Team Results Management

Mens

60 Meter Dash
1.7-8KJ Makarin9.92 PRWASouth Kitsap Track & FieldMay 12SKTFC 2018 Meet #1
2.7-8Braeden Elliott9.99 PRWASouth Kitsap Track & FieldMay 12SKTFC 2018 Meet #1
3.7-8Charles Chertok10.86 PRWASouth Kitsap Track & FieldMay 12SKTFC 2018 Meet #1
4.7-8Devon Vally11.02 PRWASouth Kitsap Track & FieldMay 12SKTFC 2018 Meet #1
5.7-8Andrew Robertson11.77 PRWASouth Kitsap Track & FieldMay 12SKTFC 2018 Meet #1
6.7-8William Morgan15.59 PRWASouth Kitsap Track & FieldMay 12SKTFC 2018 Meet #1
View full rankings...
100 Meters
1.12Micah Kinnunen10.82 PRWAHockinsonMay 10GSHL Sub District Track and Field Meet
2.10Deven Brown10.87WALindberghMay 11SPSL 2A Track and Field League Championships
3.10Paine Smith11.23 PRWAMt SiMay 11Kingco Championships
4.11Calvin Brindle11.34 PRWALiberty (Issaquah)Mar 29Liberty @ Lake Washington
5.11Nathan Peak11.36 PRWAKentridgeApr 26Kentridge @ Auburn Mountainview
6.13-14Tyrone Taylor II11.42 WARainier Beach TrackMay 05Rainier Beach Invitational (youth developmental)
7.11Rylee Farrison11.45 PRWAWest SeattleApr 19Ingraham, W.Seattle, Garfield, Eastside
8.9Anthony Smith11.52 PRWAEastside CatholicMar 24Kent-Meridian Invitational
11Ethan Zou11.52 PRWABellevueMar 30Eastmont Invitational
10.12David Njeri11.54 PRWAWoodrow WilsonMar 21Stadium, Wilson, Bonney Lake
View full rankings...
200 Meters
1.12Micah Kinnunen*22.14 PRWAHockinsonMay 182A District 4 Championships
2.11Calvin Brindle*22.53 PRWALiberty (Issaquah)May 162A District 1-2 Championships Day 1
3.11Nathan Peak22.85 PRWAKentridgeApr 26Kentridge @ Auburn Mountainview
10Paine Smith22.85 PRWAMt SiMay 11Kingco Championships
5.11Rylee Farrison22.92 PRWAWest SeattleApr 19Ingraham, W.Seattle, Garfield, Eastside
6.9Anthony Smith23.40 PRWAEastside CatholicMar 24Kent-Meridian Invitational
7.11Ethan Zou23.51 PRWABellevueMay 11Kingco Championships
8.12David Njeri23.63 PRWAWoodrow WilsonMar 21Stadium, Wilson, Bonney Lake
9.9Cason Shepard23.75 PRWAUnionApr 17Battle Ground @ Union
10.13-14Tyrone Taylor II23.98 WARainier Beach TrackMay 05Rainier Beach Invitational (youth developmental)
View full rankings...
400 Meters
1.11Rylee Farrison*50.92 PRWAWest SeattleMay 163A/4A District 2 Championships - Day 1
2.12Luke George51.10 PRWAIssaquahApr 28Shoreline Invitational (COED)
3.11Nathan Peak52.08 PRWAKentridgeMay 09NPSL Day 1
4.9Elian Joseph52.66 PRWALakeside (Seattle)May 03Rainier Beach,O'Dea/HN, Lakeside,Cleveland
5.9Anthony Smith52.76 PRWAEastside CatholicMay 09Metro 3A Championships - Day 1
6.10Brian Martinez53.14 PRWATahomaMar 22Thomas Jefferson @ Tahoma
7.15-16Cameron Andrews*53.24c PRWASouth Central Athletic AssociationMay 19Team Blackout Inaugural Track Meet
8.9Landon Sturdevant53.52 PRWAFerndaleMar 21Ferndale and Squalicum @ Lakewood
9.11Sebastian Alfonso53.53 PRWALakeside (Seattle)May 03Rainier Beach,O'Dea/HN, Lakeside,Cleveland
10.11Chandler Nill54.72 PRWATahomaMar 22Thomas Jefferson @ Tahoma
View full rankings...
800 Meters
1.12Luke George1:51.01 PRWAIssaquahMay 03Issaquah @ Inglemoor
2.10Brian Martinez*1:54.18 PRWATahomaMay 174A WCD III Championships
3.11Chandler Nill*1:57.92 PRWATahomaMay 174A WCD III Championships
4.11Sebastian Alfonso1:58.12 PRWALakeside (Seattle)Apr 28Shoreline Invitational (COED)
5.10Logan Hanrahan*1:59.42 PRWAAnacortesMay 182A District 1-2 Championships Day 2
6.9Landon Sturdevant1:59.44 PRWAFerndaleApr 28Shoreline Invitational (COED)
7.12Brayden Schultz1:59.97 PRWAInglemoorApr 26Skyline @ Inglemoor
8.9Elian Joseph2:01.27 PRWALakeside (Seattle)Apr 21Eason Invitational
9.11Aidan Cantine2:01.81 PRWAEastside CatholicMay 03Ch.Sealth, Roosevelt, Eastside
10.12Andrew Simon2:05.86WACentral KitsapApr 10North Thurston @ Central Kitsap
View full rankings...
1500 Meters
1.12Luke George3:54.70 PRWAIssaquahApr 27Nike/Jesuit Twilight Relays
2.10Brian Martinez4:02.04 PRWATahomaApr 27Nike/Jesuit Twilight Relays
3.11Chandler Nill4:14.76 PRWATahomaApr 27Nike/Jesuit Twilight Relays
4.15-16Hale Behan*4:34.0h PRWACascade StridersMay 19Team Blackout Inaugural Track Meet
5.-Yujie (Jeff) Liu*4:38.0h PRWACascade StridersMay 19Team Blackout Inaugural Track Meet
6.13-14Hayden Fisher*4:38.35 PRWAFederal Way TrackMay 19Bremerton Jaguars' Annual Track Meet
7.15-16Gannon Forsberg*4:46.0h PRWACascade StridersMay 19Team Blackout Inaugural Track Meet
8.17-18Jakob Pyeatt*4:57.56 PRWAOlympic Peninsula Track ClubMay 19Bremerton Jaguars' Annual Track Meet
9.13-14Brooks Enge*4:59.0h PRWACascade StridersMay 19Team Blackout Inaugural Track Meet
10.13-14Northern Brown*5:03.0h PRWACascade StridersMay 19Team Blackout Inaugural Track Meet
View full rankings...
3000 Meters
1.11Ben Heagler9:05.37 PRWAShorewoodApr 14Oregon Relays
2.12David Blalock9:48.55 PRWANorth KitsapMar 17Port Angeles Invitational
3.9-10Luke Atchley11:58.34 PRWAKitsap Fliers Track and FieldMay 12SKTFC 2018 Meet #1
4.13-14Emmett Casey12:18.51 PRWASouth Kitsap Track & FieldMay 12SKTFC 2018 Meet #1
View full rankings...
80m Hurdles - 30"
1.11-12Maceo Rivers*13.64c PRWATop FlightMay 19Team Blackout Inaugural Track Meet
2.11-12Demitrius Carter*15.44c PRWASouth Central Athletic AssociationMay 19Team Blackout Inaugural Track Meet
3.-Corey Alicea murray*15.54c PRWATeam Blackout Elite TrackMay 19Team Blackout Inaugural Track Meet
4.13-14Jaeden Daniels*15.64c PRWATeam Blackout Elite TrackMay 19Team Blackout Inaugural Track Meet
5.12Jaden Daniels15.88 PRWATeam Blackout Elite TrackApr 28BYTC Blast
6.11-12Geron White*17.52 PRWAFederal Way TrackMay 19Bremerton Jaguars' Annual Track Meet
7.11-12Decius Michelon*18.29 PRWASonic Boom RunningMay 19Bremerton Jaguars' Annual Track Meet
View full rankings...
100m Hurdles - 33"
1.13-14Jonathan Frazier*17.44c PRWATeam Blackout Elite TrackMay 19Team Blackout Inaugural Track Meet
2.13-14Chris Brown*19.54c PRWATeam Blackout Elite TrackMay 19Team Blackout Inaugural Track Meet
3.13-14Samuel Oulman22.69 PRWAWhisper RunningMay 05Sherwood Youth Track Club "Ice Breaker"
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.12David Njeri*14.30 PRWAWoodrow WilsonMay 17WCD/SWD 3A District Meet, Day 1
2.12Koby Okezie14.47 PRWATodd BeamerMay 09NPSL Day 1
3.12William Sun15.45 PRWACamasMay 10GSHL 3A/4A District Track and Field Meet
4.12Donovan Henderson15.89WABonney LakeApr 19Bethel, Lakes, @ Bonney Lake
5.9Cason Shepard16.07 PRWAUnionApr 17Battle Ground @ Union
6.10Kian Dougherty*16.70 PRWANorth KitsapMay 192A WCD III Championships
7.9Matthew Wilkinson17.06 PRWAIssaquahApr 28Shoreline Invitational (COED)
8.15-16Darius Dixon17.88 PRWATeam Blackout Elite TrackApr 28BYTC Blast
View full rankings...
4x100 Relay
1.Ashton Cozart
Jonathan Frazier
Pierce Kelly
Taevin Bond*
51.94cWATeam Blackout Elite TrackMay 19Team Blackout Inaugural Track Meet
2.Jeremiah Davis
Isaiah Davis
Cole Riley
Joshua Butler*
52.09WAFederal Way TrackMay 19Bremerton Jaguars' Annual Track Meet
3.Christopher Henton
James Howe
Myles Triplett
Sutton Flint*
1:01.54cWACascade StridersMay 19Team Blackout Inaugural Track Meet
4.Johnnie Welborne iii
Immanual Mccants
William Hawkins
Isaiah Cadengo*
1:04.06WABremerton JaguarsMay 19Bremerton Jaguars' Annual Track Meet
View full rankings...
4x400 Relay
1.Justin Temple Jr
ISAIAH Cunningham
Kaden Rolfsness
Isiah Lucas-Jones
4:40.47WATeam Blackout Elite TrackApr 28BYTC Blast
2.Christopher Henton
Nathan Knoblich
Nicco Urbaniak
Tyler Pierson*
5:06.4hWACascade StridersMay 19Team Blackout Inaugural Track Meet
View full rankings...
Shot Put - 6lb
1.11-12Maceo Rivers*31' 3 PRWATop FlightMay 19Team Blackout Inaugural Track Meet
2.11-12Geron White*26' 11.5 PRWAFederal Way TrackMay 19Bremerton Jaguars' Annual Track Meet
3.11-12Jameson Stephens*24' 8 PRWATeam Blackout Elite TrackMay 19Team Blackout Inaugural Track Meet
4.11-12Malique Horn*22' 9.25 PRWABremerton JaguarsMay 19Bremerton Jaguars' Annual Track Meet
5.11-12Daniel Ramos*19' 0.25 PRWABremerton JaguarsMay 19Bremerton Jaguars' Annual Track Meet
6.11-12Jonas Couch*18' 3.75WAFederal Way TrackMay 19Bremerton Jaguars' Annual Track Meet
7.9-10Kyler Kelly17' 5.5 PRWASouth Kitsap Track & FieldMay 12SKTFC 2018 Meet #1
8.9-10Kaiden Bauer*17' 3 PRWABremerton JaguarsMay 19Bremerton Jaguars' Annual Track Meet
9.-Ryan Vasile*16' 6 PRWASouth Central Athletic AssociationMay 19Team Blackout Inaugural Track Meet
10.11-12Ty James15' 11WASouth Kitsap Track & FieldMay 12SKTFC 2018 Meet #1
View full rankings...
Shot Put - 4kg
1.Taevin Bond37' 5 PRWATeam Blackout Elite TrackApr 28BYTC Blast
2.13-14Ty Yochum*33' 6.25 PRWAHill & Valley Running ClubMay 19Team Blackout Inaugural Track Meet
3.13-14Guyland Charles*24' 1.75 PRWABremerton JaguarsMay 19Bremerton Jaguars' Annual Track Meet
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.10Trey Knight*63' 5 PRWARidgefieldMay 182A District 4 Championships
2.10Victor Naumov43' 9WAUnionMar 24Tiger Invite
3.10Paine Smith33' 11.5 PRWAMt SiApr 05Newport @ Mount Si
4.15-16Jordan Call*30' 10 PRWATop FlightMay 19Team Blackout Inaugural Track Meet
View full rankings...
Discus - 1kg
1.13-14Jaycob Storey*92' 10.25 PRWABremerton JaguarsMay 19Bremerton Jaguars' Annual Track Meet
2.13-14Ty Yochum*78' 0.25WAHill & Valley Running ClubMay 19Team Blackout Inaugural Track Meet
3.13-14Guyland Charles*55' 1.5 PRWABremerton JaguarsMay 19Bremerton Jaguars' Annual Track Meet
4.11-12Daniel Ramos*40' 0.25 PRWABremerton JaguarsMay 19Bremerton Jaguars' Annual Track Meet
5.11-12Tyler Koontz28' 5WASouth Kitsap Track & FieldMay 12SKTFC 2018 Meet #1
6.11-12Wyatt Degross28' 3 PRWASouth Kitsap Track & FieldMay 12SKTFC 2018 Meet #1
7.11-12Ty James24' 9WASouth Kitsap Track & FieldMay 12SKTFC 2018 Meet #1
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.10Trey Knight187' 6 PRWARidgefieldApr 182A GSHL CR, MM @ Ridgefield
2.10Victor Naumov141' 10 PRWAUnionMar 24Tiger Invite
View full rankings...
Javelin - 300g TJ
1.9-10Sterling Officer*69' 11.75 PRWASonic Boom RunningMay 19Bremerton Jaguars' Annual Track Meet
2.9-10James Howe*66' 2 PRWACascade StridersMay 19Team Blackout Inaugural Track Meet
3.7-8Cordae Norling*61' 9 PRWACascade StridersMay 19Team Blackout Inaugural Track Meet
4.9-10Kaiden Bauer*46' 11.75 PRWABremerton JaguarsMay 19Bremerton Jaguars' Annual Track Meet
5.7-8KeShaun Smith*36' 8.25 PRWABremerton JaguarsMay 19Bremerton Jaguars' Annual Track Meet
6.9-10Preston Liwanag*33' 10.75 PRWASonic Boom RunningMay 19Bremerton Jaguars' Annual Track Meet
7.7-8Treyson Singleton*32' 3 PRWACascade StridersMay 19Team Blackout Inaugural Track Meet
8.9-10Owen Hanski*29' 11WACascade StridersMay 19Team Blackout Inaugural Track Meet
9.-Joshua Alexander*24' 9 PRWASouth Central Athletic AssociationMay 19Team Blackout Inaugural Track Meet
10.7-8Keith Bevers*20' 9.25WABremerton JaguarsMay 19Bremerton Jaguars' Annual Track Meet
View full rankings...
Javelin - 600g
1.13-14Guyland Charles*99' 10.5 PRWABremerton JaguarsMay 19Bremerton Jaguars' Annual Track Meet
2.-Ashton Cozart*96' 7 PRWATeam Blackout Elite TrackMay 19Team Blackout Inaugural Track Meet
3.13-14Kivon Nash44' 11 PRWATeam Blackout Elite TrackApr 28BYTC Blast
4.13-14Steven Imke*43' 9 PRWATeam Blackout Elite TrackMay 19Team Blackout Inaugural Track Meet
5.13-14Omari Cross*34' 5.75 PRWABremerton JaguarsMay 19Bremerton Jaguars' Annual Track Meet
View full rankings...
Javelin - 800g
1.10Kishin Shigemitsu107' 3 PRWANewport (Bellevue)Apr 05Newport @ Mount Si
View full rankings...
High Jump
1.9Nathan Atkinson Jr5' 10 PRWAClover ParkMay 05Freshman Invitational
2.10Jay Park5' 6WABellevueApr 04Bellevue/Interlake @ Sammamish HS
10Cooper Claxton5' 6 PRWADecaturMar 31Decatur Frosh/Soph Invite
4.-Isaiah Cruz4' 10 PRWASouth Kitsap Track & FieldMay 12SKTFC 2018 Meet #1
13-14Jonathan Frazier*4' 10 PRWATeam Blackout Elite TrackMay 19Team Blackout Inaugural Track Meet
6.11-12Maceo Rivers4' 9 PRWATop FlightMay 05Rainier Beach Invitational (youth developmental)
7.11-12Geron White*4' 6WAFederal Way TrackMay 19Bremerton Jaguars' Annual Track Meet
8.9-10Myles Triplett*4' 2 PRWACascade StridersMay 19Team Blackout Inaugural Track Meet
9.13-14Emmett Casey3' 10WASouth Kitsap Track & FieldMay 12SKTFC 2018 Meet #1
11-12Torsten Mikkola*3' 10 PRWACascade StridersMay 19Team Blackout Inaugural Track Meet
View full rankings...
Pole Vault
1.9Mason McVey13' 0 PRWABishop BlanchetMay 03Nathan Hale/Bishop Blanchet/Ballard
2.11Sebastian Alfonso10' 0WALakeside (Seattle)Mar 22Ingraham, O'Dea, HNA. Lakeside
View full rankings...
Long Jump
1.12Robert Say22' 8 PRWATahomaMay 09NPSL Day 1
2.12David Njeri*22' 6 PRWAWoodrow WilsonMay 17WCD/SWD 3A District Meet, Day 1
3.12Donovan Henderson22' 0 PRWABonney LakeMar 24Kent-Meridian Invitational
4.FrJaylen Taylor21' 6.75 PR (.0)WAWashingtonApr 19Pacific Coast Intercollegiate
5.11Calvin Brindle*21' 3.75 PRWALiberty (Issaquah)May 162A District 1-2 Championships Day 1
6.12Deon Durr21' 1.5WAEmerald RidgeApr 04Curtis @ Emerald Ridge (Non-League)
7.12Micah Kinnunen20' 10.5 PRWAHockinsonApr 20Bruin Invite
8.10Jay Park20' 6.25WABellevueMar 30Eastmont Invitational
9.12Braeden Kemmer20' 5 PRWANorth MasonMay 05OL Championships (2A Top 16)
10.10Cooper Claxton20' 4.5 PRWADecaturMay 02FW All-City
View full rankings...
Triple Jump
1.FrJaylen Taylor49' 8.75 PR (3.2)WAWashingtonMay 13Pac-12 Outdoor Track & Field Championships
2.12David Njeri*47' 2.5WAWoodrow WilsonMay 19WCD/SWD 3A District Meet, Day 2
3.12Robert Say47' 1.75 PRWATahomaApr 14Pasco Invitational
4.12Donovan Henderson46' 4 PRWABonney LakeMay 12PCL 3A Championships, Day 2
5.12Deon Durr44' 8.75WAEmerald RidgeApr 18Emerald Ridge @ Sumner
6.12Braeden Kemmer*41' 7.75 PRWANorth MasonMay 192A WCD III Championships
7.10Cooper Claxton39' 2 PRWADecaturApr 25Kentlake @ Decatur
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.