Team Results Management

Mens

100 Meters
1.12Cade Peterson11.00 PRWIKewaskumMay 15ECC HS Conference Meet
2.11Darios Crawley-Reid11.05 PRWIMartin LutherMay 04Spartan Invite
3.11Da'Shaun Brown11.09 PRWIRacine Saint Catherine'sMay 01Waterford Invite
4.12Patrick Send11.15 PRWIBrookfield AcademyMay 15Midwest Classic Conference Meet
5.10Evan Schuster11.20 PRWIRacine Saint Catherine'sMay 01Waterford Invite
6.12Donovan Howard*11.22WISCTEMay 21WIAA D2 Shorewood Regional
7.12Andrew Haffelder11.30 PRWIJeffersonMay 12RVC Championships
8.10Carter Hahn11.32 PRWIRiponMay 15ECC HS Conference Meet
9.11Tate Kopulos*11.33WICatholic MemorialMay 21WIAA D2 Regional - Catholic Memorial
10.9Niko Heinz11.43 PRWIRiponMay 15ECC HS Conference Meet
View full rankings...
200 Meters
1.12Nathan Kustner22.13 PRWIBrookfield AcademyMay 15Midwest Classic Conference Meet
2.12Cade Peterson22.24 PRWIKewaskumApr 24Washington County Invite
3.10Evan Schuster22.56 PRWIRacine Saint Catherine'sMay 01Waterford Invite
4.12Patrick Send23.04 PRWIBrookfield AcademyMay 15Midwest Classic Conference Meet
9Niko Heinz23.04 PRWIRiponMay 15ECC HS Conference Meet
6.12Colton VanderBerg23.12WIMilwaukee LutheranApr 21Viking Invitational
7.10Jeffrey Zeh23.15 PRWIJeffersonMay 12RVC Championships
8.11Ahmad McClain23.22 PRWIBrown DeerMay 15Woodland Conference Outdoor Championship
9.12Jake Elliott23.25 PRWIRiponMay 15ECC HS Conference Meet
10.10Jack Mayer23.28 PRWIWhitewaterMay 12RVC Championships
View full rankings...
400 Meters
1.12Cade Peterson50.25 PRWIKewaskumApr 27Altheimer Invite
2.10Evan Schuster50.75 PRWIRacine Saint Catherine'sMay 05Hale True Invite
3.12Nathan Kustner50.95 PRWIBrookfield AcademyMay 05Hale True Invite
4.12Wilson Burge51.18 PRWISaint Lawrence SeminaryMay 14Flyway Conference Meet
5.12Qeyontice Harris51.27 PRWIHOPE ChristianMay 04Brown Deer Invite
6.11Caleb Henry51.75 PRWIBrown DeerMay 04Brown Deer Invite
7.11Tyler Heus52.24 PRWIKewaskumApr 24Washington County Invite
8.10Braedon Peterson52.44 PRWIKenosha St. JosephMay 08Kenosha County
9.12Aaditya Kumar52.59WIThe Prairie SchoolApr 28Racine Invite
10.12Colton VanderBerg52.73 PRWIMilwaukee LutheranMay 08Richmond-Erickson Invite
View full rankings...
800 Meters
1.12Thomas Datka1:59.45 PRWIMilwaukee LutheranMay 15Woodland Conference Outdoor Championship
2.10Josh McLinn1:59.70 PRWIWaupunMay 10Marshland Invite
3.11Tommy Martin2:00.01 PRWINew Berlin WestMay 05Hale True Invite
4.12Quynlan Duffy2:01.02WIRiponApr 26Tom Callen Invite - Ripon HS
5.11Edgardo Valdes2:01.34WIShorewoodMay 15Woodland Conference Outdoor Championship
6.11Nate Fox2:01.64 PRWIEast TroyMay 08Walworth County Invitational
7.10Emmett Davis2:02.50 PRWINew Berlin WestMay 05Hale True Invite
8.11Duncan Petrie*2:03.31 PRWIUniversity School of MilwaukeeMay 21WIAA D2 Shorewood Regional
9.12Troy Humpal2:03.39 PRWICatholic MemorialMay 04Spartan Invitational
10.12Ethan Pankow2:06.44 PRWIMilwaukee LutheranMay 08Richmond-Erickson Invite
View full rankings...
1600 Meters
1.11Henry Chapman4:27.19 PRWIEast TroyMay 12RVC Championships
2.11Nate Fox4:29.59 PRWIEast TroyMay 04Beloit Daily News Invite
3.10Grady Davis4:36.79 PRWINew Berlin WestMay 15Woodland Conference Outdoor Championship
4.12Quynlan Duffy4:36.91WIRiponMay 15ECC HS Conference Meet
5.10Emmett Davis4:41.79 PRWINew Berlin WestMay 05Hale True Invite
6.11Mike George4:42.47 PRWICatholic MemorialMay 04Spartan Invitational
7.12Steven Borck4:43.59 PRWICudahyMay 15Woodland Conference Outdoor Championship
8.12Ben Scopp4:44.62 PRWIKenosha St. JosephMay 04Spartan Invite
9.10Sean Waldvogel4:45.99 PRWICatholic MemorialApr 23Classic Eight Relays
10.12Ethan Pankow*4:46.13 PRWIMilwaukee LutheranMay 21WIAA D2 Shorewood Regional
View full rankings...
3200 Meters
1.11Henry Chapman9:52.06 PRWIEast TroyMay 12RVC Championships
2.12Ben Scopp10:08.76WIKenosha St. JosephMay 08Kenosha County
3.12Steven Borck10:12.31WICudahyMay 04Steinke Laser Coed Invitational
4.10Micah Anderson10:15.10 PRWIKenosha Christian LifeMay 08Kenosha County
5.10Sean Waldvogel10:16.39 PRWICatholic MemorialMay 04Spartan Invitational
6.11Diego Charbonneau10:18.60WINorth Fond du Lac/Horace MannMay 04Lourdes Knight Under the Lights
7.10Ian Sande10:19.99 PRWIJeffersonApr 20Sun Prairie Invitational
8.11Mike George10:21.98 PRWICatholic MemorialApr 28Marquette Invitational
9.12Bailey Bille10:23.98 PRWIWaupunMay 04Vanderpan Invitational
10.12Ethan Pankow10:26.44 PRWIMilwaukee LutheranMay 15Woodland Conference Outdoor Championship
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.11Isaac Guillama15.01 PRWICudahyMay 15Woodland Conference Outdoor Championship
2.11Anthony Pernell-McGinnis15.25 PRWIShorewoodMay 15Woodland Conference Outdoor Championship
3.11Clifton Crump15.75 PRWIMilwaukee LutheranMay 15Woodland Conference Outdoor Championship
4.11Jeremy Amartey15.99 PRWIHOPE ChristianMay 15Midwest Classic Conference Meet
5.11Brian Flanagan*16.00 PRWICatholic MemorialMay 21WIAA D2 Regional - Catholic Memorial
6.12Logan Alles16.18 PRWIMilwaukee LutheranMay 15Woodland Conference Outdoor Championship
7.10Ryan Beckley16.26 PRWIBrookfield AcademyMay 15Midwest Classic Conference Meet
8.12Jimmie Diener16.45 PRWIRiponMay 15ECC HS Conference Meet
9.10Hunter Preissner16.55 PRWIWinnebago Lutheran AcademyMay 14Flyway Conference Meet
10.11Dameco Walker16.61 PRWIBrown DeerMay 04Brown Deer Invite
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12Logan Alles41.12 PRWIMilwaukee LutheranMay 15Woodland Conference Outdoor Championship
2.11Isaac Guillama*41.37WICudahyMay 21WIAA D2 Regional - Catholic Memorial
3.12Eli Leising41.40WIEast TroyMay 12RVC Championships
4.11Anthony Pernell-McGinnis41.65 PRWIShorewoodMay 15Woodland Conference Outdoor Championship
5.10Ryan Beckley41.91 PRWIBrookfield AcademyMay 15Midwest Classic Conference Meet
6.11Zach Anderson*42.18 PRWICatholic MemorialMay 21WIAA D2 Regional - Catholic Memorial
7.11Dameco Walker*42.19 PRWIBrown DeerMay 21WIAA D2 Shorewood Regional
8.12Jimmie Diener42.49 PRWIRiponMay 15ECC HS Conference Meet
9.12Daniel Izydor43.27 PRWISaint Thomas MoreMay 08Richmond-Erickson Invite
10.10Hunter Cliffgard43.29 PRWIEast TroyMay 17Evansville Fresh/Soph Invite
View full rankings...
4x100 Relay
1.-Dylan D'Acquisto
Joe Sikma
Dylan Schubbe
Tate Kopulos
43.43WICatholic MemorialApr 23Classic Eight Relays
2.Tyler Heus
Tony Steger
Cole Surprenant
Cade Peterson
43.54WIKewaskumMay 15ECC HS Conference Meet
3.Mykale Christian
Brunson Parish
Day'shon Smith
Corey Davis
43.82WIMilwaukee LutheranMay 01Woodland Conference Relays
4.Will Leibbrand
Tyler Sheffield
Sashi Popke
Jack Mayer
44.35WIWhitewaterMay 08Walworth County Invitational
5.Jeffrey Zeh
Keith Bowling
Jordan Wiesen
Andrew Haffelder
45.04WIJeffersonMay 12RVC Championships
6.Tyler Stoltenburg
Davion Cooper
Nathan Garris
Daniel Schneider*
45.48WINew Berlin WestMay 21WIAA D2 Regional - Catholic Memorial
7.Royale Wilson
Alvin Pokel
Justin Tremmel
David Hutton
46.07WIUniversity School of MilwaukeeMay 15Midwest Classic Conference Meet
8.Relay Team46.09WIMartin LutherMay 04Spartan Invite
9.Blake Dobbratz
Ben Fisher
Christian Acosta
Jalen Peters
46.13WIWaupunMay 15ECC HS Conference Meet
10.Niko Heinz
Hunter Cook
Carter Hahn
Erick Andrade
46.20WIRiponApr 24ECC Quad @ Ripon (Berlin, CSport,W-F,Ripon)
View full rankings...
4x200 Relay
1.Niko Heinz
Jesus Beltran
Jake Elliott
Carter Hahn
1:31.67WIRiponMay 15ECC HS Conference Meet
2.Colton VanderBerg
Kaleb Tatum
Brunson Parish
Mykale Christian
1:32.71WIMilwaukee LutheranMay 01Woodland Conference Relays
3.Dylan D'Acquisto
Joe Sikma
Joe Floyrance
Tate Kopulos*
1:33.41WICatholic MemorialMay 21WIAA D2 Regional - Catholic Memorial
4.Jeffrey Zeh
Jordan Wiesen
Keith Bowling
Andrew Haffelder
1:33.50WIJeffersonApr 20Sun Prairie Invitational
5.Relay Team1:33.59WINew Berlin WestMay 05Hale True Invite
6.Tyler Sheffield
Juan Cueller
Sashi Popke
Jack Mayer
1:34.21WIWhitewaterMay 04Tider Invite
7.Tyler Heus
Cole Surprenant
Cameron Dodge
Tony Steger
1:34.56WIKewaskumMay 15ECC HS Conference Meet
8.Eli Leising
Carter Ziebel
Jake Price
Miles McCarthy
1:35.43WIEast TroyMay 12RVC Championships
9.Cooper Kastenschmidt
Thomas Tapplin
Sam Oehmcke
Jacob Davies
1:35.58WILaconiaMay 14Flyway Conference Meet
10.Josh Wilkes
Dameco Walker
Matt Parish
Ahmad McClain*
1:36.21WIBrown DeerMay 21WIAA D2 Shorewood Regional
View full rankings...
4x400 Relay
1.-Quynlan Duffy
Jesus Beltran
Jake Elliott
Noah Rindo
3:30.84WIRiponMay 15ECC HS Conference Meet
2.Tyler Kocour
Mike Bisswurm
Henry Metz
Jaden Brozynski*
3:32.15WICatholic MemorialMay 21WIAA D2 Regional - Catholic Memorial
3.Cade Peterson
Tyler Heus
Ben Frase
Tony Steger
3:33.14WIKewaskumMay 01ECC Relays
4.Daniel Schneider
Dominic DeLuca
Jake Oakland
Will Bush
3:33.53WINew Berlin WestMay 01Woodland Conference West Division Relays
5.Caleb Henry
Dameco Walker
Matt Parish
Ahmad McClain
3:34.46WIBrown DeerMay 08Richmond-Erickson Invite
6.Tyler Sheffield
Juan Cuellar Meza
Trenton Zahn
Jack Mayer
3:35.63WIWhitewaterApr 27Fort Invite
7.Colton VanderBerg
Kaleb Tatum
Jaren Windham
Ethan Pankow
3:35.74WIMilwaukee LutheranMay 08Richmond-Erickson Invite
8.Taylor Phillips
Dylan Nordentoft
Alex Marin
Logan Wegner
3:36.01WIJeffersonMay 12RVC Championships
9.Sencere Powell
Marcus-Jay Wilkes
Sam Mackey
Duncan Petrie
3:36.10WIUniversity School of MilwaukeeMay 15Midwest Classic Conference Meet
10.Eli Leising
Jake Dessart
Denver Roberts
CJ Scrabek
3:38.28WIEast TroyMay 12RVC Championships
View full rankings...
4x800 Relay
1.-Bailey Bille
Christian Hedeen
Rhyer Smit
Josh McLinn
8:21.14WIWaupunMay 15ECC HS Conference Meet
2.Alex Marin
Ryan Nelson
Ian Sande
Logan Wegner
8:23.22WIJeffersonMay 12RVC Championships
3.Carsen Piacsek
Troy Humpal
Mike Bisswurm
Ryan Kramer
8:23.68WICatholic MemorialMay 04Spartan Invitational
4.Noah Rindo
Max Beuthin
Jesus Beltran
Riley Gatzke
8:32.28WIRiponMay 15ECC HS Conference Meet
5.Nate Fox
Calvin Collins
Aidan Coen
Henry Chapman
8:33.63WIEast TroyMay 12RVC Championships
6.Jacob Korf
Juan Cueller
Ignacio Cuevas
Trenten Zahn
8:35.53WIWhitewaterMay 12RVC Championships
7.Ben Scopp
Cameron Mills
Luke Nuzzo
Christopher Catunao
8:44.84WIKenosha St. JosephMay 08Kenosha County
8.Duncan Petrie
Caleb Saffold
Flynn Vertz
Ishan Kuttickat
8:46.14WIUniversity School of MilwaukeeMay 15Midwest Classic Conference Meet
9.-Diego Charbonneau
Carlos Krapfel
Xavier Lasee
Ricky Almaguer
8:53.88WINorth Fond du Lac/Horace MannMay 14Flyway Conference Meet
10.Noah Danner
Brandon Breitkreutz
Jack Coulter
Steven Aguirre
8:55.43WILomiraMay 14Flyway Conference Meet
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12CJ Goetz55' 1 PRWICatholic MemorialApr 23Classic Eight Relays
2.12Kaleb Tindall51' 7 PRWIShoreland LutheranMay 01Waterford Invite
3.12Owen Rusch51' 4 PRWICatholic MemorialApr 23Classic Eight Relays
4.12Nathan Schallert49' 10 PRWINorth Fond du Lac/Horace MannMay 14Flyway Conference Meet
5.10Donovan Acevedo*47' 4.5 PRWINew Berlin WestMay 21WIAA D2 Regional - Catholic Memorial
6.10Nick Lemke47' 3.5 PRWICatholic MemorialMay 10Classic 8 Conference Championship
7.12Josh Gayle45' 0WIMilwaukee LutheranMay 15Woodland Conference Outdoor Championship
12Robert Woock45' 0 PRWIWaupunMay 04Vanderpan Invitational
9.11Guy Van Dis44' 9 PRWIRacine Saint Catherine'sMay 01Waterford Invite
10.12Ben Forke43' 10WIMilwaukee LutheranMay 08Richmond-Erickson Invite
12Matt Ausse43' 10 PRWIKenosha St. JosephApr 28Palmyra-Eagle Invite
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Hunter Riter149' 2 PRWIWaupunMay 01ECC Relays
2.12Riley Donovan146' 0WIKewaskumApr 24Washington County Invite
3.12Ben Forke142' 8 PRWIMilwaukee LutheranMay 15Woodland Conference Outdoor Championship
4.12CJ Goetz141' 6 PRWICatholic MemorialApr 28Marquette Invitational
5.12Matt Ausse133' 1 PRWIKenosha St. JosephMay 04Spartan Invite
6.12Nathan Schallert131' 8 PRWINorth Fond du Lac/Horace MannMay 14Flyway Conference Meet
7.10Nick Lemke131' 0 PRWICatholic MemorialApr 30Brookfield East Frosh Soph Invite
8.11Timothy Carthron128' 3.5 PRWIRacine Saint Catherine'sMay 09Lake Forest Academy Invite
9.12Josh Gayle126' 10 PRWIMilwaukee LutheranMay 15Woodland Conference Outdoor Championship
10.12Paul Hollenberger125' 3WIJeffersonMay 04Tider Invite
View full rankings...
High Jump
1.11Jackson Mittelstadt6' 6 PRWIMayvilleMay 10Marshland Invite
11Ben Fisher6' 6 PRWIWaupunMay 04Vanderpan Invitational
3.10Matt Hansen6' 4 PRWINew Berlin WestMay 01Woodland Conference West Division Relays
4.11Josh Krystosek6' 2 PRWIPalmyra-EagleMay 04Beloit Daily News Invite
5.10Sam Schultz6' 1 PRWIKewaskumApr 24Washington County Invite
12Austin Lopez6' 1WIRiponMay 15ECC HS Conference Meet
7.11Logan Wegner6' 0 PRWIJeffersonMay 07McFarland-Jefferson Dual
12Dominic DeLuca6' 0 PRWINew Berlin WestMay 05Hale True Invite
11Clifton Crump6' 0 PRWIMilwaukee LutheranMay 15Woodland Conference Outdoor Championship
12Jimmie Diener6' 0 PRWIRiponApr 24ECC Quad @ Ripon (Berlin, CSport,W-F,Ripon)
View full rankings...
Pole Vault
1.11Sashi Popke13' 3 PRWIWhitewaterMay 12RVC Championships
2.10Aaron Sobush12' 6 PRWINew Berlin WestMay 01Woodland Conference West Division Relays
3.12Mitchell Primus12' 0WINew Berlin WestMay 05Hale True Invite
10Tommy Larson12' 0 PRWIEast TroyMay 08Walworth County Invitational
5.10Jarrod Vis11' 9 PRWIWaupunMay 08Winneconne Quad
11Alex Braun11' 9 PRWIMayvilleMay 14Flyway Conference Meet
10Ryan Weigand11' 9 PRWIWinnebago Lutheran AcademyMay 14Flyway Conference Meet
8.11Zach Wilkinson11' 6 PRWINew Berlin WestApr 27Lancer Invitational
12Ryan Brahm11' 6 PRWIPalmyra-EagleMay 15Trailways Conference Meet
10.11Nick Unora11' 0 PRWISaint Thomas MoreApr 21Red Devil Invite
10Will Rothmeier*11' 0 PRWICatholic MemorialMay 21WIAA D2 Regional - Catholic Memorial
9Hunter Cook11' 0 PRWIRiponMay 17ECC Frosh/Soph Meet
12Justin Schlender11' 0WIMayvilleMay 14Flyway Conference Meet
10Sam Melzer11' 0 PRWIKewaskumMay 01ECC Relays
View full rankings...
Long Jump
1.12Keith Bowling21' 7 PRWIJeffersonApr 27Badger Invitational
2.11Sashi Popke21' 5.5 PRWIWhitewaterMay 12RVC Championships
3.12Zach Just21' 4 PRWINew Berlin WestMay 01Woodland Conference West Division Relays
4.12Logan Mitchell21' 0 PRWIEast TroyMay 08Walworth County Invitational
5.11Dameco Walker20' 11 PRWIBrown DeerMay 04Brown Deer Invite
6.11Darios Crawley-Reid*20' 9.5 PRWIMartin LutherMay 21WIAA D2 Regional - Catholic Memorial
7.12Will Bush20' 8WINew Berlin WestMay 01Woodland Conference West Division Relays
8.10Joe Floyrance*20' 7.5WICatholic MemorialMay 21WIAA D2 Regional - Catholic Memorial
9.11Da'Shaun Brown20' 7 PRWIRacine Saint Catherine'sMay 05Hale True Invite
10.10Evan Schuster20' 6.5 PRWIRacine Saint Catherine'sMay 01Waterford Invite
View full rankings...
Triple Jump
1.11Brian Flanagan*43' 6.75 PRWICatholic MemorialMay 21WIAA D2 Regional - Catholic Memorial
2.12Logan Mitchell43' 5 PRWIEast TroyMay 12RVC Championships
12Keith Bowling43' 5WIJeffersonMay 04Tider Invite
4.12Will Bush42' 9.25 PRWINew Berlin WestApr 27Lancer Invitational
5.9C.J. Boyd41' 10.75 PRWIUniversity School of MilwaukeeApr 24USM Butch Richardson Meet
6.12Robert Brown-Knight*41' 10 PRWIMessmerMay 21WIAA D2 Shorewood Regional
7.12Sencere Powell41' 3.75WIUniversity School of MilwaukeeApr 21Viking Invitational
8.11Dameco Walker41' 1.5 PRWIBrown DeerMay 15Woodland Conference Outdoor Championship
9.12Zach Just41' 0.5 PRWINew Berlin WestMay 01Woodland Conference West Division Relays
10.12Zach Beanland40' 6 PRWIBrown DeerMay 04Brown Deer Invite
12Austin Lopez40' 6 PRWIRiponMay 15ECC HS Conference Meet
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.