Team Results Management
View Athletic.net Ad Free

Mens

100 Meters
1.12Keivontae Washington10.57 PR (-.3)UTSnow CanyonMay 05BYU Invitational
2.11Zachary Marsden10.88 PR (2.2)UTDesert HillsMay 04Herriman Twilight
3.11Caleb Christensen10.92 PR (.2)UTSky ViewMay 19UHSAA State Track and Field Championships (1A-6A)
4.12Payton Pace11.06 PR (1.8)UTUintahApr 27Eastern Utah Championships
5.11Silas Young11.12 (.2)UTStansburyMay 19UHSAA State Track and Field Championships (1A-6A)
6.11kam Radebaugh11.15 (2.4)UTOremMay 10Utah Region 10 Championships
7.12Mitchell Wright11.16 PR (-1.0)UTCanyon ViewMay 10Utah Region 9 Championships
8.11Braden Squires11.17 PR (.2)UTDesert HillsMay 19UHSAA State Track and Field Championships (1A-6A)
9.11Trevor Rockey11.20 PR (2.4)UTOremMay 10Utah Region 10 Championships
10.12Tayshon Doss11.21 PR (1.1)UTBen LomondMay 10Utah Region 11 Championships
10Ian Dunford11.21 PRUTLehiApr 11Region 10 Meet
View full rankings...
200 Meters
1.12Keivontae Washington21.45 PR (.3)UTSnow CanyonMay 05BYU Invitational
2.11Zachary Marsden21.98 PR (-1.5)UTDesert HillsMay 19UHSAA State Track and Field Championships (1A-6A)
3.11kam Radebaugh22.35 PR (.2)UTOremMay 10Utah Region 10 Championships
4.12Mitchell Wright22.39 PR (-1.5)UTCanyon ViewMay 19UHSAA State Track and Field Championships (1A-6A)
11Silas Young22.39 (1.3)UTStansburyMay 19UHSAA State Track and Field Championships (1A-6A)
6.12Carter Reynolds22.60 PR (-1.5)UTDesert HillsMay 19UHSAA State Track and Field Championships (1A-6A)
7.11Caleb Christensen22.61 PR (-.6)UTSky ViewMay 19UHSAA State Track and Field Championships (1A-6A)
8.11Trevor Rockey22.65 PR (.2)UTOremMay 10Utah Region 10 Championships
9.12Skyler Averett22.66 PR (-.2)UTRidgelineMay 05BYU Invitational
10.11Jon Hansen22.74 PR (.7)UTSky ViewMay 05BYU Invitational
View full rankings...
400 Meters
1.11Zachary Marsden48.87 PRUTDesert HillsMay 19UHSAA State Track and Field Championships (1A-6A)
2.12Brandon Williams48.98 PRUTOremMay 10Utah Region 10 Championships
3.12Skyler Averett49.34 PRUTRidgelineMay 05BYU Invitational
4.11kam Radebaugh49.50UTOremMay 19UHSAA State Track and Field Championships (1A-6A)
5.12Samson Doyle50.09 PRUTPine ViewMay 19UHSAA State Track and Field Championships (1A-6A)
6.11Xander Littlefield50.37 PRUTStansburyMay 10Utah Region 11 Championships
7.10Paul Baynes50.51 PRUTPark CityMay 19UHSAA State Track and Field Championships (1A-6A)
8.11Britt Dunnell50.58 PRUTCanyon ViewMay 19UHSAA State Track and Field Championships (1A-6A)
9.9Tanner Rogers50.85 PRUTSalem HillsMay 19UHSAA State Track and Field Championships (1A-6A)
10.11Aaron Pectol50.92 PRUTTooeleMay 19UHSAA State Track and Field Championships (1A-6A)
View full rankings...
800 Meters
1.12Brandon Williams1:53.23 PRUTOremMay 05BYU Invitational
2.12Josh Wintch1:54.94 PRUTStansburyMay 19UHSAA State Track and Field Championships (1A-6A)
3.12Christian Warren1:55.67 PRUTOgdenMay 19UHSAA State Track and Field Championships (1A-6A)
4.12Alex Hill1:56.20 PRUTPine ViewMay 19UHSAA State Track and Field Championships (1A-6A)
5.11Caleb Armstrong1:56.47UTHurricaneMar 24Pine View Invitational
6.10Zarek Proffit1:56.52 PRUTSnow CanyonMay 19UHSAA State Track and Field Championships (1A-6A)
7.11Easton Brandt1:56.94 PRUTCanyon ViewMay 19UHSAA State Track and Field Championships (1A-6A)
8.12Jensen Lambert1:57.61 PRUTCedar CityApr 21Dixie Invitational
9.12Tiler Zwygart1:57.85 PRUTRidgelineMay 19UHSAA State Track and Field Championships (1A-6A)
10.12Spencer Van Ausdal1:58.14 PRUTSalem HillsMay 05BYU Invitational
View full rankings...
1600 Meters
1.11Wyatt Evans4:13.83 PRUTSpanish ForkMay 05BYU Invitational
2.12Ryan Raff4:15.01 PRUTLehiMay 05BYU Invitational
3.11Caleb Armstrong4:16.88UTHurricaneApr 07Arcadia Invitational
4.12Jensen Lambert4:18.75 PRUTCedar CityApr 21Dixie Invitational
5.12Josh Wintch4:22.12 PRUTStansburyMay 05BYU Invitational
6.12Christian Warren4:22.92UTOgdenMay 19UHSAA State Track and Field Championships (1A-6A)
7.10Stetson Moss4:23.83 PRUTBonneville (Ogden)Mar 31UVU HS Invitational
8.10Josh Oblad4:24.21 PRUTStansburyMay 19UHSAA State Track and Field Championships (1A-6A)
9.12Garrett Faragher4:26.02 PRUTMountain ViewApr 28Tiger Trials
10.9Joshua Armstrong4:26.96 PRUTHurricaneApr 07Arcadia Invitational
View full rankings...
3200 Meters
1.12Ryan Raff8:54.09 PRUTLehiMay 19UHSAA State Track and Field Championships (1A-6A)
2.11Wyatt Evans9:18.86 PRUTSpanish ForkMay 05BYU Invitational
3.12Jensen Lambert9:22.17 PRUTCedar CityMay 05BYU Invitational
4.11Caleb Armstrong9:25.34UTHurricaneMar 24Pine View Invitational
5.12Garrett Faragher9:27.51 PRUTMountain ViewMar 17Alpha Invite
6.12Andrew Blackham9:37.92 PRUTOgdenApr 07Arcadia Invitational
7.12Jared Suruky9:44.31 PRUTOremMar 24Pine View Invitational
8.9Joshua Armstrong9:44.63 PRUTHurricaneMay 05BYU Invitational
9.11Matthew Thatcher9:45.71 PRUTDesert HillsApr 14Desert Hills Invitational
10.10Josh Oblad9:47.01 PRUTStansburyMay 19UHSAA State Track and Field Championships (1A-6A)
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.12Carter Reynolds14.33 PR (-.4)UTDesert HillsMay 10Utah Region 9 Championships
2.12Trenton Maurer14.42 PRUTCedar CityMay 19UHSAA State Track and Field Championships (1A-6A)
3.11Devon Roberts15.24 PRUTBear RiverApr 14The Grizzly Invitational
4.11Braydon Cavalieri15.41 PR (-.4)UTCanyon ViewMay 19UHSAA State Track and Field Championships (1A-6A)
5.11Tate Denos15.42 PRUTDesert HillsMay 19UHSAA State Track and Field Championships (1A-6A)
6.12Jacob Medsker15.50 PRUTStansburyMay 19UHSAA State Track and Field Championships (1A-6A)
7.9Justin Rogers15.69 PRUTTooeleMay 19UHSAA State Track and Field Championships (1A-6A)
8.11Wyatt Jeppesen15.79 PR (.4)UTBear RiverMay 05BYU Invitational
12Colby Hughes15.79 PR (-1.4)UTHurricaneMay 19UHSAA State Track and Field Championships (1A-6A)
10.12Brad Steele15.80 PRUTStansburyMay 19UHSAA State Track and Field Championships (1A-6A)
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12Carter Reynolds38.20 PRUTDesert HillsMay 04Herriman Twilight
2.12Brandon Slaugh39.49 PRUTUintahMay 19UHSAA State Track and Field Championships (1A-6A)
3.11Devon Roberts39.86 PRUTBear RiverMay 19UHSAA State Track and Field Championships (1A-6A)
4.12Jake McArthur39.91 PRUTPine ViewMay 04Herriman Twilight
5.12Jacob Medsker39.95 PRUnattachedJun 02Great Southwest Classic
6.12Matt Correa40.57 PRUTOremMay 10Utah Region 10 Championships
7.11Rorik Barker40.68 PRUTUintahMay 10Utah Region 10 Championships
8.11Tate Denos40.79 PRUTDesert HillsMay 04Herriman Twilight
9.10Jacob Moore41.15 PRUTSpanish ForkMay 19UHSAA State Track and Field Championships (1A-6A)
10.11Dax Smith41.23 PRUTSky ViewMay 09Utah Region 12 Championships
View full rankings...
4x100 Relay
1.Relay Team42.67UTDesert HillsMay 19UHSAA State Track and Field Championships (1A-6A)
2.Relay Team42.90UTOremMay 19UHSAA State Track and Field Championships (1A-6A)
3.Relay Team43.12UTSky ViewMay 19UHSAA State Track and Field Championships (1A-6A)
4.Relay Team43.30UTSnow CanyonMay 05BYU Invitational
5.Relay Team43.44UTStansburyMay 19UHSAA State Track and Field Championships (1A-6A)
6.Relay Team43.61UTCanyon ViewMay 19UHSAA State Track and Field Championships (1A-6A)
7.Relay Team43.68UTUintahMay 19UHSAA State Track and Field Championships (1A-6A)
8.Relay Team43.78UTSpanish ForkMay 05BYU Invitational
9.Relay Team44.00UTBen LomondMay 10Utah Region 11 Championships
10.Relay Team44.02UTCedar CityMay 19UHSAA State Track and Field Championships (1A-6A)
View full rankings...
4x200 Relay
1.Samson Doyle
Michael Moten
Colin Tudor
Jacob Mpungi
1:35.38UTPine ViewMar 09Bulldog Early Bird Invitational
2.Relay Team1:37.55UTBear RiverMar 23Box Elder Relays
3.Relay Team1:39.97UTSalem HillsMar 17Cougar Relays
4.Walter Collins
Trevor Barrus
Hayden Petersen
Elliot Colazo
1:40.90UTSky ViewApr 14The Grizzly Invitational
5.Tanner Stringham
Jared Downard
Hyrum Pectol
Parker High
1:43.32UTTooeleMar 23Box Elder Relays
6.Relay Team1:45.77UTGreen CanyonApr 21Skyview Invitational
7.Relay Team1:47.03UTBonneville (Ogden)Mar 17Cougar Relays
View full rankings...
4x400 Relay
1.Relay Team3:22.69UTOremMay 19UHSAA State Track and Field Championships (1A-6A)
2.Relay Team3:23.88UTSnow CanyonMay 19UHSAA State Track and Field Championships (1A-6A)
3.Relay Team3:24.13UTCanyon ViewMay 19UHSAA State Track and Field Championships (1A-6A)
4.Relay Team3:24.59UTDesert HillsMay 19UHSAA State Track and Field Championships (1A-6A)
5.Josh Wintch
Nick Norman
Xander Littlefield
Abram Miller
3:25.15UTStansburyMay 19UHSAA State Track and Field Championships (1A-6A)
6.Relay Team3:26.78UTPark CityMay 19UHSAA State Track and Field Championships (1A-6A)
7.Relay Team3:26.91UTPine ViewMay 19UHSAA State Track and Field Championships (1A-6A)
8.Relay Team3:29.15UTCedar CityMay 19UHSAA State Track and Field Championships (1A-6A)
9.Relay Team3:30.12UTSalem HillsMay 05BYU Invitational
10.Relay Team3:30.36UTHurricaneMay 19UHSAA State Track and Field Championships (1A-6A)
View full rankings...
4x800 Relay
1.Relay Team8:15.42UTSalem HillsApr 27Skyhawk Midnight Invitational
2.Relay Team8:18.18UTCanyon ViewMay 01Canyon View Invitational
3.Spencer Anderson
Thomas Doxey
Alejandro Torres
Christian Warren
8:36.85UTOgdenApr 14The Grizzly Invitational
4.Relay Team8:44.81UTBonneville (Ogden)Mar 17Cougar Relays
5.Relay Team8:54.34UTMountain ViewMar 30Nebo Invite
6.Relay Team9:03.88UTOremMar 24Pine View Invitational
7.Relay Team9:26.88UTPark CityMar 24Pine View Invitational
8.Relay Team9:33.37UTCedar CityMar 24Pine View Invitational
9.Relay Team9:39.83UTGreen CanyonApr 21Skyview Invitational
10.Relay Team9:59.36UTPine ViewMar 24Pine View Invitational
View full rankings...
SMR 200-200-400-800m - [2-2-4-8]
1.Trevor Rockey
Remi Hill
kam Radebaugh
Brandon Williams
3:30.13UTOremMay 10Utah Region 10 Championships
2.Silas Young
Jet Richins
Xander Littlefield
Josh Wintch
3:32.95UTStansburyMay 19UHSAA State Track and Field Championships (1A-6A)
3.Relay Team3:37.24UTCanyon ViewMay 10Utah Region 9 Championships
4.Relay Team3:37.92UTHurricaneMar 24Pine View Invitational
5.Relay Team3:38.26UTSnow CanyonApr 14Desert Hills Invitational
6.Relay Team3:39.07UTDesert HillsMay 19UHSAA State Track and Field Championships (1A-6A)
7.Logan Shobe
Irving Gastelum
Ethan Anderson
Christian Warren
3:39.26UTOgdenMay 19UHSAA State Track and Field Championships (1A-6A)
8.Relay Team3:40.24UTBear RiverMay 09Utah Region 12 Championships
9.Kimball Morley
Kaden Davis
Tanner Olsen
Wyatt Evans
3:40.37UTSpanish ForkMay 10Utah Region 10 Championships
10.Isaac Tribett
Ty Chisholm
Tanner Rogers
Spencer Van Ausdal
3:40.42UTSalem HillsApr 20Skyridge Spring Classic
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Easton Payne53' 7UTBear RiverApr 28Davis Invitational
2.12Robert Campbell53' 3.25 PRUTHurricaneMay 05BYU Invitational
3.11Trey Andersen53' 3 PRUTLehiMay 05BYU Invitational
4.12Kyle Abundo52' 11 PRUTJuan Diego CatholicMay 10Utah Region 11 Championships
5.12Penei Sewell50' 5.5 PRUTDesert HillsMay 19UHSAA State Track and Field Championships (1A-6A)
6.11Junior Iketau49' 8 PRUTSpanish ForkMay 10Utah Region 10 Championships
7.12Tanner Hermann49' 5 PRUTDesert HillsMay 10Utah Region 9 Championships
8.11Jared Brown48' 10.25 PRUTStansburyMay 19UHSAA State Track and Field Championships (1A-6A)
9.12Dovani Hopkins48' 8.5 PRUTLoganApr 14The Grizzly Invitational
10.12Trenton Maurer47' 9 PRUnattachedJun 02Great Southwest Classic
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.11Ryan Warner165' 3 PRUTDesert HillsApr 28Cedar Invitational
2.12Easton Payne159' 6 PRUTBear RiverMay 09Utah Region 12 Championships
3.12Robert Campbell154' 7 PRUTHurricaneMay 05BYU Invitational
4.12Trenton Maurer152' 0.5 PRUTCedar CityMay 19UHSAA State Track and Field Championships (1A-6A)
5.10Lucas Walton149' 3 PRUTBonneville (Ogden)Apr 20BEES Invitational
6.11Trey Andersen149' 1.75 PRUTLehiMay 19UHSAA State Track and Field Championships (1A-6A)
7.12Angel Garcia148' 6 PRUTTooeleMay 02Ben Lomond, Juan Diego @ THS
8.12Carson Smith148' 1.25 PRUTLaytonMay 19UHSAA State Track and Field Championships (1A-6A)
9.11Junior Iketau147' 2 PRUTSpanish ForkMay 10Utah Region 10 Championships
10.11Jared Brown146' 10.5 PRUTStansburyApr 04Tooele County Schools Invitational
View full rankings...
Javelin - 800g
1.12Matt Kitchen200' 7 PRUTDixieMay 10Utah Region 9 Championships
2.11Cooper Legas198' 9 PRUTOremMay 10Utah Region 10 Championships
3.12Isaac Tribett192' 0 PRUTSalem HillsApr 20Skyridge Spring Classic
4.11Drake Fakahua177' 9 PRUTCedar CityApr 21Dixie Invitational
5.12Dovani Hopkins172' 6 PRUTLoganApr 28Davis Invitational
6.11Josh Trafny172' 4.5 PRUTSpanish ForkMay 05BYU Invitational
7.12Remi Hill172' 3 PRUTOremMay 19UHSAA State Track and Field Championships (1A-6A)
8.12Isaac Semadeni171' 8.75 PRUTLoganMay 19UHSAA State Track and Field Championships (1A-6A)
9.10Koby Parry167' 8.5 PRUTSpanish ForkMay 19UHSAA State Track and Field Championships (1A-6A)
10.12Preston Huntsman166' 4 PRUTHurricaneMar 24Pine View Invitational
View full rankings...
High Jump
1.9Ethan Sailors6' 5 PRUTDixieApr 21Dixie Invitational
2.12Tyler Marz6' 4 PRUTDesert HillsApr 14Desert Hills Invitational
10Bo Stearns6' 4 PRUTLoganMay 09Utah Region 12 Championships
12Benjamin Hoffman6' 4 PRUTGreen CanyonApr 14The Grizzly Invitational
12Max Wallentine6' 4 PRUTSalem HillsMar 30Nebo Invite
6.12Payton Pace6' 3.5 PRUTUintahApr 25Region 10 Meet
7.10Brody McKinnon6' 3 PRUTLoganApr 28Davis Invitational
8.11Carson Peterson6' 2 PRUnattachedJun 02Great Southwest Classic
12Carson Smith6' 2 PRUnattachedJun 02Great Southwest Classic
10.12Kyle Henderson6' 1 PRUTUintahApr 11Region 10 Meet
12Brandon Slaugh6' 1 PRUTUintahApr 27Eastern Utah Championships
View full rankings...
Pole Vault
1.12Isaac Semadeni14' 11 PRUnattachedJun 02Great Southwest Classic
2.12Ethan MacKay14' 0 PRUTSpanish ForkMay 19UHSAA State Track and Field Championships (1A-6A)
12Carson Smith14' 0 PRUTLaytonMay 19UHSAA State Track and Field Championships (1A-6A)
4.12Trenton Maurer11' 11.75 PRUnattachedJun 02Great Southwest Classic
5.10Isaac Phillips11' 9 PRUTLoganMay 05BYU Invitational
6.11Carson Peterson9' 7.25 PRUTSalem HillsApr 21 BYU HS Multi Steeple
7.10Bo Stearns9' 6UTLoganMay 09Utah Region 12 Championships
8.12Kyle Henderson9' 3.5 PRUTUintahApr 21 BYU HS Multi Steeple
9.11Braden Petersen9' 0 PRUTLoganMay 09Utah Region 12 Championships
10.12Kyler Lawson8' 7.5 PRUTUintahApr 21 BYU HS Multi Steeple
View full rankings...
Long Jump
1.11Caleb Christensen23' 1 PRUTSky ViewMar 28Cache Box Meet
2.11Puka Nacua23' 0.5 PR (-.5)UTOremMay 10Utah Region 10 Championships
3.12Kyle Henderson22' 1.5 PR (2.1)UTUintahApr 28Tiger Trials
4.12Carson Smith21' 11 PRUTLaytonMar 21Davis Super Meet [Boys Only]
5.12Matt Kitchen21' 10.25 PRUnattachedJun 02Great Southwest Classic
6.12Payton Pace21' 7 PRUTUintahApr 06Uintah Invitational
7.11Gideon Argyle21' 6.25 PR (.0)UTPaysonApr 20Carbon High Farm Bureau Invitational
8.11Dallas Eyere21' 4.5 PR (2.0)UTSpanish ForkApr 27Skyhawk Midnight Invitational
9.12Jacob Mpungi21' 3.5UTPine ViewMar 09Bulldog Early Bird Invitational
10.11Cooper Legas21' 2.5 PR (2.6)UTOremApr 20Skyridge Spring Classic
View full rankings...
Triple Jump
1.12Kyle Henderson41' 6.5 PRUTUintahApr 14The Grizzly Invitational
2.12Zach Thatcher40' 1 PRUTSky ViewApr 14The Grizzly Invitational
3.10Bo Stearns39' 3.5 PRUTLoganApr 14The Grizzly Invitational
4.10Brody McKinnon38' 7.75 PRUTLoganApr 14The Grizzly Invitational
5.9Kenneth Moore37' 0 PR (.0)UnattachedJun 09USATF Utah Association Junior Olympic Championships
6.11Jonathan Hoffman36' 3.25 PRUTGreen CanyonMar 28Cache Box Meet
7.12Kendrick Clark36' 1.5UTSky ViewMar 28Cache Box Meet
8.9Titan Saxton35' 4.5 PRUTSky ViewApr 21Skyview Invitational
9.9Walter Collins35' 4.25 PRUTSky ViewApr 21Skyview Invitational
10.9Trey Nyman35' 1.25 PRUTSky ViewApr 21Skyview Invitational
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.