Team Results Management
View Athletic.net Ad Free

Mens

100 Meters
1.12Brodie Roden10.70 PRWYRivertonMay 12WHSAA 3A West Regionals
2.11Cody Milmine10.76 PRWYBuffaloMay 04Camel Qualifier
3.11Wyatt Moore10.96 PRWYStar ValleyMay 12WHSAA 3A West Regionals
4.12Joey Zook10.97 PRWYKelly WalshMay 04Camel Qualifier
5.11Chase Brachtenbach11.04WYNatrona CountyMay 11WHSSA 4A West Regional
6.12Roman Smith11.20WYWheatlandMay 042018 Wiseman Invitational
7.11Jared Grenz11.22WYCodyMay 12WHSAA 3A West Regionals
8.12Matthew Skinner11.23 PRWYCodyApr 26Powell LA Konke Redo
9.11Matt Roma11.27 PRWYSheridanApr 25Buffalo Twilight
10.11Sam Hageman11.28 PRWYCheyenne EastMay 042018 Wiseman Invitational
View full rankings...
200 Meters
1.12Brodie Roden21.94 PRWYRivertonMay 18WHSAAA State Championship
2.11Cody Milmine22.25 PRWYBuffaloMay 04Camel Qualifier
3.12Roman Smith22.36WYWheatlandMay 18WHSAAA State Championship
4.11Wyatt Moore22.48 PRWYStar ValleyMay 18WHSAAA State Championship
5.12Reece Andre22.49 PRWYCodyMay 18WHSAAA State Championship
6.11Hunter Brown22.54 PRWYNatrona CountyApr 07Trojan Invite
7.11Tucker Bopp22.59 PRWYGlenrockMay 18WHSAAA State Championship
8.11Alec Riegert22.64 PRWYSheridanApr 21Dan Hansen Invitational
9.10Donovan Hoffman22.69 PRWYThunder BasinApr 07Trojan Invite
10.9Darius Wiggins22.71 PRWYKelly WalshApr 07Trojan Invite
View full rankings...
400 Meters
1.12Brodie Roden48.90 PRWYRivertonApr 27Wyoming Track Classic
2.12Wyatt Peck48.91 PRWYStar ValleyMay 05BYU Invitational
3.12Tyler Dahl49.44 PRWYLaramieMay 042018 Wiseman Invitational
4.11Tucker Bopp49.53 PRWYGlenrockApr 27Wyoming Track Classic
5.12Reece Andre49.92 PRWYCodyApr 27Wyoming Track Classic
6.12Chase Lovercheck50.08 PRWYSoutheastMay 12WHSAA: 1A/2A East Regional Track Meet
7.11Damon Longfellow50.30 PRWYRock SpringsApr 28Davis Invitational
8.11Dakota Merritt50.51 PRWYCheyenne EastMay 11WHSAA 4A East Regional
9.10Shane McGraw50.57 PRWYH.E.M.May 12WHSAA: 1A/2A East Regional Track Meet
10.12Danny Ramirez50.73 PRWYKayceeMay 12WHSAA: 1A/2A East Regional Track Meet
View full rankings...
800 Meters
1.12Wyatt Peck1:51.27 PRWYStar ValleyMay 05BYU Invitational
2.12Albert Steiner1:55.22 PRWYLaramieMay 11WHSAA 4A East Regional
3.12Danny Ramirez1:56.17 PRWYKayceeMay 12WHSAA: 1A/2A East Regional Track Meet
4.12Chase Lovercheck1:56.89 PRWYSoutheastMay 12WHSAA: 1A/2A East Regional Track Meet
5.12Landen Fuller1:57.58 PRWYLingle-Fort LaramieMay 12WHSAA: 1A/2A East Regional Track Meet
6.11David Medina1:58.04 PRWYRock SpringsMay 11WHSSA 4A West Regional
7.12Louis Failoni1:58.21 PRWYKemmererMay 12WHSAA 2A West Regional
8.12Philip Henry1:58.95 PRWYLaramieMay 11WHSAA 4A East Regional
9.12Parker Jones1:59.11 PRWYRock SpringsMay 11WHSSA 4A West Regional
10.12Lane Meyers1:59.79 PRWYNatrona CountyMay 11WHSSA 4A West Regional
View full rankings...
1600 Meters
1.12Shane Henderson4:26.28 PRWYCheyenne SouthMar 23Runners Roost of Fort Collins Invitational
2.11David Medina4:27.29 PRWYRock SpringsMay 05BYU Invitational
3.12Bailey Smith4:27.62 PRWYCodyApr 26Powell LA Konke Redo
4.12Wesley Kallgren4:28.15 PRWYStar ValleyMay 05BYU Invitational
5.12Brian Gonda4:28.50WYSheridanApr 21Dan Hansen Invitational
6.12Parker Jones4:29.18WYRock SpringsMay 05BYU Invitational
7.12Philip Henry4:29.69WYLaramieMay 042018 Wiseman Invitational
8.11Porter Harman4:30.33 PRWYWorlandApr 27Wyoming Track Classic
9.12Albert Steiner4:30.50WYLaramieApr 28Black Hills Track Classic
10.9Peter Visser4:30.75 PRWYStar ValleyMay 05BYU Invitational
View full rankings...
3200 Meters
1.12Wesley Kallgren9:21.55 PRWYStar ValleyMay 05BYU Invitational
2.12Shane Henderson9:36.87 PRWYCheyenne SouthMar 17Windsor Invitational
3.12Albert Steiner9:37.14 PRWYLaramieMay 18WHSAAA State Championship
4.12Philip Henry9:41.84WYLaramieMay 18WHSAAA State Championship
5.12Brian Gonda9:43.84 PRWYSheridanMay 18WHSAAA State Championship
6.11Wyatt Sullivan9:45.55 PRWYJacksonMay 05BYU Invitational
7.9Peter Visser9:51.93 PRWYStar ValleyMay 05BYU Invitational
8.12Josh Pierantoni9:56.84 PRWYKelly WalshMay 18WHSAAA State Championship
9.10Connor Etzelmiller10:00.24 PRWYNatrona CountyMay 18WHSAAA State Championship
10.10Travis Harmon10:04.06 PRWYMountain ViewMay 05BYU Invitational
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.12Caige McComb14.30 PRWYKelly WalshApr 27Wyoming Track Classic
2.11Alec Riegert15.19WYSheridanMay 04Camel Qualifier
3.11Bryan Lemmon15.21 PRWYTorringtonApr 20Twilight Invitational
4.12Hunter Vatne15.22 PRWYThunder BasinApr 28Black Hills Track Classic
5.10Briggin Bluemel15.34WYMountain ViewMay 12WHSAA 3A West Regionals
6.12Tristan Jewell15.47 PRWYRocky MountainMay 04Thermopolis Bobcat Invitational
7.10Conor McGraw15.49 PRWYH.E.M.May 12WHSAA: 1A/2A East Regional Track Meet
8.11Liam Greenelsh15.55 PRWYBig HornApr 21Dan Hansen Invitational
11Tanner Pafford15.55 PRWYCheyenne CentralMay 18WHSAAA State Championship
10.11Kaleb Smith15.58 PRWYMidwestMay 12WHSAA: 1A/2A East Regional Track Meet
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.11Alec Riegert38.98 PRWYSheridanMay 11WHSAA 4A East Regional
2.12Caige McComb38.99 PRWYKelly WalshMay 11WHSSA 4A West Regional
3.12Tristan Jewell40.15 PRWYRocky MountainMay 04Thermopolis Bobcat Invitational
4.11Conrad Swenson40.23 PRWYLander ValleyApr 27Wyoming Track Classic
5.10Briggin Bluemel40.26 PRWYMountain ViewMay 05BYU Invitational
6.11Jason Upton40.35 PRWYLaramieMay 11WHSAA 4A East Regional
7.12Zane Meisner40.53WYBig PineyMay 01Jeff Hereford Memorial Invitational
8.12Hunter Groll40.62 PRWYEvanston SeniorMay 05BYU Invitational
9.10Conor McGraw40.67 PRWYH.E.M.Apr 27Wyoming Track Classic
12Traylin Bruegger40.67 PRWYNiobrara CountyMay 12WHSAA: 1A/2A East Regional Track Meet
View full rankings...
4x100 Relay
1.Sam Hageman
Jefferson Danso
Dakota Merritt
Pete Mead
42.74WYCheyenne EastMar 22Mercury Invitational
2.Darius Wiggins
Caige McComb
Caleb Nathan
Joey Zook
43.29WYKelly WalshMay 11WHSSA 4A West Regional
3.Seth Cisneros
Christian Yeager
Maeson Gallegos
Chase Brachtenbach
43.31WYNatrona CountyMay 11WHSSA 4A West Regional
4.Morgan Felbeck
Cody Milmine
Rowen Ruby
Marc Wodahl
43.84WYBuffaloApr 25Buffalo Twilight
5.Keaton Bell
Nico Vite
Sam Spiker
Adarius Gallon
44.10WYCheyenne CentralMay 11WHSAA 4A East Regional
6.Relay Team44.23WYRock SpringsMar 31UVU HS Invitational
7.Matthew Skinner
Gaige Arnold
Charlie Beaudrie
Jared Grenz
44.40WYCodyApr 26Powell LA Konke Redo
8.Relay Team44.51WYLovellMay 04Thermopolis Bobcat Invitational
9.Kerry Wheaton
Hunter Groll
Cris Periman
Kody Smith
44.57WYEvanston SeniorMay 11WHSSA 4A West Regional
10.Jackson Tully
Mason Ward
Dean Shaw
Wyatt Moore
44.63WYStar ValleyMay 05Lynn Williams @ Jackson Hole HS
View full rankings...
4x200 Relay
1.Donovan Hoffman
Wesley Brunelli
Quincy Wofford
Tyson Edwards
1:36.21WYThunder BasinApr 28Black Hills Track Classic
2.Matthew Hunting
Alias Erickson
Nate Matthews
Tanner Roberts
1:40.67WYStar ValleyMar 22Sugar-Salem Icebreaker
3.Donovan Campbell
Derek Reyes
Colton Bell
Haden Lamm
1:43.93WYCheyenne EastMar 22Mercury Invitational
View full rankings...
4x400 Relay
1.Matt Roma
Cody Stultz
Tymer Goss
Alec Riegert
3:23.60WYSheridanMay 11WHSAA 4A East Regional
2.Hunter Hansen
Jaeden Carnahan
Parker Jones
Damon Longfellow
3:25.84WYRock SpringsMay 11WHSSA 4A West Regional
3.Chasyn Campbell
Jaren Draper
Billy Torgerson
Brodie Roden
3:26.34WYRivertonMay 12WHSAA 3A West Regionals
4.Lane Meyers
Christian Yeager
Hunter Brown
Maeson Gallegos
3:27.10WYNatrona CountyApr 21Dan Hansen Invitational
5.Jason Upton
Matt Smith
Travis Judd
Tyler Dahl
3:27.20WYLaramieMay 11WHSAA 4A East Regional
6.Matthew Hunting
Alias Erickson
Dustin Brown
Wyatt Peck
3:27.30WYStar ValleyMay 12WHSAA 3A West Regionals
7.Caleb Nathan
Caige McComb
Keaton Westhoff
Joey Zook
3:27.40WYKelly WalshMay 11WHSSA 4A West Regional
8.Brady Erickson
Owen Oilar
Devyn Engdahl
Reece Andre
3:27.59WYCodyMay 12WHSAA 3A West Regionals
9.Zafron Khan
Quincy Wofford
Oscar Martinez
Zach Wilcox
3:29.13WYThunder BasinMay 11WHSAA 4A East Regional
10.Cris Periman
Kody Smith
Gabe Morris
Tyrell Halladay
3:31.07WYEvanston SeniorMay 11WHSSA 4A West Regional
View full rankings...
4x800 Relay
1.Dustin Brown
Wesley Kallgren
Wyatt Peck
Peter Visser
7:58.15WYStar ValleyApr 25Dave Draney Invite
2.Philip Henry
Liam McInroy
Brendan Rucinski
Albert Steiner
8:01.57WYLaramieMay 18WHSAAA State Championship
3.Parker Jones
Shane Ramsey
Damon Longfellow
David Medina
8:02.82WYRock SpringsMay 18WHSAAA State Championship
4.Brian Gonda
Alex Garber
Cody Stultz
Tymer Goss
8:13.44WYSheridanMay 18WHSAAA State Championship
5.Mason Henry
Kaeston Carothers
Connor Etzelmiller
Lane Meyers
8:16.95WYNatrona CountyMay 18WHSAAA State Championship
6.Brayden Kovick
Drew Gibson
Christian Gaytan
Marcos Valerio
8:23.82WYGreen RiverMay 18WHSAAA State Championship
7.Austin Stephen
Justyn Christensen
Kaycee Clark-Mellott
Ryan Leach
8:26.00WYCheyenne CentralMay 18WHSAAA State Championship
8.Matt Williams
Brody Hills
Mac Staryk
Chris Denis
8:26.76WYJacksonMay 18WHSAAA State Championship
9.Aaron Borger
Mathew Garcia
Pake Haun
Cameron Juma
8:27.70WYTorringtonMay 11WHSAA 3A East Regional
10.Harley Rhoades
Suttton Perry
Kenyion Townsend
Brady Brooks
8:27.75WYDouglasMay 11WHSAA 3A East Regional
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Maxwel Myers58' 7 PRWYSheridanMay 04Camel Qualifier
2.11Brendon Gustafson52' 8 PRWYNatrona CountyMay 05Shane Brock Invitational
3.11Ryan Kienzle52' 6.25 PRWYThunder BasinApr 25Buffalo Twilight
4.11Scott Uglow51' 5.25 PRWYCheyenne EastMay 11WHSAA 4A East Regional
5.11Nathaniel Woodruff50' 4.25 PRWYTorringtonMay 042018 Wiseman Invitational
6.12Jonathan Andersen49' 7 PRWYMountain ViewApr 28Davis Invitational
7.12Wyatt Fornstrom49' 2.5 PRWYPine BluffsMay 12WHSAA: 1A/2A East Regional Track Meet
8.11Riley Cash48' 9.25 PRWYCheyenne CentralMay 11WHSAA 4A East Regional
9.11Anthony Tibbetts48' 7 PRWYKemmererMay 05Shane Brock Invitational
10.12Frank Crum48' 5.25 PRWYLaramieMar 31Altitude Running Invitational
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.11Ryan Kienzle176' 1 PRWYThunder BasinApr 28Black Hills Track Classic
2.12Maxwel Myers171' 8 PRWYSheridanMay 11WHSAA 4A East Regional
3.11Tucker Norman156' 4 PRWYPine BluffsMay 05SEWAC Conference Meet
4.11Brendon Gustafson154' 9 PRWYNatrona CountyApr 28Casper Invite
5.12Alex Turner150' 10WYLymanApr 27Wyoming Track Classic
6.11Logan Robb149' 9 PRWYWrightApr 27Scott Hardy Memorial Invitational
7.12Josh Dawson147' 1.5 PRWYStar ValleyApr 25Dave Draney Invite
8.12Maclin Wiley146' 1 PRWYWorlandApr 26Powell LA Konke Redo
9.10Kimball Madsen145' 9.5 PRWYMountain ViewApr 25Dave Draney Invite
10.12Jake Heil144' 3 PRWYNiobrara CountyApr 28Dennis Zowada Invitational
View full rankings...
Javelin - 800g
1.10Kimball Madsen155' 10 PRWYMountain ViewMay 05BYU Invitational
2.12Damian Hawkins114' 11.5 PRWYEvanston SeniorApr 07Hurricane Invitational
3.12Ronnie Kaye111' 2 PRWYStar ValleyApr 14The Grizzly Invitational
4.11Jaden Bickell106' 10 PRUnattachedJun 23USATF Region 11 Junior Olympic Championships
5.10Met Gallegos94' 1 PRWYEvanston SeniorApr 07Hurricane Invitational
6.10Sterling Smith89' 5 PRWYJacksonApr 21Skyview Invitational
7.11Ted McDaniel69' 9 PRWYJacksonApr 21Skyview Invitational
8.12Josh Dawson60' 0WYStar ValleyApr 14The Grizzly Invitational
9.10Branden McDonald55' 0 PRWYStar ValleyApr 14The Grizzly Invitational
10.9Jack Brown52' 0 PRWYJacksonApr 21Skyview Invitational
View full rankings...
High Jump
1.12Seth Macdonald6' 10 PRWYEvanston SeniorApr 28Davis Invitational
2.12Jonathan Allred6' 7 PRWYRocky MountainMay 04Thermopolis Bobcat Invitational
3.11Hunter Brown6' 6 PRWYNatrona CountyMay 11WHSSA 4A West Regional
4.11Bryan Lemmon6' 5 PRWYTorringtonApr 12Okie Blanchard Invitational
5.11Alec Penfield6' 4 PRWYNiobrara CountyApr 24Best in the West Classic
11Colby Warner6' 4 PRWYPowellApr 26Powell LA Konke Redo
12Pete Mead6' 4 PRWYCheyenne EastMay 11WHSAA 4A East Regional
12Haize Fornstrom6' 4 PRWYPine BluffsApr 24Best in the West Classic
11Samuel Schnieder6' 4 PRWYSaratogaApr 12Okie Blanchard Invitational
11Sage Coventry6' 4 PRWYKelly WalshApr 21Dan Hansen Invitational
View full rankings...
Pole Vault
1.12Harlan Benedict15' 0 PRWYMountain ViewApr 18Evanston Invitational
2.12Gavin Holeman14' 8 PRWYCodyMay 04Cody Trackstravaganza
3.12Owen Oilar14' 7 PRWYCodyApr 16Gary Benson Border War
12Bridger Kimber14' 7 PRWYLander ValleyMay 05Shane Brock Invitational
5.12Nathan Motherway14' 1 PRWYLander ValleyMar 31UVU HS Invitational
6.12Brent Snyder13' 9 PRWYLovellMay 04Thermopolis Bobcat Invitational
12Adam Willoughby13' 9 PRWYBig PineyMay 04Thermopolis Bobcat Invitational
8.10Brody Karhu13' 8 PRWYPowellMay 04Cody Trackstravaganza
9.12Connor Henshaw13' 7 PRWYNatrona CountyMay 11WHSSA 4A West Regional
10.11Ryan Foy13' 6 PRWYKelly WalshApr 28Casper Invite
View full rankings...
Long Jump
1.11Hunter Brown23' 3.75 PRWYNatrona CountyMar 23Natrona Invitational
2.12Adarius Gallon22' 8.75 PRWYCheyenne CentralMay 18WHSAAA State Championship
3.11Matt Smith22' 6.75 PRWYLaramieMay 18WHSAAA State Championship
4.12Reece Shannon22' 4.5 PRWYLaramieMay 18WHSAAA State Championship
5.11Dakota Merritt22' 2.5 PR (.0)WYCheyenne EastMar 22Mercury Invitational
6.10Emory Yoosook22' 0 PRWYKelly WalshApr 21Dan Hansen Invitational
7.12Ishmael DePaullite21' 11WYPine BluffsMay 05SEWAC Conference Meet
11Wyatt Moore21' 11 PRWYStar ValleyMay 12WHSAA 3A West Regionals
9.11Marc Wodahl21' 10 PRWYBuffaloMay 18WHSAAA State Championship
10.11Jason Upton21' 9.5 PRWYLaramieApr 12Okie Blanchard Invitational
View full rankings...
Triple Jump
1.11Hunter Brown45' 2.5 (1.3)WYNatrona CountyJun 17New Balance Nationals Outdoor
2.11Jason Upton45' 1.5 PRWYLaramieApr 12Okie Blanchard Invitational
3.11Jefferson Danso45' 0.25 PRWYCheyenne EastMay 042018 Wiseman Invitational
4.11Sam Spiker43' 11.75 PRWYCheyenne CentralMay 11WHSAA 4A East Regional
5.11Dontae Garza43' 11.25 PRWYBurlingtonApr 27Wyoming Track Classic
6.11Sage Coventry43' 9.75 PRWYKelly WalshMar 23Natrona Invitational
7.11Mason Ozuna43' 8 PRWYMountain ViewApr 25Dave Draney Invite
8.12Haize Fornstrom42' 11.5 PRWYPine BluffsApr 05Mitchell Invite
9.12Hunter Vatne42' 7.5 PRWYThunder BasinApr 28Black Hills Track Classic
10.12Reece Shannon42' 5WYLaramieApr 12Okie Blanchard Invitational
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.