Team Results Management
View Athletic.net Ad Free

Mens

55 Meter Dash
1.12Heron Maurisseau-O'Neal6.34 PRNYSt Anthony'sFeb 20Eastern States Indoor Championships
2.12Christopher Borzor6.42 PRNYUniondaleFeb 20Eastern States Indoor Championships
3.11Jared Trefny6.49 PRNYHalf Hollow Hills EastFeb 12Section 11 State Qualifier
4.12Jelani Stoddard6.56 PRNYBrentwoodJan 20Section 11 Boys League Championships
5.12Jelani Stoddart6.57 PRNYBrentwoodDec 16AT&T Coaches Hall of Fame Invitational
12Joseef Egbetokum-Collins6.57 PRNYPatchogue/MedfordFeb 12Section 11 State Qualifier
7.11Julio Rodriguez6.60 PRNYBrentwoodFeb 05Section XI Boys Large School Championship
11Giordano Williams6.60 PRNYUniondaleFeb 06Nassau County Class A Championships
9.12Jaden Antoine6.62 PRNYHoly TrinityDec 16Bishop Loughlin Games
10.12Sean Wissman6.63 PRNYMassapequaJan 13Molloy Stanner Games
View full rankings...
60 Meter Dash
1.12Heron Maurisseau-O'Neal7.05 PRNYSt Anthony'sMar 11New Balance Nationals Indoor
2.10Christopher Holt7.55 PRNYHoly TrinityFeb 03CHSAA Frosh/Soph Boys Champs
3.10Bossuet Jules7.84 PRNYKellenberg MemorialFeb 03CHSAA Frosh/Soph Boys Champs
4.10Vern Valdueza7.87 PRNYChaminadeFeb 03CHSAA Frosh/Soph Boys Champs
5.-Logan Karpowitz7.98 PRNYKellenberg MemorialFeb 03CHSAA Frosh/Soph Boys Champs
6.10Massimo Saponieri8.26 PRNYChaminadeFeb 03CHSAA Frosh/Soph Boys Champs
7.10Frank O'Connor8.29 PRNYChaminadeFeb 03CHSAA Frosh/Soph Boys Champs
8.10Robert Llompart8.41 PRNYKellenberg MemorialFeb 03CHSAA Frosh/Soph Boys Champs
9.10Joseph Bruno8.50 PRNYSt Anthony'sFeb 03CHSAA Frosh/Soph Boys Champs
10.10Kurtis Weber8.60 PRNYKellenberg MemorialFeb 03CHSAA Frosh/Soph Boys Champs
View full rankings...
200 Meters
1.11Giordano Williams22.36 PRNYUniondaleFeb 16North Shore HS Pre-National Invitational
2.12Sean Wissman22.80 PRNYMassapequaJan 06US Army Hispanic Games
3.12Demoni Gilkes22.92NYElmont MemorialDec 29Marine Corps Holiday Classic
4.12Alex Messina23.09 PRNYHalf Hollow Hills WestFeb 16North Shore HS Pre-National Invitational
5.11Amara Koroma23.27 PRNYHempsteadDec 29Marine Corps Holiday Classic
6.12Quinten Distante23.33 PRUnattachedFeb 18Pre Nationals Invitational
7.12Malik Johnson23.41 PRNYElmont MemorialDec 29Marine Corps Holiday Classic
8.11Devonnie Watson23.48 PRNYNorth BabylonJan 28Ocean Breeze Invitational
9.11Fernando Toledo23.64 PRNYComsewogueFeb 16North Shore HS Pre-National Invitational
10James Wagnac23.64 PRNYEast MeadowFeb 16North Shore HS Pre-National Invitational
View full rankings...
300 Meters
1.12Christopher Borzor34.53 PRNYUniondaleMar 03NYSPHSAA State Indoor Track & Field Championships
2.12Demoni Gilkes35.13 PRNYElmont MemorialJan 12HBCU Battle
3.12Jaden Antoine35.24 PRNYHoly TrinityMar 03NYSPHSAA State Indoor Track & Field Championships
4.12Christian Taylor35.83 PRNYHoly TrinityJan 13Molloy Stanner Games
5.12Nicholas Duchatellier35.85 PRNYHalf Hollow Hills WestFeb 12Section 11 State Qualifier
6.11Jahiem Dotson35.86 PRNYLongwoodFeb 12Section 11 State Qualifier
7.11Jaheim Denton35.99 PRNYLongwoodMar 03NYSPHSAA State Indoor Track & Field Championships
8.12Malik Johnson36.04 PRNYElmont MemorialDec 16AT&T Coaches Hall of Fame Invitational
9.11Giordano Williams36.10 PRNYUniondaleJan 20New Balance Games
10.11Fernando Toledo36.14 PRNYComsewogueMar 03NYSPHSAA State Indoor Track & Field Championships
12Sean Wissman36.14 PRNYMassapequaDec 22Jim Mitchell Invitational
11Amara Koroma36.14 PRNYHempsteadDec 29Marine Corps Holiday Classic
View full rankings...
400 Meters
1.12Christopher Borzor48.65 PRNYUniondaleDec 16AT&T Coaches Hall of Fame Invitational
2.12Nicholas Duchatellier50.23 PRNYHalf Hollow Hills WestFeb 16North Shore HS Pre-National Invitational
3.11Jonathan Smith50.34 PRNYHuntingtonJan 28Ocean Breeze Invitational
4.12Demoni Gilkes50.45 PRNYElmont MemorialJan 06US Army Hispanic Games
5.11Fernando Toledo51.06 PRNYComsewogueFeb 16North Shore HS Pre-National Invitational
6.9Anthony Joseph51.76 PRNYHuntingtonJan 28Ocean Breeze Invitational
12Sebastian Buckeridge51.76 PRNYFreeportDec 16AT&T Coaches Hall of Fame Invitational
8.10Rashad Teachey52.37NYMalverneJan 28Ocean Breeze Invitational
9.12Ryan Stevens52.43 PRNYPaul D SchreiberJan 06US Army Hispanic Games
10.12Alex Brown52.50 PRNYHalf Hollow Hills WestDec 29Marine Corps Holiday Classic
View full rankings...
500 Meters
1.11Jordan Jackson1:06.06 PRNYFreeportDec 16AT&T Coaches Hall of Fame Invitational
2.12Sean Wissman1:10.14 PRNYMassapequaDec 16AT&T Coaches Hall of Fame Invitational
3.11Kevon O'Brien Smith1:18.18NYFreeportDec 16AT&T Coaches Hall of Fame Invitational
View full rankings...
600 Meters
1.12Nicholas Crociata1:21.11 PRNYHauppaugeJan 27Dr. Sander Invitational / Columbia Challenge
2.11Matthew Payamps1:21.74 PRNYSt Anthony'sFeb 10CHSAA Indoor Intersectional Champs
3.12Greg Bove1:22.14 PRNYWest IslipMar 03NYSPHSAA State Indoor Track & Field Championships
4.12Nicholas Crociata1:22.37NYHauppaugeDec 01North Shore Season Opener
5.11Kevon O'Brien Smith1:22.82 PRNYFreeportJan 20New Balance Games
6.11Jonathan Smith1:22.97 PRNYHuntingtonMar 03NYSPHSAA State Indoor Track & Field Championships
7.12Isaiah Claiborne1:23.03 PRNYNorthportFeb 05Section XI Boys Large School Championship
8.12Malik Johnson1:23.12 PRNYElmont MemorialDec 26North Shore HS Invitational
9.11Erik Brown1:23.39 PRNYKellenberg MemorialMar 03NYSPHSAA State Indoor Track & Field Championships
10.12Nicholas Duchatellier1:23.65 PRNYHalf Hollow Hills WestJan 20Section 11 Boys League Championships
View full rankings...
800 Meters
1.12Mason Gatewood1:54.36 PRNYSt Anthony'sJan 2036th Yale Interscholastic Track & Field Classic
2.12Nicholas Crociata1:54.87 PRNYHauppaugeFeb 16North Shore HS Pre-National Invitational
3.11Juan Lasso1:57.16 PRNYWesthampton BeachDec 29Marine Corps Holiday Classic
4.12Clayton Santiago1:59.62 PRNYBethpageJan 28Ocean Breeze Invitational
5.11Erik Brown2:00.47 PRNYKellenberg MemorialFeb 20Eastern States Indoor Championships
6.12Andrew Lafferty2:00.85NYSyossetFeb 16North Shore HS Pre-National Invitational
7.11Ben Reilly2:01.08 PRNYManhassetFeb 16North Shore HS Pre-National Invitational
8.11John Meah2:02.96 PRNYEast MeadowFeb 16North Shore HS Pre-National Invitational
9.11Michael Barbaro-Barnett2:03.09 PRNYSt Anthony'sJan 06US Army Hispanic Games
10.12Danny Ryan2:03.42 PRNYWard MelvilleJan 28Ocean Breeze Invitational
View full rankings...
1000 Meters
1.12Isaiah Claiborne2:26.95 PRNYNorthportMar 03NYSPHSAA State Indoor Track & Field Championships
2.12Mason Gatewood2:28.88 PRNYSt Anthony'sFeb 10CHSAA Indoor Intersectional Champs
3.11Juan Lasso2:30.43 PRNYWesthampton BeachMar 03NYSPHSAA State Indoor Track & Field Championships
4.12Danny Ryan2:33.51NYWard MelvilleMar 03NYSPHSAA State Indoor Track & Field Championships
5.11Matthew Payamps2:33.80NYSt Anthony'sJan 13Molloy Stanner Games
6.12Aiden Smyth2:35.22 PRNYWalt WhitmanJan 27Section XI Boys Last Chamce Meet
7.12Doug Read2:35.35 PRNYSayvilleFeb 02Section XI Boys Small School Championship
8.12Clayton Santiago2:35.44 PRNYBethpageMar 03NYSPHSAA State Indoor Track & Field Championships
9.12Elijah Claiborne2:35.85 PRNYNorthportFeb 05Section XI Boys Large School Championship
10.12Dan O'Connor2:36.36 PRNYNorthportFeb 05Section XI Boys Large School Championship
View full rankings...
1500 Meters
1.11Matthew Payamps3:57.25 PRNYSt Anthony'sFeb 03NYRR Millrose Games
2.12Mason Gatewood3:58.70 PRNYSt Anthony'sFeb 03NYRR Millrose Games
3.12Isaiah Claiborne4:00.26 PRNYNorthportFeb 03NYRR Millrose Games
4.12Doug Read4:08.56 PRNYSayvilleJan 10NYRR Millrose Trials
5.12Dan O'Connor4:09.69 PRNYNorthportJan 06US Army Hispanic Games
6.12Elijah Claiborne4:11.01 PRNYNorthportJan 06US Army Hispanic Games
7.12Carlos Santos4:11.80 PRNYPatchogue/MedfordJan 10NYRR Millrose Trials
8.11Brendan Dearie4:12.15 PRNYSt Anthony'sJan 06US Army Hispanic Games
9.12Aidan Caggiano4:13.28 PRNYManhassetJan 06US Army Hispanic Games
10.12Ryan Watson4:15.23 PRNYManhassetJan 06US Army Hispanic Games
View full rankings...
1600 Meters
1.12Elijah Claiborne4:15.55 PRNYNorthportMar 03NYSPHSAA State Indoor Track & Field Championships
2.12Aiden Smyth4:17.56 PRNYWalt WhitmanMar 03NYSPHSAA State Indoor Track & Field Championships
3.12Eric Zulkofske4:18.87 PRNYWard MelvilleMar 03NYSPHSAA State Indoor Track & Field Championships
4.12Carlos Santos4:22.84 PRNYPatchogue/MedfordFeb 12Section 11 State Qualifier
5.12Doug Read4:24.65 PRNYSayvilleFeb 12Section 11 State Qualifier
6.10Jason Linzer4:25.22 PRNYSeafordMar 03NYSPHSAA State Indoor Track & Field Championships
7.12Samuel Walker4:27.38 PRNYPort Jefferson (Earl Vandermeulen)Feb 12Section 11 State Qualifier
8.10Kal Lewis4:27.82 PRNYShelter IslandJan 27Section XI Boys Last Chamce Meet
9.11David Cabello4:27.86 PRNYSmithtown WestFeb 05Section XI Boys Large School Championship
10.12Brendan Zeng4:27.87 PRNYCommackJan 13Molloy Stanner Games
View full rankings...
1 Mile
1.12Isaiah Claiborne4:10.96 PRNYNorthportMar 11New Balance Nationals Indoor
2.12Mason Gatewood4:15.49 PRNYSt Anthony'sFeb 03NYRR Millrose Games
3.11Matthew Payamps4:15.90 PRNYSt Anthony'sFeb 03NYRR Millrose Games
4.12Nicholas Cipolla4:22.76 PRNYSmithtown WestFeb 16North Shore HS Pre-National Invitational
5.12Aidan Caggiano4:23.16 PRNYManhassetJan 20New Balance Games
6.12John Cyprus4:23.67 PRNYManhassetJan 28Ocean Breeze Invitational
7.12Ryan Watson4:24.54 PRNYManhassetFeb 16North Shore HS Pre-National Invitational
8.12Dan O'Connor4:25.11 PRNYNorthportJan 06US Army Hispanic Games
9.12Doug Read4:25.47 PRNYSayvilleJan 10NYRR Millrose Trials
10.12Elijah Claiborne4:25.54 PRNYNorthportJan 13Molloy Stanner Games
View full rankings...
3000 Meters
1.11Matthew Payamps8:38.84 PRNYSt Anthony'sJan 2036th Yale Interscholastic Track & Field Classic
2.11Brendan Dearie9:01.41 PRNYSt Anthony'sJan 2036th Yale Interscholastic Track & Field Classic
3.11Jack Rosencrans9:12.25 PRNYNorth ShoreJan 2036th Yale Interscholastic Track & Field Classic
4.10Justin DePinto9:17.67 PRNYSyossetJan 2036th Yale Interscholastic Track & Field Classic
5.10Adam Zelin9:25.09 PRNYShoreham Wading RiverJan 2036th Yale Interscholastic Track & Field Classic
6.12Ross Reddock9:30.13 PRNYSyossetJan 2036th Yale Interscholastic Track & Field Classic
7.12Paul Markovina9:31.35 PRNYJerichoJan 20New Balance Games
8.12Dan O'Donovan9:31.81 PRNYBay ShoreDec 16AT&T Coaches Hall of Fame Invitational
9.11Gary Sautner9:33.76 PRNYSyossetJan 2036th Yale Interscholastic Track & Field Classic
10.11Sean Ahearn9:39.09 PRNYSyossetJan 2036th Yale Interscholastic Track & Field Classic
View full rankings...
3200 Meters
1.12Dan O'Connor9:31.37 PRNYNorthportMar 03NYSPHSAA State Indoor Track & Field Championships
2.12Aidan Caggiano9:32.84NYManhassetMar 03NYSPHSAA State Indoor Track & Field Championships
3.12Justin Allone9:33.50 PRNYSachem EastMar 03NYSPHSAA State Indoor Track & Field Championships
4.12Isaiah Claiborne9:37.84NYNorthportFeb 05Section XI Boys Large School Championship
5.11Sean Ryan9:38.58 PRNYNorthportFeb 12Section 11 State Qualifier
6.12Elijah Claiborne9:38.81 PRNYNorthportJan 20Section 11 Boys League Championships
7.12Eric Zulkofske9:39.66 PRNYWard MelvilleFeb 05Section XI Boys Large School Championship
8.12Nicholas Cipolla9:40.51 PRNYSmithtown WestFeb 05Section XI Boys Large School Championship
9.12Aiden Smyth9:41.39 PRNYWalt WhitmanJan 07Ocean Breeze Freedom Games
10.11Dan Czop9:41.79 PRNYCommackJan 07Ocean Breeze Freedom Games
View full rankings...
2 Miles
1.12Aidan Caggiano9:25.07 PRNYManhassetDec 16Bishop Loughlin Games
2.12Ryan Watson9:42.95 PRNYManhassetJan 28Ocean Breeze Invitational
3.10Jason Linzer9:50.59 PRNYSeafordJan 20New Balance Games
4.12Doug Read9:51.24 PRNYSayvilleJan 20New Balance Games
5.11Nicholas DeFelice9:59.50 PRNYSmithtown WestJan 28Ocean Breeze Invitational
6.12Justin Allone10:00.09 PRNYSachem EastDec 16Bishop Loughlin Games
7.10Michael Danzi10:05.65 PRNYSmithtown WestJan 28Ocean Breeze Invitational
8.12Dan O'Donovan10:10.99 PRNYBay ShoreDec 16AT&T Coaches Hall of Fame Invitational
9.11Jack Rosencrans10:11.42 PRNYNorth ShoreJan 13East Coast Invitational
10.12Paul Markovina10:14.60 PRNYJerichoJan 20New Balance Games
View full rankings...
55m Hurdles - 39"
1.11Travis Colon7.01 PRNYComsewogueDec 10Section XI Boys Crossover A
2.11Grant Brunsvold7.32 PRNYSmithtown WestDec 10Section XI Boys Crossover A
3.11Fernando Toledo7.36 PRNYComsewogueDec 10Section XI Boys Crossover A
4.12Anthony Romeo7.42 PRNYOceansideMar 03NYSPHSAA State Indoor Track & Field Championships
5.11Gavin Baker7.46 PRNYSmithtown WestDec 10Section XI Boys Crossover A
6.11James Duffy7.49 PRNYHalf Hollow Hills EastDec 10Section XI Boys Crossover A
7.11Jahiem Dotson7.53 PRNYLongwoodJan 13Molloy Stanner Games
8.11Asiel King7.54 PRNYUniondaleFeb 20Eastern States Indoor Championships
9.11Jaheim Denton7.56 PRNYLongwoodMar 03NYSPHSAA State Indoor Track & Field Championships
10.11Kenneth Wei7.58 PRNYMount SinaiFeb 12Section 11 State Qualifier
View full rankings...
60m Hurdles - 39"
1.11Jahiem Dotson8.13 PRNYLongwoodMar 11New Balance Nationals Indoor
2.12Anthony Romeo8.17 PRNYOceansideMar 11New Balance Nationals Indoor
3.11Travis Colon8.84 PRNYComsewogueJan 27Section XI Boys Last Chamce Meet
4.11Fernando Toledo8.86 PRNYComsewogueJan 27Section XI Boys Last Chamce Meet
5.12Timothy Rhoden9.13 PRNYLongwoodJan 27Section XI Boys Last Chamce Meet
6.11John Poplawski9.27 PRNYWalt WhitmanJan 27Section XI Boys Last Chamce Meet
7.11Pat McNelis9.34 PRNYCommackJan 27Section XI Boys Last Chamce Meet
8.10Jon Iacovelli9.77 PRNYCommackJan 27Section XI Boys Last Chamce Meet
9.10Mitchell Cohen11.15 PRNYCommackJan 27Section XI Boys Last Chamce Meet
10.10Thomas Quinn12.14 PRNYCommackJan 27Section XI Boys Last Chamce Meet
View full rankings...
4x200 Relay
1.Giordano Williams
Christopher Borzor
Malik Barrett
Tyler Edmeade
1:29.12NYUniondaleMar 11New Balance Nationals Indoor
2.Relay Team1:29.60NYBrentwoodMar 03NYSPHSAA State Indoor Track & Field Championships
3.Relay Team1:31.74NYHalf Hollow Hills WestJan 13Molloy Stanner Games
4.Nasir Youngblood
Jason Turner
Jaylen Bush
Jonathan Smith
1:32.12NYHuntingtonMar 03NYSPHSAA State Indoor Track & Field Championships
5.Relay Team1:32.22NYHoly TrinityJan 07Ocean Breeze Freedom Games
6.Thomas Kaprowicz
JP Johnston
Kitman Lam
Ryan Stevens
1:32.61NYPaul D SchreiberMar 03NYSPHSAA State Indoor Track & Field Championships
7.Relay Team1:33.13NYMassapequaDec 22Jim Mitchell Invitational
8.Relay Team1:33.19NYLongwoodDec 29Marine Corps Holiday Classic
9.Relay Team1:33.41NYChaminadeFeb 03NYRR Millrose Games
10.Relay Team1:33.48NYBay ShoreDec 22Jim Mitchell Invitational
View full rankings...
4x400 Relay
1.Jordan Jackson
Sebastian Buckeridge
Jahmel Maynor-Mendez
Kevon O'Brien Smith
3:20.20NYFreeportJan 27Dr. Sander Invitational / Columbia Challenge
2.Relay Team3:23.63NYUniondaleFeb 03NYRR Millrose Games
3.Relay Team3:23.84NYHalf Hollow Hills WestMar 03NYSPHSAA State Indoor Track & Field Championships
4.Malik Johnson
Anthony Edwards
Demoni Gilkes
Nolan Alexandre-Baker
3:23.90NYElmont MemorialMar 11New Balance Nationals Indoor
5.Saad Quadri
Joseph Loverso
Frank Grey
Daouda Dansoko
3:29.66NYBrentwoodJan 10NYRR Millrose Trials
6.Relay Team3:30.54NYNorthportJan 13Molloy Stanner Games
7.Isaiah James
Jonathan Smith
Anthony Joseph
Justin Stevens
3:30.61NYHuntingtonJan 10NYRR Millrose Trials
8.Relay Team3:31.65NYSt Anthony'sFeb 10CHSAA Indoor Intersectional Champs
9.Relay Team3:31.74NYPaul D SchreiberJan 13Molloy Stanner Games
10.Justin Rutley
Yurik McCray
Jahliek Dyer
Nicholas Crociata
3:32.01NYHauppaugeFeb 12Section 11 State Qualifier
View full rankings...
4x800 Relay
1.Brendan Dearie
Matthew Payamps
Mason Gatewood
Michael Barbaro-Barnett
7:45.30NYSt Anthony'sMar 03NYSPHSAA State Indoor Track & Field Championships
2.Elijah Claiborne
Isaiah Claiborne
Thomas Fodor
Dan O'Connor
7:46.36NYNorthportMar 11New Balance Nationals Indoor
3.Relay Team8:00.14NYManhassetFeb 24Dream Big Pentathon Meet
4.David Cabello
Nicholas Cipolla
Nicholas DeFelice
Nicholas Muellers
8:00.52NYSmithtown WestMar 03NYSPHSAA State Indoor Track & Field Championships
5.Relay Team8:05.75NYFreeportDec 16AT&T Coaches Hall of Fame Invitational
6.Relay Team8:07.19NYWard MelvilleJan 28Ocean Breeze Invitational
7.Relay Team8:10.62NYKellenberg MemorialFeb 03NYRR Millrose Games
8.Relay Team8:11.73NYWC MephamJan 28Ocean Breeze Invitational
9.Vincent Manna
Howard Svennson
Brendan Zeng
Sean Keenan
8:15.51NYCommackJan 07Ocean Breeze Freedom Games
10.Ethan Loring
Colin O'Sullivan
Billy Jack Drexel
Oscar Varella
8:18.91NYNorth ShoreJan 2036th Yale Interscholastic Track & Field Classic
View full rankings...
SMR 200-200-400-800m - [2-2-4-8]
1.Yurik McCray
Anthony Ferrara
Justin Rutley
Nicholas Crociata
3:34.82NYHauppaugeMar 11New Balance Nationals Indoor
2.Relay Team3:35.59NYFreeportJan 20New Balance Games
3.Relay Team3:42.21NYPatchogue/MedfordDec 29Marine Corps Holiday Classic
4.Relay Team3:44.95NYBay ShoreFeb 16North Shore HS Pre-National Invitational
5.Relay Team3:47.65NYNorthportFeb 16North Shore HS Pre-National Invitational
6.Relay Team3:48.06NYMassapequaDec 28Rhode Island Classic Track & Field Invitational
7.Relay Team3:48.20NYHuntingtonJan 13Molloy Stanner Games
8.Dan Parker
David Amelemah
Chris Tyszka
Aidan Healy
3:50.75NYSt John The BaptistDec 29CHSAA Novice and Junior Midget
9.Javier Blythe
Pablo Hernandez
Timothy Hutchinson
Blain Candelario
3:51.71NYValley Stream NorthJan 06Saint Anthony's Development Meet
10.Relay Team3:55.12NYUniondaleDec 28Rhode Island Classic Track & Field Invitational
View full rankings...
DMR 1200-400-800-1600m - [12-4-8-16]
1.Matthew Payamps
Michael Barbaro-Barnett
Brendan Dearie
Mason Gatewood
9:58.36NYSt Anthony'sMar 11New Balance Nationals Indoor
2.Isaiah Claiborne
Eric Stehlik
Dan O'Connor
Elijah Claiborne
10:08.89NYNorthportMar 11New Balance Nationals Indoor
3.Aidan Caggiano
John Cyprus
Ryan Watson
Christopher Courts
10:33.30NYManhassetFeb 20Eastern States Indoor Championships
4.Nicholas Muellers
Ryan Leinwand
David Cabello
Nicholas Cipolla
10:35.58NYSmithtown WestMar 11New Balance Nationals Indoor
5.Relay Team11:01.98NYFreeportDec 29Marine Corps Holiday Classic
6.Jack Rosencrans
Thomas Burfeind
Luke Reagan
Elia Alberts
11:13.11NYNorth ShoreJan 2036th Yale Interscholastic Track & Field Classic
7.Relay Team11:19.76NYSachem NorthDec 30Ocean Breeze HS Holiday Festival
8.Relay Team11:26.29NYBay ShoreDec 28Rhode Island Classic Track & Field Invitational
9.Relay Team11:28.47NYMineolaJan 20New Balance Games
10.Maor Amar
Joshua Zabih
Aaron Malekan
Daniel Sedgh
11:30.72NYGreat Neck NorthJan 2036th Yale Interscholastic Track & Field Classic
View full rankings...
4x55 Shuttle Hurdles - 39"
1.Relay Team31.93NYUniondaleDec 28Rhode Island Classic Track & Field Invitational
2.Relay Team33.67NYChaminadeJan 13Molloy Stanner Games
3.Relay Team36.75NYCommackJan 13Molloy Stanner Games
4.Relay Team43.86NYPort Jefferson (Earl Vandermeulen)Dec 28Rhode Island Classic Track & Field Invitational
View full rankings...
Shot Put - 12lb
1.11Steven Vasile52' 9.5 PRNYCommackFeb 05Section XI Boys Large School Championship
2.12William Stoughes52' 6 PRNYHoly TrinityJan 28NSCHSAA League Championships
3.12William Stouges50' 10 PRNYHoly TrinityFeb 10CHSAA Indoor Intersectional Champs
4.12Clay Jamison50' 9.25 PRNYHuntingtonFeb 05Section XI Boys Large School Championship
5.12Kevin Cetin50' 7 PRNYMassapequaFeb 06Nassau County Class A Championships
6.12Julian McIntosh49' 2 PRNYEast Port-South ManorFeb 12Section 11 State Qualifier
7.11Alton Kimbrough49' 0.75 PRNYAmityville MemorialJan 07 Section XI Boys Crossover D
8.12Suquan Stays47' 1.25 PRNYLawrenceFeb 13Section 8 State Qualifier
9.11Jacob Sigerson46' 9 PRNYCenter MorichesFeb 12Section 11 State Qualifier
10.12Rob Skidmore46' 8.5 PRNYEast IslipJan 20Section 11 Boys League Championships
View full rankings...
High Jump
1.12Vladislav Cullinane6' 9 PRNYBabylonFeb 12Section 11 State Qualifier
2.12Richard Casazza6' 6 PRNYShoreham Wading RiverFeb 12Section 11 State Qualifier
3.12Ben Leibstein6' 5 PRNYBabylonJan 07 Section XI Boys Crossover D
4.11Matthew Condenzio6' 4 PRNYSanford H. CalhounDec 12Section VIII Group C & F Format B
12Nathaniel Francis6' 4 PRNYRoosevelt (LI)Dec 13Section VIII Group E & B Format B
12DeAndre Smith6' 4 PRNYBrentwoodDec 30Ocean Breeze HS Holiday Festival
7.11Michael Perez6' 3 PRNYKings ParkJan 20New Balance Games
8.11Evan Dalton6' 2 PRNYEast Port-South ManorFeb 12Section 11 State Qualifier
11Jahiem Dotson6' 2 PRNYLongwoodJan 13Molloy Stanner Games
11Gavin Baker6' 2 PRNYSmithtown WestDec 26North Shore HS Invitational
12Rickie Casazza6' 2 PRNYShoreham Wading RiverDec 10Section XI Boys Crossover A
11Marcus Daley6' 2 PRNYWest BabylonDec 26North Shore HS Invitational
10Jason Banish6' 2 PRNYEast MeadowDec 06Section VIII Group E & F Format A
View full rankings...
Pole Vault
1.12Laurence Barr-Forget14' 6 PRNYWesthampton BeachFeb 16North Shore HS Pre-National Invitational
2.11Bryan Moody13' 0 PRNYMassapequaFeb 06Nassau County Class A Championships
3.10Brandon Love12' 6 PRNYEast MeadowMar 03NYSPHSAA State Indoor Track & Field Championships
12Ryan Ledda12' 6 PRNYShoreham Wading RiverJan 28Ocean Breeze Invitational
12Liam Berrin12' 6 PRNYSt John The BaptistDec 16AT&T Coaches Hall of Fame Invitational
6.12Pavel Gromov12' 0 PRNYWC MephamDec 12Section VIII Group C & F Format B
12Shane Boone12' 0 PRNYBay ShoreDec 16AT&T Coaches Hall of Fame Invitational
11Iyriy Denys12' 0 PRNYRiverheadJan 13Molloy Stanner Games
12Calvin Schmalzle12' 0 PRNYShoreham Wading RiverJan 2036th Yale Interscholastic Track & Field Classic
11Alejandro Adorno12' 0 PRNYSt Anthony'sFeb 10CHSAA Indoor Intersectional Champs
View full rankings...
Long Jump
1.11Deyvon Wright22' 11.5 PRNYHalf Hollow Hills WestJan 20Section 11 Boys League Championships
2.12Amoune Basse22' 8 PRNYEast IslipDec 10Section XI Boys Crossover A
3.12Christopher Borzor22' 6.5 PRNYUniondaleDec 28Rhode Island Classic Track & Field Invitational
4.11Kenneth Wei22' 6NYMount SinaiFeb 02Section XI Boys Small School Championship
5.12Ismail Abdullah22' 2.75 PRNYValley Stream SouthFeb 07Section 8 Class B Championship
6.11Davon Goode21' 11 PRNYCentral IslipDec 16Section XI Boys Crossover B
7.12Alexander Zsikla21' 7.5NYPaul D SchreiberFeb 13Section 8 State Qualifier
8.12Daniel Montenegro21' 6.75 PRNYShoreham Wading RiverFeb 12Section 11 State Qualifier
9.12Kyle Berotti21' 4.75 PRNYFarmingdaleDec 05Section VIII Group C & D Format A
10.12Sebestian Perreira21' 4.5 PRNYSouthamptonFeb 02Section XI Boys Small School Championship
View full rankings...
Triple Jump
1.10Jadan Hanson47' 0.25 PRNYUniondaleMar 03NYSPHSAA State Indoor Track & Field Championships
2.12Sebestian Perreir46' 10 PRNYSouthamptonFeb 12Section 11 State Qualifier
3.12Sebestian Perreira46' 7.25 PRNYSouthamptonFeb 02Section XI Boys Small School Championship
4.12Sebestian Pereira45' 5.25 PRNYSouthamptonMar 03NYSPHSAA State Indoor Track & Field Championships
5.12Ismail Abdullah45' 3.25 PRNYValley Stream SouthFeb 13Section 8 State Qualifier
6.11Kenneth Wei45' 2.25NYMount SinaiJan 07Ocean Breeze Freedom Games
7.12Kevin Nalisa44' 11.75 PRNYLawrenceJan 10Section 8 Conference 5 Championships
8.11Edgar Tineo44' 4 PRNYWg Oconnell-CopiagueFeb 05Section XI Boys Large School Championship
9.11Kian Martelli44' 2.5 PRNYRiverheadJan 20Section 11 Boys League Championships
10.12Alexander Zsikla43' 10.75 PRNYPaul D SchreiberFeb 06Nassau County Class A Championships
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.