Team Results Management
View Athletic.net Ad Free

Mens

100 Meters
1.12Cameron Willey10.90 PRWAWest Valley (Yakima)May 17CBBN Districts - Day 1
2.10Mike Rivera11.18 PRWASunnysideMay 17CBBN Districts - Day 1
3.12Uriel Diaz11.40 PRWASunnysideMay 17CBBN Districts - Day 1
4.9Julian Ortiz11.48 PRWAWest Valley (Yakima)May 17CBBN Districts - Day 1
5.11Gabe Garza11.49 PRWAMoses LakeMay 17CBBN Districts - Day 1
6.11RJ Koreis11.51 PRWAMoses LakeApr 19CBBN #1 Wenatchee, West Valley, Moses Lake @ Eastmont
7.11Francisco Mercado-Hernandez11.56 PRWAA.C. DavisApr 19CBBN #1 Sunnyside & Davis @ Eisenhower
8.11Dimitri Rodriguez11.59WAA.C. DavisMay 10CBBN Inter City Championships
11Damarion Carter11.59 PRWAA.C. DavisApr 19CBBN #1 Sunnyside & Davis @ Eisenhower
10.11Reggie Harris11.63 PRWAWest Valley (Yakima)May 10CBBN Inter City Championships
View full rankings...
200 Meters
1.12Cameron Willey22.48 PRWAWest Valley (Yakima)May 19CBBN Districts - Day 2
2.10Mike Rivera22.55 PRWASunnysideMay 03CBBN #3 West Valley, Eastmont @ Sunnyside
3.12Uriel Diaz22.67 PRWASunnysideMay 10CBBN Inter City Championships
4.11Dimitri Rodriguez23.42WAA.C. DavisMay 10CBBN Inter City Championships
5.11RJ Koreis23.47 PRWAMoses LakeMar 312nd Annual Clay Lewis Invite
6.12Moise Cook23.48WAEisenhowerApr 19CBBN #1 Sunnyside & Davis @ Eisenhower
7.9Julian Ortiz23.58 PRWAWest Valley (Yakima)May 10CBBN Inter City Championships
8.12Jesus Gonzalez23.62 PRWAEisenhowerMay 10CBBN Inter City Championships
9.11Demitrius Alford23.63 PRWAEisenhowerMay 19CBBN Districts - Day 2
10.11Damarion Carter23.78 PRWAA.C. DavisApr 26CBBN #2 Davis, Eastmont, Eisenhower @ West Valley
View full rankings...
400 Meters
1.12Moise Cook51.61 PRWAEisenhowerMay 17CBBN Districts - Day 1
2.10Trenten Vernon51.99 PRWAWest Valley (Yakima)May 17CBBN Districts - Day 1
3.12Jesus Gonzalez52.89 PRWAEisenhowerMay 03CBBN #3 Moses Lake, Davis, Eisenhower @ Wenatchee
4.12Oscar Benjume52.98WAWenatcheeMar 30Eastmont Invitational
5.12Carlos Soto-Ontiveros53.09 PRWAA.C. DavisMay 17CBBN Districts - Day 1
6.12Joey Robertson53.43WAMoses LakeApr 26CBBN #2 Sunnyside, Wenatchee @ Moses Lake
7.11Demitrius Alford53.56WAEisenhowerMay 03CBBN #3 Moses Lake, Davis, Eisenhower @ Wenatchee
8.11Jacob Sugden53.64 PRWAWenatcheeMay 17CBBN Districts - Day 1
9.11Nathan Brownlee53.71 PRWAWenatcheeApr 19CBBN #1 Wenatchee, West Valley, Moses Lake @ Eastmont
10.12Spencer Rickel53.90 PRWAWenatcheeMay 10CBBN Inter City Championships
View full rankings...
800 Meters
1.11Connor Weldy1:58.26 PRWAEastmontMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
2.12Moise Cook1:58.38 PRWAEisenhowerMay 19CBBN Districts - Day 2
3.10Jonas Price1:58.83 PRWAEisenhowerMay 03CBBN #3 Moses Lake, Davis, Eisenhower @ Wenatchee
4.12Spencer Rickel1:59.79 PRWAWenatcheeMay 03CBBN #3 Moses Lake, Davis, Eisenhower @ Wenatchee
5.11Steven Dray2:00.00 PRWAWest Valley (Yakima)May 19CBBN Districts - Day 2
6.12Fernando Anaya2:00.09 PRWAA.C. DavisMay 19CBBN Districts - Day 2
7.12Zachery Owens2:00.30 PRWAMoses LakeMay 19CBBN Districts - Day 2
8.12Jonathan Valenzuela2:01.40 PRWAEisenhowerMay 03CBBN #3 Moses Lake, Davis, Eisenhower @ Wenatchee
9.12Carlos Soto-Ontiveros2:02.02 PRWAA.C. DavisMay 03CBBN #3 Moses Lake, Davis, Eisenhower @ Wenatchee
10.10Jarred Barnes2:02.45 PRWAEastmontMay 10CBBN Inter City Championships
View full rankings...
1600 Meters
1.10Jonas Price4:15.96 PRWAEisenhowerMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
2.10Jarred Barnes4:26.68 PRWAEastmontMay 17CBBN Districts - Day 1
3.12Fernando Anaya4:31.90 PRWAA.C. DavisMay 17CBBN Districts - Day 1
4.9Brayden Packard4:32.75 PRWAWest Valley (Yakima)May 17CBBN Districts - Day 1
5.9Chance Wells4:33.24 PRWAWest Valley (Yakima)Apr 19CBBN #1 Wenatchee, West Valley, Moses Lake @ Eastmont
6.11Connor Weldy4:33.82 PRWAEastmontMay 03CBBN #3 West Valley, Eastmont @ Sunnyside
7.12Rogelio Mares4:34.05 PRWAEisenhowerApr 28Shoreline Invitational (COED)
8.11Alfonso Cuevas4:34.22WAEisenhowerMay 17CBBN Districts - Day 1
9.12Jonathan Valenzuela4:34.71 PRWAEisenhowerApr 14Pasco Invitational
10.11Steven Dray4:36.56 PRWAWest Valley (Yakima)May 03CBBN #3 West Valley, Eastmont @ Sunnyside
View full rankings...
3200 Meters
1.10Jonas Price9:12.22 PRWAEisenhowerApr 28Shoreline Invitational (COED)
2.10Jarred Barnes9:41.48 PRWAEastmontMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
3.9Brayden Packard9:51.88 PRWAWest Valley (Yakima)May 19CBBN Districts - Day 2
4.11Alfonso Cuevas9:52.04 PRWAEisenhowerMay 19CBBN Districts - Day 2
5.12Michael Condie9:53.09 PRWASunnysideApr 21Eason Invitational
6.12Rogelio Mares10:01.72WAEisenhowerApr 21Blue Devil Legends Invite
7.11Quentin Rickey10:05.48 PRWAWest Valley (Yakima)Apr 21Mount Si Invitational
8.11Joshua Cooper10:09.66 PRWAMoses LakeMay 19CBBN Districts - Day 2
9.11Gus Wavra10:17.32WAEastmontMay 19CBBN Districts - Day 2
10.11Isaac Fillmore10:19.07 PRWAWest Valley (Yakima)Apr 21Mount Si Invitational
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.10Logan Easley15.61 PRWAEastmontMay 17CBBN Districts - Day 1
2.11Jesus De La Torre-Aguilar15.77 PR (9.0)WAA.C. DavisApr 28Keith Jewett Invitational
3.11Jasey Doria16.05 PRWAWest Valley (Yakima)May 17CBBN Districts - Day 1
4.10Johnny Rangel16.17 PRWAMoses LakeMay 17CBBN Districts - Day 1
5.10Enrique Amaro-Jasso16.78 PRWASunnysideMay 17CBBN Districts - Day 1
6.11David Smouse16.80 PRWAMoses LakeMay 17CBBN Districts - Day 1
7.10Joshua Korevaar-Dorsey17.08 PRWAEisenhowerMay 17CBBN Districts - Day 1
8.9Eric Zahn17.15 PRWAWenatcheeMay 17CBBN Districts - Day 1
9.12Alfredo Rodriguez17.35 PRWASunnysideMay 03CBBN #3 West Valley, Eastmont @ Sunnyside
10.11Stephen Farris17.39 PRWAWest Valley (Yakima)May 03CBBN #3 West Valley, Eastmont @ Sunnyside
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.11Jesus De La Torre-Aguilar40.59 PRWAA.C. DavisMay 19CBBN Districts - Day 2
2.12Jon Ochoa40.95 PRWAMoses LakeMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
3.11Stephen Farris41.62 PRWAWest Valley (Yakima)May 19CBBN Districts - Day 2
4.10Logan Easley41.74 PRWAEastmontMay 19CBBN Districts - Day 2
5.10Sebastian Esquivel42.76 PRWAWenatcheeApr 28NCW Invite
6.11Jose Salazar-Suarez43.01 PRWASunnysideMay 10CBBN Inter City Championships
7.10Johnny Rangel43.62 PRWAMoses LakeApr 26CBBN #2 Sunnyside, Wenatchee @ Moses Lake
8.11Jasey Doria43.88 PRWAWest Valley (Yakima)Apr 26CBBN #2 Davis, Eastmont, Eisenhower @ West Valley
9.11Avimelec Alcantara-Mendez43.96 PRWAEisenhowerMay 19CBBN Districts - Day 2
10.12Alfredo Rodriguez43.98 PRWASunnysideApr 26CBBN #2 Sunnyside, Wenatchee @ Moses Lake
View full rankings...
4x100 Relay
1.-Cole Hazzard
Justin Reyes
Uriel Diaz
Ramon Rivera-Maysonet
43.88WASunnysideApr 26CBBN #2 Sunnyside, Wenatchee @ Moses Lake
2.Jon Ochoa
Gabe Garza
Joey Robertson
RJ Koreis
44.19WAMoses LakeApr 26CBBN #2 Sunnyside, Wenatchee @ Moses Lake
3.Damarion Carter
Dimitri Rodriguez
Ivory Evans-Kimble
Luis Cortez
44.34WAA.C. DavisMay 03CBBN #3 Moses Lake, Davis, Eisenhower @ Wenatchee
4.Edward Ramos
Julian Ortiz
Reggie Harris
Cameron Willey
44.80WAWest Valley (Yakima)May 03CBBN #3 West Valley, Eastmont @ Sunnyside
5.Edwin Alvarado
Obadiah Young
JJ Jelsing
Jacob Sugden
45.02WAWenatcheeApr 19CBBN #1 Wenatchee, West Valley, Moses Lake @ Eastmont
6.Christian Serrano
Moise Cook
Drew Reyes
Jesus Gonzalez
45.12WAEisenhowerMay 17CBBN Districts - Day 1
7.Jordan Jessup
Spencer Dye
Chance Garcia
Tanner Rich
46.20WAEastmontMay 10CBBN Inter City Championships
View full rankings...
4x400 Relay
1.Demitrius Alford
Drew Reyes
Jesus Gonzalez
Moise Cook
3:27.53WAEisenhowerMay 19CBBN Districts - Day 2
2.Gabriel Miles
Josue Navarro
Cameron Willey
Trenten Vernon
3:29.65WAWest Valley (Yakima)May 19CBBN Districts - Day 2
3.Oscar Benjume
Spencer Rickel
Nathan Brownlee
Jacob Sugden
3:31.62WAWenatcheeMay 19CBBN Districts - Day 2
4.Ethan Simpson
Connor Weldy
Logan Easley
Tanner Nelson
3:31.68WAEastmontMay 19CBBN Districts - Day 2
5.-Jon Ochoa
Carl Hart
Zachery Owens
Joey Robertson
3:36.29WAMoses LakeMay 19CBBN Districts - Day 2
6.Gabriel Oswalt
Jose Salazar-Suarez
Xavier Estrada
Uriel Diaz
3:36.57WASunnysideMay 19CBBN Districts - Day 2
7.Fernando Anaya
Jonathan Rivas
Carlos Soto-Ontiveros
Michael Allen
3:40.68WAA.C. DavisApr 26CBBN #2 Davis, Eastmont, Eisenhower @ West Valley
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Braden Johnson49' 6 PRWAEastmontMay 19CBBN Districts - Day 2
2.12David Valdovinos47' 10 PRWAEastmontApr 26CBBN #2 Davis, Eastmont, Eisenhower @ West Valley
3.12Nasario Heredia46' 1.5 PRWAA.C. DavisMay 19CBBN Districts - Day 2
4.12Nickolis Haviland46' 0.5 PRWAWest Valley (Yakima)Apr 19CBBN #1 Wenatchee, West Valley, Moses Lake @ Eastmont
5.11Carson Evans45' 9 PRWAMoses LakeMay 03CBBN #3 Moses Lake, Davis, Eisenhower @ Wenatchee
6.12Chris Bishop44' 5 PRWAWenatcheeMay 03CBBN #3 Moses Lake, Davis, Eisenhower @ Wenatchee
7.11Cristian Soberanes44' 3 PRWAEisenhowerApr 19CBBN #1 Sunnyside & Davis @ Eisenhower
8.10Kade Parsons43' 7 PRWAWenatcheeMay 03CBBN #3 Moses Lake, Davis, Eisenhower @ Wenatchee
9.15-16Nolan Such43' 0.25 PRWAWenatchee Valley Track TeamJun 02Inland NW USATF Association Championship
10.11Cole Philp42' 6 PRWAWest Valley (Yakima)May 19CBBN Districts - Day 2
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Chris Bishop164' 0 PRWAWenatcheeMay 03CBBN #3 Moses Lake, Davis, Eisenhower @ Wenatchee
2.10Nolan Such153' 8 PRWAWenatcheeMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
3.11Ryan Kelley142' 8 PRWAWenatcheeMay 03CBBN #3 Moses Lake, Davis, Eisenhower @ Wenatchee
4.11Saul Gonzalez131' 6 PRWAEastmontMay 10CBBN Inter City Championships
5.12Mackenzie Korevaar-Dorsey130' 0 PRWAEisenhowerMar 31Holder Relays
6.12Brett Womack123' 9 PRWAEastmontMay 03CBBN #3 West Valley, Eastmont @ Sunnyside
7.11Seneca Binauea123' 0 PRWAA.C. DavisApr 26CBBN #2 Davis, Eastmont, Eisenhower @ West Valley
8.11Christopher Luke122' 0.5 PRWAWest Valley (Yakima)May 17CBBN Districts - Day 1
9.11Cole Philp121' 2 PRWAWest Valley (Yakima)May 10CBBN Inter City Championships
10.12Nasario Heredia120' 10.5 PRWAA.C. DavisMay 03CBBN #3 Moses Lake, Davis, Eisenhower @ Wenatchee
View full rankings...
Javelin - 800g
1.10Kade Parsons172' 10 PRWAWenatcheeApr 26CBBN #2 Sunnyside, Wenatchee @ Moses Lake
2.11Dylan Greene167' 4 PRWAWest Valley (Yakima)May 10CBBN Inter City Championships
3.11Jaden Christoferson162' 4 PRWAWenatcheeApr 19CBBN #1 Wenatchee, West Valley, Moses Lake @ Eastmont
4.12Chris Bishop161' 1WAWenatcheeMay 19CBBN Districts - Day 2
5.12Mackenzie Korevaar-Dorsey159' 10 PRWAEisenhowerMar 10Eisenhower Jamboree
6.11Isaac Taylor155' 9 PRWAMoses LakeApr 19CBBN #1 Wenatchee, West Valley, Moses Lake @ Eastmont
7.12Dainel Huizar154' 1 PRWASunnysideApr 19CBBN #1 Sunnyside & Davis @ Eisenhower
8.10Miguel Ceija154' 0.5 PRWAA.C. DavisMay 03CBBN #3 Moses Lake, Davis, Eisenhower @ Wenatchee
9.11Henry Hernandez149' 3 PRWAA.C. DavisMay 19CBBN Districts - Day 2
10.12Brett Womack147' 1 PRWAEastmontMay 19CBBN Districts - Day 2
View full rankings...
High Jump
1.11Jesus De La Torre-Aguilar6' 5 PRWAA.C. DavisMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
2.11Drew Reyes6' 4 PRWAEisenhowerMay 03CBBN #3 Moses Lake, Davis, Eisenhower @ Wenatchee
3.12Collen Kelly6' 2 PRWAA.C. DavisMay 03CBBN #3 Moses Lake, Davis, Eisenhower @ Wenatchee
4.11Tanner Nelson5' 10 PRWAEastmontMay 03CBBN #3 West Valley, Eastmont @ Sunnyside
12Ethan Simpson5' 10 PRWAEastmontMar 24Ray Cockrum Relays
6.12Mackenzie Korevaar-Dorsey5' 8 PRWAEisenhowerMay 03CBBN #3 Moses Lake, Davis, Eisenhower @ Wenatchee
10Colin Mooney5' 8 PRWAMoses LakeApr 10Ephrata JV Invite
12Jesus Alvarez5' 8WAA.C. DavisMar 10Eisenhower Jamboree
10Nathan McGarrah5' 8 PRWAA.C. DavisMay 03CBBN #3 Moses Lake, Davis, Eisenhower @ Wenatchee
10.10Logan Easley5' 6WAEastmontMar 22WW JV meet
11Nickolas Cammack5' 6 PRWAMoses LakeApr 10Ephrata JV Invite
View full rankings...
Pole Vault
1.12Losha Schroeder14' 6 PRWAEastmontApr 19CBBN #1 Wenatchee, West Valley, Moses Lake @ Eastmont
2.12Benjamin Parsons14' 0 PRWAA.C. DavisMay 19CBBN Districts - Day 2
3.11Jesus De La Torre-Aguilar13' 6 PRWAA.C. DavisApr 28Keith Jewett Invitational
4.10Carter McGinnis13' 1.5 PRUnattachedJul 08USATF Region 13 Junior Olympic Championships
5.12Brayden Maldonado13' 0WAWenatcheeMay 19CBBN Districts - Day 2
6.9William Koenig12' 0 PRWAWest Valley (Yakima)May 19CBBN Districts - Day 2
11James Copeland12' 0 PRWAA.C. DavisMay 03CBBN #3 Moses Lake, Davis, Eisenhower @ Wenatchee
11Aydan Bailey12' 0 PRWAEastmontApr 21Viking Classic
10Tristyn Geren12' 0 PRWAWenatcheeApr 26CBBN #2 Sunnyside, Wenatchee @ Moses Lake
10.10Nate Smith11' 6 PRWAWenatcheeApr 17Moses Lake JV Invite
11Eric Rojias11' 6 PRWAA.C. DavisApr 24WVJV
View full rankings...
Long Jump
1.12Jakson Leeds20' 4.5 PRWAWenatcheeMay 03CBBN #3 Moses Lake, Davis, Eisenhower @ Wenatchee
2.10Arturo Fernandez20' 0 PRWASunnysideApr 26CBBN #2 Sunnyside, Wenatchee @ Moses Lake
3.11Reggie Harris19' 11.25WAWest Valley (Yakima)May 17CBBN Districts - Day 1
4.9Obadiah Young19' 9 PRWAWenatcheeMar 17Papa Wells
5.11Edward Ramos19' 8WAWest Valley (Yakima)Apr 26CBBN #2 Davis, Eastmont, Eisenhower @ West Valley
11Drew Reyes19' 8 PRWAEisenhowerMay 03CBBN #3 Moses Lake, Davis, Eisenhower @ Wenatchee
7.10Logan Easley19' 7.25 PRWAEastmontMay 10CBBN Inter City Championships
8.10Andrew Krueger19' 0.5 PRWAA.C. DavisApr 19CBBN #1 Sunnyside & Davis @ Eisenhower
9.12Edwin Alvarado18' 11WAWenatcheeMay 10CBBN Inter City Championships
10.11RJ Koreis18' 10.5 PRWAMoses LakeMar 16WindBreaker Invitational
View full rankings...
Triple Jump
1.11Francisco Mercado-Hernandez42' 1 PRWAA.C. DavisApr 26CBBN #2 Davis, Eastmont, Eisenhower @ West Valley
2.11Reggie Harris42' 0 PRWAWest Valley (Yakima)May 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
3.12Joey Robertson40' 3.25 PRWAMoses LakeApr 20Kiwanis Twilight Invitational
4.10Hayden Nyberg40' 0 PRWAEisenhowerApr 07Davis Invitational
5.11Jonathan Rivas39' 10.75 PRWAA.C. DavisMay 19CBBN Districts - Day 2
12Edwin Alvarado39' 10.75 PRWAWenatcheeMay 10CBBN Inter City Championships
7.11Avimelec Alcantara-Mendez39' 7 PRWAEisenhowerMar 31Holder Relays
8.12Kian Davis39' 3.25 PRWAWenatcheeMay 03CBBN #3 Moses Lake, Davis, Eisenhower @ Wenatchee
9.12Adam Unser39' 0WAEisenhowerMar 31Holder Relays
10.12Jakson Leeds38' 4WAWenatcheeApr 26CBBN #2 Sunnyside, Wenatchee @ Moses Lake
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.