Team Results Management

Mens

55 Meter Dash
1.11Elizah Gordon6.45 PRNYWhite PlainsFeb 10Section I Class A Championships
2.11Jaheim Jones*6.50 PRNYOur Lady Of LourdesFeb 12Section 1 Class B Championships
3.11Jaheim Jones6.52NYOur Lady Of LourdesDec 16AT&T Coaches Hall of Fame Invitational
4.10Jessie Parson6.55 PRNYNew RochelleFeb 10Section I Class A Championships
5.11Brandon Raysor6.56 PRNYOssining SeniorFeb 10Section I Class A Championships
6.11Lavonno Mitchell6.60 PRNYAlbertus MagnusDec 22Section I Challenge
11Raylens Boutin6.60 PRNYNyackJan 28Rockland County Championships
8.11Dornell Mullings6.61 PRNYYonkers Public SchoolsJan 27Westchester County Championship
9.11Joey Tarricone6.62 PRNYNorth RocklandJan 28Rockland County Championships
10.12Michael Somoza6.66 PRNYSomersJan 21Section I League II-B Championships
View full rankings...
300 Meters
1.11Jaheim Jones*34.39 PRNYOur Lady Of LourdesFeb 12Section 1 Class B Championships
2.12Thomas Wilson35.29 PRNYPearl RiverJan 28Rockland County Championships
3.11Patrick Abel35.41 PRNYLakeland/PanasJan 27Westchester County Championship
4.12Dimitri Pray35.50 PRNYNorth RocklandFeb 10Section I Class A Championships
5.12Julian Thomson35.59 PRNYClarkstown NorthJan 21Section I League I-C Championships
6.12Sean Chin35.74 PRNYArlingtonFeb 10Section I Class A Championships
7.12Bryan Ivey*35.79 PRNYJohn Jay (Cross River)Feb 12Section 1 Class B Championships
8.12Justin Marsland35.80NYNyackJan 14Section I League II-A Championships
9.12Mateo Rivera35.88 PRNYPelham MemorialJan 27Westchester County Championship
10.12Khalid Armstrong36.09 PRNYMt VernonFeb 10Section I Class A Championships
View full rankings...
600 Meters
1.12Dimitri Pray1:21.72 PRNYNorth RocklandFeb 10Section I Class A Championships
2.12Jeremiah LaDuca1:23.31 PRNYHorace GreeleyFeb 10Section I Class A Championships
3.12Khalid Armstrong1:23.50 PRNYMt VernonFeb 10Section I Class A Championships
4.12Bryan Ivey1:23.58 PRNYJohn Jay (Cross River)Jan 27Westchester County Championship
5.11Nicolas Bernard1:24.02 PRNYScarsdaleJan 20New Balance Games
6.12Anders Jensen*1:24.40 PRNYRyeFeb 12Section 1 Class B Championships
7.11Brian Flaherty*1:24.47 PRNYPearl RiverFeb 12Section 1 Class B Championships
8.11Matt Rizzo1:24.56 PRNYBronxvilleDec 22Jim Mitchell Invitational
9.11Alex Rizzo1:24.98 PRNYBronxvilleJan 21Section I League III-B Championships
10.12Kenneth Barrett1:25.00 PRNYOur Lady Of LourdesJan 14Section I League II-D Championships
View full rankings...
1000 Meters
1.12Matt Politis*2:29.61 PRNYPearl RiverFeb 12Section 1 Class B Championships
2.11Alex Rizzo2:30.02 PRNYBronxvilleJan 27Westchester County Championship
3.11Matt Rizzo2:30.30 PRNYBronxvilleJan 27Westchester County Championship
4.11Mark Scanlon2:31.76 PRNYArlingtonFeb 10Section I Class A Championships
5.12Zach Wachs2:32.11 PRNYArdsleyJan 27Westchester County Championship
6.12Conor Malanaphy2:32.70 PRNYTappan ZeeFeb 10Section I Class A Championships
7.12Thomas McKiernan2:32.86 PRNYTappan ZeeJan 28Rockland County Championships
8.11Nicolas Bernard2:34.60 PRNYScarsdaleJan 27Westchester County Championship
9.12Matthew Fusco2:34.74 PRNYSomersJan 21Section I League II-B Championships
10.11Max Cover2:34.94 PRNYSleepy HollowJan 14Section I League II-A Championships
View full rankings...
1600 Meters
1.11Ryan Guerci4:20.58 PRNYNanuetJan 28Rockland County Championships
2.12Patrick Tuohy4:20.94 PRNYNorth RocklandJan 28Rockland County Championships
3.12Conor Malanaphy4:23.52 PRNYTappan ZeeJan 28Rockland County Championships
4.12Greg Fusco4:24.66 PRNYSomersFeb 10Section I Class A Championships
5.12Matthew Fusco4:25.90 PRNYSomersFeb 10Section I Class A Championships
6.11Alex Rizzo*4:27.16NYBronxvilleFeb 12Section 1 Class C Championships
7.12Marek Nowak4:27.32 PRNYRyeJan 27Westchester County Championship
8.11Patrick Saint Ange4:27.59 PRNYOssining SeniorFeb 10Section I Class A Championships
9.12Matt Politis*4:28.94NYPearl RiverFeb 12Section 1 Class B Championships
10.11Matt Rizzo*4:29.01 PRNYBronxvilleFeb 12Section 1 Class C Championships
View full rankings...
3200 Meters
1.12Matthew Fusco9:17.00 PRNYSomersJan 27Westchester County Championship
2.12Greg Fusco9:23.69 PRNYSomersJan 27Westchester County Championship
3.11Patrick Saint Ange9:26.68 PRNYOssining SeniorJan 27Westchester County Championship
4.12Patrick Tuohy9:35.88 PRNYNorth RocklandJan 07Ocean Breeze Freedom Games
5.11Ryan Guerci*9:36.27 PRNYNanuetFeb 12Section 1 Class B Championships
6.11Jack Reynolds*9:40.85 PRNYPearl RiverFeb 12Section 1 Class B Championships
7.12Marek Nowak*9:46.96 PRNYRyeFeb 12Section 1 Class B Championships
8.11Colin Waters9:49.30 PRNYArlingtonFeb 10Section I Class A Championships
9.12Jeremy Giardina9:54.58 PRNYSuffernDec 28Coach Glynn Holiday Invitational
10.12Michael Hennelly9:54.72 PRNYSuffernFeb 10Section I Class A Championships
View full rankings...
4x200 Relay
1.Relay Team1:31.54NYWhite PlainsJan 27Westchester County Championship
2.Relay Team1:31.75NYNorth RocklandJan 13Molloy Stanner Games
3.Relay Team1:31.91NYLakeland/PanasJan 13Molloy Stanner Games
4.Relay Team1:32.20NYNyackDec 22Section I Challenge
5.Relay Team1:32.31NYOssining SeniorJan 27Westchester County Championship
6.Relay Team1:33.23NYSpring ValleyFeb 10Section I Class A Championships
7.Relay Team1:33.37NYBeaconJan 28Northern County Championships
8.Relay Team1:33.89NYArlingtonJan 28Northern County Championships
9.Relay Team1:34.17NYRamapoJan 28Rockland County Championships
10.Relay Team1:34.20NYClarkstown NorthJan 28Rockland County Championships
View full rankings...
4x400 Relay
1.Relay Team3:26.92NYMt VernonFeb 10Section I Class A Championships
2.Alex Nicolosi
Ryan Curtis
Patrick Tuohy
Dimitri Pray
3:27.68NYNorth RocklandJan 10NYRR Millrose Trials
3.Relay Team3:27.83NYPearl RiverJan 28Rockland County Championships
4.Relay Team3:29.07NYArlingtonFeb 10Section I Class A Championships
5.Patrick Abel
Jonathan White
Josias Luctamar
Michael Nardelli
3:29.49NYLakeland/PanasJan 10NYRR Millrose Trials
6.Jean De La Cruz
Marc Alexandre
Miles Madsen
Justin Marsland
3:30.89NYNyackJan 10NYRR Millrose Trials
7.Jessie Parson
Jack Sunko
Ajani Thomas
Henry Cullom
3:32.80NYNew RochelleJan 10NYRR Millrose Trials
8.Relay Team*3:33.56NYArdsleyFeb 12Section 1 Class B Championships
9.Relay Team3:34.61NYRyeJan 2036th Yale Interscholastic Track & Field Classic
10.Ethan Burgos
Vincent Compagnone
Ryan Cory
Kaleb Istvan
3:35.02NYBeaconJan 14Section I League II-D Championships
View full rankings...
4x800 Relay
1.Relay Team7:59.98NYTappan ZeeFeb 05New Jersey Varsity Classic
2.Relay Team8:04.39NYArlingtonFeb 03NYRR Millrose Games
3.Relay Team8:06.44NYHorace GreeleyJan 20New Balance Games
4.Relay Team8:08.45NYRyeFeb 05New Jersey Varsity Classic
5.Relay Team8:09.98NYPearl RiverJan 28Rockland County Championships
6.Charlie Stewart
Ed Soriano
Jack Buckley
Bryan Ivey
8:12.22NYJohn Jay (Cross River)Jan 10NYRR Millrose Trials
7.Relay Team8:17.24NYNorth RocklandJan 13Molloy Stanner Games
8.Relay Team8:17.90NYSomersFeb 10Section I Class A Championships
9.Ryan Lenahan
Scott Jacobsen
Geovanni Zanetti
Erik Jacobsen
8:26.06NYBrewsterJan 2036th Yale Interscholastic Track & Field Classic
10.Relay Team8:28.55NYBronxvilleJan 27Westchester County Championship
View full rankings...
SMR 200-200-400-800m - [2-2-4-8]
1.Relay Team3:38.84NYBronxvilleJan 20New Balance Games
2.Relay Team3:42.62NYFox LaneJan 20New Balance Games
3.Relay Team3:45.10NYOssining SeniorDec 29Marine Corps Holiday Classic
4.Relay Team3:45.56NYArdsleyJan 20New Balance Games
5.Relay Team3:46.27NYArlingtonJan 20New Balance Games
6.Relay Team3:46.54NYNanuetJan 20New Balance Games
7.Relay Team3:49.91NYRye NeckJan 20New Balance Games
8.Relay Team3:53.08NYCarmelJan 20New Balance Games
9.Relay Team3:55.86NYHendrick HudsonJan 20New Balance Games
10.Relay Team3:55.97NYBeaconDec 29Marine Corps Holiday Classic
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Noah Fishman49' 8 PRNYClarkstown SouthJan 12Suffern Invitational
2.11Anthony Harrison49' 0.5 PRNYRamapoJan 28Rockland County Championships
3.10Carlos Rivera45' 4 PRNYNorth RocklandFeb 05Morris County Coaches Invitational
4.12Andre Francois45' 3 PRNYNorth RocklandFeb 10Section I Class A Championships
5.12Mathew Gregg44' 9 PRNYNorth RocklandDec 09New York Section I Kick Off #1
6.12Spencer Thomas44' 5.5 PRNYArlingtonJan 28Northern County Championships
7.12Philip Louis44' 5 PRNYNorth RocklandJan 28Rockland County Championships
8.12Avery Kane44' 3.75NYBronxvilleJan 21Section I League III-B Championships
9.11Justin Altamuro43' 9.75 PRNYHarrisonJan 27Westchester County Championship
10.10Dariel Guzman42' 8.5 PRNYNorth RocklandJan 28Rockland County Championships
View full rankings...
High Jump
1.12Josias Luctamar6' 6 PRNYLakeland/PanasDec 29Marine Corps Holiday Classic
2.12Noah Mikstay6' 5 PRNYJohn Jay (East Fishkill)Feb 10Section I Class A Championships
3.12Numan Maloney6' 4 PRNYSomersJan 06US Army Hispanic Games
4.11Toby Onuoha6' 2 PRNYSuffernDec 09New York Section I Kick Off #1
11Ryan Curtis6' 2 PRNYNorth RocklandDec 09New York Section I Kick Off #1
11Lavonno Mitchell6' 2 PRNYAlbertus MagnusFeb 05New Jersey Varsity Classic
7.10Eli Aaronson*6' 1 PRNYHendrick HudsonFeb 12Section 1 Class B Championships
8.12Jack Martin*6' 0 PRNYPleasantville (NY)Feb 12Section 1 Class B Championships
10Shawn Daley6' 0 PRNYMt VernonJan 27Westchester County Championship
10.11Orion Cummings*5' 10 PRNYJohn Jay (Cross River)Feb 12Section 1 Class B Championships
12Diamel Walker5' 10 PRNYNorth RocklandDec 27Pearl River Holiday Festival
11Nick Malfitano5' 10 PRNYPearl RiverDec 26North Shore HS Invitational
View full rankings...
Pole Vault
1.11Thomas Qualter14' 0 PRNYClarkstown SouthJan 21Section I League I-C Championships
11Christopher Filatov14' 0 PRNYNanuetJan 03Rockland Coaches Invitational
3.12Jacob Baker13' 6 PRNYRoy C KetchamFeb 05New Jersey Varsity Classic
4.11Michael Altieri13' 0 PRNYSomersFeb 10Section I Class A Championships
12Eugene Om13' 0 PRNYNanuetJan 14Section I League II-A Championships
6.12Guy Jackson12' 6 PRNYRoy C KetchamJan 14Section I League I-A Championships
7.12Will Grady12' 0 PRNYArlingtonJan 14Section I League I-A Championships
11Ronald O12' 0 PRNYNanuetDec 09New York Section I Kick Off #1
10Jason McDonough12' 0 PRNYRoy C KetchamFeb 10Section I Class A Championships
10James Reilly*12' 0 PRNYHendrick HudsonFeb 12Section 1 Class B Championships
11Jonah Schwam12' 0 PRNYByram HillsJan 20New Balance Games
View full rankings...
Long Jump
1.12Josias Luctamar23' 3 PRNYLakeland/PanasFeb 10Section I Class A Championships
2.12Robert Blue21' 9.5 PRNYHarrisonJan 03Rockland Coaches Invitational
3.10Jack Carl21' 4.5 PRNYFox LaneFeb 10Section I Class A Championships
4.12Numan Maloney21' 0.5 PRNYSomersJan 21Section I League II-B Championships
5.12Alex Nicolosi20' 11.75 PRNYNorth RocklandDec 27Pearl River Holiday Festival
6.12Lorenzo Bertuciolli*20' 10 PRNYPelham MemorialFeb 12Section 1 Class B Championships
7.12Ian Santiago20' 7.75NYHarrisonJan 03Rockland Coaches Invitational
8.12Kyle Daly20' 6.25 PRNYTappan ZeeJan 28Rockland County Championships
9.12Marc Alexandre*20' 5 PRNYNyackFeb 12Section 1 Class B Championships
10.12Jackson Marescot20' 2.5 PRNYRamapoJan 12Suffern Invitational
View full rankings...
Triple Jump
1.12Robert Blue47' 0 PRNYHarrisonDec 15 Tim St. Lawrence Invitational
2.12Ian Santiago44' 11 PRNYHarrisonJan 20New Balance Games
3.12Ulric Hamlet43' 8 PRNYNew RochelleDec 22Jim Mitchell Invitational
4.12Jackson Marescot42' 6.75 PRNYRamapoFeb 10Section I Class A Championships
5.12Michael Nardelli42' 6 PRNYLakeland/PanasJan 27Westchester County Championship
6.12Josh Feldberg42' 4 PRNYClarkstown NorthJan 21Section I League I-C Championships
7.12Jackson Marescot42' 0.5 PRNYRamapoJan 28Rockland County Championships
8.11Chris Fils42' 0 PRNYRamapoFeb 10Section I Class A Championships
9.12Lowell Pierrette41' 6.25 PRNYAlexander HamiltonJan 03Rockland Coaches Invitational
10.11Dylan Fitzgerald*41' 5.5 PRNYHarrisonFeb 12Section 1 Class B Championships
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.