View Athletic.net Ad Free

Mens

100 Meters
1.12Cameron Willey10.90PRWAWest Valley (Yakima)May 17CBBN Districts - Day 1
2.10Mike Rivera11.18WASunnysideMay 17CBBN Districts - Day 1
3.12Uriel Diaz11.40PRWASunnysideMay 17CBBN Districts - Day 1
4.9Julian Ortiz11.48PRWAWest Valley (Yakima)May 17CBBN Districts - Day 1
5.11Gabe Garza11.49WAMoses LakeMay 17CBBN Districts - Day 1
6.11RJ Koreis11.51WAMoses LakeApr 19CBBN #1 Wenatchee, West Valley, Moses Lake @ Eastmont
7.11Francisco Mercado11.56PRWAA.C. DavisApr 19CBBN #1 Sunnyside & Davis @ Eisenhower
8.11Damarion Carter11.59WAA.C. DavisApr 19CBBN #1 Sunnyside & Davis @ Eisenhower
11Dimitri Rodriguez11.59WAA.C. DavisMay 10CBBN Inter City Championships
10.11Reggie Harris11.63PRWAWest Valley (Yakima)May 10CBBN Inter City Championships
View full rankings...
200 Meters
1.12Cameron Willey22.48PRWAWest Valley (Yakima)May 19CBBN Districts - Day 2
2.10Mike Rivera22.55PRWASunnysideMay 03CBBN #3 West Valley, Eastmont @ Sunnyside
3.12Uriel Diaz22.67PRWASunnysideMay 10CBBN Inter City Championships
4.11Dimitri Rodriguez23.42WAA.C. DavisMay 10CBBN Inter City Championships
5.11RJ Koreis23.47PRWAMoses LakeMar 312nd Annual Clay Lewis Invite
6.12Moise Cook23.48WAEisenhowerApr 19CBBN #1 Sunnyside & Davis @ Eisenhower
7.9Julian Ortiz23.58PRWAWest Valley (Yakima)May 10CBBN Inter City Championships
8.12Jesus Gonzalez23.62PRWAEisenhowerMay 10CBBN Inter City Championships
9.11Demitrius Alford23.63WAEisenhowerMay 19CBBN Districts - Day 2
10.11Damarion Carter23.78WAA.C. DavisApr 26CBBN #2 Davis, Eastmont, Eisenhower @ West Valley
View full rankings...
400 Meters
1.12Moise Cook51.61PRWAEisenhowerMay 17CBBN Districts - Day 1
2.10Trenten Vernon51.99WAWest Valley (Yakima)May 17CBBN Districts - Day 1
3.12Jesus Gonzalez52.89PRWAEisenhowerMay 03CBBN #3 Moses Lake, Davis, Eisenhower @ Wenatchee
4.12Oscar Benjume52.98WAWenatcheeMar 30Eastmont Invitational
5.12Carlos Soto-Ontiveros53.09PRWAA.C. DavisMay 17CBBN Districts - Day 1
6.12Joey Robertson53.43WAMoses LakeApr 26CBBN #2 Sunnyside, Wenatchee @ Moses Lake
7.11Demitrius Alford53.56WAEisenhowerMay 03CBBN #3 Moses Lake, Davis, Eisenhower @ Wenatchee
8.11Jacob Sugden53.64PRWAWenatcheeMay 17CBBN Districts - Day 1
9.11Nathan Brownlee53.71PRWAWenatcheeApr 19CBBN #1 Wenatchee, West Valley, Moses Lake @ Eastmont
10.12Spencer Rickel53.90PRWAWenatcheeMay 10CBBN Inter City Championships
View full rankings...
800 Meters
1.11Connor Weldy1:58.26PRWAEastmontMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
2.12Moise Cook1:58.38PRWAEisenhowerMay 19CBBN Districts - Day 2
3.10Jonas Price1:58.83WAEisenhowerMay 03CBBN #3 Moses Lake, Davis, Eisenhower @ Wenatchee
4.12Spencer Rickel1:59.79PRWAWenatcheeMay 03CBBN #3 Moses Lake, Davis, Eisenhower @ Wenatchee
5.11Steven Dray2:00.00PRWAWest Valley (Yakima)May 19CBBN Districts - Day 2
6.12Fernando Anaya2:00.09PRWAA.C. DavisMay 19CBBN Districts - Day 2
7.12Zachery Owens2:00.30PRWAMoses LakeMay 19CBBN Districts - Day 2
8.12Jonathan Valenzuela2:01.40PRWAEisenhowerMay 03CBBN #3 Moses Lake, Davis, Eisenhower @ Wenatchee
9.12Carlos Soto-Ontiveros2:02.02PRWAA.C. DavisMay 03CBBN #3 Moses Lake, Davis, Eisenhower @ Wenatchee
10.10Jarred Barnes2:02.45PRWAEastmontMay 10CBBN Inter City Championships
View full rankings...
1600 Meters
1.10Jonas Price4:15.96WAEisenhowerMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
2.10Jarred Barnes4:26.68WAEastmontMay 17CBBN Districts - Day 1
3.12Fernando Anaya4:31.90PRWAA.C. DavisMay 17CBBN Districts - Day 1
4.9Brayden Packard4:32.75WAWest Valley (Yakima)May 17CBBN Districts - Day 1
5.11Connor Weldy4:33.82WAEastmontMay 03CBBN #3 West Valley, Eastmont @ Sunnyside
6.12Rogelio Mares4:34.05PRWAEisenhowerApr 28Shoreline Invitational (COED)
7.11Alfonso Cuevas4:34.22WAEisenhowerMay 17CBBN Districts - Day 1
8.12Jonathan Valenzuela4:34.71PRWAEisenhowerApr 14Pasco Invitational
9.11Steven Dray4:36.56PRWAWest Valley (Yakima)May 03CBBN #3 West Valley, Eastmont @ Sunnyside
10.12Michael Condie4:38.68PRWASunnysideMay 03CBBN #3 West Valley, Eastmont @ Sunnyside
View full rankings...
3200 Meters
1.10Jonas Price9:12.22WAEisenhowerApr 28Shoreline Invitational (COED)
2.10Jarred Barnes9:41.48WAEastmontMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
3.9Brayden Packard9:51.88WAWest Valley (Yakima)May 19CBBN Districts - Day 2
4.11Alfonso Cuevas9:52.04WAEisenhowerMay 19CBBN Districts - Day 2
5.12Michael Condie9:53.09PRWASunnysideApr 21Eason Invitational
6.12Rogelio Mares10:01.72WAEisenhowerApr 21Blue Devil Legends Invite
7.11Quentin Rickey10:05.48WAWest Valley (Yakima)Apr 21Mount Si Invitational
8.11Joshua Cooper10:09.66PRWAMoses LakeMay 19CBBN Districts - Day 2
9.11Gus Wavra10:17.32WAEastmontMay 19CBBN Districts - Day 2
10.11Isaac Fillmore10:19.07WAWest Valley (Yakima)Apr 21Mount Si Invitational
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.10Logan Easley15.61WAEastmontMay 17CBBN Districts - Day 1
2.11Jesus De La Torre-Aguilar15.77 (9.0)WAA.C. DavisApr 28Keith Jewett Invitational
3.11Jasey Doria16.05PRWAWest Valley (Yakima)May 17CBBN Districts - Day 1
4.10Johnny Rangel16.17PRWAMoses LakeMay 17CBBN Districts - Day 1
5.10Enrique Amaro-Jasso16.78WASunnysideMay 17CBBN Districts - Day 1
6.11David Smouse16.80WAMoses LakeMay 17CBBN Districts - Day 1
7.10Joshua Korevaar-Dorsey17.08PRWAEisenhowerMay 17CBBN Districts - Day 1
8.9Eric Zahn17.15PRWAWenatcheeMay 17CBBN Districts - Day 1
9.12Alfredo Rodriguez17.35PRWASunnysideMay 03CBBN #3 West Valley, Eastmont @ Sunnyside
10.11Stephen Farris17.39WAWest Valley (Yakima)May 03CBBN #3 West Valley, Eastmont @ Sunnyside
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.11Jesus De La Torre-Aguilar40.59PRWAA.C. DavisMay 19CBBN Districts - Day 2
2.12Jon Ochoa40.95PRWAMoses LakeMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
3.11Stephen Farris41.62WAWest Valley (Yakima)May 19CBBN Districts - Day 2
4.10Logan Easley41.74WAEastmontMay 19CBBN Districts - Day 2
5.10Sebastian Esquivel42.76PRWAWenatcheeApr 28NCW Invite
6.11Jose Salazar-Suarez43.01WASunnysideMay 10CBBN Inter City Championships
7.10Johnny Rangel43.62PRWAMoses LakeApr 26CBBN #2 Sunnyside, Wenatchee @ Moses Lake
8.11Jasey Doria43.88PRWAWest Valley (Yakima)Apr 26CBBN #2 Davis, Eastmont, Eisenhower @ West Valley
9.11Avimelec Alcantara-Mendez43.96PRWAEisenhowerMay 19CBBN Districts - Day 2
10.12Alfredo Rodriguez43.98PRWASunnysideApr 26CBBN #2 Sunnyside, Wenatchee @ Moses Lake
View full rankings...
4x100 Relay
1.-Cole Hazzard
Justin Reyes
Uriel Diaz
Ramon Rivera-Maysonet
43.88WASunnysideApr 26CBBN #2 Sunnyside, Wenatchee @ Moses Lake
2.Jon Ochoa
Gabe Garza
Joey Robertson
RJ Koreis
44.19WAMoses LakeApr 26CBBN #2 Sunnyside, Wenatchee @ Moses Lake
3.Damarion Carter
Dimitri Rodriguez
Ivory Evans-Kimble
Luis Cortez
44.34WAA.C. DavisMay 03CBBN #3 Moses Lake, Davis, Eisenhower @ Wenatchee
4.Edward Ramos
Julian Ortiz
Reggie Harris
Cameron Willey
44.80WAWest Valley (Yakima)May 03CBBN #3 West Valley, Eastmont @ Sunnyside
5.Edwin Alvarado
Obadiah Young
JJ Jelsing
Jacob Sugden
45.02WAWenatcheeApr 19CBBN #1 Wenatchee, West Valley, Moses Lake @ Eastmont
6.Christian Serrano
Moise Cook
Drew Reyes
Jesus Gonzalez
45.12WAEisenhowerMay 17CBBN Districts - Day 1
7.Jordan Jessup
Spencer Dye
Chance Garcia
Tanner Rich
46.20WAEastmontMay 10CBBN Inter City Championships
View full rankings...
4x400 Relay
1.Demitrius Alford
Drew Reyes
Jesus Gonzalez
Moise Cook
3:27.53WAEisenhowerMay 19CBBN Districts - Day 2
2.Gabriel Miles
Josue Navarro
Cameron Willey
Trenten Vernon
3:29.65WAWest Valley (Yakima)May 19CBBN Districts - Day 2
3.Oscar Benjume
Spencer Rickel
Nathan Brownlee
Jacob Sugden
3:31.62WAWenatcheeMay 19CBBN Districts - Day 2
4.Ethan Simpson
Connor Weldy
Logan Easley
Tanner Nelson
3:31.68WAEastmontMay 19CBBN Districts - Day 2
5.-Jon Ochoa
Carl Hart
Zachery Owens
Joey Robertson
3:36.29WAMoses LakeMay 19CBBN Districts - Day 2
6.Gabriel Oswalt
Jose Salazar-Suarez
Xavier Estrada
Uriel Diaz
3:36.57WASunnysideMay 19CBBN Districts - Day 2
7.Fernando Anaya
Jonathan Rivas
Carlos Soto-Ontiveros
Michael Allen
3:40.68WAA.C. DavisApr 26CBBN #2 Davis, Eastmont, Eisenhower @ West Valley
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Braden Johnson49' 6PRWAEastmontMay 19CBBN Districts - Day 2
2.12David Valdovinos47' 10PRWAEastmontApr 26CBBN #2 Davis, Eastmont, Eisenhower @ West Valley
3.12Nasario Heredia46' 1.5PRWAA.C. DavisMay 19CBBN Districts - Day 2
4.12Nickolis Haviland46' 0.5PRWAWest Valley (Yakima)Apr 19CBBN #1 Wenatchee, West Valley, Moses Lake @ Eastmont
5.11Carson Evans45' 9PRWAMoses LakeMay 03CBBN #3 Moses Lake, Davis, Eisenhower @ Wenatchee
6.12Chris Bishop44' 5PRWAWenatcheeMay 03CBBN #3 Moses Lake, Davis, Eisenhower @ Wenatchee
7.11Cristian Soberanes44' 3WAEisenhowerApr 19CBBN #1 Sunnyside & Davis @ Eisenhower
8.10Kade Parsons43' 7PRWAWenatcheeMay 03CBBN #3 Moses Lake, Davis, Eisenhower @ Wenatchee
9.15-16Nolan Such43' 0.25PRWAWenatchee Valley Track TeamJun 02Inland NW USATF Association Championship
10.11Cole Philp42' 6WAWest Valley (Yakima)May 19CBBN Districts - Day 2
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Chris Bishop164' 0PRWAWenatcheeMay 03CBBN #3 Moses Lake, Davis, Eisenhower @ Wenatchee
2.10Nolan Such153' 8WAWenatcheeMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
3.11Ryan Kelley142' 8PRWAWenatcheeMay 03CBBN #3 Moses Lake, Davis, Eisenhower @ Wenatchee
4.11Saul Gonzalez131' 6WAEastmontMay 10CBBN Inter City Championships
5.12Mackenzie Korevaar-Dorsey130' 0PRWAEisenhowerMar 31Holder Relays
6.12Brett Womack123' 9PRWAEastmontMay 03CBBN #3 West Valley, Eastmont @ Sunnyside
7.11Seneca Binauea123' 0PRWAA.C. DavisApr 26CBBN #2 Davis, Eastmont, Eisenhower @ West Valley
8.11Christopher Luke122' 0.5PRWAWest Valley (Yakima)May 17CBBN Districts - Day 1
9.11Cole Philp121' 2WAWest Valley (Yakima)May 10CBBN Inter City Championships
10.12Nasario Heredia120' 10.5PRWAA.C. DavisMay 03CBBN #3 Moses Lake, Davis, Eisenhower @ Wenatchee
View full rankings...
Javelin - 800g
1.10Kade Parsons172' 10PRWAWenatcheeApr 26CBBN #2 Sunnyside, Wenatchee @ Moses Lake
2.11Dylan Greene167' 4WAWest Valley (Yakima)May 10CBBN Inter City Championships
3.11Jaden Christoferson162' 4WAWenatcheeApr 19CBBN #1 Wenatchee, West Valley, Moses Lake @ Eastmont
4.12Chris Bishop161' 1WAWenatcheeMay 19CBBN Districts - Day 2
5.12Mackenzie Korevaar-Dorsey159' 10PRWAEisenhowerMar 10Eisenhower Jamboree
6.11Isaac Taylor155' 9PRWAMoses LakeApr 19CBBN #1 Wenatchee, West Valley, Moses Lake @ Eastmont
7.12Dainel Huizar154' 1PRWASunnysideApr 19CBBN #1 Sunnyside & Davis @ Eisenhower
8.10Miguel Ceija154' 0.5PRWAA.C. DavisMay 03CBBN #3 Moses Lake, Davis, Eisenhower @ Wenatchee
9.11Henry Hernandez149' 3PRWAA.C. DavisMay 19CBBN Districts - Day 2
10.12Brett Womack147' 1PRWAEastmontMay 19CBBN Districts - Day 2
View full rankings...
High Jump
1.11Jesus De La Torre-Aguilar6' 5WAA.C. DavisMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
2.11Drew Reyes6' 4PRWAEisenhowerMay 03CBBN #3 Moses Lake, Davis, Eisenhower @ Wenatchee
3.12Collen Kelly6' 2PRWAA.C. DavisMay 03CBBN #3 Moses Lake, Davis, Eisenhower @ Wenatchee
4.12Ethan Simpson5' 10PRWAEastmontMar 24Ray Cockrum Relays
11Tanner Nelson5' 10PRWAEastmontMay 03CBBN #3 West Valley, Eastmont @ Sunnyside
6.10Colin Mooney5' 8PRWAMoses LakeApr 10Ephrata JV Invite
12Jesus Alvarez5' 8WAA.C. DavisMar 10Eisenhower Jamboree
12Mackenzie Korevaar-Dorsey5' 8PRWAEisenhowerMay 03CBBN #3 Moses Lake, Davis, Eisenhower @ Wenatchee
10Nathan McGarrah5' 8PRWAA.C. DavisMay 03CBBN #3 Moses Lake, Davis, Eisenhower @ Wenatchee
10.10Logan Easley5' 6WAEastmontMar 22WW JV meet
11Nickolas Cammack5' 6PRWAMoses LakeApr 10Ephrata JV Invite
View full rankings...
Pole Vault
1.12Losha Schroeder14' 6PRWAEastmontApr 19CBBN #1 Wenatchee, West Valley, Moses Lake @ Eastmont
2.12Benjamin Parsons14' 0PRWAA.C. DavisMay 19CBBN Districts - Day 2
3.11Jesus De La Torre-Aguilar13' 6WAA.C. DavisApr 28Keith Jewett Invitational
4.10Carter McGinnis13' 1.5PRUnattachedJul 08USATF Region 13 Junior Olympic Championships
5.12Brayden Maldonado13' 0WAWenatcheeMay 19CBBN Districts - Day 2
6.11Aydan Bailey12' 0PRWAEastmontApr 21Viking Classic
10Tristyn Geren12' 0WAWenatcheeApr 26CBBN #2 Sunnyside, Wenatchee @ Moses Lake
11James Copeland12' 0WAA.C. DavisMay 03CBBN #3 Moses Lake, Davis, Eisenhower @ Wenatchee
9William Koenig12' 0PRWAWest Valley (Yakima)May 19CBBN Districts - Day 2
10.10Nate Smith11' 6PRWAWenatcheeApr 17Moses Lake JV Invite
11Eric Rojias11' 6WAA.C. DavisApr 24WVJV
View full rankings...
Long Jump
1.12Jakson Leeds20' 4.5PRWAWenatcheeMay 03CBBN #3 Moses Lake, Davis, Eisenhower @ Wenatchee
2.10Arturo Fernandez20' 0PRWASunnysideApr 26CBBN #2 Sunnyside, Wenatchee @ Moses Lake
3.11Reggie Harris19' 11.25WAWest Valley (Yakima)May 17CBBN Districts - Day 1
4.9Obadiah Young19' 9WAWenatcheeMar 17Papa Wells
5.11Edward Ramos19' 8WAWest Valley (Yakima)Apr 26CBBN #2 Davis, Eastmont, Eisenhower @ West Valley
11Drew Reyes19' 8WAEisenhowerMay 03CBBN #3 Moses Lake, Davis, Eisenhower @ Wenatchee
7.10Logan Easley19' 7.25WAEastmontMay 10CBBN Inter City Championships
8.10Andrew Krueger19' 0.5WAA.C. DavisApr 19CBBN #1 Sunnyside & Davis @ Eisenhower
9.12Edwin Alvarado18' 11WAWenatcheeMay 10CBBN Inter City Championships
10.11RJ Koreis18' 10.5WAMoses LakeMar 16WindBreaker Invitational
View full rankings...
Triple Jump
1.11Francisco Mercado42' 1PRWAA.C. DavisApr 26CBBN #2 Davis, Eastmont, Eisenhower @ West Valley
2.11Reggie Harris42' 0PRWAWest Valley (Yakima)May 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
3.12Joey Robertson40' 3.25PRWAMoses LakeApr 20Kiwanis Twilight Invitational
4.10Hayden Nyberg40' 0PRWAEisenhowerApr 07Davis Invitational
5.12Edwin Alvarado39' 10.75PRWAWenatcheeMay 10CBBN Inter City Championships
11Jonathan Rivas39' 10.75WAA.C. DavisMay 19CBBN Districts - Day 2
7.11Avimelec Alcantara-Mendez39' 7PRWAEisenhowerMar 31Holder Relays
8.12Kian Davis39' 3.25PRWAWenatcheeMay 03CBBN #3 Moses Lake, Davis, Eisenhower @ Wenatchee
9.12Adam Unser39' 0WAEisenhowerMar 31Holder Relays
10.12Jakson Leeds38' 4WAWenatcheeApr 26CBBN #2 Sunnyside, Wenatchee @ Moses Lake
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.