Team Results Management
View Athletic.net Ad Free

Mens

55 Meter Dash
1.12Jacob Levin6.75 PRNDWest FargoMar 17Cobber Invite
2.12Andy Gravdahl6.78 PRNDWest FargoMar 17Cobber Invite
3.10Jorgen Paulson6.84 PRNDEdgeley/KulmMar 27Al Sahli/Wolves Invitational
4.12Dirus Suah6.95 PRNDWest FargoMar 17Cobber Invite
5.11Isaac Olson7.02 PRNDOak Grove LutheranMar 17Cobber Invite
6.11Braedon Knutson7.04 PRNDCentral CassMar 17Cobber Invite
7.11Zack Topping7.05 PRNDRed RiverMar 17Cobber Invite
8.11Nsengiyumva Corode7.06 PRNDWest FargoMar 17Cobber Invite
9.10Ethan Brandvold7.10 PRNDRed RiverMar 17Cobber Invite
10Junior Totay7.10 PRNDCentral CassMar 17Cobber Invite
View full rankings...
60 Meter Dash
1.11Jayden Laxdal7.04 PRNDCavalier/Walhalla/PembinaMar 24Pembina County Indoor
2.12Chase Peebles7.05 PRNDLangdon/MunichMar 24Pembina County Indoor
12Anders Rose7.05 PRNDDrayton PublicMar 24Pembina County Indoor
4.12Matt Wika7.06 PRNDNorthern CassMar 24Pembina County Indoor
5.10Alvin Johnson7.08 PRNDFargo SouthMar 23ND State HS Class A Indoor Track and Field Championships
6.12Prince Gowah7.14 PRNDFargo SouthMar 29Fargo Davies Indoor Invitational
7.12Adrian Davis-Aguilar7.17 PRNDMinotApr 13Williston Rescue Meet
8.12Dawson Breyer7.21 PRNDFargo SouthMar 23ND State HS Class A Indoor Track and Field Championships
9.11Targen Gensee7.22 PRNDFargo SouthApr 06North Dakota EDC Indoor Track & Field Championships
10.12Andy Gravdahl7.23 PRNDWest FargoMar 23ND State HS Class A Indoor Track and Field Championships
View full rankings...
100 Meters
1.12Jacob Levin11.15 PRNDWest FargoApr 12Grand Forks Sertoma Club Indoor Invitational
2.12Prince Gowah11.41 PRNDFargo SouthApr 12Grand Forks Sertoma Club Indoor Invitational
3.11Zack Topping11.44 PRNDRed RiverApr 14Grand Forks Indoor Dual
12Tyler Burian11.44 PRNDRed RiverApr 14Grand Forks Indoor Dual
5.10Jon Farr11.46 PRNDFargo SouthApr 12Grand Forks Sertoma Club Indoor Invitational
6.12Dawson Breyer11.50 PRNDFargo SouthApr 12Grand Forks Sertoma Club Indoor Invitational
10Joel McIntosh11.50 PRNDWest FargoApr 12Grand Forks Sertoma Club Indoor Invitational
12Grant Skager11.50 PRNDHillsboro/Central ValleyApr 12Grand Forks Sertoma Club Indoor Invitational
9.11Haley Bucholz11.51 PRNDShanleyApr 12Grand Forks Sertoma Club Indoor Invitational
10.12Samuel Greah11.58 PRNDFargo SouthApr 12Grand Forks Sertoma Club Indoor Invitational
View full rankings...
200 Meters
1.12Jacob Levin22.07 PRNDWest FargoApr 12Grand Forks Sertoma Club Indoor Invitational
2.12Tyler Burian22.87 PRNDRed RiverApr 12Grand Forks Sertoma Club Indoor Invitational
3.10Alvin Johnson23.01 PRNDFargo SouthApr 06North Dakota EDC Indoor Track & Field Championships
4.11Targen Gensee23.09 PRNDFargo SouthApr 06North Dakota EDC Indoor Track & Field Championships
5.12Dawson Breyer23.12 PRNDFargo SouthApr 12Grand Forks Sertoma Club Indoor Invitational
6.12Thomas O'Halloran23.15 PRNDRed RiverApr 14Grand Forks Indoor Dual
7.10Joel McIntosh23.29 PRNDWest FargoApr 12Grand Forks Sertoma Club Indoor Invitational
8.11Ethan Decker23.47 PRNDWillistonMar 22Williston Invite March 22nd
9.10Jon Farr23.55 PRNDFargo SouthApr 12Grand Forks Sertoma Club Indoor Invitational
10.9Henry Collins23.68 PRNDShanleyApr 12Grand Forks Sertoma Club Indoor Invitational
View full rankings...
300 Meters
1.12Chase Peebles37.31 PRNDLangdon/MunichMar 24Pembina County Indoor
2.9Michael Borysewicz38.84 PRNDLarimoreMar 24Pembina County Indoor
3.9Sam Roller39.29 PRNDThompsonMar 24Pembina County Indoor
4.9Damon Reyes39.76 PRNDGraftonMar 24Pembina County Indoor
5.9Tristin Johnson39.84 PRNDNorthern CassMar 24Pembina County Indoor
6.12Rylan Myron40.00 PRNDHatton-NorthwoodMar 24Pembina County Indoor
7.11Caleb Holm40.09 PRNDNorthern CassMar 24Pembina County Indoor
8.10Sean Gette1:04:38.00 PRNDLangdon/MunichMar 24Pembina County Indoor
View full rankings...
400 Meters
1.12Jacob Rodin51.93 PRNDKenmareApr 13Williston Rescue Meet
2.12Grant Skager52.14 PRNDHillsboro/Central ValleyApr 12Grand Forks Sertoma Club Indoor Invitational
3.12Arthur Punton52.15 PRNDEnderlinMar 24ND State HS Class B Indoor Track and Field Championships
4.11Gabe Borowicz52.26 PRNDFargo SouthApr 06North Dakota EDC Indoor Track & Field Championships
5.12Garrett Krom52.71 PRNDFargo NorthApr 12Grand Forks Sertoma Club Indoor Invitational
6.11Stoker Short53.24 PRNDRed RiverApr 14Grand Forks Indoor Dual
7.12Tom Erie53.26 PRNDShanleyApr 06North Dakota EDC Indoor Track & Field Championships
8.12Jonathan Mathistad53.30 PRNDMinotApr 13Williston Rescue Meet
9.12Dawson Breyer53.32 PRNDFargo SouthMar 29Fargo Davies Indoor Invitational
10.10Isaac Luithle53.37 PRNDHillsboro/Central ValleyApr 12Grand Forks Sertoma Club Indoor Invitational
View full rankings...
800 Meters
1.12Noah Schaeffer2:03.75 PRNDWest FargoApr 06North Dakota EDC Indoor Track & Field Championships
2.11Isaac Huber2:03.85NDEdgeley/KulmMar 27Al Sahli/Wolves Invitational
3.12Muqsin Hussien2:06.02 PRNDFargo SouthApr 12Grand Forks Sertoma Club Indoor Invitational
4.11Jack Boub2:06.59 PRNDDaviesApr 06North Dakota EDC Indoor Track & Field Championships
5.9Jack Robertson2:07.11 PRNDDaviesApr 06North Dakota EDC Indoor Track & Field Championships
6.11Gabe Borowicz2:08.21 PRNDFargo SouthApr 12Grand Forks Sertoma Club Indoor Invitational
7.11Alexander Luz2:08.30 PRNDFargo NorthMar 23ND State HS Class A Indoor Track and Field Championships
8.10Abdi Mohamed2:08.45 PRNDFargo SouthApr 06North Dakota EDC Indoor Track & Field Championships
9.11Jacob Jensen2:08.58 PRNDTurtle Mountain CommunityMar 29WDA Indoor
10.9Caleb Yokom2:09.01 PRNDFargo NorthMar 23ND State HS Class A Indoor Track and Field Championships
View full rankings...
1500 Meters
1.12Muqsin Hussien4:13.35 PRNDFargo SouthApr 12Grand Forks Sertoma Club Indoor Invitational
2.11Alexander Luz4:14.21 PRNDFargo NorthApr 12Grand Forks Sertoma Club Indoor Invitational
3.11Isaac Huber4:15.39 PRNDEdgeley/KulmMar 27Al Sahli/Wolves Invitational
4.9Caleb Yokom4:18.59 PRNDFargo NorthApr 12Grand Forks Sertoma Club Indoor Invitational
5.9Ryan Meyer4:19.54 PRNDGrand Forks CentralApr 14Grand Forks Indoor Dual
6.12Dalton Byrne4:20.84 PRNDRed RiverApr 14Grand Forks Indoor Dual
7.12Cole Stenseth4:23.14 PRNDRed RiverApr 14Grand Forks Indoor Dual
8.10Abdi Mohamed4:26.29 PRNDFargo SouthApr 12Grand Forks Sertoma Club Indoor Invitational
9.11Braxton Bruer4:27.02 PRNDWest FargoApr 12Grand Forks Sertoma Club Indoor Invitational
10.12Tim Dunham4:27.89 PRNDRed RiverApr 12Grand Forks Sertoma Club Indoor Invitational
View full rankings...
1600 Meters
1.11Jacob Jensen4:36.27 PRNDTurtle Mountain CommunityMar 22Williston Invite March 22nd
2.12Muqsin Hussien4:41.49 PRNDFargo SouthMar 29Fargo Davies Indoor Invitational
3.9Brady Yoder4:41.80 PRNDDickinsonMar 29WDA Indoor
4.11Alexander Luz4:42.65 PRNDFargo NorthApr 06North Dakota EDC Indoor Track & Field Championships
5.10Abdi Mohamed4:42.93 PRNDFargo SouthApr 06North Dakota EDC Indoor Track & Field Championships
6.9Ryan Meyer4:45.23 PRNDGrand Forks CentralApr 06North Dakota EDC Indoor Track & Field Championships
7.10Gavin Jorgenson4:45.83 PRNDWillistonMar 29WDA Indoor
8.9Caleb Yokom4:47.54 PRNDFargo NorthApr 06North Dakota EDC Indoor Track & Field Championships
9.12Dalton Byrne4:48.57 PRNDRed RiverMar 27BSU HS Invite 1
10.10Micade Shumway4:49.55 PRNDWillistonApr 13Williston Rescue Meet
View full rankings...
1 Mile
1.11Alexander Luz4:38.06 PRNDFargo NorthMar 23ND State HS Class A Indoor Track and Field Championships
2.12Muqsin Hussien4:38.07 PRNDFargo SouthMar 23ND State HS Class A Indoor Track and Field Championships
3.9Caleb Yokom4:43.92 PRNDFargo NorthMar 23ND State HS Class A Indoor Track and Field Championships
4.12Dalton Byrne4:44.86 PRNDRed RiverMar 23ND State HS Class A Indoor Track and Field Championships
5.12Cole Stenseth4:45.45 PRNDRed RiverMar 23ND State HS Class A Indoor Track and Field Championships
6.12Andrew Lundstrom4:45.63 PRNDDaviesMar 23ND State HS Class A Indoor Track and Field Championships
7.8Parker Nelson4:45.71 PRNDWest FargoMar 23ND State HS Class A Indoor Track and Field Championships
8.9Ryan Meyer4:48.11 PRNDGrand Forks CentralMar 23ND State HS Class A Indoor Track and Field Championships
9.10Abdi Mohamed4:48.44 PRNDFargo SouthMar 23ND State HS Class A Indoor Track and Field Championships
10.11Bridger Scraper4:50.35 PRNDFargo NorthMar 23ND State HS Class A Indoor Track and Field Championships
View full rankings...
3000 Meters
1.11Alexander Luz9:24.87 PRNDFargo NorthApr 12Grand Forks Sertoma Club Indoor Invitational
2.9Caleb Yokom9:26.01 PRNDFargo NorthApr 12Grand Forks Sertoma Club Indoor Invitational
3.12Dalton Byrne9:32.03 PRNDRed RiverApr 12Grand Forks Sertoma Club Indoor Invitational
4.12Cole Stenseth9:34.21 PRNDRed RiverApr 12Grand Forks Sertoma Club Indoor Invitational
5.11Jake Arason9:49.50 PRNDRed RiverApr 12Grand Forks Sertoma Club Indoor Invitational
6.10Chase Fossum9:51.30 PRNDHillsboro/Central ValleyApr 12Grand Forks Sertoma Club Indoor Invitational
7.11Zach Simon9:52.95 PRNDRed RiverApr 14Grand Forks Indoor Dual
8.11Bridger Scraper9:53.29 PRNDFargo NorthApr 12Grand Forks Sertoma Club Indoor Invitational
8Logan Seger9:53.29 PRNDShanleyApr 12Grand Forks Sertoma Club Indoor Invitational
10.9Ryan Meyer9:53.65 PRNDGrand Forks CentralApr 12Grand Forks Sertoma Club Indoor Invitational
View full rankings...
3200 Meters
1.12Muqsin Hussien9:57.32 PRNDFargo SouthApr 06North Dakota EDC Indoor Track & Field Championships
2.12Cole Stenseth10:13.58 PRNDRed RiverApr 06North Dakota EDC Indoor Track & Field Championships
3.9Gunnar Alvarado10:18.89 PRNDWillistonApr 13Williston Rescue Meet
4.12Andrew Lundstrom10:18.92 PRNDDaviesApr 06North Dakota EDC Indoor Track & Field Championships
5.11Bridger Scraper10:33.89 PRNDFargo NorthApr 06North Dakota EDC Indoor Track & Field Championships
6.12Dalton Byrne10:35.08 PRNDRed RiverMar 17Cobber Invite
7.11Andrew Selensky10:35.14 PRNDDaviesApr 06North Dakota EDC Indoor Track & Field Championships
8.11Parker Wieland10:36.68 PRNDDaviesApr 06North Dakota EDC Indoor Track & Field Championships
9.11Jake Arason10:36.78 PRNDRed RiverApr 06North Dakota EDC Indoor Track & Field Championships
10.9Ryan Meyer10:45.74 PRNDGrand Forks CentralMar 27BSU HS Invite 1
View full rankings...
2 Miles
1.12Leo Smith10:06.83 PRNDWest Fargo SheyenneMar 23ND State HS Class A Indoor Track and Field Championships
2.11Andrew Selensky10:40.84 PRNDDaviesMar 23ND State HS Class A Indoor Track and Field Championships
3.11Jake Arason10:44.06 PRNDRed RiverMar 23ND State HS Class A Indoor Track and Field Championships
4.11Hunter Barth10:46.51 PRNDDaviesMar 23ND State HS Class A Indoor Track and Field Championships
5.11Thomas Hugo10:47.64 PRNDRed RiverMar 23ND State HS Class A Indoor Track and Field Championships
6.10Kadin Neppl10:52.85 PRNDBenson CountyMar 24ND State HS Class B Indoor Track and Field Championships
7.12Muqsin Hussien11:04.09 PRNDFargo SouthMar 23ND State HS Class A Indoor Track and Field Championships
8.11Jace Dullum11:09.23 PRNDWest FargoMar 23ND State HS Class A Indoor Track and Field Championships
9.12Andrew Lundstrom11:09.93 PRNDDaviesMar 23ND State HS Class A Indoor Track and Field Championships
10.11Isaiah Stricker11:31.02 PRNDWest FargoMar 23ND State HS Class A Indoor Track and Field Championships
View full rankings...
55m Hurdles - 39"
1.12Erik Anderson8.06 PRNDFargo NorthMar 17Cobber Invite
2.10Bryce Enerson8.55 PRNDRed RiverMar 17Cobber Invite
3.11Tyler Niemi9.17 PRNDOak Grove LutheranMar 17Cobber Invite
4.12Collin Stremick9.26 PRNDFargo NorthMar 17Cobber Invite
5.9Jared Eggermont9.84 PRNDValley CityMar 17Cobber Invite
6.11Braedon Knutson9.99 PRNDCentral CassMar 17Cobber Invite
7.8Dilson Gurung10.01 PRNDRed RiverMar 17Cobber Invite
8.11Caleb Hirschkorn10.24 PRNDLaMoure/Litch-MarionMar 27Al Sahli/Wolves Invitational
9.9Aidan Olson-Tingelsta10.87 PRNDCentral CassMar 17Cobber Invite
View full rankings...
60m Hurdles - 39"
1.12Connor Dennis8.51 PRNDWatford CityMar 22Williston Invite March 22nd
2.12Erik Anderson8.66 PRNDFargo NorthMar 23ND State HS Class A Indoor Track and Field Championships
3.12Joel Miller8.74 PRNDCavalier/Walhalla/PembinaMar 24Pembina County Indoor
4.10Bryce Enerson8.89 PRNDRed RiverApr 06North Dakota EDC Indoor Track & Field Championships
5.10Bless Flomo8.99 PRNDFargo SouthMar 16Fargo South Indoor Invitational
6.11Riley Eckart9.04 PRNDFargo SouthApr 06North Dakota EDC Indoor Track & Field Championships
7.10Robert Leslie9.06 PRNDFargo SouthMar 16Fargo South Indoor Invitational
8.10Caleb Doeden9.18 PRNDWillistonMar 29WDA Indoor
9.10Kadin Olson9.20 PRNDKindredMar 24ND State HS Class B Indoor Track and Field Championships
10.12Brett Davis9.30 PRNDMinotApr 13Williston Rescue Meet
View full rankings...
110m Hurdles - 39"
1.12Erik Anderson15.65 PRNDFargo NorthApr 12Grand Forks Sertoma Club Indoor Invitational
2.10Bryce Enerson16.35 PRNDRed RiverApr 12Grand Forks Sertoma Club Indoor Invitational
3.11Riley Eckart16.48 PRNDFargo SouthApr 12Grand Forks Sertoma Club Indoor Invitational
4.12Collin Stremick16.66 PRNDFargo NorthApr 12Grand Forks Sertoma Club Indoor Invitational
5.10Bless Flomo16.88 PRNDFargo SouthApr 12Grand Forks Sertoma Club Indoor Invitational
6.10Robert Leslie17.06 PRNDFargo SouthApr 12Grand Forks Sertoma Club Indoor Invitational
7.9Jared Eggermont17.21 PRNDValley CityApr 12Grand Forks Sertoma Club Indoor Invitational
8.12Nic Smith17.73 PRNDWest Fargo SheyenneApr 12Grand Forks Sertoma Club Indoor Invitational
9.10Jamal Spiyee18.22 PRNDFargo SouthApr 12Grand Forks Sertoma Club Indoor Invitational
10.12Ian Tjelta18.28 PRNDDevils LakeApr 12Grand Forks Sertoma Club Indoor Invitational
View full rankings...
300m Hurdles - 36"
1.12Erik Anderson41.71 PRNDFargo NorthApr 12Grand Forks Sertoma Club Indoor Invitational
2.9Adam Arnold43.44 PRNDGrand Forks CentralApr 14Grand Forks Indoor Dual
3.10Bryce Enerson43.66 PRNDRed RiverApr 12Grand Forks Sertoma Club Indoor Invitational
4.10Bless Flomo43.72 PRNDFargo SouthApr 12Grand Forks Sertoma Club Indoor Invitational
5.10Jack Christl44.28 PRNDShanleyApr 12Grand Forks Sertoma Club Indoor Invitational
6.10Robert Leslie44.84 PRNDFargo SouthApr 12Grand Forks Sertoma Club Indoor Invitational
7.8Dilson Gurung45.34 PRNDRed RiverApr 12Grand Forks Sertoma Club Indoor Invitational
8.11Cole Friederichs45.52 PRNDShanleyApr 12Grand Forks Sertoma Club Indoor Invitational
9.11Riley Eckart45.74 PRNDFargo SouthApr 12Grand Forks Sertoma Club Indoor Invitational
10.10Tanner Bernhardson46.29 PRNDRed RiverApr 12Grand Forks Sertoma Club Indoor Invitational
View full rankings...
4x200 Relay
1.Alvin Johnson
Dawson Breyer
Jamon Howard
Jon Farr
1:32.44NDFargo SouthApr 06North Dakota EDC Indoor Track & Field Championships
2.Nsengiyumva Corode
Jacob Levin
Andy Gravdahl
Dirus Suah
1:33.11NDWest FargoMar 23ND State HS Class A Indoor Track and Field Championships
3.Tyler Burian
George Nyanforh
Thomas O'Halloran
Zack Topping
1:34.02NDRed RiverApr 06North Dakota EDC Indoor Track & Field Championships
4.-Trey Lunneborg
Bryar Erickson
Luke Foertsch
Hunter Churchill
1:36.50NDMilnor/Wyndmere/LidgerwoodMar 24ND State HS Class B Indoor Track and Field Championships
5.Cole Friederichs
Haley Bucholz
Tom Erie
Henry Collins
1:36.73NDShanleyApr 06North Dakota EDC Indoor Track & Field Championships
6.Jack Carlson
Koate Deebom
Abubakar Abdikadir
Ethan Entze
1:37.51NDDaviesApr 06North Dakota EDC Indoor Track & Field Championships
7.Erik Anderson
Mason Bjorlie
Garrett Krom
Togbeh Peter
1:37.56NDFargo NorthApr 06North Dakota EDC Indoor Track & Field Championships
8.Breadon Knutson
Will Ellison
Junior Totay
Thomas Doboyou
1:37.68NDCentral CassMar 24ND State HS Class B Indoor Track and Field Championships
9.Keegan Kaczmar
Ryan Domerese
Steven Woolcock
Conner Dennis
1:37.96NDWatford CityMar 29WDA Indoor
10.Logan Lemke
Nathan Goldade
Ethan Holder
Channing Stelljes
1:38.20NDWest Fargo SheyenneApr 06North Dakota EDC Indoor Track & Field Championships
View full rankings...
4x400 Relay
1.Garrett Krom
Mason Bjorlie
Jack Berg
Togbeh Peter
3:36.08NDFargo NorthApr 06North Dakota EDC Indoor Track & Field Championships
2.Gabe Borowicz
Dawson Breyer
Sibomana Enock
Alvin Johnson
3:36.69NDFargo SouthMar 23ND State HS Class A Indoor Track and Field Championships
3.Relay Team3:36.88NDRed RiverMar 27BSU HS Invite 1
4.Jake Svenby
Dawsen Tyryfter
Luke Johnson
Noah Schaeffer
3:37.88NDWest FargoMar 23ND State HS Class A Indoor Track and Field Championships
5.Henry Collins
Tom Erie
Jack Christl
Carter Kochmann
3:43.71NDShanleyApr 06North Dakota EDC Indoor Track & Field Championships
6.Jonathan Mathistad
Courage Amsbury
Kade Woods
Shane Johnson
3:44.71NDMinotMar 29WDA Indoor
7.Brett Vetter
Jake Graf
Matthew Nemer
Jack Carlson
3:45.91NDDaviesMar 23ND State HS Class A Indoor Track and Field Championships
8.Keegan Kaczmar
Carter Zenz
Braedon Gumke
Conner Dennis
3:46.07NDWatford CityMar 29WDA Indoor
9.Relay Team3:46.75NDCentral CassMar 17Cobber Invite
10.Adam Punton
Lane McCleary
Thrive Pulkabek
Arthur Punton
3:47.02NDEnderlinMar 24ND State HS Class B Indoor Track and Field Championships
View full rankings...
4x600 Relay
1.Noah Schaeffer
Jake Svenby
Braxton Bruer
Jace Dullum
5:49.78NDWest FargoApr 12Grand Forks Sertoma Club Indoor Invitational
2.Garrett Krom
Mason Bjorlie
Jack Berg
Philip Dowdell
5:49.81NDFargo NorthApr 12Grand Forks Sertoma Club Indoor Invitational
3.Dalton Byrne
Cole Stenseth
Stoker Short
Thomas O'Halloran
6:03.36NDRed RiverApr 12Grand Forks Sertoma Club Indoor Invitational
4.Relay Team6:07.72NDThompsonMar 24Pembina County Indoor
5.Adam Arnold
Cael Lorenz
Josh DeFoe
Ethan Harsell
6:14.59NDGrand Forks CentralApr 12Grand Forks Sertoma Club Indoor Invitational
6.Lee Williams
Kamden Coles
Reece Wagner
Nathan Rohrer
6:15.24NDWest Fargo SheyenneApr 12Grand Forks Sertoma Club Indoor Invitational
7.Chase Fossum
Colton Anderson
Luke Leshuk
Cade Baesler
6:18.86NDHillsboro/Central ValleyApr 12Grand Forks Sertoma Club Indoor Invitational
8.Tom Erie
Henry Collins
Carter Kochmann
Gustave Ries
6:21.05NDShanleyApr 12Grand Forks Sertoma Club Indoor Invitational
9.James Kraft
Jaylon Littlewind
Jackson Weaver
Matthew Alexander
6:30.27NDDevils LakeApr 12Grand Forks Sertoma Club Indoor Invitational
10.Luther Zeltinger
Ezra Hanse
Buddy Scheer
Austyn Thornton
6:33.27NDValley CityApr 12Grand Forks Sertoma Club Indoor Invitational
View full rankings...
4x800 Relay
1.Jack Boub
Jake Graf
Jack Robertson
Andrew Lundstrom
8:32.22NDDaviesApr 06North Dakota EDC Indoor Track & Field Championships
2.Jake Svenby
Braxton Bruer
Luke Johnson
Parker Nelson
8:33.97NDWest FargoApr 06North Dakota EDC Indoor Track & Field Championships
3.Deven Forbes
Courage Amsbury
David Meza
Carson Tofteland
8:34.46NDMinotMar 29WDA Indoor
4.William Clower
Bridger Scraper
Caleb Yokom
Alexander Luz
8:36.30NDFargo NorthApr 06North Dakota EDC Indoor Track & Field Championships
5.Dalton Byrne
Cole Stenseth
Tim Dunham
Marcelles Sartwell
8:45.05NDRed RiverApr 06North Dakota EDC Indoor Track & Field Championships
6.Brady Yoder
Aiden Jung
Hunter Gregoire
Levi Jacobson
8:52.25NDDickinsonMar 29WDA Indoor
7.Leif Larsen
Gavin Jorgenson
Camden Jasmin
Micade Shumway
8:52.66NDWillistonApr 13Williston Rescue Meet
8.Relay Team9:06.55NDGrand Forks CentralMar 27BSU HS Invite 1
9.Gavin Sunderland
Ben Asheim
Cameron Moe
Tommy Conmy
9:12.18NDOak Grove LutheranMar 24ND State HS Class B Indoor Track and Field Championships
10.Layne Schmit
Landon Hill
Logan Sell
Brackin Awender
9:12.48NDOakesMar 24ND State HS Class B Indoor Track and Field Championships
View full rankings...
DMR 1200-400-800-1600m - [12-4-8-16]
1.Abdi Mohamed
Sibomana Enock
Gabe Borowicz
Muqsin Hussien
11:16.18NDFargo SouthMar 29Fargo Davies Indoor Invitational
2.Hunter Barth
Jack Boub
Jack Robertson
Andrew Christopher
12:02.84NDDaviesMar 29Fargo Davies Indoor Invitational
3.Gavin Haut
Caiden Metzger
Micah Hoke
Chandlar Rott
12:35.67NDJamestownMar 29Fargo Davies Indoor Invitational
4.Riley Sondrol
Grant Skager
Cade Baesler
Luke Leshuk
13:21.25NDHillsboro/Central ValleyMar 29Fargo Davies Indoor Invitational
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.11Dawson Schroeder54' 10 PRNDNorthern LightsApr 06CNDC Indoor
2.12Kpah Matadi52' 0 PRNDWest FargoMar 23ND State HS Class A Indoor Track and Field Championships
12Thomas Lundmark52' 0 PRNDGrand Forks CentralMar 23ND State HS Class A Indoor Track and Field Championships
4.12Andrea Baguma51' 11 PRNDDaviesApr 06North Dakota EDC Indoor Track & Field Championships
5.12Colby Mendiola49' 4.5 PRNDGlenburnApr 06CNDC Indoor
6.11Tyler Jessen48' 11 PRNDMinotApr 13Williston Rescue Meet
7.12Gabriel Buehler48' 10 PRNDFargo NorthApr 06North Dakota EDC Indoor Track & Field Championships
8.12Logan Krueger48' 4 PRNDMinotMar 29WDA Indoor
9.12Layne Rouse48' 2 PRNDMinotApr 13Williston Rescue Meet
10.12Jackson Faller47' 7 PRNDWatford CityMar 29WDA Indoor
View full rankings...
High Jump
1.11Josh Darwin6' 4 PRNDWahpetonApr 06North Dakota EDC Indoor Track & Field Championships
2.11Evan Braaten6' 2 PRNDMilnor/Wyndmere/LidgerwoodMar 24ND State HS Class B Indoor Track and Field Championships
12Beau Driscoll6' 2 PRNDM L S-MohallApr 06CNDC Indoor
12Nic Smith6' 2 PRNDWest Fargo SheyenneMar 23ND State HS Class A Indoor Track and Field Championships
11Leif Nelson6' 2 PRNDDevils LakeApr 12Grand Forks Sertoma Club Indoor Invitational
6.12Pierson Painter6' 0 PRNDRed RiverMar 17Cobber Invite
12Hunter Hennings6' 0 PRNDHillsboro/Central ValleyMar 29Fargo Davies Indoor Invitational
12Jamie Gorres6' 0 PRNDHatton-NorthwoodMar 24Pembina County Indoor
9Cole Slaubaugh6' 0 PRNDRolette/WolfordApr 06CNDC Indoor
12Alex Sell6' 0 PRNDWest FargoApr 06North Dakota EDC Indoor Track & Field Championships
12Austin Doornbos6' 0 PRNDBenson CountyApr 06CNDC Indoor
View full rankings...
Pole Vault
1.12Isaac Watson14' 0 PRNDMandanApr 13Williston Rescue Meet
12Braedon Gumke14' 0 PRNDWatford CityMar 29WDA Indoor
3.12Collin Stremick13' 0 PRNDFargo NorthApr 06North Dakota EDC Indoor Track & Field Championships
12Dawsen Tyryfter13' 0 PRNDWest FargoMar 23ND State HS Class A Indoor Track and Field Championships
11Zachary Runde13' 0 PRNDDaviesMar 23ND State HS Class A Indoor Track and Field Championships
6.12David Guo12' 6 PRNDWest FargoMar 23ND State HS Class A Indoor Track and Field Championships
10Kaden Rohloff12' 6 PRNDRed RiverMar 27BSU HS Invite 1
8.12Anders Rose12' 0 PRNDDrayton PublicMar 24Pembina County Indoor
10Peyton McNea12' 0 PRNDLisbonMar 24ND State HS Class B Indoor Track and Field Championships
10.12Dylan Brandt11' 6 PRNDKindredMar 24ND State HS Class B Indoor Track and Field Championships
12Logan Shaw11' 6 PRNDKindredMar 24ND State HS Class B Indoor Track and Field Championships
10Nick Gaebe11' 6 PRNDWest FargoMar 23ND State HS Class A Indoor Track and Field Championships
View full rankings...
Long Jump
1.12Adrian Davis-Aguilar22' 7 PRNDMinotMar 29WDA Indoor
2.12Jacob Levin21' 10.5 PRNDWest FargoApr 06North Dakota EDC Indoor Track & Field Championships
3.10Jorgen Paulson21' 9.5 PRNDEdgeley/KulmApr 06CNDC Indoor
4.12Sean Fenelon21' 5.5 PRNDWest Fargo SheyenneApr 06North Dakota EDC Indoor Track & Field Championships
5.11Nsengiyumva Corode21' 2 PRNDWest FargoMar 23ND State HS Class A Indoor Track and Field Championships
6.9Tristen Zietz20' 10.5 PRNDMinotMar 29WDA Indoor
11Keon Syverson20' 10.5 PRNDWillistonMar 29WDA Indoor
8.12Tyson Akers20' 10 PRNDDes Lacs-BurlingtonApr 06CNDC Indoor
9.11Haley Bucholz20' 8 PRNDShanleyApr 12Grand Forks Sertoma Club Indoor Invitational
10.12Shad Kayee20' 7.75 PRNDWest Fargo SheyenneApr 06North Dakota EDC Indoor Track & Field Championships
View full rankings...
Triple Jump
1.9George Nyanforh44' 5.5 PRNDRed RiverMar 27BSU HS Invite 1
2.12Adrian Davis-Aguilar44' 1 PRNDMinotApr 13Williston Rescue Meet
3.12Jalen Ballard43' 8.5 PRNDMinotApr 13Williston Rescue Meet
4.10Oscar Benson43' 3.5 PRNDHillsboro/Central ValleyApr 12Grand Forks Sertoma Club Indoor Invitational
5.12Luke Foertsch43' 1.75 PRNDMilnor/Wyndmere/LidgerwoodMar 24ND State HS Class B Indoor Track and Field Championships
6.10Jorgen Paulson42' 5 PRNDEdgeley/KulmApr 06CNDC Indoor
7.12Sam Cherilus42' 4.5 PRNDGrand Forks CentralApr 12Grand Forks Sertoma Club Indoor Invitational
8.10Ben Hoverson42' 0.5 PRNDGrand Forks CentralApr 06North Dakota EDC Indoor Track & Field Championships
9.12Kevin Shen41' 11.5 PRNDShanleyMar 23ND State HS Class A Indoor Track and Field Championships
10.10Koate Deebom41' 8.5 PRNDDaviesApr 06North Dakota EDC Indoor Track & Field Championships
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.