Team Results Management
View Athletic.net Ad Free

Mens

100 Meters
1.11Colton Herman11.00 PRAKEast AnchorageMay 19Region IV Championships
2.11Jeremiah Wilson11.20 PRAKChugiakMay 05Region III Preview Meet
3.11Micah Bartel11.25 PRAKKodiakMay 05Region III Preview Meet
4.11Shamir Staten11.30 PRAKEast AnchorageJun 03Brian Young Invitational
10Treyone Suber11.30 PRAKBartlettMay 19Region IV Championships
6.12Xavier Simon11.31 PRAKWest ValleyMay 12Palmer Invite
7.11Jacob Jines11.36 PRAKServiceMay 19Region IV Championships
8.11Zaci Charles11.37 PRAKEast AnchorageMay 19Region IV Championships
9.9Jackson Harmon11.40 PRAKSouth AnchorageMay 26ASAA Division I Championships
10.11Jacob Belanger11.47 PRAKServiceApr 148x8
12Xavier Harris11.47 PRAKServiceApr 07Pro/Whit Championships
View full rankings...
200 Meters
1.11Colton Herman22.21 PRAKEast AnchorageMay 26ASAA Division I Championships
2.10Chateau Reed22.59 PRAKLathropMay 26ASAA Division I Championships
3.10Treyone Suber22.70 PRAKBartlettMay 26ASAA Division I Championships
4.11Jacob Belanger22.77 PRAKServiceApr 27Quad 4 (SHS, ERHS, BHS, CHS)
5.12Xavier Simon22.84 PRAKWest ValleyMay 26ASAA Division I Championships
6.11Jeremiah Wilson22.90 PRAKChugiakMay 12Palmer Invite
7.12Brenner Furlong22.97 PRAKSoldotnaMay 19Region III 4A Championships
8.11Micah Bartel22.99 PRAKKodiakMay 19Region III 4A Championships
9.11Ellis Alston23.00 PRAKWest AnchorageMay 26ASAA Division I Championships
10.12Jonathan Pomrenke23.18AKColonyApr 07Pro/Whit Championships
View full rankings...
400 Meters
1.11Jacob Belanger50.09 PRAKServiceMay 19Region IV Championships
2.12Brenner Furlong50.21 PRAKSoldotnaMay 26ASAA Division I Championships
3.12Kevone Henderson50.27 PRAKBartlettMay 26ASAA Division I Championships
4.12Larry Cutsforth51.43 PRAKPalmerMay 05Region III Preview Meet
5.11Carter Gladwill51.55 PRAKEagle RiverMay 26ASAA Division I Championships
6.11Stephon Haynes51.56 PRAKBartlettMay 19Region IV Championships
7.12Charlie Latimer51.95 PRAKChugiakMay 19Region IV Championships
8.10Sebastian Reed52.31 PRAKWest AnchorageMay 19Region IV Championships
9.10Deven Wesolowski52.89 PRAKEagle RiverMay 12Palmer Invite
10.9Michael Earnhart52.94 PRAKChugiakMay 19Region IV Championships
View full rankings...
800 Meters
1.11Camron Herron1:52.74 PRAKThe Alaska Running AcademyJun 10Portland Track Festival High Performance
2.11Daniel Bausch1:56.74 PRAKChugiakMay 26ASAA Division I Championships
3.11Ethan Davis1:57.44 PRAKWest AnchorageMay 26ASAA Division I Championships
4.12Larry Cutsforth1:57.98 PRAKPalmerMay 26ASAA Division I Championships
5.11Carter Gladwill1:58.02 PRAKEagle RiverMay 26ASAA Division I Championships
6.12Lev Robertson1:59.52 PRAKPalmerMay 12Palmer Invite
7.12Charlie Latimer2:01.05 PRAKChugiakMay 05Region III Preview Meet
8.9Jacob Lestina2:01.20 PRAKChugiakMay 26ASAA Division I Championships
9.10Sebastian Reed2:01.58 PRAKWest AnchorageMay 19Region IV Championships
10.10Hyrum Nelson2:02.29 PRAKChugiakApr 07Pro/Whit Championships
View full rankings...
1600 Meters
1.11Daniel Bausch4:16.15 PRAKChugiakJun 03Brian Young Invitational
2.10Hyrum Nelson4:30.26 PRAKChugiakApr 27Quad 4 (SHS, ERHS, BHS, CHS)
3.11Ethan Davis4:31.20 PRAKWest AnchorageApr 148x8
4.10Santiago Prosser4:31.28 PRAKDimondJun 03Brian Young Invitational
5.11Camron Herron4:34.86 PRAKWest ValleyApr 07Pro/Whit Championships
6.12Alex Schuerch4:35.25 PRAKEast AnchorageApr 148x8
7.10Sebastian Szweda Mittelstadt4:36.50AKServiceMay 19Region IV Championships
8.11Everett Cason4:36.73 PRAKWest AnchorageMay 26ASAA Division I Championships
9.10Gavin Block4:37.42 PRAKColonyJun 03Brian Young Invitational
10.12Brenden Thompson4:37.70 PRAKKodiakJun 03Brian Young Invitational
View full rankings...
3200 Meters
1.11Daniel Bausch9:19.42 PRAKChugiakJun 03Brian Young Invitational
2.10Santiago Prosser9:33.38 PRAKDimondMay 19Region IV Championships
3.10Hyrum Nelson9:33.45 PRAKChugiakMay 19Region IV Championships
4.11Ethan Davis9:46.02AKWest AnchorageMay 19Region IV Championships
5.11Arne Ellefson-Carnes9:47.50 PRAKJuneau DouglasMay 05Juneau Invitational
6.11Everett Cason9:47.64 PRAKWest AnchorageMay 19Region IV Championships
7.12Zephan Ozturgut9:56.28AKEast AnchorageMay 26ASAA Division I Championships
8.12Alex Schuerch9:59.30 PRAKEast AnchorageApr 20Quad 2 (WHS, ERHS, SHS, EHS)
9.10Dallin Gardiner10:06.16 PRAKDimondMay 26ASAA Division I Championships
10.10Kaleb Beloy10:08.44 PRAKSouth AnchorageMay 19Region IV Championships
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.12Mason Wadsworth15.10 PRAKEagle RiverMay 19Region IV Championships
2.12Daryl Bushnell15.70 PRAKEast AnchorageJun 03Brian Young Invitational
3.12Matthew Daniels15.94 PRAKPalmerMay 19Region III 4A Championships
4.12Thomas Cha16.16 PRAKSouth AnchorageJun 03Brian Young Invitational
5.11Wyatt Helton16.35 PRAKWasillaMay 26ASAA Division I Championships
6.11James Mathes16.38 PRAKChugiakMay 19Region IV Championships
7.12Tyler White16.40 PRAKEast AnchorageMay 19Region IV Championships
8.12Joel Francisco16.47 PRAKKodiakMay 26ASAA Division I Championships
9.9Adrian Velasco16.52 PRAKDimondMay 19Region IV Championships
10.12Matthew Clyde16.60 PRAKColonyApr 28Colony Invitational
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.11Lance Joyner40.33 PRAKWest ValleyMay 26ASAA Division I Championships
2.12Daryl Bushnell40.70 PRAKEast AnchorageJun 03Brian Young Invitational
3.12Mason Wadsworth40.97 PRAKEagle RiverMay 26ASAA Division I Championships
4.11Terrell Johnson41.09 PRAKWest ValleyMay 26ASAA Division I Championships
5.12Thomas Cha41.52 PRAKSouth AnchorageMay 26ASAA Division I Championships
6.9Wyatt Rohde41.75 PRAKChugiakJun 03Brian Young Invitational
7.12Matthew Daniels41.81 PRAKPalmerMay 12Palmer Invite
8.12Tyler White41.85 PRAKEast AnchorageMay 19Region IV Championships
9.12Matthew Clyde42.26 PRAKColonyJun 03Brian Young Invitational
10.9Adrian Velasco42.46 PRAKDimondMay 26ASAA Division I Championships
10Justin Nevells42.46 PRAKChugiakMay 12Palmer Invite
View full rankings...
4x100 Relay
1.Kevone Henderson
Stephon Haynes
Jaylen Wilson
Treyone Suber
43.24AKBartlettMay 26ASAA Division I Championships
2.Elijah Turvey
Zaci Charles
Shamir Staten
Colton Herman
43.53AKEast AnchorageMay 26ASAA Division I Championships
3.Ezra Erickson
Jacob Oshesky
Wyatt Rohde
Jeremiah Wilson
44.15AKChugiakMay 26ASAA Division I Championships
4.Zamir Gripper
Terrell Johnson
Jomar Perez
Justin Cummings
44.24AKWest ValleyMay 26ASAA Division I Championships
5.Aiden Seppi
Jackson Harmon
Quincy Heartwell
Carter Weber-Thomas
44.73AKSouth AnchorageMay 26ASAA Division I Championships
6.Edgie Fernandez
Dylan Tibbetts
Christian Fischer
Tristian Wilhoit
44.74AKDimondMay 26ASAA Division I Championships
7.Oliver Wyche
Ty Campbell
Jonathan Pomrenke
Ridge Patrimonio-Raval
45.62AKColonyMay 26ASAA Division I Championships
8.Relay Team45.86AKServiceMay 19Region IV Championships
9.Relay Team46.13AKWest AnchorageMay 19Region IV Championships
10.Ali Beya
Clayton Gilbert
Josh Sheakley
Erick Whisenant
46.17AKThunder MountainMay 26ASAA Division I Championships
View full rankings...
4x200 Relay
1.Kevone Henderson
Stephon Haynes
Jaylen Wilson
Treyone Suber
1:31.00AKBartlettMay 26ASAA Division I Championships
2.Relay Team1:32.82AKServiceMay 19Region IV Championships
3.Isaiah Warner
Zamir Gripper
Lance Joyner
Justin Cummings
1:33.75AKWest ValleyMay 26ASAA Division I Championships
4.Daryl Bushnell
Joshua Gates
Zaci Charles
Shamir Staten
1:33.79AKEast AnchorageMay 26ASAA Division I Championships
5.Ezra Erickson
Jacob Oshesky
Jeremiah Wilson
Wyatt Rohde
1:34.28AKChugiakMay 26ASAA Division I Championships
6.Ellis Alston
Cameron Snow
Joshua Dumbrique
Carson Pottinger
1:34.48AKWest AnchorageMay 26ASAA Division I Championships
7.Chance Tucker
Tucker Christiansen
PJ Cutright
Larry Cutsforth
1:35.20AKPalmerMay 19Region III 4A Championships
8.Chance Adam Phonsavang
Carter Weber-Thomas
Aiden Seppi
Quincy Heartwell
1:35.76AKSouth AnchorageMay 12Palmer Invite
9.Fabrice Normil
Jhon Rones
Chateau Reed
Westley Bockert
1:36.38AKLathropApr 28Region VI Meet 3 - West Valley HS
10.Ridge Patrimonio-Raval
Zane Vrvilo
Julian McPhail
Jonathan Pomrenke
1:36.40AKColonyApr 28Colony Invitational
View full rankings...
4x400 Relay
1.Camron Herron
Ari Endestad
Lance Joyner
Xavier Simon
3:27.88AKWest ValleyMay 26ASAA Division I Championships
2.Nolan Rand
Jaime Wise
Brent Edmondson
Jacob Belanger
3:28.59AKServiceMay 26ASAA Division I Championships
3.Kevone Henderson
Stephon Haynes
Austin Cargill
Tsuginori Fudge
3:30.47AKBartlettMay 26ASAA Division I Championships
4.Michael Earnhart
Wyatt Rohde
Brandon Ofihelly
Charlie Latimer
3:34.45AKChugiakMay 26ASAA Division I Championships
5.PJ Cutright
Larry Cutsforth
Amiqaq Maclean
Lev Robertson
3:36.09AKPalmerMay 12Palmer Invite
6.Connor Marbrey
Rafael Bitanga
Gabe Nummer
Camrin Yturbe
3:37.33AKKodiakMay 19Region III 4A Championships
7.Roos Helgesen
Santiago Prosser
Dylan Tibbetts
Adrian Velasco
3:38.10AKDimondMay 19Region IV Championships
8.Cameron Snow
Leo McNicholas
Ethan Davis
Sebastian Reed
3:38.18AKWest AnchorageMay 26ASAA Division I Championships
9.Bradey Beam
Caleb Deer
Jonah Brown
Josh McAndrews
3:43.12AKThunder MountainMay 19Region V Track & Field
10.Shadrach Stitz
Dalton Hoy
Timothy McKenna
Arne Ellefson-Carnes
3:45.06AKJuneau DouglasMay 19Region V Track & Field
View full rankings...
4x800 Relay
1.Charlie Latimer
Jacob Lestina
Hyrum Nelson
Daniel Bausch
8:05.46AKChugiakJun 03Brian Young Invitational
2.Connor Marbrey
Brenden Thompson
Gabe Nummer
Camrin Yturbe
8:17.01AKKodiakMay 26ASAA Division I Championships
3.Niko Latva-Kiskola
George Cvancara
Dallin Gardiner
Cameron Sheldon
8:20.39AKDimondMay 26ASAA Division I Championships
4.Relay Team8:31.17AKWest AnchorageMay 19Region IV Championships
5.Shadrach Stitz
Arne Ellefson-Carnes
Dalton Hoy
Timothy McKenna
8:32.28AKJuneau DouglasMay 19Region V Track & Field
6.Relay Team8:36.45AKServiceMay 19Region IV Championships
7.David Ebel
Isaac Hendrickson
Ja'alen Phillips
Nathan Sanches
8:40.01AKLathropMay 19Region VI Meet 6 - Lathrop HS
8.Jake Waterhouse
Ethan Kuzina
Joshua Taylor
Gavin Block
8:41.23AKColonyMay 26ASAA Division I Championships
9.Jack Cater
Parker Stoltz
Lars O'Hara
Nolan Earnest
8:44.63AKWest ValleyMay 19Region VI Meet 6 - Lathrop HS
10.Relay Team8:50.04AKBartlettMay 19Region IV Championships
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.11Thomas Sio54' 7.5 PRAKBartlettJun 03Brian Young Invitational
2.12Bechler Metcalf52' 8.75 PRAKSoldotnaMay 19Region III 4A Championships
11Cody Hemphill52' 8.75 PRAKSoldotnaMay 19Region III 4A Championships
4.12Wendell Tuisaula47' 10.75 PRAKSoldotnaApr 28Kenai Invitational
5.12Tyler Farless47' 2.5 PRAKServiceMay 26ASAA Division I Championships
6.11Yasuhiro Yamashita46' 10.75 PRAKKodiakJun 03Brian Young Invitational
7.10Galen Brantley46' 3AKSoldotnaMay 132018 KPBSD MS/HS Borough Championships
8.11Andres Ramirez-nunn45' 11.75 PRAKColonyMay 12Palmer Invite
9.10Melvin Loyd45' 2.75 PRAKSoldotnaMay 26ASAA Division I Championships
10.11Samking Germain44' 6 PRAKColonyMay 05Region III Preview Meet
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.11Thomas Sio158' 6 PRAKBartlettMay 19Region IV Championships
2.12Jarek Schultz157' 7 PRAKColonyMay 05Region III Preview Meet
3.12Kyle Walker143' 10 PRAKNorth PoleApr 28Region VI Meet 3 - West Valley HS
4.12Wendell Tuisaula139' 7AKSoldotnaMay 132018 KPBSD MS/HS Borough Championships
5.11Kenny Huffer139' 4 PRAKChugiakMay 26ASAA Division I Championships
6.11Merrick Stacy138' 9 PRAKWest ValleyMay 12Region VI Meet 5 - Lathrop HS
7.10Galen Brantley129' 0AKSoldotnaApr 20Soldotna Kodiak Mini Quad with Glennallen & Tri Valley
8.11Hunter York126' 10 PRAKColonyApr 21Homer Invitational
9.11Richard Abrego125' 5 PRAKBartlettMay 19Region IV Championships
10.10Jace Henry123' 8 PRAKLathropMay 26ASAA Division I Championships
View full rankings...
High Jump
1.11Terrell Johnson6' 5 PRAKWest ValleyJun 03Brian Young Invitational
2.9Patrick McMahon6' 0 PRAKColonyMay 05Region III Preview Meet
11Thomas Christian6' 0 PRAKSouth AnchorageApr 19Quad 1 (DHS, CHS, SAHS, BHS)
4.12Mason Wadsworth5' 10AKEagle RiverApr 148x8
12Joquarius Ward5' 10AKWest ValleyApr 28Region VI Meet 3 - West Valley HS
11Tristian Wilhoit5' 10AKDimondApr 148x8
7.12Dallas Tellef5' 8AKBartlettApr 14Oregon Relays
8.9Jaime Wise5' 8 PRAKServiceJun 03Brian Young Invitational
11Lincoln Oldham5' 8AKChugiakMay 19Region IV Championships
10Koen Campbell5' 8 PRAKWest ValleyMay 19Region VI Meet 6 - Lathrop HS
10Dae Osiensky5' 8 PRAKPalmerMay 05Region III Preview Meet
9Jackson Harmon5' 8 PRAKSouth AnchorageApr 07Pro/Whit Championships
10Saaren Wright5' 8 PRAKColonyMay 05Region III Preview Meet
10Riley Knott5' 8 PRAKLathropApr 28Region VI Meet 3 - West Valley HS
11Julian McPhail5' 8 PRAKColonyMay 05Region III Preview Meet
12Garrett McVey5' 8 PRAKServiceApr 07Pro/Whit Championships
9Jaime Wise5' 8 PRAKServiceMay 19Region IV Championships
View full rankings...
Long Jump
1.10Chateau Reed22' 9.25 PR (-5.7)AKLathropMay 19Region VI Meet 6 - Lathrop HS
2.11Terrell Johnson21' 3 PRAKWest ValleyMay 05Region VI Meet 4 - West Valley HS
3.11Zaci Charles21' 1.5 PRAKEast AnchorageApr 07Pro/Whit Championships
4.11Tristian Wilhoit21' 0.5 PRAKDimondMay 19Region IV Championships
5.10Jhon Rones20' 9.25 PRAKLathropMay 26ASAA Division I Championships
6.11Colton Herman20' 8.5 PRAKEast AnchorageApr 07Pro/Whit Championships
7.10Zamir Gripper20' 3.75 PR (-2.8)AKWest ValleyMay 19Region VI Meet 6 - Lathrop HS
8.11Wyatt Helton19' 8.5AKWasillaMay 19Region III 4A Championships
9.10Tyriq Nance19' 8 PRAKWest ValleyMay 19Region VI Meet 6 - Lathrop HS
10.11Jaden Caple19' 7.75AKPalmerMay 05Region III Preview Meet
View full rankings...
Triple Jump
1.10Chateau Reed45' 9.25 PRAKLathropMay 26ASAA Division I Championships
2.11Rian King42' 11.75 PRAKBartlettMay 19Region IV Championships
3.12Logan Schrader41' 11 PRAKSoldotnaApr 13Homer Soldotna Dual
4.11Keeshaun Rowland41' 6 PRAKBartlettMay 19Region IV Championships
5.9Quincy Heartwell40' 10.25 PRAKSouth AnchorageMay 26ASAA Division I Championships
6.11Tristian Wilhoit40' 6.75AKDimondMay 19Region IV Championships
7.12Chancelor Fields Colbert40' 6.5AKWest ValleyApr 28Region VI Meet 3 - West Valley HS
8.11Brayden Reeves40' 5.5 PRAKColonyMay 05Region III Preview Meet
9.11Lincoln Oldham40' 5.25 PRAKChugiakMay 19Region IV Championships
10.12LeiLei Panoam40' 0 PRAKBartlettApr 07Pro/Whit Championships
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.