Team Results Management

Mens

100 Meters
1.12Caden Hofacker10.95WIFreedomMay 12North Eastern Conference Championships
2.12Pierce Blohowiak11.06 PRWIXavierMay 04Lourdes Knight Under the Lights
11Max Bennett11.06 PRWIWautomaMay 07Rosholt Rinky Dink
4.10Jerod Jandt*11.23WIPeshtigoMay 14Packerland Conference
5.12Chase Koepp*11.26 PRWIOostburgMay 14Big East Conference Meet
6.12Cade Peterson11.35 PRWIWautomaMay 03Waupaca "Vic Tree" Invitational
7.12Jared Conard*11.36 PRWISouthern DoorMay 14Packerland Conference
8.12Brady Wodack*11.38 PRWISturgeon BayMay 14Packerland Conference
9.12Eric Wenzel11.41WIFox Valley LutheranMay 12North Eastern Conference Championships
10.12Spencer Klinger11.42 PRWIWautomaMay 03Waupaca "Vic Tree" Invitational
View full rankings...
200 Meters
1.12Caden Hofacker22.21WIFreedomMay 12North Eastern Conference Championships
2.12Jared Conard*22.53 PRWISouthern DoorMay 14Packerland Conference
3.10Jerod Jandt*22.56 PRWIPeshtigoMay 14Packerland Conference
4.12Cade Peterson22.69 PRWIWautomaMay 07Rosholt Rinky Dink
5.12Marquan Wiesen*22.71 PRWINekoosaMay 15South Central Conference Meet
6.12Pierce Blohowiak22.81 PRWIXavierMay 04Lourdes Knight Under the Lights
7.12Eric Wenzel*22.98WIFox Valley LutheranMay 17FVL Quad (Denmark, Marinette, Waupaca)
8.12Brayden Kurth23.20 PRWINew LondonMay 12Bay Conference Meet
9.11Michael Gesese-Elsenpeter23.23 PRWIValdersMay 04Two Rivers Invitational
10.11Max Bennett23.35 PRWIWautomaMay 03Waupaca "Vic Tree" Invitational
View full rankings...
400 Meters
1.12Caden Hofacker49.76 PRWIFreedomMay 12North Eastern Conference Championships
2.12Marquan Wiesen49.78 PRWINekoosaApr 26Tom Callen Invite - Ripon HS
3.12Wyatt Gezella50.00WIDenmarkMay 08Algoma Invite
4.10Max Krause50.97 PRWINew LondonMay 12Bay Conference Meet
5.10Trevor Molitor*51.20 PRWIOmroMay 14Flyway Conference Meet
6.12Dayne Friday51.81 PRWIKielMay 03Seymour Invite
7.12Dominic Steiner*51.82 PRWIChiltonMay 14EWC Conference Championships
8.11Noah Mueller52.41WILittle ChuteMay 10Luxemburg-Casco NEC 6 Team Meet
9.11Marshall Paider52.63 PRWILuxemburg-CascoMay 04Two Rivers Invitational
10.11Brandon Joly52.78 PRWIFreedomApr 24Denmark Quad@Freedom (Clintonville, Denmark, Fox Valley Lutheran, Freedom)
View full rankings...
800 Meters
1.12Trevor Wenzel2:00.76 PRWIValdersMay 08Valders EWC Quad
2.12Joe Kay2:01.42 PRWIKohlerMay 04Vanderpan Invitational
3.11Devin Baumgart2:01.80WIFreedomMay 04Lourdes Knight Under the Lights
4.12Brett Steenwyk2:02.47 PRWIKohlerMay 04Vanderpan Invitational
5.12Miguel Mathias2:02.97 PRWINekoosaMay 12Mauston All Sports Day Invite
6.10Riley Titterton2:03.23WINew LondonMay 12Bay Conference Meet
7.12Caleb Kolell*2:03.33 PRWIFox Valley LutheranMay 17FVL Quad (Denmark, Marinette, Waupaca)
8.10Nate Griepentrog*2:03.35 PRWIValdersMay 14EWC Conference Championships
9.11Carter Huth2:03.42 PRWIOmroMay 04Deerfield Classic
10.11Matthew Sanderfoot2:03.46 PRWILittle ChuteMay 12North Eastern Conference Championships
View full rankings...
1600 Meters
1.12Trevor Wenzel*4:25.40 PRWIValdersMay 14EWC Conference Championships
2.12Hunter Liebeck4:27.21 PRWILuxemburg-CascoMay 08West De Pere Invite
3.10Gunner Schlender*4:28.26 PRWIBrillionMay 14EWC Conference Championships
4.12Stephen Lavey*4:28.96WICedar Grove-BelgiumMay 14Big East Conference Meet
5.12Jack Kral*4:30.61 PRWIKohlerMay 14Big East Conference Meet
6.12Nic Veldhorst*4:33.06 PRWIKohlerMay 14Big East Conference Meet
7.10Riley Titterton4:34.41 PRWINew LondonMay 12Bay Conference Meet
8.12Spencer Kirsteatter*4:37.75 PRWIKewauneeMay 14Packerland Conference
9.9Hunter Krepline4:38.70 PRWIBrillionMay 04Lourdes Knight Under the Lights
10.11Tanner Kasten4:39.53 PRWILuxemburg-CascoMay 12North Eastern Conference Championships
View full rankings...
3200 Meters
1.12Stephen Lavey9:37.51 PRWICedar Grove-BelgiumMay 04Steinke Laser Coed Invitational
2.12Miguel Mathias9:44.82WINekoosaMay 04SCC/Coulee Challenge
3.12Trevor Wenzel9:46.81 PRWIValdersApr 20Under The Lights - Hosted by Omro
4.12Spencer Kirsteatter9:48.40 PRWIKewauneeMay 04Two Rivers Invitational
5.12Hunter Liebeck9:54.67 PRWILuxemburg-CascoMay 04Two Rivers Invitational
6.12Jack Kral*9:56.95WIKohlerMay 14Big East Conference Meet
7.10Gunner Schlender10:03.61 PRWIBrillionMay 04Lourdes Knight Under the Lights
8.12Nic Veldhorst*10:04.58WIKohlerMay 14Big East Conference Meet
9.9Hunter Krepline10:10.90 PRWIBrillionMay 10Valders EWC Quad
10.12Jacob Pattee10:10.92 PRWIValdersMay 08Valders EWC Quad
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.11Mitchell VanVooren*14.96 PRWIPeshtigoMay 14Packerland Conference
2.10DJ Lenius*15.15 PRWISturgeon BayMay 14Packerland Conference
3.12Tadeo Maier*15.21 PRWIOostburgMay 14Big East Conference Meet
12Jordan Hempel15.21 PRWIFox Valley LutheranMay 12North Eastern Conference Championships
5.12Russell Toman*15.35 PRWIKohlerMay 14Big East Conference Meet
6.11Hunter Wiese15.58 PRWIFreedomMay 12North Eastern Conference Championships
7.12Owen Birenbaum15.76WIValdersMay 04Two Rivers Invitational
8.11Nathaniel Greenlaw*15.80 PRWISturgeon BayMay 14Packerland Conference
9.11Elio Alzate15.82 PRWIKielApr 26Tom Callen Invite - Ripon HS
10.12Darquise Winters15.89WITwo RiversMay 04Two Rivers Invitational
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.11Luke Pingel40.23WIFreedomMay 12North Eastern Conference Championships
2.12Russell Toman*41.03WIKohlerMay 14Big East Conference Meet
3.12Darquise Winters41.41 PRWITwo RiversMay 04Two Rivers Invitational
4.11Mitchell VanVooren41.46 PRWIPeshtigoMay 08Marinette Invite
5.12Jordan Hempel*41.59 PRWIFox Valley LutheranMay 17FVL Quad (Denmark, Marinette, Waupaca)
6.11Elio Alzate41.70WIKielApr 26Tom Callen Invite - Ripon HS
7.11Brent Wolf41.92 PRWIOconto FallsMay 12North Eastern Conference Championships
8.10DJ Lenius*42.32 PRWISturgeon BayMay 14Packerland Conference
9.12Jacob Koss*42.47 PRWIOmroMay 14Flyway Conference Meet
10.12Brett Pisula42.58 PRWINekoosaMay 04SCC/Coulee Challenge
View full rankings...
4x100 Relay
1.Gavin Hafemann
Hunter Wiese
Jon Verhasselt
Caden Hofacker
44.22WIFreedomMay 08Marinette Invite
2.Relay Team44.35WIWautomaApr 26Tom Callen Invite - Ripon HS
3.Pierce Blohowiak
Isaiah Simon
Tyler Farr
Max Oberbrunner
44.96WIXavierMay 04Lourdes Knight Under the Lights
Brady Wodack
Luke Brinkman
Hayden Shefchik
Nathaniel Greenlaw
44.96WISturgeon BayMay 04Two Rivers Invitational
5.Chris Werch
Ryan Bartol
Aidan Schilling
Nathan Krall
45.19WIBerlinMay 01ECC Relays
6.Carter Pynenberg
Noah Mueller
Bryce Schumacher
Adam Hietpas
45.27WILittle ChuteMay 04Two Rivers Invitational
7.Makaio Harn
Brett Hildebrand
Parker Fermanich
Vinny Winkler
45.41WINew LondonMay 12Bay Conference Meet
8.Chase Koepp
Derek Oonk
Dawson Wilterdink
Jonathan Gabrielse
45.53WIOostburgMay 04Vanderpan Invitational
9.Zayne Rodencal
Eric Wenzel
Samuel Steigenberger
Joshua Butler
45.64WIFox Valley LutheranApr 24Denmark Quad@Freedom (Clintonville, Denmark, Fox Valley Lutheran, Freedom)
10.Drew Willfahrt
Dan Fenn
Giovanni LaBine
Joel Zitzer
45.90WISheboygan FallsApr 24EWC Conference Relays
View full rankings...
4x200 Relay
1.Relay Team1:31.85WIWautomaApr 26Tom Callen Invite - Ripon HS
2.Gavin Hafemann
Bryce Vandenberg
Devin Baumgart
Luke Pingel
1:31.95WIFreedomMay 12North Eastern Conference Championships
3.Carter Pynenberg
Noah Mueller
Bryce Schumacher
Adam Hietpas
1:33.55WILittle ChuteMay 12North Eastern Conference Championships
4.Brady Wodack
Luke Brinkman
Hayden Shefchik
Nathaniel Greenlaw
1:33.77WISturgeon BayMay 04Two Rivers Invitational
5.Brayden Kurth
Parker Fermanich
Brett Hildebrand
Vinny Winkler
1:33.97WINew LondonMay 12Bay Conference Meet
6.Chase Koepp
Brandon Wilterdink
Dawson Wilterdink
Jonathan Gabrielse*
1:34.01WIOostburgMay 14Big East Conference Meet
7.Tony VanDurzen
Evan Thiry
Derek Chervenka
Jake Guth
1:34.03WILuxemburg-CascoMay 04Two Rivers Invitational
8.Drew Willfahrt
Dan Fenn
Tony Bretall
Joel Zitzer
1:34.18WISheboygan FallsMay 04Vanderpan Invitational
9.Trevor Hendrickson
Ryan Bartol
Aidan Schilling
Chris Werch
1:35.23WIBerlinApr 24ECC Quad @ Ripon (Berlin, CSport,W-F,Ripon)
10.Alex Shaw
Anthony Jardeen
Jeremy Wendt
Jordan Wendt
1:35.31WIMarinetteMay 03Peshtigo Invite
View full rankings...
4x400 Relay
1.Bryce Vandenberg
Devin Baumgart
Luke Pingel
Caden Hofacker
3:23.10WIFreedomMay 04Lourdes Knight Under the Lights
2.-Chris Werch
Ryan Bartol
Garrett Krueger
Devin Harmon*
3:31.64WIBerlinMay 15ECC HS Conference Meet
3.Mitchell VanVooren
Cole Trimberger
Reid Marquardt
Jerod Jandt
3:31.96WIPeshtigoMay 01Marinette Tri
4.Owen Seefeldt
Nate Griepentrog
Michael Gesese-Elsenpeter
Josiah Welch*
3:33.33WIValdersMay 14EWC Conference Championships
5.Andrew Maglio
Brett Steenwyk
Russell Toman
Joe Kay*
3:34.03WIKohlerMay 14Big East Conference Meet
6.Brady Krueger
Ryan Honnef
Seth Alexander
Wyatt Gezella
3:34.56WIDenmarkMay 08Algoma Invite
7.Connor Christopherson
Noah Mueller
Matthew Sanderfoot
Mack Hooyman
3:35.02WILittle ChuteMay 12North Eastern Conference Championships
8.Ashton Arnold
Ryan Kleinhans
Max Ramminger
Dayne Friday*
3:35.04WIKielMay 14EWC Conference Championships
9.Hunter Thelen
Jordan Hempel
Zach Beyer
Caleb Kolell
3:35.85WIFox Valley LutheranMay 04Lutheran Invitational
10.Evan Smith
DJ Lenius
DJ Reichel
Ethan Knipfer
3:37.10WISturgeon BayMay 08Algoma Invite
View full rankings...
4x800 Relay
1.Joe Kay
Jack Kral
Nic Veldhorst
Brett Steenwyk
8:15.29WIKohlerMay 04Vanderpan Invitational
2.Isaac Lueck
Garrett Krueger
Devin Harmon
Dirk Lueck
8:20.14WIBerlinMay 04Lourdes Knight Under the Lights
3.Riley Titterton
Jeff Smolinski
Max Krause
Noah Schiedermyer
8:21.10WINew LondonMay 03Waupaca "Vic Tree" Invitational
4.Danny Esch
Forrest Ziebell
Colby Nimmer
Andy Schroeder
8:25.11WIWaupacaMay 12North Eastern Conference Championships
5.Brandon Joly
Jackson Higgins
Sawyer Gonnering
Joseph Jahnke
8:27.53WIFreedomMay 12North Eastern Conference Championships
6.Ashton Arnold
Josh Tarnowski
Connor Voelker
Elijah Sippel
8:30.79WIKielMay 03Seymour Invite
7.Kyler Johnson
Luke Donart
Ty Homan
Caleb Kolell
8:33.50WIFox Valley LutheranMay 12North Eastern Conference Championships
8.Jacob Pattee
Nate Griepentrog
Christian Kauth
Devan Meulemans
8:40.71WIValdersApr 24EWC Conference Relays
9.Darren Hinkens
Sam Kiesner
Cal Mares
Nick Mastorides
8:42.84WIXavierApr 27Gil Frank Invitational
10.Brody Schindel
Noah Ludemann
Noah Stary
Evan Roberts
8:43.29WIOconto FallsMay 12North Eastern Conference Championships
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Cody Gebhart55' 2 PRWIChiltonMay 04Hilbert Invite
2.12Caleb Rogalski52' 5 PRWIWinneconneApr 27Gil Frank Invitational
3.11Bradon Gulch*51' 5.75 PRWIBerlinMay 15ECC HS Conference Meet
4.12Josh Frerk51' 3 PRWIDenmarkApr 24Denmark Quad@Freedom (Clintonville, Denmark, Fox Valley Lutheran, Freedom)
5.12Nathan Garczynski50' 8 PRWISheboygan FallsApr 2617th Luxemburg-Casco Spartan Invitational
6.12Dawson Anglehart50' 4 PRWIMarinetteMay 01Marinette Tri
7.12Darius Campenella50' 1WITwo RiversMay 08Valders EWC Quad
8.12Jacob Beining48' 11 PRWIWrightstownMay 12North Eastern Conference Championships
9.9Logan Cleary*48' 9.5 PRWINekoosaMay 15South Central Conference Meet
10.12Nathan Willer47' 10 PRWIFreedomMay 12North Eastern Conference Championships
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Cody Gebhart*185' 4 PRWIChiltonMay 14EWC Conference Championships
2.12Nathan Garczynski174' 2WISheboygan FallsMay 07Roncalli Quad
3.12Caleb Rogalski169' 2WIWinneconneApr 20Under The Lights - Hosted by Omro
4.12Caleb Rahn156' 2WIKohlerMay 04Vanderpan Invitational
5.11Bradon Gulch*156' 1 PRWIBerlinMay 15ECC HS Conference Meet
6.11Nick Beattie146' 1 PRWIBrillionMay 01Two Rivers Quad
7.11Canaan Szoszorek144' 9 PRWIBonduelMay 08Shawano Invite
8.12Rex Meikle*142' 5 PRWISturgeon BayMay 14Packerland Conference
9.12Alex Olofson*141' 3 PRWIBerlinMay 15ECC HS Conference Meet
10.12Dawson Anglehart140' 6WIMarinetteMay 03Peshtigo Invite
View full rankings...
High Jump
1.11Tony Bretall6' 7 PRWISheboygan FallsMay 04Vanderpan Invitational
2.12Darquise Winters6' 5 PRWITwo RiversApr 24EWC Conference Relays
3.11Brennan Strosenruether6' 3 PRWINew LondonMay 03Waupaca "Vic Tree" Invitational
12Oren Kestell6' 3 PRWINew HolsteinMay 08Valders EWC Quad
5.9Logan Mattson6' 2 PRWISeymourMay 03Seymour Invite
12Mason Wiese6' 2 PRWIFreedomMay 08Marinette Invite
7.10Austin Kopitzke6' 0WIBerlinMay 01ECC Relays
12Elias Klawitter6' 0WIBerlinMay 01ECC Relays
12Wyatt Arndt6' 0WIBerlinMay 01ECC Relays
11Hunter Wiese6' 0WIFreedomMay 01Marinette Tri
11Breyden Bruns6' 0 PRWINew HolsteinMay 01Two Rivers Quad
11Noah Mueller6' 0 PRWILittle ChuteMay 08Algoma Invite
10Ryan Claflin*6' 0WISouthern DoorMay 14Packerland Conference
11Jordan Wendt6' 0WIMarinetteApr 24Oconto Falls Tri @ Marinette
12Jacob Koss*6' 0WIOmroMay 14Flyway Conference Meet
12Brayden Kurth6' 0 PRWINew LondonMar 29Seymour Invitational
12Hayden Shefchik*6' 0WISturgeon BayMay 14Packerland Conference
View full rankings...
Pole Vault
1.11Bryce Schumacher13' 9 PRWILittle ChuteMay 12North Eastern Conference Championships
11Max Rauch13' 9 PRWIPeshtigoMay 08Marinette Invite
3.12Jacob Tomazevic13' 6 PRWIFreedomMay 12North Eastern Conference Championships
4.12Nathen Gerndt13' 3WIFreedomMay 08Marinette Invite
12Ivan Coenen13' 3 PRWIFreedomMay 08Marinette Invite
11Miguel Hernandez13' 3 PRWISeymourMay 03Seymour Invite
7.11Nick Baumgartner13' 0WIKewauneeMay 08Algoma Invite
11Brad Moloney13' 0 PRWIWaupacaMay 12North Eastern Conference Championships
9.10Ben Drees12' 6 PRWIXavierMay 12Bay Conference Meet
11Owen Williams12' 6 PRWITwo RiversApr 12Reworked Quad @ Brillion
11Tyler Schmidt12' 6 PRWIBrillionMay 04Lourdes Knight Under the Lights
View full rankings...
Long Jump
1.12Caden Hofacker21' 6 PRWIFreedomMay 12North Eastern Conference Championships
2.11Michael Gesese-Elsenpeter21' 1WIValdersApr 20Under The Lights - Hosted by Omro
3.11Ryan Lois21' 0.75 PRWIWautomaMay 07Rosholt Rinky Dink
4.10Seth Alexander20' 10 PRWIDenmarkMay 01FVL Quad (Denmark, Little Chute, Wrightstown)
5.12Darquise Winters20' 8 PRWITwo RiversApr 2617th Luxemburg-Casco Spartan Invitational
6.11Matthew Maciaga20' 7.5 PRWIWautomaMay 07Rosholt Rinky Dink
7.12Tadeo Maier*20' 5.25WIOostburgMay 14Big East Conference Meet
8.10Jerod Jandt*20' 5 PRWIPeshtigoMay 14Packerland Conference
9.12Trevor Hendrickson20' 4.5 PRWIBerlinApr 24ECC Quad @ Ripon (Berlin, CSport,W-F,Ripon)
11Adam Hietpas20' 4.5WILittle ChuteMay 12North Eastern Conference Championships
View full rankings...
Triple Jump
1.10Ty Witthuhn43' 6 PRWISeymourApr 30Seymour Quad
2.12Ben Ross*43' 0.5 PRWIRandom LakeMay 14Big East Conference Meet
3.12Owen Birenbaum*42' 7.75WIValdersMay 14EWC Conference Championships
4.11Ryan Lois42' 3 PRWIWautomaMay 07Rosholt Rinky Dink
5.11Alex Hewett*42' 2.5 PRWIKewauneeMay 14Packerland Conference
6.12Tanner Schlender*41' 6.75WIBrillionMay 14EWC Conference Championships
7.11Nathaniel Greenlaw41' 3 PRWISturgeon BayMay 08Algoma Invite
8.11Max Bennett41' 1 PRWIWautomaMay 03Waupaca "Vic Tree" Invitational
9.11Jarrett Heider*40' 11.75 PRWIRandom LakeMay 14Big East Conference Meet
10.10Ryan Bartol*40' 11.5 PRWIBerlinMay 15ECC HS Conference Meet
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.