Team Results Management
View Athletic.net Ad Free

Mens

100 Meters
1.-Jayvon Mason11.35 PRFLKingdom Life PrepApr 06Winter Haven Invitational
2.8Jonathon Nabaka11.37 PR (3.8)FLCalvary Christian (Ft. Lauderdale)Mar 27Pine Crest MS/JV Meet #2
3.8Jerimiah Huntley11.66 PR (-.5)FLMatthew W. GilbertMay 01Northern Division Middle School Championship
4.-Khalil Gunn11.67 PRFLCrossroad Academy Charter School of BusinessApr 21FLYRA Panhandle Regional Middle School Qualifier
5.8Jonathan Gaines11.70 PR (-.5)FLOceanwayMay 01Northern Division Middle School Championship
6.7Jevon Robertson11.73 PRFLMandarinMay 02Southern Division Middle School Championship
7.-Jalen Oliver11.74 PRFLSwift CreekApr 05 Rickards Middle School Invitational
8.8Jonathan Martinez11.80 PRFLVillages CharterApr 24Citrus-Sumter Middle School Championships
9.8Jaden Bates11.86 PRFLFairviewMar 02Big Bend Middle School Showdown
10.8Shane Shipers11.87 PRFLInvernessApr 24Citrus-Sumter Middle School Championships
View full rankings...
200 Meters
1.7Jevon Robertson23.60 PRFLMandarinMay 02Southern Division Middle School Championship
2.8Victor Jones23.64c PRFLCentral Florida ChristianMar 15Central Florida Metro League Championships
3.8Jaden Bates23.69 PRFLFairviewApr 05 Rickards Middle School Invitational
4.8Jackson Schrook23.84 PR (-.5)FLDuncan U. FletcherMay 02Eastern Division Middle School Championship
5.8Shanard Walker23.84c PR (2.1)FLWilliam DandyApr 28 Pine Crest MS Qualifier
6.-Khalil Gunn23.84 PRFLCrossroad Academy Charter School of BusinessApr 21FLYRA Panhandle Regional Middle School Qualifier
7.-Devin Moore23.94c PRFLGulfviewApr 21Collier County MS South Championship
8.8Jerimiah Huntley23.98 PR (-.9)FLMatthew W. GilbertMay 01Northern Division Middle School Championship
9.-Stephnen Barton24.08 PRFLMowatApr 03Bay County MS Championship
10.-Jalen Oliver24.12 PRFLSwift CreekApr 05 Rickards Middle School Invitational
View full rankings...
400 Meters
1.7Jevon Robertson52.17 PRFLMandarinMay 02Southern Division Middle School Championship
2.-Kaseem Washington52.84c PRFLElizabeth CobbApr 12Leon Middle School Invitational
3.8Christian Ellis52.88 PRFLAlfred I. DupontMay 02Southern Division Middle School Championship
4.8Trey Daniels54.04c PRFLMontfordApr 19Leon County MS Championships
5.8Donald Crossley54.08 PRFLFairviewApr 05 Rickards Middle School Invitational
6.8Jaden Bates54.34c PRFLFairviewApr 12Leon Middle School Invitational
7.8Justin Moore54.54c PRFLElizabeth CobbApr 19Leon County MS Championships
-Aaron Noelma54.54c PRFLNorth NaplesApr 28 Collier County Middle School Championship
9.8Martin Odom54.59 PRFLLake ButlerApr 29JAC Middle School Qualifier
10.8Brelon Villatoro55.04c PRFLFairviewApr 19Leon County MS Championships
View full rankings...
800 Meters
1.8George Stark2:06.15 PRFLPalmer TrinityMar 24Palmer Trinity Invitational
2.-Lukas Furgason2:06.7h PRFLOakridgeApr 28 Collier County Middle School Championship
3.8Adam Magoulas2:09.15FLBelen JesuitFeb 28Ransom Everglades MS Meet
4.8Jessie Strickland2:10.47 PRFLWildwoodApr 17Sumter County Middle School Championships
5.8Alex Bendig2:12.10 PRFLGreen Cove SpringsApr 29JAC Middle School Qualifier
6.8Palmer Peterson2:12.6h PRFLBlanknerMay 01Odyssey Middle School Meet #3
7.8Tomas Duque2:12.8h PRFLBelen JesuitApr 14Westminster Academy MS Invitational
8.8Nicholas Uribe2:13.14 PRFLSouth SumterApr 17Sumter County Middle School Championships
9.-Joshua Ostler2:13.2h PRFLPine RidgeApr 28 Collier County Middle School Championship
10.-Kaseem Washington2:13.5h PRFLElizabeth CobbApr 12Leon Middle School Invitational
8Jorge Hernandez2:13.5h PRFLBelen JesuitApr 14Westminster Academy MS Invitational
View full rankings...
1500 Meters
1.8Colin Duhnoski4:43.35FLThe BollesApr 29JAC Middle School Qualifier
2.6Patrick Koon4:47.02 PRFLFairviewApr 21FLYRA Panhandle Regional Middle School Qualifier
3.8Leo Kelly4:47.27 PRFLHoly Comforter EpiscopalApr 21FLYRA Panhandle Regional Middle School Qualifier
4.-Will Armbruster4:48.21 PRFLW. C. PryorApr 21FLYRA Panhandle Regional Middle School Qualifier
5.-Anthony Wirsing4:48.51 PRFLC.W. RuckelApr 21FLYRA Panhandle Regional Middle School Qualifier
6.-Parker Nunley4:51.78 PRFLC.W. RuckelApr 21FLYRA Panhandle Regional Middle School Qualifier
7.-Seth Williams4:55.65 PRFLLiza Jackson PreparatoryApr 21FLYRA Panhandle Regional Middle School Qualifier
8.7Nolan Bacani4:58.44 PRFLEmerald CoastApr 21FLYRA Panhandle Regional Middle School Qualifier
9.-Zachary Brainerd5:02.76 PRFLLiza Jackson PreparatoryApr 21FLYRA Panhandle Regional Middle School Qualifier
10.-Alex Johnson5:02.77 PRFLLiza Jackson PreparatoryApr 21FLYRA Panhandle Regional Middle School Qualifier
View full rankings...
1600 Meters
1.8Rheinhardt Harrison4:33.14 PRFLAlice B. LandrumApr 14North Florida MS Championships & IMSC
2.8George Stark4:35.90 PRFLPalmer TrinityApr 25FHSAA 1A Region 4
3.8Will Brady4:48.77 PRFLProvidenceApr 14North Florida MS Championships & IMSC
4.8Adam Magoulas4:50.63 PRFLBelen JesuitFeb 28Ransom Everglades MS Meet
5.-Lukas Furgason4:53.0h PRFLOakridgeApr 28 Collier County Middle School Championship
6.8Tomas Duque4:55.87 PRFLBelen JesuitFeb 28Ransom Everglades MS Meet
7.8Jorge Hernandez4:58.80 PRFLBelen JesuitFeb 28Ransom Everglades MS Meet
8.8Paul Surkov4:59.63 PRFLSeven SpringsApr 05 Pasco Middle School Meet
9.8Alejandro Storper4:59.80 PRFLPalmer TrinityFeb 28Ransom Everglades MS Meet
10.-Colsen Palmer4:59.9h PRFLCypress LakeApr 04Lee County Middle School Championships
View full rankings...
3200 Meters
1.8George Stark9:47.88 PRFLPalmer TrinityMay 05FHSAA 1A State Track & Field Championships
2.8Will Brady10:20.95 PRFLProvidenceMay 05FHSAA 1A State Track & Field Championships
3.8Anton Matchev10:36.42 PRFLAbraham LincolnMar 15 Oak Hall Middle School Invitational
4.8Alejandro Storper10:45.31 PRFLPalmer TrinityMar 02Sam Burley Hall of Fame Invitational
5.8Tomas Duque10:46.26 PRFLBelen JesuitMar 06 Crusader Classic Invitational
6.7Jack DeJesus10:48.46 PRFLCircle ChristianMar 02Satellite Invitational
7.8Frank Ruperto10:51.08 PRFLThe Bolles SchoolMar 22ESJ Prince & Sybil Zachariah Invitational
8.-Tristan Graham10:51.36 PRFLR. Dan NolanMar 27Thunder Invitational
9.-Joshua Ostler11:12.4h PRFLPine RidgeApr 21Collier County MS South Championship
10.6Joshua Ruiz11:14.22 PRFLBelen JesuitMar 06 Crusader Classic Invitational
View full rankings...
100m Hurdles - 30"
1.8Ivan Donaldson15.04c PRFLFairviewApr 12Leon Middle School Invitational
2.9Rocco Casale15.31 PR (-2.0)FLCalvary Christian Academy (Ft. Lauderdale)Apr 19Gold Coast Conference Meet
3.-Sebris Safford15.33 PRFLR. Frank NimsApr 05 Rickards Middle School Invitational
4.-Perry Fisher15.44c PRFLSwift CreekApr 12Leon Middle School Invitational
5.8Ty Noble15.49 PR (-2.0)FLCalvary Christian Academy (Ft. Lauderdale)Apr 19Gold Coast Conference Meet
6.8Shane Shipers15.94 PRFLInvernessApr 11 Lecanto MS Last Chance Meet
7.-William Merrix16.04c PRFLMontfordApr 12Leon Middle School Invitational
8.7Ritch Dieujuste16.34 PR (-2.0)FLFlorida AMUApr 19Gold Coast Conference Meet
9.8Braeden Williams16.39 PRFLLecantoApr 24Citrus-Sumter Middle School Championships
10.-Ryquez Williams16.53 PRFLR. Frank NimsApr 05 Rickards Middle School Invitational
View full rankings...
200m Hurdles - 30"
1.-Cyrus Ways26.65 PR (.9)FLSt. Johns Country DayApr 29JAC Middle School Qualifier
2.8Charles Jennings27.38 PRFLSuwanneeApr 14North Florida MS Championships & IMSC
3.8Harrison Robinson27.53 PRFLLake AsburyApr 14North Florida MS Championships & IMSC
4.8Adam Parzych27.84FLHoly Comforter EpiscopalMar 02Big Bend Middle School Showdown
5.8Lawson Kilpatrick27.85FLEmerald CoastApr 21FLYRA Panhandle Regional Middle School Qualifier
6.7Taydren Derico27.86 PRFLSuwanneeApr 21FLYRA Panhandle Regional Middle School Qualifier
7.8Ty Noble28.04 PR (-2.5)FLCalvary Christian Academy (Ft. Lauderdale)Apr 19Gold Coast Conference Meet
8.9Rocco Casale28.20 PR (3.8)FLCalvary Christian (Ft. Lauderdale)Mar 27Pine Crest MS/JV Meet #2
9.8Matthew James28.54c PRFLSt. Andrew'sMar 14 Saint Andrew's MS Invitational #1
10.8Alfredo Huete28.64c PR (-.3)FLBelen JesuitApr 28 Pine Crest MS Qualifier
View full rankings...
4x100 Relay
1.Relay Team46.19FLOceanwayMay 01Northern Division Middle School Championship
2.Relay Team46.39FLMatthew W. GilbertMay 01Northern Division Middle School Championship
3.Relay Team46.52FLR. Frank NimsApr 05 Rickards Middle School Invitational
4.Relay Team46.64FLRaaApr 05 Rickards Middle School Invitational
5.Relay Team46.81FLJEB StuartMay 01Western Division Middle School Championship
6.Relay Team47.03FLEugene J. ButlerMay 01Northern Division Middle School Championship
7.Relay Team47.40FLJefferson DavisMay 01Western Division Middle School Championship
Relay Team47.40FLDuncan U. FletcherMay 02Eastern Division Middle School Championship
9.Relay Team47.74FLHighlandsMay 01Northern Division Middle School Championship
10.Relay Team47.84cFLFairviewMar 29Lincoln Middle School Invitational
Anthony Ankerman
Garth Lewis
Ethan Hite
Paul Fearson
47.84cFLSeminoleApr 28 Pine Crest MS Qualifier
View full rankings...
4x200 Relay
1.Relay Team1:38.46FLOceanwayMay 01Northern Division Middle School Championship
2.Relay Team1:39.01FLJEB StuartMay 01Western Division Middle School Championship
3.Relay Team1:39.81FLMatthew W. GilbertMay 01Northern Division Middle School Championship
4.Relay Team1:41.57FLHighlandsMay 01Northern Division Middle School Championship
5.Relay Team1:42.40FLMandarinMay 02Southern Division Middle School Championship
6.Relay Team1:43.10FLArlingtonMay 02Eastern Division Middle School Championship
7.Relay Team1:43.41FLJefferson DavisMay 01Western Division Middle School Championship
8.Relay Team1:44.2hFLR. Frank NimsMar 22 Leon County Middle School Relay Meet
Relay Team1:44.2hFLFairviewMar 22 Leon County Middle School Relay Meet
10.Mike Hendrickson
Ashton Turner
Landonn Garrett
Jimari Brady
1:44.43FLMcintoshApr 04Sarasota County Middle School Championship
View full rankings...
4x400 Relay
1.Relay Team3:46.5hFLSwift CreekApr 19Leon County MS Championships
2.Relay Team3:48.3hFLR. Frank NimsApr 19Leon County MS Championships
3.Relay Team3:48.9hFLMontfordApr 19Leon County MS Championships
4.Ty Noble
Nicholas McBean
Ethan Hickman
Berton Vinter
3:49.7hFLCalvary Christian Academy (Ft. Lauderdale)Apr 28 Pine Crest MS Qualifier
5.Tomas Duque
Jorge Hernandez
Aidan Girado
Alfredo Huete
3:51.4hFLBelen JesuitApr 28 Pine Crest MS Qualifier
6.Relay Team3:51.7hFLDeer LakeApr 12Leon Middle School Invitational
7.Relay Team3:53.2hFLWilliam DandyApr 14Westminster Academy MS Invitational
8.Relay Team3:53.22FLSuwanneeApr 14North Florida MS Championships & IMSC
9.Relay Team3:54.32FLFairviewApr 21FLYRA Panhandle Regional Middle School Qualifier
10.Christian Winter
Tyler Charles
Joe Dunn
Nathan Stricklin
3:54.67FLHarvest CommunityApr 29JAC Middle School Qualifier
View full rankings...
Shot Put - 8lb
1.8Adam Parzych46' 7.75 PRFLHoly Comforter EpiscopalApr 21FLYRA Panhandle Regional Middle School Qualifier
2.8Gabriel Valladares45' 8.75 PRFLBelen JesuitFeb 28Ransom Everglades MS Meet
3.-Preston Loggins43' 7.25 PRFLR. Frank NimsApr 12Leon Middle School Invitational
4.8Ian Johnson43' 6 PRFLBelen JesuitApr 28 Pine Crest MS Qualifier
5.8Jalen Johnson43' 6 PRFLBrooksideApr 04Sarasota County Middle School Championship
6.8Tyler Mantay43' 5.75 PRFLSuwanneeMar 15 Oak Hall Middle School Invitational
7.8Jerimiah Huntley43' 2.25 PRFLMatthew W. GilbertMay 01Northern Division Middle School Championship
8.-Reginald Davis43' 0 PRFLLee (Fort Myers)Apr 04Lee County Middle School Championships
9.8Jerome Manning42' 11 PRFLJean RibaultMay 01Northern Division Middle School Championship
10.7Sayvion Blount42' 9.5 PRFLArlingtonMay 02Eastern Division Middle School Championship
View full rankings...
Discus - 1kg
1.-Ryan Driscoll142' 4 PRFLDestinApr 23 Okaloosa County MS Conference Preliminary
2.8Lawson Kilpatrick132' 10 PRFLEmerald CoastApr 21FLYRA Panhandle Regional Middle School Qualifier
3.-Noah Harmon132' 2 PRFLC.W. RuckelApr 23 Okaloosa County MS Conference Preliminary
4.-Lucky Cintron129' 4 PRFLVarstiy LakesMar 14 Lee County Middle School East Regional
5.8Adam Parzych129' 3 PRFLHoly Comforter EpiscopalApr 21FLYRA Panhandle Regional Middle School Qualifier
6.8Gabriel Valladares129' 1.25 PRFLBelen JesuitApr 28 Pine Crest MS Qualifier
7.8Rashawn Floyd124' 10.75 PRFLWilkinson JuniorMar 07Lake Asbury Junior High Tri-Meet #1
8.-Harrison Moritz123' 6 PRFLSt. Johns Country DayApr 29JAC Middle School Qualifier
9.7William Friedli122' 6 PRFLBrooksideMar 01Brookside-McIntosh-Laurel MS Meet
10.8Ian Johnson121' 10.5 PRFLBelen JesuitApr 28 Pine Crest MS Qualifier
View full rankings...
High Jump
1.-Cyrus Ways6' 0 PRFLSt. Johns Country DayApr 29JAC Middle School Qualifier
2.8Terrell Atkinson5' 10.75 PRFLSuwanneeApr 14North Florida MS Championships & IMSC
3.-Perry Fisher5' 10.5 PRFLSwift CreekMar 29Lincoln Middle School Invitational
4.-Nylynn Wynn5' 8 PRFLSurfsideApr 03Bay County MS Championship
-Randy Pittman5' 8 PRFLMowatApr 03Bay County MS Championship
-Latravious Norve5' 8 PRFLDan MccartyApr 28St. Lucie County Middle School Meet
7.8Berton Vinter5' 7.75 PRFLCalvary Christian (Ft. Lauderdale)Apr 04Ft. Lauderdale City Championships
8.8Antonio Johnson5' 7.75 PRFLOrange ParkMar 22Lakeside Junior High Tri-Meet
9.8Austin Smith5' 7 PRFLSuwanneeApr 14North Florida MS Championships & IMSC
10.-Cade Latasiewicz5' 6.25 PRFLDeer LakeApr 12Leon Middle School Invitational
View full rankings...
Pole Vault
1.8Lawson Kilpatrick11' 6 PRFLEmerald CoastApr 21FLYRA Panhandle Regional Middle School Qualifier
2.8Jack Leake10' 2 PRFLThe BollesFeb 22Bolles Middle School Invitational
3.8Sean-Patrick Morrissey10' 0 PRFLSaint Paul's CatholicApr 29JAC Middle School Qualifier
4.8Ty Noble9' 11.75FLCalvary Christian Academy (Ft. Lauderdale)Apr 28 Pine Crest MS Qualifier
5.8Jonah Casey9' 8 PRFLProvidenceApr 04 Bolles Sprint/ Field Meet
6.8Berton Vinter9' 6.25 PRFLCalvary Christian (Ft. Lauderdale)Apr 12FHSAA 2A District 15
7.7Brett Bailey9' 0 PRFLEmerald CoastApr 21FLYRA Panhandle Regional Middle School Qualifier
7Nolan Waston9' 0 PRFLEmerald CoastApr 21FLYRA Panhandle Regional Middle School Qualifier
9.8Aidan Girado8' 11.75FLBelen JesuitApr 28 Pine Crest MS Qualifier
8Liam Oulette8' 11.75FLCalvary Christian Academy (Ft. Lauderdale)Apr 28 Pine Crest MS Qualifier
View full rankings...
Long Jump
1.8Harrison Robinson20' 1 PRFLLake AsburyApr 12 Clay County Junior High Championship
2.-Jolaney Quinones19' 7.75 PRFLNeptuneApr 19Osceola County Middle School Invitational
3.-Kevin Baker19' 5.5 PRFLR. Frank NimsApr 05 Rickards Middle School Invitational
4.8Donovan Shannon19' 4 PRFLOak LeafApr 12 Clay County Junior High Championship
5.8Kameron Davis19' 3.25 PRFLOceanwayMay 01Northern Division Middle School Championship
6.-Devin Moore19' 2 PRFLGulfviewApr 28 Collier County Middle School Championship
7.-Dejon Wright19' 1 PRFLKissimmeeMar 28Osceola County Middle School Invitational
8.8Ian Butts18' 11 PRFLOak LeafApr 12 Clay County Junior High Championship
9.9Markey Rivers18' 10 PRFLCrossroad Academy Charter School of BusinessApr 21FLYRA Panhandle Regional Middle School Qualifier
10.-Robert Howard18' 9.25 PRFLNeptuneApr 19Osceola County Middle School Invitational
View full rankings...
Triple Jump
1.8Luke Collins39' 8.5FLFlorida AMUApr 19Gold Coast Conference Meet
2.8Donovan Shannon38' 6.25 PRFLOak LeafApr 14North Florida MS Championships & IMSC
3.7Taydren Derico37' 8.25 PRFLSuwanneeApr 14North Florida MS Championships & IMSC
4.8Austin Smith36' 11.75 PRFLSuwanneeApr 14North Florida MS Championships & IMSC
8Charles Jennings36' 11.75 PRFLSuwanneeApr 14North Florida MS Championships & IMSC
6.8Darren Kong36' 5.5FLFlorida AMUApr 19Gold Coast Conference Meet
7.7Ahman Philmore35' 11.5 PRFLSuwanneeApr 14North Florida MS Championships & IMSC
8.8Desmond Hannah35' 8 PRFLSuwanneeMar 15 Oak Hall Middle School Invitational
9.8Samuel Alvarez35' 7.5 PRFLFlorida ChristianFeb 27Belen Quint Meet
10.8Jack Leake34' 11.25 PRFLThe BollesApr 14North Florida MS Championships & IMSC
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.