Team Results Management
View Athletic.net Ad Free

Mens

55 Meter Dash
1.10Brandon DeJesus6.67 PRNYPine BushFeb 17Section 9 Class A Championships
2.12Matt Krafft6.71 PRNYCornwall CentralFeb 23Section 9 State Qualifier
3.12Michael Mullally6.74 PRNYSullivan WestFeb 10OCIAA Championships
4.12Harry Laboy6.77 PRNYChester AcademyFeb 23Section 9 State Qualifier
5.12Brendon Hanson6.78 PRNYNewburgh FreeDec 01North Shore Season Opener
6.12Jeneil Foster6.83NYMiddletown (NY)Dec 16AT&T Coaches Hall of Fame Invitational
7.12Mike Mullally6.84NYSullivan WestJan 20New Balance Games
8.12Sakai Daniels6.90 PRNYPort JervisFeb 23Section 9 State Qualifier
12Janeil Foster6.90 PRNYMiddletown (NY)Feb 23Section 9 State Qualifier
12Ramasoj Williams6.90 PRNYFranklin D. RooseveltJan 10NYRR Millrose Trials
View full rankings...
300 Meters
1.12Brendon Hanson34.90 PRNYNewburgh FreeJan 13Molloy Stanner Games
2.12Seth Goitia35.04 PRNYCornwall CentralJan 13Molloy Stanner Games
3.12Josh Mallard35.99 PRNYWashingtonvilleMar 03NYSPHSAA State Indoor Track & Field Championships
4.12Tony Dallman36.07 PRNYWashingtonvilleJan 07Ocean Breeze Freedom Games
5.11Ricardo Singh36.25NYNewburgh FreeJan 13Molloy Stanner Games
6.12Davin Slater36.27 PRNYNewburgh FreeJan 13Molloy Stanner Games
7.12Michael Mullally36.53 PRNYSullivan WestFeb 10OCIAA Championships
8.12Maximo Olavarria36.78 PRNYCornwall CentralFeb 17Section 9 Class A Championships
9.12Sakai Daniels37.21 PRNYPort JervisFeb 23Section 9 State Qualifier
10.12Jeremy Veras37.29 PRNYMonroe-WoodburyFeb 23Section 9 State Qualifier
View full rankings...
600 Meters
1.12Tony Dallman1:21.31 PRNYWashingtonvilleMar 03NYSPHSAA State Indoor Track & Field Championships
2.12Seth Goitia1:23.63 PRNYCornwall CentralFeb 17Section 9 Class A Championships
3.11Richmond Boateng1:24.43 PRNYMonroe-WoodburyFeb 17Section 9 Class A Championships
4.11Braxxdon Dawson1:24.63 PRNYMarlboro CentralFeb 23Section 9 State Qualifier
5.10Ryler Gould1:24.68 PRNYNewburgh FreeJan 13Molloy Stanner Games
6.12Liam HIggins1:25.59 PRNYGoshen CentralFeb 10OCIAA Championships
7.11Caelan Munsch1:25.62 PRNYMinisink ValleyJan 13Molloy Stanner Games
8.12Alec Warnock1:25.96 PRNYWarwick ValleyFeb 23Section 9 State Qualifier
9.11Paul Sandford1:26.26 PRNYFranklin D. RooseveltFeb 17Section 9 Class A Championships
10.12Jermalley James1:26.33 PRNYFranklin D. RooseveltFeb 17Section 9 Class A Championships
View full rankings...
1000 Meters
1.12Liam HIggins2:30.11 PRNYGoshen CentralMar 03NYSPHSAA State Indoor Track & Field Championships
2.12Robert Becker2:33.06 PRNYKingstonFeb 17Section 9 Class A Championships
3.12Trevor Ladue2:33.47 PRNYMonroe-WoodburyFeb 17Section 9 Class A Championships
4.11Blaine Doyle2:33.48 PRNYCornwall CentralFeb 17Section 9 Class A Championships
5.12Tom Gardiner2:33.79 PRNYWarwick ValleyFeb 17Section 9 Class A Championships
6.12Scott Wortmann2:35.94 PRNYMinisink ValleyFeb 17Section 9 Class A Championships
7.11Braxxdon Dawson2:37.50 PRNYMarlboro CentralFeb 09MHAL Championships
8.11Paul Sandford2:37.85 PRNYFranklin D. RooseveltFeb 09MHAL Championships
9.12Edward Rodd2:37.99 PRNYCornwall CentralFeb 17Section 9 Class A Championships
10.11Thomas Garrison2:38.45 PRNYWashingtonvilleFeb 17Section 9 Class A Championships
View full rankings...
1600 Meters
1.12Robert Becker4:18.40 PRNYKingstonMar 03NYSPHSAA State Indoor Track & Field Championships
2.12Tom Gardiner4:24.15 PRNYWarwick ValleyMar 03NYSPHSAA State Indoor Track & Field Championships
3.11Thomas Garrison4:24.40 PRNYWashingtonvilleMar 03NYSPHSAA State Indoor Track & Field Championships
4.11Tom Garrison4:27.31 PRNYWashingtonvilleJan 07Ocean Breeze Freedom Games
5.12Liam HIggins4:28.91 PRNYGoshen CentralFeb 17Section 9 Class A Championships
6.12Louis Greco4:29.54 PRNYGoshen CentralFeb 10OCIAA Championships
7.11Aiden Berlinski4:30.14 PRNYMinisink ValleyFeb 10OCIAA Championships
8.12Trevor Ladue4:31.74 PRNYMonroe-WoodburyJan 13Molloy Stanner Games
9.12Jamie Granata4:33.27NYMinisink ValleyFeb 17Section 9 Class A Championships
10.12Scott Wortmann4:35.34NYMinisink ValleyJan 13Molloy Stanner Games
View full rankings...
3200 Meters
1.12Louis Greco9:22.27 PRNYGoshen CentralMar 03NYSPHSAA State Indoor Track & Field Championships
2.11Seth Bywater9:29.68 PRNYCornwall CentralFeb 17Section 9 Class A Championships
3.12Liam HIggins9:36.75 PRNYGoshen CentralJan 20New Balance Games
4.11Jaelin Edwards9:44.54 PRNYPine BushFeb 23Section 9 State Qualifier
5.12Scott Wortmann9:44.67 PRNYMinisink ValleyJan 07Ocean Breeze Freedom Games
6.12Jamie Granata9:45.37NYMinisink ValleyFeb 10OCIAA Championships
7.12Liam Farrell9:48.92 PRNYFranklin D. RooseveltJan 20New Balance Games
8.11Thomas Garrison9:51.35 PRNYWashingtonvilleFeb 10OCIAA Championships
9.10Steph Perrillo-Sullivan10:00.66 PRNYGoshen CentralFeb 23Section 9 State Qualifier
10.11Tito Maresca10:01.21 PRNYFranklin D. RooseveltFeb 17Section 9 Class A Championships
View full rankings...
4x200 Relay
1.Relay Team1:29.50NYCornwall CentralMar 03NYSPHSAA State Indoor Track & Field Championships
2.Relay Team1:30.04NYNewburgh FreeJan 20New Balance Games
3.Cameron Alives
Tony Dallman
Dillon Kane
Josh Mallard
1:30.82NYWashingtonvilleFeb 20Eastern States Indoor Championships
4.Relay Team1:34.95NYMiddletown (NY)Dec 29Marine Corps Holiday Classic
5.Relay Team1:35.66NYMonroe-WoodburyDec 15 Tim St. Lawrence Invitational
6.Relay Team1:37.19NYFranklin D. RooseveltJan 20New Balance Games
7.Leebert Martin
Mahki Matthews
Ben Osborn
Tyleaf McGriff
1:37.71NYKingstonJan 07Ocean Breeze Freedom Games
8.Relay Team1:38.33NYWarwick ValleyJan 06US Army Hispanic Games
9.Relay Team1:39.04NYWallkillDec 26North Shore HS Invitational
10.Samuel Davis
Corey Latimer
Babapelumi Odugbesan
Jonathan Plummer
1:39.40NYPoughkeepsieJan 14Section I League II-D Championships
View full rankings...
4x400 Relay
1.Brendon Hanson
Ryler Gould
Richardo Singh
Davin Slater
3:18.88NYNewburgh FreeMar 11New Balance Nationals Indoor
2.Cameron Alives
Dillon Kane
Sean Quinn
Tony Dallman
3:23.53NYWashingtonvilleMar 03NYSPHSAA State Indoor Track & Field Championships
3.Relay Team3:30.90NYMonroe-WoodburyFeb 23Section 9 State Qualifier
4.Cecil Brownridge
Devon Legrair
Shawn Rosa
Elisha Hodges
3:31.66NYMiddletown (NY)Feb 10OCIAA Championships
5.Jermalley James
Devante Pavelock
Ramasoj Williams
Stephen Luniewski
3:35.32NYFranklin D. RooseveltJan 10NYRR Millrose Trials
6.Jared Freese
Ryan Kacur
Andy Lopez
Robert Becker
3:36.31NYKingstonFeb 10OCIAA Championships
7.Tom Gardiner
Dane Sorensen
Alec Warnock
Behailu Bekele-Arcuri
3:36.38NYWarwick ValleyJan 10NYRR Millrose Trials
8.David Melick
Reilly Mazzetti
John LoCicero
Alex Lewis
3:38.10NYWallkillFeb 23Section 9 State Qualifier
9.Marcus Fariello
Seb Mazo
Gabe Christiana
Javaughn Gooden
3:41.41NYNew PaltzFeb 23Section 9 State Qualifier
10.Relay Team3:43.31NYCornwall CentralJan 13Molloy Stanner Games
View full rankings...
4x800 Relay
1.Jermalley James
Wyatt Matyas
Liam Farrell
Paul Sandford
8:03.15NYFranklin D. RooseveltJan 10NYRR Millrose Trials
2.Aiden Berlinski
Chalen Bobish
Jamie Granata
Ben Hopkins
8:03.97NYMinisink ValleyMar 03NYSPHSAA State Indoor Track & Field Championships
3.Relay Team8:07.81NYCornwall CentralFeb 05New Jersey Varsity Classic
4.Robert Becker
Andy Lopez
Giovanni Melchionne
Ryan Kacur
8:16.59NYKingstonFeb 17Section 9 Class A Championships
5.Relay Team8:19.62NYGoshen CentralJan 06US Army Hispanic Games
6.Trevor Ladue
Michael Hannon
Daniel Hynes
Andrew Yi
8:22.23NYMonroe-WoodburyFeb 17Section 9 Class A Championships
7.Relay Team8:27.47NYJohn S. Burke CatholicDec 29Marine Corps Holiday Classic
8.Malachi Cook
Frankie Labue
Lorenzo Castro
Thomas Garrison
8:31.26NYWashingtonvilleFeb 23Section 9 State Qualifier
9.Billy Corcoran
Dylan Dellatore
John Abrams
Dominick Bateilc
8:38.24NYNewburgh FreeFeb 23Section 9 State Qualifier
10.John Parsells
Gregory Cameron
Jonny Aguilar
Aidan Gentile
8:48.48NYPine BushFeb 17Section 9 Class A Championships
View full rankings...
SMR 200-200-400-800m - [2-2-4-8]
1.Relay Team3:38.29NYMonroe-WoodburyJan 06US Army Hispanic Games
2.Relay Team3:42.06NYKingstonJan 20New Balance Games
3.Relay Team3:42.75NYWarwick ValleyJan 20New Balance Games
4.Relay Team3:50.99NYNewburgh FreeJan 13Molloy Stanner Games
5.Stephen Perrillo-Sullivan
Aidan Hackman
Christopher Perez-Garcia
Andrew Johnson
4:01.21NYGoshen CentralFeb 23Section 9 State Qualifier
6.Relay Team4:02.20NYOnteoraJan 20New Balance Games
7.Relay Team4:05.15NYMiddletown (NY)Jan 20New Balance Games
8.Michael Cary
Jonathan Doehki
Noah Rosario
Ben Sorenson
4:09.04NYWashingtonvilleFeb 23Section 9 State Qualifier
9.Josiah Spain
Liam Ebner
Asher Spain
Angelo Rufasto
4:12.17NYJames I O'NeillFeb 23Section 9 State Qualifier
10.Chalen Bobish
Adam Burger
Dennis Neidhardt
Steven Struk
4:13.17NYMinisink ValleyFeb 23Section 9 State Qualifier
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.12Mark Przybocki57' 0.5 PRNYJohn S. Burke CatholicMar 03NYSPHSAA State Indoor Track & Field Championships
2.11Mason Davis47' 1.5 PRNYValley CentralFeb 23Section 9 State Qualifier
3.11Jack McDonough46' 8 PRNYKingstonFeb 23Section 9 State Qualifier
4.11Parker Tidd45' 4.25 PRNYPort JervisFeb 10OCIAA Championships
5.11Edjren Jorge42' 11 PRNYEllenville CentralJan 12Suffern Invitational
6.10Charles Phelan42' 2.75 PRNYWarwick ValleyFeb 23Section 9 State Qualifier
7.12Chris VanWarrebey41' 10 PRNYMonticelloFeb 17Section 9 Class A Championships
8.12Ben Brisman41' 7.75 PRNYCornwall CentralDec 22Jim Mitchell Invitational
9.9James Thorpe41' 5.5 PRNYNewburgh FreeFeb 10OCIAA Championships
10.12Alex Gutierrez40' 10.75 PRNYMonroe-WoodburyFeb 17Section 9 Class A Championships
View full rankings...
High Jump
1.10Anthony Nelson6' 4 PRNYWallkillFeb 23Section 9 State Qualifier
2.11Ryan Rosa6' 3 PRNYMiddletown (NY)Feb 23Section 9 State Qualifier
3.12Jake Westcott6' 2 PRNYDoverFeb 23Section 9 State Qualifier
12Luckey Jerome6' 2 PRNYMonticelloFeb 17Section 9 Class A Championships
12Hashem Gambari6' 2NYSullivan WestFeb 20Eastern States Indoor Championships
6.-Hashim Gambari6' 1 PRNYSullivan WestDec 08OCIAA Developmental A1
7.12Desmond Lambe6' 0 PRNYRoscoe CentralFeb 23Section 9 State Qualifier
8.11J.P. Incledon5' 10 PRNYMonroe-WoodburyFeb 23Section 9 State Qualifier
11Richmond Boateng5' 10NYMonroe-WoodburyFeb 17Section 9 Class A Championships
11Hudson Heckert5' 10 PRNYJames I O'NeillFeb 23Section 9 State Qualifier
11Jon Grasso5' 10NYPine BushFeb 10OCIAA Championships
12Jermalley James5' 10 PRNYFranklin D. RooseveltFeb 09MHAL Championships
12Mark Przybocki5' 10 PRNYJohn S. Burke CatholicDec 29Marine Corps Holiday Classic
View full rankings...
Pole Vault
1.12Dane Sorensen15' 0 PRNYWarwick ValleyDec 22Jim Mitchell Invitational
2.12Josiah Spain14' 9 PRNYJames I O'NeillFeb 23Section 9 State Qualifier
3.12Dylan Bartelin13' 6 PRNYPine PlainsFeb 23Section 9 State Qualifier
10Nichloas Villanueva13' 6 PRNYMonroe-WoodburyFeb 17Section 9 Class A Championships
12Joshua Jeong13' 6 PRNYMonroe-WoodburyFeb 23Section 9 State Qualifier
6.-Jasiah Spain13' 0 PRNYJames I O'NeillDec 08OCIAA Developmental A1
7.10Nicholas Villanueva12' 0 PRNYMonroe-WoodburyJan 2036th Yale Interscholastic Track & Field Classic
12Austin O'Malley12' 0 PRNYGoshen CentralDec 30Ocean Breeze HS Holiday Festival
12Jeneil Foster12' 0NYMiddletown (NY)Dec 16AT&T Coaches Hall of Fame Invitational
11Justin Smith12' 0 PRNYPine BushDec 30Ocean Breeze HS Holiday Festival
View full rankings...
Long Jump
1.12Matt Quimby21' 2.5 PRNYMiddletown (NY)Feb 23Section 9 State Qualifier
2.11Owen Kelly20' 11.25 PRNYMonroe-WoodburyFeb 23Section 9 State Qualifier
3.10Brandon DeJesus20' 10 PRNYPine BushFeb 23Section 9 State Qualifier
4.11Ben Osborn20' 8 PRNYKingstonFeb 23Section 9 State Qualifier
5.10Odera Okafor20' 4 PRNYMonroe-WoodburyFeb 23Section 9 State Qualifier
6.10David Alcenat20' 1 PRNYPine BushFeb 23Section 9 State Qualifier
7.10Romaine Bird19' 11 PRNYWallkillFeb 05New Jersey Varsity Classic
8.12Abraham Siskind19' 9.25 PRNYMonroe-WoodburyFeb 05New Jersey Varsity Classic
9.12Desmond Lambe19' 7.5 PRNYRoscoe CentralFeb 23Section 9 State Qualifier
11Javaughn Gooden19' 7.5 PRNYNew PaltzJan 07Springfield Invitational
View full rankings...
Triple Jump
1.12Matt Quimby46' 0.5 PRNYMiddletown (NY)Feb 23Section 9 State Qualifier
2.11Owen Kelly43' 9.25 PRNYMonroe-WoodburyFeb 23Section 9 State Qualifier
3.10Nichloas Villanueva43' 7.75 PRNYMonroe-WoodburyFeb 23Section 9 State Qualifier
4.10David Alcenat43' 2 PRNYPine BushFeb 23Section 9 State Qualifier
5.10Odera Okafor41' 10.5 PRNYMonroe-WoodburyFeb 23Section 9 State Qualifier
6.12Terrell Harris41' 1.75 PRNYMiddletown (NY)Feb 17Section 9 Class A Championships
7.10Romaine Bird41' 0 PRNYWallkillDec 26North Shore HS Invitational
8.11Ben Osborn40' 9 PRNYKingstonDec 15 Tim St. Lawrence Invitational
9.11Sean Quinn40' 8.25 PRNYWashingtonvilleFeb 23Section 9 State Qualifier
10.12Lawrence Civil40' 0 PRNYCornwall CentralJan 20New Balance Games
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.