Team Results Management

Mens

100 Meters
1.12Ashtin Mott10.97 PRWALake StevensMay 16District 1 4A Championship
2.11Derek Sepe11.00WACascade (Everett)Mar 29MPHS, Cascade, Stanwood
3.12Nate Washington11.05 PRWAMarinerMay 254A State Championships
4.11Lorne Bridgford11.12WACascade (Everett)Mar 29MPHS, Cascade, Stanwood
5.12SungMin Kim11.14 PRWAEdmonds-WoodwayApr 26Kamiak/Mountlake Terrace @ Edmonds Woodway
6.12Willaim Green11.26 PRWAHenry JacksonMay 11WESCO South Championship
7.11Marzell Jenkins11.32WAMarinerMay 16District 1 4A Championship
8.12Michael Schmaus11.38 PRWAMarinerMay 16District 1 4A Championship
9.12Ramon Ricmond11.40WAKamiakMay 16District 1 4A Championship
10.11Isaac Teichgrab11.41WAStanwoodMay 05Stanwood Invitational/Last qualifier
View full rankings...
200 Meters
1.12Ashtin Mott22.11 PRWALake StevensMay 254A State Championships, Day 1
2.11Derek Sepe22.24 PRWACascade (Everett)Apr 21Eason Invite
3.11Isaac Teichgrab22.60WAStanwoodMay 05Stanwood Invitational/Last qualifier
4.12Michael Schmaus22.64c PRWAMarinerMay 03North - South Duel
5.12Nate Washington22.72 PRWAMarinerMay 16District 1 4A Championship
6.12Colin Logue22.85 PRWAKamiakApr 28Shoreline Invitational(Boys)
7.11Lorne Bridgford22.90 PRWACascade (Everett)Apr 26Oak Harbor, Cascade at Lake Stevens
8.12Josh Rabung22.94 PRWAMarysville-PilchuckApr 28Tomahawk T & F Classic
9.12Willaim Green22.96 PRWAHenry JacksonMay 11WESCO South Championship
10.11Marzell Jenkins23.02WAMarinerMay 11WESCO South Championship
View full rankings...
400 Meters
1.11Isaac Teichgrab49.74c PRWAStanwoodMay 11WESCO North Champs
2.12Colin Logue50.00 PRWAKamiakMay 18District 1 4A Championships
3.11Isaac Molstre50.64cWALake StevensMay 11WESCO North Champs
4.9Gus Petty50.93 PRWAKamiakMay 18District 1 4A Championships
5.12Michael Schmaus51.20 PRWAMarinerMay 11WESCO South Championship
6.12Kyle Van Horn51.24c PRWASnohomishMay 11WESCO North Champs
7.11Antoinne Wafer51.28WAEdmonds-WoodwayApr 21Eason Invite
8.11Michael Johnson51.81WAMarinerMar 21Kamiak, Mariner, Shorewood
9.9Kale Schmidt51.83WAStanwoodMay 05Stanwood Invitational/Last qualifier
10.9Kane Thomas52.10WAShorewoodMay 11WESCO South Championship
View full rankings...
800 Meters
1.12Josiah Cheslick1:55.88 PRWALake StevensMay 254A State Championships, Day 1
2.11Joey Bywater1:56.40WALake StevensMay 05Stanwood Invitational/Last qualifier
3.11Jonathan Cooper1:57.81WAKamiakMay 11WESCO South Championship
4.12Dak Riek1:59.36 PRWAMarinerMay 11WESCO South Championship
5.11Goodman Chris1:59.9h PRWASnohomishMay 11WESCO North Champs
6.11Matt Beeninga2:00.0hWAMountlake TerraceApr 12Everett, Stanwood, Mountlake Terrace
7.10Colton Hardwick2:00.44 PRWALake StevensMay 18District 1 4A Championships
8.12Jordan Lance2:00.52 PRWAHenry JacksonMay 11WESCO South Championship
9.11Daniel Lantz2:00.58WALake StevensApr 26Oak Harbor, Cascade at Lake Stevens
10.11Yonaton Yilma2:01.13 PRWAEdmonds-WoodwayApr 12Snohomish, Cascade @ Edmonds-Woodway
View full rankings...
1600 Meters
1.11Joey Bywater4:10.70 PRWALake StevensMay 264A State Championships, Day 2
2.12Dak Riek4:14.49 PRWAMarinerMay 264A State Championships, Day 2
3.11Yonaton Yilma4:18.96 PRWAEdmonds-WoodwayApr 14Pasco Invitational
4.11Matt Beeninga4:24.70WAMountlake TerraceApr 28Tomahawk T & F Classic
5.11Jonathan Cooper4:26.74WAKamiakMay 18District 1 4A Championships
6.12Steven Marti4:27.43 PRWALake StevensMay 11WESCO North Champs
7.11Chris Goodman4:27.80WASnohomishApr 28Tomahawk T & F Classic
8.9Mitchell Briggs4:28.30WAHenry JacksonMay 11WESCO South Championship
9.11Daniel Lantz4:28.44 PRWALake StevensApr 21Viking Classic
10.12Josh Dix4:28.58 PRWAOak HarborMay 18District 1 4A Championships
View full rankings...
3200 Meters
1.12Dak Riek9:04.49 PRWAMarinerApr 28Shoreline Invitational(Boys)
2.11Joey Bywater9:09.19WALake StevensMay 254A State Championships, Day 1
3.11Yonaton Yilma9:16.35 PRWAEdmonds-WoodwayApr 28Shoreline Invitational(Boys)
4.12Michael Manning9:35.59 PRWAHenry JacksonMay 11WESCO South Championship
5.9Mitchell Briggs9:38.83WAHenry JacksonMay 11WESCO South Championship
6.12Jordan Butler9:39.43 PRWAHenry JacksonMay 11WESCO South Championship
7.12Iain Redding9:43.50 PRWACascade (Everett)Apr 21Eason Invite
8.12Steven Marti9:46.5h PRWALake StevensMay 11WESCO North Champs
9.12Kyle Larson9:52.31 PRWALake StevensMay 18District 1 4A Championships
10.12Casey Green9:53.0h PRWAOak HarborMay 11WESCO North Champs
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.12Eric Doyle15.03 PRWAMountlake TerraceMay 11WESCO South Championship
2.12Jerrel Grant15.14 PRWAMarinerMay 254A State Championships
3.11Roger Milan15.49 PRWAMarinerMay 16District 1 4A Championship
4.12Ali Al-Hussaini15.65 PRWAHenry JacksonMay 11WESCO South Championship
5.12Dean Yeh15.67 PRWAEdmonds-WoodwayMay 18District 1 4A Championships
6.11Richard Chong15.74cWAOak HarborApr 18Everett/Oak Harbor/Marysville
7.12J.J. Stewart15.95 PRWAKamiakMay 16District 1 4A Championship
8.10Colton Tupen16.17WALake StevensMay 18District 1 4A Championships
9.12Steven Waltman16.44c PRWAMonroeMar 29Monroe/Everett/Lake Stevens
12Brenden McLane16.44c PRWASnohomishMay 11WESCO North Champs
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12Ali Al-Hussaini39.99 PRWAHenry JacksonMay 11WESCO South Championship
2.12Jerrel Grant40.18 PRWAMarinerMay 254A State Championships
3.11Daniel Russum41.26WALake StevensMay 11WESCO North Champs
4.12Brian McPeters41.34c PRWAMonroeMay 11WESCO North Champs
5.9Kale Schmidt41.44cWAStanwoodMay 11WESCO North Champs
6.11Richard Chong41.54c PRWAOak HarborMay 11WESCO North Champs
7.12Jarrett Jusko41.94c PRWASnohomishMay 11WESCO North Champs
8.10Travis Sanderson42.04cWAMarysville-PilchuckMay 11WESCO North Champs
9.11Taylor Hartman42.12 PRWAShorewoodMay 11WESCO South Championship
10.11Zack Giovannoni42.14c PRWASnohomishApr 26Snohomish/Monroe/Marysville
View full rankings...
4x100 Relay
1.-Paul Heer
Derek Sepe
Julian Willis
Lorne Bridgford
42.70WACascade (Everett)May 18District 1 4A Championships
2.-James Little
David McMurray
Isaac Molstre
Ashtin Mott
42.91WALake StevensMay 18District 1 4A Championships
3.-Relay Team43.44cWAMarysville-PilchuckMay 11WESCO North Champs
4.-Relay Team43.62WAMarinerMay 11WESCO South Championship
5.-SungMin Kim
Noah Martin
Dean Yeh
Antoinne Wafer
44.43WAEdmonds-WoodwayApr 21Eason Invite
6.-Marco Mendoza
Andrew Parker
Bryce Schulle
Donavan Hunt
44.55WAOak HarborMay 18District 1 4A Championships
7.-Relay Team44.65WAHenry JacksonApr 28Shoreline Invitational(Boys)
8.-Blaine Weber
Kane Thomas
Erik Lee
Shane Gruger
44.84cWAShorewoodMay 18District 1 4A Championships
9.-Gus Petty
Alex Tilley
J.J. Stewart
Dave Matthews
45.14cWAKamiakMay 03North - South Duel
10.-Evan Koreyasu
Eric Doyle
Percy Anyimah
Tony Ellersick
45.19WAMountlake TerraceApr 26Kamiak/Mountlake Terrace @ Edmonds Woodway
View full rankings...
4x400 Relay
1.-Ashtin Mott
David McMurray
Isaac Molstre
Josiah Cheslick
3:21.17WALake StevensMay 264A State Championships, Day 2
2.-Erik Lee
Taylor Hartman
Shane Gruger
Kane Thomas
3:27.8hWAShorewoodMay 18District 1 4A Championships
3.-Gus Petty
Erik Morton
Kyle Opstad
Colin Logue
3:28.05WAKamiakMay 18District 1 4A Championships
4.-Michael Schmaus
Jerrel Grant
Marzell Jenkins
Patrick Riley
3:29.26WAMarinerMay 18District 1 4A Championships
5.-Relay Team3:29.65WAHenry JacksonMay 11WESCO South Championship
6.-Ethan Woolsey
Chase Bronson
Chris Goodman
Kyle Van Horn
3:31.48WASnohomishApr 21Eason Invite
7.-Relay Team3:34.3hWAMarysville-PilchuckMay 11WESCO North Champs
8.-Paul Heer
Mandeep Singh
Sean Simon
Jacob Walenmaier
3:34.40WACascade (Everett)May 16District 1 4A Championship
9.-Ben Hait-Campbell
Eric Greenwood
Yonathan Yilma
Antoinne Wafer
3:35.42WAEdmonds-WoodwayApr 12Snohomish, Cascade @ Edmonds-Woodway
10.-Relay Team3:35.5hWAStanwoodMay 11WESCO North Champs
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12William Hunter55' 2 PRWAOak HarborMay 11WESCO North Champs
2.11Kelly Kurisu51' 9.5WALake StevensApr 18Snohomish, Lake Stevens at Stanwood
3.10Fono Vakalahi51' 0.5 PRWAMarysville-PilchuckApr 28Tomahawk T & F Classic
4.11Vladimir Stadnitskiy50' 7 PRWAMountlake TerraceMay 11WESCO South Championship
5.10Marlyn Anderson49' 9.5WASnohomishMay 11WESCO North Champs
6.10AJ Mecum48' 8 (1.0)WACascade (Everett)Apr 12Snohomish, Cascade @ Edmonds-Woodway
7.12Sean Bucy48' 5 PRWAKamiakApr 18Kamiak/Shorecrest/Meadowdale
8.11Cameron DeWitt47' 11.5 PRWAMonroeMar 24West Valley Ram Relays XV
9.11Joel Erickson47' 6 PRWAMarysville-PilchuckApr 28Tomahawk T & F Classic
10.12Seth Shuler46' 10 PRWALake StevensMar 15Shorewood at Lake Stevens
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Kelley Neubauer156' 3 PRWAShorewoodMay 254A State Championships
2.10Fono Vakalahi153' 10 PRWAMarysville-PilchuckMay 11WESCO North Champs
3.12Ben Kendo148' 0 PRWACascade (Everett)Apr 28Shoreline Invitational(Boys)
4.12Dan Krebsbach146' 1 PRWAKamiakMay 18District 1 4A Championships
5.10Marlyn Anderson144' 6WASnohomishMay 11WESCO North Champs
6.12Khai Tran141' 8WACascade (Everett)Apr 18Cascade vs Arlington, Monroe
7.10Anderson Marlyn135' 10 PRWASnohomishApr 18Snohomish, Lake Stevens at Stanwood
8.11Zack Richards134' 0WAMonroeMar 24West Valley Ram Relays XV
9.11Femi Abebefe130' 10WACascade (Everett)Mar 24Chuck Randall Relays
10.12Tristan Hiegler130' 9 PRWAStanwoodMay 02Wesco JV Championships
View full rankings...
Javelin - 800g
1.12Kenny York186' 11 PRWAMarysville-PilchuckMay 11WESCO North Champs
2.12Sean Bucy176' 9 PRWAKamiakMay 18District 1 4A Championships
3.11Kenton Lucke172' 8WAMonroeApr 18Cascade vs Arlington, Monroe
4.11Chris Wells171' 4WAMountlake TerraceMar 29Shorewood/Mountlake Terrace/Shorecrest
5.11Kelly Kurisu170' 6WALake StevensMay 18District 1 4A Championships
6.12Kris Rozzano168' 10 PRWAMonroeApr 05Monroe/Mariner/Shorewood
7.10Jay Bucy165' 3 PRWAKamiakApr 14Pasco Invitational
8.12Bradley Weber164' 8WAMountlake TerraceApr 12Everett, Stanwood, Mountlake Terrace
9.12Khai Tran164' 1 PRWACascade (Everett)May 18District 1 4A Championships
10.11Sean Driscoll163' 7 PRWALake StevensMay 11WESCO North Champs
View full rankings...
High Jump
1.12Eric Greenwood6' 7 PRWAEdmonds-WoodwayMar 15Mountlake Terrace, Blanchet, Juanita @ EW
2.11Rodrick Rumble6' 6WAOak HarborMay 264A State Championships, Day 2
3.10Adrien Black6' 4WAMarinerApr 28Shoreline Invitational(Boys)
4.12Duane LaPeyri6' 2 PRWAMarysville-PilchuckApr 14Birger Solberg Invitational
12Jesse Swarthout6' 2 PRWAKamiakApr 26Kamiak/Mountlake Terrace @ Edmonds Woodway
6.12Erik Lee6' 0 PRWAShorewoodApr 26Jackson, Meadowdale,Shorewood
10Eric Huswick6' 0WALake StevensMar 29Monroe/Everett/Lake Stevens
9Brennan Frost6' 0WALake StevensApr 30WESCO North Frosh Champs
12Bryant Shiu6' 0 PRWAEdmonds-WoodwayApr 12Snohomish, Cascade @ Edmonds-Woodway
11Sopheak Seng6' 0 PRWACascade (Everett)Apr 18Cascade vs Arlington, Monroe
View full rankings...
Pole Vault
1.12Sean Beighton15' 0 PRWAKamiakApr 28Shoreline Invitational(Boys)
2.11Nathan Simunds14' 3WAStanwoodMay 11WESCO North Champs
3.12Nate Washington14' 0 PRWAMarinerMar 29Meadowdale / Edmonds-Woodway / Mariner
12Brandon Kilpatrick14' 0 PRWASnohomishApr 26Snohomish/Monroe/Marysville
5.11Taylor Gibson13' 6 PRWAMarysville-PilchuckApr 26Snohomish/Monroe/Marysville
11Josh Cole13' 6WALake StevensMay 05Stanwood Invitational/Last qualifier
7.12Nick Iverson13' 0 PRWAHenry JacksonApr 14Birger Solberg Invitational
11Nolan Heintz13' 0 PRWAStanwoodMay 05Stanwood Invitational/Last qualifier
9.10Stefan Doerscher12' 6WAMarinerMar 29Meadowdale / Edmonds-Woodway / Mariner
12Justin King12' 6 PRWAMarysville-PilchuckApr 26Snohomish/Monroe/Marysville
11Jacob Crofoot12' 6 PRWAStanwoodMay 05Stanwood Invitational/Last qualifier
View full rankings...
Long Jump
1.12David McMurray22' 4.25WALake StevensApr 14Pasco Invitational
2.12Kyle Cho21' 6 PRWAKamiakMay 18District 1 4A Championships
3.12Shane Gruger21' 5.25 PRWAShorewoodMay 16District 1 4A Championship
4.11Julian Willis21' 2WACascade (Everett)Apr 28Shoreline Invitational(Boys)
5.10Andy Abadam21' 0WAMarysville-PilchuckApr 28Tomahawk T & F Classic
6.12Nate Washington20' 10.25 PRWAMarinerApr 21Westling Invitational
7.9Donavan Hunt20' 9.75WAOak HarborApr 21Westling Invitational
8.9Brennan Frost20' 6.75WALake StevensMay 18District 1 4A Championships
9.11Shaundell Burns20' 5.75 PRWAMarinerApr 21Westling Invitational
10.9Kale Schmidt20' 5.75WAStanwoodJun 01State Multi Events Championships
View full rankings...
Triple Jump
1.12Kyle Cho42' 11.25 PRWAKamiakMay 18District 1 4A Championships
2.9Christopher Rusnak42' 9WASnohomishMay 11WESCO North Champs
3.11Clayton Johnson42' 7.75WASnohomishApr 14Pasco Invitational
4.10Dan Truong42' 7WAHenry JacksonMay 11WESCO South Championship
5.12Steven Graham42' 2.75 PRWALake StevensMay 18District 1 4A Championships
6.12Nikko Angelos42' 2 PRWASnohomishMay 11WESCO North Champs
7.11Johnson Clayton41' 10.5 PRWASnohomishApr 18Snohomish, Lake Stevens at Stanwood
8.12Justyn Cox41' 8.75 PRWAShorewoodApr 14Pasco Invitational
9.11Roger Milan41' 6 PRWAMarinerMay 11WESCO South Championship
10.10Mandeep Singh41' 5.5WACascade (Everett)Apr 26Oak Harbor, Cascade at Lake Stevens
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.