Team Results Management
View Athletic.net Ad Free

Mens

100 Meters
1.11Ismael Kone10.46 PRTXRichardson Lake HighlandsMar 29Naaman Forest Relays
2.12Anthony Aldridge10.61 PRTXRichardsonMar 24Little Elm Lobo Club Invitational
3.12Dowdy Elazarig10.72 PRTXRichardsonApr 07UIL 6A District 09 (F-Sa)
4.12Corey Fulcher10.75 PRTXRichardson Lake HighlandsApr 07UIL 6A District 09 (F-Sa)
5.11Marcus McClanahan10.85 PRTXDallas WhiteApr 07UIL 6A District 09 (F-Sa)
6.12Kameron Perry10.87 PRTXRichardsonMar 24Little Elm Lobo Club Invitational
7.10Jhalen Spicer10.98 PRTXDallas JesuitApr 07UIL 6A District 09 (F-Sa)
8.12Chioke Washington11.00 PRTXRichardson Lake HighlandsMar 29Naaman Forest Relays
9.11Martinez Hill11.01 PRTXDallas SkylineApr 07UIL 6A District 09 (F-Sa)
10.12Donavan Fugitt11.02 PRTXRichardson Lake HighlandsMar 03Coppell Cowboy Relays
View full rankings...
200 Meters
1.12Anthony Aldridge21.57 PR (3.1)TXRichardsonMay 12TX UIL 6A State Championships
2.12Donavan Fugitt21.59 PRTXRichardson Lake HighlandsMar 29Naaman Forest Relays
3.11Ismael Kone21.71 PRTXRichardson Lake HighlandsMar 29Naaman Forest Relays
4.11Marcus McClanahan21.92 PRTXDallas WhiteApr 07UIL 6A District 09 (F-Sa)
5.11Ta Moz Britton-Thomas22.09 PRTXRichardson Lake HighlandsMar 29Naaman Forest Relays
6.11Shazae Alexander22.40 PRTXRichardson BerknerApr 07UIL 6A District 09 (F-Sa)
7.10Samir Thota22.42 PRTXCoppellMar 24Flower Mound Jaguar Invitational
8.12Brandon Anderson22.51 PRTXRichardson Lake HighlandsMar 08Mesquite Charles Qualls Invitational
9.11Taylor Sweeney22.54 PRTXDallas SkylineFeb 17Rockwall Jacket Classic Sponsored by: The Reynolds Company
10.11Raul Lahud Hirasawa22.59 PRTXDallas JesuitApr 07UIL 6A District 09 (F-Sa)
View full rankings...
400 Meters
1.11Taylor Sweeney49.08 PRTXDallas SkylineApr 19UIL 6A Area 09/10
2.12Jacob Turman49.81 PRTXCoppellMar 08Lewisville Max Goldsmith Relays
3.12Brandon Anderson50.17 PRTXRichardson Lake HighlandsMar 24Jesuit-Sheaner Relays
4.12Abraham Wemida50.45 PRTXRichardson Lake HighlandsApr 07UIL 6A District 09 (F-Sa)
5.12Samuel Rouse50.62TXRichardson BerknerMar 30Samuell HS Sandra Winkley-Pikes Invitational
6.11Jaden Walker50.82 PRTXCoppellApr 07UIL 6A District 09 (F-Sa)
7.11Joshua Williams51.19 PRTXCoppellApr 07UIL 6A District 09 (F-Sa)
8.12Finn Maguire51.60 PRTXDallas JesuitMar 24Jesuit-Sheaner Relays
9.12Philip Frank51.85 PRTXCoppellJun 17New Balance Nationals Outdoor
10.11Omar Hasan52.03 PRTXCoppellApr 07UIL 6A District 09 (F-Sa)
View full rankings...
800 Meters
1.10Jackson Walker1:54.55 PRTXCoppellApr 28UIL 6A Region II (F-Sa)
2.12Samuel Rouse1:58.82TXRichardson BerknerApr 19UIL 6A Area 09/10
3.10Yafiet Yemane1:59.15 PRTXRichardsonApr 19UIL 6A Area 09/10
4.12Henos Andebrhan2:00.09 PRTXRichardsonApr 07UIL 6A District 09 (F-Sa)
5.11Mason Elmore2:00.36 PRTXRichardson BerknerApr 07UIL 6A District 09 (F-Sa)
6.11Travis Whisler2:02.56 PRTXDallas JesuitApr 07UIL 6A District 09 (F-Sa)
7.11David Andrews2:04.36 PRTXDallas SkylineMar 29W.T.White Longhorns Invitational
8.10Josiah Wilson2:05.58 PRTXDallas SkylineApr 07UIL 6A District 09 (F-Sa)
9.11Will Norman2:05.89TXRichardson Lake HighlandsApr 07UIL 6A District 09 (F-Sa)
10.9Rith Bhattacharyya2:06.12 PRTXCoppellApr 07UIL 6A District 09 (F-Sa)
View full rankings...
1600 Meters
1.10Jackson Walker4:31.99 PRTXCoppellMar 24Flower Mound Jaguar Invitational
2.11Kazimir Carlsen-Phelan4:32.59 PRTXCoppellMar 24Flower Mound Jaguar Invitational
3.11Marcos Bohn4:35.13 PRTXCoppellMar 03Coppell Cowboy Relays
4.9Rith Bhattacharyya4:42.61 PRTXCoppellMar 17Texas Distance Festival
5.10Yafiet Yemane4:42.79 PRTXRichardsonApr 07UIL 6A District 09 (F-Sa)
6.9Henry Domine4:43.34 PRTXDallas JesuitApr 07UIL 6A District 09 (F-Sa)
7.11Yosef Argaw4:44.43 PRTXRichardson BerknerApr 07UIL 6A District 09 (F-Sa)
8.9Colin Proctor4:46.05 PRTXCoppellMar 08Lewisville Max Goldsmith Relays
9.12Trevor Hall4:46.09 PRTXRichardson BerknerApr 07UIL 6A District 09 (F-Sa)
10.11Nathaniel Leach4:49.15TXCoppellFeb 17Byron Nelson Bobcat Invitational
View full rankings...
3200 Meters
1.11Kazimir Carlsen-Phelan9:46.85 PRTXCoppellApr 28UIL 6A Region II (F-Sa)
2.11Marcos Bohn9:50.65 PRTXCoppellApr 19UIL 6A Area 09/10
3.9Evan Caswell9:53.62 PRTXCoppellApr 19UIL 6A Area 09/10
4.12Henos Andebrhan9:55.43TXRichardsonApr 19UIL 6A Area 09/10
5.9Henry Domine10:07.35TXDallas JesuitMar 03Lovejoy Track & Field Invitational
6.9Colin Proctor10:07.62 PRTXCoppellMar 08Lewisville Max Goldsmith Relays
7.11Nathaniel Leach10:13.71 PRTXCoppellFeb 17Byron Nelson Bobcat Invitational
8.11Cole Lindbeck10:14.01 PRTXCoppellMar 08Lewisville Max Goldsmith Relays
9.11Andrew Thompson10:17.36 PRTXCoppellMar 03Coppell Cowboy Relays
10.11Drew Thompson10:17.47 PRTXCoppellFeb 17Byron Nelson Bobcat Invitational
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.12Philip Frank14.54 PRTXCoppellApr 07UIL 6A District 09 (F-Sa)
2.12Blake Grace14.62 PRTXDallas SkylineApr 19UIL 6A Area 09/10
3.12Parker Towns14.80 PRTXDallas JesuitApr 19UIL 6A Area 09/10
4.10Skyler Corbaley15.46 PRTXCoppellApr 07UIL 6A District 09 (F-Sa)
5.10Caleb Parker15.62 PRTXRichardson Lake HighlandsMar 29Naaman Forest Relays
6.10Jabari Thompson15.66 PRTXDallas SkylineApr 07UIL 6A District 09 (F-Sa)
7.12Luke Wyand15.80 PRTXDallas JesuitApr 07UIL 6A District 09 (F-Sa)
8.12Terrence Thomas15.85 PRTXCoppellMar 03Coppell Cowboy Relays
9.11Quentin Semenuk15.97 PRTXRichardsonApr 07UIL 6A District 09 (F-Sa)
10.10Samuel Hines16.10 PRTXDallas WhiteApr 07UIL 6A District 09 (F-Sa)
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12Parker Towns38.70 PRTXDallas JesuitApr 19UIL 6A Area 09/10
2.12Philip Frank40.08 PRTXCoppellApr 19UIL 6A Area 09/10
3.12Blake Grace40.78 PRTXDallas SkylineMar 10Arl. Bowie Volunteer Relays
4.11Hayden Colon40.89 PRTXCoppellApr 07UIL 6A District 09 (F-Sa)
5.11Quentin Semenuk41.40 PRTXRichardsonApr 19UIL 6A Area 09/10
6.10Skyler Corbaley42.02 PRTXCoppellApr 07UIL 6A District 09 (F-Sa)
7.12Luke Wyand42.26 PRTXDallas JesuitMar 24Jesuit-Sheaner Relays
8.10Jalen Leonce42.56 PRTXDallas JesuitApr 07UIL 6A District 09 (F-Sa)
9.10Jabari Thompson43.19 PRTXDallas SkylineMar 23Lakeview Centennial Patriot Relays
10.11Tyrone Pratt43.37TXRichardson BerknerFeb 24DeSoto Nike Invitational
View full rankings...
4x100 Relay
1.Corey Fulcher
Donavan Fugitt
Chioke Washington
Reggie Mensah
41.55TXRichardson Lake HighlandsApr 19UIL 6A Area 09/10
2.Ezekiel Reed
Martinez Hill
Dominique Shelmon
Milton Roundtree
41.98TXDallas SkylineApr 19UIL 6A Area 09/10
3.Kameron Perry
Dowdy Elazarig
Jrake Polk
Stone Carter
42.25TXRichardsonApr 19UIL 6A Area 09/10
4.Justin Murray
Christian Leffingwell
Gabriel Lemons
Samir Thota
42.94TXCoppellApr 07UIL 6A District 09 (F-Sa)
5.Jhalen Spicer
Mitchell Campbell
E.J Smith
Pierce Strong
43.66TXDallas JesuitMar 10Arl. Bowie Volunteer Relays
6.Relay Team43.73TXRichardson BerknerMar 08Richardson Invitational (FULL)
7.Marcus McClanahan
Trey Bates
Samuel Hines
Eric Cook
44.30TXDallas WhiteMar 17Dallas Roosevelt Leon Hayes Invitational
8.Dequan Landon
Pablo Velazquez
Ford Woods
Trevyan Hunter
45.11TXRichardson PearceMar 02McKinney Lions Invitational
View full rankings...
4x200 Relay
1.Corey Fulcher
Donavan Fugitt
Brandon Anderson
Corey Jackson
1:25.85TXRichardson Lake HighlandsApr 19UIL 6A Area 09/10
2.Matthew Dicken
Christian Leffingwell
Gabriel Lemons
Samir Thota
1:28.01TXCoppellApr 19UIL 6A Area 09/10
3.Ezekiel Reed
Dominique Shelmon
Rodrick Hall
Milton Roundtree
1:28.57TXDallas SkylineApr 19UIL 6A Area 09/10
4.Kameron Perry
Dowdy Elazarig
Jrake Polk
Anthony Aldridge
1:28.91TXRichardsonMar 3191st Clyde Littlefield Texas Relays (W-Sa)
5.Abdulhakim Redi
Jonathan Jackson
Legend Jackson
Shazae Alexander
1:30.17TXRichardson BerknerApr 19UIL 6A Area 09/10
6.Jhalen Spicer
Mitchell Campbell
E.J Smith
Raul Lahud
1:31.34TXDallas JesuitMar 10Arl. Bowie Volunteer Relays
7.Eric Cook
Jalen Hare
Carlos Marquez
Chris Gray
1:33.94TXDallas WhiteApr 07UIL 6A District 09 (F-Sa)
8.Trevyan Hunter
Pablo Velazquez
Dequan Landon
Jose Martinez
1:36.43TXRichardson PearceMar 02McKinney Lions Invitational
View full rankings...
4x400 Relay
1.Milton Roundtree
Dominique Shelmon
Rodrick Hall
Taylor Sweeney
3:18.83TXDallas SkylineApr 19UIL 6A Area 09/10
2.Jaden Walker
Jacob Turman
Gabriel Lemons
Christian Leffingwell
3:21.09TXCoppellApr 19UIL 6A Area 09/10
3.John Brookbank
Abraham Wemida
Will Norman
Brandon Anderson
3:27.78TXRichardson Lake HighlandsApr 07UIL 6A District 09 (F-Sa)
4.Finn Maguire
Travis Whisler
Pierce Strong
Parker Towns
3:28.33TXDallas JesuitApr 07UIL 6A District 09 (F-Sa)
5.Jonathan Jackson
Samuel Rouse
Legend Jackson
Kongor Garang
3:29.97TXRichardson BerknerMar 30Samuell HS Sandra Winkley-Pikes Invitational
6.Relay Team3:37.00TXRichardsonMar 08Richardson Invitational (FULL)
7.Tristan Scott
Stiles McGill
Robert Gardner
Bradford Holley
3:40.77TXRichardson PearceApr 07UIL 6A District 09 (F-Sa)
8.Carlos Marquez
Ismael Rangel
Adolfo Cazares
Leo Rodriguez
3:41.90TXDallas WhiteApr 07UIL 6A District 09 (F-Sa)
View full rankings...
4x800 Relay
1.Ismael Rangel
Alian Pina
Jakobe Darden
Leo Rodriguez
9:47.82TXDallas WhiteMar 08Prince of Peace Winter Warm Up
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Jeremiah Gray55' 7 PRTXDallas SkylineApr 19UIL 6A Area 09/10
2.10Garrison Wheatley53' 6.5 PRTXCoppellApr 19UIL 6A Area 09/10
3.11Corbin Hicks49' 9.5 PRTXCoppellApr 19UIL 6A Area 09/10
4.12Thomas Edwards48' 1 PRTXCoppellMar 08Lewisville Max Goldsmith Relays
5.10Tommy Roy47' 7.5 PRTXDallas JesuitApr 07UIL 6A District 09 (F-Sa)
6.-Brian Dashner46' 8.5 PRTXCoppellApr 07UIL 6A District 09 (F-Sa)
7.12To'Kosh Wheeler45' 11.5 PRTXDallas WhiteMar 17Dallas Roosevelt Leon Hayes Invitational
8.11Wyatt Hummel45' 2.5TXDallas JesuitMar 03Lovejoy Track & Field Invitational
9.12Derrin Butler43' 10 PRTXRichardson PearceMar 23Lakeview Centennial Patriot Relays
10.12KK Moe43' 9TXCoppellMar 24Flower Mound Jaguar Invitational
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.11Corbin Hicks179' 7.5 PRTXCoppellApr 07UIL 6A District 09 (F-Sa)
2.12Jeremiah Gray162' 5.5 PRTXDallas SkylineApr 07UIL 6A District 09 (F-Sa)
3.12David Winegarner148' 10 PRTXCoppellMar 24Flower Mound Jaguar Invitational
4.11Wyatt Hummel141' 6TXDallas JesuitMar 03Lovejoy Track & Field Invitational
5.11Wyatt Klawiter128' 8 PRTXCoppellMar 08Lewisville Max Goldsmith Relays
6.10Zach Tucker128' 5 PRTXCoppellApr 07UIL 6A District 09 (F-Sa)
7.9Austin Uke125' 6 PRTXDallas JesuitApr 07UIL 6A District 09 (F-Sa)
8.11William Hayward124' 6 PRTXRichardson PearceMar 02McKinney Lions Invitational
9.11Khalid Elmazouni122' 3 PRTXRichardson BerknerMar 23Creekview Mustang Relays
10.10Azion Washington119' 9TXRichardson Lake HighlandsMar 08Mesquite Charles Qualls Invitational
View full rankings...
High Jump
1.12Philip Frank6' 7.25 PRTXCoppellApr 19UIL 6A Area 09/10
2.12Jrake Polk6' 4TXRichardsonMar 24Little Elm Lobo Club Invitational
10Andrew Taylor6' 4 PRTXRichardson PearceApr 28UIL 6A Region II (F-Sa)
4.12Joseph Preboy6' 0TXDallas JesuitMar 24Jesuit-Sheaner Relays
9Samuel Aletan6' 0 PRTXRichardson Lake HighlandsMar 23Irving ISD Airlane Relays
6.12Terrence Thomas5' 10 PRTXCoppellFeb 17Byron Nelson Bobcat Invitational
9William Kraus5' 10 PRTXCoppellMar 24Flower Mound Jaguar Invitational
10Jayson Gorrell5' 10 PRTXRichardson PearceApr 07UIL 6A District 09 (F-Sa)
11Tyrone Pratt5' 10TXRichardson BerknerMar 08Richardson Invitational (FULL)
11Hayden Colon5' 10 PRTXCoppellFeb 17Byron Nelson Bobcat Invitational
11Justin Murray5' 10TXCoppellMar 03Coppell Cowboy Relays
View full rankings...
Pole Vault
1.11Collin Lark16' 6 PRTXDallas JesuitMay 12TX UIL 6A State Championships
2.12Max Braht15' 6 PRTXRichardson PearceApr 28UIL 6A Region II (F-Sa)
3.12Jacob Fink13' 0 PRTXCoppellApr 07UIL 6A District 09 (F-Sa)
10Robby Bennison13' 0 PRTXDallas JesuitMar 03Lovejoy Track & Field Invitational
12Jake Elrod13' 0TXDallas JesuitApr 07UIL 6A District 09 (F-Sa)
6.10Evan Harper12' 6 PRTXCoppellMar 29Fossil Ridge Panther Relays
12Philip Frank12' 6 PRTXCoppellMar 08Lewisville Max Goldsmith Relays
12Kevin Gough12' 6 PRTXCoppellMar 03Coppell Cowboy Relays
9Gabriel Sosa12' 6 PRTXCoppellMar 24Flower Mound Jaguar Invitational
10.11Brian Espey12' 0 PRTXCoppellMar 03Coppell Cowboy Relays
View full rankings...
Long Jump
1.12Dowdy Elazarig23' 2.5 PR (2.9)TXRichardsonApr 28UIL 6A Region II (F-Sa)
2.12Matthew Dicken21' 8.25 PRTXCoppellMar 08Lewisville Max Goldsmith Relays
3.12Philip Frank21' 7 PRTXCoppellMar 03Coppell Cowboy Relays
4.12Gabriel Lemons21' 3TXCoppellMar 03Coppell Cowboy Relays
5.11Marcus McClanahan21' 0 PRTXDallas WhiteMar 23Irving ISD Airlane Relays
6.12Thurman Buell20' 6.5 PRTXDallas JesuitApr 07UIL 6A District 09 (F-Sa)
7.11Jonathan McGill20' 4 PRTXCoppellFeb 17Byron Nelson Bobcat Invitational
10Caleb Parker20' 4 PRTXRichardson Lake HighlandsApr 07UIL 6A District 09 (F-Sa)
9.11Sebastian Ardila20' 1TXCoppellMar 03Coppell Cowboy Relays
10.12Kameron Perry19' 11.25 PRTXRichardsonMar 24Little Elm Lobo Club Invitational
View full rankings...
Triple Jump
1.12Dowdy Elazarig47' 8 PRTXRichardsonApr 07UIL 6A District 09 (F-Sa)
2.12Gabriel Lemons46' 0 PRTXCoppellApr 19UIL 6A Area 09/10
3.12Matthew Dicken45' 2.5 PRTXCoppellApr 07UIL 6A District 09 (F-Sa)
4.11Stone Carter44' 3 PRTXRichardsonApr 07UIL 6A District 09 (F-Sa)
5.12Chad Garrett44' 0 PRTXRichardsonMar 08Richardson Invitational (FULL)
6.12Thurman Buell43' 1.5 PRTXDallas JesuitApr 07UIL 6A District 09 (F-Sa)
7.12Blake Anderson42' 8.5 PRTXCoppellMar 24Flower Mound Jaguar Invitational
8.11Jonathan McGill41' 10.5 PRTXCoppellMar 08Lewisville Max Goldsmith Relays
9.10Garrett Hardin41' 2.5 PRTXCoppellApr 07UIL 6A District 09 (F-Sa)
10.11Jonathan Jackson41' 2 PRTXRichardson BerknerApr 07UIL 6A District 09 (F-Sa)
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.