Team Results Management
View Athletic.net Ad Free

Mens

100 Meters
1.12Ben Byington11.65 PRWASouth BendMay 182B District 4 Championships
2.11Dominic Sisley-Lacey11.74WAChief LeschiMay 182B District 4 Championships
3.11Alex Kaino11.82WAIlwacoMar 29Meet @ Naselle
4.12Jimmy Thepsoumphou11.86 PRWARaymondApr 26Crossover Meet @ Raymond
5.10Evan Waara11.90 PRWAOcostaApr 14Grays Harbor County Meet
6.10Jeremiah Meade12.02 PRWARaymondMay 11Pacific League Sub-District Finals
7.11Preston Lawhead12.07 PRWASouth BendMar 29C2BL @ Rainier
8.9Taehoo Kim12.10 PRWANW Christian (Lacey)Apr 21KING'S INVITATIONAL
9.10Skyjah Wells12.22 PRWALife Christian AcademyMay 03Pacific League@Chief Leschi
10.12Tavo Muro12.25 PRWANorth BeachMar 17Rainier "Icebreaker" Invitational
View full rankings...
200 Meters
1.11Dominic Sisley-Lacey23.59 PRWAChief LeschiMay 11Pacific League Sub-District Finals
2.11Preston Lawhead23.86 PR (-.4)WASouth BendMay 26WIAA 1B, 2B, 1A State Championship Meet (HS)
3.11Alex Kaino24.07 PRWAIlwacoMay 01Pacific Co Invite
4.11Patrick Day-Heyd24.16 PRWANorth BeachMay 11Pacific League Sub-District Finals
5.10Jeremiah Meade24.22 PRWARaymondMay 182B District 4 Championships
6.9Taehoo Kim24.23 PRWANW Christian (Lacey)Apr 26C2BL "Crossover" @Rainier
7.12Ezra Miller24.39WALife Christian AcademyMay 11Pacific League Sub-District Finals
8.10Evan Waara24.51 PRWAOcostaApr 21Chehalis Activators Invitational
9.11Ethan Personius24.61 PRWAIlwacoMay 11Pacific League Sub-District Finals
10.10Seth Hall25.14 PRWASouth BendMar 29C2BL @ Rainier
View full rankings...
400 Meters
1.11Preston Lawhead52.74 PRWASouth BendMay 26WIAA 1B, 2B, 1A State Championship Meet (HS)
2.11Ethan Personius53.36 PRWAIlwacoMay 01Pacific Co Invite
3.9Taehoo Kim54.41 PRWANW Christian (Lacey)May 0454th Shaner Invitational
4.12Tavo Muro54.54 PRWANorth BeachMay 04Spudder Track & Field Classic
5.12Will Sinclair55.21 PRWANW Christian (Lacey)Mar 14South Sound Jamboree
6.11Dominic Sisley-Lacey55.63 PRWAChief LeschiMay 03Pacific League@Chief Leschi
7.10Evan Waara56.08 PRWAOcostaApr 21Chehalis Activators Invitational
8.10Seth Hall56.42WASouth BendMar 29C2BL @ Rainier
9.11Patrick Day-Heyd56.43 PRWANorth BeachApr 24C2BL "Crossover" @ Adna
10.10Skyjah Wells56.59 PRWALife Christian AcademyMay 11Pacific League Sub-District Finals
View full rankings...
800 Meters
1.10Garrett McSheffrey2:00.73 PRWANW Christian (Lacey)May 26WIAA 1B, 2B, 1A State Championship Meet (HS)
2.10Noah Phillips2:02.36 PRWANW Christian (Lacey)May 26WIAA 1B, 2B, 1A State Championship Meet (HS)
3.9Steven Baltz2:08.72 PRWALife Christian AcademyMay 182B District 4 Championships
4.10Tristan Trudell2:10.67 PRWAIlwacoMay 11Pacific League Sub-District Finals
5.11Joseph Jung2:11.79 PRWANW Christian (Lacey)May 11Pacific League Sub-District Finals
6.11Hamilton Summers2:12.32 PRWANW Christian (Lacey)May 11Pacific League Sub-District Finals
7.12Adam Rutherford2:14.73 PRWAIlwacoMay 01Pacific Co Invite
8.10Cameron Nielson2:15.08 PRWANW Christian (Lacey)Apr 26C2BL "Crossover" @Rainier
9.10Daniel Whiting2:15.59 PRWAIlwacoMay 01Pacific Co Invite
10.11Carson Buster2:15.65 PRWANW Christian (Lacey)Apr 26C2BL "Crossover" @Rainier
View full rankings...
1500 Meters
1.10Garrett McSheffrey4:13.00 PRWANW Christian (Lacey)Apr 14Oregon Relays
2.10Noah Phillips4:20.20 PRWANW Christian (Lacey)Apr 14Oregon Relays
3.10Daniel Whiting4:35.08 PRWAIlwacoApr 09Daily A Invitational
4.12Trent Ramsey5:19.16 PRWAIlwacoApr 09Daily A Invitational
5.10Colton McNabb5:41.06 PRWAIlwacoApr 09Daily A Invitational
View full rankings...
1600 Meters
1.10Garrett McSheffrey4:27.02 PRWANW Christian (Lacey)May 0454th Shaner Invitational
2.10Noah Phillips4:31.17 PRWANW Christian (Lacey)May 0454th Shaner Invitational
3.10Tristan Trudell4:43.22 PRWAIlwacoMay 182B District 4 Championships
4.9Steven Baltz4:48.27 PRWALife Christian AcademyMay 182B District 4 Championships
5.10Cameron Nielson4:48.78 PRWANW Christian (Lacey)May 182B District 4 Championships
6.10Daniel Whiting4:50.44 PRWAIlwacoMay 01Pacific Co Invite
7.11Joseph Jung4:52.85 PRWANW Christian (Lacey)May 09Pacific League Sub-District Prelims
8.12Nicholas Beers4:54.86 PRWANW Christian (Lacey)Apr 21KING'S INVITATIONAL
9.11Hamilton Summers4:55.34 PRWANW Christian (Lacey)May 09Pacific League Sub-District Prelims
10.11Carson Buster4:58.90 PRWANW Christian (Lacey)Apr 27Hoka Liberty Distance Twilight
View full rankings...
3000 Meters
1.10Noah Phillips9:05.31 PRWANW Christian (Lacey)Apr 14Oregon Relays
2.10Cameron Nielson9:29.69 PRWANW Christian (Lacey)Apr 14Oregon Relays
3.10Daniel Whiting10:19.74 PRWAIlwacoApr 09Daily A Invitational
View full rankings...
3200 Meters
1.10Noah Phillips9:50.98 PRWANW Christian (Lacey)May 0454th Shaner Invitational
2.10Garrett McSheffrey10:08.83 PRWANW Christian (Lacey)Apr 21KING'S INVITATIONAL
3.10Cameron Nielson10:11.78 PRWANW Christian (Lacey)Apr 27Hoka Liberty Distance Twilight
4.10Daniel Whiting10:26.71 PRWAIlwacoApr 20Kalama Twilight Invite
5.9Steven Baltz10:42.44 PRWALife Christian AcademyMay 03Pacific League@Chief Leschi
6.12Nicholas Beers10:52.39 PRWANW Christian (Lacey)May 03Pacific League@Chief Leschi
7.11Carson Buster10:54.76 PRWANW Christian (Lacey)May 182B District 4 Championships
8.12Maartin Cornyn11:01.98WAChief LeschiMar 29C2BL @ Rainier
9.12Ivan Ramirez-Talancon11:10.31WAIlwacoMar 29Meet @ Naselle
10.10Tristan Trudell11:27.28WAIlwacoMar 29Meet @ Naselle
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.10McCartney Maden15.83 PRWARaymondMay 11Pacific League Sub-District Finals
2.10Jacob Sullivan16.36 PRWALife Christian AcademyMay 182B District 4 Championships
3.12Ben Byington16.62WASouth BendMay 11Pacific League Sub-District Finals
4.12Joshua Beasinger17.02WALife Christian AcademyMay 11Pacific League Sub-District Finals
5.10Evun Misaengsay17.18 PRWARaymondMay 11Pacific League Sub-District Finals
6.10Evan Johnson17.75 PRWANorth BeachMay 11Pacific League Sub-District Finals
7.12Beau Hartsell18.19 PRWANorth BeachMay 03Pacific League @ North Beach
8.10Jeremiah Meade19.67 PRWARaymondMay 03Pacific League @ North Beach
9.10Brandon Kuhn21.37 PRWAIlwacoMay 03Pacific League @ North Beach
10.9Jaden Langston21.58 PRWANorth BeachMar 15Pacific League Season Meet @ Chief Leschi
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.11Alex Kaino40.03 PRWAIlwacoMay 26WIAA 1B, 2B, 1A State Championship Meet (HS)
2.12Ben Byington41.27 PRWASouth BendMay 26WIAA 1B, 2B, 1A State Championship Meet (HS)
3.10McCartney Maden42.03 PRWARaymondMay 11Pacific League Sub-District Finals
4.11Logan Stamos43.49 PRWASouth BendMay 04Spudder Track & Field Classic
5.12Ezra Miller45.58WALife Christian AcademyApr 24C2BL "Crossover" @ Adna
6.10Evan Johnson45.65 PRWANorth BeachMay 11Pacific League Sub-District Finals
7.10Jacob Sullivan46.35 PRWALife Christian AcademyApr 24C2BL "Crossover" @ Adna
8.11Dominic Sisley-Lacey46.88 PRWAChief LeschiApr 21Chehalis Activators Invitational
9.12Jimmy Thepsoumphou46.94 PRWARaymondApr 05Henrie-Weisel Tri-District
10.10Logan Gibson47.25 PRWALife Christian AcademyMay 11Pacific League Sub-District Finals
View full rankings...
4x100 Relay
1.McCartney Maden
Marcus Anderson
Patrick Edwards
Jimmy Thepsoumphou
45.18WARaymondMay 26WIAA 1B, 2B, 1A State Championship Meet (HS)
2.Jordan Komakhuk
Isiah Horton
Kahea Baker
Dominic Sisley-Lacey
45.91WAChief LeschiMay 182B District 4 Championships
3.Brenden Chaney
Patrick Day-Heyd
Tavo Muro
Charlie Coburn
46.56WANorth BeachMay 182B District 4 Championships
4.Brandon Duke
Trent Ramsey
Colton McNabb
Alex Kaino
46.88WAIlwacoApr 20Kalama Twilight Invite
5.Joshua Panicker
Will Sinclair
Christian Dunk
Taehoo Kim
46.96WANW Christian (Lacey)May 11Pacific League Sub-District Finals
6.Ezra Miller
Joshua Beasinger
Skyjah Wells
Mikey Clow
47.97WALife Christian AcademyApr 24C2BL "Crossover" @ Adna
7.Ryan Anderson
Alex Bailey
Cameron Cornell
Brandon Thomas
49.49WAOcostaApr 21Chehalis Activators Invitational
View full rankings...
4x400 Relay
1.Will Sinclair
Noah Phillips
Garrett McSheffrey
Taehoo Kim
3:35.64WANW Christian (Lacey)May 26WIAA 1B, 2B, 1A State Championship Meet (HS)
2.Garrett Armbruster
Evan Johnson
Patrick Day-Heyd
Tavo Muro
3:42.93WANorth BeachMay 182B District 4 Championships
3.Ezra Miller
Logan Gibson
Brandt Kelly
Skyjah Wells
3:43.06WALife Christian AcademyMay 182B District 4 Championships
4.Alex Kaino
Brandon Kuhn
Parker Kaech
Ethan Personius
3:44.08WAIlwacoApr 20Kalama Twilight Invite
5.Marcus Anderson
Audison Phimmasone
McCartney Maden
Jeremiah Meade
3:54.28WARaymondMar 29Pacific League @ North Beach
6.Jordan Komakhuk
Isiah Horton
Maartin Cornyn
Richard Vandel
4:05.64WAChief LeschiMay 05Takobid Invitational
7.Alex Bailey
Brandon Thomas
Ryan Anderson
Evan Waara
4:12.88WAOcostaApr 21Chehalis Activators Invitational
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Ricky Robinett49' 9 PRWARaymondMay 182B District 4 Championships
2.12Ben Poplin48' 11 PRWANorth BeachMay 04Spudder Track & Field Classic
3.11Seth Donaldson42' 0.5 PRWALife Christian AcademyMay 182B District 4 Championships
4.11Kahea Baker41' 2.5 PRWAChief LeschiApr 28Bill Harris Invitational
5.12Cahlabe Whelden40' 7 PRWAIlwacoMay 11Pacific League Sub-District Finals
6.11James Robinett39' 5 PRWARaymondMay 11Pacific League Sub-District Finals
7.11Patrick Edwards38' 4 PRWARaymondMay 11Pacific League Sub-District Finals
8.11Hayden Williams37' 3.5 PRWASouth BendMay 11Pacific League Sub-District Finals
9.12Brenden Chaney36' 0 PRWANorth BeachApr 14Grays Harbor County Meet
10.12Beau Hartsell35' 8 PRWANorth BeachApr 24C2BL "Crossover" @ Adna
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Marcus Connor147' 9 PRWAIlwacoApr 09Daily A Invitational
2.11Kahea Baker141' 4 PRWAChief LeschiMay 26WIAA 1B, 2B, 1A State Championship Meet (HS)
3.12Ben Poplin134' 7 PRWANorth BeachMay 26WIAA 1B, 2B, 1A State Championship Meet (HS)
4.12Ricky Robinett117' 5 PRWARaymondMay 182B District 4 Championships
5.11Seth Donaldson101' 11 PRWALife Christian AcademyMay 182B District 4 Championships
6.10Jeremiah Meade101' 2 PRWARaymondMay 09Pacific League Sub-District Prelims
7.11Kolin Koski100' 4 PRWARaymondApr 26Crossover Meet @ Raymond
8.11Evan Perez93' 7 PRWAIlwacoApr 172A GSHL WASH @ WDLD
9.11Marcus Pope92' 7 PRWANorth BeachApr 21Chehalis Activators Invitational
10.11Jonny Blevins90' 5 PRWANW Christian (Lacey)Mar 24Kent-Meridian Invitational
View full rankings...
Javelin - 800g
1.11Marcus Pope155' 9 PRWANorth BeachMay 11Pacific League Sub-District Finals
2.12Raul Mora146' 10 PRWASouth BendMar 29C2BL @ Rainier
3.12Brenden Chaney137' 0 PRWANorth BeachApr 14Grays Harbor County Meet
4.12Ben Byington136' 8WASouth BendMar 17Rainier "Icebreaker" Invitational
5.9Jude Phillips128' 0 PRWANW Christian (Lacey)May 11Pacific League Sub-District Finals
6.12Cahlabe Whelden124' 5 PRWAIlwacoApr 26Crossover Meet @ Ilwaco
7.12Tavo Muro122' 10 PRWANorth BeachMay 11Pacific League Sub-District Finals
8.11Mikey Clow118' 8.5 PRWALife Christian AcademyApr 12Comet Invitational
9.9Omar Luque114' 4 PRWAOcostaApr 21Chehalis Activators Invitational
10.10Steven Butler113' 11WANorth BeachApr 24C2BL "Crossover" @ Adna
View full rankings...
High Jump
1.12Rodney Washington6' 5 PRWANorth BeachMar 15Pacific League Season Meet @ Chief Leschi
2.12Jimmy Thepsoumphou6' 3 PRWARaymondMay 26WIAA 1B, 2B, 1A State Championship Meet (HS)
3.12Marcus Anderson6' 2 PRWARaymondApr 14Oregon Relays
4.12Jacob Strozyk6' 0 PRWASouth BendApr 26Crossover Meet @ Ilwaco
11Tyler Fox6' 0 PRWANW Christian (Lacey)Apr 21KING'S INVITATIONAL
6.12Aidan Worlton5' 8 PRWARaymondMar 15Pacific League Season Meet @ Chief Leschi
10Reagan Harnagy5' 8 PRWANorth BeachApr 24C2BL "Crossover" @ Adna
8.9Kyle Fry5' 4 PRWANorth BeachMay 03Pacific League @ North Beach
9.10O'ahu Ena Ena5' 2 PRWARaymondApr 12Comet Invitational
9Davis Yates5' 2 PRWANW Christian (Lacey)Mar 14South Sound Jamboree
View full rankings...
Pole Vault
1.12Brenden Chaney13' 9 PRWANorth BeachMay 182B District 4 Championships
2.11Alex Bailey12' 6 PRWAOcostaMay 11Pacific League Sub-District Finals
12Bryce Sanaski12' 6 PRWAWillapa ValleyMar 20Meet @ Ocosta
4.10Isaiah Richards11' 5 PRWANorth BeachMay 182B District 4 Championships
5.10Garrett Armbruster11' 0 PRWANorth BeachMay 182B District 4 Championships
6.12Casey Carter10' 0 PRWARaymondApr 21Chehalis Activators Invitational
7.9Jaden Hogan8' 6 PRWAIlwacoMay 01Pacific Co Invite
10Steven Butler8' 6WANorth BeachMar 15Pacific League Season Meet @ Chief Leschi
10Andrew Minton8' 6 PRWAWillapa ValleyMar 29Pacific League @ North Beach
View full rankings...
Long Jump
1.12Marcus Anderson21' 2.5 PRWARaymondApr 21Chehalis Activators Invitational
2.12Jimmy Thepsoumphou20' 1.5 PRWARaymondMay 11Pacific League Sub-District Finals
3.12Jacob Strozyk20' 1 PRWASouth BendMay 04Spudder Track & Field Classic
4.12Will Sinclair19' 8 PRWANW Christian (Lacey)May 182B District 4 Championships
5.11Patrick Edwards19' 5.5WARaymondMar 17Rainier "Icebreaker" Invitational
6.11Preston Lawhead19' 0 PRWASouth BendApr 05Henrie-Weisel Tri-District
7.11Nick Stamos18' 9WASouth BendMay 03Pacific League @ North Beach
8.12Rodney Washington18' 8 PRWANorth BeachMar 29Pacific League @ North Beach
9.12Ben Byington18' 6.5 PRWASouth BendMay 01Pacific Co Invite
10.12Trent Ramsey18' 4.5 PRWAIlwacoApr 172A GSHL WASH @ WDLD
View full rankings...
Triple Jump
1.12Marcus Anderson41' 8WARaymondApr 26Crossover Meet @ Raymond
2.11Logan Stamos40' 10 PRWASouth BendMay 09Pacific League Sub-District Prelims
3.12Rodney Washington40' 8 PRWANorth BeachApr 21Chehalis Activators Invitational
4.12Joshua Anderson40' 0.5 PRWALife Christian AcademyMay 03Pacific League@Chief Leschi
5.12Will Sinclair39' 9.75 PRWANW Christian (Lacey)May 0454th Shaner Invitational
6.10McCartney Maden39' 9.5 PRWARaymondMay 09Pacific League Sub-District Prelims
7.10Parker Kaech39' 4 PRWAIlwacoMay 01Pacific Co Invite
8.10Ryan Anderson38' 2 PRWAOcostaApr 12Comet Invitational
9.12Trent Ramsey37' 8.5 PRWAIlwacoMar 29Meet @ Naselle
10.10Peyton Scholler37' 7WANorth BeachMay 09Pacific League Sub-District Prelims
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.