Team Results Management
View Athletic.net Ad Free

Mens

100 Meters
1.10Chinedu Acholonu10.88 PRWAEdmonds-WoodwayApr 21Eason Invitational
2.11Tyler Massena10.95 PRWASnohomishMar 24Ray Cockrum Relays
3.12Daniel Arias10.97 PRWAHenry JacksonApr 26Glacier Peak at Jackson
4.11Lukas Sepulveda11.01 PRWAStanwoodApr 26Stanwood at Oak Harbor
5.11Matthew Zehrung11.07 PRWALake StevensMar 24Ray Cockrum Relays
6.10Cameron Mefford11.17 PRWALake StevensMay 183A/4A NW District 1 Championships - Day 2
12Peter Curtis11.17 PRWAArlingtonApr 19MP and Arlington at Oak Harbor
8.12Romelo Mangum11.19 PRWAMarinerMay 183A/4A NW District 1 Championships - Day 2
9.11Kristian Fairbanks11.33 PRWAArlingtonApr 19MP and Arlington at Oak Harbor
10.11Maxwell Nelson11.36 PRWACascade (Everett)May 163A/4A NW District 1 Championships - Day 1
View full rankings...
200 Meters
1.11Tyler Massena22.11 PR (3.6)WASnohomishMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
2.12Daniel Arias22.24 PR (.5)WAHenry JacksonMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
10Chinedu Acholonu22.24 PR (1.8)WAEdmonds-WoodwayMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
4.11Lukas Sepulveda22.54 PRWAStanwoodApr 26Stanwood at Oak Harbor
5.12Romelo Mangum22.77 PRWAMarinerMay 183A/4A NW District 1 Championships - Day 2
6.11Kristian Fairbanks22.86 PRWAArlingtonApr 28Lakewood Invitational
7.10Cameron Mefford22.94 PRWALake StevensMay 183A/4A NW District 1 Championships - Day 2
8.11Matthew Zehrung22.97WALake StevensMar 16Edmonds-Woodway, Meadowdale @ Lake Stevens
9.12Jacob Schmidt23.13 PRWALake StevensMay 04Stanwood Twilight Invite
10.10Sergio Pelayo23.14 PRWALake StevensMay 163A/4A NW District 1 Championships - Day 1
View full rankings...
400 Meters
1.12Daniel Arias49.02WAHenry JacksonMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
2.11Thaddeus Newman50.82 PRWALake StevensMay 183A/4A NW District 1 Championships - Day 2
3.12Peter Curtis51.00 PRWAArlingtonMay 183A/4A NW District 1 Championships - Day 2
4.12Patrick Olson51.04WAKamiakMay 11Boys Wesco 4A Track and Field Championship
5.11Maxwell Nelson51.39 PRWACascade (Everett)May 04Everett All City Meet
6.12Chris Tilbury51.48 PRWAEdmonds-WoodwayMay 163A/4A NW District 1 Championships - Day 1
7.12Isaiah Funston51.56 PRWAMonroeApr 26Cascade @ Monroe
8.10Cade Younger51.66 PRWAArlingtonMay 183A/4A NW District 1 Championships - Day 2
9.12Jacob Schmidt52.17 PRWALake StevensMay 11Boys Wesco 4A Track and Field Championship
10.10Ki Thomas52.22 PRWALake StevensApr 19Cascade @ Lake Stevens
View full rankings...
800 Meters
1.12Isaiah Funston1:54.71 PRWAMonroeMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
2.12Blake Braaten1:56.57 PRWALake StevensMay 183A/4A NW District 1 Championships - Day 2
11Grant Christian1:56.57 PRWAEdmonds-WoodwayMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
4.11Lucas Lacambra1:57.64 PRWAEdmonds-WoodwayMay 183A/4A NW District 1 Championships - Day 2
5.11Lucas Robert1:58.07 PRWAHenry JacksonMay 183A/4A NW District 1 Championships - Day 2
6.10Jason Khoury1:58.23 PRWAStanwoodMay 183A/4A NW District 1 Championships - Day 2
7.9Josiah Ponton1:58.95 PRWAEdmonds-WoodwayMay 11WESCO 3A South - Day 2
8.10Ki Thomas1:58.96 PRWALake StevensMay 183A/4A NW District 1 Championships - Day 2
9.11Nick McIver1:59.03 PRWASnohomishMay 11WESCO North League Championships
10.11Nathaniel Alexander2:00.09 PRWAArlingtonMay 11WESCO North League Championships
View full rankings...
1600 Meters
1.11Lucas Lacambra4:18.69 PRWAEdmonds-WoodwayMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
2.12Mateo Rivera4:19.36 PRWAHenry JacksonMay 163A/4A NW District 1 Championships - Day 1
3.12Blake Braaten4:23.04 PRWALake StevensMay 163A/4A NW District 1 Championships - Day 1
4.11Dylan Hartono4:24.97 PRWAEdmonds-WoodwayMay 09WESCO 3A South - Day 1
5.11Joseph Skoog4:25.11WAHenry JacksonMay 11Boys Wesco 4A Track and Field Championship
6.11Nick McIver4:25.96 PRWASnohomishMay 163A/4A NW District 1 Championships - Day 1
7.10Jacob Willcox4:26.64 PRWAEdmonds-WoodwayMay 163A/4A NW District 1 Championships - Day 1
8.12Dawson Andrews4:28.49 PRWAArlingtonApr 28Lakewood Invitational
9.11Lucas Robert4:29.12 PRWAHenry JacksonMay 04Everett All City Meet
10.10Jason Khoury4:29.15 PRWAStanwoodMay 04Stanwood Twilight Invite
View full rankings...
3200 Meters
1.11Joseph Skoog9:10.05 PRWAHenry JacksonMay 183A/4A NW District 1 Championships - Day 2
2.11Deyago Peraza9:30.86 PRWAEdmonds-WoodwayMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
3.11Dylan Hartono9:35.53 PRWAEdmonds-WoodwayMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
4.11Blake Landry9:41.69 PRWAArlingtonMay 11WESCO North League Championships
5.12Jack O'Brien9:41.82 PRWAStanwoodMay 11WESCO North League Championships
6.12Dawson Andrews9:41.99 PRWAArlingtonMay 11WESCO North League Championships
7.11Noah Loftis9:42.37 PRWAArlingtonMay 11WESCO North League Championships
8.11Lucas Lacambra9:42.60 PRWAEdmonds-WoodwayApr 21Eason Invitational
9.9Quincy Fankhauser9:44.22 PRWAArlingtonMay 11WESCO North League Championships
10.12Matthew Goddard9:44.54 PRWASnohomishMay 11WESCO North League Championships
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.12Aaron Richardson14.72 PRWAEdmonds-WoodwayMay 09WESCO 3A South - Day 1
2.12Campbell Hudson14.95WAArlingtonMay 11WESCO North League Championships
3.12Tyler Younce15.25WAStanwoodMay 04Stanwood Twilight Invite
4.12Elijah Malsch15.38 PRWAArlingtonMay 11WESCO North League Championships
5.12Garrett Larson15.85WAStanwoodMay 04Stanwood Twilight Invite
6.10Konner Kinghorn15.93 PRWAMonroeMay 11Boys Wesco 4A Track and Field Championship
7.12Theo Davis15.96 PRWAHenry JacksonMay 183A/4A NW District 1 Championships - Day 2
8.11Chase Winkler16.00 PRWALake StevensMay 183A/4A NW District 1 Championships - Day 2
9.12Jacob Schmidt16.26 PRWALake StevensMay 11Boys Wesco 4A Track and Field Championship
10.12Anthony Armad16.28 PRWAKamiakMay 183A/4A NW District 1 Championships - Day 2
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.11Maxwell Nelson39.22 PRWACascade (Everett)May 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
2.12Campbell Hudson39.51 PRWAArlingtonMay 183A/4A NW District 1 Championships - Day 2
3.12Aaron Richardson39.93 PRWAEdmonds-WoodwayMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
4.12Garrett Larson40.22 PRWAStanwoodMay 183A/4A NW District 1 Championships - Day 2
5.12Cooper Cummings40.82 PRWAArlingtonMay 11WESCO North League Championships
6.12Connor Flynn40.92 PRWAHenry JacksonMay 183A/4A NW District 1 Championships - Day 2
7.12Elijah Malsch41.00 PRWAArlingtonApr 21Viking Classic
8.11Chase Winkler41.18 PRWALake StevensMay 183A/4A NW District 1 Championships - Day 2
9.12Kalvyn McDaniel41.44 PRWASnohomishMay 11WESCO North League Championships
10.12Theo Davis41.57 PRWAHenry JacksonMay 163A/4A NW District 1 Championships - Day 1
View full rankings...
4x100 Relay
1.Anthony Hutchinson
Skyler Reyna
Cameron Mefford
Sergio Pelayo
43.04WALake StevensMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
2.Sebastian Wanjiru
Amalawa Aiwekhoe
Prince Riley
Romelo Mangum
43.12WAMarinerMay 183A/4A NW District 1 Championships - Day 2
3.Kristian Fairbanks
Cade Younger
Peter Curtis
Daylin Pierce
43.40WAArlingtonMay 11WESCO North League Championships
4.Gerandey Pacheco
Thomas Watridge
Chris Tilbury
Chinedu Acholonu
43.48WAEdmonds-WoodwayMay 163A/4A NW District 1 Championships - Day 1
5.Jeremy Anderson
Isaac Ortega
Lukas Sepulveda
Tyler Younce
44.23WAStanwoodMay 163A/4A NW District 1 Championships - Day 1
6.Caleb Cole
Trey Lane
J.R. Little
Blake Rybar
44.70WAMonroeMay 183A/4A NW District 1 Championships - Day 2
7.Michael Purl
Kolby Kirkpatrick
Sean Sibley
Maxwell Nelson
45.23WACascade (Everett)Mar 29Glacier Peak vs Cascade
8.Adam Louder
Gavin Hooper
Brandon Collado
Lawrence Georger
45.83WAHenry JacksonMay 183A/4A NW District 1 Championships - Day 2
9.Samuel Matson
Carter Sparks
Makai Williams
Wyatt Watkins
46.29WASnohomishMay 163A/4A NW District 1 Championships - Day 1
10.Luis Soriano
Jacob Mejia
Bryan Sanders
Maxwell Schaffler
46.52WAMarysville-PilchuckMar 24Chuck Randall Relays
View full rankings...
4x400 Relay
1.Thaddeus Newman
Blake Braaten
Jacob Schmidt
Ki Thomas
3:24.73WALake StevensMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
2.Connor Flynn
Lucas Robert
Bradley Wilson
Daniel Arias
3:24.81WAHenry JacksonMay 183A/4A NW District 1 Championships - Day 2
3.Campbell Hudson
Daylin Pierce
Cade Younger
Peter Curtis
3:26.28WAArlingtonMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
4.Garrett Larson
Kaleb Christian
Jack O'Brien
Jason Khoury
3:26.72WAStanwoodMay 183A/4A NW District 1 Championships - Day 2
5.Jonathan Yates
Gannon Goering
Isaiah Funston
Konner Kinghorn
3:32.76WAMonroeMay 183A/4A NW District 1 Championships - Day 2
6.Sebastian Wanjiru
Roman Bondarenko
Harrison Hayden
Prince Riley
3:34.87WAMarinerMay 11Boys Wesco 4A Track and Field Championship
7.Grant Hruschka
Braeden Smith
Anthony Armad
Patrick Olson
3:34.88WAKamiakMay 183A/4A NW District 1 Championships - Day 2
8.Chris Tilbury
Lucas Lacambra
John Christian
Grant Christian
3:35.40WAEdmonds-WoodwayApr 28Shoreline Invitational (COED)
9.Kolby Kirkpatrick
Sean Sibley
Chorin Weller
Maxwell Nelson
3:37.63WACascade (Everett)May 04Everett All City Meet
10.Carter Sparks
Heath Fagerness
Joel Lepse
Aiden Flynn
3:42.17WASnohomishMay 11WESCO North League Championships
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.11Cade Tucker51' 8 PRWAMarysville-PilchuckApr 19MP and Arlington at Oak Harbor
2.12Josh Wiser50' 9 PRWALake StevensMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
3.11Wyatt Tayon50' 2 PRWAStanwoodMay 09WESCO North League Championships
4.12Michael Van Beek48' 5 PRWAArlingtonMay 163A/4A NW District 1 Championships - Day 1
5.12Tyler McAtee47' 7 PRWAEdmonds-WoodwayApr 26Edmonds-Woodway vs. Meadowdale vs. Shorecrest
6.11Evan Wells47' 6 PRWALake StevensMay 11Boys Wesco 4A Track and Field Championship
7.12Gabriel Green46' 1.5WAArlingtonApr 19MP and Arlington at Oak Harbor
8.11Carter Cole46' 0 PRWASnohomishMay 04Stanwood Twilight Invite
9.12Tyler McClendon45' 9 PRWAEdmonds-WoodwayMay 09WESCO 3A South - Day 1
10.11Drew Kindle44' 7.5WAKamiakMar 15Mukilteo/Everett Jamboree
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.12Gabriel Green161' 3 PRWAArlingtonApr 12Arlington vs Lake Stevens
2.12Matthew Stark159' 2 PRWAKamiakMay 03Shoreline vs. Mukilteo @ Shoreline Stadium
3.12Michael Van Beek152' 6 PRWAArlingtonMay 183A/4A NW District 1 Championships - Day 2
4.11Jeffrey Roullier150' 0 PRWAMarysville-PilchuckMay 183A/4A NW District 1 Championships - Day 2
5.12Tyler McAtee149' 4 PRWAEdmonds-WoodwayMay 183A/4A NW District 1 Championships - Day 2
6.11Isaac Donnelson149' 3 PRWAArlingtonMay 183A/4A NW District 1 Championships - Day 2
7.11Ethan Moll142' 7 PRWALake StevensMay 11Boys Wesco 4A Track and Field Championship
8.11Michael Springer140' 10 PRWAKamiakApr 07Birger Solberg Invite
9.11Isaac Zedwick140' 7 PRWAStanwoodMar 29Big Fish Classic - Sno vs. Stan
10.12Pavel Urbanovic133' 8 PRWACascade (Everett)May 183A/4A NW District 1 Championships - Day 2
View full rankings...
Javelin - 800g
1.12Gabriel Green192' 8 PRWAArlingtonApr 14Pasco Invitational
2.12Spencer Andelin171' 5 PRWAStanwoodApr 26Stanwood at Oak Harbor
3.12Mathew Sevao168' 9 PRWALake StevensMay 183A/4A NW District 1 Championships - Day 2
4.11Kristian Fairbanks167' 6 PRWAArlingtonMay 11WESCO North League Championships
5.12Jacob Hubbard165' 5 PRWAArlingtonJun 02Washington State Multi Events Championship
6.12Kainalu Batonbacal164' 11 PRWAMonroeMay 183A/4A NW District 1 Championships - Day 2
7.12Ozcar Mills157' 10 PRWAMonroeApr 26Cascade @ Monroe
8.11Karsten Vanaelst155' 10 PRWAHenry JacksonMay 11Boys Wesco 4A Track and Field Championship
9.12Benjamin Brinkley153' 4 PRWAHenry JacksonApr 26Glacier Peak at Jackson
10.12James Ryan151' 6WAHenry JacksonMar 30Eastmont Invitational
View full rankings...
High Jump
1.12Kameron Eck6' 2 PRWAEdmonds-WoodwayMay 183A/4A NW District 1 Championships - Day 2
12Kobe Gray6' 2 PRWAArlingtonApr 21Viking Classic
3.12Josiah Gould6' 0 PRWAMarysville-PilchuckMay 04Marysville City Champs
4.12Cooper Cummings5' 11.25 PRWAArlingtonJun 02Washington State Multi Events Championship
5.10Kaleb Danielson5' 10 PRWAStanwoodApr 28Lakewood Invitational
11Desmond Bradley5' 10 PRWALake StevensMay 183A/4A NW District 1 Championships - Day 2
9Jaden Roskelley5' 10 PRWAArlingtonApr 19MP and Arlington at Oak Harbor
12Hayden Huntley5' 10WASnohomishMar 24Ray Cockrum Relays
12Kalvyn McDaniel5' 10 PRWASnohomishMar 22Snohomish vs. Terrace
10.12Jarrod Bremner5' 9 PRWAArlingtonJun 02Washington State Multi Events Championship
View full rankings...
Pole Vault
1.12Landon Curry14' 6 PRWAStanwoodMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
12Kalvyn McDaniel14' 6 PRWASnohomishMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
3.11Trenton Brown14' 0 PRWASnohomishMay 183A/4A NW District 1 Championships - Day 2
4.11Benson Gonzales13' 6 PRWAMonroeApr 26Cascade @ Monroe
12Maxwell Schaffler13' 6 PRWAMarysville-PilchuckApr 26Lake Stevens, Mariner @ MP
11Dakota Burwell13' 6 PRWAHenry JacksonMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
12Jarrod Bremner13' 6 PRWAArlingtonApr 26Arlington vs. Snohomish
8.12Cameron Dockens13' 0 PRWAKamiakApr 26Everett and Lynnwood @ Kamiak
12Cooper Cummings13' 0 PRWAArlingtonMay 11WESCO North League Championships
10Nicholas Sibiryakov13' 0 PRWAEdmonds-WoodwayApr 19Edmonds-Woodway vs. Lynnwood vs. Marysville Getchell
View full rankings...
Long Jump
1.12Anthony Hutchinson22' 2.75WALake StevensMay 163A/4A NW District 1 Championships - Day 1
2.12Braden Leary22' 0.25 PRWAKamiakMay 163A/4A NW District 1 Championships - Day 1
3.12Kameron Eck21' 1 PRWAEdmonds-WoodwayMay 09WESCO 3A South - Day 1
4.12Cooper Cummings21' 0.5 PRWAArlingtonApr 26Arlington vs. Snohomish
5.11Thanh Nguyen21' 0.25 PRWAMarinerMay 11Boys Wesco 4A Track and Field Championship
6.12Kalvyn McDaniel20' 10 PRWASnohomishApr 21Eason Invitational
7.10Skyler Reyna20' 9.25 PRWALake StevensMay 163A/4A NW District 1 Championships - Day 1
8.12Daniel Arias20' 7 PRWAHenry JacksonApr 19Jackson and Mountlake Terrace @ Kamiak
9.12Robel Anshebo20' 5.25WAMarinerMay 163A/4A NW District 1 Championships - Day 1
10.11Brandon Collado20' 4 PRWAHenry JacksonMay 163A/4A NW District 1 Championships - Day 1
View full rankings...
Triple Jump
1.12Sean Sibley43' 6.5 PRWACascade (Everett)May 183A/4A NW District 1 Championships - Day 2
2.11Thomas Lewis42' 2.75 PRWALake StevensMay 183A/4A NW District 1 Championships - Day 2
3.12Patrick Olson42' 0.25WAKamiakMay 183A/4A NW District 1 Championships - Day 2
4.11Brandon Collado41' 10 PRWAHenry JacksonMay 11Boys Wesco 4A Track and Field Championship
5.12Alex Akins41' 1.5 PRWASnohomishMay 11WESCO North League Championships
12Kameron Eck41' 1.5 PRWAEdmonds-WoodwayMay 183A/4A NW District 1 Championships - Day 2
7.12Theo Davis40' 8.75 PRWAHenry JacksonMay 183A/4A NW District 1 Championships - Day 2
8.12Kayshawn Mounarath40' 2 PRWALake StevensApr 12Arlington vs Lake Stevens
9.12Dean Shepherd40' 1.5 PRWAArlingtonMay 183A/4A NW District 1 Championships - Day 2
10.11Adam Louder39' 8 PRWAHenry JacksonApr 07Birger Solberg Invite
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.