejere44' 1.75 PRTXWeatherfordApr 19UIL 6A Area 03/04
3.11Jose Garcia42' 10.75 PRTXAbileneApr 05UIL 6A District 03 (W-Th)
4.10Colione Evans42' 3.5 PRTXKeller Fossil RidgeMar 02Northwest Texan Invitational
5.11Ethan Christian42' 2 PRTXKeller Timber CreekApr 05UIL 6A District 03 (W-Th)
6.11Jahari Williams41' 9.5 PRTXHaltom City HaltomApr 19UIL 6A Area 03/04
7.11Justin White41' 3 PRTXKellerMar 22Keller Dave Park Relays
8.11Mason Harris41' 1 PRTXKeller Timber CreekMar 22Chisholm Trail Ranger Invitational
9.11Michael Simmons41' 0 PRTXKeller CentralApr 05UIL 6A District 03 (W-Th)
10.9Johnny Rider40' 10.75 PRTXHaltom City HaltomMar 01Kennedale Invitational
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.