Team Results Management

Mens

100 Meters
1.12Charles Johnson10.67WACheneyApr 14Nike-Van Kuren Invite
2.11Beau Franklin*11.27 PRWAHanfordMay 19District 8 (GSL+MCC) 3A/4A Championships @SFCC
3.12Jacob White11.38WAMt SpokaneApr 12GSL1 Var MtSpokane, ShadlePark, University
4.10Teagun Holycross11.75 PRIDPriest River LamannaApr 11IML Double Dual
5.10Michael McManus13.09WAHanfordMar 29MCC League RHS vs Kamiakin @ HHS
View full rankings...
200 Meters
1.12Charles Johnson21.48 PRWACheneyApr 11West Valley vs Cheney
2.10Teagun Holycross24.09 PRIDPriest River LamannaApr 19IML Duals - BF, CDAC, K, PR
3.11Zion Jackson24.41WALewis and ClarkMar 27Who Runs the City
4.11Lance Stites25.41 PRWASouthridgeMar 29MCC Southridge HS at Kennewick HS
5.10Michael McManus27.36WAHanfordMar 17Richland Track and Field Jamboree
View full rankings...
400 Meters
1.12Charles Johnson50.13 PRWACheneyApr 18GNL-Pullman @ Cheney
2.11Lance Stites53.90WASouthridgeMay 03MCC #4 Chiawana/Hanford @ Southridge
3.11Crew Morris1:02.30WASouthridgeApr 12Sun Showdown
View full rankings...
800 Meters
1.11Crew Morris2:08.46 PRWASouthridgeApr 18MCC #2 Pasco, Southridge @ Kamiakin
2.12Christopher Urakawa2:08.86 PRWASelahMay 03League Meet Sel/Eb@Wap
3.11Lance Stites2:13.25WASouthridgeMar 15Kennewick Kickoff
4.11Nicholas Cotton2:21.51 PRWASouthridgeMar 29MCC Southridge HS at Kennewick HS
5.11-12Sebastian Jones2:50.59 PRUnattachedApr 28BYTC Blast
View full rankings...
1500 Meters
1.8Mason Stock4:44.49 PRWATrout LakeApr 14The Willamette Falls Invitational
View full rankings...
1600 Meters
1.12Christopher Urakawa4:46.67WASelahMay 03League Meet Sel/Eb@Wap
2.11Nicholas Cotton4:55.24 PRWASouthridgeApr 18MCC #2 Pasco, Southridge @ Kamiakin
3.11Crew Morris4:56.03 PRWASouthridgeMar 29MCC Southridge HS at Kennewick HS
4.8Mason Stock5:00.61 PRWATrout LakeApr 28Jeff Agar Memorial
5.9Beckett Schoenleber5:09.14 PRWACheneyMar 28GNL- Clarkston @ Cheney
View full rankings...
3000 Meters
1.8Mason Stock10:08.97 PRWATrout LakeApr 14The Willamette Falls Invitational
View full rankings...
3200 Meters
1.12Christopher Urakawa10:02.01 PRWASelahApr 27Hoka Liberty Distance Twilight
2.11Nicholas Cotton10:36.21 PRWASouthridgeApr 21Blue Devil Legends Invite
3.8Mason Stock10:44.29 PRWATrout LakeMay 11District 5 1B Championship
4.9Beckett Schoenleber10:52.49 PRWACheneyApr 28Strandberg Invitational
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.11Beau Franklin15.02WAHanfordMay 03MCC #4 Chiawana/Hanford @ Southridge
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.11Beau Franklin40.41WAHanfordApr 18MCC #2 - Kennewick, Hanford @ WW
2.10Teagun Holycross41.69 PRIDPriest River LamannaApr 27Timberlake Invitational
3.12Christopher Urakawa47.57 PRWASelahApr 28Keith Jewett Invitational
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.19+Justin Ramirez190' 7 PRIDIron Wood TCApr 15Hartnell Spring Fling
View full rankings...
Javelin - 800g
1.19+Timothy VanLiew233' 6.75IDIron Wood TCApr 20Beach Invitational (Day 1)
2.-Ben Foos59' 11.75 PRWAParaSport SpokaneApr 07Pacific Luau
View full rankings...
Pole Vault
1.12Losha Schroeder14' 6 PRWAEastmontApr 19CBBN #1 Wenatchee, West Valley, Moses Lake @ Eastmont
2.10Tobin Henson11' 0 PRWAEastmontApr 24Wenatchee JV Invitational
View full rankings...
Long Jump
1.12Jacob White22' 11.5WAMt SpokaneApr 14Pasco Invitational
2.11Beau Franklin*20' 3.5WAHanfordMay 19District 8 (GSL+MCC) 3A/4A Championships @SFCC
3.7Kai Campbell11' 6 PRWALincoln of PullmanApr 11Clarkston/Pullman @ Moscow
View full rankings...
Triple Jump
1.12Jacob White46' 8 PRWAMt SpokaneApr 14Pasco Invitational
2.11Zion Jackson43' 11 PRWALewis and ClarkMar 27Who Runs the City
View full rankings...
Hammer - 16lb
1.-Colin Dunbar236' 5.75 PRIDIron Wood TCApr 20Beach Invitational (Day 1)
2.19+Sean Donnelly236' 1.75IDIron Wood TCApr 1960th Annual Mt. SAC Relays (College/Elite Day 1)
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.