Team Results Management
View Athletic.net Ad Free

Mens

100 Meters
1.SoKhance Meyers10.34 PR (-.8)UnattachedJun 17USATF Junior Outdoor Championships
2.12Donnie James10.54c PRMIOak ParkApr 25Royal Oak vs Ferndale/Oak Park
3.11Noah Stallworth10.80 PR (.2)MIRockfordJun 02MHSAA LP Finals - Division 1
4.12Junias Holmes10.89 PRMIGR_Ottawa HillsMay 14OK White Championship at Lowell
5.17-18Tony Martin10.93 PRMIRDF Saginaw ValleyJul 08USATF Region 5 Junior Olympic Championships
6.17-18Joseph Stevens III11.01 PRMIMotor City TrackJul 01AAU Region 12 Championships
7.-Jarel Jackson11.03 PRMIGR_Track Club/GR FIREJul 01AAU Region 12 Championships
8.17-18Junias Holmes11.06MIGR_Track Club/GR FIREJul 01AAU Region 12 Championships
9.10Christopher Chuparkoff11.13 PRMISalineMay 01SEC HS: Saline & Huron @ Pioneer
10.11Christian Jenkins11.16 PRMIRochester AdamsMay 14OAA Red Championships
View full rankings...
200 Meters
1.SoKhance Meyers20.62 PR (.5)UnattachedJun 17USATF Junior Outdoor Championships
2.12Donnie James21.20 PR (-.7)MIOak ParkJun 02MHSAA LP Finals - Division 1
3.17-18Tony Martin21.73 PRMIRDF Saginaw ValleyJul 08USATF Region 5 Junior Olympic Championships
4.19+Khance Meyers21.77 PR (1.6)MIGazelle Sports EliteJun 23State Games of Michigan Track and Field
5.11Noah Stallworth21.85 PRMIRockfordMay 262018 MITCA Division 1 Team State Meet
6.10Christopher Chuparkoff21.97 PRMISalineMay 01SEC HS: Saline & Huron @ Pioneer
7.17-18Junias Holmes22.07 PRMIGR_Track Club/GR FIREJul 01AAU Region 12 Championships
8.17-18Jordan Maxwell22.23 PRMIElite Performance XLJul 08USATF Region 5 Junior Olympic Championships
9.Dwight Smith22.53 PRMIMotor City TrackJul 01AAU Region 12 Championships
10.12Junias Holmes22.56 PRMIGR_Ottawa HillsApr 21Cougar Invite
17-18Marcus Montgomey22.56 PRMIRDF Saginaw ValleyJun 16USATF Michigan Association Junior Olympic Championships
View full rankings...
400 Meters
1.12Donnie James47.14 PRMIOak ParkJun 02MHSAA LP Finals - Division 1
2.17-18Marcus Montgomey48.37 PRMIRDF Saginaw ValleyJul 08USATF Region 5 Junior Olympic Championships
3.10Christopher Chuparkoff48.44 PRMISalineJun 02MHSAA LP Finals - Division 1
4.11James Flournoy48.74 PRUnattachedJun 17USATF Junior Outdoor Championships
5.17-18Alex Young49.16 PRMIGR_Track Club/GR FIREJul 01AAU Region 12 Championships
6.11Jacob Williams49.67 PRMIOak ParkMay 19MHSAA LP Region 06-1 @ West Bloomfield
7.12Netunji Paige50.03 PRMIAnn Arbor PioneerMay 29Larry Steeb Meet of Champions
8.-Marcus Jackson50.07 PRMIPrime Time Performance Track ClubJul 01AAU Region 12 Championships
9.17-18Jason Flake50.37 PRMIMotor City TrackJul 01AAU Region 12 Championships
10.11Berry Matthews51.37 PRMISalemMay 262018 MITCA Division 1 Team State Meet
View full rankings...
800 Meters
1.12Netunji Paige1:53.02 PRMIAnn Arbor PioneerMay 04Golden Triangle Friday Festival
2.11Nick Foster1:53.38 PRMIAnn Arbor PioneerMay 29Larry Steeb Meet of Champions
3.11Jesse Edelstein1:55.64 PRMIAnn Arbor SkylineJun 02MHSAA LP Finals - Division 1
4.17-18Nicholas Couyoumjian1:56.70 PRMIMichigan RacersJun 17New Balance Nationals Outdoor
5.17-18Parker Raymond1:56.74 PRMIPrime Time Performance Track ClubJul 01AAU Region 12 Championships
6.11Javonne Kirksey1:57.15 PRMIOak ParkMay 25Oakland County Championship
7.12Jama Jama1:58.13 PRMIGR_Ottawa HillsMay 23Metro Health Sports Medicine Scholarship Invite
8.17-18Nicholas Couyoumjian1:58.69 PRMIMichigan RacersJul 01AAU Region 12 Championships
9.11John Florence1:58.91 PRMIAnn Arbor PioneerMay 29Larry Steeb Meet of Champions
10.-Marcus Jackson1:59.41 PRMIPrime Time Performance Track ClubJul 01AAU Region 12 Championships
View full rankings...
1500 Meters
1.17-18Nicholas Couyoumjian4:13.01 PRMIMichigan RacersJul 01AAU Region 12 Championships
2.15-16Gage Killewald4:14.07MIDetroit Cheetah TrackJul 08USATF Region 5 Junior Olympic Championships
3.-John Rankin4:15.93 PRMIPrime Time Performance Track ClubJul 01AAU Region 12 Championships
4.15-16Akshay Reddy4:18.55 PRMIMichigan RacersJul 01AAU Region 12 Championships
5.15-16Camerie Cooper4:23.02 PRMIMotor City TrackJul 01AAU Region 12 Championships
6.15-16Juan Hernandez4:26.48 PRMIGR_Track Club/GR FIREJul 01AAU Region 12 Championships
7.-John Gaton4:26.92 PRMIAnn Arbor TrackJul 01AAU Region 12 Championships
8.13-14Brandon Thompson4:28.81 PRMIFCA Track ClubJul 01AAU Region 12 Championships
9.17-18Javonne Kirksey4:30.17MIMotor City TrackJul 01AAU Region 12 Championships
10.15-16Kyle Foulk4:31.53 PRMIFlint International T.C.Jul 08USATF Region 5 Junior Olympic Championships
View full rankings...
1600 Meters
1.11Nick Foster4:08.16 PRMIAnn Arbor PioneerApr 21April Showers Relays
2.11Jesse Edelstein4:16.52 PRMIAnn Arbor SkylineMay 05Golden Triangle Saturday Showcase
3.12Jack Wallace4:22.06 PRMIAnn Arbor PioneerMay 11SEC Red Championship
4.11Alec Miracle4:22.42MIBrother RiceMay 05Golden Triangle Saturday Showcase
5.12Netunji Paige4:25.80 PRMIAnn Arbor PioneerMay 05Golden Triangle Saturday Showcase
6.12Michael Shkolnik4:26.01 PRMIAnn Arbor PioneerMay 05Golden Triangle Saturday Showcase
7.12Aldo Pando-Girard4:28.06 PRMIAnn Arbor PioneerMay 01SEC HS: Saline & Huron @ Pioneer
8.11John Florence4:28.09 PRMIAnn Arbor PioneerMay 07SEC Red Division - Pioneer @ Skyline
9.11Ethan Mielock4:30.50 PRMIAnn Arbor PioneerMay 07SEC Red Division - Pioneer @ Skyline
10.11Eric Niestroy4:31.94 PRMILake FentonMay 18MHSAA LP Region 16-2 @ Corunna
View full rankings...
3000 Meters
1.17-18Michael Hancock Hancock9:14.54 PRMIFlint International T.C.Jun 16USATF Michigan Association Junior Olympic Championships
2.17-18Anthony Hancock9:15.45 PRMIFlint International T.C.Jun 16USATF Michigan Association Junior Olympic Championships
3.17-18Luke Pohl9:36.99MIAnn Arbor TrackJul 01AAU Region 12 Championships
4.15-16Juan Hernandez9:45.11 PRMIGR_Track Club/GR FIREJul 01AAU Region 12 Championships
5.-John Gaton10:09.41 PRMIAnn Arbor TrackJul 01AAU Region 12 Championships
6.15-16Camerie Cooper10:09.65 PRMIMotor City TrackJul 01AAU Region 12 Championships
7.17-18Yafet Gebremariam10:20.32 PRMIAnn Arbor TrackJun 16USATF Michigan Association Junior Olympic Championships
8.-Jake Eagling10:24.71 PRMIFCA Track ClubJul 01AAU Region 12 Championships
9.-Evan Suydam10:30.34 PRMIFCA Track ClubJul 01AAU Region 12 Championships
10.-Aiden Smith10:46.04 PRMIFCA Track ClubJul 01AAU Region 12 Championships
View full rankings...
3200 Meters
1.11Nick Foster8:54.80 PRMIAnn Arbor PioneerMay 04Golden Triangle Friday Festival
2.12Jack Wallace9:15.20 PRMIAnn Arbor PioneerJun 02MHSAA LP Finals - Division 1
3.10Anthony Hancock9:22.78 PRMIDearborn Divine ChildApr 27Spartan Classic Track and Field Invite
4.12Michael Shkolnik9:22.82 PRMIAnn Arbor PioneerMay 04Golden Triangle Friday Festival
5.11John Florence9:26.65 PRMIAnn Arbor PioneerJun 02MHSAA LP Finals - Division 1
6.11Ethan Mielock9:32.78 PRMIAnn Arbor PioneerMay 04Golden Triangle Friday Festival
7.12Aldo Pando-Girard9:34.40 PRMIAnn Arbor PioneerMay 04Golden Triangle Friday Festival
8.11Eric Niestroy10:05.99 PRMILake FentonMay 18MHSAA LP Region 16-2 @ Corunna
9.12Philip Valtadoros10:19.31MIAnn Arbor PioneerApr 24SEC HS: Monroe @ Pioneer
10.17-18Les Miner10:32.85MIGR_Track Club/GR FIREMay 05Hopkins Invitational
View full rankings...
5000 Meters
1.-Andrew Rylaarsdam15:17.25 PRMIPlaymakers RacingMay 17North Central Gregory Outdoor Invitational
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.17-18Will Agodu14.34 PR (-.1)MIMichigan StateMar 31adidas Raleigh Relays
2.11Brandon Ratliff14.67 PRMIWyomingMay 18MHSAA LP Region 01-1 @ Grand Haven
3.11Thomas Moreman15.13 PRUnattachedJul 08USATF Region 5 Junior Olympic Championships
4.10Leo Gabaron15.22 PRMIAnn Arbor PioneerMay 18MHSAA LP Region 03-1 @ Saline
5.10Noah Klopf15.23 PRMIFreelandMay 18MHSAA LP Region 20-2 @ Chippewa Hills
6.17-18Montel Lewis15.45 PRMIDetroit Cheetah TrackJun 16USATF Michigan Association Junior Olympic Championships
7.15-16Brian You15.92 PRMIMichigan RacersJul 01AAU Region 12 Championships
8.17-18Tommy Ford15.98 PRMIMichigan Accelerators TrackJul 01AAU Region 12 Championships
9.17-18Adam Doty16.06 PRMIMichigan RacersJul 01AAU Region 12 Championships
10.12Derek Yang16.31 PRMIAnn Arbor PioneerMay 01SEC HS: Saline & Huron @ Pioneer
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.10Leo Gabaron39.96 PRMIAnn Arbor PioneerJun 02MHSAA LP Finals - Division 1
2.11Brandon Ratliff41.13 PRMIWyomingMay 12OK Gold Conference Meet
3.12Derek Yang41.44 PRMIAnn Arbor PioneerMay 29Larry Steeb Meet of Champions
4.10Noah Klopf42.99 PRMIFreelandMay 042018 Shepherd BLUEJAY Invite
5.11Logan Jacobs43.73MIAnn Arbor PioneerApr 21April Showers Relays
6.12Albert Graves45.65 PRMIGR_Ottawa HillsMay 14OK White Championship at Lowell
View full rankings...
3k Steeplechase
1.-Andrew Rylaarsdam10:04.74 PRMIPlaymakers RacingMay 17North Central Gregory Outdoor Invitational
View full rankings...
4x100 Relay
1.Phillip Stewart
Donnie James
Dwight Smith
D'Wan Mathis
41.85MIMotor City TrackJun 17New Balance Nationals Outdoor
2.Alexander Hage
Jarel Jackson
John Vanden Heuvel
Junias Holmes
42.20MIGR_Track Club/GR FIREJul 01AAU Region 12 Championships
3.Relay Team42.25MIElite Performance XLJun 16USATF Michigan Association Junior Olympic Championships
4.Jamal Brukett
Marcus Montgomey
Dorquese Doster
Tony Martin
42.91MIRDF Saginaw ValleyJul 08USATF Region 5 Junior Olympic Championships
5.-Patrick Collins
Jaier Harden
Lunden Trotter
Junias Holmes
43.16MIGR_Ottawa HillsApr 28Grand Rapids Elite Challenge
6.Benjamin Nielsen
Dubeme Amene
Ethan Pyeatt
Jaden Dokes
45.16MIPrime Time Performance Track ClubJul 01AAU Region 12 Championships
7.Denzel Butler
Garrett Duncan
Marcus Carter Jr
Nicholas Floyd
45.67MIMaximum OutPut TrackJul 01AAU Region 12 Championships
8.Reece Emeott
Drew Burton
Ty Burton
Josh Mccune
1:03.05MIGazelle Sports EliteJun 23State Games of Michigan Track and Field
9.Charlie Morrison
Michael Walker
Robert Thompson
Torran Simmons
1:09.85MIWAZAJul 01AAU Region 12 Championships
View full rankings...
4x200 Relay
1.Donnie James
Dwight Smith
Phillip Stewart
D'Wan Mathis
1:27.38MIMotor City TrackJun 17New Balance Nationals Outdoor
2.-Patrick Collins
Jaier Harden
Lunden Trotter
Junias Holmes
1:32.18MIGR_Ottawa HillsApr 21Cougar Invite
View full rankings...
4x400 Relay
1.Jacob Williams
Jason Flake
William Daniels
Javonne Kirksey
3:20.96MIMotor City TrackJun 17New Balance Nationals Outdoor
2.Nicholas Couyoumjian
Josh Mormeyer
Tyler Burrell
Adam Doty
3:28.73MIMichigan RacersJul 08USATF Region 5 Junior Olympic Championships
3.Parker Raymond
Emerson Rogers
Marcus Jackson
Patrick Balow
3:32.15MIPrime Time Performance Track ClubJul 01AAU Region 12 Championships
4.Caleb Oyster
Jordan Maxwell
Marcus Palmore
Christian Jenkins
3:37.48MIElite Performance XLJul 08USATF Region 5 Junior Olympic Championships
5.Christopher Brown
Kerry Jackson II
Lawrence Gilliam
Myles Derrick
3:44.74MISouthfield MustangsJul 01AAU Region 12 Championships
6.Joe Kegel
Issac Kortz
Justice Schaeffer
Seamus Noonan
4:34.74MIGR_Track Club/GR FIREJun 01MiHS State Championship
View full rankings...
4x800 Relay
1.Jacob Williams
Lemayne Burton
Corey Kennard II
Javonne Kirksey
8:02.34MIMotor City TrackJun 17New Balance Nationals Outdoor
2.Christopher Davenport
Emerson Rogers
John Rankin
Lukas Mitrius
8:21.36MIPrime Time Performance Track ClubJul 01AAU Region 12 Championships
3.Samuel Dudek
Kyle Foulk
Jibril Syed
Dayton Truitt
8:37.33MIFlint International T.C.Jul 08USATF Region 5 Junior Olympic Championships
4.Les Miner
Micah McFarlane
Israel Nobel
Seamus Noonan
9:03.55MIGR_Track Club/GR FIREMay 21Squire JV Invite
5.Aiden Smith
Brandon Thompson
Dakota Kohn
Evan Suydam
9:16.28MIFCA Track ClubJul 01AAU Region 12 Championships
6.Braxton Brann
David Smith
Eric Rodwell
Jordan Embry
9:39.22MIAnn Arbor TrackJul 01AAU Region 12 Championships
View full rankings...
SMR 100-100-200-400m
1.-Patrick Collins
Lunden Trotter
Jaier Harden
Junias Holmes
1:34.57MIGR_Track Club/GR FIREJun 17New Balance Nationals Outdoor
2.-Marquez Hawthorne
Darien Randolph
Jesse Li
Garnett Bernier
1:45.40MIAnn Arbor PioneerMay 04Golden Triangle Friday Festival
View full rankings...
DMR 1200-400-800-1600m - [12-4-8-16]
1.Israel Noble
Joe Kegel
Isaac Sieler
Les Miner
12:26.93MIGR_Track Club/GR FIREApr 28Grand Rapids Elite Challenge
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.10Jaelyne Barnett48' 7.5 PRMIOak ParkMay 19MHSAA LP Region 06-1 @ West Bloomfield
2.11Dennis Simmons46' 7 PRMIAnn Arbor PioneerMay 24Pioneer Boys Only Last Chance Invite
3.15-16Justin Doty45' 10.75 PRMIMichigan RacersJul 01AAU Region 12 Championships
4.12Jaier Harden43' 8.5 PRMIGR_Ottawa HillsApr 21Cougar Invite
5.10Curtis Rogers42' 0MIBeverly Hills GrovesMay 09OAA Blue Championships @ West Bloomfield
6.9Komarus Hatch34' 7.5 PRMIAnn Arbor PioneerApr 28Waterford Mott Ashley/Brennan Relays
7.15-16Jaden Wilson33' 4.5 PRMISouthfield MustangsJul 01AAU Region 12 Championships
8.10Isaac Sieler25' 2 PRMIGR_Track Club/GR FIREJun 01MiHS State Championship
9.7Kevin Miner18' 6.75 PRMIGR_Track Club/GR FIREApr 28Grand Rapids Elite Challenge
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.15-16Justin Doty138' 11 PRMIMichigan RacersJul 08USATF Region 5 Junior Olympic Championships
2.10Curtis Rogers134' 11 PRMIBeverly Hills GrovesMay 25Oakland County Championship
3.15-16Jaelyne Barnett117' 9 PRMIMotor City TrackJul 01AAU Region 12 Championships
4.11Dennis Simmons115' 0 PRMIAnn Arbor PioneerMay 18MHSAA LP Region 03-1 @ Saline
5.9Komarus Hatch102' 5.5 PRMIAnn Arbor PioneerMay 11SEC Red Championship
6.15-16Jaden Wilson89' 4.75 PRMISouthfield MustangsJul 01AAU Region 12 Championships
View full rankings...
Javelin - 800g
1.15-16Jaelyne Barnett119' 11.75 PRMIMotor City TrackJul 01AAU Region 12 Championships
2.17-18Elias Haddad110' 2.75 PRMIGR_Track Club/GR FIREJul 01AAU Region 12 Championships
3.-Bo Anderson87' 4.75 PRMIWAZAJul 01AAU Region 12 Championships
View full rankings...
High Jump
1.15-16Christopher Brown6' 1.5 PRMISouthfield MustangsJul 01AAU Region 12 Championships
15-16Nicholas Floyd6' 1.5 PRMIMaximum OutPut TrackJul 01AAU Region 12 Championships
-Trevor Kieft6' 1.5 PRMIAnn Arbor TrackJul 01AAU Region 12 Championships
4.12Jacob Williams5' 10 PRMIAnn Arbor PioneerMay 07SEC Red Division - Pioneer @ Skyline
5.-Lukas Mitrius5' 9.75 PRMIPrime Time Performance Track ClubJul 01AAU Region 12 Championships
6.12Lael Onifade5' 9 PRMIAnn Arbor PioneerApr 21April Showers Relays
7.-Ethan Szabados5' 7.75 PRMIMichigan Accelerators TrackJul 01AAU Region 12 Championships
8.12Chris Wilson5' 5 PRMIAnn Arbor PioneerMay 11SEC Red Championship
9.15-16Jeyarangan Adishvar5' 5 PRMIMichigan RacersJun 16USATF Michigan Association Junior Olympic Championships
10.10Noah Klopf5' 4 PRMIFreelandApr 11TVC Crossover-MLS/Millington at Freeland
11Kazi Hardy5' 4 PRMIGR_Ottawa HillsMay 01OK White Tri at Cedar Springs
View full rankings...
Pole Vault
1.Henry Sheldon14' 9.5 PRMIDexterJun 17New Balance Nationals Outdoor
2.-Andrew Koenigsknecht14' 6 PRMIInversion Vault ClubJun 23Inversion Vault Club Summer Series #1
3.Oliver Bishop13' 9.75 PRMIDexterJun 17New Balance Nationals Outdoor
4.12Derek Yang13' 1 PRMIAnn Arbor PioneerMay 07SEC Red Division - Pioneer @ Skyline
5.-Noah Schultz12' 0 PRMIUp and RunningJun 23Inversion Vault Club Summer Series #1
6.-Trey Welch11' 6 PRMIInversion Vault ClubJun 23Inversion Vault Club Summer Series #1
7.-Nathan Kangas11' 0 PRMIUp and RunningJun 23Inversion Vault Club Summer Series #1
8.-Bryce Livesey10' 6 PRMIInversion Vault ClubJun 23Inversion Vault Club Summer Series #1
9.11Logan Jacobs10' 1 PRMIAnn Arbor PioneerMay 11SEC Red Championship
10.12Albert Graves9' 6 PRMIGR_Ottawa HillsMay 14OK White Championship at Lowell
View full rankings...
Long Jump
1.17-18Tony Martin22' 6.75 PR (.0)MIRDF Saginaw ValleyJul 08USATF Region 5 Junior Olympic Championships
2.17-18Jacob Williams21' 8.75 PRMIMotor City TrackJul 01AAU Region 12 Championships
3.10Noah Klopf21' 1.25 PRMIFreelandMay 18MHSAA LP Region 20-2 @ Chippewa Hills
4.12Travis Burke20' 6MIAnn Arbor PioneerMay 01SEC HS: Saline & Huron @ Pioneer
5.-Stephan Bracey20' 1 PRMIGR_Track Club/GR FIREJul 01AAU Region 12 Championships
6.11Ethan Peters19' 10.25 PRMIGrand HavenApr 26Rockford at Grand Haven
7.-Trevor Kieft19' 9.5 PRMIAnn Arbor TrackJul 01AAU Region 12 Championships
8.17-18Jawan Roberts19' 6.75 PRMIRDF Saginaw ValleyJun 16USATF Michigan Association Junior Olympic Championships
9.-Christopher Davenp19' 2 PRMIPrime Time Performance Track ClubJul 01AAU Region 12 Championships
10.15-16DJ Thomas19' 1.5 PRMIElite Performance XLJun 16USATF Michigan Association Junior Olympic Championships
View full rankings...
Triple Jump
1.17-18Noah Klopf40' 8.25 PRMIRDF Saginaw ValleyJun 16USATF Michigan Association Junior Olympic Championships
2.15-16Jibril Syed33' 6.25 PRMIFlint International T.C.Jul 08USATF Region 5 Junior Olympic Championships
3.13-14Fred George III33' 2.75MIMotor City TrackJul 01AAU Region 12 Championships
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.