Team Results Management
View Athletic.net Ad Free

Mens

100 Meters
1.12Cornelius Bright10.65 PR (2.3)WIOak CreekJun 02WIAA D1 State Track & Field Championships
2.17-18Joseph Fahnbulleh*10.73 PRMNPark Flyers Track & FieldJun 17USATF Minnesota Association Junior Olympic Championships
3.11Lewis Huenink10.80 PRWIWauwatosa EastMay 15Greater Metro Conference Meet
4.17-18Nicholas Sharma*10.87 PRMNI AM Elite Track & FieldJun 17USATF Minnesota Association Junior Olympic Championships
5.17-18Ethan Peal*10.88MNTrack Minnesota EliteJun 17USATF Minnesota Association Junior Olympic Championships
6.17-18Ian Brown10.94c PRNEApollo Track ClubMay 26Apollo Track Club Invitational
7.17-18Noah Strako11.10 PRNEWings of Omaha TrackJun 02AAU Nebraska Qualifier
15-16Godsword Simon*11.10 PRMNMinnesota Sprint FactoryJun 17USATF Minnesota Association Junior Olympic Championships
9.17-18Tyreece Wynne11.14c PRNEApollo Track ClubMay 26Apollo Track Club Invitational
10.10Dante White11.19 PRMNWayzataMay 09True Team Section 7AAA
17-18Max Smith*11.19 PRIAAnkeny Track & Field ClubJun 17USATF Iowa Association Junior Olympic Championships
View full rankings...
200 Meters
1.17-18Joseph Fahnbulleh*21.54 PRMNPark Flyers Track & FieldJun 17USATF Minnesota Association Junior Olympic Championships
2.11Lewis Huenink21.61 PR (3.2)WIWauwatosa EastJun 02WIAA D1 State Track & Field Championships
3.17-18Nicholas Sharma*21.81 PRMNI AM Elite Track & FieldJun 17USATF Minnesota Association Junior Olympic Championships
4.11Ethan Krueger22.26 PR (3.2)WIKenosha Indian TrailJun 02WIAA D1 State Track & Field Championships
5.17-18Noah Strako22.55 PRNEWings of Omaha TrackJun 02AAU Nebraska Qualifier
6.15-16Godsword Simon*22.60 PRMNMinnesota Sprint FactoryJun 17USATF Minnesota Association Junior Olympic Championships
7.17-18Brandon Langdok*22.64 PRMNTrack Minnesota EliteJun 17USATF Minnesota Association Junior Olympic Championships
8.11Jaylen Champion22.72 PRMNHopkinsMay 18Minnesota True Team State Meet AAA
9.17-18Ethan Peal*22.74MNTrack Minnesota EliteJun 17USATF Minnesota Association Junior Olympic Championships
17-18Langston Samples*22.74 PRIATornado TrackJun 17USATF Iowa Association Junior Olympic Championships
View full rankings...
400 Meters
1.11LeeAaron Berks49.61 PRNELincolnMay 09District A-1
2.10Chase Roberts49.70 PRWIWauwatosa EastJun 02WIAA D1 State Track & Field Championships
3.11Ethan Krueger50.26 PRWIKenosha Indian TrailMay 24WIAA D1 Sectional - Mukwonago
4.17-18Marquan Wiesen*50.84 PRWICentral Wisconsin TrackJun 16USATF Wisconsin Association Junior Olympic Championships
5.17-18David Young*50.98 PRWIWings of Glory TCJun 16USATF Wisconsin Association Junior Olympic Championships
6.17-18Julian Wright*51.07 PRMNEagles WingsJun 17USATF Minnesota Association Junior Olympic Championships
7.17-18William Reemtsma*51.31 PRIAMississippi Valley TrackJun 17USATF Iowa Association Junior Olympic Championships
8.17-18Cade Lizotte*51.71 PRMNTrack Minnesota EliteJun 17USATF Minnesota Association Junior Olympic Championships
9.12Ryan Harvey-Turner51.86 PRWIOak CreekMay 24WIAA D1 Sectional - Mukwonago
10.17-18Ethan Peal*51.99MNTrack Minnesota EliteJun 17USATF Minnesota Association Junior Olympic Championships
View full rankings...
800 Meters
1.12Steven Potter1:54.34 PRWIOak CreekMay 24WIAA D1 Sectional - Mukwonago
2.12Kavanaugh FitzPatrick1:55.58 PRWILakelandJun 02WIAA D2 State Track & Field Championships
3.11LeeAaron Berks1:55.80 PRNELincolnMay 09District A-1
4.17-18Liam Belson*1:55.82 PRWIStevens Point Area Running ClubJun 17New Balance Nationals Outdoor
5.11Ryan Potter1:58.34 PRWIOak CreekMay 24WIAA D1 Sectional - Mukwonago
6.17-18Garang Atem-Akok*2:01.03IAAll-American Track ClubJun 17USATF Iowa Association Junior Olympic Championships
7.17-18Bruce Muehlhauser*2:02.90 PRMNI AM Elite Track & FieldJun 17USATF Minnesota Association Junior Olympic Championships
8.15-16Daniel Romary*2:04.95 PRNEOlympus Track ClubJun 17USATF Nebraska Association Junior Olympic Championships
9.15-16Jackson Thoe*2:06.62 PRMNPark Flyers Track & FieldJun 17USATF Minnesota Association Junior Olympic Championships
10.15-16Ryan Meyer2:06.81 PRNDRagnarök Athletic ClubJun 09USATF Dakotas Association Junior Olympic Championships
View full rankings...
1500 Meters
1.19+Eric Finan3:48.16 PRORTeam Run EugeneMay 04Oregon Twilight
2.19+Harrison Clark4:05.71 PRMNMill City RunningMay 05Meet of the Unsaintly
3.15-16Nagmeldin Abdallah*4:19.37 PRNESimple Foundation AcademyJun 17USATF Nebraska Association Junior Olympic Championships
4.15-16Conrad Schroeder*4:28.69NELincoln Community Track ClubJun 17USATF Nebraska Association Junior Olympic Championships
5.15-16Carter Owen*4:35.99 PRIAWest Side TrackJun 17USATF Iowa Association Junior Olympic Championships
6.17-18Logan Berg*4:36.23 PRIAAnkeny Track & Field ClubJun 17USATF Iowa Association Junior Olympic Championships
7.15-16Jacob Rupp4:36.95 PRNECornhusker FlyersMay 12LYTC Invite
8.12Jaden Gebeke*4:40.51 PRUnattachedJun 17USATF Nebraska Association Junior Olympic Championships
9.13-14Zach Pittman*4:42.50 PRNELincoln Community Track ClubJun 17USATF Nebraska Association Junior Olympic Championships
10.13-14Drew Arduser*4:44.35 PRNELincoln Youth TrackJun 17USATF Nebraska Association Junior Olympic Championships
View full rankings...
1600 Meters
1.11Matthew Meinke4:15.43 PRWINeenahJun 02WIAA D1 State Track & Field Championships
2.12Steven Potter4:28.55 PRWIOak CreekApr 25East Troy Invitational
3.12Kavanaugh FitzPatrick4:30.66WILakelandMay 15Great Northern Conference Championships
4.11Tyler Kisting4:37.52WIOak CreekMay 24WIAA D1 Sectional - Mukwonago
5.10Jacob Klumb4:54.52WILiving Word LutheranMay 15Midwest Classic Conference Meet
6.11Tanner Gardner4:58.48WIOak CreekMay 05Myrhum Invitational
7.11Jaden Gebeke4:59.12 PRNEElkhornApr 06Nebraska City Invitational
8.8Zach Pittman4:59.55 PRNENorrisMay 12Nebraska Championship Meet
9.12Seth Rocha5:00.6hWIOak CreekMar 17Raider Invite
10.11Cameron Hyatt5:11.60 PRWIOak CreekMay 15SEC JV Conference
View full rankings...
3000 Meters
1.15-16Zachary Jones9:38.39 PRNEWest Omaha TrackJun 02AAU Nebraska Qualifier
2.15-16Jacob Rupp9:40.46 PRNECornhusker FlyersMay 12LYTC Invite
3.17-18Trey Meier*9:40.69 PRWIKenosha PhlyerzJun 16USATF Wisconsin Association Junior Olympic Championships
4.15-16Nagmeldin Abdallah*9:41.08 PRNESimple Foundation AcademyJun 17USATF Nebraska Association Junior Olympic Championships
5.17-18Logan Berg*10:06.53 PRIAAnkeny Track & Field ClubJun 17USATF Iowa Association Junior Olympic Championships
6.13-14Aiden Johnson10:20.80 PRNDTeam NoDak YouthJun 09USATF Dakotas Association Junior Olympic Championships
7.15-16Ryan Meyer10:21.55 PRNDRagnarök Athletic ClubJun 09USATF Dakotas Association Junior Olympic Championships
8.13-14Joseph Volkmer10:24.78NELincoln Youth TrackMay 12LYTC Invite
9.15-16Aidan Ramsey*10:27.80 PRIADCG Track ClubJun 17USATF Iowa Association Junior Olympic Championships
10.11-12Carter Hohlen10:29.58 PRNELincoln Community Track ClubMay 12LYTC Invite
View full rankings...
3200 Meters
1.11Matthew Meinke9:06.62 PRWINeenahJun 02WIAA D1 State Track & Field Championships
2.12Kavanaugh FitzPatrick9:40.59 PRWILakelandJun 02WIAA D2 State Track & Field Championships
3.11Tyler Kisting9:41.85 PRWIOak CreekMay 05Myrhum Invitational
4.12Seth Rocha10:25.43 PRWIOak CreekMay 05Myrhum Invitational
5.10Jacob Klumb10:27.05 PRWILiving Word LutheranMay 24WIAA D3 Sectional - Hilbert
6.11Jaden Gebeke10:49.04 PRNEElkhornMay 18NSAA Class B State Championships
7.11David Williams11:10.61 PRWIOak CreekMay 15SEC JV Conference
8.12Dustin Deschaine11:13.10 PRWIOak CreekMay 12Rocket Freshman/JV Invite
9.12Dillon Deschaine12:06.10 PRWIOak CreekMay 15SEC JV Conference
10.9Kyle Luettgen12:10.22 PRWIOak CreekMay 15SEC JV Conference
View full rankings...
5000 Meters
1.11Matthew Meinke*14:57.66WINeenahJun 17New Balance Nationals Outdoor
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.17-18Gratt Reed*14.36IACentral Iowa Excaliburs TrackJun 17USATF Iowa Association Junior Olympic Championships
2.17-18Kelvon Johnson*14.41WIWings of Glory TCJun 16USATF Wisconsin Association Junior Olympic Championships
3.12Abel Christiansen14.71 PRWIBrookfield EastMay 15Greater Metro Conference Meet
4.10Myles Thompson14.92 PRNEOmaha BurkeMay 19NSAA Class A State Championships
17-18Lyndon Harrison14.92 PRNEPeak Performance T.C.Jun 02AAU Nebraska Qualifier
6.17-18Noah Strako14.94 PRNEWings of Omaha TrackJun 022018 NEBRASKA/MIDWEST YOUTH CHAMPIONSHIPS
7.17-18William Reemtsma*15.11 PRIAMississippi Valley TrackJun 17USATF Iowa Association Junior Olympic Championships
8.10Kyle Trunnell*15.39 PRUnattachedJun 17USATF Iowa Association Junior Olympic Championships
9.17-18Ke'Vonta Thompson15.44cNEApollo Track ClubMay 26Apollo Track Club Invitational
10.11Dan Cramer15.60 PRWIOak CreekMay 24WIAA D1 Sectional - Mukwonago
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12Abel Christiansen38.60 PRWIBrookfield EastMay 24WIAA D1 Sectional - West Allis Central
2.10Myles Thompson39.87 PRNEOmaha BurkeMay 19NSAA Class A State Championships
3.11Brian Clausen40.48 PRNEPapillion-La Vista SouthMay 03Omaha Metro Conference Championships
4.11Thomas Wojnowski42.32 PRWIOak CreekMay 24WIAA D1 Sectional - Mukwonago
5.12James Carter43.68WIOak CreekApr 25East Troy Invitational
6.11Dan Cramer43.97 PRWIOak CreekApr 10M Club Relays
7.9Gage Sayles45.21 PRNEMillard SouthMay 09NSAA District A-2 Meet
8.10Elijah Cottrell45.78 PRWIOak CreekMay 03SEC JV Conference Relays
9.10Earl Foster III46.98 PRMNSpectrumMay 15MCAA Conference Championships
10.10Zach Bachinski47.04 PRWIOak CreekMay 15SEC JV Conference
View full rankings...
3k Steeplechase
1.17-18Kavanaugh FitzPatrick*9:53.60 PRWIThunderbird Track and FieldJun 17USATF Junior Outdoor Championships
View full rankings...
4x100 Relay
1.Brandon Langdok
Jaylen Champion
Ethan Briggs
Cade Lizotte*
42.92MNTrack Minnesota EliteJun 17USATF Minnesota Association Junior Olympic Championships
2.Joseph Fahnbulleh
Brendon Johnson-Snyders
Wyatt Lubarski
Andrew Hermes*
43.75MNPark Flyers Track & FieldJun 17USATF Minnesota Association Junior Olympic Championships
3.Ashton Brown
George Jackson
Godsword Simon
Julian Tong*
44.05MNMinnesota Sprint FactoryJun 17USATF Minnesota Association Junior Olympic Championships
4.Issiah Butler
Cornelius Bright
Ethan Myers
Gunnar Doyle
44.42WIOak CreekApr 10M Club Relays
5.Ian Brown
Ke'Vonta Thompson
Lionel Mcphaull Jr.
Tyreece Wynne
45.21NEApollo Track ClubJun 02AAU Nebraska Qualifier
6.Eugene Dixon
Brenden Eyrich
Markeis Frazier
Samuel Ojebode*
45.63MNEagles WingsJun 17USATF Minnesota Association Junior Olympic Championships
7.Jadae Moore
Isaiah Holliday
Daniel Romary
Jose Mbiya*
48.55NEOlympus Track ClubJun 17USATF Nebraska Association Junior Olympic Championships
8.Caleb Sickerson
Philip Geiser
Aidan Adamson
Jake Gossett*
52.09IATurbo Track ClubJun 17USATF Iowa Association Junior Olympic Championships
9.Carson Peirce
Theo Moseman
Aziah Ashley
Leighton Olesen*
52.72IALawton-Bronson Track ClubJun 17USATF Iowa Association Junior Olympic Championships
10.Joshua Beil
Tommy Schreiner
Isaac Schumacher
Owen Thielges
55.60NDTeam NoDak YouthJun 09USATF Dakotas Association Junior Olympic Championships
View full rankings...
4x200 Relay
1.Sam Phelps
Gunnar Doyle
Brady Erdman
Nate Gladney
1:36.97WIOak CreekApr 10M Club Relays
View full rankings...
4x400 Relay
1.Steven Potter
Sam Phelps
Ryan Harvey-Turner
Ryan Potter
3:19.67WIOak CreekJun 02WIAA D1 State Track & Field Championships
2.Eugene Dixon
Markeis Frazier
Samuel Ojebode
Teivel Elder*
3:54.19MNEagles WingsJun 17USATF Minnesota Association Junior Olympic Championships
3.Ian Brown
Ke'Vonta Thompson
Lionel Mcphaull Jr.
Tyreece Wynne
3:56.45NEApollo Track ClubJun 02AAU Nebraska Qualifier
4.Francisco Becerra
Soni Hiner
Gage Morrow
Ambrose Terneus*
3:56.75NEBellevue Breeze Rec TrackJun 17USATF Nebraska Association Junior Olympic Championships
5.Carson Peirce
Leighton Olesen
Aziah Ashley
Theo Moseman*
4:19.39IALawton-Bronson Track ClubJun 17USATF Iowa Association Junior Olympic Championships
6.Jaivon Hill
Isaac Jeffrey
Luke Johnson
Sanjay Redd*
4:24.52MNTrack Minnesota EliteJun 17USATF Minnesota Association Junior Olympic Championships
7.Luke Blocker
Reece Grosserode
Max Koebernick
Zach Pittman*
4:30.12NELincoln Community Track ClubJun 17USATF Nebraska Association Junior Olympic Championships
8.Jordan Brown
Maxwell Thompson
Jaron Cannon
Andrew Brown
4:37.6hNED & A Trakk EliteMay 05Wings of Omaha Invitational
9.Xavion Kercheval
Ayreiz Livingston
Laithyn Sherman
Kelvin Wills
4:46.5hNEN.O. Bengals TrackMay 26Apollo Track Club Invitational
10.Jack Carda
KeJuan Moore
Ryan Kugler
Riley Peters
4:53.3hNEWest Omaha TrackMay 26Apollo Track Club Invitational
View full rankings...
4x800 Relay
1.Tyler Kisting
Seth Rocha
Ryan Potter
Steven Potter
7:56.58WIOak CreekJun 02WIAA D1 State Track & Field Championships
2.Alexander Boerner
Logan Laughhunn
Gage Morrow
Francisco Becerra*
10:05.53NEBellevue Breeze Rec TrackJun 17USATF Nebraska Association Junior Olympic Championships
3.William Kempkes
Collin Schmidt
Joseph Volkmer
Joseph Zabawa*
10:23.27NELincoln Youth TrackJun 17USATF Nebraska Association Junior Olympic Championships
4.Gavin Steege
Carter Fadiga
Cayden Schellhorn
Ethan Schoville*
10:28.43IATiger Track ClubJun 17USATF Iowa Association Junior Olympic Championships
5.Laithyn Sherman
Ayreiz Livingston
James Konopok
Xavion Kercheval
11:48.2hNEN.O. Bengals TrackMay 20Boys & Girls Club Jaguars Invitational
6.Calvin Tomcak
Christian Hilliard
Jake Davis
Porter Bickley
11:58.69NEWest Omaha TrackJun 02AAU Nebraska Qualifier
View full rankings...
SMR 100-100-200-400m
1.Ethan Myers
Cornelius Bright
James Carter
Ryan Harvey-Turner
1:41.12WIOak CreekApr 10M Club Relays
View full rankings...
DMR 1200-400-800-1600m - [12-4-8-16]
1.Seth Rocha
Ryan Harvey-Turner
Tanner Gardner
Steven Potter
11:09.05WIOak CreekApr 10M Club Relays
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.17-18Kevin Shubert*61' 5 PRNEWest O ThrowsJun 17USATF Nebraska Association Junior Olympic Championships
2.17-18Thomas Lundmark51' 8.75 PRNDRagnarök Athletic ClubJun 09USATF Dakotas Association Junior Olympic Championships
3.17-18Austin Widmer48' 9.75 PRNDTeam NoDak YouthJun 09USATF Dakotas Association Junior Olympic Championships
4.15-16Tyler Brown47' 5 PRNELincoln Youth TrackMay 26Apollo Track Club Invitational
5.17-18Drew Loukota*46' 5.75 PRNEWings of Omaha TrackJun 17USATF Nebraska Association Junior Olympic Championships
6.17-18Andrew Kohnen*45' 1.25 PRMNTrack Minnesota EliteJun 17USATF Minnesota Association Junior Olympic Championships
7.17-18Drew Mertz*44' 11 PRNEWest O ThrowsJun 17USATF Nebraska Association Junior Olympic Championships
8.17-18Will Gray*44' 10.25 PRNEWings of Omaha TrackJun 17USATF Nebraska Association Junior Olympic Championships
9.11Eddie Haeger44' 1 PRWIOak CreekMar 17Raider Invite
10.12John Wright43' 4 PRWIOak CreekApr 10M Club Relays
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.15-16Tyler Brown168' 6 PRNELincoln Youth TrackMay 26Apollo Track Club Invitational
2.17-18Drew Mertz*168' 4.75 PRNEWest O ThrowsJun 17USATF Nebraska Association Junior Olympic Championships
3.17-18Kevin Shubert*159' 11 PRNEWest O ThrowsJun 17USATF Nebraska Association Junior Olympic Championships
4.15-16Kaedon Thurman*154' 0 PRNELincoln Youth TrackJun 17USATF Nebraska Association Junior Olympic Championships
5.17-18Austin Widmer147' 11.25 PRNDTeam NoDak YouthJun 09USATF Dakotas Association Junior Olympic Championships
6.17-18Drew Loukota147' 9 PRNEWings of Omaha TrackJun 022018 NEBRASKA/MIDWEST YOUTH CHAMPIONSHIPS
7.11Eddie Haeger147' 7 PRWIOak CreekMay 24WIAA D1 Sectional - Mukwonago
8.17-18Joshua Lewis143' 10 PRNEWest O ThrowsJun 022018 NEBRASKA/MIDWEST YOUTH CHAMPIONSHIPS
9.17-18Cameron Jones*143' 7.5 PRIACedar RapidsTrackJun 17USATF Iowa Association Junior Olympic Championships
10.15-16Kody Huisman*143' 0.5 PRIAPella Track ClubJun 17USATF Iowa Association Junior Olympic Championships
View full rankings...
Javelin - 800g
1.15-16Tyler Brown164' 11 PRNELincoln Youth TrackJun 022018 NEBRASKA/MIDWEST YOUTH CHAMPIONSHIPS
2.17-18Jarrett Proby*159' 1.75 PRNEWings of Omaha TrackJun 17USATF Nebraska Association Junior Olympic Championships
3.17-18Liam Ogren156' 0.75 PRNDRagnarök Athletic ClubJun 09USATF Dakotas Association Junior Olympic Championships
4.17-18Sam Schumacher150' 1.25 PRNDRagnarök Athletic ClubJun 09USATF Dakotas Association Junior Olympic Championships
5.15-16Andrew Paustian140' 3 PRNDTeam NoDak YouthJun 09USATF Dakotas Association Junior Olympic Championships
6.17-18Tyler White-Welchen135' 4 PRNEWings of Omaha TrackJun 022018 NEBRASKA/MIDWEST YOUTH CHAMPIONSHIPS
7.15-16Joshua Graves*134' 8.5 PRIAMississippi Valley TrackJun 17USATF Iowa Association Junior Olympic Championships
8.19+Ryan Scheckel*134' 2.75 PRIAJohnston Running ClubJun 172018 USATF Iowa Association Open/Masters Championship and Invite
9.15-16Kaedon Thurman*133' 6NELincoln Youth TrackJun 17USATF Nebraska Association Junior Olympic Championships
10.17-18Josiah Sutton*132' 11 PRMNEagles WingsJun 17USATF Minnesota Association Junior Olympic Championships
View full rankings...
High Jump
1.11Noah Cvetnic6' 7 PRMNChaskaMay 01Metro West Quad. Meet
2.12James Carter6' 4 PRWIOak CreekMay 24WIAA D1 Sectional - Mukwonago
3.17-18Jonathan Carter*6' 2.75NEBellevue Breeze Rec TrackJun 17USATF Nebraska Association Junior Olympic Championships
17-18Luke Hupp*6' 2.75WIKenosha PhlyerzJun 16USATF Wisconsin Association Junior Olympic Championships
5.17-18Joseph Fee*6' 2 PRSDPrior Lake Track ClubJun 17USATF Minnesota Association Junior Olympic Championships
6.10Dante White6' 2 PRMNWayzataApr 20Wayzata vs. Lakeville South Boys
7.17-18Matthew Mitchell*6' 0.75 PRNEN.O. Bengals TrackJun 17USATF Nebraska Association Junior Olympic Championships
8.17-18Parker Ellis*5' 10.75MNTrack Minnesota EliteJun 17USATF Minnesota Association Junior Olympic Championships
9.17-18Alec Seifert*5' 9.75 PRIAMississippi Valley TrackJun 17USATF Iowa Association Junior Olympic Championships
10.15-16Samuel Scheef5' 8 PRNEWest Omaha TrackMay 20Boys & Girls Club Jaguars Invitational
9Nate Gladney5' 8 PRWIOak CreekApr 25East Troy Invitational
10Myles Thompson5' 8 PRNEOmaha BurkeMar 27North 9-10 Meet
View full rankings...
Pole Vault
1.12Collin Stremick14' 0 PRUnattachedJun 09USATF Dakotas Association Junior Olympic Championships
12Tymek Stanisz*14' 0 PRUnattachedJun 16USATF Wisconsin Association Junior Olympic Championships
3.12Blair Goedel13' 6 PRWIOak CreekMay 05Myrhum Invitational
11Eli Benson13' 6 PRMNCloquetJun 09MSHSL State Track & Field Championships
5.17-18Cody Tuftee Jr*13' 0 PRWIPolebender's Vault ClubJun 16USATF Wisconsin Association Junior Olympic Championships
11Dan Cramer13' 0 PRWIOak CreekMay 24WIAA D1 Sectional - Mukwonago
7.17-18Hawkin Petron*12' 11.5MNZero GravityJun 17USATF Minnesota Association Junior Olympic Championships
8.17-18Austin Schloeder*12' 5.5 PRMNZero GravityJun 17USATF Minnesota Association Junior Olympic Championships
9.15-16Will Schwietering*11' 11.75 PRMNPark Flyers Track & FieldJun 17USATF Minnesota Association Junior Olympic Championships
19+Marshall Jeppeson*11' 11.75 PRMNFleigle's FlyersJun 192018 USATF Minnesota Summer Track & Field Meet #1 (Members)
17-18Alex Berg*11' 11.75 PRMNSouthern Minnesota VaultJun 17USATF Minnesota Association Junior Olympic Championships
View full rankings...
Long Jump
1.13-14Max Rodriguez29' 2 PRNEHastings Saints TrackJun 02Hastings Saints Track Club Invitational
2.11-12Cooper Grosserode27' 8.5 PRNELincoln Community Track ClubJun 02Hastings Saints Track Club Invitational
3.11-12Jackson McClung27' 3 PRNELincoln Youth TrackJun 02Hastings Saints Track Club Invitational
4.11-12Alexander Buescher26' 0 PRNELincoln Youth TrackJun 02Hastings Saints Track Club Invitational
5.12James Carter23' 2WIOak CreekMay 05Myrhum Invitational
6.15-16Calvin Cuddy23' 0 PRNELincoln Youth TrackJun 02Hastings Saints Track Club Invitational
7.10Dante White22' 7.75 PRMNWayzataMay 18Minnesota True Team State Meet AAA
8.11Nsengiyumva Corode22' 0 PR (.8)NDWest FargoMay 26NDHSAA Division A State Championships
9.17-18Parker Ellis*21' 11.5 PRMNTrack Minnesota EliteJun 17USATF Minnesota Association Junior Olympic Championships
10.11Jacob Kaus21' 9 PRWIMenomonee FallsMay 02Greater Metro Conference Relays
View full rankings...
Triple Jump
1.12James Carter49' 2 PRWIOak CreekJun 02WIAA D1 State Track & Field Championships
2.11Nsengiyumva Corode44' 11 PR (.2)NDWest FargoMay 26NDHSAA Division A State Championships
3.17-18Joseph Fahnbulleh*43' 5.75 PRMNPark Flyers Track & FieldJun 17USATF Minnesota Association Junior Olympic Championships
4.11Jacob Kaus43' 4.75 PRWIMenomonee FallsMay 08Ron Burling Invitational
5.17-18Andrew Hermes*42' 3 PRMNPark Flyers Track & FieldJun 17USATF Minnesota Association Junior Olympic Championships
6.17-18John Farmer III*42' 0.25 PRNEWings of Omaha TrackJun 17USATF Nebraska Association Junior Olympic Championships
7.17-18Dameco Walker*41' 8 PRWIWings of Glory TCJun 16USATF Wisconsin Association Junior Olympic Championships
8.10Sam Phelps40' 10 PRWIOak CreekApr 25East Troy Invitational
9.17-18Tarek Schraith*40' 6.5WILa Crosse Track ClubJun 16USATF Wisconsin Association Junior Olympic Championships
10.17-18Aaron Wulf39' 10.5 PRNELincoln Youth TrackJun 02Hastings Saints Track Club Invitational
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.