Team Results Management

Mens

100 Meters
1.12Anthony Schwartz10.07 PR (2.5)FLAmerican HeritageMay 05FHSAA 2A State Track & Field Championships
2.GrAbdullah Mohammed10.12 PR (1.0)CAHSInternationalApr 2160th Annual Mt. SAC Relays (College/Elite Day 3)
3.12Keishawn Everly10.23 PR (2.5)TXFt Worth Trimble TechMay 11TX UIL 5A State Championships
12Jais Smith10.23 PRTXMansfield LegacyApr 13UIL 5A District 10 (W,F)
5.19+Remontay McClain10.26 PR (-.5)UnattachedMay 12Oxy Invite
6.12Chris Royster10.27 PR (1.0)AZAltisApr 2160th Annual Mt. SAC Relays (College/Elite Day 3)
7.-Burkheart Ellis Jr.10.30 PR (1.1)NYExecutive TrackApr 28124th Penn Relays
8.10Marcellus Moore*10.31 PR (.2)ILPlainfield (North)May 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
9.11Tyrese Cooper10.34 PR (2.1)FLMiami NorlandMar 02Sam Burley Hall of Fame Invitational
10.Seth Holloway10.39 PRGAFayette CountyMar 24Carrollton Invitational
12Tyson Cambell10.39 PR (2.1)FLAmerican HeritageMar 02Sam Burley Hall of Fame Invitational
View full rankings...
200 Meters
1.12Anthony Schwartz20.41 PR (2.8)FLAmerican HeritageMay 05FHSAA 2A State Track & Field Championships
2.12Keishawn Everly20.71 PR (3.0)TXFt Worth Trimble TechMay 11TX UIL 5A State Championships
3.11Tyrese Cooper20.81 (-.6)FLMiami NorlandFeb 24Spartan Invitational
4.10Marcellus Moore20.88 PR (1.8)ILPlainfield (North)May 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
5.GrAbdullah Mohammed20.90 PR (1.3)CAHSInternationalApr 2160th Annual Mt. SAC Relays (College/Elite Day 3)
6.12Eric Allen Jr20.94 PR (.4)MDBullisApr 07Arcadia Invitational
7.12Kristopher Moore21.00 PR (1.0)MSClintonApr 21MHSAA Region 2-6A & 4-1A
8.Seth Holloway21.01 PRGAFayette CountyMar 24Carrollton Invitational
9.12Gregory Sholars II21.05 PR (2.4)TXFt Worth PaschalApr 28UIL 6A Region I (F-Sa)
10.12Tyson Cambell21.10 (3.1)FLAmerican HeritageApr 12FHSAA 2A District 15
View full rankings...
400 Meters
1.GrPaul Dedewo44.78 PRAZAltisApr 2160th Annual Mt. SAC Relays (College/Elite Day 3)
2.-Nijel Amos45.94 PROROregon TC EliteMar 2440th Annual Aztec Open and Invitational (Day 3)
3.11Matthew Boling46.15 PRTXHouston Strake JesuitApr 28UIL 6A Region III (F-Sa)
4.19+Dontavius Wright46.28AZAltisApr 2160th Annual Mt. SAC Relays (College/Elite Day 3)
5.11Tyrese Cooper46.40FLMiami NorlandMar 02Sam Burley Hall of Fame Invitational
6.11Nicholas Ramey46.55 PRGABrookwoodApr 17GHSA Region 7-AAAAAAA
7.11Moyo Oyebamiji46.77 PRTXKaty Cinco RanchApr 28UIL 6A Region III (F-Sa)
8.10Justin Robinson*46.93 PRMOHazelwood WestMay 26MSHSAA Class 5 State Championships
9.11Nathaniel McRae46.97 PRTXConroe Oak RidgeMay 12TX UIL 6A State Championships
10.12Kristopher Moore47.30 PRMSClintonMar 30Clinton Arrow Invitational
View full rankings...
800 Meters
1.19+Samuel Ellison1:47.90 PRMABoston Athletic AssociationApr 2160th Annual Mt. SAC Relays (College/Elite Day 3)
2.19+Harun Abda1:48.18OROregon TC EliteApr 2160th Annual Mt. SAC Relays (College/Elite Day 3)
3.19+James Gilreath1:48.68TXTeam Green RunningMar 3191st Clyde Littlefield Texas Relays (W-Sa)
4.19+Christian Harrison1:49.38 PRMABoston Athletic AssociationApr 2160th Annual Mt. SAC Relays (College/Elite Day 3)
5.-Hans Roelle1:50.00 PRORTeam Run EugeneMay 12Portland Twilight
6.19+Stephan Bullard1:50.43ORTeam Run EugeneMay 12Portland Twilight
7.12Luke George1:51.01 PRWAIssaquahMay 03Issaquah @ Inglemoor
8.19+Matthew Palmer1:51.44 PRORJacuzzi Boys Athletic ClubMay 12Portland Twilight
9.12Allen Eke1:51.47 PRCABig Bear Track ClubMay 12Oxy Invite
10.12Jason Gomez*1:52.89CAWestmontMay 25CCS Track and Field Finals
View full rankings...
1500 Meters
1.19+Ryan Hill3:39.62ORBowerman TrackApr 20Bryan Clay Invitational (Day 2)
2.-Luis Gutierrez3:49.51CASan Fernando Valley RushApr 2060th Annual Mt. SAC Relays (College/Elite Day 2)
3.19+Barron Maizland3:50.32CACal Coast TrackApr 21Beach Invitational (Day 2)
4.-Kevin Horchler3:52.59 PRCARun With UsApr 14Triton Invitational (Day 2)
5.12Luke George3:54.70 PRWAIssaquahApr 27Nike/Jesuit Twilight Relays
6.19+Daniel Kremske3:57.26ORTeam Run EugeneMay 12Portland Twilight
7.-Will Cross3:57.70 PRCAEmpire EliteMar 10Oxy Distance Carnival
8.19+Quinn Estrada3:58.41 PRCAWAR Elite RacingApr 20Bryan Clay Invitational (Day 2)
9.-Julian Oey3:58.44 PRAZAltisApr 2060th Annual Mt. SAC Relays (College/Elite Day 2)
10.10Brian Martinez4:02.04 PRWATahomaApr 27Nike/Jesuit Twilight Relays
View full rankings...
1600 Meters
1.12Luke George4:06.09 PRWAIssaquahMay 11Kingco Championships
2.11Nick Foster4:08.16 PRMIAnn Arbor PioneerApr 21April Showers Relays
3.12Clayton Mendez4:08.64 PRILWhitney YoungApr 21Distance Night in Palatine
4.12Tyler Senall*4:15.78 PRNYPenfield CentralMay 25NYSPHSAA Section 5 Class AA Championships
5.10Brian Martinez*4:16.16 PRWATahomaMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
6.12Tony Mar-y-el Torres4:16.37 PRAZIronwood RidgeMay 02AIA Division II Championship
7.11Jesse Edelstein4:16.52 PRMIAnn Arbor SkylineMay 05Golden Triangle Saturday Showcase
8.9Colin Peattie*4:16.83 PRCABellarmine PrepMay 25CCS Track and Field Finals
9.12Anthony DeKraker4:17.40MISalineMay 11SEC Red Championship
10.12Ares Epps4:17.50 PRNCGreen HopeMay 01Tri-6 Championship
View full rankings...
3000 Meters
1.12Clayton Mendez8:27.82 PRILWhitney YoungApr 07Arcadia Invitational
2.SrAnamacio Cardenas8:48.93 PRCACal Poly PomonaFeb 24Rossi Relays
3.12Deklan Humble8:52.83 PRORJesuitApr 14Oregon Relays
4.FrRavi Sharma8:58.59 PRCAUC IrvineMar 17UC Irvine Spring Break Classic
5.11Ben Heagler9:05.37 PRWAShorewoodApr 14Oregon Relays
6.11Maxwell Waechter9:08.83 PRUnattachedJan 27CA Winter Championships Qualifier
7.15-16Alex Mainvielle9:10.44 PRCAPacific Coast Shock WavesMay 20Pasadena Running Roses Invitational
8.FrAntonio Arroyo9:11.07 PRCAGlendale (CA)Mar 03El Camino College Invitational
9.9Evan Gonzalez9:13.99 PRORSouth SalemMay 106A-5 Greater Valley Conference Championship Day 2
10.13-14Wesley Shipsey*9:22.91 PRORTigard Youth TrackMay 24Oregon Middle School Meet of Champions
View full rankings...
3200 Meters
1.11Nick Foster8:54.80 PRMIAnn Arbor PioneerMay 04Golden Triangle Friday Festival
2.12Clayton Mendez9:00.76ILWhitney YoungApr 07Arcadia Invitational
3.11Kevin Ramos Leyva*9:06.46 PRCARubidouxMay 26CIF-SS Masters Meet
4.11Matthew Meinke9:09.02WINeenahMay 04Spartan Invitational
5.12Isaiah Labra*9:10.00 PRCABonita VistaMay 26CIF-SDS Finals
6.11Ares Reading9:14.44 PRCONiwotApr 07Arcadia Invitational
7.11Russell Sullivan9:15.64 PRCAFoothill (Pleasanton)Apr 28Sacramento Meet of Champions
8.12Jack Wallace9:19.86 PRMIAnn Arbor PioneerMay 04Golden Triangle Friday Festival
9.9Nathan Green9:20.11 PRIDBorahMay 19IHSAA 4A/5A Track & Field Championships
10.12Tyler Senall9:21.49 PRNYPenfield CentralMay 19Monroe County Championships
View full rankings...
5000 Meters
1.19+Evan Jager13:24.77 PRORBowerman TrackApr 19Bryan Clay Invitational (Day 1)
2.-Wade Meddles13:41.82 PRCORoots Running ProjectApr 2060th Annual Mt. SAC Relays (College/Elite Day 2)
3.-Willie Milam13:48.70 PRCORoots Running ProjectApr 2060th Annual Mt. SAC Relays (College/Elite Day 2)
4.19+David Goodman13:49.60 PRCOBoulder Track ClubApr 19Bryan Clay Invitational (Day 1)
5.19+Timothy Rackers13:53.77 PRCOBoulder Track ClubApr 19Bryan Clay Invitational (Day 1)
6.19+Matthew Crowe14:03.09 PRCATrack L.A.May 12Oxy Invite
7.19+Tony Okello14:08.33CASanta Monica TrackApr 2060th Annual Mt. SAC Relays (College/Elite Day 2)
8.-Jake Waterman14:09.42 PRCOBoulder Track ClubApr 19Bryan Clay Invitational (Day 1)
9.-Brian Llamas14:10.06 PRCORoots Running ProjectApr 2060th Annual Mt. SAC Relays (College/Elite Day 2)
10.-Alec Baldwin14:12.12 PRCOBoulder Track ClubApr 19Bryan Clay Invitational (Day 1)
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.12Ayden Owens13.68 PRPANorth AlleghenyMay 17PIAA District 7 (WPIAL) AAA Championships
2.11Myles Marshall13.87 PR (2.0)GALassiterApr 28GHSA AAAAAAA Sectional - Regions 2, 3, 4, 5
3.12James Smith13.95 PR (-.1)AZWestwoodApr 1315th Annual Hohokam Invitational
11Andre Turay13.95 PRMDSouth HagerstownMay 10Washington County Championships
5.12Aidan Jackman13.98 PR (1.2)CAClayton ValleyApr 07Arcadia Invitational
6.SoTyler Guillory14.01 PR (4.3)TXTexas A&MMar 3191st Clyde Littlefield Texas Relays (W-Sa)
7.11Donovan Turner*14.04 PR (2.0)ILNeuqua ValleyMay 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
8.12Isaiah Greene*14.06 PRNJWest SideMay 26 NJSIAA Sectionals North 2 Groups 2 and 3
9.12Tai Brown14.30 (1.2)NYMidwoodApr 07Arcadia Invitational
12David Njeri14.30 PRWAWoodrow WilsonMay 17WCD/SWD 3A District Meet, Day 1
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12James Smith36.58 PRAZWestwoodMar 2478th NIKE Chandler Rotary Elite
2.12Ayden Owens36.65 PRPANorth AlleghenyMay 17PIAA District 7 (WPIAL) AAA Championships
3.12Kenneth Bodwin37.12 PRTXStaffordMay 12TX UIL 4A State Championships (F-Sa)
4.12Aidan Jackman37.47 PRCAClayton ValleyApr 07Arcadia Invitational
5.11Garrett Carswell37.69 PRTXHumble KingwoodApr 28UIL 6A Region III (F-Sa)
6.11Andre Turay37.72 PRMDSouth HagerstownMay 17MPSSAA 3A West Region Championships, Day 1
7.11Brendon Hodge37.98 PRNCCroatanMay 19NCHSAA 2A State Championship
8.12Josh Hill38.30 PRCAMission ViejoMar 31Trabucco Hills Invitational & Distance Carnival
12Koby Okezie38.30 PRWATodd BeamerMay 174A WCD III Championships
10.10Peyton Bair38.31 PRIDKimberlyMay 19IHSAA 1A/2A/3A Track & Field Championships
View full rankings...
3k Steeplechase
1.19+Barron Maizland8:59.79 PRCACal Coast TrackMay 12Portland Twilight
2.19+Lucas Updike9:02.31ORTeam Run EugeneMay 12Portland Twilight
3.19+Andy Phillips9:37.76 PRCORoots Running ProjectApr 19Bryan Clay Invitational (Day 1)
4.SrAnamacio Cardenas9:40.28 PRCASouthern California CometsApr 19Bryan Clay Invitational (Day 1)
5.-Andrew Wise9:51.65 PRWAClub NorthwestApr 20Beach Invitational (Day 1)
6.13-14Sean Acosta10:30.76 PRNYSusan WagnerMay 12Staten Island PSAL Borough Championship
7.12Chris Hernandez10:39.69NYSusan WagnerApr 14NYC Mayor’s Cup Outdoor Track & Field Championships
8.12Edy Morales11:30.01 PRNYTelecommunication Arts TechMay 19PSAL Brooklyn Borough Championships
9.11Yaser Almuraisi11:51.37 PRNYTelecommunication Arts TechMay 19PSAL Brooklyn Borough Championships
10.10Benny Chen11:52.10 PRNYTelecommunication Arts TechMay 19PSAL Brooklyn Borough Championships
View full rankings...
4x100 Relay
1.CJ Ujah
Chris Royster
Ameer Webb
Traveyon Armstrong
39.45AZAltisApr 2160th Annual Mt. SAC Relays (College/Elite Day 3)
2.Relay Team41.24NYExecutive TrackApr 28124th Penn Relays
3.Daniel Thompson
Robert Griffin
Connor Washington
Cyrus Jacobs Jr*
42.50TXTigers Youth TrackMay 26Northwest Flyers Annual Track Meet
4.Jordan Humphrey
Devin Johnson
Jaelin Benefield
Caleb Kissner*
42.74TXMainland Jaguars TrackMay 26Northwest Flyers Annual Track Meet
5.-Patrick Collins
Jaier Harden
Lunden Trotter
Junias Holmes
43.16MIGR_Ottawa HillsApr 28Grand Rapids Elite Challenge
6.Darren Battle
Christion Derrick
Julius Douglas
Frank Mason IV*
43.21TXNorthwest Flyers TrackMay 26Northwest Flyers Annual Track Meet
7.-Jakobe Baker
Korey Cheeks
Christian Clayton
Courtlon Allen
43.57TXFt Worth South HillsApr 06Nolan Catholic Invitational
8.Jalen Tollfree
Jalen Smith
Robert Fairley
Kendahl Washington*
43.59TXAfterburners TrackMay 26Northwest Flyers Annual Track Meet
9.Darius Broussard
Carl Pringle
Jaquze White
JaCoby Groves*
44.00TXCL Athletics Stars Track ClubMay 26Northwest Flyers Annual Track Meet
10.Patrick Elizondo
Chase Roberts
Warrick Baker II
Lawrence Armstrong*
44.20TXTexas Storm TrackMay 26Northwest Flyers Annual Track Meet
View full rankings...
4x200 Relay
1.Randy Ramirez
Shawn Holton
Cole Dixon
Rory Mitchell
1:29.63TXNolan CatholicMar 17Eaton Eagle Spring Break Track & Field Meet
2.-Korey Cheeks
Christian Clayton
Phillips KC
Rashawn Nolly
1:31.23TXFt Worth South HillsApr 06Nolan Catholic Invitational
3.-Patrick Collins
Jaier Harden
Lunden Trotter
Junias Holmes
1:32.18MIGR_Ottawa HillsApr 21Cougar Invite
4.Relay Team1:32.95CAUltimate Speed AthleticsMar 03El Camino College Invitational
5.Antoine Brown
Daryl Givens
Connor Wisham
Jeremiah Grimes
1:36.55LAStampede Track & FieldMar 29Sports BR Youth Developmental Track Series #2/Middle School Challenge
6.Sam Phelps
Gunnar Doyle
Brady Erdman
Nate Gladney
1:36.97WIOak CreekApr 10M Club Relays
7.Dylan York
Deondre Ruth
Alex Sarabia
Sullivan Kilpatrick
1:37.41CADream TeamDec 09San Diego State Red-Black All-Comers Meet
8.Alex Peters
Kevin Robinson
Jordan Kelly
Terell Howard
1:37.62NYMetro EaglesApr 15Icahn Stadium - Youth Season Opener
9.Brandon Williams
Amari Pinkett
Taequon Overton
Mohamed Traore
1:39.45NYNYC Success Academy Apr 15Icahn Stadium - Youth Season Opener
10.Kurt Riley
Treshoun Ware
Emile Bacchus
LeJon Moore
1:44.19LANORDC - Pontchartrain ParkApr 27NORD East Conference Championship
View full rankings...
4x400 Relay
1.Relay Team3:08.44NYExecutive TrackApr 28124th Penn Relays
2.Relay Team3:22.14CASanta Monica TrackMar 10Ben Brown Invitational
3.Aaron Cooper
Phillip Green
Christon Hardemon
Mark Nelson II*
3:23.26TXTrack Houston Youth TrackMay 26Northwest Flyers Annual Track Meet
4.Judah Harris
Cyrus Jacobs Jr
Robert Griffin
Connor Washington*
3:23.43TXTigers Youth TrackMay 26Northwest Flyers Annual Track Meet
5.Steven Potter
Alex Oeth
Ryan Harvey-Turner
Sam Phelps*
3:23.59WIOak CreekMay 24WIAA D1 Sectional - Mukwonago
6.-Christopher Sedillo
Mason Holtz
Rory Mitchell
Shawn Holton
3:27.9hTXNolan CatholicApr 18TAPPS 6A District 1 Track Meet
7.Relay Team3:35.50CAUltimate Speed AthleticsMar 03El Camino College Invitational
8.Relay Team3:38.36CAChula Vista EliteApr 14Triton Invitational (Day 2)
9.Alex Peters
Jordan Kelly
Jaylin John
Terell Howard
3:42.17NYMetro EaglesMay 20Icahn Stadium - Spring Fling Invitational
10.Nicholas LeJander
Darrion Robinson
Saif Elijah Woods
Kollin Parrish
3:44.67AZArizona Cheetahs Track ClubApr 1554th Phoenix Invitational (USATF Youth)
View full rankings...
4x800 Relay
1.Steven Potter
Ryan Potter
Tyler Kisting
Seth Rocha*
8:01.72WIOak CreekMay 24WIAA D1 Sectional - Mukwonago
2.Les Miner
Micah McFarlane
Israel Nobel
Seamus Noonan*
9:03.55MIGR_Track Club/GR FIREMay 21Squire JV Invite
3.Joseph Records
Shaun Gibson
Beau Driscol
Tanner Denham
9:05.01INWhite River ValleyMay 17#26 Bloomington North Boys IHSAA Sectional
4.-Adonis Garcia
Frederick Coleman
Nathan Lopez
Jason Dibble
9:20.99MAHaverhill Elite Track ClubApr 22Icahn Stadium - New York Relays Youth Division
5.Daniel Dorantes
Emiliano Claudio
Andres Chavez
Laurence Williams
9:26.09CAPacific Coast Shock WavesApr 29Long Beach Sprinter Invitational 2018
6.Terrell Cooks Jr
Lamarr Kirk Jr
Mason Williams
Boston Stovall
9:26.35CANew Era Elite TrackMay 20Pasadena Running Roses Invitational
7.Juan Montes
Gabriel Rice
Ethan Romero
Niko Gutierrez
9:29.75CASo Cal RoadrunnersMay 20Pasadena Running Roses Invitational
8.Nicholas Ayala
Aaron Blaylock
Connor Kim
Quinn Luna
9:37.49CAPalmdale BulletsMay 20Pasadena Running Roses Invitational
9.-Gage Austin
Apollo Wortham
Finn O'Shea
Robby Hodel
9:41.26NCCuthbertsonMar 10Parkwood Invitational
10.Terell Howard
Alex Peters
Joshua Jennings
Jesai Williams
10:03.18NYMetro EaglesApr 22Icahn Stadium - New York Relays Youth Division
View full rankings...
SMR 100-100-200-400m
1.-Eric Harris
Myles Griffin
Winford Walker
Christopher Chuparkoff
1:32.04MISalineMay 04Golden Triangle Friday Festival
2.Ethan Myers
Cornelius Bright
James Carter
Ryan Harvey-Turner
1:41.12WIOak CreekApr 10M Club Relays
3.-Marquez Hawthorne
Darien Randolph
Jesse Li
Garnett Bernier
1:45.40MIAnn Arbor PioneerMay 04Golden Triangle Friday Festival
4.Ryan Chi
Nick Silvas
Caleb Bright
Cameron Gonzales
1:52.2hTXIntegrity TrackMar 13ITC Spring Break Relays
5.Ryan Fata
Colin Mackenzie
Alex Kennedy
Patrick Gibbons
1:52.29CTNew Fairfield Flash Track ClubApr 2738th O'Grady Relays (Friday)
6.Gabriel Merritt
Joseph DeMaria
Logan Argueza
Patric Bello
1:53.8hCASt. AgnesApr 21CYO-DVCL Meet #4 - DVC
7.Christian Jolly
Dylan Joyner
Danarde Roach
Dominic Espinal
1:55.97CTDanbury Flyers TF&XC ClubApr 2738th O'Grady Relays (Friday)
8.Relay Team1:56.11MOBlues Track of Greater St. LouisMay 20St. Louis PAL Memorial Invitational
9.Dominick Rodriguez
Ian Kelly
Matteo Mitchell
Niko Bohler
1:58.5hCASt. BonaventureApr 21CYO-DVCL Meet #4 - DVC
10.Anindo Adhi
Joshua Finley
Chris Twombly
Devlin Stewart-DaSilva
2:01.24CTD.A.Y.O. Lightning TrackApr 2738th O'Grady Relays (Friday)
View full rankings...
SMR 200-200-400-800m - [2-2-4-8]
1.Elyjaiah Durden
Robert Griffin
Cyrus Jacobs Jr
Judah Harris*
3:35.78TXTigers Youth TrackMay 26Northwest Flyers Annual Track Meet
2.Jacorey McAdams
Marcus Lane
Christion Chancellor
Taylor Chaney*
3:49.83TXPremier Performance AthleticsMay 26Northwest Flyers Annual Track Meet
3.Bryan Berteaux III
John Campbell
Zion Norris
Dylan Sullivan-Moreno*
4:01.93TXTrack Houston Youth TrackMay 26Northwest Flyers Annual Track Meet
4.Emily Gnecco
Ethan Santin
Jordan Featherstone
Angelina Guzman
4:05.7hCASt. Michael/St CharlesApr 07Mary Chatterton Relays - DVC
5.Kotero Adrian
Lance Daniels
Amarion Jones
Jamarion Stubbs
4:06.88NVFresh Start TrackMay 12Nevada Storm Invite
6.Nick Silvas
Caleb Bright
Cameron Gonzales
Preston Kimmel
4:15.4hTXIntegrity TrackMar 13ITC Spring Break Relays
7.Akiel Pompey
Kaiel Swift
Kiel Joseph
Matthew Faria*
4:30.3hNYNew York Novas TCMay 26VO2Max Track Club Inc Youth Preseason Invitational
8.Dominick Rodriguez
Adrian Weber
Spencer Cichurski
Ian Kelly
4:34.4hCASt. BonaventureApr 07Mary Chatterton Relays - DVC
9.Jeremiah Batiste
Xaiver Bell
Chace Calicut
Ivan Roberts*
4:35.44TXHouston Red Raiders Youth Sports AcademyMay 26Northwest Flyers Annual Track Meet
10.Naseam Smith
Zekiah Price
Damian Allen
Chase McCallum
4:35.46NVBishop Gorman GatorsMay 12Nevada Storm Invite
View full rankings...
DMR 1200-400-800-1600m - [12-4-8-16]
1.Seth Rocha
Ryan Harvey-Turner
Tanner Gardner
Steven Potter
11:09.05WIOak CreekApr 10M Club Relays
2.Relay Team11:32.0hORSherwood TrackMar 03Teddy Twilight
3.Relay Team12:19.2hTXIntegrity TrackMar 13ITC Spring Break Relays
4.Israel Noble
Joe Kegel
Isaac Sieler
Les Miner
12:26.93MIGR_Track Club/GR FIREApr 28Grand Rapids Elite Challenge
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Joshua Sobota67' 3.25 PRTNBeardenApr 14Bojangles Track & Field Classic
2.10Trey Knight63' 5 PRWARidgefieldMay 182A District 4 Championships
3.9Bryce Foster58' 9.5 PRTXKaty Taylor(James E.)Apr 28UIL 6A Region III (F-Sa)
12Jermaine Anderson58' 9.5GAChapel HillApr 28GHSA AAAA Sectional - Regions 1, 2, 5, 6
5.12Brandon Patterson57' 11.5 PRNJUnion Catholic RegApr 28124th Penn Relays
6.11Olatide Abinusawa*56' 2 PRPAGermantown AcademyMay 21PAISAA Championships
7.12Noah Turnbull54' 8 PRORSummitApr 27Nike/Jesuit Twilight Relays
8.11Shawn Poma54' 2 PRCACathedral CatholicApr 19UC vs Cathedral
9.11Parker Bays53' 10.25 PRAZIronwood RidgeApr 21Southern Arizona Championships
10.12Arvid Veidmark IV53' 7.75 PRAZThunderbirdMay 04AIA Division III Championship
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.-Reggie Jagers214' 9.25 PRCAChula Vista EliteMar 3191st Clyde Littlefield Texas Relays (W-Sa)
2.19+Rodney Brown208' 0.75 PRCAChula Vista EliteMar 3191st Clyde Littlefield Texas Relays (W-Sa)
3.12Joshua Sobota194' 6.75 PRTNBeardenApr 12Bearden HS Meet
4.19+Justin Ramirez190' 7 PRIDIron Wood TCApr 15Hartnell Spring Fling
5.10Trey Knight187' 6 PRWARidgefieldApr 182A GSHL CR, MM @ Ridgefield
6.12Jermaine Anderson174' 11.5 PRGAChapel HillApr 17GHSA Region 5-AAAA
7.12Arvid Veidmark IV171' 3 PRAZThunderbirdMay 10AZ Meet of Champions
8.12Noah Turnbull170' 2 PRORSummitApr 21Summit Invitational
9.17-18David Kowalchick164' 11.5 PRSCMt. Pleasant Track ClubMay 19Mt. Pleasant Track Club Youth Developmental Track & Field Meet
10.12Gavriel Bone162' 0 PRTXPebble HillsApr 13UIL 6A District 01 (W-F)
View full rankings...
Javelin - 800g
1.19+Timothy VanLiew233' 6.75IDIron Wood TCApr 20Beach Invitational (Day 1)
2.17-18Izac Canchola*195' 6.5 PRTXAll American ThrowersMay 26Northwest Flyers Annual Track Meet
3.11Lonnie Fairchild II193' 1 PRAZDesert VistaMay 02AIA Division I Championship
4.11Luke Jackson191' 9LALoyola PrepMar 24Allstate Sugar Bowl Classic
5.11Jalen Hale178' 8 PRORTualatinMay 19OSAA 6A State Championships
6.17-18John Pauldine166' 7.25 PRSCMt. Pleasant Track ClubApr 28Mt. Pleasant Track Club Javelin Invitational
7.10Noah Shaver166' 6 PRAZBradshaw MountainMar 17Rattler Booster Invite
8.12Scott Rathbun158' 0 PRNHKeeneMay 08CVC South Preliminary
9.15-16Ethan Cocco154' 2.5 PRSCMt. Pleasant Track ClubApr 28Mt. Pleasant Track Club Javelin Invitational
10.15-16Asher Krauel153' 4 PRORSherwood TrackMay 12ICS USATF Developmental Meet
View full rankings...
High Jump
1.-Jeremy Taiwo6' 10.75 PRUnattachedApr 27MULTISTARS 2018 (Day 1)
2.11Devon Richardson6' 10 PRMOLSN Lee's Summit NorthMay 12MSHSAA Class 5 District 7
11Charles McBride II6' 10 PRNCApexApr 21Apex Lions Relays
11Daylon Hicks6' 10 PRCAClayton ValleyApr 2160th Annual Mt. SAC Relays (High School Day 2)
11James Bell6' 10 PRNJWest SideMay 20Brick City Invitational
6.10Trey Tintinger6' 9.75MTHelenaMar 31Stanford Invitational
7.11Dallas Wise6' 9 PRSCDutch ForkMar 28Lexington Invitational
8.17-18Jack Cissne6' 8.75 PRAZPhoenix BobcatsMar 31AZ USATF Regulation Meet (South Mountain HS)
9.11Josiah Nilsen6' 8 PRMDDulaneyApr 13Pikesville Track Classic
11Christian Matamoros6' 8 PRTXEl Paso BurgesApr 13UIL 5A District 01 (W-Fr)
11Rashon Alkins6' 8 PRGANorth Cobb CompApr 14Etowah Invitational
View full rankings...
Pole Vault
1.12Armand Duplantis19' 5.5 PRLALafayetteMay 01LHSAA 5A State Outdoor Championships
2.19+Garrett Starkey17' 8.5 PRAZArizona Pole Vault AcademyApr 14Triton Invitational (Day 2)
3.11Haze Farmer17' 4 PRARLake HamiltonApr 12Lake Hamilton Invitational
4.11Max Manson17' 3.5 PRCOMonarchMay 19CHSAA 5A State Championships
5.FrClayton Fritsch17' 2.25 PRTXSam Houston StateApr 20Bryan Clay Invitational (Day 2)
6.19+Dylan Bell17' 1COUS Air Force WCAPApr 19Pacific Coast Intercollegiate
7.-Cole Walsh17' 0.75 PRAZRisen PerformanceApr 2160th Annual Mt. SAC Relays (College/Elite Day 3)
8.12Andrew Ference16' 8 PRAZSalpointe CatholicMar 2478th NIKE Chandler Rotary Elite
9.12Payton Morris16' 6 PRPAEast Pennsboro AreaMay 12Mid-Penn Championships
10.12Kevin Ward*16' 5 PRCASan Dieguito AcademyMay 26CIF-SDS Finals
View full rankings...
Long Jump
1.SrMarcus Flannigan25' 1.25 PR (.2)AZGrand CanyonApr 2060th Annual Mt. SAC Relays (College/Elite Day 2)
2.-Elvijs Misans24' 11.25 PR (.0)CAChula Vista EliteMay 12Oxy Invite
3.19+Ricky Robertson24' 10.5 PR (-.5)CAChula Vista EliteApr 2060th Annual Mt. SAC Relays (College/Elite Day 2)
4.19+Corey Crawford24' 9.75 (.0)CAChula Vista EliteApr 2160th Annual Mt. SAC Relays (College/Elite Day 3)
5.-Ronald Taylor24' 3.25 PR (1.0)CAChula Vista EliteMay 12Oxy Invite
6.11Matthew Boling24' 2.75 PRTXHouston Strake JesuitMar 24Rice Victor Lopez Classic - HS Events (Th-Sa)
7.19+Corey Muggler24' 1.75 PR (.5)MABoston-North TrackMay 12Oxy Invite
8.12Ayden Owens24' 0.5 PRPANorth AlleghenyMay 17PIAA District 7 (WPIAL) AAA Championships
9.11James Bell23' 9.5 PRNJWest SideMay 20Brick City Invitational
10.12Ryan Tennant23' 9 PRORSummitMay 095A-4 IMC District meet day 1
View full rankings...
Triple Jump
1.19+Omar Craddock56' 3.25 PR (-.8)CAChula Vista EliteApr 21Beach Invitational (Day 2)
2.FrJaylen Taylor49' 8.75 PR (3.2)WAWashingtonMay 13Pac-12 Outdoor Track & Field Championships
3.19+Nathaniel Meade48' 6 PRMABoston-North TrackApr 14Penman Relays
4.12Melvin Briley III48' 5 (2.0)FLOakleafMar 31Pepsi Florida Relays
5.12James Carter47' 9.25WIOak CreekMay 05Myrhum Invitational
6.11Devon Richardson47' 2.5 PRMOLSN Lee's Summit NorthMay 12MSHSAA Class 5 District 7
12David Njeri47' 2.5WAWoodrow WilsonMay 19WCD/SWD 3A District Meet, Day 2
8.12Robert Say47' 1.75 PRWATahomaApr 14Pasco Invitational
9.-Julian Hubbard46' 11 PR (1.8)MABoston-North TrackApr 14Penman Relays
10.12Darius Weathers46' 8.25 PRSCIrmoApr 14Bojangles Track & Field Classic
View full rankings...
Hammer - 16lb
1.-Colin Dunbar236' 5.75 PRIDIron Wood TCApr 20Beach Invitational (Day 1)
2.19+Sean Donnelly236' 1.75IDIron Wood TCApr 1960th Annual Mt. SAC Relays (College/Elite Day 1)
3.19+Conor McCullough233' 7.5 PRNYNew York AthleticApr 1960th Annual Mt. SAC Relays (College/Elite Day 1)
4.19+Edward Rowe50' 7 PRORPortland Masters TrackApr 21Clackamas CC Cougar Open
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.