Team Results Management
View Athletic.net Ad Free

Mens

100 Meters
1.11Charles Stamps Jr11.07 PRILMelrose Park (Walther Christian)May 18IHSA 1A Boys Seneca Sectional
2.12George Cervanka11.13 (1.0)ILRiverside (R.-Brookfield)May 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
3.11Tony Vinson11.15 PRILAurora Central CatholicApr 11Plano Track Meet #2
4.12Xavier Ross11.25 PR (1.7)ILTimothy ChristianMay 26IHSA 1A Boys State Track & Field Championships
5.12Devin Moody11.57 PRILRiverside (R.-Brookfield)May 04Bill Jackson Invitational
6.11Geron Parks11.66 PRILMelrose Park (Walther Christian)May 18IHSA 1A Boys Seneca Sectional
7.11Ronan Kenny11.67 PRILNorridge (Ridgewood)May 18IHSA 2A Boys Glenbard South Sectional
8.12Michael Zima11.68 PRILGlenbard SouthMay 04DuPage Boys County Invite
9.9Kyle Franklin11.74 PRILElmhurst (IC Catholic)May 18IHSA 1A Boys Seneca Sectional
11Jeremy Earnst11.74ILGlenbard SouthMay 04DuPage Boys County Invite
View full rankings...
200 Meters
1.12Xavier Ross22.56 (3.3)ILTimothy ChristianMay 05Carlin Nalley Invitational
2.11Charles Stamps Jr22.70 PR (-1.3)ILMelrose Park (Walther Christian)May 26IHSA 1A Boys State Track & Field Championships
3.12George Cervanka22.83ILRiverside (R.-Brookfield)Apr 21Lake Forest Invitational
4.12Luke Ricobene23.41ILElmhurst (IC Catholic)May 18IHSA 1A Boys Seneca Sectional
5.10Atharva Raut23.56 PRILGlenbard SouthMay 18IHSA 2A Boys Glenbard South Sectional
12Michael Zima23.56 PRILGlenbard SouthMay 04DuPage Boys County Invite
7.11Tony Vinson23.82 PRILAurora Central CatholicMay 04Kane County Boys Invite
8.11De'Jon McAdory23.87ILMelrose Park (Walther Christian)May 18IHSA 1A Boys Seneca Sectional
9.11Ronan Kenny23.94 PRILNorridge (Ridgewood)May 11Metro Suburban Red Division Boys Meet
10.10Carson Hooker24.00 PRILTimothy ChristianMay 11Metro Suburban Red Division Boys Meet
View full rankings...
400 Meters
1.12Xavier Ross49.41 PRILTimothy ChristianMay 26IHSA 1A Boys State Track & Field Championships
2.10Zach Ali51.48 PRILNorridge (Ridgewood)May 18IHSA 2A Boys Glenbard South Sectional
3.12Michael Zima52.25 PRILGlenbard SouthMay 18IHSA 2A Boys Glenbard South Sectional
4.12Henry Light52.41 PRILPalos Heights (Chicago Christian)Apr 21Houseward Invitational
5.10Jacob Czubernat52.96 PRILMelrose Park (Walther Christian)May 18IHSA 1A Boys Seneca Sectional
6.11Josh Ranft53.21 PRILRiverside (R.-Brookfield)May 04Bill Jackson Invitational
7.10Noah Mayo53.65 PRILWheaton AcademyMay 18IHSA 2A Boys Genoa-Kingston Sectional
8.11Javier Cabral54.04 PRILFentonMay 18IHSA 3A Boys Glenbard North Sectional
9.11Milivoj Plavsic54.21 PRILGlenbard SouthApr 20Glenbard South Raider Invite
10.9Justin Hall54.42 PRILElmhurst (IC Catholic)May 05Carlin Nalley Invitational
View full rankings...
800 Meters
1.12Michael Lieggi2:02.61 PRILFentonMay 18IHSA 3A Boys Glenbard North Sectional
2.12Jason Noel2:02.80 PRILRiverside (R.-Brookfield)May 04Bill Jackson Invitational
3.12Jack Sagan2:02.92ILRiverside (R.-Brookfield)May 04Bill Jackson Invitational
4.-Matt Magno2:03.50 PRILRiverside (R.-Brookfield)May 04Bill Jackson Invitational
5.12Derek Van Prooyen2:04.09ILLansing (Illiana Christian)Apr 13Oak Lawn Spartan Invitational
6.11Jacob Shepherd2:06.06 PRILElgin (St. Edward)Apr 21Rockford Christian Invitational
7.11Carlos Sanchez2:07.23ILElmwood ParkMay 05Carlin Nalley Invitational
8.11Chris Magno2:07.26ILRiverside (R.-Brookfield)Apr 28Fenwick Friar Invitational
9.12Pat Shannon2:08.61 PRILElmhurst (IC Catholic)May 05Carlin Nalley Invitational
10.11Alex Wondaal2:09.00ILLansing (Illiana Christian)May 17IHSA 2A Boys Thornridge Sectional
View full rankings...
1600 Meters
1.12Derek Van Prooyen4:23.65 PRILLansing (Illiana Christian)May 26IHSA 2A Boys State Track & Field Championships
2.12Austin Ohm4:28.02ILLansing (Illiana Christian)Jun 01Magis Miles
3.12Jacob Wardzala4:32.98 PRILRiverside (R.-Brookfield)May 04Bill Jackson Invitational
4.11Randy Almarales4:41.54 PRILFentonMay 18IHSA 3A Boys Glenbard North Sectional
5.12William Terpstra4:43.92 PRILTimothy ChristianMay 18IHSA 1A Boys Seneca Sectional
6.11Tyler Ocampo4:43.95 PRILElmwood ParkMay 05Carlin Nalley Invitational
7.10Caleb Mitchell4:46.94 PRILTimothy ChristianMay 05Carlin Nalley Invitational
8.11David Keen4:47.14 PRILRiverside (R.-Brookfield)May 18IHSA 3A Boys Berwyn-Cicero Morton Sectional
9.12Cristian Sanchez4:48.63ILFentonMay 04Conant Gummerson Track Classic
10.12Jack Sagan4:48.66ILRiverside (R.-Brookfield)May 04Bill Jackson Invitational
View full rankings...
3200 Meters
1.12Austin Ohm9:25.86 PRILLansing (Illiana Christian)Apr 21Distance Night in Palatine
2.10Caleb Mitchell10:01.27 PRILTimothy ChristianMay 18IHSA 1A Boys Seneca Sectional
3.12Cristian Sanchez10:11.71 PRILFentonMay 18IHSA 3A Boys Glenbard North Sectional
4.12Connor O'Brien10:22.28ILRiverside (R.-Brookfield)May 18IHSA 3A Boys Berwyn-Cicero Morton Sectional
5.11Clint Fincher10:25.27 PRILTimothy ChristianMay 18IHSA 1A Boys Seneca Sectional
6.10Nathanael Rivera10:28.89 PRILPalos Heights (Chicago Christian)May 18IHSA 1A Boys Seneca Sectional
7.12Ryan Hahn10:33.43 PRILRiverside (R.-Brookfield)Apr 21Lake Forest Invitational
8.10Liam Driscoll10:41.27 PRILPalos Heights (Chicago Christian)May 18IHSA 1A Boys Seneca Sectional
9.12William Terpstra10:42.67 PRILTimothy ChristianMay 05Carlin Nalley Invitational
10.10Luis Gomez10:44.08 PRILElmwood ParkMay 26IHSA 2A Boys State Track & Field Championships
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.11Pawel Janezcek15.41 PRILNorridge (Ridgewood)May 11Metro Suburban Red Division Boys Meet
2.11Dominik Pudlo16.10 PRILElmwood ParkMay 18IHSA 2A Boys Glenbard South Sectional
3.11Stevan Plavsic16.31ILGlenbard SouthMay 18IHSA 2A Boys Glenbard South Sectional
4.10Corey Dishmon16.48 PRILRiverside (R.-Brookfield)May 04Bill Jackson Invitational
5.12Xavier Ross16.53 (-2.0)ILTimothy ChristianMay 05Carlin Nalley Invitational
6.12Sam Miller16.62 PR (.2)ILMelrose Park (Walther Christian)May 26IHSA 1A Boys State Track & Field Championships
7.11Jacob Gwozdz16.79 PR (-1.3)ILNorridge (Ridgewood)May 05Carlin Nalley Invitational
8.10Adam Stacy17.27 PRILAurora Central CatholicMay 04Kane County Boys Invite
9.10Tyler Schaafsma17.34 PRILPalos Heights (Chicago Christian)May 18IHSA 1A Boys Seneca Sectional
10.10Luke Mitchell17.88 PRILTimothy ChristianMay 11Metro Suburban Red Division Boys Meet
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12Xavier Ross39.39 PRILTimothy ChristianMay 05Carlin Nalley Invitational
2.11Pawel Janezcek40.51 PRILNorridge (Ridgewood)May 18IHSA 2A Boys Glenbard South Sectional
3.11Dominik Pudlo43.55ILElmwood ParkApr 20Elmwood Park Invitational
4.11Sean Hipskind43.83 PRILElmhurst (IC Catholic)May 05Carlin Nalley Invitational
5.10Corey Dishmon43.87 PRILRiverside (R.-Brookfield)May 04Bill Jackson Invitational
6.10Carson Hooker44.19 PRILTimothy ChristianMay 05Carlin Nalley Invitational
7.10Nate Bierly44.40 PRILWheaton AcademyMay 18IHSA 2A Boys Genoa-Kingston Sectional
8.10Adam Stacy45.10 PRILAurora Central CatholicApr 20Plano Track and Field of Dreams Invitational
9.11Jacob Gwozdz45.42ILNorridge (Ridgewood)May 18IHSA 2A Boys Glenbard South Sectional
10.11Stevan Plavsic45.75ILGlenbard SouthMay 18IHSA 2A Boys Glenbard South Sectional
9Patrick Englehardt45.75 PRILAurora Central CatholicMay 04Kane County Boys Invite
View full rankings...
4x100 Relay
1.De'Jon McAdory
Charles Stamps Jr
Geron Parks
Joshua Donald
43.94ILMelrose Park (Walther Christian)May 26IHSA 1A Boys State Track & Field Championships
2.Nick Del Nodal
Josh Warren
Corey Dishmon
George Cervanka
44.61ILRiverside (R.-Brookfield)May 04Bill Jackson Invitational
3.Michael Zima
Miles Horton
Milivoj Plavsic
Jeremy Earnst
45.46ILGlenbard SouthApr 28Jim Arnold Invitational
4.Relay Team45.71ILElmhurst (IC Catholic)May 18IHSA 1A Boys Seneca Sectional
5.Paul Plichta
Ronan Kenny
Zach Ali
Pawel Janezcek
45.77ILNorridge (Ridgewood)May 18IHSA 2A Boys Glenbard South Sectional
6.Tony Vinson
Jonathan Mattas
Colin Dean
Enrique Castaneda
46.19ILAurora Central CatholicMay 04Kane County Boys Invite
7.Jose Velesquez
McKinley Barile
Julian Rivera
Jericho Endaya
46.48ILElmwood ParkApr 20Elmwood Park Invitational
8.Relay Team46.80ILPalos Heights (Chicago Christian)May 05Carlin Nalley Invitational
9.Relay Team47.87ILWheaton AcademyMay 18IHSA 2A Boys Genoa-Kingston Sectional
10.Zach Olenek
Jacob Shepherd
Chris Ridle
Brian Lagtapon
48.11ILElgin (St. Edward)May 01Elgin City Classic Co-Ed
View full rankings...
4x400 Relay
1.Paul Plichta
Roman Hernandez
Zach Ali
Pawel Janezcek
3:33.67ILNorridge (Ridgewood)May 18IHSA 2A Boys Glenbard South Sectional
2.Chris Magno
Jason Noel
Josh Ranft
Michael Pitts
3:37.11ILRiverside (R.-Brookfield)May 04Bill Jackson Invitational
3.Ethan Hansford
Kennedy Cross
Bryce Wiltgen
Tony Cepeda
3:37.72ILAurora Central CatholicMay 04Kane County Boys Invite
4.Relay Team3:37.74ILElmhurst (IC Catholic)May 05Carlin Nalley Invitational
5.Relay Team3:38.76ILMelrose Park (Walther Christian)May 18IHSA 1A Boys Seneca Sectional
6.Milivoj Plavsic
Alec Steiger
Michael Zima
Alfredo Najera
3:41.53ILGlenbard SouthMay 18IHSA 2A Boys Glenbard South Sectional
7.Relay Team3:44.61ILPalos Heights (Chicago Christian)May 18IHSA 1A Boys Seneca Sectional
8.Julian Rivera
Zak Owens
Abdo Timejardine
Carlos Sanchez
3:45.32ILElmwood ParkMay 18IHSA 2A Boys Glenbard South Sectional
9.Relay Team3:48.68ILElgin (St. Edward)May 18IHSA 1A Boys Seneca Sectional
10.Luke Mitchell
Caleb Mitchell
Carson Hooker
Josh Bode
3:59.70ILTimothy ChristianMay 11Metro Suburban Red Division Boys Meet
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Dan McCann44' 4 PRILElmhurst (IC Catholic)May 05Carlin Nalley Invitational
2.11Stevan Plavsic43' 1 PRILGlenbard SouthApr 20Glenbard South Raider Invite
3.11James Deckert42' 7 PRILFentonMay 18IHSA 3A Boys Glenbard North Sectional
4.11Camron Cross42' 0 PRILPalos Heights (Chicago Christian)May 05Carlin Nalley Invitational
5.11John Madison41' 5 PRILGlenbard SouthApr 20Glenbard South Raider Invite
6.11Devin Schmit41' 0.5 PRILElmwood ParkMay 05Carlin Nalley Invitational
7.11Michael Johnson40' 8 PRILElmhurst (IC Catholic)May 05Carlin Nalley Invitational
8.11Antonio Hilliard40' 0ILGlenbard SouthApr 20Glenbard South Raider Invite
9.11Clark Fremouw39' 4.5 PRILPalos Heights (Chicago Christian)May 18IHSA 1A Boys Seneca Sectional
10.12Matt Baratta39' 3 PRILElmwood ParkMay 11Metro Suburban Red Division Boys Meet
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.11Camron Cross141' 5 PRILPalos Heights (Chicago Christian)May 05Carlin Nalley Invitational
2.11John Madison135' 2 PRILGlenbard SouthApr 28Jim Arnold Invitational
3.11Casey Starostka134' 3 PRILPalos Heights (Chicago Christian)May 05Carlin Nalley Invitational
4.11Alex Valentin133' 5 PRILNorridge (Ridgewood)May 18IHSA 2A Boys Glenbard South Sectional
5.11James Deckert123' 6ILFentonMay 04Conant Gummerson Track Classic
6.11Antonio Hilliard120' 11 PRILGlenbard SouthMay 18IHSA 2A Boys Glenbard South Sectional
7.12Ty'cius Williams119' 0 PRILMelrose Park (Walther Christian)May 05Carlin Nalley Invitational
8.11Miguel Garcia117' 1 PRILFentonMay 04Conant Gummerson Track Classic
9.9Josh Friedland115' 2 PRILWheaton AcademyApr 13Gus Scott Invitational
10.10Daniel Deramus113' 4 PRILLansing (Illiana Christian)Apr 13Oak Lawn Spartan Invitational
12Matt Baratta113' 4 PRILElmwood ParkApr 20Elmwood Park Invitational
11Bryce Krpan113' 4 PRILAurora Central CatholicMay 18IHSA 2A Boys Genoa-Kingston Sectional
10Brice Krpan113' 4 PRILAurora Central CatholicMay 04Kane County Boys Invite
View full rankings...
High Jump
1.12Devin Moody6' 8 PRILRiverside (R.-Brookfield)May 04Bill Jackson Invitational
2.12Sam Miller5' 11 PRILMelrose Park (Walther Christian)May 18IHSA 1A Boys Seneca Sectional
3.11Stevan Plavsic5' 10ILGlenbard SouthMay 04DuPage Boys County Invite
4.12Miles Mockler5' 9 PRILElmwood ParkMay 18IHSA 2A Boys Glenbard South Sectional
5.11Matt Osborne5' 7 PRILElmwood ParkMay 11Metro Suburban Red Division Boys Meet
6.9Josh Warren5' 6 PRILRiverside (R.-Brookfield)May 04Bill Jackson Invitational
10Colin Dean5' 6 PRILAurora Central CatholicApr 11Plano Track Meet #2
10Matthias Jenkins5' 6 PRILTimothy ChristianMay 05Carlin Nalley Invitational
9.9Noah Herman5' 2 PRILWheaton AcademyApr 13Gus Scott Invitational
10Chris Doherty5' 2 PRILRiverside (R.-Brookfield)May 04Bill Jackson Invitational
View full rankings...
Pole Vault
1.12Ethan Clarkson13' 0 PRILRiverside (R.-Brookfield)May 18IHSA 3A Boys Berwyn-Cicero Morton Sectional
2.11Julian Rivera11' 6 PRILElmwood ParkMay 18IHSA 2A Boys Glenbard South Sectional
11James Coleman11' 6 PRILElmwood ParkMay 18IHSA 2A Boys Glenbard South Sectional
4.11Will Werner11' 0ILGlenbard SouthMay 18IHSA 2A Boys Glenbard South Sectional
5.12Jamoni Wise10' 6 PRILRiverside (R.-Brookfield)May 04Bill Jackson Invitational
6.12Vaughn Hilpp10' 1ILRiverside (R.-Brookfield)Apr 13H-F Boys' Track & Field Invitational
7.11Julian Lalvani9' 6 PRILGlenbard SouthApr 12Haake Invite Open
12Michael Pitts9' 6 PRILRiverside (R.-Brookfield)May 04Bill Jackson Invitational
9.9Joe Scheidt9' 0 PRILElmwood ParkMay 11Metro Suburban Red Division Boys Meet
9Joel Jaquinde9' 0 PRILGlenbard SouthMay 18IHSA 2A Boys Glenbard South Sectional
View full rankings...
Long Jump
1.12Devin Moody22' 2 PRILRiverside (R.-Brookfield)May 04Bill Jackson Invitational
2.11Zach Olenek21' 9.5 PR (.9)ILElgin (St. Edward)May 26IHSA 1A Boys State Track & Field Championships
3.11Jeremy Earnst21' 8 PRILGlenbard SouthMay 04DuPage Boys County Invite
4.12Michael Zima20' 8.5 PRILGlenbard SouthApr 28Jim Arnold Invitational
5.11Sean Hipskind19' 10 PRILElmhurst (IC Catholic)May 05Carlin Nalley Invitational
6.11Johnny Suarez19' 6.5 PRILElmwood ParkApr 28Fenwick Friar Invitational
7.10Jotham Escarpita19' 3.5 PRILElmwood ParkMay 18IHSA 2A Boys Glenbard South Sectional
8.10Paul Plichta19' 0.5 PRILNorridge (Ridgewood)May 11Metro Suburban Red Division Boys Meet
11Ian Hallom19' 0.5 PRILPalos Heights (Chicago Christian)May 11Metro Suburban Red Division Boys Meet
10.12Brayden Roberts19' 0 PRILPalos Heights (Chicago Christian)May 11Metro Suburban Red Division Boys Meet
View full rankings...
Triple Jump
1.12Devin Moody41' 8ILRiverside (R.-Brookfield)Apr 13H-F Boys' Track & Field Invitational
2.11Charles Stamps Jr41' 1.5 PRILMelrose Park (Walther Christian)May 11Metro Suburban Red Division Boys Meet
3.11Sean Hipskind40' 11 PRILElmhurst (IC Catholic)May 05Carlin Nalley Invitational
4.10Jotham Escarpita40' 6 PRILElmwood ParkMay 18IHSA 2A Boys Glenbard South Sectional
5.12Brayden Roberts40' 3.25ILPalos Heights (Chicago Christian)May 18IHSA 1A Boys Seneca Sectional
6.10Paul Plichta39' 10 PRILNorridge (Ridgewood)May 11Metro Suburban Red Division Boys Meet
7.12Robbie Whelan38' 10 PRILElmhurst (IC Catholic)Apr 20The Don Relays
8.11Jeremy Earnst38' 4.25 PRILGlenbard SouthMay 04DuPage Boys County Invite
9.12Jamoni Wise38' 2.5 PRILRiverside (R.-Brookfield)Apr 13H-F Boys' Track & Field Invitational
10.11Ian Hallom37' 11 PRILPalos Heights (Chicago Christian)May 11Metro Suburban Red Division Boys Meet
11Matt Osborne37' 11 PRILElmwood ParkMay 18IHSA 2A Boys Glenbard South Sectional
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.