Mens

100 MetersCompare top 10
1.12Tony Pizzillo10.50PRWAShadle ParkApr 21Mooberry Relays
2.11Dorien Simon10.53 (.3)PRWALakesMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
3.17-18Charles Johnson10.65 (.2)PRWASPOKANE SPEED ACADEMYJul 29USATF Hershey National Junior Olympic Championships
4.10Anthony Frazier10.78WAFederal WayApr 26Auburn Riverside @ Federal Way
5.12Solomon Hines10.79PRWAKentridgeApr 26Kentridge @ Auburn Mountainview
12D'Angelo Biggs10.79PRWAGraham-KapowsinMay 174A WCD III Championships
7.11Jurrian Hering10.80 (.3)WAGig HarborMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
8.12Micah Kinnunen10.82PRWAHockinsonMay 10GSHL Sub District Track and Field Meet
9.10Deven Brown10.87WALindberghMay 11SPSL 2A Track and Field League Championships
12David Pritchard10.87PRWAEastside CatholicApr 21Eason Invitational
View full rankings...
200 MetersCompare top 10
1.17-18Charles Johnson21.40 (.8)PRWASPOKANE SPEED ACADEMYJul 29USATF Hershey National Junior Olympic Championships
2.11Dorien Simon21.50 (1.8)PRWALakesMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
3.12Solomon Hines21.65 (.5)PRWAKentridgeMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
4.12Tony Pizzillo21.66PRWAShadle ParkMay 03GSL4 Var GonzagaPrep, CentralValley, ShadlePark
5.12Micah Kinnunen21.84 (2.3)PRWAHockinsonMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
6.10Brandon Montoya21.87 (-1.1)PRWALyle/WishramMay 26WIAA 1B, 2B, 1A State Championship Meet (HS)
7.12Jaden Robinson21.89 (.5)WAAuburn RiversideMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
8.11Marlon Jones21.99 (.5)PRWACurtisMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
9.12D'Angelo Biggs22.01PRWAGraham-KapowsinMay 174A WCD III Championships
10.10Anthony Frazier22.02PRWAFederal WayMay 02FW All-City
View full rankings...
400 MetersCompare top 10
1.12Tony Pizzillo48.00PRWAShadle ParkMay 11GSL Varsity 3A/4A Championships @SFCC
2.11Spencer Barrera48.58WAMt SpokaneMay 19District 8 (GSL+MCC) 3A/4A Championships @SFCC
3.12Peterson Bohannon48.71PRWALaSalleMay 26WIAA 1B, 2B, 1A State Championship Meet (HS)
4.12Daniel Arias49.02WAHenry JacksonMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
5.12Bryan Sidor49.16PRWAAberdeenMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
6.12Liam Bracken49.20PRWARepublicMay 26WIAA 1B, 2B, 1A State Championship Meet (HS)
7.12Anthony Evans49.39PRWAEphrataMay 11CWAC District 5/6 Championship Meet
8.12Peter Smith49.45PRWAGig HarborMay 04Bellarmine @ Gig Harbor
9.12Davis Mihelich49.48PRWASedro-WoolleyMay 182A District 1-2 Championships Day 2
10.11Johan Correa49.57PRWAKennewickApr 26MCC #3 Chiawana, Kennewick@Kamiakin
View full rankings...
800 MetersCompare top 10
1.11Daniel Maton1:50.79PRUnattachedJun 17USATF Junior Outdoor Championships
2.12Luke George1:51.01PRWAIssaquahMay 03Issaquah @ Inglemoor
3.11Johan Correa1:51.51PRWAKennewickMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
4.12Peter Smith1:51.65PRWAGig HarborMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
5.11Ryan Cibart1:52.42PRWAHeritageMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
6.12Spencer Fischer1:53.24PRWABellarmine PrepMay 04Bellarmine @ Gig Harbor
7.12Nicholas Mullineux Perrault1:53.31PRWAGlacier PeakMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
8.12Kenneth Rooks1:53.44PRWACollege PlaceMay 04Ron Vanderholm
9.12Anthony Sanchez1:53.91PRWAToppenishMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
10.10Brian Martinez1:54.18WATahomaMay 174A WCD III Championships
View full rankings...
1500 MetersCompare top 10
1.11Daniel Maton3:50.07PRUnattachedJun 10Portland Track Festival High Performance
2.11Joe Waskom3:54.10PRWAMt SiApr 27Nike/Jesuit Twilight Relays
3.12Luke George3:54.70PRWAIssaquahApr 27Nike/Jesuit Twilight Relays
4.12James Mwaura3:55.04PRWALincoln (Tacoma)Apr 27Nike/Jesuit Twilight Relays
5.12Spencer Fischer3:58.80PRWABellarmine PrepApr 27Nike/Jesuit Twilight Relays
6.11Bradley Peloquin3:59.57WAGig HarborApr 14Oregon Relays
7.12Nate Pendleton4:00.99PRWAEastlakeApr 07Arcadia Invitational
8.11Ryan Cibart4:01.07PRWAHeritageApr 21Wilsonville Invitational
9.10Brian Martinez4:02.04WATahomaApr 27Nike/Jesuit Twilight Relays
10.12Dawson Besst4:03.56WATahomaApr 27Nike/Jesuit Twilight Relays
View full rankings...
1600 MetersCompare top 10
1.12Luke George4:06.09PRWAIssaquahMay 11Kingco Championships
2.11Daniel Maton4:07.50WACamasMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
3.12James Mwaura4:08.52PRWALincoln (Tacoma)May 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
4.11Luke Houser4:10.24WAWoodinvilleMay 11Kingco Championships
5.11Johan Correa4:12.48PRWAKennewickMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
6.12Peter Smith4:13.02PRWAGig HarborMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
7.11Joe Waskom4:13.13WAMt SiMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
8.11Bradley Peloquin4:14.55WAGig HarborMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
9.11Riley McDowell4:15.37WAGlacier PeakMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
10.11Riley Moore4:15.73PRWARichlandMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
View full rankings...
3000 MetersCompare top 10
1.12James Mwaura8:21.80PRWALincoln (Tacoma)Apr 07Arcadia Invitational
2.11Joe Waskom8:27.35WAMt SiApr 07Arcadia Invitational
3.11Bradley Peloquin8:35.11PRWAGig HarborApr 14Oregon Relays
4.12David Connell8:43.14PRWACamasApr 27Nike/Jesuit Twilight Relays
5.12Nate Pendleton8:44.15PRWAEastlakeApr 14Oregon Relays
6.11Austen Apperson8:44.83PRWAAdnaApr 14Oregon Relays
7.11Riley Moore8:52.14PRWARichlandApr 14Oregon Relays
8.10Spencer Twyman8:52.79WACamasApr 27Nike/Jesuit Twilight Relays
9.11LJ Floyd8:53.56PRWACamasApr 27Nike/Jesuit Twilight Relays
10.11Ben Sherman8:54.02PRWABellarmine PrepApr 27Nike/Jesuit Twilight Relays
View full rankings...
3200 MetersCompare top 10
1.12James Mwaura8:46.87PRWALincoln (Tacoma)May 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
2.11Joe Waskom8:57.66WAMt SiMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
3.11Luke Houser9:02.48WAWoodinvilleApr 28Shoreline Invitational (COED)
4.11Bradley Peloquin9:04.91WAGig HarborMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
5.12Ben Shaw9:05.42PRWARiversideApr 28Shoreline Invitational (COED)
6.11Riley McDowell9:08.33PRWAGlacier PeakApr 28Shoreline Invitational (COED)
7.11Joseph Skoog9:10.05PRWAHenry JacksonMay 183A/4A NW District 1 Championships - Day 2
8.12Grant Van Valkenburg9:11.89PRWACedarcrestMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
9.10Jonas Price9:12.22WAEisenhowerApr 28Shoreline Invitational (COED)
10.11Ryan Kline9:12.86WACentral ValleyMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
View full rankings...
110m Hurdles - 39"Compare top 10
1.11Jurrian Hering14.21 (1.1)WAGig HarborMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
2.12David Njeri14.30PRWASilasMay 17WCD/SWD 3A District Meet, Day 1
3.12Taylor Murchison14.34PRWARogers (Puyallup)May 12SPSL 4A Championships, Day 2
4.12Germain Barnes14.38 (2.4)PRWAChiawanaMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
5.12Koby Okezie14.47PRWATodd BeamerMay 09NPSL Day 1
6.15-16Deyondre Davis14.49 (.8)WAThriller Track & FieldJul 29USATF Hershey National Junior Olympic Championships
7.11Marcus Williams Jr14.57 (1.1)WALincoln (Tacoma)May 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
8.11Jared McAlvey14.61WAWalla WallaApr 18MCC #2 - Kennewick, Hanford @ WW
9.12Joseph Heitman14.69 (2.4)WAMeadMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
10.12Aaron Richardson14.72PRWAEdmonds-WoodwayMay 09WESCO 3A South - Day 1
View full rankings...
300m Hurdles - 36"Compare top 10
1.12Cass Elliott37.13WAWest SeattleMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
2.12Germain Barnes37.79WAChiawanaMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
3.11Marcus Williams Jr38.04PRWALincoln (Tacoma)May 19WCD/SWD 3A District Meet, Day 2
4.12Koby Okezie38.30PRWATodd BeamerMay 174A WCD III Championships
5.12Alex McGeachy38.32PRWAKent MeridianMay 174A WCD III Championships
6.12Taylor Murchison38.51PRWARogers (Puyallup)May 12SPSL 4A Championships, Day 2
7.12Matthew Howard38.60PRWABothellMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
8.10Deyondre Davis38.66WASouth KitsapMay 12SPSL 4A Championships, Day 2
9.11Jared McAlvey38.76WAWalla WallaMar 29MCC #1 - Pasco, WW @ Chiawana
10.12David Njeri38.77WASilasMay 19WCD/SWD 3A District Meet, Day 2
View full rankings...
4x100 RelayCompare top 10
1.Alex Dangtuw
Marquees Wade
Cody Roe
Dorien Simon
41.68WALakesMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
2.Eric Jones
Anthony Frazier
Treyvon Davis
Marcus Eubanks
41.90WAFederal WayMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
3.Marlon Jones
Sabian Bryant
Seth Joiner
Taj Moffett
42.10WACurtisMay 11SPSL Championships, Day 1
4.Zach Jongeward
Jacob McGourin
Peyton Putney
Charles Johnson
42.37WACheneyMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
5.Bill Benjamin
Christopher Penn
Jeremiah Penn
Talan Alfrey
42.39WAAuburn MountainviewMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
6.Nathan Peak
Doyal Bolin
Caleb Barrera
Solomon Hines
42.40WAKentridgeMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
7.Davis Baker
Tony Richardson
Makaio Juarez
Micah Kinnunen
42.50WAHockinsonMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
8.Ryan King
Jurrian Hering
Taggert Hudson
Kellen Gregory
42.58WAGig HarborMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
9.Deontrae Stoudemire
Donovan Clark
Derek Lee
Tre Weed
42.59WASumnerMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
10.Jeff Gordon
Andrew Miller
Dorian Hardin
Taeson Hardin
42.75WAOak HarborMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
Ayden Hector
Sam Adams
Anthony Smith
David Pritchard
42.75WAEastside CatholicMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
View full rankings...
4x400 RelayCompare top 10
1.Kellen Gregory
Peter Smith
Ian Steuk
Mark Kimball
3:19.24WAGig HarborMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
2.Benny Alferness
Sisay West
Teddy Hunter
Cameron Breier
3:20.97WAChiawanaMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
3.Luke Zepeda
Liam Settle
Langston Barlow
Mark Daniels
3:21.74WANathan HaleMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
4.Sam Sievertsen
Javon Handcox
Henry Farnum
Jared Mcalvey
3:22.06WAWalla WallaMay 19District 8 (GSL+MCC) 3A/4A Championships @SFCC
5.Badradin Mohamed
Preston O'Neil
Shamrock Campbell
Michael Ervin
3:22.17WAJoel FerrisMay 19District 8 (GSL+MCC) 3A/4A Championships @SFCC
6.Kevin Houndonougbo
Carson Brown
Isaiah Dunn
Charles Johnson
3:22.39WACheneyMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
7.Kyle Hammer
Carter Hall
Leander von Specht
Carlo Ruggiero
3:23.33WABainbridgeMay 183A/4A District 2 Championships - Day 2
8.Ryder Locknane
Ryan Witters
Brandon Simmons
Matthew Howard
3:23.39WABothellMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
9.Carver Brennan
Dallas Taylor
Jasper Ellingson
Ka'imi Henry
3:24.26WAW F WestMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
10.Mason Gifford
Ryan Leaming
Caleb Jensen
Michael Stacy
3:24.35WANorth CentralMay 19District 8 (GSL+MCC) 3A/4A Championships @SFCC
View full rankings...
Shot Put - 12lbCompare top 10
1.15-16Trey Knight63' 9.25PRWAEvergreen StormJul 08USATF Region 13 Junior Olympic Championships
2.11Samuel Van Peursem58' 8WACedar Park Chr. (Bothell)May 121A District 1 Championships
3.12Joey Jensen57' 8.25PRWAIssaquahMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
4.12Seer Deines55' 9PRWAConnellApr 10SCAC #1
5.12MJ Ale55' 4WAFifeMay 11SPSL 2A Track and Field League Championships
6.12Josiah Vaiolo55' 1.25PRWASilasMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
7.12Ben Howard54' 11.25PRWAEverettMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
8.12Brock McCue54' 10.5PRWAKamiakinMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
9.11Daniel Carrillo54' 5WAMt VernonMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
10.10Samuel Peacock54' 1WAGig HarborMay 19WCD/SWD 3A District Meet, Day 2
View full rankings...
Discus - 1.6kgCompare top 10
1.12Joey Jensen190' 5PRWAIssaquahMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
2.10Trey Knight187' 6WARidgefieldApr 182A GSHL CR, MM @ Ridgefield
3.12Ian Frost178' 4PRWAMary M. KnightMay 16District IV 1B Track Meet
4.11Omar Young176' 0WAAuburnApr 26Auburn @ Kent-Meridian
5.11Patrick Utschinski172' 9WAWalla WallaMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
6.11Samuel Van Peursem171' 8WACedar Park Chr. (Bothell)Apr 2810th Annual BCS Invite
7.12Connery McLaughlin171' 3PRWAEnumclawMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
8.11Jacob McGourin170' 11WACheneyMar 30Riverside Invite
9.12MJ Ale169' 6PRWAFifeApr 26Fife Open
10.12Caleb Johnson169' 4PRWAShadle ParkMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
View full rankings...
Javelin - 800gCompare top 10
1.12Zach Annanie203' 1PRWALakeside (Nine Mile)Apr 14Pasco Invitational
2.12Connery McLaughlin199' 11WAEnumclawMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
3.11Brandon Bach196' 1PRWAMountlake TerraceMay 182A District 1-2 Championships Day 2
4.12Josh Farr195' 8PRWAMeadMay 19District 8 (GSL+MCC) 3A/4A Championships @SFCC
5.12Gabriel Green192' 8PRWAArlingtonApr 14Pasco Invitational
6.12Nicholas Oesterling190' 8PRWABellinghamMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
7.12Thaddeus McKinney190' 1PRUnattachedJun 23USATF Inland Northwest Association Junior Olympic Championships
8.10Gabriel Shouman189' 5WATahomaMar 29Kentlake @ Tahoma
9.12Chase Chandler188' 0PRWABellarmine PrepMay 174A WCD III Championships
10.12T J Newman187' 5PRWAPullmanMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
View full rankings...
High JumpCompare top 10
1.12Tyler Cronk7' 3PRWAKentridgeApr 14Pasco Invitational
2.12Tarique Zimmerman6' 7PRWAInterlakeMar 29Interlake/Redmond @ Mercer Island
12Michael Ervin6' 7PRWAJoel FerrisMar 17Dolphin/West Valley Invite
11Colby White6' 7PRWAW F WestMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
5.11Alexzander Bishop6' 6WAWoodlandMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
12Elijah Jackson6' 6WAChief SealthApr 19Ch.Sealth, Franklin, S.Prep, Bainbridge
12Cole Hawes6' 6PRWAPullmanApr 18GNL-Pullman @ Cheney
9Cole Omlin6' 6PRWACheneyApr 18GNL-Pullman @ Cheney
9.11Connor Woodward6' 5PRWAHanfordMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
10Mason Eacker-Rude6' 5PRWAWalla WallaMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
12Rodney Washington6' 5PRWANorth BeachMar 15Pacific League Season Meet @ Chief Leschi
12Ethan Gould6' 5WASkyviewMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
10Seth Tower6' 5WACentral KitsapMay 19WCD/SWD 3A District Meet, Day 2
12Elijah Ross-Rutter6' 5PRWAEverettApr 19Meadowdale/Snohomish at Everett
11Jesus De La Torre-Aguilar6' 5WAA.C. DavisMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
11Mykel Campbell6' 5WALincoln (Tacoma)Apr 18Mt Tahoma,Wilson,Lincoln @ Mount Tahoma
11Logan Simpson6' 5PRWARichlandApr 26MCC League Walla vs RHS @Southridge
12Donovan Fenwick6' 5PRWANorth ThurstonApr 25Timberline @ North Thurston
11Lincoln Krog6' 5WAStevensonMar 211A Trico League Meet @ Stevenson
View full rankings...
Pole VaultCompare top 10
1.12Tucker Wetmore15' 5PRWAKalamaMay 26WIAA 1B, 2B, 1A State Championship Meet (HS)
2.11Bowman Starr15' 0WAEastlakeMar 15Skyline Jamboree
12Chad Cohen15' 0PRWABallardMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
11Zachary Klobutcher15' 0WATahomaMar 31Liberty Invite
5.11Kacey Provo14' 9WAAuburn MountainviewMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
11Kyle Mumma14' 9WANorth CreekApr 26Issaquah, North Creek @ Eastlake
7.12Thomas Janicki14' 7WASedro-WoolleyApr 25112th Skagit County Championships Day 1
10Nicholas Bartling14' 7PRWALakesMay 12PCL 3A Championships, Day 1
9.12Kody Campbell14' 6.5PRWAStevensonMay 26WIAA 1B, 2B, 1A State Championship Meet (HS)
10.12Kalvyn McDaniel14' 6PRWASnohomishMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
12Losha Schroeder14' 6PRWAEastmontApr 19CBBN #1 Wenatchee, West Valley, Moses Lake @ Eastmont
12Zach Annanie14' 6PRWALakeside (Nine Mile)Apr 25NEA Newport/Freeman/Lakeside
12Landon Curry14' 6PRWAStanwoodMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
12Kameron Kinkade14' 6PRWAPullmanMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
11Brayden Freitag14' 6WAKamiakinApr 26MCC #3 Chiawana, Kennewick@Kamiakin
12Isaiah Whitman14' 6PRWAMeadMar 28Pre-Season Mead, Gonzaga Prep, East Valley
12Chad Simonson14' 6PRWAGraham-KapowsinMay 174A WCD III Championships
12Jesse Smith14' 6PRWABremertonMay 192A WCD III Championships
View full rankings...
Long JumpCompare top 10
1.10Brandon Montoya24' 1.25PRWALyle/WishramMar 16Mullen-Leavitt Invitational
2.12Da'Vicious Wilson23' 7.75 (1.4)PRWABothellMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
3.12Elijah Jackson23' 6PRWAChief SealthApr 19Ch.Sealth, Franklin, S.Prep, Bainbridge
4.12Freddie Roberson23' 3.5PRWARainier BeachMay 183A/4A District 2 Championships - Day 2
5.12Taj Moffett23' 3PRWACurtisMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
6.12Tyler Cronk23' 1.5PRWAKentridgeMay 09NPSL Day 1
7.17-18David Njeri22' 11.5 (.2)PRWAFlying AJsJun 24USATF Pacific Northwest Association Junior Olympic Championships
17-18Carson Christensen22' 11.5PRWATahoma Track ClubJul 08USATF Region 13 Junior Olympic Championships
9.12Jacob White22' 11.5WAMt SpokaneApr 14Pasco Invitational
10.12Talan Alfrey22' 10.25PRWAAuburn MountainviewMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
View full rankings...
Triple JumpCompare top 10
1.12Shamrock Campbell48' 3PRWAJoel FerrisMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
2.12David Njeri47' 2.5WASilasMay 19WCD/SWD 3A District Meet, Day 2
3.12Da'Vicious Wilson47' 2PRWABothellMay 11Kingco Championships
4.12Robert Say47' 1.75PRWATahomaApr 14Pasco Invitational
5.12Peter Kulits46' 9.25 (2.3)PRWAKing'sMay 26WIAA 1B, 2B, 1A State Championship Meet (HS)
6.12Elijah Ross-Rutter46' 8.5PRWAEverettMay 11WESCO North League Championships
7.12Jacob White46' 8PRWAMt SpokaneApr 14Pasco Invitational
8.11Bryan Tavera46' 6.5PRWARidgefieldMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
9.12Cody Laxson46' 6PRWAUnionMay 174A WCD III Championships
10.12Elijah Jackson46' 4.75 (-.3)PRWAChief SealthMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
View full rankings...
Hammer - 16lbCompare top 3
1.12Ian Frost167' 2WAMary M. KnightFeb 17Centralia Hammer Meet
2.12Joseph Kirk-Woodbury122' 3PRWAWest SeattleFeb 17Centralia Hammer Meet
3.10Miller Campbell74' 1WANorth MasonFeb 17Centralia Hammer Meet
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.