Team Results Management
View Athletic.net Ad Free

Mens

100 Meters
1.11Korshaun Walcott11.13 PR (1.5)WIManitowoc LincolnJun 02WIAA D1 State Track & Field Championships
2.11Evan Wendland11.31 PRWIOshkosh WestApr 24FVA Tri - FDL
3.12Tamarcio Clincy11.32 PRWIMenashaMay 12Bay Conference Meet
12Chandler Spanbauer11.32 PR (2.3)WIOshkosh NorthJun 02WIAA D1 State Track & Field Championships
5.12Derek Novotny11.33WIPlymouthApr 27Altheimer Invite
6.12Jacob Case11.37WISheboygan SouthApr 27Altheimer Invite
7.11Riley Zirpel11.44WIMenashaApr 26Pulaski Invite
8.11Eben Sauer11.51WIFond Du LacMay 05Myrhum Invitational
9.10Jacksen Wolff11.54 PRWISheboygan SouthApr 27Altheimer Invite
10.11Adam Cudworth11.61WIFond Du LacMay 17FVA JV Boys Conference
View full rankings...
200 Meters
1.11Evan Wendland22.16 PR (3.2)WIOshkosh WestJun 02WIAA D1 State Track & Field Championships
2.12Colin Enz22.23 PR (2.4)WINeenahJun 02WIAA D1 State Track & Field Championships
3.11Korshaun Walcott22.97 PRWIManitowoc LincolnMay 24WIAA D1 Sectional - Hartford
4.12Chandler Spanbauer23.16 PRWIOshkosh NorthMay 03Seymour Invite
5.10Jack VanDyke23.33 PRWINeenahMay 24WIAA D1 Sectional - Hartford
6.11Eben Sauer23.49 PRWIFond Du LacMay 21Oshkosh North Regional
7.12Luke Curran23.56 PRWIFond Du LacMay 14FVA Conference Championships
8.9Tyler Mrotek23.58 PRWIManitowoc LincolnMay 08West De Pere Invite
9.12Ethan Blaney23.66 PRWINeenahMay 08FVA - Co-ed - Triangular
12Derek Novotny23.66WIPlymouthApr 24ECC Tri Plymouth
View full rankings...
400 Meters
1.12Colin Enz49.00 PRWINeenahJun 02WIAA D1 State Track & Field Championships
2.12Mason Guell50.09 PRWIPlymouthJun 02WIAA D1 State Track & Field Championships
3.11Evan Wendland50.70 PRWIOshkosh WestMay 14FVA Conference Championships
4.10Jack VanDyke50.91 PRWINeenahMay 21Oshkosh North Regional
5.12Ethan Blaney51.39 PRWINeenahMay 04Spartan Invitational
6.12Trevor Glass51.69 PRWISheboygan NorthMay 15FRCC Conference Meet
7.12Mack Mella51.73WIPlymouthMay 15ECC HS Conference Meet
8.12Luke Curran51.74WIFond Du LacMay 21Oshkosh North Regional
9.11Austin Boeldt51.89 PRWISheboygan SouthMay 15FRCC Conference Meet
10.12Zach Schmit52.18 PRWIFond Du LacMay 21Oshkosh North Regional
View full rankings...
800 Meters
1.11Austin Boeldt1:56.52 PRWISheboygan SouthMay 24WIAA D1 Sectional - Hartford
2.12Wesley Schiek2:01.14 PRWIOshkosh NorthMay 03Seymour Invite
3.11Zach Janotha2:02.14 PRWIOshkosh WestMay 24WIAA D1 Sectional - Hartford
4.12Ben Schmitz2:02.23 PRWIFond Du LacMay 05Myrhum Invitational
5.12Adam Smith2:02.99 PRWIPlymouthMay 04Vanderpan Invitational
6.12Colin Enz2:03.57 PRWINeenahMay 01Neenah Coed Triangular
7.12Hunter Kollmann2:03.59 PRWIFond Du LacMay 14FVA Conference Championships
8.12Rey Brewer2:05.13WIOshkosh NorthApr 30FVA Boys Quad Oshkosh West
9.9Ziegert Zachary2:05.14 PRWINeenahMay 04Spartan Invitational
10.12Miles Priebe2:05.38WINeenahMay 21Oshkosh North Regional
View full rankings...
1600 Meters
1.11Matthew Meinke4:15.43 PRWINeenahJun 02WIAA D1 State Track & Field Championships
2.12Wesley Schiek4:17.40 PRWIOshkosh NorthJun 02WIAA D1 State Track & Field Championships
3.11Griffin Congdon4:28.63 PRWINeenahMay 14FVA Conference Championships
4.11Ethan Hinderman4:36.96 PRWIOshkosh NorthMay 24WIAA D1 Sectional - Hartford
5.12Kiernan Koepke4:40.61 PRWIFond Du LacMay 01Neenah Coed Triangular
6.9Trenton Bauer4:43.14 PRWINeenahMay 04Spartan Invitational
7.12Miles Priebe4:43.80WINeenahMay 01Neenah Coed Triangular
8.11Austin Boeldt4:43.81WISheboygan SouthApr 27Altheimer Invite
9.12Ben Schmitz4:44.39 PRWIFond Du LacMay 01Neenah Coed Triangular
10.12Evan Bloedorn4:45.32 PRWIFond Du LacMay 14FVA Conference Championships
View full rankings...
3200 Meters
1.11Matthew Meinke9:06.62 PRWINeenahJun 02WIAA D1 State Track & Field Championships
2.12Wesley Schiek9:13.38 PRWIOshkosh NorthJun 02WIAA D1 State Track & Field Championships
3.11Griffin Congdon9:33.18 PRWINeenahMay 24WIAA D1 Sectional - Hartford
4.9Jack Scherer9:40.00 PRWIOshkosh NorthMay 24WIAA D1 Sectional - Hartford
5.12Kiernan Koepke9:53.65WIFond Du LacMay 21Oshkosh North Regional
6.11Ethan Hinderman9:57.02 PRWIOshkosh NorthMay 03Seymour Invite
7.9Trenton Bauer10:12.33 PRWINeenahMay 08FVA - Co-ed - Triangular
8.12Gabe Olsen10:21.01 PRWIPlymouthMay 15ECC HS Conference Meet
9.9Sam Jacobson10:24.64 PRWIManitowoc LincolnMay 08West De Pere Invite
10.9John Thill10:24.97 PRWIOshkosh WestMay 14FVA Conference Championships
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.11Dominic Brown14.99 PR (1.7)WIOshkosh NorthJun 02WIAA D1 State Track & Field Championships
2.11Adam Hopper15.69 PRWIFond Du LacMay 05Myrhum Invitational
3.9Jack Luedtke16.18 PRWIPlymouthMay 15ECC HS Conference Meet
4.10Greg Gibson16.38 PRWIOshkosh NorthMay 24WIAA D1 Sectional - Hartford
5.11Garret Alby16.44 PRWIOshkosh WestMay 21Oshkosh North Regional
6.11Ben Viau16.68 PRWIFond Du LacMay 17FVA JV Boys Conference
7.12Joseph Delaney17.16 PRWINeenahMay 21Oshkosh North Regional
8.9Jacob VanDynHoven17.89 PRWIMenashaMay 21Oshkosh North Regional
9.9Rylie Olski18.33 PRWIMenashaMay 12Bay Conference Meet
10.9Nolan Blomwillis18.41 PRWISheboygan SouthMay 15FRCC Conference Meet
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.11Dominic Brown39.52 PRWIOshkosh NorthJun 02WIAA D1 State Track & Field Championships
2.12Justice Schultz40.63 PRWIOshkosh WestMay 24WIAA D1 Sectional - Hartford
3.9Jack Luedtke41.48 PRWIPlymouthMay 15ECC HS Conference Meet
4.12Joseph Delaney42.93 PRWINeenahMay 21Oshkosh North Regional
5.12Hayden Lodel43.62 PRWIManitowoc LincolnMay 21Oshkosh North Regional
6.10Scott Swanlund43.63 PRWIOshkosh NorthMay 21Oshkosh North Regional
7.11Garret Alby43.89 PRWIOshkosh WestMay 21Oshkosh North Regional
8.11Adam Hopper44.13WIFond Du LacMay 01Neenah Coed Triangular
9.9Rylie Olski44.41 PRWIMenashaMay 21Oshkosh North Regional
10.10Greg Gibson44.54 PRWIOshkosh NorthMay 03Seymour Invite
View full rankings...
4x100 Relay
1.Relay Team43.78WIMenashaMay 24WIAA D1 Sectional - Hartford
2.Relay Team44.14WIOshkosh WestMay 24WIAA D1 Sectional - Hartford
3.Relay Team44.28WIFond Du LacMay 24WIAA D1 Sectional - Hartford
4.Relay Team45.05WINeenahMay 21Oshkosh North Regional
5.Marcus Miglieri
Tyler Mrotek
Korshaun Walcott
Deontrea Carlson
45.29WIManitowoc LincolnMay 01FRCC Relays
6.Relay Team45.83WIOshkosh NorthMay 21Oshkosh North Regional
7.Isaac Lomibao
Jack Nytes
Kory Tetschlag
Ethan Joseph
46.41WIPlymouthMay 15ECC HS Conference Meet
8.Lee Kou Lee
Jeremy Rusch
Connor Hamman
Joseph Fuhrmann
46.54WISheboygan NorthMay 01FRCC Relays
9.Jacksen Wolff
Efren Alba Valdivia
Jesus Castaneda
Dylan Foth
47.03WISheboygan SouthMay 01FRCC Relays
View full rankings...
4x200 Relay
1.Rey Brewer
Devon Zahn
Scott Swanlund
Chandler Spanbauer
1:31.50WIOshkosh NorthJun 02WIAA D1 State Track & Field Championships
2.Relay Team1:32.38WIFond Du LacMay 24WIAA D1 Sectional - Hartford
3.Noah Lentz
Andrew Stender
Aidan Zeimet
Evan Wendland
1:33.11WIOshkosh WestMay 08FVA Quad - Appleton North
4.Relay Team1:33.40WINeenahMay 24WIAA D1 Sectional - Hartford
5.Relay Team1:35.95WIManitowoc LincolnMay 21Oshkosh North Regional
6.Rob Hoffmann
Jeremy Rusch
Noah Herzog
Joseph Fuhrmann
1:38.75WISheboygan NorthMay 01FRCC Relays
7.Ethan Joseph
Isaac Lomibao
Kory Tetschlag
Derek Holec
1:39.15WIPlymouthMay 15ECC HS Conference Meet
8.Relay Team1:40.37WISheboygan SouthMay 15FRCC Conference Meet
9.Matthew Hahn
Josh Jones
Max Macdonald
Andres Calderon
1:42.92WIMenashaMay 12Bay Conference Meet
View full rankings...
4x400 Relay
1.Sam Jung
Jack VanDyke
Ethan Blaney
Colin Enz
3:21.23WINeenahJun 02WIAA D1 State Track & Field Championships
2.Luke Curran
Ben Schmitz
Hunter Kollmann
Zach Schmit
3:23.89WIFond Du LacJun 02WIAA D1 State Track & Field Championships
3.Relay Team3:26.64WIOshkosh WestMay 24WIAA D1 Sectional - Hartford
4.Relay Team3:28.48WISheboygan NorthMay 24WIAA D1 Sectional - Hartford
5.Jack Luedtke
Mason Guell
Adam Smith
Mack Mella
3:31.13WIPlymouthMay 15ECC HS Conference Meet
6.Relay Team3:33.64WIOshkosh NorthMay 14FVA Conference Championships
7.Tyler Mrotek
Korshaun Walcott
Marcus Miglieri
Jett Hecker
3:42.03WIManitowoc LincolnMay 04Bay Port Invitational
8.Tyler Jensen
Nolan Blomwillis
Dylan Foth
Johnny Lee
4:05.84WISheboygan SouthApr 27Altheimer Invite
9.Jay Pawlowski
Max Muller
Ryan Weiland
Matthew Hahn
4:08.98WIMenashaMay 12Bay Conference Meet
View full rankings...
4x800 Relay
1.Relay Team8:12.38WIFond Du LacMay 24WIAA D1 Sectional - Hartford
2.Ziegert Zachary
Miles Priebe
Griffin Congdon
Matthew Meinke
8:18.42WINeenahMay 08FVA - Co-ed - Triangular
3.Luke Schneider
Ansel Olsen
Gabe Olsen
Max Hassel
8:50.59WIPlymouthMay 15ECC HS Conference Meet
4.Trevor Glass
Thomas Usadel
Charles Broghammer
Dominik Flores
8:57.33WISheboygan NorthMay 01FRCC Relays
5.Michel Fahrland
Andrew Vey
Abe Miller
Jake Kortbein
9:03.79WIOshkosh WestApr 30FVA Boys Quad Oshkosh West
6.Relay Team9:14.08WIOshkosh NorthMay 14FVA Conference Championships
7.Relay Team9:21.24WIMenashaMay 21Oshkosh North Regional
8.Relay Team9:37.30WISheboygan SouthMay 21Oshkosh North Regional
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.11Andrew Stone65' 9 PRWIFond Du LacApr 24FVA Tri - FDL
2.12Colton Wasieleski54' 5.5 PRWIFond Du LacMay 24WIAA D1 Sectional - Hartford
3.11Alex Boehlen54' 1.75 PRWINeenahMay 21Oshkosh North Regional
4.11Jack Nytes51' 5.75 PRWIPlymouthMay 15ECC HS Conference Meet
5.10Cassius Rohadfox47' 3.25 PRWISheboygan NorthMay 21Oshkosh North Regional
6.12Cole Woldt46' 3.5 PRWIOshkosh WestMay 14FVA Conference Championships
7.12Pat Schoessow45' 9.5 PRWISheboygan NorthApr 23North Tri
8.10Elijah Diederich45' 3.5 PRWIFond Du LacMay 05Myrhum Invitational
9.11Gavin Camber44' 1.5 PRWINeenahMay 08FVA - Co-ed - Triangular
10.11Alex Solak43' 11 PRWIMenashaMay 21Oshkosh North Regional
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.11Andrew Stone178' 9 PRWIFond Du LacJun 02WIAA D1 State Track & Field Championships
2.11Jack Nytes155' 0 PRWIPlymouthMay 01ECC Relays
3.11Max Messina150' 4 PRWIOshkosh WestMay 08FVA Quad - Appleton North
4.11Gavin Camber149' 0 PRWINeenahMay 04Spartan Invitational
5.12Korey Friederichs144' 11 PRWIPlymouthMay 15ECC HS Conference Meet
6.11Adam Hopper140' 7 PRWIFond Du LacApr 24FVA Tri - FDL
7.12Dalton Peters140' 1WIFond Du LacApr 24FVA Tri - FDL
12Cole Woldt140' 1 PRWIOshkosh WestMay 08FVA Quad - Appleton North
9.12Colton Wasieleski123' 5WIFond Du LacApr 24FVA Tri - FDL
10.11Alex Solak122' 5 PRWIMenashaMay 12Bay Conference Meet
View full rankings...
High Jump
1.11Derek Holec6' 0 PRWIPlymouthMay 04Vanderpan Invitational
2.10Jack VanDyke5' 10 PRWINeenahMay 08FVA - Co-ed - Triangular
9Julien Harden5' 10 PRWIOshkosh NorthMay 24WIAA D1 Sectional - Hartford
12Nick Pieper5' 10 PRWIFond Du LacApr 24FVA Tri - FDL
5.9Deven Wisecup5' 8 PRWISheboygan SouthMar 17Raider Invite
11Cole Seigworth5' 8WIFond Du LacMay 01Neenah Coed Triangular
9David McArthur5' 8 PRWIFond Du LacMay 17FVA JV Boys Conference
12Jaxsen Schermacher5' 8 PRWIPlymouthMay 01ECC Relays
9Milan Stojilovic5' 8WIOshkosh NorthApr 30FVA Boys Quad Oshkosh West
9Greg Harden5' 8 PRWIOshkosh NorthMay 14FVA Conference Championships
11Michael Yang5' 8 PRWIManitowoc LincolnMay 01FRCC Relays
9Matt Maser5' 8 PRWIManitowoc LincolnMay 01FRCC Relays
12Alex Zeinert5' 8 PRWIMenashaMay 12Bay Conference Meet
View full rankings...
Pole Vault
1.11Brock Kovacic14' 9 PRWISheboygan SouthMay 24WIAA D1 Sectional - Hartford
12Jaxsen Schermacher14' 9 PRWIPlymouthJun 02WIAA D1 State Track & Field Championships
3.12Alex Tam13' 0WIFond Du LacMay 05Myrhum Invitational
12Jacob Chanda13' 0 PRWINeenahMay 24WIAA D1 Sectional - Hartford
11Dylan Sieloff13' 0 PRWIFond Du LacApr 28Marquette Invitational
6.10Connor Klett12' 0 PRWIOshkosh NorthMay 14FVA Conference Championships
11Adam Cudworth12' 0 PRWIFond Du LacMay 21Oshkosh North Regional
8.12Kory Tetschlag11' 6.25 PRWIPlymouthMay 04Vanderpan Invitational
9.10Walker Bergene11' 6 PRWIManitowoc LincolnMay 21Oshkosh North Regional
10Max Reed11' 6 PRWIOshkosh WestMay 14FVA Conference Championships
View full rankings...
Long Jump
1.12Mason Guell21' 10 PRWIPlymouthMay 21Oshkosh North Regional
2.9Milan Stojilovic20' 1.5WIOshkosh NorthApr 30FVA Boys Quad Oshkosh West
3.12Derek Novotny20' 1.25WIPlymouthMar 17Raider Invite
4.10Sam Jung20' 0 PRWINeenahMay 14FVA Conference Championships
5.12Jacob Case19' 11.5WISheboygan SouthMay 15FRCC Conference Meet
9Deontrea Carlson19' 11.5 PRWIManitowoc LincolnMay 24WIAA D1 Sectional - Hartford
7.11Cole Seigworth19' 10 PRWIFond Du LacApr 24FVA Tri - FDL
8.9Kaden Fritsch19' 8.25 PRWINeenahMay 24WIAA D1 Sectional - Hartford
9.9Blake Langlitz19' 3.5 PRWIOshkosh WestApr 20Sun Prairie Invitational
10.11Carston Chancellor19' 2.5WINeenahMay 01Neenah Coed Triangular
View full rankings...
Triple Jump
1.12Mason Guell42' 11.25 PRWIPlymouthMay 24WIAA D1 Sectional - Hartford
2.11Solon Ramos42' 2 PRWINeenahMay 08FVA - Co-ed - Triangular
3.11Cole Seigworth41' 7WIFond Du LacMay 05Myrhum Invitational
4.10Igia Moua41' 0.5 PRWIFond Du LacMay 24WIAA D1 Sectional - Hartford
5.11Jared Scheberl40' 10.5 PRWIFond Du LacMay 24WIAA D1 Sectional - Hartford
6.12Jacob Case39' 2.5WISheboygan SouthMay 21Oshkosh North Regional
7.11Blake Framke38' 8 PRWIOshkosh WestMay 08FVA Quad - Appleton North
8.10Joshua Walter38' 5.5 PRWISheboygan NorthMay 15FRCC Conference Meet
9.12Hayden Lodel37' 9 PRWIManitowoc LincolnMar 17Raider Invite
10.11Carston Chancellor37' 0WINeenahMay 01Neenah Coed Triangular
10Alex Sotelo37' 0 PRWIFond Du LacMay 17FVA JV Boys Conference
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.