Team Results Management
View Athletic.net Ad Free

Mens

100 Meters
1.12Micah Kinnunen10.82 PRWAHockinsonMay 10GSHL Sub District Track and Field Meet
2.11Nolan Mickenham10.92 PRWAPrairieMay 10GSHL 3A/4A District Track and Field Meet
3.11Ryan Davy10.96 PRWAWashougalMay 10GSHL Sub District Track and Field Meet
4.11Blake Deringer11.04 PRWACamasMay 10GSHL 3A/4A District Track and Field Meet
5.11Lincoln Victor11.07 PRWAUnionApr 17Battle Ground @ Union
6.9Makaio Juarez11.15 PRWAHockinsonMay 10GSHL Sub District Track and Field Meet
7.12Jack Thomas11.16 PRWASkyviewMay 10GSHL 3A/4A District Track and Field Meet
8.11Sam Chhim11.18 PRWAKelsoMar 20Kelso @ Hudson's Bay 3:30p
9.12Isaiah Abdul11.22 PRWACamasMay 10GSHL 3A/4A District Track and Field Meet
10.11Monyell Hedgmon11.29 PRWAColumbia RiverMay 10GSHL Sub District Track and Field Meet
View full rankings...
200 Meters
1.12Micah Kinnunen21.84 PR (2.3)WAHockinsonMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
2.12Jack Thomas22.13 PRWASkyviewMay 10GSHL 3A/4A District Track and Field Meet
3.11Blake Deringer22.18 PR (1.5)WACamasMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
4.11Nolan Mickenham22.32 PRWAPrairieMay 19WCD/SWD 3A District Meet, Day 2
5.11Zachary Terry22.61 PRWACamasMay 10GSHL 3A/4A District Track and Field Meet
6.12Isaiah Abdul22.70 PRWACamasMay 10GSHL 3A/4A District Track and Field Meet
11Lincoln Victor22.70 PRWAUnionMay 10GSHL 3A/4A District Track and Field Meet
8.9Makaio Juarez22.77 PR (2.1)WAHockinsonMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
9.11Ryan Davy22.87 PRWAWashougalMay 04Spudder Track & Field Classic
10.10Davis Baker23.07 PRWAHockinsonApr 27Stayton Twilight
View full rankings...
400 Meters
1.11Ryan Cibart49.99 PRWAHeritageMay 10GSHL 3A/4A District Track and Field Meet
2.12Jack Thomas50.03 PRWASkyviewMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
3.12William Schultz50.81 PRWACamasMay 174A WCD III Championships
4.10Mason Gross51.07 PRWACamasMay 174A WCD III Championships
5.10Bryce Leighton51.75 PRWACamasMar 29Camas @ Skyview
6.17-18Jett Pharn Cromb52.03 PRWAEvergreen StormJun 09Tigard Youth Track Developmental Meet
7.11Koy Chaston52.37 PRWAWashougalApr 172A GSHL WASH @ WDLD
8.9Ethan McQuivey52.78 PRWARidgefieldMay 04Spudder Track & Field Classic
9.12Quinn Lamey52.80 PRWAUnionMay 10GSHL 3A/4A District Track and Field Meet
10.12Sean Flynn53.44 PRWASkyviewApr 24Union @ Skyview
View full rankings...
800 Meters
1.11Daniel Maton1:50.79 PRUnattachedJun 17USATF Junior Outdoor Championships
2.11Ryan Cibart1:52.42 PRWAHeritageMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
3.11Troy Prince-Butterfield1:56.67 PRWAWashougalMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
4.12Bruce Erickson1:58.70WASkyviewMay 174A WCD III Championships
5.11Colten Jorgenson1:58.75 PRWAKelsoMay 19WCD/SWD 3A District Meet, Day 2
6.11Koy Chaston1:59.05 PRWAWashougalMay 182A District 4 Championships
7.12Justin Southard1:59.99 PRWAHeritageMay 01Heritage at Battle Ground
8.9Sam Geiger2:00.65 PRUnattachedMay 25El Jefe
9.11August Albers2:01.98 PRWARidgefieldApr 2858th Shelton Invitational
10.10Caden Lowman2:02.35 PRWAWashougalMay 182A District 4 Championships
View full rankings...
1600 Meters
1.11Daniel Maton4:07.50 PRWACamasMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
2.11Ryan Cibart4:21.32 PRWAHeritageMar 20Heritage @ Camas
3.12David Connell4:21.70 PRWACamasMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
4.12Bruce Erickson4:24.09 PRWASkyviewMay 10GSHL 3A/4A District Track and Field Meet
5.11August Albers4:25.91 PRWARidgefieldMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
6.11Colten Jorgenson4:26.55 PRWAKelsoMay 17WCD/SWD 3A District Meet, Day 1
7.11Gabriel Dinnel4:29.74 PRWAWashougalMay 04Spudder Track & Field Classic
8.10Spencer Twyman4:29.96 PRWACamasMay 01Camas @ Union
9.11Troy Prince-Butterfield4:30.11 PRWAWashougalMay 04Spudder Track & Field Classic
10.11LJ Floyd4:30.56 PRWACamasMay 10GSHL 3A/4A District Track and Field Meet
View full rankings...
3200 Meters
1.12David Connell9:17.03 PRWACamasMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
2.11LJ Floyd9:26.63 PRWACamasMay 174A WCD III Championships
3.11Kyle Radosevich9:29.24 PRWARidgefieldMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
4.10Spencer Twyman9:30.95 PRWACamasMay 174A WCD III Championships
5.11Gabriel Dinnel9:41.83WAWashougalMay 182A District 4 Championships
6.11Nicholas Sarysz9:48.59 PRWAR A LongMay 10GSHL Sub District Track and Field Meet
7.11Shun Yamaguchi9:51.07 PRWAMountain View (WA)May 19WCD/SWD 3A District Meet, Day 2
8.10Luke Lund9:52.68 PRWAPrairieMay 19WCD/SWD 3A District Meet, Day 2
9.11Jackson Lyne9:57.02WACamasMar 29Camas @ Skyview
9Sam Geiger9:57.02 PRWACamasMar 29Camas @ Skyview
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.11Caleb Sagert15.37 PRWAPrairieMay 10GSHL 3A/4A District Track and Field Meet
2.12William Sun15.45 PRWACamasMay 10GSHL 3A/4A District Track and Field Meet
3.11Tyler Flanagan15.47WAWoodlandMay 04Spudder Track & Field Classic
4.12Jett Pharn Cromb15.55 PRWAPrairieMay 10GSHL 3A/4A District Track and Field Meet
5.9Kenneth Ogbeama15.75 PRWAPrairieMay 17WCD/SWD 3A District Meet, Day 1
6.12Jeremy Harju15.82WAEvergreen (Vancouver)May 10GSHL 3A/4A District Track and Field Meet
7.11Zach Maier15.87 PRWASkyviewMay 10GSHL 3A/4A District Track and Field Meet
8.11Lamont Lane16.01 PRWAUnionMay 10GSHL 3A/4A District Track and Field Meet
9.9Cason Shepard16.07 PRWAUnionApr 17Battle Ground @ Union
10.12Grayson Goodwin16.17 PRWABattle GroundApr 17Battle Ground @ Union
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12William Sun39.86 PRWACamasMay 174A WCD III Championships
2.12Jeremy Harju39.93WAEvergreen (Vancouver)May 10GSHL 3A/4A District Track and Field Meet
3.11Caleb Sagert40.60 PRWAPrairieMay 19WCD/SWD 3A District Meet, Day 2
4.12Dylon Ward40.65 PRWAKelsoMay 19WCD/SWD 3A District Meet, Day 2
5.11Tyler Flanagan41.11 PRWAWoodlandMay 182A District 4 Championships
6.12Tony Richardson41.36 PRWAHockinsonMay 182A District 4 Championships
7.12Jett Pharn Cromb41.43 PRWAPrairieMay 10GSHL 3A/4A District Track and Field Meet
8.11Zach Maier41.49 PRWASkyviewMay 174A WCD III Championships
9.9Cason Shepard41.80 PRWAUnionApr 24Union @ Skyview
10.11Kenny Kanthak42.28WAWashougalMay 182A District 4 Championships
View full rankings...
4x100 Relay
1.Davis Baker
Tony Richardson
Makaio Juarez
Micah Kinnunen
42.50WAHockinsonMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
2.Isaiah Abdul
Zachary Terry
William Sun
Blake Deringer
42.93WACamasMay 10GSHL 3A/4A District Track and Field Meet
3.Casey Murray
Jack Thomas
Gavin Baskette
Jalynnee Mcgee
43.15WASkyviewMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
4.Darius Dancel
Abraham Dixson
Jett Pharn Cromb
Nolan Mickenham
43.17WAPrairieMay 10GSHL 3A/4A District Track and Field Meet
5.Relay Team43.80WAWashougalApr 27Panther Invite
6.Jojo Siofele
Alec Jackson
Lincoln Victor
Willie Tran
43.93WAUnionApr 20BMW Portland Ultimate Invitational
7.Gage Bloomfeldt
Dylon Ward
Sam Chhim
Josh Webb
44.40WAKelsoApr 20Canby Invitational
8.Anthony Broxton
Cole Kotera
Alberto Sanchez
Evan Davidson
44.54WAR A LongMay 182A District 4 Championships
9.Nathan Kunz
Rylee Sadler
Monyell Hedgmon
Kanen Eaton
44.77WAColumbia RiverMay 182A District 4 Championships
10.Anthony Clifford
Kyle Groce
Tyler Flanagan
Luke Cook
45.04WAWoodlandMay 04Spudder Track & Field Classic
View full rankings...
4x400 Relay
1.Mason Gross
Bryce Leighton
William Schultz
Daniel Maton
3:24.51WACamasMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
2.Kyle Bare
Justin Southard
Ammon Garrison
Ryan Cibart
3:24.96WAHeritageMay 174A WCD III Championships
3.Cole Kaysner
Sean Flynn
Casey Murray
Jack Thomas
3:29.21WASkyviewMay 174A WCD III Championships
4.Jett Pharn Cromb
William Sanborn
Hezekiah Dixson
Abraham Dixson
3:31.46WAPrairieMay 19WCD/SWD 3A District Meet, Day 2
5.Koy Chaston
Caden Lowman
Donovan Bailey
Troy Prince-Butterfield
3:33.31WAWashougalMay 182A District 4 Championships
6.Ethan Green
Colten Jorgenson
Marshall Coleman
Dylon Ward
3:35.14WAKelsoMay 19WCD/SWD 3A District Meet, Day 2
7.Luke Cook
Brock Murray
Kyle Groce
Tyler Flanagan
3:35.47WAWoodlandMay 182A District 4 Championships
8.Ciarnin McNeil
Miles Bethel
August Albers
Ethan McQuivey
3:35.52WARidgefieldMay 10GSHL Sub District Track and Field Meet
9.Davis Baker
Joe Cody
Aidan Mallory
Tony Richardson
3:37.40WAHockinsonApr 27Stayton Twilight
10.Rodion Moskalenko
Sebastian Bear
Gurkaran "G" Aujla
Jonathan Simon
3:44.34WAEvergreen (Vancouver)May 10GSHL 3A/4A District Track and Field Meet
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.15-16Trey Knight63' 9.25 PRWAEvergreen StormJul 08USATF Region 13 Junior Olympic Championships
2.12Angel Terry52' 0.25 PRWAHudson's BayMay 19WCD/SWD 3A District Meet, Day 2
3.12Damon Holland50' 2.5 PRWAWoodlandMay 182A District 4 Championships
4.12Taylor Vo49' 5 PRWASkyviewApr 24Union @ Skyview
5.12Wyatt Layman49' 4.5 PRWARidgefieldMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
6.11Travion Weiss48' 5 PRWAHudson's BayApr 17Hudson Bay @ Fort Vancouver HS
7.12David MacDonald47' 8.5 PRWAUnionMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
8.11William (Billy) Schuldt46' 4 PRWACamasApr 13John Ingram Twilight Invitational
9.12Zion Faaopega45' 7 PRWAUnionMay 10GSHL 3A/4A District Track and Field Meet
11Jonathan Stevens45' 7 PRWAR A LongMar 212A GSHL RHS @ RAL
View full rankings...
Discus - 1.6kg
1.10Trey Knight187' 6 PRWARidgefieldApr 182A GSHL CR, MM @ Ridgefield
2.12Zion Faaopega159' 5 PRWAUnionMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
3.12Christopher Ofstun149' 8.5WAR A LongApr 14The Willamette Falls Invitational
4.12Cristopher Barron147' 1 PRWASkyviewApr 24Union @ Skyview
5.11Daniel Furcron145' 11 PRWAMountain View (WA)May 17WCD/SWD 3A District Meet, Day 1
6.11Devin Ciobanu143' 8 PRWAEvergreen (Vancouver)May 17WCD/SWD 3A District Meet, Day 1
7.10Victor Naumov143' 1 PRWAUnionMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
8.11Todd Johanson142' 7 PRWAKelsoMay 17WCD/SWD 3A District Meet, Day 1
9.11Tanner Rybnikar132' 11.5 PRWAR A LongApr 182A GSHL HHS @ RAL
10.10Isaac Bibb-O'Neill132' 11 PRWAColumbia RiverApr 182A GSHL CR, MM @ Ridgefield
View full rankings...
Javelin - 800g
1.11Jackson Saylor176' 3 PRWAUnionApr 20BMW Portland Ultimate Invitational
2.11Evan Brown174' 1 PRWAUnionMar 29Union @ Heritage
3.12Cody Williams173' 11WACamasMar 20Heritage @ Camas
4.12Bailey Jones171' 5WAHockinsonMar 24Tiger Invite
5.11Matt Williams171' 1 PRWACamasMar 20Heritage @ Camas
6.12Nathan Tofell164' 7 PRWAWashougalApr 27Panther Invite
7.11Tyler Flanagan163' 9 PRWAWoodlandApr 14The Willamette Falls Invitational
8.11Devin Ciobanu163' 7 PRWAEvergreen (Vancouver)May 19WCD/SWD 3A District Meet, Day 2
9.11Trent Thompson163' 0 PRWABattle GroundApr 17Battle Ground @ Union
10.10Drew Tack158' 7 PRWAKelsoMay 19WCD/SWD 3A District Meet, Day 2
View full rankings...
High Jump
1.11Alexzander Bishop6' 6 PRWAWoodlandMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
2.12Ethan Gould6' 5WASkyviewMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
3.12Eric Ryapolov6' 2 PRWAHudson's BayApr 13John Ingram Twilight Invitational
11Wyatt Prutch6' 2 PRWAHudson's BayMay 19WCD/SWD 3A District Meet, Day 2
5.10Andres Solorzano-Jones6' 0 PRWAUnionApr 14The Willamette Falls Invitational
10Judson Mansfield6' 0 PRWAWashougalMay 182A District 4 Championships
11Reid Carlson6' 0 PRWAColumbia RiverMar 15Fort Vancouver, Hockinson @ Chieftain Jamboree
8.9Ian Davis5' 10 PRWAPrairieMar 27Prairie @ Hudson's Bay
11Darius Dancel5' 10WAPrairieMar 27Prairie @ Hudson's Bay
11Jerrin Hunter5' 10WAEvergreen (Vancouver)Apr 20BMW Portland Ultimate Invitational
12Grayson Goodwin5' 10WABattle GroundApr 17Battle Ground @ Union
10Alexander Miller5' 10 PRWAColumbia RiverApr 13John Ingram Twilight Invitational
10Stephen Weinmuller5' 10 PRWAHockinsonMar 15Fort Vancouver, Hockinson @ Chieftain Jamboree
12Mason Holder5' 10WASkyviewMar 20Skyview at Battle Ground
10Jaden Lewis5' 10WAHudson's BayMay 19WCD/SWD 3A District Meet, Day 2
9Tuff Biddix5' 10 PRWAWoodlandMay 182A District 4 Championships
View full rankings...
Pole Vault
1.12Tanner Lees14' 0 PRWAWashougalMay 182A District 4 Championships
11Evan Davidson14' 0 PRWAR A LongMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
3.11Michael Rogers13' 6 PRWAUnionMay 174A WCD III Championships
4.9Levi Williams13' 0 PRWAColumbia RiverMay 04Spudder Track & Field Classic
11Jerrin Hunter13' 0WAEvergreen (Vancouver)May 17WCD/SWD 3A District Meet, Day 1
6.10Josh Webb12' 10 PRWAKelsoMay 10GSHL 3A/4A District Track and Field Meet
7.11Caleb Sagert12' 6 PRWAPrairieMay 01Prairie @ Fort Vancouver HS
10Scott Lees12' 6 PRWAWashougalMay 182A District 4 Championships
9.10Tyrel Halme12' 3 PRWABattle GroundMay 01Heritage at Battle Ground
10.11Thomas Selfridge12' 0 PRWASkyviewMay 174A WCD III Championships
11Samson Griffith12' 0 PRWARidgefieldMay 04Spudder Track & Field Classic
12Brad Munson12' 0 PRWAColumbia RiverMay 04Spudder Track & Field Classic
View full rankings...
Long Jump
1.12Cody Laxson22' 6.75 PRWAUnionMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
2.15-16Weslie Tran22' 5.25 PRWAEvergreen StormJun 03Portland Track Festival Youth Meet
3.12Willie Tran21' 8.25 PRWAUnionApr 20BMW Portland Ultimate Invitational
4.12Glen Perry21' 6WAMountain View (WA)May 10GSHL 3A/4A District Track and Field Meet
5.12Malik Belcha21' 5.5 PRWAHeritageApr 27Dean Nice Invite
6.11Sam Chhim21' 4 PRWAKelsoMay 10GSHL 3A/4A District Track and Field Meet
7.11Gage Bloomfeldt21' 3 PRWAKelsoMay 10GSHL 3A/4A District Track and Field Meet
8.12Micah Kinnunen20' 10.5 PRWAHockinsonApr 20Bruin Invite
9.11Bryan Tavera20' 10 PRWARidgefieldApr 20McMinnville Invitational
10.12Mekhi Belcha20' 9WAHeritageApr 27Dean Nice Invite
View full rankings...
Triple Jump
1.11Bryan Tavera46' 6.5 PRWARidgefieldMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
2.12Cody Laxson46' 6 PRWAUnionMay 174A WCD III Championships
3.12Willie Tran45' 11 PRWAUnionMay 174A WCD III Championships
4.17-18Bryan Tavera45' 4 PR (1.6)WAEvergreen StormJun 24USATF Pacific Northwest Association Junior Olympic Championships
5.12Mekhi Belcha44' 8.5 PRWAHeritageMay 174A WCD III Championships
6.10Nick Jenkins44' 8 PRWARidgefieldMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
7.15-16Weslie Tran44' 4.75 PR (.7)WAEvergreen StormJun 24USATF Pacific Northwest Association Junior Olympic Championships
8.10Isaac Hall43' 7.25 PRWAWoodlandMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
9.12Malik Belcha42' 4 PRWAHeritageMay 10GSHL 3A/4A District Track and Field Meet
10.11Tresean Foreman42' 1WAMountain View (WA)May 10GSHL 3A/4A District Track and Field Meet
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.