Team Results Management
View Athletic.net Ad Free

Mens

55 Meter Dash
1.11Jayden Francis6.71 PRNYGeorge W HewlettFeb 07Section 8 Class B Championship
2.12Malcolm Livingston6.72 PRNYRoosevelt (LI)Feb 07Section 8 Class B Championship
3.11Jonathan Abreu6.86 PRNYRoosevelt (LI)Feb 07Section 8 Class B Championship
4.11Kevin Zhang6.97 PRNYJerichoFeb 07Section 8 Class B Championship
5.12Nicholas Leong6.99 PRNYRoslynDec 20Section VIII Group D & F Format A
6.12Tyon Grimes7.02 PRNYRoosevelt (LI)Feb 07Section 8 Class B Championship
7.11James Lin7.03 PRNYJerichoDec 19Section VIII Group E & A Format A
12Chadi Ali7.03 PRNYPlainedgeJan 13Molloy Stanner Games
9.12Brian Bornkamp7.05 PRNYPlainedgeFeb 07Section 8 Class B Championship
10.10Fernando Viscarra7.13 PRNYGeorge W HewlettJan 20New Balance Games
View full rankings...
300 Meters
1.12Malcolm Livingston37.47 PRNYRoosevelt (LI)Feb 07Section 8 Class B Championship
2.12Nicholas Leong38.13 PRNYRoslynJan 20Section 8 Group D & E
3.12Brian Bornkamp38.57 PRNYPlainedgeFeb 07Section 8 Class B Championship
4.12Chadi Ali38.63NYPlainedgeJan 20New Balance Games
5.12Shawn King38.80 PRNYJohn F Kennedy (Bellmore)Jan 06Saint Anthony's Development Meet
6.11Shariff Brown38.91 PRNYRoosevelt (LI)Jan 20Section 8 Group D & E
7.11Marlon Castellon38.93 PRNYGeorge W HewlettDec 22Jim Mitchell Invitational
8.11Bryan Murphy39.30 PRNYWantaghJan 20Section 8 Group D & E
9.11Hunter Taubes39.33 PRNYJerichoJan 20New Balance Games
10.12Andrew Ayroso39.56 PRNYPlainedgeDec 13Section VIII Group E & B Format B
View full rankings...
600 Meters
1.11Bryan Murphy1:27.99 PRNYWantaghFeb 13Section 8 State Qualifier
2.11Shariff Brown1:28.01 PRNYRoosevelt (LI)Feb 13Section 8 State Qualifier
3.12Matthew Baker1:28.12 PRNYJohn F Kennedy (Bellmore)Feb 13Section 8 State Qualifier
4.12Kevin Cruz1:29.09 PRNYPlainedgeFeb 07Section 8 Class B Championship
5.11Jayden Francis1:29.54 PRNYGeorge W HewlettDec 22Jim Mitchell Invitational
6.11Taylor Diamond1:31.42 PRNYRoslynDec 16Bishop Loughlin Games
7.11Benjamin Chen1:31.64 PRNYJerichoDec 01North Shore Season Opener
8.11Jack Waldman1:31.81 PRNYRoslynDec 05Section VIII Group C & D Format A
9.12Christopher Avena1:33.19 PRNYWantaghDec 20Section VIII Group D & F Format A
10.12Wilson Guillen1:33.98 PRNYGlen CoveDec 18Section VIII Group B & C Format A
View full rankings...
1000 Meters
1.11Jack Waldman2:46.85 PRNYRoslynDec 01North Shore Season Opener
2.12Ben Chen2:50.30 PRNYJerichoFeb 07Section 8 Class B Championship
3.12Kevin Cruz2:51.96 PRNYPlainedgeJan 20New Balance Games
4.12Wilson Guillen2:52.58 PRNYGlen CoveJan 20New Balance Games
5.11Bryan Murphy2:53.60NYWantaghDec 12Section VIII Group C & F Format B
6.12Aakash Yagnik2:54.64 PRNYJerichoFeb 07Section 8 Class B Championship
7.12Ryan Chen2:55.50 PRNYRoslynDec 14Section VIII Group A & D Format B
8.12Matthew Baker2:55.97 PRNYJohn F Kennedy (Bellmore)Dec 13Section VIII Group E & B Format B
9.11Zach Moussa2:57.30 PRNYWantaghFeb 07Section 8 Class B Championship
10.11Taylor Diamond2:58.44 PRNYRoslynJan 20Section 8 Group D & E
View full rankings...
1600 Meters
1.12Paul Markovina4:43.82 PRNYJerichoDec 19Section VIII Group E & A Format A
2.12Ryan Chen4:55.80 PRNYRoslynDec 20Section VIII Group D & F Format A
3.12Zachary Gladstein5:01.44NYGeorge W HewlettDec 18Section VIII Group B & C Format A
4.12Aakash Yagnik5:02.60 PRNYJerichoFeb 07Section 8 Class B Championship
5.10David Durdaller5:03.45 PRNYGeorge W HewlettJan 03Section 8 Group A & C Format D
6.9Alexander Niyazov5:05.18 PRNYGeorge W HewlettJan 03Section 8 Group A & C Format D
7.11Zach Moussa5:05.71 PRNYWantaghJan 20Section 8 Group D & E
8.11Ian Acriche5:06.79 PRNYGeorge W HewlettDec 18Section VIII Group B & C Format A
9.11Jack Waldman5:08.36 PRNYRoslynDec 20Section VIII Group D & F Format A
10.11Michael Rosen5:08.82 PRNYPlainedgeDec 19Section VIII Group E & A Format A
View full rankings...
3200 Meters
1.12Paul Markovina10:03.69 PRNYJerichoFeb 13Section 8 State Qualifier
2.10David Durdaller10:38.09 PRNYGeorge W HewlettFeb 07Section 8 Class B Championship
3.9Alexander Niyazov10:46.84 PRNYGeorge W HewlettFeb 07Section 8 Class B Championship
4.12Ryan Chen10:56.11 PRNYRoslynDec 05Section VIII Group C & D Format A
5.12Zachary Gladstein11:10.10NYGeorge W HewlettDec 12Section VIII Group C & F Format B
6.11Ian Acriche11:12.41 PRNYGeorge W HewlettDec 12Section VIII Group C & F Format B
7.12Rohan Basavaraju11:18.17NYJerichoDec 14Section VIII Group A & D Format B
8.12Jack Goldstein11:33.62 PRNYJohn F Kennedy (Bellmore)Dec 13Section VIII Group E & B Format B
9.11Dylan Loiacono11:35.06 PRNYWantaghDec 12Section VIII Group C & F Format B
10.10Daniel Giron11:39.68 PRNYGeorge W HewlettDec 12Section VIII Group C & F Format B
View full rankings...
4x200 Relay
1.Relay Team1:36.01NYPlainedgeJan 20New Balance Games
2.Tyon Grimes
Shariff Brown
Jonathan Abreu
Malcolm Livingston
1:37.40NYRoosevelt (LI)Feb 13Section 8 State Qualifier
3.Relay Team1:38.79NYRoslynDec 01North Shore Season Opener
4.Relay Team1:38.96NYJerichoJan 20New Balance Games
5.Relay Team1:48.93NYGeorge W HewlettDec 22Jim Mitchell Invitational
6.Relay Team1:50.29NYSewanhakaDec 14Section VIII Group A & D Format B
7.Relay Team1:52.57NYJohn F Kennedy (Bellmore)Dec 13Section VIII Group E & B Format B
8.Relay Team1:53.38NYWantaghDec 12Section VIII Group C & F Format B
9.Relay Team2:02.85NYGlen CoveDec 12Section VIII Group C & F Format B
View full rankings...
4x400 Relay
1.Nicholas Leong
Ryan Chen
Jack Waldman
Taylor Diamond
3:39.31NYRoslynFeb 13Section 8 State Qualifier
2.Jack Goldstein
Shawn King
Matthew Baker
Eric Schwab
3:43.96NYJohn F Kennedy (Bellmore)Feb 07Section 8 Class B Championship
3.Relay Team3:45.30NYWantaghDec 12Section VIII Group C & F Format B
4.Relay Team3:47.91NYGeorge W HewlettDec 12Section VIII Group C & F Format B
5.Relay Team3:51.29NYPlainedgeDec 13Section VIII Group E & B Format B
6.Relay Team3:55.63NYJerichoDec 14Section VIII Group A & D Format B
7.Relay Team4:07.86NYGlen CoveDec 12Section VIII Group C & F Format B
View full rankings...
4x800 Relay
1.Relay Team9:13.50NYRoslynDec 30Ocean Breeze HS Holiday Festival
2.Relay Team9:17.15NYJerichoDec 19Section VIII Group E & A Format A
3.Relay Team9:32.98NYPlainedgeDec 19Section VIII Group E & A Format A
4.Relay Team9:36.44NYGeorge W HewlettDec 18Section VIII Group B & C Format A
5.Relay Team9:40.13NYJohn F Kennedy (Bellmore)Dec 18Section VIII Group B & C Format A
View full rankings...
SMR 200-200-400-800m - [2-2-4-8]
1.Relay Team4:13.56NYRoslynDec 30Ocean Breeze HS Holiday Festival
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Michael Needham44' 10 PRNYRoslynFeb 13Section 8 State Qualifier
2.12Gene Pasquale40' 4 PRNYGeorge W HewlettDec 12Section VIII Group C & F Format B
3.12Jack Goggin35' 0.5 PRNYJohn F Kennedy (Bellmore)Jan 20Section 8 Group D & E
4.12Liam McDermott34' 4.75 PRNYWantaghDec 12Section VIII Group C & F Format B
5.12Emmanuel Pierre33' 0.75 PRNYSewanhakaJan 03Section 8 Group A & C Format D
6.12Jacob Luttinger32' 6.75 PRNYWantaghDec 12Section VIII Group C & F Format B
7.12Gavin Adler32' 4 PRNYGeorge W HewlettDec 18Section VIII Group B & C Format A
8.10Jordan Luckman31' 5.5 PRNYRoslynDec 14Section VIII Group A & D Format B
9.10Vincent DiMartino31' 1.75 PRNYJohn F Kennedy (Bellmore)Jan 06Saint Anthony's Development Meet
10.10Max Grossberg30' 9 PRNYRoslynJan 20Section 8 Group D & E
View full rankings...
High Jump
1.12Nathaniel Francis6' 4 PRNYRoosevelt (LI)Dec 13Section VIII Group E & B Format B
2.12Justin Snyder6' 0 PRNYJerichoDec 14Section VIII Group A & D Format B
3.10Micheal Pezzuto5' 10 PRNYJerichoJan 20New Balance Games
4.11Kevin Finck5' 6NYPlainedgeDec 19Section VIII Group E & A Format A
5.10Sean Peters5' 4 PRNYPlainedgeDec 13Section VIII Group E & B Format B
6.10Liam Byrne5' 2 PRNYPlainedgeDec 06Section VIII Group E & F Format A
9Nathaniel Griffin5' 2 PRNYRoslynDec 14Section VIII Group A & D Format B
View full rankings...
Pole Vault
1.12Daniel Rutkofsky10' 6 PRNYRoslynFeb 07Section 8 Class B Championship
2.10Keagan Reilly9' 0 PRNYRoslynFeb 07Section 8 Class B Championship
3.12Kevin Collado8' 0 PRNYGeorge W HewlettDec 12Section VIII Group C & F Format B
View full rankings...
Long Jump
1.12Nicholas Leong20' 5.5 PRNYRoslynFeb 07Section 8 Class B Championship
2.12Nathaniel Francis20' 1 PRNYRoosevelt (LI)Dec 19Section VIII Group E & A Format A
3.10Fernando Viscarra19' 10.5 PRNYGeorge W HewlettFeb 07Section 8 Class B Championship
4.12Ishmael Lamarque19' 8 PRNYRoslynDec 20Section VIII Group D & F Format A
5.10Roey Kafri19' 2 PRNYRoslynDec 01North Shore Season Opener
6.12Brian Bornkamp18' 8.5 PRNYPlainedgeDec 19Section VIII Group E & A Format A
7.12Alex Vardaro18' 2.75 PRNYGeorge W HewlettDec 18Section VIII Group B & C Format A
8.11Marlon Castellon18' 2.25 PRNYGeorge W HewlettDec 18Section VIII Group B & C Format A
9.11Michael Lin17' 9.75 PRNYJerichoDec 01North Shore Season Opener
10.11Jahmari Moodie17' 3 PRNYRoosevelt (LI)Dec 19Section VIII Group E & A Format A
View full rankings...
Triple Jump
1.12Nicholas Leong42' 0.5 PRNYRoslynFeb 07Section 8 Class B Championship
2.12Ishmael Lamarque41' 0 PRNYRoslynFeb 07Section 8 Class B Championship
3.10Fernando Viscarra40' 7.5 PRNYGeorge W HewlettJan 03Section 8 Group A & C Format D
4.10Roey Kafri39' 9.5 PRNYRoslynFeb 07Section 8 Class B Championship
5.12Nathaniel Francis39' 7 PRNYRoosevelt (LI)Jan 20Section 8 Group D & E
6.10Ryan Bruce38' 5.25 PRNYGeorge W HewlettDec 22Jim Mitchell Invitational
7.11Barr Berco35' 7 PRNYRoslynDec 14Section VIII Group A & D Format B
8.12Ryan Heffernan35' 6NYPlainedgeDec 13Section VIII Group E & B Format B
9.10Liam Byrne35' 4 PRNYPlainedgeDec 13Section VIII Group E & B Format B
10.12Alex Vardaro34' 5.5 PRNYGeorge W HewlettJan 03Section 8 Group A & C Format D
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.